למד תכנות דלפי: בנה יישומים קומפקטיים

גילוי נאות: התמיכה שלך עוזרת להפעיל את האתר! אנו מרוויחים דמי הפניה עבור חלק מהשירותים שאנו ממליצים עליהם בדף זה.


דלפי, הידועה רשמית בשם Embarcadero Delphi, היא ערכת שפת תכנות ופיתוח תוכנה קניינית (SDK) מבית Embarcadero Technologies.

הוא משמש בעיקר לבניית יישומי Windows אך ניתן להשתמש בו גם לבניית יישומים שולחניים, ניידים, אינטרנט וקונסולות להפעלה במערכות הפעלה X, iOS ו- Android..

דלפי מופצת יחד עם C ++ Builder כחלק מסביבת פיתוח משולבת מקצועית (IDE) בשם RAD Studio.

סטודיו RAD מארז את דלפי ועוד מגוון כלים לפיתוח תוכנה כולל עורך קוד עם השלמת קוד מובנה ובדיקת שגיאות, שגיאות באגים משולבות, תמיכה בסוגים שונים של בקרת מקור והרבה יותר..

מה זה דלפי?

דלפי היא שפת תכנות ברמה גבוהה, המבוססת על אובייקט פסקל התומכת בתכנות מונחה עצמים. זה יכול גם לשלב קוד שנכתב בהרכבה ובשפות אחרות ברמה נמוכה, ומאפשר לדלפי גישה עקיפה לחומרת מכונה.

החוזק העיקרי שלה הוא שהוא מתכנס במהירות בצורה מדהימה, כלומר ניתן לייצר יישומי דלפי עם בסיס קוד גדול יחסית ולהפעיל אותו על מחשב עם משאבים מוגבלים..

פיתוח דלפי לאורך זמן תמיד הדגיש תאימות לאחור. עם זאת, תאימות לאחור לא נשמרה עקב הוספת תכונות פורצות תאימות בגירסאות חדשות יותר של השפה.

היסטוריה של דלפי

דלפי פותחה על ידי חברת תוכנות בורלנד כיורשת של טורבו פסקל. אנדר היילסברג, היזם המקורי של טורבו פסקל, שימש כאדריכל הראשי לפיתוח דלפי שיצא בתחילה בשנת 1995 ככלי לבניית יישומי חלונות..

בורלנד פיתחה את דלפי במהלך שנת 2006, ובשלב זה החליטה החברה למכור את דלפי ומספר מוצרי תוכנה אחרים על מנת למקד מחדש את הכיוון החדש של החברה..

קונה מתאים לא נמצא די מהר ובמקום למכור את דלפי על הסף, בורלנד החליט לגלגל את דלפי ועוד כמה מוצרים לחברת בת שהוקמה בשם CodeGear..

בשנת 2008 נרכשה CodeGear על ידי Embarcadero Technologies שבעצמן נרכשו מאוחר יותר על ידי אידרה בשנת 2015. עם זאת, אידרה החליטה להשאיר את המותג Embarcadero סביב וה Embarcadero Delphi עדיין נתמך ופיתח באופן פעיל..

מקור שם

השם דלפי הוא ממקור ייחודי. את השם טבע טבע יזם בורלנד דני ת’ורפ. בתחילה, דלפי הייתה אמורה להיות שם קוד זמני לפרויקט שיחליף את טורבו פסקל.

הרעיון לשם הגיע מהמיתוס היווני של פיתיה, שהיה ידוע בכינויו האורקל מדלפי.

מכיוון שהיה צפוי להשתמש בפרויקט לבניית יישומים רבים שהתממשקו למסד הנתונים של אורקל, רק היה הגיוני לקרוא לפרויקט דלפי. אחרי הכל, “אם אתה רוצה לדבר עם [האורקל], לך לדלפי.”

בעוד שהשם דלפי היה פיקח ומקורי, הנהלת בורלנד רצתה להשתמש במשהו קצת יותר תיאורי כשם הרשמי והתיישבה ב- Borland AppBuilder..

עם זאת, רומן AppBuilder שוחרר רגע לפני ש Borland AppBuilder ובורלנד נאלצו להגיע עם שם חדש ברגע האחרון, והקודדוד של דלפי הועלה למעמד של שם רשמי.

מצב נוכחי

דלפי נמצאת בפיתוח פעיל מאוד. גרסאות חדשות של ה- IDE משוחררות בערך כל חצי שנה ותמיכה בפלטפורמה חדשה מתווספת בדרך כלל עם כל מהדורה אחרת.

Embarcadero מפרסם כל חצי שנה עדכון מפת דרכים עם הסבר מפורט באופן מפתיע על תוספות התכונה המתוכננות שייכללו בגירסאות עתידיות של התוכנה..

משאבים

אם אתה רוצה ללמוד את דלפי ישנם הרבה הדרכות וטקסטים שיכולים לעזור לך להשיג זאת. זיהינו חמישה מהמשאבים המקוונים הטובים ביותר בחינם וחמישה מהספרים שנבדקו הכי טוב כדי להתחיל.

סרטוני הדרכה מקוונים חינם

אתר הקהילה Embarcadero Technologies מייצר בלוג המפרסם חדשות מוצרים וכן הדרכות לכל מוצרי Embarcadero..

בפרט, חפשו מאמרים של פאוול גלווקי, שנוטים להתמקד בתכנות של דלפי, ומאמרים של מרקו קאנטו, שכותב בדרך כלל על פיתוח מהיר של אפליקציות ומפרסם גם סיבוב קבוע של פוסטים בבלוג ראויים לציון מכל רחבי דלפי ו Embarcadero..

היסודות של דלפי מקשרים למגוון הדרכות המיועדות למתחילים בדלפי, כמו גם להתייחסות ספריית זמן ריצה מועילה. העיצוב של האתר מעט מתוארך, אך המידע שהוא מכיל עדיין יציב ושימושי.

LearnDelphi.tv, שהופק על ידי אליסטר כריסטי, מציע יותר ממאה סרטוני הדרכה בחינם על דלפי. הסרטונים הם ברובם עצמאיים באופיים ואינם מבוססים זה על זה, אך הם מספקים שפע של מידע שימושי קל לעיכול.

LearnDelphi.net היה אתר שהציע סדרת סרטונים בחינם לסטודנטים של דלפי. האתר כבר לא זמין אבל כל הסרטונים עדיין זמינים ב- YouTube המאורגנים בשני רשימות השמעה: למד דלפי 2010 – היסודות ולמד דלפי 7 – תחילת העבודה.

מדריך למתחילים לתכנות דלפי הוא קורס מקוון חינם המיועד למתכנתים מתחילים ומאורגן ל 18 פרקים.

זה מתפרסם בפלטפורמת About.com ב delphi.about.com, שם תוכלו למצוא הרבה פוסטים ומדריכי בלוגים נוספים שיעזרו לכם במסע החינוך שלכם בדלפי..

ספרים

ישנם ספרים רבים של דלפי. עם זאת, חמשת אלה הם פרסומים עדכניים יחסית שזכו לביקורות מוצקות מקהילת התכנות דלפי:

 • קידוד בדלפי (2014) מאת ניק הודג’ס עוסק ללמוד לכתוב קוד דלפי נהדר. זה לא מבלה זמן רב בנושאי IDE, אלא מתמקד בריבוי בכתיבת קוד.

 • עוד קידוד בדלפי (2015) מאת ניק הודג’ס בונה על המושגים שהוצגו בקידוד בדלפי כדי לעזור למפתחים להפיק את המרב מקוד הדלפי שלהם..

 • ספר הבישול של דלפי, המהדורה השנייה (2016) מאת דניאל טטי הוא טקסט המכוון לתכנתים של דלפי עם קצת ניסיון תחת חגורותיהם שרוצים מידע מעשי על בניית יישומים חוצה פלטפורמות במהירות.

 • MVVM בדלפי (2016) מאת ג’ון קורקליס הוא טקסט המיועד למפתחי דלפי מנוסים שרוצים לבנות יישומים מודרניים למערכות חלונות על בסיס פרדיגמת Model View ViewModel..

 • Handbook Pascal Handbook (2015) מאת מרקו קאנטו הוא ספר לימוד לשפת התכנות של דלפי שנכתבה על ידי מומחה מוכר מדלפי..

סיכום

דלפי היא שפת תכנות ברמה גבוהה המופצת על ידי Embarcadero Technologies כחלק מ- RAD Studio, IDE למפתחים מקצועיים. הוא משמש בעיקר לבניית יישומים למערכות Windows אך ניתן להשתמש בו לבניית יישומים עבור מגוון מערכות הפעלה.

דלפי הוא מוצר בוגר, קיים כבר למעלה מ 20 שנה, ובכל זאת הוא מפותח באופן פעיל כאשר תכונות חדשות מתווספות לשפה באופן קבוע.

המשך קריאה ומשאבים

יש לנו מדריכים נוספים, הדרכות ואינפוגרפיות הקשורים לקידוד ופיתוח:

 • מקורות C ++ למפתחים: מאמר זה יתחיל לעבוד עם אחת משפות התכנות הפופולריות ביותר לאובייקט.

 • תכנות F #: למדו על אחת משפות התכנות החדשות .NET.

 • ההיסטוריה של מנועי חיפוש: מנועי חיפוש עברו דרך ארוכה בשני העשורים האחרונים. גלה הכל על ההיסטוריה הארוכה שלהם.

איזה קוד אתה צריך ללמוד?

מבולבל באיזו שפת תכנות כדאי ללמוד לקוד? עיין באינפוגרפיה שלנו, איזה קוד עליך ללמוד?

זה לא רק דן בהיבטים שונים של השפות, הוא עונה על שאלות חשובות כמו, “כמה כסף אפיק לתכנת ג’אווה למחיי?”

איזה קוד אתה צריך ללמוד?
איזה קוד אתה צריך ללמוד?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map