איך להיות מתכנת מקצועי: לגרום לך לחלום למציאות

גילוי נאות: התמיכה שלך עוזרת להפעיל את האתר! אנו מרוויחים דמי הפניה עבור חלק מהשירותים שאנו ממליצים עליהם בדף זה.


הטכנולוגיה הפכה לחלק בלתי נפרד מחיי היומיום שלנו, בזכות מכשירים כמו סמארטפונים, מכשירי חשמל ביתיים חכמים, מכוניות מחוברות ורבים אחרים המשמשים מיליארדי אנשים ברחבי העולם. כל המכשירים הללו פועלים על תוכנה שנוצרה על ידי מתכנתים, ובשל ביקוש רב למהנדסי תוכנה, יש הרבה עניין לשלוט באמנות הקוד הטוב.

למעשה, הנדסת תוכנה הפכה לבחירה בקריירה פופולרית ומבוקשת ברחבי העולם. הביקוש נותר יציב וזו מגמה לטווח הארוך.

מפתה לחשוב שעליכם רק ללמוד כיצד לקוד כדי להפוך למפתח תוכנה, אך כמו בהרבה קריירות אחרות, הדבר דורש יותר מיומנות אחת. כדי להיות מתכנת מצליח באמת, יש כמה תנאים מוקדמים שתזדקק להם.

איך להיות מתכנת מקצועי

Contents

כישורים בסיסיים, יכולות בסיסיות

להיות מתכנת יהיה בהחלט קל יותר אם יש לך רקע חינוכי נכון ביסודות טכנולוגיית המחשב וההגיון, ומתמטיקה (ברור). אם חסר לכם בסיס חינוכי זה, תוכלו ללמוד דברים תוך כדי תנועה, אך הדבר ידרוש יותר זמן ומאמץ רב יותר מצידכם.

בנוסף לכך שיש להם רקע חינוכי מוצק, על המתכנתים לשלוט גם במיומנויות אחרות. זה אולי יפתיע אנשים שרואים במתכנתים גיקים אקסצנטריים, אבל כישורי תקשורת חשובים מאוד.

מתכנתים מוצגים לרוב כבודדים, מבלים ימים אינסופיים מול מסך המחשב, אך במציאות, כל פרויקט תכנות רציני כרוך בהרבה תקשורת ועבודת צוות..

תקשורת עם לקוחות ובעלי עניין יכולה להיות משימה מפחידה, אך היא חיונית להבנת הצרכים שלהם וכל ההיבטים של פרויקט התוכנה העומד לרשותך. בגלל הכמות העצומה של תקשורת כתובה ומדוברת בתכנות, מיומנויות אלה חשובות מאוד, על אחת כמה וכמה אם אתה ממקם מיקור חוץ לעבודה מעבר לים, או עובד עם כישרון מרוחק בצוואר שלך ביער..

כישורי פתרון בעיות הם חלק אינטגראלי נוסף בתכנות, וכאן הרקע בטכנולוגיית המחשבים וההיגיון מאוד שימושי.

מחשבים נהדרים בפתרון משימות פשוטות שחוזרות על עצמן, וזה תלוי במיומנויות שלך לפתרון בעיות כדי לפרק משימה מורכבת לשלבים פשוטים וקלים לקוד. חשוב על תוכנה כחידה – חלקים קטנים המרכיבים את הדרך הנכונה יוצרים תמונה גדולה יותר. אם אחד האלמנטים הקטנים האלה לא מופיע כמצופה, “התמונה הגדולה” יכולה להיפתח בנושא של אלפיות השנייה.

פיתרון בעיות הוא מיומנות קשה ללמוד, ותרגול הוא המפתח כאן. לכן, על מפתחים מתחילים להתמודד עם משימות פשוטות ולהעלות את הרף באופן הדרגתי ככל שהם ישתפרו.

ניפוי באגים

ניפוי באגים הוא תהליך של הסרת שגיאות מקוד התוכנית.

ניפוי באגים כרוך בבחינת בחינת ביצוע הקוד, סקירת הקוד עצמו וזה חלק חשוב מאוד בתכנות. כולנו עושים טעויות, ושגיאות תוכנה הן בלתי נמנעות. גם אם פיסת הקוד שלך מושלמת במאה אחוז, היא תתקשר עם קוד שנכתב על ידי אחרים, או תסתמך על שירותים ורכיבים של צד שלישי, ותאפשר טעויות בלתי צפויות. ניתן לפתור שגיאות אלה רק על ידי בדיקה וניסוי, כלומר ניפוי שגיאות.

להלן כמה מהדרכים הנפוצות לביצוע ניפוי באגים ובדיקת ביצוע תוכנית:

 • שימוש בכלי ניפוי. שגיאות באגים הם כלי תוכנה המאפשרים למתכנת לפקח על ביצוע תוכנית, לעצור אותה, להפעיל אותה מחדש, לקבוע נקודות הפסקה ולצפות או לשנות ערכים בזיכרון..
 • רישום הדפסה כולל ביצוע שינויים בקוד התוכנית להוספת שורות המדפיסות (או מציגות) מידע כמו ערכי המשתנים.
 • רישום יוצר קובץ יומן עם התיאור של ביצוע תוכנית.

השלב הראשון בניפוי ניפוי בדרך כלל הוא לנסות לשחזר את הבעיה. כאשר משוכפלים הבעיה בהצלחה, פרמטרי הקלט של התוכנית וערכי המשתנים מנותחים באמצעות כלי debugger ונקודות שבירה, עד שמוצא הבעיה מוצמד ומתוקן..

מוטיבציה

אמנם זה לא כרוך הרבה בפעילות גופנית, אך תכנות יכולה להיות עבודה קשה במיוחד, במיוחד עבור מפתחים שממהרים לעמוד בלוחות זמנים קשים, מכיוון שלעתים קרובות הם עובדים שעות ארוכות ועלולים לחוות שחיקה..

בטח, זה כיף כשאתה עושה יום טוב והכל הולך בדרכך, אבל זה לא יום רגיל בחייו של מהנדס תוכנה. ימים רעים יכולים להיות משעממים עד כאב או קדחתניים ומתסכלים. תכנות היא תרגיל נפשי, ואם אתה עושה את זה בצורה לא נכונה, לא תגיע רחוק במיוחד.

שמירה על מוטיבציה חשובה ביותר בתכנות, מכיוון שמצב הרוח שלך משפיע מאוד על העבודה שלך. סופרים יכולים לחוות “חסימת סופר” ומפתחים יכולים להסתיים בסיטואציה דומה, במיוחד לאחר שבועות של עבודה קשה, עם מעט התקדמות להראות עבורו.

אחת הדרכים להקל על עצמך ומהנה היא להתארגן לפני שאתה צולל בקידוד. חלק את המשימה לחלקים קטנים יותר, כתוב אותם והתחל להתמודד איתם, למשל: “צור טופס קלט”, “אימת את קלט המשתמש”, “שמור את הקלט במסד הנתונים”.

ההתמודדות עם משימות קטנות היא קלה יותר, העבודה שלך תהיה מסודרת יותר, ובדיקת המשימות האינדיבידואליות הקטנות האלה מהרשימה שלך תעניק לך תחושת הישג. זה פחות או יותר על מה מתודולוגיית Agile.

כמו כן, וודאו כי סביבת העבודה שלכם חסרת הסחה ככל האפשר, ומאפשרת לכם להתרכז בעבודה שלכם.

אין דבר כזה כלל למוטיבציה, שכן הוא סובייקטיבי לחלוטין. יש אנשים שמגלים שזה מניע כאשר הם מגלים שהקוד שלהם אינו טוב כפי שציפו, ומקבלים קלט יקר המאפשר להם לייעל אותו.

אחרים מונעים על ידי מעט תחרות ידידותית, חלקם אוהבים לעבוד על סיפוק פתרונות חדישים, בעוד שאחרים פשוט משתמשים בזה בכסף. מצא משהו שעובד עבורך והצמד אליו.

המוטיבציה היא מאוד עוצמתית. אם תוכלו להצליח להישאר מוטיבציה למשימה העומדת בפניכם, תוכלו לעשות זאת טוב יותר, מהר יותר, ותיהנו ממנה יותר לאורך הדרך. זה לא רק לגרום לך להרגיש טוב יותר בעבודה. צוות מוטיבציה נוטה להיות פרודוקטיבי יותר ולבזבז פחות שעות אדם, מה שאומר שהמוטיבציה יכולה לחסוך לך זמן וכסף.

נוסף על כך, מתכנתים צריכים לעקוב אחר המגמות והפיתוחים האחרונים בענף. עליהם לרענן את כישוריהם על בסיס קבוע, לשלוט בטכנולוגיות, מסגרות ומתודולוגיות חדשות.

מפתחים צריכים לחדד כל העת את כישוריהם ולהתאים חדשים. הם לא יכולים להרשות לעצמם להפסיק ללמוד, הדורש כמות מוטיבציה לא קטנה בפני עצמה.

עבודה בצוות

כמו כל הפעילויות האחרות, גם תכנות יכולה להיות תרגיל חברתי. אם אתה מפתח תוכנה, סביר להניח שכבר עבדת בצוות, ואם לא עשית זאת, סביר להניח שבשלב מסוים. כל צוות מורכב מאנשים שונים בעלי הרגלים שונים, כישורים שונים, אישים שונים, רמות מוטיבציה ורמות מיומנות טכניות שונות..

כמעט כל פרויקטי התכנות הרציניים מנוהלים על ידי צוותים ולא על ידי אנשים פרטיים. ניתן להגדיר את מבנה הצוות והארגון בדרכים רבות ושונות. שני מבני צוות משותפים הם צוות המתכנת הראשי ותפיסת התכנות חסרת האונים.

צוות מתכנת ראשי יש מבנה מוגדר – הוא מאורגן ומובל על ידי המתכנת הראשי, בעוד שלשאר חברי הצוות תפקידים מוגדרים בקפדנות. מבנה זה טוב למשימות פשוטות, תוך שימת דגש על עבודה באופן ממושמע, עם “מוביל” ברור בראש הפירמידה, אך שיתוף פעולה ותקשורת מוגבלים.

תפיסת התכנות Egoless מגדירה צוות מבוזר, בו מנהיגות מסתובבת בין חברי הצוות. הצוות כולו משתתף בקביעת יעדים, במזעור אילוצי ההיררכיה והמעמד, ומאפשר חילופי רעיונות ושיפורים בחינם. החסרון? היעדר בקרה יעילה עלול לגרום לפריון ויעילות נמוכים.

באופן מסורתי, פרויקטים בתכנות מחולקים למשימות קטנות יותר, וחבר צוות פיתוח אחד אחראי למשימה המוטלת עליו, כלומר הם מניחים “בעלות” על אותו חלק בפרויקט..

תכנות זוג היא טכניקת תכנות חדשה יותר בה שני מתכנתים עובדים יחד ביחידת מחשב אחת. אחד מהם כותב את הקוד ואילו השני סוקר כל שורת קוד והם מחליפים תפקידים בתדירות גבוהה.

לתכנות לזוג יתרונות רבים על פני שיטת המתכנת היחיד המסורתית. זוג מתכנתים מייצרים קוד עם פחות באגים, הם מוצאים פתרונות לבעיות, עובדים מהר יותר ומספקים יותר חלופות עיצוביות.

הפריון יכול להיות גם גבוה יותר, מכיוון שמתכנתים העובדים בזוגות לא מתכוונים לבדוק רשתות חברתיות, אימיילים אישיים או לגלוש באינטרנט בשעות העבודה. עם זאת, תכנות זוגות יכולה גם להיות לא יעילה במצבים מסוימים, למשל, אם מתכנת אחד מנוסה פחות מהשני, או אם צמד המתכנתים מתווכח ללא הרף ואינו מתפקד כצוות.

מערכות בקרת קוד מקור, או מערכות גרסאות, הן כלי חיוני עבור צוותי מתכנתים. מערכות אלה עוקבות אחר כל השינויים בקוד המקור, שם ניתן לתאר את כל השינויים ולתת להם משמעות. ניתן לבטל שינויים בקוד, וודא כי פונקציונליות הקוד לא תאבד על ידי מתן אפשרות למפתחים לחזור לגירסת קוד מקור קודמת..

ניהול פרוייקט

בימיה הראשונים של המחשוב צמח תעשיית התוכנה במהירות בגלל העלות הנמוכה יחסית של פיתוח תוכנה בהשוואה לייצור חומרה. באותה תקופה התברר גם שניהול פרויקטים יעיל לפיתוח תוכנה הוא המפתח להצלחה.

היכולת לנהל ולאזן את שלושת הגורמים העיקריים בפיתוח תוכנה קובעת את הצלחת הפרויקט. גורמים אלה הם: תכונות, משאבים ו זמן, והם בלתי נפרדים.

התכונות מייצגות את כל האפשרויות והפונקציונליות של התוכנה הנמצאת בפיתוח, והם קשורים ישירות לכמות העבודה שצריך לעשות..

משאבים הם הכלים לביצוע המשימה, כמו אנשים, מחשבים, הדרכה וכל אלה שווים בעיקר לכסף. משאבים נוספים יעלו יותר כסף.

וכמובן, הזמן מייצג את הזמן הזמין לסיום הפרויקט.

ניהול פרויקטים יעיל הוא מעשה איזון דק בין הגורמים הנזכרים. אם תוסיף תכונות נוספות לפרויקט, למשל, תזדקק למשאבים נוספים ו / או יותר זמן כדי לסיים אותו, ואתה עלול להיתקל תכונה זחילה.

הוספת מפתחים חדשים לפרויקט שעבר איחור על מנת לזרז את העניינים יכולה לרוב לגרום לעבודה איטית עוד יותר. הסיבה העיקרית היא שחברי צוות חדשים זקוקים לזמן מסוים בכדי להיות מלא על הסיפון ולהפוך לפרודוקטיביים.

זמן זה נקרא זמן רמפה, והוא כרוך בהצגת חבר הצוות החדש לעבודה שכבר נעשתה ולמטרות והפרטים של הפרויקט, שבסופו של דבר לוקח זמן מצוות הפיתוח.

ניהול פרויקטים צריך להיות מטופל על ידי אדם עם כישורי תכנות, כך שתהיה לו הבנה טובה של המשימות והמיומנויות האישיות של כל חברי הצוות. משימות ניהול פרויקטים כוללות חלוקת הפרויקט למשימות והקצאתם לחברי הצוות, תזמון הפרויקט והגדרת תקני קוד.

כמו כן, כדאי להשתמש בתוכנת ניהול פרויקטים מיוחדת במשימות ניהול פרויקטים, כגון לוחות Kanban בפיתוח Agile.

קידוד למבוגרים

בכמה מעגלים, נהוג לחשוב שכדי להיות מפתח אתה צריך ללמוד קוד בשנות העשרה והעשרים שלך. עם זאת, זוהי תיאוריה שזכתה להפגנה מושכלת על ידי מבוגרים שלקחו על עצמם את המשימה ללמוד קוד בגיל 40, 50 ומעלה..

הם הוכיחו כי כל מי שמוכן להשקיע זמן ומאמץ יכול ללמוד לקוד ואפילו לעבור לקריירה כמפתח, אם כן. גורם המפתח כאן הוא הנכונות להכניס לעבודה. כמו רוב הדברים שכדאי לעשות, לימוד הקוד דורש הרבה זמן ומאמץ.

בחלק זה נשקול את הסיבות לכך שתרצה ללמוד לקודד כמבוגר מבוגר ונחקור שלוש אסטרטגיות למידה המשמשות בדרך כלל סטודנטים לקידוד למבוגרים. בעודנו בעניין, אנו נצביע על המשאבים שבהם תוכלו להשתמש בכדי ליישם כל אחת משלוש אסטרטגיות הלמידה.

מדוע מבוגר מבוגר ירצה ללמוד קוד?

יש המון אפשרויות ויתרונות שעולים לידי ביטוי כאשר לומדים קוד, ומבוגרים יותר בדרך כלל מונעים על ידי אחד או יותר מהם.

 • לימוד משימה חדשה ומורכבת כמו קידוד עוזר לך לשמור על חדות נפשית. בנוסף, לאחר שלמדת לקוד, בניית מוצרים דיגיטליים מפעילה יצירתיות ואינטלקט.
 • קוד הוא שפת עידן המידע, ולמידה לקוד עוזרת לך להבין טוב יותר כיצד עובד העולם המודרני.
 • עם כישורי קידוד בסיסיים-בינוניים בלבד, תוכל לבנות אתרים ויישומי אינטרנט פשוטים לעצמך, לחברים, משפחה או למטרות ללא כוונת רווח בתקציב מקומי..
 • אם תאמצי, אתה אפילו יכול לעבור לקריירה כמפתח כמעט בכל גיל.

הכל נשמע נהדר בתיאוריה, אבל במציאות, אינך יכול ללמוד לקוד אם אינך יודע מאיפה להתחיל. בואו ונפתור את הבעיה הזו על ידי בחינת שלוש אסטרטגיות למידה בהן תוכלו להשתמש בכדי ללמוד קוד: הוראה עצמית, חיבור לקהילת קידוד והצטרפות למאגר אתחול קוד..

הוראה עצמית היא הנורמה

קן הארט התחיל ללמד את עצמו כיצד לקוד בגיל 43 מכיוון שהוא כבר לא היה מרוצה מהבלוג שבנה באמצעות בונה אתרים בחינם.

עבור הרט, תהליך הלמידה לבניית בלוג אישי עורר עניין בעיצוב ופיתוח אתרים.

הוא התחיל בהדרכה עצמית עם סרטוני וידיאו ומדריכי יוטיוב ובסופו של דבר למד מספיק כדי לנחות משרה לעיצוב אתרים ברמת כניסה אצל חברת עיצוב ופיתוח מקומית..

כמו הארט, רוב הקודנים, אפילו מהנדסי תוכנה מקצועיים, מבלים זמן רב בלימוד בעצמם.

מפתחים משתמשים בשילוב של ספרים, קורסים מקוונים, הדרכות ופרויקטים אישיים כדי לפתח יכולות חדשות ולהשאיר את מיומנותם חדה. למען האמת, הוראה עצמית שכיחה כל כך עד שבשנת 2016 קרוב ל 70% מה מפתחים שנסקרו על ידי Stack Overflow הכירו בזבוזם לפחות זמן על לימוד עצמי, ואילו 13% דיווחו שהם לגמרי לימדו עצמם..

משאבים להוראה עצמית

לימוד קוד בעצמך זו דרך חוקית לחלוטין ללמוד. אפשר לעשות זאת גם בלי לבזבז דולר על חומרי למידה.

מתוך הכרת החשיבות של למידה בהכוונה עצמית למפתחים, ריכזנו עשרות מדריכי משאבים לתכנות בהם תוכלו להשתמש כדי לאתר מורים, ספרים אלקטרוניים וקורסים מקוונים – רובם בחינם..

אם אינך בטוח איפה להתחיל, הנה כמה הצעות:

 • אם אתה רוצה ללמוד כיצד לבנות אתרים או יישומים מבוססי אינטרנט, עליך להתחיל ללמוד HTML ואחריה מקרוב על ידי CSS, ובסופו של דבר תצטרך ללמוד גם JavaScript..
 • אם אתה רוצה לבנות אתרים דינמיים, תצטרך גם ללמוד תכנות בצד השרת ואיך לעבוד עם מסדי נתונים. אנו ממליצים ללמוד את השפה הנפוצה ביותר בצד השרת, PHP, ואת מערכת ניהול בסיסי הנתונים הנפוצה ביותר, MySQL.
 • PHP רחוק מהשפה היחידה בצד השרת, ואם אתה לא נמכר בלימוד PHP אתה עשוי להתעניין בלימוד ASP.NET, Java או Node.js.

הלמידה עדיפה בקהילה

לימוד קוד יכול להיות מאמץ בודד, וקל להשתעמם, להיתקע או לתסכול. עם זאת, זה לא צריך להיות המקרה.

קהילות קידוד שופעות הן באופן מקוון והן באופן אישי. כשאתה בקהילה תהיה לך גישה למפתחים מנוסים כשאתה נתקע. ותיהנו מהחביבה שתעזור לכם להמשיך לדחוף כאשר הנושא יתקשה.

זה בהחלט היה המקרה של לורי אלאוי, שלמדה לקודד בגיל 57. עבור לורי, פגישות קידוד היו הצעד הטבעי הבא ברגע שהיא הייתה מוכנה לעבור מעבר להוראה עצמית..

כיצד למצוא קהילת קידוד

אז איפה תוכלו למצוא קהילת קידוד שתחבר אליה? ובכן, יש לך כמה אפשרויות.

ראשית, אם תעבור כל סוג של קורס מקוון מובנה כמו Free Code Camp, תגלה שככל הנראה שיש לקורס קהילת סטודנטים איתנה. פשוט התחבר לקהילה ההיא באמצעות כל השיטות שהקורס הספציפי שלך מספק.

שנית, אם ברצונך למצוא שבט מקומי של מפתחים ותלמידי קוד לשפשף איתו במרפקים, חפש קבוצת מפגשים מקומית.

יש אלפי קבוצות מפגשי מיקוד ממוקדות בכל רחבי העולם שנפגשות על בסיס קבוע. הצטרפות לאחד כזה תתן לך את ההזדמנות ליצור קשרים אישיים עם מפתחים מקצועיים ותלמידי קוד אחרים באזורך.

האץ את הלמידה שלך באמצעות Bootcamp

לומדים רבים מגלים שהם זקוקים לסביבת למידה מובנית ומנטורינג אחד על אחד כדי להתגבר על הגבן מהקידוד לקידוד למפתח זוטר..

זה היה נכון לגבי פטרישיה שלמדה לבצע קוד בשנות ה -40 לחייה. במקרה שלה, הפיתרון היה להירשם ל- Bloc, מחברת אתחול מקוונת לקוד.

אם אתה רציני לעשות קריירה מתוך קידוד, יש סיכוי טוב שבשלב מסוים תחליט שאתה רוצה להאיץ את מסלול הלמידה שלך.

כשזה קורה, עליית אתחול לקידוד, באופן מקוון או באופן אישי, יכולה להיות פיתרון אידיאלי.

קידוד מחסני אתחול מייצג התחייבות גדולה של זמן וכסף. תלמידי Bootcamp משקיעים בכל מקום שבין 8 ל- 26 שבועות שקועים במלואם בתהליך למידת קוד, ולעתים קרובות הם משלמים סכום של 10,000 דולר עבור ההזדמנות.

מדוע הם עושים זאת? מכיוון שמוצרי bootcamps טובים יש רקורד מוכח של מתן דרך תקפה לקריירה בפיתוח אינטרנט או תוכנה.

כיצד למצוא קאמפ קידוח

אם אתה מעוניין למצוא קמפינג אתחול קידוד, ישנם כמעט בודדים בתוך זמן נסיעה סביר מכל מקום שבו אתה נמצא כרגע וכמה מחסני אתחול אפילו פועלים מרחוק לחלוטין.

ישנן מספר ספריות bootcamp בהן תוכלו להשתמש כדי לאתר מחסני bootcamp מועמדים ולהשוות ביניהם על סמך מגוון רחב של גורמים. שלוש ספריות הטובות ביותר של קוד bootcamp הן:

 • דוח הקורס
 • מיתוג
 • Finder Bootcamp חשיבה

סיכום

בין אם המטרה הסופית שלך היא להפוך למפתח מקצועי או סתם ללמוד מספיק קוד כדי לבנות פרוייקטים דיגיטליים משלך, לעולם לא יהיה מאוחר בחיים ללמוד קוד.

חינוך קידוד נגיש להפליא. אתה יכול ללמוד בעצמך, להצטרף לקהילה של מפתחים ומתכנתים, או להצטרף למאגר אתחול מהיר של קוד ולקצר באופן דרסטי את עקומת הלמידה שלך..

המפתח הוא להתחיל ולעבוד באופן עקבי לקראת היעדים שלך. פשוט תעשו זאת ותוכלו ללמוד לקוד בכל גיל.

קידוד עבור פלונס

למרות שעבריינים רבים עשו את זמנם במערכת הכלא, הם עדיין צריכים להתמודד עם הפשע שביצעו.

גם לאחר ריצוי מאסר בפועל, עבריינים רבים מתקשים למצוא עבודה ארוכת טווח ומספקת כתוצאה מהגבלות שכירה או חקירות רקע. כמה מהמשרות הנהדרות שם בחוץ דורשות תארים במכללה שעולות כסף רב – משהו שאינו מושג עבור מרבית העבריינים.

למרבה המזל, ישנן הזדמנויות גדולות ביצירת תוכנה לאינטרנט או לפלטפורמות אחרות שאינן דורשות תואר במכללה. עם מספר קורסים מקוונים שעולים מעט יחסית לתואר, עבריינים לשעבר יכולים לחזור למסלול ולתרום לחברה.

משאבים ממלכתיים ומקומיים

לעתים קרובות מדינות מספקות מספר משאבים המקנים ייעוץ, פיתוח מיומנויות בסיסיות, והכשרה מסוימת בעבודה ספציפית עבור אנשים שנכלאו..

יש מדינות השותפות עם מחלקת העבודה בפרט הזדמנויות לפרסום עבור עבריינים לשעבר. להלן כמה דוגמאות לקישורים שיש למדינות כדי לעזור לאסירים משוחררים:

 • Operation New Hope היא תוכנית שמבוססת בג’קסונוויל, פלורידה, ומשתפת פעולה עם מעסיקים פוטנציאליים בכדי להעניק לאנשים מורשעים לשעבר אפשרויות תעסוקה, כמו גם קישורים למשאבים חינוכיים הקיימים במכללה או בספריה הקהילה המקומית..
 • חיבורי קריירה היא תוכנית נוספת שמקורה בניו ג’רזי, שנועדה לעזור להרשעות לשעבר לקבל גישה למשרות, לבצע פעילויות ברשת ולקבל הכשרה לעבודה..
 • Workforce Investment Works היא תוכנית שממוקמת במרילנד ומספקת גישה ללוחות עבודה ומשאבים המוקדשים למציאת מקומות עבודה קלים יותר.

מקורות דומים מהמדינה או ממשלות מקומיות ניתן למצוא באינטרנט באמצעות חיפוש מקוון פשוט.

בנוסף, עבריינים לשעבר צריכים לבחון הזדמנויות חינוכיות חסכוניות ממכללות מקומיות מקומיות, שחלקן מציעות את ההזדמנות לקבל תואר מקורב במדעי המחשב. אם הגישה לאינטרנט היא גורם מגביל, ספריות ומסעדות ציבוריות רבות מציעות גישה חופשית ל- WIFI.

משאבים מקוונים

אף שמשאבים שמספקים המדינה או גופים מקומיים הם בחינם לרוב, ייתכן שיש תהליך ארוך או רשימת המתנה כדי לקבל את העזרה הדרושה.

למרות שרבים מהמשאבים הזמינים ברשת אינם בהכרח קייטרינג לעבריינים עצמם, הם עדיין מספקים את הרקע הדרוש בכדי ללמוד את הכישורים הנדרשים כדי לסייע למלאכת פיתוח תוכנה מתגמלת..

הדרכות קידוד

הקישורים למטה מספקים נקודת פתיחה נהדרת בלימוד על פיתוח תוכנה וכוללים שפות רבות לפי דרישה לפיתוח מסורתי ואינטרנט.

אסטרטגיה נהדרת היא לבחור אזור פיתוח ולהתמקד בו. אם אתה מעוניין בפיתוח אתרים, הימנע מתחביר למידה PHP ו- SQL ושנה את התרגילים המוצגים במדריכים..

השתמש במארח אינטרנט בחינם כדי להציג את הפרויקטים שלך ולהתייחס אליהם בראיונות.

 • LearnJavaOnline הוא אתר הכולל הדרכות רבות בנושא היסודות של שפת התכנות Java. האתר לא מכיל רק הדרכות, יש לו גם אפליקציה המאפשרת לך להקליד את קוד ה- Java בעצמך ולראות את התוצאות בדף האינטרנט עצמו. נכון לעכשיו, פתרונות אינטרנט וארגונים רבים משתמשים ב- Java ולכן התבוננות במדריך זה היא צעד בכיוון הנכון לקראת מציאת עבודה.
 • TutorialsPoint – ל- Java יש אוסף נרחב של הדרכות Java המכסה היבטים רבים של שפת התכנות, החל מסוגי נתונים בסיסיים לתכנות מונחה עצמים (OOP). זהו משאב נהדר לבדוק מאחר והוא מכסה רוחב של נושאים.
 • הדרכה Codeacademy Java היא הדרכה המכסה מבני נתונים וסוגים. משתמשי האתר יכולים ליצור ולקמפל קוד וכן לראות את התוצאות באתר עצמו. Codeacademy כוללת גם מספר פרויקטים הניתנים לשינוי וניתן להשתמש בהם כחלק מתיק העבודות כדי לשכנע את המעסיקים לשכור.
 • בניית האפליקציה הראשונה שלך היא מבוא נהדר לפיתוח אפליקציות לטלפונים ניידים בפלטפורמת אנדרואיד. זה מראה כיצד אתה יכול להגדיר את הסביבה שלך וליצור את הפרויקט הראשון שלך. החדשות הגדולות הן כי רכישת כישורי פיתוח אפליקציות מאפשרת לך לבצע פרויקטים פרילנסרים אשר בדרך כלל אינם דורשים בדיקות רקע.
 • TutorialsPoint – אנדרואיד מספקת משאב נרחב לפיתוח אנדרואיד עם הדרכות החל מגדרת סביבה ועד יסודות של עיצוב ממשק משתמש. פיתוח אפליקציות בפלטפורמות אנדרואיד מבוקש ואלפי אפליקציות משוחררות מדי שנה. כמו כן, מפתחי אפליקציות יכולים להרוויח משכורת נהדרת המספקת מוטיבציה רבה לשלוט במיומנות זו.
 • W3Schools PHP Tutorial הוא מערך נהדר של הדרכות על PHP המכסה נושאים שנעים בין תחביר בסיסי ליצירת קוד להתמודדות עם טפסים ולחיבור למסדי נתונים. PHP היא שפה נהדרת ללמוד מכיוון שדפים רבים באינטרנט משתמשים בשפה זו והרבה מאוד עבודות זמינות. כמו כן, יישומים מקוונים רבים כמו וורדפרס מסתמכים על PHP, מה שהופך את זה לשפה כדאית ללמוד.
 • הדרכות SQL הדרכה מספקת סט נהדר של מאמרים בנושא תחביר SQL. אתה יכול להגדיר שרת MySQL למסדי נתונים ולהתחיל להשתמש בפקודות אלה מייד. יישומים רבים, כולל אלה באינטרנט, מסתמכים מאוד על מסדי נתונים כך שהבנת התחביר הקשור תעשה דרך ארוכה עם מאמצי הפיתוח והציד העבודה שלך..

הדרכות וידאו

למרות שמאמרים על שפות פיתוח שונות מספקים דרך נהדרת ללמוד, אנשים מסוימים עשויים למצוא שהם לומדים טוב יותר באמצעות הדרכות וידאו.

כמו כן, קישורי הווידיאו המפורסמים כאן הם חלק מסדרת סרטונים המספקת דרך מובנית ללמוד טכנולוגיות שונות. להלן מספר הדרכות בנושא טכנולוגיות מבוקשות כיום.

 • הדרכת ג’אווה למתחילים היא סדרת סרטונים המציגים כיצד מתחילים יכולים להתקין ג’אווה במחשבים שלהם וכן הדרכות המכסות נושאים שונים כולל תחביר בסיסי ויצירת ממשקי משתמש. זה מספק משאב שלב אחר שלב מלא במידע שיכול להועיל לעבריינים לשעבר שזה עתה מתחילים בפיתוח.
 • הדרכה למהדורת Java Enterprise היא סדרה נוספת של הדרכות המכסה את הטכנולוגיה של Java Enterprise Edition הנמצאת בביקוש ומשתמשת בתאגידים רבים. המדריך מציג סרטונים בנושאים שונים, כולל הגדרת בסיס נתונים של אורקל ושרתוני ג’אווה בסיסיים.
 • פיתוח אפליקציות לאנדרואיד למתחילים הוא הדרכה עם 77 שיעורים על פיתוח אפליקציות אנדרואיד ומכסה נושאים כמו פריסות GUI שונות, עבודה עם מסדי נתונים ויצירת אנימציות..
 • התחל לפתח אפליקציות אנדרואיד עוד היום! הוא סרטון שמונה שעות שמכיל הוראות שלב אחר שלב ליצירת אפליקציית Android הראשונה שלך.
 • קורס פיתוח האולטימטיבי הוא סדרת סרטונים המראים כיצד להתחיל עם פיתוח באמצעות הערימה המלאה הכוללת PHP, MySQL, HTML ו- CSS.
 • PHP MySQL פיתוח הוא סדרה נוספת של הדרכות המתמקדות בפיתוח MySQL ו- PHP, שתיהן טכנולוגיות פופולריות באמת המשמשות באינטרנט..

קורסים מקוונים

קורסים מקוונים מספקים דרך מובנית ועם זאת גמישה ללמוד קידוד לעבריינים לשעבר, במיוחד אם הם צריכים להחזיק משרה ביום. למרות שמדובר בקורסים בתשלום, הם לא יקרים בהשוואה לשכר אוניברסיטאות ומספקים ערך טוב יותר מבחינת המיומנויות שנלמדו.

 • קורס המפתחים המלא של ג’אווה הוא קורס ב- Udemy המציג היכרות מלאה עם ג’אווה, שפת תכנות המשמשת בפיתוח אפליקציות אינטרנטיות וניידות. בנוסף, הקורס עוזר גם להכין אתכם לקבלת הסמכת Java 8.
 • תכנות ג’אווה מתקדמת היא קורס תכנות למי שמוכן לחרוג מהיסודות וללמוד על נושאים, כולל שימוש בממשק ODBC לחיבור עם מסדי נתונים, יצירת יישומי אינטרנט וגלישה מרובה..
 • מפתח ה- Web Bootcamp הוא קורס נוסף ב- Udemy המכסה שפות לפיתוח אתרים כולל HTML5, CSS, MongoDB ו- JavaScript. הקורס לא רק מלמד את שפות הליבה, הוא גם משלב את המושגים ליצירת פרויקטים בעולם האמיתי כמו משחק וידאו מבוסס דפדפן ופרויקט בסגנון yelp..
 • המדריך השלם לפיתוח אנדרואיד של ג’אווה הוא קורס תכנות נוסף המלמד את שני היסודות של ג’אווה ומשתמש ביסודות אלה ליצירת אפליקציות אנדרואיד. אם אתה מתחיל ללא ניסיון בתכנות, אתה עדיין יכול לעבור קורס זה ולהתחיל ליצור אפליקציות בפלטפורמת הנייד של אנדרואיד.
 • שלמות אפליקציות כמפתחי אנדרואיד היא קורס בנושא Udacity שמציג פיתוח אפליקציות לאנדרואיד. אם ברצונך לקבל תעודת השלמה או משוב מדריכים, עליך להירשם לאפשרות “nanodegree”. עם האפשרות “פלוס” מעט יקרה יותר, אתה יכול לקבל ערבות להצעת עבודה.

פורומים מקוונים

להיות עבריין לשעבר שמנסה לפרוץ לענף תחרותי כמו פיתוח תוכנה יכול להיות קשה. יש לך עבר פלילי להתמודד איתו יחד עם תחרות קשה מצד אחרים.

כדי לעזור לך לעבור את מצבך ולראות מה אחרים עשו בקשר לזה ולענות על שאלות קידוד שיש לך, פרסם שאלות בפורומים שלהלן..

 • הצפת מחסנית
 • פרויקט קוד
 • קווורה
 • CodingForums
 • Codeguru
 • פורומים של Dream.In.Code.

ספרים

אם אתה עבריין לשעבר המחפש עבודה בענף התוכנה, אתה צריך לבנות את כישוריך במהירות. ספרים מציעים את האפשרות הזולה והפחות זמן רב לעשות זאת.

למרות שזו האופציה הזולה ביותר, עליך להיות ממושמע להשלים את הספר ולסיים את התרגילים. מכיוון שלא תקבל תעודת השלמה, סביר להניח שתצטרך ליצור פרויקטים להצגה בפני מעסיקים או לקוחות פוטנציאליים.

ספרים אלה עשויים לעזור לך לשלוט במיומנויות הנחוצות כדי לנחות את עבודת הקידוד הנחשקת.

 • לימוד PHP, MySQL & JavaScript: עם jQuery, CSS & HTML5 (2016), מאת רובין ניקסון, עוסק במושגי פיתוח אתרים ומלמד את היסודות של שפות שונות כולל PHP, HTML, CSS ו- JavaScript. הקורא יקח את הלקחים שנבנו ויבנה אתר ברשת חברתית.
 • Java: מדריך למתחילים (2014), מאת הרברט שילד, הוא מדריך מעמיק לשפת התכנות Java. מושגים שונים מכוסים כולל מושגי התחלה כמו הידור והפעלת תוכניות Java לאורך כל הדרך למושגים מתקדמים כמו השחלה וגרפיקה. כדי לעזור לקורא להבין טוב יותר מושגים, המחבר כלל את Q&קטעים כמו גם תרגילי תכנות.
 • לימוד עיצוב אתרים: מדריך למתחילים ל- HTML, CSS, JavaScript וגרפיקה לאינטרנט (2012), מאת ג’ניפר רובינס, הוא ספר מעמיק המתמקד בעיקר בפיתוח מקדימה וכולל שיעורים בנושא HTML5 ו- CSS. נושאים נוספים ב- JavaScript מכוסים כדי לעזור לך לבנות דפים אינטראקטיביים יותר.
 • פיתוח ראשוני אנדרואיד ראשונה: מדריך ידידותי למוח (2015), מאת שחר גריפיתס ודוד גריפיתס, מספק מדריך ידידותי וקל להבנה לפיתוח יישומי טלפון סלולרי לפלטפורמת אנדרואיד. הספר דן במבנה של אפליקציות, שימוש במאגרי מידע, ואלמנטים שונים של GUI וממחיש מושגים באמצעות תמונות.
 • קורס התרסקות פייתון: מבוא לתכנות מבוסס-פרויקט מבוסס-פרויקט (2015), מאת אריק מטס, מכסה כיצד לכתוב תסריטים של פייתון. ספרו של מת’ס מכסה מושגים שונים, כולל תחביר בסיסי, קריאה וכתיבה לקבצים, ועלילת נתונים. ספר זה הוא קריאת חובה מכיוון שעבודת פיתוח תוכנה כוללת כתיבת סקריפטים לעיבוד נתונים והפקת דוחות.

פעולות נוספות

מעבר על המשאבים המפורטים לעיל הוא רק נקודת התחלה מבחינת למידה על פיתוח תוכנה.

כעבריין לשעבר, תצטרך לבחור תחום של פיתוח תוכנה שאתה עדיין יכול לעשות למרות רקע פלילי. זה עשוי לכלול את היכולת לבצע עבודות חוזה לפרק זמן קבוע שמשלם תעריף לשעה או פרויקטים פרילנסרים עבור עסקים מקומיים או לקוחות מקוונים.

לאחר שתבחר תחום של פיתוח תוכנה, למד כמה שיותר על זה ופרסם פרויקטים באופן מקוון דרך חשבון אירוח אתרים (רבים מתועדים ב- WhoIsHostingThis).

גם אם אין לך פרויקט לפיתוח אתרים, פרסם צילומי מסך של יישומים שכתבת באתר שלך. כאשר אתה מחפש עבודה באופן מקוון או לא מקוון, עיין בפרויקטים אלה כדי להרשים את המעסיקים הפוטנציאליים שלך.

לבסוף, כאשר אתם מחפשים עבודה, בקרו באתרי פרסום מסורתיים כמו אכן ו- CareerBuilder.

כהרשעה לשעבר ייתכן שתצטרך לשקול דרכים חלופיות למציאת עבודה, כולל הסתכלות על קרייגסליסט או Upwork. אתרים אלה מציגים הזדמנויות פרילנסריות בהן בדרך כלל אתה רק צריך להדגים שאתה יכול להשלים את העבודה.

בתור עבריין לשעבר, השתמש במקורות אלה כדי למצוא את העבודה הדרושה לך ולחזור למסלול!

קידוד לעולים

מהגרים עומדים בפני חסמים רבים כאשר מנסים להתאים את חייהם למדינה חדשה. לא רק שהם מתמודדים עם הלם תרבותי גדול, הם גם מתמודדים עם סוגיות שמנסות לשלוט במערכת חדשה ולהתגבר על קשיים כלכליים.

בניסיון להשיג איכות חיים טובה יותר, מהגרים מחפשים עבודה קבועה או לומדים בבית הספר. נכון לעכשיו, מסלול קריירה נהדר עם אפשרויות רבות כולל עבודות קידוד.

בהשוואה לעיסוקים אחרים כמו סיעוד, עבודות בפיתוח תוכנה דורשות הרבה פחות לימוד ויכולות לעזור לאנשים לנחות משרה משתלמת במהירות. כיצד בדיוק יכול עולה ללמוד לקודד ולנחות את העבודות הרווחיות הללו? חקור את המשאבים שלהלן!

משאבים מקומיים

אחת הדרכים הטובות ביותר שהעולה יכול להתחיל במסע פיתוח התוכנה שלה היא להתחיל עם משאבים מקומיים במיוחד אם הכסף צמוד.

חסם כניסה משמעותי בלימוד הקוד הוא גישה קבועה למחשב ולאינטרנט יחד עם ספרי הקידוד האחרונים. אחד המקומות הטובים ביותר להגיע אליהם הוא הספרייה המקומית. ספריות רבות ברחבי הארץ מציעות גישה חופשית לאינטרנט והן למחשבים.

כדי לקבל גישה למשאבים אלה, כל מה שצריך זה להשיג כרטיס ספריה שעשוי להיות בחינם או בעלות נמוכה, תלוי במיקום. לאחר הוצאת כרטיסים, המשתמשים יכולים להביא מחשב נייד משלהם כדי להיכנס לרשת או להשתמש במחשבים הספרייה הזמינה בחינם.

עם גישה לאינטרנט, המהגרים יכולים לנצל מאמרי קידוד זמינים בחופשיות, הדרכות וידיאו או קורסים מקוונים בעלות נמוכה שיכולים ללמד יסודות קידוד..

משאב נהדר נוסף מהספריה הוא אוסף הספרים הטכניים של הספרייה עצמה. גם אם הספרים מתוארכים, עדיין יש להם מידע בסיסי החל על שפות תכנות נוכחיות.

מלבד ספריות, משאבים מקומיים מצוינים אחרים ללימוד קידוד הם מכללות קהילתיות. בניגוד לעמיתיהם באוניברסיטה, במכללות הקהילתיות יש קורסים פחות יקרים המציגים יסודות קידוד.

קורסים אלה מציגים אבני בניין ומספקים ניסיון מעשי חיוני לשליטה בקורסים מתקדמים. חלק מהמכללות אף מציעות תואר מקורב במדעי המחשב המהווה צעד בכיוון הנכון לנחיתה של עבודת פיתוח.

בנוסף לספריות ומכללות, ארגונים מקומיים אחרים עשויים להציע שיעורים בחינם באזור המקומי לפיתוח תוכנה.

לדוגמה, קוד החלום מציע הכשרה בחינם לפיתוח תוכנות טלפון סלולרי ותוכנות אינטרנט עבור מהגרים באזור דוראם, צפון קרוליינה. הקבוצה ממומנת על ידי חברות טכנולוגיה גדולות כמו גוגל ונפגשת מספר פעמים בשבוע.

תוכנית אחרת בשם “קוד אמריקאים חדשים” מכוונת גם היא למהגרים. למרות שתוכניות אלה עשויות להיות מחוץ לסביבת מגוריהן, על המהגרים לנסות למצוא תוכניות דומות בעירם.

משאבים מקוונים

אף שמשאבים מקומיים יכולים לספק דרך נהדרת ללמוד פיתוח תוכנה, הם נדרשים לעתים קרובות נוכחות פיזית בתקופות ספציפיות. מהגרים לעיתים קרובות חייבים לעבוד כדי לפרנס את עצמם, ולכן הקשת כל כיתה עשויה להיות קשה.

כמה חלופות כוללות משאבים מקוונים המאפשרים למהגרים ללמוד בקצב שלהם ולעזור לעמוד בדרישות החיים והעבודה.

הדרכות קידוד לעולים

רבים מהמשאבים המקוונים אינם מכוונים למהגרים. עם זאת, מהגרים שרוצים ללמוד קוד צריכים להסתכל על כמה הדרכות בסיסיות שנותנות נקודת התחלה נהדרת כולל כמה הדרכות קידוד מקוונות לילדים.

 • קורס מבוא לפיתוח תוכנה של האוניברסיטה הפתוחה מספק מבוא חינם למושג יצירת תוכנה מנקודת מבט הנדסית. זוהי נקודת פתיחה נהדרת עבור מהגרים שחושבים על לימודי הנדסת תוכנה או מדעי המחשב.
 • לימוד מבוא לקידוד קוד כיבוש נותן למתחיל הגדרה של קידוד ומספק סקירה ברמה גבוהה של פיתוח אתרים, עיצוב אתרים ויישומים ניידים..
 • מבוא לתכנות מחשבים באמצעות TutorialsPoint נותן היכרות מעמיקה עם מושגי קידוד רבים המתאימים לעולים. זה עובר על כל יסודות התכנות וממחיש דוגמאות בעזרת C ++. נושאים רבים נכללים כולל תחביר, סוגי נתונים והרכבת תוכנה.
 • מה זה תכנות מחשבים? הוא מדריך מפורט על היסודות של תכנות מחשבים מאת גיא האס. הוא מכסה המון נושאים המסבירים את יסודות הקידוד ואת התהליך הבסיסי הכרוך ביצירת תוכנה. חלק מהנושאים שנמצאים כוללים שפות תכנות ברמה גבוהה, שפות ברמה נמוכה, ביטים וניפוי באגים.
 • ממשק קוד מפלצות: אף שמדובר בכלי המיועד לילדים, המהגרים יכולים להשתמש בפלטפורמה זו בכדי ללמוד את היסודות בקידוד באמצעות חוויה מעשית. אתר זה מראה למבקר שני קטעים. התיבה משמאל היא המקום בו כתוב הקוד בעוד הקטע מימין מציג את התוצאות. המבקרים יכולים לבחור שיעורים שונים כדי לראות תכונות של שפת התכנות המשמשת. הם יכולים גם לשנות את הקוד ולראות מייד את השפעת השינויים שלהם.
 • הדרכה לעיצוב אתרים מאת How-to-Build-Websites.com מספקת היכרות מעמיקה עם פיתוח אתרים. המדריך מכסה מושגים בסיסיים כמו תכניות אירוח ומלמד HTML בסיסי, JavaScript ו- CSS כדי לעזור למתחילים כולל עולים ללמוד כיצד ליצור אתרי אינטרנט בסיסיים..
 • למד לקודד HTML ו- CSS הוא מדריך של שי האז המלמד עיצוב אתרים בסיסי למתחילים באמצעות HTML ו- CSS. זהו מקור ידע אידיאלי עבור מהגרים שכן שיעורי לימוד זה מכסים מושגים רבים כולל תחביר בסיסי ומכינים אותם לעבודות בתחום עיצוב הרווחיות..
 • מדריך למתחילים PHP מהבית ולמד הוא מדריך PHP שלם המתאים למתחילים ולעולים כאחד. זה עובר על כל תחומי השפה כולל הגדרת שרת בסיסית ב- Windows וביצוע תוכניות PHP יחד עם תחביר. מכיוון ש- PHP משמש לפיתוח של פלטפורמות פופולריות רבות כמו וורדפרס, יש לו ביקוש גבוה ומהווה מיומנות אידיאלית עבור מהגרים ללמוד.

הדרכות וידאו

דרך נהדרת נוספת ללמוד יסודות קידוד היא לצפות בשיעורי וידאו. מהגרים שרוצים להבין את היסודות של קידוד צריכים להסתכל במדריכי הווידיאו המפורטים להלן.

 • מבוא לתכנות – היסודות הוא שיעור וידיאו של TDChannel שמעביר את הצופה בתכונות הקיימות בשפות תכנות רבות. הסרטון מכסה נושאים כמו הצורך בקידוד וסוגי נתונים. זה משמש מבוא מצוין לכל מי שרצוי בקידוד.
 • למד את היסודות של קידוד הוא מבוא וידאו ליסודות קידוד שהוצגו על ידי LifeHacker. הסרטון מדגים כיצד מתחילים יכולים לבחור את שפת התכנות המתאימה ולהתחיל ליצור תוכניות. הוא מדגיש כי חשוב לתאר פרויקט ואז ללמוד את הקוד להשלמת הפרויקט.
 • כיצד ללמוד לקוד (3 הדרכים העיקריות) מפרט דרכים בהן כל אחד יכול ללמוד לקוד. השבילים הנדונים כוללים קבלת תואר, השתתפות במחנה אתחול ולמידה בעצמו. הסרטון בוחן כל מסלול ומציג את היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם. זה אידיאלי עבור מהגרים שרוצים להבין את האפשרויות שלהם ללמוד קידוד.
 • למד את היסודות של כל תכנות טוען כי ניתן ללמוד כל שפת תכנות בגלל תכונות נפוצות כמו משתנים, בקרת זרימה והיקף. זהו משאב מצוין לעולים מכיוון שהסרטון נותן היכרות נהדרת עם יסודות הקידוד ומספק דוגמאות. המושגים המוצגים בסרטון זה מניחים את הבסיס ללימוד כל שפת תכנות.

קורסים מקוונים

כדי לעזור להבין את מושגי הקידוד, המהגרים יכולים לקחת שיעורי קידוד בסיסיים ברשת או לבחור קורס בשפת תכנות מסוימת. קורסים מקוונים יכולים להיות בחינם או בתשלום אך מעניקים גמישות רבה בהשוואה לשיעורים האישיים. עיין בכמה קורסים מקוונים מעולים.

 • מבוא לרמת התכנות I הוא קורס בנושא Udemy שלוקח את התלמידים באמצעות תרגילי קידוד שונים באמצעות HTML, Python ו- CSS. התלמידים זוכים לראות תוצאות מיידיות ולבנות על הידע שלהם באמצעות תרגילים. הקורס מציג גם מושגי תכנות רבים כולל שימוש במשתנים ושורת הפקודה. קורס זה הוא ללא ספק משאב מעולה בעלות נמוכה עבור מהגרים שרוצים ללמוד קידוד.
 • קידוד ילדים – מבוא ל- HTML, CSS ו- JavaScript הוא קורס מבוא נוסף המכוון להוראת מושגי תכנות לילדים. ילדים מתוודעים למשתנים, לולאות ומערכים בין יסודות אחרים. לאחר מכן מושגים אלה מקבלים משנה תוקף באמצעות תרגילי תכנות המשתמשים ב- HTML, CSS ו- JavaScript. הקורס מיועד לילדים, אך הוא עדיין מספק מבוא מהנה ובעלות נמוכה לקידוד עבור מהגרים.
 • Codecademy מספק משאב איכותי וחופשי עבור מהגרים שרוצים ללמוד שפות פיתוח אינטרנט. משאב זה כולל מספר קורסים בשפות תכנות שונות כולל HTML, CSS, PHP ו- JavaScript. רבים מהקורסים הניתנים בחינם וכוללים דוגמאות קוד. התלמידים יכולים לשנות קוד ולראות תוצאות באופן מיידי תוך כדי שיעורים מבלי שהם צריכים להגדיר את הסביבה שלהם.
 • למד לתכנת: היסודות הוא קורס מקוון בנושא קורסרה המלמד תכנות למתחילים דרך פייתון. תלמידי הקורס מתוודעים למושגים שונים ומדגימים את שליטתם באמצעות תרגילים. למרות שניתן לצפות בחלקים מסוימים בקורס בחינם, סטודנטים שמשלמים דמי כדי להירשם לקורס יקבלו את המטלות שלהם ויקבלו תעודה. זה מהווה נקודת פתיחה נהדרת לעולים שרוצים להבין את היסודות של קידוד.
 • מבוא למדעי המחשב ותכנות השימוש בפייתון הוא קורס בחינם המוצע באמצעות MITx המציג מושגי קידוד. הקורס מכסה מגוון רחב של נושאים וכולל הרצאות וידיאו ומשימות תכנות המשתמשות בפיתון. אם סטודנטים מוכנים לשלם תוספת, הם יכולים להרוויח “תעודה מאומתת” או נקודות זכות בקורס באמצעות שותף באוניברסיטה (לאו דווקא MIT).

פורומים מקוונים

הדרך הטובה ביותר לכל אחד, כולל עולים, ללמוד קידוד היא ליישם פרויקטים המשתמשים בשפת התכנות היעד.

לעתים קרובות אנשים נתקלים בבעיות כשמנסים לפתור בעיות עם הקוד שלהם או להגדיר את הסביבה שלהם. קבלת עזרה מאחרים תעזור להקל על התסכול ולמלא את פערי הידע.

דרך נהדרת לפתור בעיות ולקבל עזרה היא דרך הפורומים שלמטה. פשוט הרשם לאתרים אלה כדי לפרסם שאלה או לחפש בשאלות שנענו.

 • הצפת מחסנית
 • פרויקט קוד
 • Codeguru
 • פורומים של Dream.In.Code
 • CodingForums.

ספרים

ספרי מבוא רבים בנושא קידוד מספקים דרך זולה לשלוט בתכונות תכנות ונותנים דוגמאות בשפות כמו C ++, Java או Python..

אף על פי שחלק מהספרים מכוונים לילדים, הם עדיין מהווים נקודת מוצא נהדרת במיוחד עבור מהגרים שאולי אין להם ידע בסיסי במחשבים..

 • Python for Kids: מבוא שובב לתכנות (2012), מאת ג’ייסון ביגס, מספק מבוא מצוין לקידוד בשפת הפיתון הפופולרית כיום. הוא ממחיש תכונות של שפות תכנות בצורה מהנה לילדים באמצעות רישומים צבעוניים ודוגמאות מצחיקות. אף על פי שהספר אולי נראה יידיש, הוא גם ספר נהדר למבוגרים שאינם בקיאים בתכנות.
 • Coding for Dummies (2016), מאת Nikhil Abraham, הוא חלק מסדרת הספרים Dummies המספקת מבוא לקידוד המותאם לאנשים ללא ניסיון בקידוד. הספר בוחן כמה מושגים ומציג אותם בשפות תכנות כמו HTML, Ruby ו- Python. הרעיון שמאחורי הספר הוא לעזור לאנשים לכתוב דוגמאות פשוטות ולראות תוצאות מהירות.
 • Learning to Program (2014), מאת סטיבן Foote, הוא ספר שנכתב על ידי מתכנת בהדרכה עצמית עצמו שמפתח כיום יישומי אינטרנט. בספר, Foote מכסה היבטים רבים של תכנות כולל פונקציות כתיבה, בדיקת תוכניות, אוטומציה לתכנות ויצירת קוד שקל לקרוא. המטרה היא לגרום לאנשים להתחיל בדרך לפיתוח תוכנה גם אם הם מבולבלים היכן להתחיל.
 • החל מתכנות All-In-One Desk Reference for Dummies (2008) מאת וואלאס וואנג, מכסה מושגי קידוד רבים ומציג את הקורא למספר שפות תכנות כולל C ו- Basic. זהו ספר כללי שלא נכנס לפרטים טכניים רבים והוא אידיאלי עבור העולה ללא רקע קידוד.

האם כדאי ללמוד קידוד?

המשאבים לעיל הם נקודת התחלה מצוינת עבור מהגרים ללמוד את היסודות של קידוד. אף שקשה למושגים קשה לשלוט בהם, למידת קוד שווה את הזמן והמאמץ גם אם אינך מסתיים בקריירת פיתוח תוכנה..

לא משנה באיזה מקצוע תבחרו, כל ענף משתמש בכלי תוכנה. הידיעה כיצד לכתוב קוד יכולה לעזור לך לכתוב סקריפטים מהירים ליצירת דוחות או לניתוח נתונים. זה גם יגרום לכם להיות בעלי ערך רב יותר, מה שמוביל לקריירה יציבה יותר וכך לחיים טובים יותר, וזה מה שכל העולים שואפים אליו.

קידוד לוותיקים

ותיקים שעוזבים את הצבא ונכנסים לכוח העבודה האזרחי עושים זאת עם כישורים בעלי ערך כמו כישורי מנהיגות מוכחים ויכולת לפעול במצבי לחץ גבוה. עם זאת, ותיקים רבים מגלים שהם אכן זקוקים להשכלה נוספת כדי לסגור את מיומנותם כשעוברים מהצבא ולתפקידים אזרחיים.

תכנות או קידוד מחשבים הם מסלול קריירה עם סיכויי עבודה חזקים ופוטנציאל השתכרות מצוין. בנוסף, בזכות הזמינות של משאבי למידה מקוונים בחינם ומשאבי קידוד אינטנסיביים לטווח קצר, זוהי אפשרות בת קיימא עבור ותיקים בעלי נטייה טכנית עם המוטיבציה הנכונה..

ישנם סוגים רבים ושונים של ארגונים המוקדשים להנגיש את חינוך קידוד למיטב המדינה. אז אם אתה ותיק שמחפש ללמוד לקוד, ארגונים ומשאבים אלה יכולים לעזור לך להפוך את החלום הזה למציאות.

ארגונים התומכים בוותיקים הלומדים לקוד

ישנם כמה ארגונים שונים שקיימים אך ורק בכדי להעצים ותיקים שרוצים ללמוד לקוד ולעבור לקריירה בענף הטכנולוגיה..

VetsinTech הוא ארגון כזה. זה עובד עם ותיקים שהפגינו עניין ויכולת ללמוד את הקוד ומסייע לחבר אותם עם משאבי חינוך וקריירה דרך רשת של פרקים מקומיים. נכון לעכשיו, ישנם פרקים בקליפורניה, בצפון מערב, בטקסס, בניו יורק, בוושינגטון די.סי. וניו אינגלנד. התחבר לאחד מהפרקים המקומיים האלה כדי ללמוד יותר על המשאבים וההזדמנויות ש- VetsinTech מעניק לוותיקים.

הארגון המצליח ביותר בקטגוריה זו הוא מבצע קוד. מבצע קוד הוקם בשנת 2014 על ידי קפטן צבא ארה”ב בדימוס, דייוויד מולינה. בתחילה, הארגון הוקם כדי לעבוד על שינוי הדרישות לחוק ה- GI, כך שניתן יהיה לכסות מחסני אתחול באמצעות הסיוע החינוכי הניתן לוותיקים. עם זאת, עם הזמן Code Code הפך למרכז חונכות ושיתוף פעולה שמזדוו בין ותיקים השואפים ללמוד כיצד לקוד עם מתכנתים מנוסים המספקים חונכות בהתנדבות..

קוד אזורי תאורה לווטרינרים

רכיבי bootcamps קוד הם תוכניות חינוך טבולות במשרה מלאה המלמדות את היסודות של תכנות במשך חודשיים עד שישה חודשים. תוכניות אלה מספקות מסלול מהיר לקריירות קידוד עבור סטודנטים ללא תואר במדעי המחשב. זה הופך את קידוד מחסני האתחול לבחירה אידיאלית עבור ותיקים בעלי אופי טכני עם מעט או ללא השכלה רשמית במדעי המחשב. ישנם לפחות שני מחסני אתחול מקודדים המיועדים במיוחד לוותיקים.

קוד מחלקה הוא מחנה אתחול קוד לוותיקים שבשיקגו. התוכנית מלמדת ערימה מלאה של רובי במהלך 20 שבועות. ששת השבועות הראשונים מסתיימים ברשת ו -14 השבועות הבאים מסתיימים במקום בשיקגו. כמו כל מחסנית אתחול קוד מכובדת, Code Platoon מצפה להתחייבות רצינית במשרה מלאה מצד התלמידים שלהם.

קוד מחלקה הוא ארגון ללא מטרות רווח והתכנית ממומנת ברובה על ידי תורמי מלגות. כתוצאה מכך התוכנית עולה פחות באופן דרמטי מתוכניות דומות הפתוחות לקהל הרחב. בנוסף, לוותיקים שמסיימים את התוכנית מוצלחים בדרך כלל התמחות בת שלושה עד שישה חודשים עם אחד השותפים התאגידיים של התוכנית, מה שמקנה לסטודנטים ניסיון אמיתי, בניית קורות חיים, מעשית, בנוסף לחינוך קידוד..

Vets Who Code היא תוכנית חינוך קידוד ותיקה נוספת. אתר הארגון מציין כי מדובר בתוכנית סלקטיבית ביותר והפרטים נדירים. אם אתה מעוניין ללמוד עוד, בקר באתר הארגון ובחר באפשרות להגיש מועמדות לסשן הבא.

בתי ספר לקודים המקבלים את הצעת החוק לצרכן

הצעת החוק לענייני מידע הוא אחד היתרונות החשובים ביותר הניתנים לוותיקים, והוא יכול לשמש כדי לסייע במימון חינוך למדעי המחשב במכללה או באוניברסיטה מסורתית. עם זאת, בשל הדרישות החלות על הצעת החוק, בדרך כלל לא ניתן להשתמש בה כדי לשלם עבור תוכניות לא מאושרות, כגון קידוד bootcamps..

עם זאת, ישנם כמה מחסני אתחול שקפצו דרך החישוקים הנחוצים כדי להעפיל לחוק ה- GI. קמפיין האתחול הראשון שהיה זכאי לקבל מימון VA היה Skill Distillery, שזכה לאישור זה בקיץ 2015. מאז, מספר בתי ספר נוספים הצטרפו למזקקת Dist Skilly במילוי הדרישות הדרושות כדי להעפיל למימון GI Bill. המשמעות היא שוותיקים הזכאים להטבות GI Bill יכולים להשתמש בהטבות אלה כדי לשלם עבור עלות השתתפות באחת מהתכניות הבאות או בחלקן:

 • עמיתי קוד: תוכנית לפיתוח אתרים במשרה מלאה בסיאטל, וושינגטון המלמדת מלא JavaScript ו- Programming Python.
 • Deep Dive Fullstack: מסלול אתחול מלא של PHP במשך 10 שבועות במשרה מלאה, עם קידוד מחסנית באלבקרקי.
 • בית הספר לתוכנה של נאשוויל: מחנה אתחול למפתחי אתרים במשרה שנים מלא בנאשוויל, TN.
 • סביו: תכנית הכשרה לפיתוח אינטרנט מלא בערך שישה חודשים, הועברה בשיתוף עם אוניברסיטת אנטיוכיה בלוס אנג’לס, קליפורניה..
 • מזקקת מיומנות: מחסנית אתחול Java המלאה המלאה של 16 שבועות במשרה מלאה בדנוור, קולורדו.
 • בית ספר טיורינג לתוכנה ועיצוב: תוכנית הנדסית בת שבעה חודשים, אחורית או חזיתית בדנוור, קולורדו.

בתי ספר לקוד המציעים מלגות חלקיות לוותיקים

לא כל הוותיקים זכאים להטבות GI Bill. בנוסף, יתכן ותגלה שאף אחד ממגזיני האתחול שאינם מקבלים יתרונות GI Bill אינו מתאים לצרכים הייחודיים שלך. אם אתה מוצא את עצמך בקטגוריה זו ואתה עדיין מחויב להשתתף במאגר אתחול קידוד, עליך לקחת בחשבון את הקבוצה הבאה של קידוד האתחול. למרות שארגונים אלה אינם מקבלים את הצעת החוק למחקר GI (עדיין), הם אכן מציעים מלגות לוותיקים, אשר במקרים מסוימים יכולים להפחית את עלות הנוכחות באופן משמעותי.

המלגות המוצעות על ידי כל אחד ממפגשי האתחול המקודדים אכן משתנות. אמנם דיווחנו על סכומי המלגה שלהלן, אך תרצה ליצור קשר עם כל מהלך האתחול בו אתה מעוניין להגיע כדי לאשר את הפרטים סביב המלגות שהם מציעים לוותיקים..

 • הגוש: 500 $ מלגות המוענקות לשני ותיקים מדי שבוע.
 • קידוד דוג’ו: מלגת ההשתלמות הצבאית מעניקה עד 1500 דולר לוותיקים.
 • מלאכה דיגיטלית: מלגת כוח האדם הצבאי מעניקה בין 500 ל -2000 דולר לוותיקים.
 • Fullstack Academy: מלגה של 1,000 דולר מוענקת אוטומטית לכל הוותיקים.
 • מחשבה: כל הוותיקים מקבלים הנחה של $ 100 בשכר לימוד חלקי או הנחה של 300 $ בהנחה במשרה מלאה.

מקורות ללימוד קוד בעצמך

בכל שנה מפרסמים Stack Overflow סקר מפתחים. בשנת 2016 הם מצאו כי 69% מהנשאלים בסקר לימדו את עצמם לפחות חלק מההשכלה בקידוד שלהם. בנוסף, 13% מהנשאלים דיווחו כי הוראה עצמית היא השיטה החינוכית היחידה בה השתמשו. המשמעות היא שהוראה עצמית היא אפשרות תקפה וחשובה למפתחים שואפים.

מתוך הכרת הערך והחשיבות של הוראה עצמית, הרכבנו ספריה גדולה של מדריכי משאבים לתכנות שיכולים לעזור לכם למצוא הדרכות, ספרים וקורסים מקוונים בהם תוכלו להשתמש בכדי ללמד את עצמכם כיצד לבצע קוד. בזמן שהשתתפות במבצע bootcamp בקידמה מלאה יניב תוצאות בטח יותר מהירות, אם קוד האתחול של קידוד אינו דבר שאתה יכול לעבוד בחייו, אתה יכול להתחיל בדרך ללמד את עצמך לקוד על ידי בדיקת חלק מהמשאב שלנו מדריכים:

 • איזה קוד אתה צריך ללמוד?
 • מבוא ל- JavaScript
 • PHP מבוא ומשאבים
 • Java: מבוא, כיצד ללמוד ומשאבים
 • MySQL מבוא ומשאבים
 • .NET מבוא ומשאבים ומשאבי C #
 • מבוא לפייתון, משאבים ושאלות נפוצות
 • מבוא ל- Ruby on Rails
 • עיין בכל מדריכי משאבי התכנות

הופך להיות קודאי ותיק

אין ספק שקידוד הוא אחת המיומנויות המבוקשות ביותר על פני כדור הארץ. למרבה המזל, למידת קוד היא גם אפשרות קיימא מאוד עבור ותיקים.

ארגונים עובדים במגוון דרכים שונות כדי להנגיש חינוך קידוד לוותיקים. על ידי שיתוף פעולה עם ארגונים אלה וצלילה בהוראה עצמית במידת הצורך, ותיקים יכולים לנווט בהצלחה את המעבר מחיים צבאיים לקריירה כמפתח אינטרנט מקצועי או מהנדס תוכנה..

סיכום

זכור כי זו בסך הכל סקירה קצרה של נושא רחב מאוד. האמת העגומה היא שאין דרך קלה להפוך למפתח תוכנה מקצועי.

מפתחים שואפים עשויים להתמודד עם אינספור אתגרים נוספים לאורך הדרך, תלוי במערך המיומנות שלהם, בחירת התעשייה, הזיקה האישית שלהם וכן הלאה. אם יש לך כסף קל, הנדסת תוכנה אינה קריירה עבורך.

עם זאת, הביקוש למהנדסי תוכנה, מעצבים וכישרון טק, באופן כללי, נותר חזק. התעשייה זקוקה לזרם כישרון קבוע, מה שאומר כי מהנדסי תוכנה מיומנים ומנוסים יכולים לגבות כסף רב עבור שירותיהם. קל לראות מדוע אינספור אנשים ברחבי העולם מעוניינים להפוך לתכנתים.

המשמעות היא גם שמפתחים שנכנסים לשוק יכולים להתמודד עם תחרות קשה. אם הם חסרים הפניות וניסיון, הם עשויים להידרש לקבל משרות שלא משלמות הרבה, בתקווה לצבור ניסיון בעבודה. עם זאת, זה לא אמור להניא אתכם מלעשות קריירה בהנדסת תוכנה.

התעשייה מכירה בכישרון. אם יש לך את הדברים הנכונים, הכישורים שלך לא יתעלמו, ותוכל להתקדם במהירות.

מדריכים מעניינים אחרים

יש לנו מדריכים נוספים, הדרכות ואינפוגרפיות הקשורים לקידוד ופיתוח אתרים:

 • משאבי קידוש: זהו דף התכנות שלנו, עם כרונולוגיה כמו גם חומרים על איך להתחיל ללמוד יותר ממאה שפות תכנות. זוהי התייחסות חיונית!
 • CSS3 – מבוא, מדריכים & מקורות: זהו מקום נהדר להתחיל ללמוד פריסת דפי אינטרנט.
 • משאבי ASP.NET: מדריך זה יביא אותך למסגרת .NET של מיקרוסופט ליצירת דפי אינטרנט.
 • מקורות C ++ למפתחים: אם אתה מעדיף לדבוק בשפה מסורתית יותר, דף זה מספק לך את כל הכלים הדרושים לך.

איזה קוד אתה צריך ללמוד?

מבולבל באיזו שפת תכנות כדאי ללמוד לקוד? עיין באינפוגרפיה שלנו, איזה קוד עליך ללמוד?

זה לא רק דן בהיבטים שונים של השפות, הוא עונה על שאלות חשובות כמו, “כמה כסף אפיק לתכנת ג’אווה למחיי?”

איזה קוד אתה צריך ללמוד?
איזה קוד אתה צריך ללמוד?

HTML למתחילים – מדריך אולטימטיבי

אם אתה באמת רוצה ללמוד HTML, יצרנו מאמר באורך הספר, HTML למתחילים – מדריך Ultimate וזה באמת המדריך האולטימטיבי; זה ייקח אותך מההתחלה לשלוט.

HTML למתחילים - מדריך אולטימטיבי
HTML למתחילים – מדריך אולטימטיבי

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map