תכנות YUI: אחת מספריות JavaScript הראשונות

גילוי נאות: התמיכה שלך עוזרת להפעיל את האתר! אנו מרוויחים דמי הפניה עבור חלק מהשירותים שאנו ממליצים עליהם בדף זה.


במהלך השנים הראשונות של האינטרנט, דפי האינטרנט היו די משעממים. משתמשים שדפדפו בהם נתקלו בדפי אינטרנט שהם לא יכלו ליצור איתם קשר רב, מכיוון שהם הכילו רק טקסט, תמונות וקישורים.

ככל שהפופולריות של האינטרנט גדלה, היה ביקוש רב יותר לדפים שמשתמשים יוכלו ליצור איתם אינטראקציה. כתוצאה מכך, שפות כמו JavaScript גדלו בפופולריות רבה. JavaScript אפשרה למפתחים ליצור יישומונים ותוספים למשתמשים וכתוצאה מכך אתרים דינמיים. לדוגמה, בשפה, מפתחים יכולים להחליט התנהגות של דף אינטרנט על סמך מיקום לחיצת עכבר.

בסופו של דבר, JavaScript הפך להיות מורכב מאוד. כתוצאה מכך נוצרו ספריות JavaScript כדי להקל על ההתפתחות. ספרייה כזו הייתה YUI או ספריית ממשקי המשתמש של יאהו.

את הפיתוח לספריה התחיל יאהו! עובד, תומאס שא, עוד בשנת 2005. מטרת YUI הייתה לספק ממשק לתמרון קל של דפי אינטרנט באמצעות JavaScript התואם בכל הדפדפנים. הספריה הכילה תכונות רבות כולל עיבוד נתוני עוגיות של הדפדפן, טיפול באירועי דפדפן וקריאת נתוני טפסים.

יאהו פרסמו גרסאות מרכזיות בשנת 2006 ו -2009, עם המהדורה האחרונה בשנת 2014. YUI הופסק כתוצאה מירידה בעניין בקרב מפתחים ושימוש מוגבר בסקריפטים בצד השרת דרך ספריות כמו Node.js.

הדרכות YUI

שיעורים אלה יסייעו למתחילים להתחיל עם ספריית YUI.

 • שקופיות מבוא של YUI מספקות היכרות עם הספרייה המיועדת למתחילים והוצג על ידי כריסטיאן היילמן באתר האינטרנט כיווני צפון 2009.
 • יצירת ממשק עשיר עם ספריית YUI הוא הדרכה שלב אחר שלב ממגזין Wired המתאר כיצד להוסיף תכונות עשירות לדף אינטרנט כגון בקרות קרוסלה ולוחות שנה..
 • שינויים ב- YUI 3 הוא מאמר המספק פרטים על כמה מההבדלים בין YUI 2 ל- YUI 3.
 • YUI Skinning מתאר כיצד לשנות את “המראה והתחושה” של יישומונים ובקרות מ- YUI.
 • דוגמאות YUI מספקות טונות של דוגמאות שמפתחים יכולים להשתמש בהן כדי להתחיל בפיתוח YUI וליצור ממשקים עשירים.
 • מבוא ל- YUI מספק מידע על תכונות ספריית YUI כולל DOM, מטפלים באירועים, מודולי אנימציה ובקשות Ajax – שלם עם דוגמאות קוד..

מפתחים יכולים להסתכל גם במדריכי הווידיאו הבאים שיעזרו ללמוד YUI:

 • יסודות YUI הוא מדריך וידאו המספק סקירה כללית של ספריית YUI.
 • YUI DataTables הוא הדרכת וידאו המספק סקירה כללית על רכיבי DataTable. זה כולל דוגמאות קוד, והוא מוצג על ידי אחד המהנדסים שעבד ב- YUI.
 • YUI Mojito מראה כיצד מפתחים יכולים ליצור יישומי אינטרנט באמצעות Mojito, מסגרת MVC (Controller View Model) עבור YUI.
 • מתי לא להשתמש ב- YUI הוא מדריך וידאו משעשע אך אינפורמטיבי המדגים אילו מצבים מצדיקים את השימוש ב- YUI.
 • אירועים התפתחו מציג שיחה של לוק סמית ‘על טיפול ב- DOM, סינטטי ואירועים בהתאמה אישית באמצעות YUI. יישומי אינטרנט הם ברובם מונעים אירועים ולכן זהו הדרכה שכדאי לבדוק.

משאבי למידה נוספים

אתרים רבים מציעים הדרכות המכסות מגוון רחב של נושאים הקשורים ל- YUI. להלן כמה אתרים שמפתחים מתחילים ומתקדמים ימצאו שימושי עבורם.

 • אתר ספריית YUI הוא אתר הכולל מאמרים רבים בספריית YUI. על ידי גלישה באתר זה, מפתחים יוכלו להתחיל במהירות עם פיתוח יישומים מבוססי YUI, להציג תיעוד, להציג הדרכות ולשוחח עם שאר קהילת המפתחים בנושאי YUI..
 • GitHub לא רק מאחסן מאגרי קוד שונים עבור YUI, האתר כולל גם הדרכות לשינוי המראה והתחושה של יישומונים שונים וביצוע שינויים בקוד..
 • AlloyUI כולל מספר הדרכות עם דוגמאות קוד מעמיקות באמצעות ספריית AlloyUI שנבנתה על גבי ספריית YUI3. מפתחים המבקרים באתר יכולים להוריד את הספריות וללמוד כיצד ליישם תכונות רבות כולל קרוסלות, סרגל התקדמות וטבלאות נתונים..

ספרים ב- YUI

שלא כמו שפות וספריות רבות אחרות, ישנם רק כמה ספרים טובים ב- YUI. הם נותנים מבוא מלא ל- YUI ומספקים כמה דוגמאות מעמיקות.

 • לימוד Yahoo! ספריית ממשקי משתמש (2008), מאת דן וולמן, מספקת למפתחים סקירה טובה של YUI עם דוגמאות מפורטות. מפתחים שקוראים את הספר ייחשפו למושגים מתחילים ומתקדמים. אין להניח שום ניסיון קודם.
 • YUI 3 Book Cook (2012), מאת Evan Goer, מציג מספר קטעי קוד או “מתכונים” הפותרים בעיות ספציפיות בהן מפתחים יכולים להשתמש ישירות בפרויקטים שלהם. כמה מהדוגמאות בספר כוללות דרכים ליצור אנימציות, קוד באגים, יצירת רכיבים וטיפול באירועים.
 • מסגרות JavaScript מקצועיות: Prototype, YUI, ExtJS, Dojo ו- MooTools (2009), מאת Orchard et al, כולל סקירה של מסגרות שונות כולל YUI וכן דוגמאות קוד. בעזרת ספר זה מפתחים יכולים ללמוד כיצד ליצור אפקטים של ממשק משתמש כמו גרירה ושחרור, להשתמש בכלי CSS וליצור יישומונים עם YUI.

משאבים אלטרנטיביים

מאז היציאה האחרונה של YUI הייתה בשנת 2014, ייתכן שמפתחים ירצו לשקול מסגרות אלטרנטיביות. כמה אלטרנטיבות פופולריות כוללות jQuery, המשמש ברוב אתרי האינטרנט. להלן כמה משאבי jQuery שיש לקחת בחשבון.

 • W3Schools הדרכה jQuery מלמד מפתחים רבים מתכונות הספרייה כולל תחביר בסיסי, יישום מטפלים באירועים ובחירת אלמנטים ב- HTML. W3Schools מאפשרת גם למפתחים לשנות ולבצע קוד באתר עצמו.
 • קורס jQuery הוא שיעור מקוון של CodeCademy למפתחים כדי ללמוד את היסודות של הספרייה וליישם פרויקטים.
 • קורס jQuery של Udemy הוא קורס “bootcamp” אינטנסיבי אשר יעביר את המפתחים דרך היסודות של JavaScript ו- jQuery. הקורס כולל מספר קבצי קוד מקור בהם ניתן להשתמש ומתעדכן באופן שוטף.

האם כדאי ללמוד YUI?

למרות שפיתוח YUI הופסק על ידי יאהו, לימודו עדיין יכול לשפר את כישוריך. על ידי לימוד YUI, אתה זוכה לחשיפה למודל מסגרת אחר. לימוד מסגרת זו יכול לעזור לך להבין ספריות דומות כמו jQuery או AngularJS.

לימוד מסגרות נוספות מסייע גם לחזק את ההבנה של דפוסי עיצוב תוכנה נפוצים. לדוגמה, YUI משתמש במערכת בקר תצוגת הדגם המשמשת בספריות אחרות. לבסוף, מכיוון שמסגרות אינטרנט כמו YUI הן קוד פתוח, מפתחים יכולים להבין יסודות גלישה באינטרנט ו- JavaScript על ידי בחינת קוד המקור של המסגרות..

המשך קריאה ומשאבים

יש לנו מדריכים נוספים, הדרכות ואינפוגרפיות הקשורים לקידוד ופיתוח אתרים:

 • חיבור HTML טוב: זוהי הקדמה מוצקה לכתיבת HTML מעוצב ושימוש בתוכנת אימות HTML.
 • CSS3 – מבוא, מדריכים & מקורות: זהו מקום נהדר להתחיל ללמוד פריסת דפי אינטרנט.
 • למד jQuery ומאסטר: הקדמה שלנו ל- jQuery.

איזה קוד אתה צריך ללמוד?

מבולבל באיזו שפת תכנות כדאי ללמוד לקוד? עיין באינפוגרפיה שלנו, איזה קוד עליכם ללמוד? זה לא רק דן בהיבטים שונים של השפות, הוא עונה על שאלות חשובות כמו, “כמה כסף אפיק לתכנת ג’אווה למחיי?”

איזה קוד אתה צריך ללמוד?
איזה קוד אתה צריך ללמוד?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map