פלסק לעומת cPanel: התקשרות קשה אבל המומחה שלנו עושה את זה. קרא את פסק הדין

גילוי נאות: התמיכה שלך עוזרת להפעיל את האתר! אנו מרוויחים דמי הפניה עבור חלק מהשירותים שאנו ממליצים עליהם בדף זה.


עדכון פברואר 2018 – כתבנו מחדש את המאמר הזה לדיוק (ותודה למגיבים שהצבענו שהפוסט בן השבע זקוק לעדכונים).

כשמדובר בניהול השרת של אתר האינטרנט שלך, אתה כנראה מחפש משהו שמאפשר לך לעשות את מה שאתה צריך לעשות עם כמה שפחות טרחה וסיבוך..

משמעות הדבר היא ככל הנראה בחירה בלוח בקרה מסוג כלשהו, ​​למרות שניתן להשלים את כל המשימות הקשורות לשרת שעליך לבצע באמצעות ממשק שורת פקודה..

חלק ממארחי האינטרנט כוללים לוח בקרה עם חבילות אירוח אתרים שלו, אך במקרים אחרים ייתכן שיהיה עליכם לרכוש אחד כתוסף. שתי אפשרויות לוח הבקרה הפופולריות והנפוצות ביותר הן cPanel ו- Plesk.

שני הכלים הללו הם השחקנים הדומיננטיים בשוק ניהול השרתים, כך שתוכלו להניח ששניהם טובים – אבל איך תבחרו בין השניים? איך הם דומים? איך הם שונים?

ספקים רבים של מארחי אתרים כוללים לוח בקרה עם תוכניות האירוח המשותפות שלהם, ובדרך כלל אינכם יכולים לבחור איזו אפשרות תקבלו.

עם זאת, על ידי בחירה באפשרות אירוח אתרים יוקרתית יותר, כגון שרת פרטי וירטואלי (VPS) או שרת ייעודי, אתה כן צריך לבחור בלוח הבקרה שלך. ככאלה, מאמר זה מתמקד בעיקר במשתמשים עם תוכניות אירוח VPS או שרתים ייעודיים.

אנו מכסים את הדמיון וההבדלים בין cPanel לפלקסק, כך שתוכלו לקבל החלטה מושכלת כשמגיע הזמן לקנות.

סקירה של לוחות בקרה

באופן כללי, לוחות בקרה (ללא קשר לאפשרות הספציפית שתבחרו) נוטים לבוא עם מערך תכונות משותף לניהול סביבת השרת ואירוח האינטרנט שלך. תכונות אלה כוללות:

 • ניהול דומיינים וניהול כתובות IP (ניהול שמותיך הנוכחיים, רישום שמות חדשים וכן הלאה)
 • ניהול דוא”ל
 • העברות קבצים באמצעות FTP
 • ניהול מערכת קבצים מקוונת וגישה
 • ניהול מסדי נתונים
 • יצירת קובצי גיבוי
 • רישום
 • הרחבה לכלים של צד שלישי

שים לב שיש כמה תכונות שיש להחשיב כ”פונות לקוח “, ואילו אחרות הן מנהליות. יצרנו את הטבלה הבאה כדי לפרט משימות שכן בדרך כלל הם מסווגים כדי לתת לך מושג כיצד נראה הפיצול:

משימות מול לקוחות / חזיתיות
משימות ניהול
ערוך קבציםנהל תעודות כדי לגשת ללוח הבקרה
צור תיבות דואר אלקטרוני חדשותהגדר שרתי שמות
ניהול מסדי נתוניםצור חבילות אירוח בהתאמה אישית (למשווקים)

עם זאת, בואו נסתכל ברמה גבוהה על cPanel ו Plesk.

סקירה כללית של cPanel

דף הבית של cPanel

על פי cPanel, מישהו משתמש ב- cPanel כדי ליצור דומיין כל שש שניות וחשבון אירוח כל 14.5 שניות.

יש לכך סיבות רבות. cPanel מתגאה בכך שהמוצר שלה “בנוי לכולם”, והתקנתו החזקה והעולמית פירושה שיש להם את התשתית הדרושה כדי לספק את השירות האמין והאיכותי שלקוחותיהם רוצים.

לא משנה אם ברצונך לבצע שינוי פשוט באמצע הלילה או לבצע שיפוץ גדול במהלך היום, אתה יכול להיות סמוך ובטוח כי ה- cPanel שלך יהיה זמין.

cPanel הוא כלי מבוסס לינוקס (כך שהוא אינו אפשרות עבורך אם השרת שלך פועל Windows או מערכת הפעלה אחרת) המפריד בין הדברים שאתה יכול לעשות לשלוש קטגוריות:

 • פעולות העומדות לרשות המנהלים
 • פעולות העומדות לרשות משווקי אירוח אתרים
 • פעולות זמינות לבעלי אתרים של משתמשי קצה

בנוסף לפונקציונליות ניהול המערכת הרגילה של שרתים (כגון יצירת גיבוי, ניהול קבצים וניתוח שימוש במשאבים) שאתה מצפה מלוח בקרה, חשבון ה- cPanel שלך משתלב עם מוצרים רבים של צדדים שלישיים, כך שתוכל לנהל כלים מרובים הקשורים לאתר. במקום אחד.

לפעמים תראה cPanel מוזכר עם WHM. cPanel הוא המוצר “מול הלקוח”, או זה בו אתה משתמש כדי לעשות דברים כמו לערוך את קבצי האתר שלך, ליצור חשבונות דוא”ל חדשים או לנהל את מסדי הנתונים שלך..

WHM (שמיועד עבור מנהל מארח אתרים) הוא הכלי הניהולי המשמש לניהול חשבונות cPanel מרובים – אם יש לך יותר מאתר אחד, סביר להניח שיהיה לך יותר מ- cPanel אחד, שתנהל אותו באמצעות WHM.

חלק ממארחי האינטרנט המסתמכים על מוצרי cPanel כוללים GoDaddy, Bluehost, SiteGround ו- HostGator.

סקירה כללית של Plesk

דף הבית של פלסק

חברת Plesk מחייבת את עצמה ככלי שנועד לעזור לכם “לבנות, לאבטח ולהפעיל את האפליקציות ואתרי האינטרנט שלך” בצורה פשוטה. החברה מעט צעירה מ- cPanel (cPanel שוחרר בתחילה בשנת 1996, ופלסק נשלח לראשונה בשנת 2001).

לוח Plesk דומה מאוד ל- cPanel ו- WHM (ניתן לחשוב על Plesk כמשהו שיכול להחליף את שני המוצרים הללו). שלא כמו cPanel, Plesk הוא פלטפורמה חוצה ופועל ב- Windows Server (כמו גם מספר הפצות לינוקס שונות), כך שאם תבחר לבצע אירוח מבוסס Windows, סביר להניח שתגמור להשתמש ב Plesk..

בדומה ל- cPanel / WHM, Plesk מאפשרת לך להשלים את משימות ניהול מערכות השרת עבור השרת שלך, כמו גם להשתלב עם כלים של צד שלישי, כך שתוכל לנהל היבטים מרובים של אתר האינטרנט שלך במיקום אחד.

עם זאת, שים לב שאתה מקבל גם את הפונקציונליות ‘מול הלקוח’ וגם את הפונקציונליות הניהולית במיקום אחד, כך שתקבל חוויה עוצמתית יותר על חשבון ממשק יעיל..

Plesk מחשיב את עצמו כלוח בקרת שרת “WebOps” מלא, מה שאומר שתקבל אבטחת אתרים ושרתים חזקים, יכולת לנהל מספר שרתים באמצעות לוח בקרה אחד, כמות גדולה של גמישות ושליטה, והרחבה כך שתוכלו יכול ליצור יישום Plesk שעושה בדיוק את מה שאתה צריך אותו כדי לעשות.

מארחים המשתמשים ב- Plesk לתוכניות Windows שלהם כוללים GoDaddy & אירוח A2, חלק מהעסקים המסתמכים על מוצרי פלסק כוללים מיקרוסופט, שירותי אינטרנט של אמזון, דוקר, גוגל ו- Node.js.

הערה על הגירות

במאמר זה, אנו מניחים שאתה מתחיל אתר מאפס ואינך משתמש כרגע באף cPanel או ב Plesk..

הסיבה לכך היא שהעברת אתר מפלסק ל- cPanel (או להפך) קשה מאוד, בעוד שהעברה ממופע פלסק אחד למשנהו (או ממופע cPanel למשנהו) קלה יחסית.

אם אתה נחוש להחליף מוצרים, אתה בהחלט יכול לעשות זאת – פשוט אל תצפה שהתהליך יהיה קל וצפה לבצע את רוב העבודה הנדרשת כדי להעביר את האתר שלך בעצמך.

הבדלים בלוח הבקרה – דברים שצריך לקחת בחשבון

בהתחשב בדמיון בין שתי האפשרויות, איך אתה מקבל את ההחלטה בין cPanel לפלקסק?

בסעיפים הבאים נעסוק בהבדלי תכונות, כמו מערכי התכונות בפועל, פריסת לוח הבקרה ורמת השליטה שיש לך באתר שלך. זה ככל הנראה המידע שתועיל ביותר כאשר הגיע הזמן לקבל את ההחלטה שלך.

תאימות

cPanel היא תוכנית מבוססת לינוקס, לכן תצטרך להריץ אחת ממערכות ההפעלה הנתמכות הבאות אם ברצונך להשתמש ב- cPanel:

 1. CenOS
 2. CloudLinux
 3. Red Hat Enterprise Linux
 4. אמזון לינוקס

משנת 2011 עד 2014, למשתמשים הייתה גישה חופשית ל- cPanel Enkompass עבור Windows, שהוא פאנל אירוח אתרים של Windows עבור cPanel. עם זאת, זו כבר לא אפשרות לחשבונות חדשים.

עם זאת, Plesk היא תוכנית חוצה פלטפורמות הפועלת על מערכות הפעלה מרובות. הם כוללים:

 1. דביאן
 2. אובונטו
 3. CentOS
 4. Red Hat Enterprise Linux
 5. CloudLinux
 6. וירטואוזו לינוקס
 7. שרת Windows

עם זאת, עליכם לרכוש את אפשרות Plesk עבור מערכת ההפעלה הספציפית בה אתם משתמשים – אין אפשרות לרכוש חבילת תוכנה אחת שתוכלו להשתמש בה אז במספר מכונות המפעילות מערכות הפעלה שונות..

עבור מרבית האנשים, מערכת ההפעלה אינה גורם מכריע בין השתיים, מכיוון שרוב אירוח אתרים מתבצע במכונות לינוקס (ולכן שתי האפשרויות זמינות) – תכונות אחרות המוצעות על ידי שני אלה חשובות בהרבה..

עם זאת, אם אתה משתמש במערכת הפעלה אחרת, הקפד לבדוק את התאימות של המוצר למערכת ההפעלה בה אתה משתמש.

סטים לתכונות

כפי שציינו לעיל, שני המוצרים יגיעו עם התכונות הדרושות לך כדי לנהל את האתר והשרת שלך בצורה יעילה. ההבדלים הגדולים ביותר, אם כן, מגיעים עם ההרחבה המוצעת.

ההרחבה מתארת ​​את התהליך של הוספת תכונות אופציונליות או שילוב כלים של צד שלישי כדי לשנות את כמות השליטה שאתה מפעיל בסביבתך..

לדוגמה, אם אתה משתמש בפלסק, אתה יכול בקלות להשתלב עם Git לבקרת גרסאות או עם Docker עבור מכולות פיתוח שמבודדות קבוצת משנה של הקוד שלך..

אם אתה זקוק לתמיכה בכלים נפוצים, כגון WordPress או Virtualmin (כלי לניהול מארחים מרובים באמצעות מופע cPanel או Plesk אחד), אתה יכול לבחור באחד מאחר ושניהם יתמכו באינטגרציות כאלה..

באופן דומה, אם אתה רק זקוק לתמיכה בכלי ולא לכלי ספציפי (לדוגמה, יתכן שתזדקק לעגלת קניות, אך אינך נאמן במיוחד לסל עגלת קניות מסוים), תגלה ששניהם יכולים לענות על הצרכים שלך..

איפה לוחות הבקרה של cPanel ו- Plesk מתחילים לסטות מבחינת מערך הפיצ’רים הוא מבחינת ההרחבה והשילובים הנתמכים.

לדוגמה, אם אתה משתמש ב- Docker עבור חלק מצרכי האירוח שלך, Plesk היא בהחלט האפשרות עבורך, מכיוון שתצטרך לעשות המון ציוצים ידניים של cPanel אם תבחר ללכת בדרך זו..

אתה יכול לגלוש ב- cPanel App Store כדי לראות כמה מהאפשרויות הזמינות למשתמשים שלה. אם אתם מעוניינים בפלסק, החברה מפרטת את התוספים שהם העמידו לרשות לקוחותיה.

חווית משתמש וממשקי משתמש

אנו חושבים כי לוחות הבקרה Plesk וגם cPanel מציעים ממשקי משתמש מודרניים, אסתטיים וידידותיים למשתמש..

עם זאת, אם פחות נוח לך עם לוחות בקרה וניהול שרתים, אתה עלול למצוא את הגישה היעילה יותר של פלסק ידידותית יותר (זה לא אומר ש- cPanel קשה לשימוש, מכיוון שהיא לא).

Plesk פשוט מקבץ יחד תכונות דומות, כך שלא תצטרכו לדפדף במספר גדול של אפשרויות לפני שתמצאו את התכונה אליה אתם מחפשים..

ממשק ממשק פלסק

אנו רוצים להזכיר ש- cPanel מאפשרת לך להתאים אישית את לוח הבקרה שלך במידה מסוימת, כך שתוכל ליצור בקלות קטגוריות של תכונות משלך כדי להקל על הניווט..

אם אתה רוצה לגשת ללוחות הבקרה שלך ממכשיר נייד, שתי החברות מציעות אפליקציות לסביבת iOS ו- Android.

cPanel ממשק iOS

לבסוף, אנו רוצים לציין כי רכישה והתקנה של לוחות בקרה אין פירושה שאינך יכול להשתמש בשורת הפקודה; שתי האפשרויות מאפשרות לך לנהל את השרת בצורה זו אם תבחר.

אפשרויות מחיר ורישיון

cPanel מציעה שלוש תוכניות תמחור עיקריות; סולו, VPS ומסורים

 • cPanel Solo – $ 15 לחודש
 • cPanel & WHM VPS – החל מ 20 $ לחודש
 • cPanel & WHM ייעודי – החל מ- $ 45 לחודש

אתה יכול לשלם על בסיס חודש לחודש, או שאתה יכול לבחור לשלם מראש עבור שירות של שנה, שנתיים או שלוש תמורת הנחה בתשלום שלך. ככל שהחוזה שלך ארוך יותר, כך ההנחה שלך תהיה גדולה יותר, כך שהמבחרים לחוזה לשלוש שנים ישלמו את המינימום בממוצע.

cPanel מציעה גם הנחות נפח, שעשויות להתייחס אליך אם אתה מנהל אתרים מרובים (ולכן זקוק למספר לוחות בקרה) או שאתה משווק מארח אתרים..

Plesk מציעה שלוש מהדורות, לכל אחת שתי אפשרויות: אחת לבעלי תוכניות VPS ואחת לבעלי שרתים ייעודיים.

 • מנהל רשת – 10 $ לחודש
 • Web Pro – החל מ- $ 15 לחודש
 • מארח אתרים – החל מ- $ 25 לחודש

התכונות שמגיעות עם כל מהדורה משתנות, לכן עיין בתיאורים בזהירות כדי לוודא שאתה רוכש את האפשרות המתאימה ביותר לצרכים שלך..

אתה יכול לבחור לשלם עבור התוכנית שלך על בסיס חודש לחודש, או שאתה יכול לשלם מראש על חוזה מורחב בתמורה להנחה. פלסק מציעה גם תמחור של שותפים, שעשוי לעניין את אלו הזקוקים למספר לוחות בקרה או המשתמשים בתוכנית אירוח משווקת.

אם אתה מתכנן לרכוש תוכנית אירוח משותפת, סביר להניח שהיא תכלול לוח בקרה. עם זאת, סביר להניח שלא תוכלו לבחור באפשרות שתקבלו.

למידע נוסף ראה: תמחור cPanel ודפי תמחור Plesk.

תמיכה

שתי החברות מציעות תמיכה עטורת פרסים.

אם יש לך אי פעם שאלות, הערות או חששות, צוותי התמיכה של cPanel וגם Plesk זמינים כדי לעזור לך.

צוות פלסק זמין 24/7,

בעוד צוות cPanel זמין:

 • שני עד שישי משעה 6 בבוקר עד שש בערב זמן רגיל מרכזי (GMT – 6)
 • שבת וראשון משעה 6 בבוקר עד 16:00 שעון רגיל מרכזי (GMT – 6)

סיכום

אתה יכול להניח שרוב הסוויטות הניהוליות העיקריות מבוססות שרת / אתר אינטרנט מבוסס Windows או Linux כוללות את כל התכונות הדרושות לך לניהול חשבון האירוח ואתר האינטרנט שלך. Plesk ו- cPanel אינם שונים.

עם זאת, שני המוצרים הללו אינם זהים, ולכן כשמדובר בקבלת החלטה אם תרכוש את פלסק או cPanel, ישנם מספר דברים שכדאי לקחת בחשבון:

 • חווית הגירה
 • חווית משתמש / ממשקי משתמש
 • עלות
 • ערכות תכונות
 • תאימות

באופן כללי, אינך יכול להשתבש באף אחת מהאפשרויות.

אם אתה כבר משתמש באחד או אחר, אנו ממליצים להישאר עם מוצר זה.

אם אתה מתחיל מהתחלה בשימוש בסביבת אירוח שאינה לינוקס או שאתה רוצה משהו שהוא קל לשימוש ככל האפשר, אנו ממליצים על Plesk על cPanel.

אם הקריטריון המוביל ביותר לקבל את המפץ הגדול ביותר עבור הדולר שלך, אנו ממליצים על cPanel.

לקריאה נוספת: למידע נוסף על כל אחד מהם, ומצא תוכניות אירוח הכוללות cPanel או Plesk באתר שלנו.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map