העתיד של שמות מתחם .ly

גילוי נאות: התמיכה שלך עוזרת להפעיל את האתר! אנו מרוויחים דמי הפניה עבור חלק מהשירותים שאנו ממליצים עליהם בדף זה.


בשנת 2010, בעל טור המין והבלוגר Violet Blue רשם את הדומיין vb.ly כדי להשתמש כשירות לקיצור קישור בן עמוד אחד. היא לא ציפתה ליותר מדי בעיות. היא כבר הייתה מנוסה היטב באירוח תוכן למבוגרים באופן חוקי.

אולם NIC.ly, רשם הדומיינים של ה- TLD הלובי .ly, ביטל את התחום ללא אזהרה. נכתב כי כתובת האתר הפרה את חוק השריעה האיסלאמית הלובית על ידי מדיניות פתוחה לתוכן מונחה למבוגרים.

רבים חושדים כי הסיבה האמיתית לביטול היא בגלל המדיניות החדשה של לוב בנושא, האוסרת מכירת דומיינים שלly עם פחות מארבע תווים לאנשים וחברות מחוץ לוב..

למה .ly?

תחומי Dot com הם אולי הנדל”ן העיקרי של האינטרנט, אך תחומי ה-ly גוברים בפופולריות רבה במשך שנים.

בטח השתמשת בשירות קיצור כתובות אתרים Bit.ly, ראית כתובות URL משולבות על ידי משתמשי Hootsuite ושמעת על צוות העיצוב של Visual.ly או על הקורסים המקוונים של Generalassemb.ly. עבור הסטארט-אפים של היום, שמות דומיינים קצרים וניתנים למיתוג – מינוס ה- dot-com המגושם – הם כל הזעם. וכאשר השפה האנגלית מאפשרת לך למטות כל מספר של adverbs חדשים על ידי הוספת מקצה בסוף מילה, אתה יכול לראות מדוע .ly TLD המריא.

הגיליון עם TLDs קצרים

כל ה- TLDs עם שתי אותיות הוא בבעלות מדינות או טריטוריות ברחבי העולם. מדינות אלה יכולות להשתמש בדומיינים שלהן ככל שתרצו, ולתת לאנשים מחוץ לטריטוריה שלהם לרשום דומיינים ב- TLD שלהם.

דוגמאות נוספות לתכני TLD פופולריים בין מדינות וטריטוריות כוללות:

 • .הטלוויזיה שייכת טובאלו, מדינת איים פולינזית שנמצאת באוקיאנוס השקט, אך היא משמשת לרוב לאתרים הקשורים לטלוויזיה ומדיה זורמת כמו MLB.tv ו- Redbull.tv.
 • .אני שייך למונטנגרו, אך משתמשים בו באתרים כמו About.me ו- Qkme.me.
 • .שיתוף שייך לקולומביה, אך מתייחסים אליו כאלטרנטיבה ל- .com או קיצור נוח עבור “חברה”. זה משמש בטוויטר לשירות קיצור ה- URL t.co שלהם, ועל ידי AngelList ב- angel.co.
 • .fm שייך למדינות הפדרציה של מיקרונזיה, אך הפך פופולרי לפודקאסטים, שידורי רדיו, תחנות רדיו באינטרנט וכו ‘. הוא משמש באתרים פופולריים Ask.fm ו- Last.fm.

לרבות ממדינות אלה אין חוקים ספציפיים לגבי השימוש בתחומים שלהן, או אפילו ביצעו עסקה להשכרת TLD שלהם מחוץ למדינתם, כמו במקרה של טובאלו..

TLD .Lly הוא לובי ולכן הוא מחויב לחוקי אותה מדינה.

מרבית המדינות לא מנצלות את הכוח הזה; אחרים, דוגמת לוב, משתמשים בה במידה רבה. אין חוק האומר כי הדרך בה מדינה פורצת את תחומיה ​​חייבת להיות הוגנת.

הם תחומי סיכון אחרים?

כל התחומים של .ly רשומים ומנוהלים על ידי רשת העכבישים הלוביים, ותנאי השימוש שלהם מציינים כי “כל שם תחום .LY עשוי להיות רשום, למעט תחומים המכילים שמות / ביטויים מגונים ומגונים, כולל מילים בעלות אופי מיני; יתרה מזו, שמות תחום אינם יכולים להכיל מילים / ביטויים או קיצורים שמעליבים דת או פוליטיקה, או קשורים לתעשיית ההימורים והגרלות או מנוגדים לחוק הלובי או למוסר האסלאמי, הדבר תקף גם לתוכן האתר. “

Letter.ly, הפעלת מנוי לדוא”ל, איבדה גם את רישום הדומיין שלה בשנת 2011 בגלל מלחמה מתמשכת בלוב.

רבים מהדומיינים הפופולריים ביותר .ly, כגון Bit.ly, הם שירותי קיצור כתובות אתרים. Bit.ly מקצר מיליוני כתובות אתרים מדי חודש, וסביר להניח שחלק מתכני הקישורים הללו יכולים להיות בניגוד למדיניות רשת העכביש הלובית. עם זאת, Bit.ly קיים מאז 2008 ללא בעיות.

האם אתה צריך לקנות תחום .ly?

ביטולי דומיין הם נדירים, וסביר יותר שלמארח שלך תהיה בעיה עם התוכן שלך מאשר הרשם שלך.

עם זאת, עם המהפך הנוכחי בלוב, עתיד התחומים .ly עשוי להיות לא בטוח כמו אפשרויות אחרות. אם המותג שלך כולל דומיין .ly, אובדן הדומיין שלך בגלל חוק השריעה או מהפך פוליטי עלול לגרום לתהליך מיתוג מחדש יקר..

כיום, נראה כי הפופולריות של דומיינים .ly נופלת. בעוד שמאות דומיינים חדשים .ly נרשמו בשנת 2013, פחות מ- 50 נרשמו בשנת 2014. עם חוסר היציבות המתמשך של המדינה, סטארט-אפים חדשים פשוט לא רוצים להסתכן ולהתחיל עם תחום לא יציב..

אם אתה רוצה לקנות דומיין שיהיה חלק מהמותג שלך לשנים הבאות, ייתכן שתרצה לשקול מחדש את בחירת הדומיין..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map