מבוא ומשאבים של פליג – ועל קליקי

גילוי נאות: התמיכה שלך עוזרת להפעיל את האתר! אנו מרוויחים דמי הפניה עבור חלק מהשירותים שאנו ממליצים עליהם בדף זה.


Pligg היא מערכת ניהול תוכן עם קוד פתוח (CMS) פשוטה, המיועדת ליצירת רשתות פרסום חברתיות או קהילות חברתיות מקוונות, בדומה לפייסבוק, Reddit, Twitter ו- Digg.

Pligg כתוב ב- PHP ומשתמש במאגרי נתונים רגילים של MySQL. הוא מורשה תחת הרישיון הציבורי של GNU Affero.

היסטוריה קצרה

פליג הושק בשנת 2005 על ידי מייסדו, אריק הייקינן. במהלך השנים הבאות זכה פליג למוניטין טוב ובסיס משתמשים יחסית גדול. פליג הוצע כהתקנה בלחיצה אחת על ידי חברות אירוח פופולריות רבות, והיא עדיין משמשת מפתחי אתרים רבים לבניית אתרים חברתיים..

אחרי עשור של עבודה על פליג, הייקין נמאס לתחזק אותו ורצה לעבור לפרויקטים אחרים. כמו כן, עם חוסר העניין והכיוון של המפתחים, הפיתוח של פליג התחיל להאט והיה מידה לא מבוטלת של משתמשי ומפתחי Pligg. בשנת 2015 ראתה פליג ירידה חדה בתעבורה ובמכירות אתרי האינטרנט, בגלל היעדר עדכונים ל- CMS.

בדצמבר 2015, Pligg הוצע למכירה על ידי מייסד ובעלים, אריק הייקינן, יחד עם שם הדומיין pligg.com ותעודות הכניסה לחשבון GitHub של פליג. בסופו של דבר החברה נמכרה בזול, תמורת כ- 50,000 $.

תחום pligg.com הוא כעת שוק הורדות בו תוכלו לרכוש הורדות מהימנות.

שמו של ה- Pligg CMS שונה לקלייאקי, והוא מתוחזק כיום על ידי שניים מהמפתחים הראשיים של Pligg CMS. קליקי הוכרז כיורש הרשמי של פליג זמן קצר לאחר ההשתלטות. זהו פרויקט קוד פתוח חדש שמנוזל ממנוע ה- CMS המקורי של Pligg. הבעלים החדשים של תחום pligg.com הציעו את תמיכתם ועזרו לקהילת הפיתוח Kliqqi החדשה במהלך המעבר.

תכונות Pligg

באמצעות Pligg תוכלו ליצור בקלות רשת חברתית או קהילה חברתית מקוונת. משתמשי Pligg הם בשליטה על התוכן, בשונה ממערכות CMS רבות אחרות שמיועדות רק לזוג מחברים. פליג תוכנן עבור מספר גדול של תורמים, הגשה ותיווך של תכנים, וזה מה שהפך אותו למושך כאשר הושק..

קל לשימוש וניהול של Pligg והוא יכול להניע רשתות חברתיות קטנות או קהילות אינטראקטיביות דומות עם הרבה תוכן שנוצר על ידי הקהילה.

עם הפסקת הפיתוח, Pligg CMS 2.0.2 הייתה הגרסה האחרונה של הפלטפורמה. זה דורש שרת האינטרנט של Apache, PHP גרסה 5.3 ומעלה, ו- MySQL גרסה 5.1 ומעלה להפעלה. דרישות החומרה הינן צנועות ובהתחשב בגיל CMS, זה לא אמור להתקשות בבעיות כמעט בכל שרת שתוכלו למצוא היום..

התקנת Pligg

בשיא הפופולריות שלה, חברות אירוח אתרים רבות הציעו להתקין בלחיצה אחת עבור פליג. עדיין ניתן למצוא הרבה הדרכות להתקנה של Pligg באופן מקוון, אך קוד המקור של Pligg ב- GitHub אינו זמין עוד להורדה.

במקום זאת, אנו מציעים להתקין את Kliqqi, המזלג והממשיך הרשמי של Pligg, מכיוון שעבודות הפיתוח על Pligg הופסקו ולא צריך לצפות עדכונים עתידיים. כמו כן, אתר CMS של Pligg כבר לא קיים, כך שאין תמיכה למשתמשים ומעט בדרך לתמיכה בקהילה, מכיוון שהקהילה עברה לפלטפורמות אחרות, קרי קליקי. כעת ניתן להתקין את Kliqqi דרך Softaculous

תבניות Pligg

מגוון תבניות Pligg מקצועיות היו זמינות להורדה מהפורום הרשמי של Pligg, ורובן היו בחינם. עם זאת, מכיוון שתחום pligg.com נמכר, קשה למצוא אותו כעת.

לרוע המזל, העבודה על תבניות רבות של פיג’ג הופסקה, משתי סיבות עיקריות. ראשית, לתבניות Pligg יש בסיס ענק עצום בהשוואה למערכות CMS אחרות, כך שתבניות קידוד דרשו עבודה רבה. שנית, לתבניות Pligg הייתה נטייה להישבר עם כל מהדורה חדשה, כך שעומס התחזוקה של תבניות Pligg היה פשוט גבוה מדי ולא מעשי עבור מפתחים, במיוחד אלה שתרמו לפרויקט ללא תשלום.

מחמיר את המצב, תבניות Pligg לא עובדות ב- Kliqqi ללא שינוי. בתיאוריה, ניתן להשתמש בהם, אך כמות העבודה הדרושה בכדי לצבוט אותם עבור פליג הופכת גישה זו לבלתי מעשית.

סיכום

בימי הזוהר שלו, פליג היה CMS מצליח יחסית. אמנם זה לא תוכנן כ- CMS כל-כולו עם פנייה לשוק המוני (כמו וורדפרס), אך Pligg סיפק בהצלחה את צרכיהם של מפתחים העובדים על פרויקטים ברשת החברתית לפני עשור..

קחו בחשבון שרשתות חברתיות היו בראשית דרכם בשנת 2005. הם נתפסו כשווקים בלתי מנוצלים על ידי יזמים ומפתחים רבים, כך שפליג הופיע בזמן הנכון. זה אפשר למפתחים לבנות רשת חברתית מהיסוד תוך ימים ולא שבועות או חודשים.

אחד החסרונות הגדולים ביותר לפליג היה אופן הטיפול בתבניות. תבניות Pligg היו מסורבלות והצריכו קידוד רב. מה שהחמיר את המצב, הם היו קשים לתחזוקה ורבים נדרשו לצבוט לקראת הגרסאות החדשות של פליג.

קליאקי הוא ממשיך דרכו של פליג, אך בניגוד לקודמו, הוא לא הופיע בזמן הנכון. התזזיתות הרשת החברתית נפגעה שנים לפני סיום פיתוח הפליג. הביקוש ירד והעניין של המפתחים בפלטפורמות כמו פליג וקליקי דעך.

זה לא אומר שאין שוק לקלייקי או לרשתות חברתיות קטנות ועצמאיות באופן כללי, מכיוון שהרבה מפתחים עדיין עובדים עליהם. עם זאת, הביקוש נמוך בהרבה מכפי שהיה לפני עשור.

המשך קריאה ומשאבים

יש לנו מדריכים נוספים, הדרכות ואינפוגרפיות הקשורים לפיתוח וניהול אתרים:

  • דירוג גוגל: הבנה, אבחון ותיקון: מה מועיל אתר אם אף אחד לא יודע עליו? למד הכל על קבלת הדירוג של גוגל שמגיע לך.
  • הרשימה האולטימטיבית של כלי מנהלי האתרים A-Z: מצא את כל הכלים הדרושים לך כדי להקל על ניהול האתר שלך.

מדריך אולטימטיבי לאירוח אתרים

עיין במדריך האולטימטיבי שלנו לאירוח אתרים. זה יסביר את כל מה שאתה צריך לדעת בכדי לקבל בחירה מושכלת.

מדריך אולטימטיבי לאירוח אתרים
מדריך אולטימטיבי לאירוח אתרים

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map