התחל עם תכנות פסקל

גילוי נאות: התמיכה שלך עוזרת להפעיל את האתר! אנו מרוויחים דמי הפניה עבור חלק מהשירותים שאנו ממליצים עליהם בדף זה.


עוד בשנת 1970 פירסם ניקלאוס וירט את שפת התכנות של פסקל כתוצאה מעבודות עיצוב שהחלו בשנת 1968. שפת התכנות נקראה על שם המתמטיקאי המפורסם בלייז פסקל, והייתה שפת תכנות פרוצדורלית. כמו שפות תכנות רבות, שפת הפסקל כללה את היכולת לעבוד עם רשומות המורכבות מכמה סוגים של נתונים וכן נהלים שיעזרו לכם לפרוט את הפונקציונליות הכללית של התוכנית.

למרות שפסקל אינה פופולרית כמו Java, C ו- C ++ כיום לפיתוח אפליקציות, היא הוכרה כשפה נהדרת ללמוד תכנות פרוצדורלית והיא שימשה בבתי ספר להוראת תכנות. רבים מהמושגים הקיימים בשפה כולל מבנים וחלק מהתחביר הבסיסי קיימים בצורה כזו או אחרת בשפות תכנות מודרניות רבות. השפה סייעה גם היא בפיתוח יישומים פופולריים כולל סקייפ. עיין במשאבים שלהלן למידע נוסף על שפת פיתוח תוכנה רב-תכליתית זו.

משאבים מקוונים

המשאבים המקוונים להלן בפורמטים שונים יעזרו לכם ללמוד את היסודות של פסקל וליישם פרויקטים מורכבים.

הדרכות מקוונות

דרך מצוינת להתחיל ללמוד פסקל ולהטמיע תוכניות פשוטות היא לבחון את המשאבים שלהלן.

 • TutorialsPoint לפסקל יש כמה הדרכות בשפה. השיעורים מכסים היבטים שונים של השפה כולל מפעילים, סוגי נתונים, טיפול בקבצים, ניהול זיכרון ושיעורים. סדרת הדרכות זו תעביר את היסודות ותעזור לך להתחיל ליצור תוכניות פשוטות.
 • Coronado Enterprises הדרכה לפסקל כוללת גם סדרת הדרכות בשפה של פסקל אך רק הפרקים הראשונים הם בחינם. שיעורי ההדרכה לא מכסים רק תחביר בסיסי, הם גם נכנסים לפרטים אודות מושגים מכווני עצמים, כולל ירושה, אנקפסולציה ושיטות וירטואליות..
 • מדריך למשתמש בחינם של פסקל מספק שיעורים רבים כיצד להרכיב תוכניות באמצעות המהדר השפה של פסקל. המהדר זמין בפלטפורמות מרובות כולל לינוקס וחלונות. בעזרת הדרכה זו, אתה אמור להיות מסוגל ליצור, להרכיב ולהפעיל את תוכנית הפסקל הראשונה שלך.
 • הדרכת טפסים מדגימה כיצד ליצור יישום GUI של Windows הכולל ווידג’טים שונים כמו כפתורים, תיבות רשימה ותיבות עריכה. תכנון פריסת האפליקציה מתבצע באמצעות IDE של לזרוס והתוכנית נערכת באמצעות Pascal Free. בשיעור ההנחה ההנחה שהקורא מבין מושגי תוכנה בסיסיים מונחי עצמים.
 • תכנות אנדרואיד של פסקל מציגה את הקורא כיצד להרכיב, להתקין ולהפעיל תוכנית פסקל בטלפון אנדרואיד.
 • משחק ארטילרי הדרכה היא סדרת הדרכות שמציגה לך כיצד ליצור משחק הדומה ל- Scorched Earth® באמצעות פסקל. יצירת פרויקט עם פסקל מציעה דרך נהדרת להבין ולחזק מושגים. אם אתה רציני בלימוד פסקל, עליך לבדוק את סדרת ההדרכות הזו.

הדרכות וידאו

לפעמים קריאת מאמרים בכדי ללמוד על פסקל יכולה להיות קשה למדי וזו הסיבה שכדאי לבדוק את הדרכות הווידיאו שלהלן.

 • הדרכות חינם לתכנית פסקל היא סדרת הדרכות וידיאו הכוללת שיעורים שונים הכוללים התקנת קומפיילר, משתנים, לולאות, פונקציות וקריאת קבצי טקסט. סדרת הדרכות וידיאו זו מציגה מגוון רחב של נושאים אשר יעניקו לכם התחלה נהדרת בלימוד השפה.
 • הדרכה לפסקל היא סדרה נוספת של הדרכות המכסה מושגים בסיסיים של פסקל, כולל משתנים ופונקציות. המהדר המשמש במדריך זה הוא Devsh Blood Deved Pascal החינמי.
 • כתוב משחק פונג בפסקל מציג מספר הדרכות על יצירת משחק פונג משלך. ההדרכה משתמשת ב- IDE של Lazarus, הזמינה בחינם, ליצירת המשחק.
 • התקנת Lazurus מראה כיצד להתקין את ה- IDE החינמי (סביבת פיתוח משולבת) ואת מהדר Pascal ב- Windows.
 • תכנות פסקל לזרוס לאנדרואיד מדגימה כיצד ליצור ממשק GUI, להרכיב ולהפעיל תוכנות פסקל לפלטפורמת אנדרואיד.

קורסים מקוונים

מכיוון שפסקל אינה שפת פיתוח בשימוש נרחב, אין הרבה קורסים זמינים ברשת. הקורסים הבאים מדגימים מושגי תכנות בסיסיים של פסקל וכיצד לבנות תוכניות מבלי שיש להם שום רקע ברקע:

 • למד תכנות פסקל מגרד
 • למד לתכנת עם פסקל

ספרים על פסקל

דרך נוספת לשלוט בשפת התכנות של פסקל היא באמצעות ספרים. הם מספקים אלטרנטיבה זולה ועם זאת מובנית לקורסים מקוונים ואוניברסיטאים.

 • תחילת העבודה עם לזרוס ופסקל החופשי: מדריך למתחילים וביניים לפסקל החופשי באמצעות Lazarus IDE (2015), מאת Menkaura Abiola-Ellison, מספק מבוא לתכנות של פסקל ומכסה מספר מושגים הכוללים רשומות, משתנים, סוגי נתונים ופונקציות. מושגי תכנות מתקדמים מכוסים גם על ידי הספר וכוללים תכנות גרפיקה ומסדי נתונים.
 • מדריך פסקל לאובייקטים (2015) מאת מרקו קאנטו מציג את היסודות של שפת התכנות של פסקל וכן מושגים מוכווני עצמים. חלק מנושאי התכנות המכוונים לאובייקטים המתוארים הם ירושה, טיפול בחריגים, גנריות, מניפולציה בכיתה ומעמד אובייקט.
 • תכנות מונחה עצמים בפסקל: גישה גרפית (1995), מאת Conner, Niguidula, ואן דאם, נועדה להציג את היסודות של שפת פסקל, כמו גם מושגים מתקדמים מונחים עצמים הכוללים תקשורת בין אובייקטים. בספר יש תרגילים רבים כמו גם פרויקט ליישום משחק דמוי ™ Tetris.
 • תכנות ופתרון בעיות של פסקל (1993) מאת Sanford Leestma ולארי Nyhoff מציגות היבטים רבים של שפת התכנות של פסקל המכסה נושאים שונים, כולל מבני נתונים, תכנות מודולריות ומערכים. הספר מספק מספר דוגמאות ותרגילי קידוד שיעזרו ללמוד טוב יותר את המושגים.
 • מדריך הכיס לפסקל (1995) מאת ג’ו דורוורד מספק התייחסות קצרה ומהירה לשפת התכנות של פסקל וכולל תחביר בסיסי וקטעי קוד רלוונטיים..

האם כדאי ללמוד את פסקל?

כשפה רב-תכליתית בעלת תכונות רבות שממשיכות להיכלל בשפות תכנות מודרניות כמו ג’אווה, פסקל בהחלט כדאי ללמוד. על ידי למידת פסקל, אתה נחשף למושגי יסוד רבים הכוללים סוגי נתונים ומשתנים וכן מושגים מתקדמים מונחים עצמים. לימוד שיעורים אלה יעזור לכם לבנות טוב יותר תוכניות ללא קשר לשפה המשמשת. כדאי ללמוד גם את פסקל מכיוון שמערכות מורשת רבות משתמשות בשפות עם תחביר דומה וידיעה שהיא תקל על שינוי ושילובם עם מערכות חדשות יותר..

המשך קריאה ומשאבים

יש לנו מדריכים נוספים, הדרכות ואינפוגרפיות הקשורים לקידוד ופיתוח:

 • משאבי Fortran: אחת השפות הראשונות ברמה הגבוהה ביותר, שעדיין נעשה בה שימוש נרחב בתכנות מדעיות.
 • COBOL מבוא ומשאבים: שפת התכנות העסקית הקלאסית.
 • משאבי פרולוג: פרולוג הייתה שפת תכנות לוגית מוקדמת.

איזה קוד אתה צריך ללמוד?

מבולבל באיזו שפת תכנות כדאי ללמוד לקוד? עיין באינפוגרפיה שלנו, איזה קוד עליכם ללמוד? זה לא רק דן בהיבטים שונים של השפות, הוא עונה על שאלות חשובות כמו, “כמה כסף אפיק לתכנת ג’אווה למחיי?”

איזה קוד אתה צריך ללמוד?
איזה קוד אתה צריך ללמוד?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map