כיצד ליצור סיסמאות מאובטחות (וזכרו!)

גילוי נאות: התמיכה שלך עוזרת להפעיל את האתר! אנו מרוויחים דמי הפניה עבור חלק מהשירותים שאנו ממליצים עליהם בדף זה. כיצד לבחור סיסמאות מאובטחות


אולי זה קרה לך קודם. מישהו איכשהו פורץ לחשבון הדואר האלקטרוני שלך או לאחד הפרופילים החברתיים שלך, וחורבן הרס. הם שולחים דוא”ל ספאם לכל מי שנמצא ברשימת אנשי הקשר שלך, ציוץ קישורים חשודים מחשבונך (או הערות הומופוביות וגזענות נוראיות) או מפרסמים תמונות לא ראויות על קיר הפייסבוק שלך. ובעוד שהם בעניין, הם משנים את הסיסמה כך שלא תוכלו להיכנס לתקן את הבעיה מייד, שולחים אתכם למרדף אווז בר עם שירות לקוחות.
הדרך הטובה ביותר נגד האקרים היא להקים הגנה טובה מההתחלה, וזה אומר ליצור סיסמאות מאובטחות. אך לפני שתוכל לעשות זאת, חשוב לדעת לא ליצור סיסמה.

מספר 1. אל תשתמש במידע אישי

ימי היכולת להשתמש ביום הולדת או בשם חיית המחמד שלך כסיסמא שלך נמשכו שנים. אמנם זה כנראה נכון שאף אחד לא קרוב אליך מתכוון לפרוץ את חשבונך (אתה מקווה), זה לא אומר שזר לא יכול לנחש באותה קלות את הסיסמה שלך. כל מה שהם צריכים לעשות זה לראות את תמונת הפרופיל שלך עליך וכלבך האהוב, ואז להתחיל להזין שמות חיות מחמד פופולריים. הסיכויים הם לטובת ההאקר כאן.

מס ‘2. אל תשתמש באותה סיסמה בכל מקום

אולי באמת עשית עבודה טובה בבחירת סיסמא מורכבת. אבל אם אתה משתמש בכל האינטרנט, בחשבון קניות, בפרופילי מדיה חברתית וחמור מכך – חשבונות בנק וכרטיסי אשראי – אתה פשוט מבקש להתפשר. האקר יתמזל מזל ויקבע את הסיסמה שלך בחשבון שבו הם לא יכולים לגרום נזק רב. אבל אם יש להם גם שמך, או כל מידע מזהה אחר, הם יכולים להתחיל לנסות את הסיסמה באתרים אחרים שבהם אתה יכול להשתמש – אתרים עם אבטחה לא כל כך גדולה – ועלולים להיכנס לחשבון חשוב שבו הם באמת יכולים לעשות קצת נזק. אל תרגיש יותר מדי בנוח עם סיסמה אחת. שנה את זה מאתר לאתר.

מס ‘3. אל תשמור סיסמאות שהוקצו לך

נניח שאתה מגדיר דוא”ל עבודה חדש, או שאתה יוצר חשבון באתר מסחר אלקטרוני. מנהל ה- IT או טופס האתר עשויים להקצות לך סיסמא זמנית. זכור שזה בדיוק זה – זמני. זה לא נועד להישאר סיסמתך מכיוון שלפחות אדם אחד אחר יודע זאת, או כנראה יכול לנחש את זה אם זה “נוצר באופן אקראי” באמצעות שמך או מידע מזהה אחר. שנה סיסמאות שהוקצו מייד עם הכניסה לחשבונות החדשים בפעם הראשונה ואל תשתף את הסיסמאות החדשות עם אף אחד, אפילו לא מחלקת ה- IT בעבודה. במידת הצורך, יש להם אמצעים אחרים לגשת לדוא”ל שלך, אבל אתה לא רוצה שמישהו רק יוכל להיכנס ולקרוא דברים שאין להם קריאה עסקית.

כמובן שחלק מהטיפים האלה מניחים עבודה ידנית כדי לנחש או להבין את הסיסמה שלך. אבל האקרים מתוחכמים מתמיד. הם לא מסתפקים בפריצה של חשבון אחד בלבד כאשר הם יכולים לפרוץ אלפים. לשם כך הם משתמשים בתוכנה כדי לעבור על סיסמאות אפשריות עבורם, הרבה יותר מהר מכפי שהם יוכלו לעשות זאת באופן ידני, ובאופן קבוע, עד שהם פוגעים בסיסמא נכונה, ולקבל גישה לחשבון..

זו עוד יותר סיבה להבטיח את הסיסמאות שלך מאובטחות וקשות לשבירה.

אם אתה חושב שהסיסמאות הנוכחיות שלך אינן ניתנות לשבירה, בדוק אותן כדי לראות. מיקרוסופט מציעה בודק סיסמאות, וכך גם האתר כמה מאובטח הסיסמה שלי. אבל אם אתה מרגיש קצת לא בטוח כעת, ייתכן שהגיע הזמן ליצור סיסמאות חזקות יותר.

מס ‘4. בחר מחרוזת תווים אקראית

אתרים רבים יגידו לך בעת יצירת סיסמא חדשה שתכלול אותיות קטנות וקטנות, לפחות ספרה אחת, ולפחות סמל אחד. זה אולי נראה כמו כאב, אך זהו צעד חשוב לעזור לך ליצור סיסמא מאובטחת. במקום עבודה בפועל שמולאה מספרים וסמלים, פשוט בחר רצף אקראי של אותיות, מספרים וסמלים. רק הקפד לרשום זאת איפשהו כדי שתוכל לחזור לחשבונך.

מספר 5. השתמש במחולל סיסמאות

אין צורך לעטוף את המוח שלך כדי להגיע עם מחרוזת אקראית זו עבור כל חשבון שאתה משתמש באינטרנט. מחוללי סיסמאות ייצרו עבורך סיסמאות קשות לשבירה תוך שימוש בפרמטרים שהגדרת – מספר התווים, בין אם לכלול ספרות או פיסוק, העבודות. שוב, שמור את הסיסמאות במקום בטוח ולא להסתמך על זיכרון. סימנטק מציעה טובה אחת, וקל לזכור אותה היא מחולל סיסמאות חזק.

מס ‘6. בחר סיסמאות ארוכות על פני קצרים

ככל שתווים רבים יותר, הסיסמה שלכם תהיה קשה יותר. ניתן לשבור סיסמה בת שלוש אותיות בממוצע 0.0007 שניות. 11 אותיות יכולות להימשך עד 4.66 שנים עד להיסדק. הוסף עוד תווים, מספרים, פיסוק וסמלים, ומשך הזמן הדרוש לשבירת סיסמא גדל באופן אקספוננציאלי. זה הימור בטוח שהאקר יוותר לפני המעבר של 1.21 מאות שנים הנחוצות לפיצוח סיסמא בת 12 אותיות. אולי תרצה לבדוק כמה זמן ייקח לפצח את הסיסמה הנוכחית שלך.

מס ‘7. השתמש במנהל סיסמאות

יצירת סיסמא אחרת עבור כל אתר שאתה משתמש, כל חשבון שאתה יוצר, פירושו שעדיף שיהיה לך זיכרון פנטסטי, או תוכנית גיבוי. רישום סיסמאות אינו מעולם לא רעיון טוב. נייר יכול לאבד, להיפגע או גרוע מזה – לגנוב. שמירתם במסמך במחשב שלך משאירה אותך פתוחה לסיכון אם האקר יזכה בגישה למחשב שלך באמצעות וירוס סוס טרויאני.

שימוש במנהל סיסמאות כמו LastPass או KeePass לאחסון כל הסיסמאות שלך לא רק שומר על בטחונם, ומונע ממך להיזכר במאות שילובי תווים, זה נותן לך סיסמא אחת מאובטחת שכדאי לזכור כדי לקבל גישה לסיסמאות המאוחסנות שלך..

לאחר שיצרת ושמרת סיסמה בתוכנת ניהול, בכל פעם שאתה מבקר באתר זה, מנהל הסיסמאות יזהה אותה ויטען עבורך את הסיסמה שלך באופן אוטומטי, ומאפשר לך להיכנס ישירות בלחיצה אחת.

חלק ממנהלי סיסמאות כמו Roboform כוללים גם מילוי טפסים אוטומטי כך שלעולם לא תצטרך להקליד שוב את שמך וכתובתך, והם מגנים על המידע הזה באותה מידה שהם מגנים על הסיסמאות שלך..

מס ‘8. שנה את הסיסמאות שלך באופן קבוע

אל תתנו למחוללי סיסמאות חזקים או למנהלי סיסמאות מוצפנים להעביר אתכם לתחושת ביטחון שגויה. האקרים מוצאים דרכים חדשות ומגניבות להיכנס לחשבונות של אנשים כל הזמן. הישאר כמה צעדים לפניהם על ידי שינוי הסיסמאות שלך על בסיס קבוע. הגדר תזכורות לוח השנה אם אתה צריך. אם יש לך הרבה סיסמאות, שנה אותן על בסיס מסתובב כך שלא תצטרך לעבור עשרות או אולי מאות בכל פעם. כן, זה אולי נראה כמו אי נוחות עצומה. רק חשוב איזה אי נוחות זה יהיה אם האקר יקבל גישה לחשבון הבנק שלך או לחשבון כרטיס האשראי שלך. לסבול מעט אי נוחות עכשיו כדי להימנע מכאב ראש עצום בהמשך.

בעוד שהאינטרנט יכול להוות מקור לנוחות, בידור וכיף, הסכנה אורבת בכל פינה. אפילו האתמימים ביותר מבין האתרים – אתרי משחק למשל – הם לרוב יעדי האקרים. אל תשאיר את עצמך פגיע, פתוח לתקיפה. באותו אופן שאתה מכסה את חגורת הבטיחות בכל פעם שאתה נכנס לרכב שלך, היה חכם כשאתה מחובר והגן על המידע שלך באמצעות סיסמאות חזקות ובטוחות. זה לא ערובה שלעולם לא תפרוץ – אין שום ערבויות כנגד זה. אבל לפחות תנוח בידיעה שעשית כל שביכולתך לפחות להקשות על האקרים, ופחות סביר שהם יוכלו לפגוע במוניטין שלך, או בחשבון הבנק שלך..

המשיכו עם פוסטים כאלה על ידי הרשמה לעדכון ה- RSS שלנו, או עקבו אחרי @ WhoIsHosting בטוויטר.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map