ראיון עם ג’ייסון כהן מ- WP Engine

גילוי נאות: התמיכה שלך עוזרת להפעיל את האתר! אנו מרוויחים דמי הפניה עבור חלק מהשירותים שאנו ממליצים עליהם בדף זה. ג'ייסון כהן מ- WP Engine
ג’ייסון כהן מ- WP Engine.


ג’ייסון כהן הוא המייסד וה- CTO של WP Engine.

כיזם סדרתי מצליח, יש לו מומחיות הן בעסקים והן בהיבט הטכני של אירוח אתרים.

היה לנו ראיון קצר איתו על WP Engine ועל וורדפרס עצמה; פיתוח תוכנה וניהול פרויקטים גדולים; ואפילו דעתו בנושא הדחוף של מלחמת הכוכבים לעומת מסע בין כוכבים.

מנוע WP וורדפרס

מי זה מארח את זה: כשהפעלת את WP Engine, היית אחד המארחים הראשונים שהתרכזו אך ורק בשוק וורדפרס. היו הרבה מארחים שעברו בדרככם, כמובן. האם זה השפיע על האסטרטגיה של WP Engine? כיצד WP Engine מבדיל את עצמו מהתחרות הזו?

ג’ייסון כהן: המשתתפים הרבים בחלל מאמתים את גודל השוק ואת הביקוש שהוא מייצר. עם זאת, אנו לא משקיעים זמן רב במחשבה על מתחרים.

זה אף פעם לא חכם לבנות אסטרטגיה סביב “מה שמתחרים עושים.” סיבה אחת היא שלחברות מטרות שונות, מוטיבציות שונות, כמויות הון שונות שיש לעבוד בהן, צוות שונה וכו ‘. לכן, מה שטוב לחברה אחת לא בהכרח טוב לחברה אחרת.

כמו כן, כחברה הגדולה ביותר במרחב (פעמים רבות יותר), עלינו לקבל את התובנות הטובות ביותר לגבי מה שהשוק צריך, כמו גם את המשאבים המרובים ביותר למילוי צרכים אלה. לכן, אנו חושבים מה הכי טוב עבור הלקוחות שלנו, ולאן אנו מאמינים שהשוק פונה – לעומת התבוננות במראה האחורית על מה שמתחרים עושים.

WIHT: האם אתה יכול לספר לי על סביבת הבימוי של WP Engine? אני חושב שזה כלי פנטסטי; האם אתה יכול להסביר כיצד זה מועיל למשתמשי WordPress?

JC: ב- WP Engine יצרנו כלי בלחיצה אחת המאפשר לך ליצור שיבוט של אתר הייצור החי שלך שניתן ליצור בקלות לבדיקת תוספים, ערכות נושא, קוד מותאם אישית וכל שינוי אחר שתרצה לבצע..

זה מאפשר לך לבצע כל מיני שינויים יצירתיים באתר שלך ללא חשש להשפיע על האתר החי שלך. לאחר ביצוע שינויים באתר הבימוי, הכלי שלנו מאפשר לך לדחוף את השינויים האלה לאתר בשידור חי בלחיצת כפתורים בודדים בלבד..

WIHT: מה צופן העתיד עבור אירוח וורדפרס?

JC: לאחרונה ראינו שוורדפרס צוברת תאוצה במרחב הארגוני. משתמשי ארגונים דורשים אבטחה, מדרגיות, מהירות ושירות. מארח נהדר מספק בכל החזיתות הללו.

הכוח של וורדפרס בא מיכולתו להתאים אישית. ארגונים לא רוצים גישה בגודל אחד שמתאים לכל אחד; הם רוצים את הכוח לגרום לאתר להיראות ולהרגיש בדיוק כמו שהם רוצים. כאן מצטיינת וורדפרס. לקוחות ארגוניים דורשים גם רמה שונה של תמיכה טכנית ושירות לקוחות. אנו בחברת WP Engine פיתחנו גישה כפפה לבנה ללקוחות ארגוניים שמניעה שביעות רצון גבוהה של לקוחות ועוזרת להציג את היתרונות של וורדפרס על אחת כמה וכמה..

באמצעות מאמצינו, WP Engine תרם משמעותית להקמת וורדפרס עצמה כפלטפורמה הניתנת לפריסה אמינה במגוון תרחישים ארגוניים. היינו מעורבים בהצגת או פופולריות של תכונות פלטפורמה שהפכו למאפייני מפתח של אירוח, כולל שלב אתרים (כפי שהזכרנו לעיל), שילוב עם כלי זרימת עבודה של מפתחים ואסטרטגיות מטמון מתקדמות. עם ההשקה האחרונה של שירות ביצועי הדפים שלנו, WP Engine מוסיפה נדבך שעשוי להמשיך ולהתפתח בציפיות הלקוחות לגבי הצעת WordPress מנוהלת. מודיעין ביצועים לאתרים, שביצועיהם של עמוד הוא המוצר הראשון, יהוו תחום של המשך השקעה עבורנו.

פיתוח וניהול תוכנה

WIHT: באיזה סוג של סביבת פיתוח אתה משתמש?

JC: אנו משתמשים במגוון שפות כאן באתר WP Engine. פייתון הוא המבקש שלנו אם הוא לא נמצא בוורדפרס עצמו, אבל יש לנו ארלנג, ג’אווה, וכן, גם רובי און-סיילס. ב- WP Engine אנו בוחרים את הכלי המתאים לתפקיד; שוב, אנו משתמשים ב- Ruby on Rails עבור פורטל המשתמשים שלנו וזה נהדר!

בימינו יש גם כל הדברים של DevOps, שהם מספיק מורכבים שהם גם שפות, כמו Ansible, יקום הדוקר, יקום Hadoop ואחרים, שכולם משתמשים בהם.

WIHT: נראה כי החשיבה שלך התפתחה מעט – וכך גם השפות. עוד בשנת 2011 כתבת הגנה חזקה של ג’אווה מפני התקפות של חובבי רובי ופייתון.

JC: אני עדיין עומד מאחורי המאמר ההוא. אם הייתי צריך לנהל צוות של 100 מפתחים שעובד על בסיס קוד יחיד, הייתי מעדיף ג’אווה על פני Rails. ב- Rails זה כמעט בלתי אפשרי; בג’אווה זה קשה, אבל למעשה, יש צוותים כאלה בכל העולם שפועלים בסדר גמור.

WIHT: נראה כי בכל שנה יש שפה “חמה” חדשה, אף על פי שהשפה אף פעם אינה שונה מהותית מהשפות שכבר נמצאות בשימוש נרחב. האם זה משפיע עליך בהתפתחות שלך?

JC: אני לא מסכים ששפות אינן שונות באופן מהותי. אמנם כמובן שאפשר לכתוב את רוב התוכנות בכל שפה, אך יש הבדלים עצומים בחוויה בכך, למשל כמה מהר ל- v1.0, כמה קל לתחזק, מה הסבירות שהקוד פועל כראוי בחמש שנים, האם צוות של 50 מפתחים יכול לעבוד על זה, כמה קל לפרוס, את הזמינות של ספריות ועוד.

WIHT: אז אתה לא חושב שאופנות תכנות זה דבר רע?

JC: יש יותר משפת אופנתית אחת בשנה וזה בסדר. טוב שנחקור רעיונות שונים; לעתים קרובות הטובים יותר עושים את דרכם לשפות בוגרות. לדוגמה, הבנות של פייתון עברו חיקוי על ידי אחרים, גם לסגירת רובי, Javascript ו- CSS הפכו למעשיים בקנה מידה עם ההמצאות של SASS ו- TypeScript ואחיהם. Node.js שינה את מה שיכול להיות ב- Javascript. גו הוכיחה את עצמה כחשובה, מכריחה עוד ועוד דברים (למשל, דוקר), ובוודאי שהיא לא אופנתית. חבר המושבעים אולי עדיין בחוץ RUST, אבל זה מעניין. אלה דברים טובים!

WIHT: למרות שניתן לנהל את קוד הקוד הפתוח בכל דרך שהיא, אופיו נוטה להיות אנרכיסטי יותר מאשר גישות התפתחות מלמעלה למטה כפי שאולי תמצאו בהן נדון בחודש האיש המיתולוגי; שם קבוצות קבועות כתבו מערכות הפעלה חדשות לחומרה אידיוסינקרטית …

JC: אינך יכול להשוות בין תהליך קוד פתוח מודרני לבין תהליך ארגוני בן 40 שנה. מוטב יהיה להשוות את זה לתהליך מודרני עם קוד סגור.

WIHT: ואז מה הם החילופים בין פרויקטים של קוד פתוח וסגור?

JC: העובדה שאנשים לא מפרגנים בפרויקט מעניקים לו כוח מכיוון שרעיונות חדשים מסוגלים לשגשג ולהיכנס, וכך ממשיך החדשנות אפילו לבגרות בעבר. אבל הרבה פרויקטים של קוד פתוח חסרים את הארגון להמשיך עם 90% מעבודות הסחף הדרושות כדי שפרויקט תוכנה כלשהו יצליח, ואילו ניתן פשוט לתת לו מענה באמצעות קוד סגור..

WIHT: כשמדברים על פיתוח קוד פתוח, אנו נוטים להתמקד בחיוביות שלו. האם אתה חושב שמהפכת הקוד הפתוח (מחוסר מילה טובה יותר) הביאה לאיכות קוד גרועה יותר? או שמא המספר הגדול של העיניים קיזוז כל היבט שלילי?

JC: בשני המקרים, ברגע שיש לך בסיס קוד מוצלח, בשימוש נרחב, שינויים חדשים קשים ומסוכנים וכבדי תהליכים. זה בהחלט נכון לגבי וורדפרס ודרופל, אך באותה מידה לגבי לינוקס, MySQL ו- SQLite ואחרים. אני לא חושב שתוכל לומר “תוכנת קוד פתוח היא באיכות גרועה יותר.”

בהחלט שהפרויקטים שרשמתי זה עתה הם באיכות קוד גבוהה יותר (מבחינת באגים, ביצועים ואבטחה) כמעט מכל פרויקט עם קוד סגור, בין השאר מכיוון שכל כך הרבה אנשים עבדו עליו.

יש הרבה קוד פתוח “מדף” מטורף, אבל זה רק בגלל שפרויקטים נעשים בשטח פתוח. אם היית מסתכל על פרויקטים מגרוטאות עם מקור סגור, האם הם היו טובים יותר? לפעמים הם ממשיכים לחץ גם כשצריך לגנוז אותם!

WIHT: ל- MySQL יש הרבה תחרות, כולל על ידי סניפים משלה. איך נראה לך העתיד של MySQL?

JC: MySQL נותר אחד הכלים הביצועים, היציבים והחזקים ביותר בעולם. יש את פרקונה, מריה, ועכשיו דברים כמו אורורה, שכולם מרגשים. (אנו משתמשים בפרקונה ב- WP Engine.) כמובן שזה לא אומר ש- MySQL היא תמיד הבחירה הטובה ביותר! אבל MySQL אינו מרכיב בערימה שלנו שאנחנו דואגים לה בכלל.

דברים כיפיים

WIHT: מחשב ראשון?

JC: TI 99 / 4A עם זיכרון RAM של 16kb

WIHT: התוכנית / התסריט הראשון שכתבת (שפה, מטרה, גיל)?

JC: TI BASIC – משחק טקסט (למשל “סע צפונה”)

WIHT: שם התחום הראשון שרשמת? מתי ולמה?

JC: FastScheduler.com – כלי שיצרתי במכללה להרשמה לשיעורים שעדיין היו זמינים, ומילוי לוח זמנים לפי מה שאתה אומר זה אופטימלי.

WIHT: מסע בין כוכבים או מלחמת הכוכבים?

JC: שניהם, אבל אם עלי לבחור, טרק.

WIHT: אתה יזם סדרתי, מפעיל אתחול, משקיע והורה – כמובן שלוקח סיכון. האם אחד מהתחביבים שלך עוקב אחר כך? צלילה בשמיים? טיפוס הרים? רכיבה על קטנוע?

JC: פעם טסתי מטוסים, אבל לא; אני שומר את הסיכון שלי למשרד, כך שחיי הבית מאולפים בהשוואה. (נ.ב: להיות הורה זה הסיכון שבסט הדברים שאתה מציין. לדוגמא, זה היחיד שאי אפשר להחליט להפסיק להיות.)

אנו רוצים להודות לג’ייסון כהן על זמנו ותובנותיו. תוכלו לבדוק באתר WP Engine
לקבלת מידע נוסף על אירוח הוורדפרס המנוהל שלהם, ופעל אחר ג’ייסון בטוויטר @asmartbear.

מנוע WP

WhoIsHostThis מספק אוסף נרחב של מידע על WP Engine בדף ביקורות האירוח שלנו: חוות דעת מומחה, עשרות ביקורות לקוחות, שאלות נפוצות, תכניות, תכונות, ועוד.

תמונות המשמשות ברשות WP Engine.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map