כיצד למנוע מאנשים לגנוב את התמונות שלך

גילוי נאות: התמיכה שלך עוזרת להפעיל את האתר! אנו מרוויחים דמי הפניה עבור חלק מהשירותים שאנו ממליצים עליהם בדף זה.


מה לעשות אם נעשה שימוש בתמונות או בסרטונים האישיים שלך ללא רשותך.

מבוא

גניבה ושימוש לרעה בתמונות אישיות – לעיתים תמונות רגישות במיוחד – מהווה בעיה הולכת וגוברת ברחבי העולם. למרות שהעלאת תמונות וסרטונים ברשת היא בילוי מועדף חדש עבור מיליוני אנשים, היא מגיעה עם הסיכונים שלה – וההשפעות יכולות לנוע בין מבוכה ואובדן כלכלי לפגיעה פסיכולוגית קשה..

על המקרים האחרונים של גניבות סלבריטאים דיווחו לאחרונה, אך אינך צריך להיות ידוען כדי לסבול אותו גורל. הגנה על התמונות שלך – והתמודדות עם גניבת התמונות שלך בצורה יעילה – צריכה להיות בעדיפות לכל מי שמעלה תמונות לאינטרנט. להלן מדריך לסיכונים, כיצד להגן על עצמך באופן מקוון ומה לעשות אם אתה קורבן.

פרק 1: תמונה & גניבת וידאו: איך זה קורה

עלייתם של טלפונים למצלמות, מכשירים המחוברים לאינטרנט, מדיה חברתית ואינטרנט מהיר הקלו מתמיד להעלות תמונות וסרטונים לאינטרנט. אינספור תמונות וסרטונים אישיים מאוחסנים כעת בענן – וכשמשהו מקוון, תמיד יש סיכון שהוא יכול להיגנב. להלן כמה מהדרכים העיקריות להתרחשות גניבת תמונות.

מדיה חברתית

העלאת תמונות וסרטונים היא אחת הפעילויות העיקריות המתבצעות באתרי מדיה חברתית. תמונות של הכל והכל מסתיימות בפייסבוק, בטוויטר ובאתרים חברתיים אחרים, לרוב מתוך כוונה לשתף אותם עם חברים ובני משפחה.

אולם אירועים רבים של תמונות שנגנבו מאתרי מדיה חברתית והועלו לאתרים אחרים ללא אישור הבעלים דווחו בתקופה האחרונה, מה שמעיד על בעיה הולכת וגוברת..

לדוגמא, דיילי מייל דיווחה לאחרונה על סטודנטית בת 20 שהורידו את תמונות הפייסבוק האישיות שלה ללא רשותה והשתמשו באתר סקס מזדמן. מקרה דומה נוסף דווח ב- The Mirror, שם נגנבו תמונות של תלמידי בית ספר מאתרי מדיה חברתית ופורסמו באתרי פורנוגרפיה.

בשני האירועים הללו התמונות לא היו רגישות במיוחד ולבעלי ככל הנראה לא היו הסתייגות מלפרסם אותן ברשת, אך התוצאות עדיין היו מטרידות.

אחסון מקוון

אחד הסיפורים הגדולים של 2014 היה גרזן התמונות של הסלבריטאים, כפי שדיווחה ה- BBC וברחבי הרשת, בהם מאות סלבריטאים דימויים – רבים מהם אינטימיים – שנגנבו מחשבונות ה- iCloud שלהם. אפל טענה כי לא בוצעה הפרה של השירות שלה, והציעה כי העבריינים הצליחו להיכנס לחשבונות לא דרך פריצה אלא באמצעות ניחוש הסיסמאות..

ברוב המקרים הקורבנות העלו את התמונות מהאייפונים שלהם, וכמה מהם אולי אפילו לא הבינו שהתמונות שלהם מועלות אוטומטית לענן..

פריצה

אמנם, ככל הנראה, אירוע גניבת תמונות הסלבריטאים התרחש עקב השימוש בסיסמאות חלשות ובשאלות אבטחה, אך כל מי ששומר תמונות באינטרנט או אפילו במכשיר מחובר לאינטרנט, צריך להיות מודע לסכנה של פריצה. לא משנה כמה מאובטח שספק אחסון מקוון טוען שהוא, תמיד קיים סיכון קטן לכך שניתן יהיה לפרוץ את חשבונך ולגנוב את התמונות שלך.

משתרע

סיבוב הוא תופעה חדשה יחסית – ותופעה שמעוררת דאגה רבה, במיוחד להורים. בדרך כלל זה כרוך בשליחת תמונות מיניות באמצעות מכשירים ניידים, לרוב בין בני נוער לילדים.

אפליקציות כמו סנאפצ’אט הופיעו בשנים האחרונות שהזניקו את התרגול. אלה מספקים שירות שלפיו הדימוי נשלח הרס עצמי שניות ספורות לאחר הופעתו. בתיאוריה זה מאפשר לאנשים לשלוח תמונות בבטחה בידיעה שהם לא יאוחסנו בשום מקום.

עם זאת, תמיד יש סיכונים הכרוכים בפעולות כאלה. לדוגמה, ‘החטיפה’, כפי שפורסם ב- Business Insider, הייתה אירוע שנערך לאחרונה באלפי תמונות סנאפצ’אט – רבות מהן רגישות ביותר – לאינטרנט. הם נקצרו באמצעות אפליקציה של צד שלישי, ולמרות שאפליקציות כאלה מנוגדות לכללי ה- Snapchat, זה לא הפריע לבעיה להתרחש. סנאפצ’אט מזהיר כעת משתמשים אם מישהו ינסה לשמור את התמונה שנשלחת, אך מסתבר שברור שהוא מסתכן.

פרק 2: הסכנות בגניבת תמונות מקוונות

גניבת תמונות מקוונת יכולה להתרחש במובנים רבים, ושיהיה נגנב לתמונות וסרטונים אישיים יכול להיות מצער מאוד עבור הקורבנות. אז איך התמונות הללו משמשות את הגנבים? להלן כמה מסכנות המפתח.

שימוש לא מתאים בתמונות

כאמור, ניתן לצלם תמונות מחשבונות חברתיים ומחוצה להן באופן מקוון ולהשתמש בהן באופן לא הולם – למשל באתרי פורנוגרפיה או באתרי היכרויות למבוגרים. תמונות לא צריכות להיות רגישות במיוחד לשימוש בהן בדרך זו, ולעתים קרובות הן רק תמונות פרופיל לא מזיקות. עם זאת, שימוש כזה בתמונות יכול עדיין להטריד את הקורבנות.

פורנו נקמה

תמונות וסרטוני וידיאו מפורשים הם תחום רגיש במיוחד, וכשגנבים אותם הם יכולים לשמש ‘פורנו נקמה’. זה המקום שמישהו – לעתים קרובות בן זוג לשעבר של הקורבן – מפרסם את התמונות המפורשות ברשת, ולעיתים כלולים גם קישורים לפרופילי המדיה החברתית של הקורבן. זה גורם למצוקה ברורה לקורבן, ובמדינות מסוימות קיימים חוקים להענשת עבריינים.

מעבר Cyberstalking

עוקבים הפועלים ברשת משתמשים לפעמים בתמונות אישיות גנובות כדי ליצור פרופילים כוזבים ברשתות המדיה החברתית, כמו גם באתרים או בבלוגים. אלה משמשים כדי לחקות את הקורבן או להעליב אותו במטרה לגרום להם נזק ומצוקה. קיימים חוקים להענשת עובדי סייבר הן בבריטניה והן בארצות הברית.

משתרע

הסיכון הברור של הסיקסטינג הוא שהתמונות נכנסות לידיים הלא נכונות, מה שעלול לגרום להן להיות זמינות באופן ציבורי ברשת. תמונות של קטינים עלולות אפילו להיכנס לידיהם של פדופילים. דוח NSPCC מדגיש כמה מהסיכונים העיקריים של sexting.

יש גם סיכון חמור נוסף – מקלטים של תמונות יכולים להעמיד לדין כעברייני מין בגין החזקת תמונות מגונה של ילדים, גם אם הם עצמם קטינים..

גניבה מקצועית

סכנה מסוג אחר קיימת עבור צלמים ואמנים מקצועיים שנגנבו תמונות מקוונות שלהם. כאשר משתמשים בתמונות מקצועיות ללא אישור, הדבר עלול לגרום לאובדן כספי עבור בעל המקצוע.

פרק 3: הגנה על עצמך באופן מקוון

אז איך אתה יכול להפחית את הסיכוי שמצב כזה יקרה לך? ישנם דברים שונים שאתה יכול לעשות כדי להגן על עצמך באופן מקוון.

השתמש בתוכנת אנטי-וירוס

בגלל הסיכון לפריצת מחשבים, טאבלטים וטלפונים ותמונות שנגנבו מהם, ודא שאתה משתמש בתוכנת אנטי-וירוס עדכנית וכי חומת האש שלך פועלת.

הגן על חשבונותיך המקוונים

רוב שירותי האחסון המקוון, חשבונות הדואר האלקטרוני והרשתות החברתיות משתמשים בסיסמאות כדי להבטיח שרק תקבל גישה לחשבונך. עם זאת, סיסמאות חלשות הן אחת הדרכים הקלות ביותר לפרוץ לחשבונות מקוונים. היכנס להרגל ליצור סיסמאות ארוכות ואקראיות עבור כל החשבונות שלך, ואז שמור אותם בכלי לניהול סיסמאות כמו 1Password. בנוסף:

 • שנה את הסיסמאות שלך באופן קבוע ואל תשתמש באותה סיסמה עבור יותר מחשבון אחד.
 • השתמש תמיד באימות דו-שלבי היכן שהוא זמין. כאן אתה מנסה להתחבר ממחשב אחר, יישלח אליך קוד אבטחה באמצעות SMS וזה מספק שכבת אבטחה נוספת.
 • אל תענה על שאלות אבטחה עם פרטים שקל לנחש או לגלות – מידע כמו בית הספר הראשון שלך ניתן למצוא באינטרנט.
 • אל תלחץ על קישורים בהודעות דוא”ל שנראות חשודות בגלל הסיכון להונאות דיוג בהן עבריין יכול לקבל גישה לחשבונות המקוונים שלך..
 • הימנע מפתיחת קבצים מצורפים בהודעות דוא”ל מאת שולחים לא ידועים מכיוון שהם עלולים להדביק במחשב שלך וירוס.

שנה את הגדרות האבטחה שלך

בחשבונות מדיה חברתית, אתה יכול בדרך כלל להחליט מי יכול לראות את התמונות והפוסטים שלך. בפייסבוק תוכלו לשנות את הגדרות האבטחה שלכם כך שרק אנשים ברשת שלכם יוכלו לראות את הפוסטים שלכם בעבר ובעתיד, ולכן כדאי מאוד להגביל זאת לחברים ברשת שלכם (יש מדריך מפורט לשיפור הגדרות האבטחה בפייסבוק שלכם. ב- CNET).

שימו לב במיוחד למה שאתם מפרסמים בטוויטר מכיוון שהפוסטים שלכם יהיו זמינים לציבור. טוויטר מספקת כאן מספר טיפים בנושא אבטחה. שנה גם את הגדרות האבטחה שלך ברשתות חברתיות אחרות כדי להפחית את הסיכונים.

השתמש בסימני מים

אם אתה מעלה תמונות מקוונות שאינן רגישות (כגון תמונות מקצועיות), אתה יכול להשתמש בכלי סימני מים כדי לגרום לגניבת התמונות שלך חסרות טעם. כלי סימון המים DMCA יכול להיות אפשרות טובה, אך ישנן דרכים אחרות להשיג את אותה התוצאה. לדוגמה, תוכל לצייר צלב על כל תמונה או לכתוב עליה את שמך. אתה יכול גם להעלות רק תמונות באיכות נמוכה מאוד כדי להפוך אותן כמעט חסרות תועלת לגנבים.

בדוק את הטלפון הנייד שלך & הגדרות טאבלט

ייתכן שהטלפון הנייד שלך מוגדר לאחסון אוטומטי של התמונות שאתה מצלם באופן מקוון. למרות שזו יכולה להיות תכונה שימושית, יתכן שלא תרצי את כל התמונות שלך המאוחסנות באופן מקוון – אחרי הכל, אפילו חשבונות שהם כביכול מאובטחים ניתנים לפריצה..

אם אתה מעדיף לא לאחסן את התמונות באופן מקוון, כבה את התכונה הזו. אתה יכול לעשות זאת עבור אפל, אנדרואיד ו- c5 ″>מכשירי Windows Phone.

צור גם סיסמה למכשיר הנייד שלך למקרה שהוא ילך לאיבוד או נגנב, והשתמש בתכונה למחוק מרחוק אם היא זמינה. מידע על זה זמין למכשירי אנדרואיד ואפל.

לחנך את ילדי הסיכון

צעירים חשופים במיוחד לסיכונים של תמונות גנובות. לעתים קרובות הם אינם מודעים לסכנות, והם עשויים פשוט לעשות את מה שכל חבריהם עושים. ה- NSPCC מספק עצות להורים בנושא sexting, ואתה יכול גם לעזור להם על ידי:

 • מדבר איתם על הסיכונים.
 • עוזר להם לשפר את הגדרות הפרטיות שלהם ברשתות החברתיות.
 • הגדרת כלי לניהול סיסמאות לשימוש בהם.
 • מוודאים שתוכנת האנטי-וירוס שלהם פועלת ומעודכנת.

הימנע מצילום רגיש

הדרך היחידה להימנע לחלוטין מהסיכונים היא להימנע מפרסום תמונות מקוונות, אך זו אינה אפשרות עבור אנשים רבים. בגלל הסיכונים של פריצה של מחשבים וטלפונים, גם אם התמונות לא מועלות לאינטרנט, עדיין קיים סיכון לגניבה.

עם זאת, מומלץ לחשוב פעמיים על צילום, אחסון ושליחה של תמונות אינטימיות במיוחד, גם אם הן נשלחות רק לבן זוג מהימן. היזהר מאוד עם מי אתה משתף תמונות רגישות והיכן הן מאוחסנות. זה נכון במיוחד לגבי הסיקסטינג, ועליך להזכיר לעצמך שתמונות כאלה לעולם אינן מאובטחות במאה אחוז.

פרק 4: מה לעשות אם אתה קורבן

העובדה שגנבת התמונות או הסרטונים האישיים שלכם נגנבים יכולה להיות סיטואציה מציקה, אך ישנם צעדים שתוכלו לנקוט בכדי לצמצם את הנזק. להלן כמה מהצעדים העיקריים שיש לקחת בחשבון.

חפש את התמונות שלך

אתה יכול להשתמש בכלים מקוונים כדי לנסות למצוא את התמונות שלך בכל מקום שהם מקוונים. אתה יכול לעשות זאת על בסיס קבוע כדרך לתפוס שימוש לא נכון בתמונות שלך בשלב מוקדם. לחלופין, יתכן שתהיה מודע לכך שהתמונות שלך נגנבו ואתה רוצה לגלות היכן הן מועלות.

ישנם כלים שונים שבהם תוכלו להשתמש בכדי למצוא תמונות שנגנבו. לדוגמה, אתה יכול פשוט לחפש את שמך באמצעות שירות התראה כמו התראות Talkwalker. אם שמך מופיע בתמונות, זו יכולה להיות דרך פשוטה לאתר אותן.

חיפוש התמונות של גוגל הוא כלי נוסף בו תוכלו להשתמש. בסרגל החיפוש, לחץ על סמל המצלמה ואז תוכל להעלות תמונה ולחפש אותה ברחבי האינטרנט. כלי דומה הוא TinEye.

Digimarc הוא כלי שמטמיע בתמונות שלך מזהה דיגיטלי, כך שתוכל לעקוב אחר התמונות שלך אם נעשה בהן שימוש ללא רשותך, וזה יכול להיות פיתרון טוב עבור אנשי מקצוע..

גלה מי מארח את התמונות שלך

אם נודע לך כי נעשה שימוש בתמונות שלך ללא הסכמתך, אחד הדברים הראשונים לעשות הוא לברר מידע נוסף על האתר. אם הוקם פרופיל פייסבוק באמצעות התמונות שלך, דווח עליו לפייסבוק. אתרים חברתיים אחרים צריכים לכלול הוראות כיצד לבצע זאת.

אם התמונות נמצאות באתר נפרד, התחל את המחקר שלך על ידי ברר מי עומד מאחורי האתר. השתמש בכלי כמו WhoIsHostingThis.com כדי לגלות פרטים על מארח האינטרנט, ותוכלו להשתמש במידע זה לשלב הבא..

השתמש בשירות ההסרה של DMCA

חוק זכויות היוצרים של המילניום הדיגיטלי הוא חוק זכויות יוצרים בארה”ב, ואתה יכול להשתמש בשירותי ההסרה שלו אם אתה מוצא אתר המשתמש בתמונות האישיות שלך ללא רשותך. הוא מספק שירות עשה זאת בעצמך ושירות מקצועי. כל שעליכם לעשות הוא לספק לו את הפרטים ולשלם אגרה, וזה יתחיל לעבוד כדי להסיר את התמונות שלכם.

קבל ייעוץ משפטי או פנה למשטרה

לפעמים יתכן שתצטרך לקבל ייעוץ משפטי מקצועי, במיוחד אם הושפעת ממעברי רשת או פורנו נקמה. במצבים אלה יתכן ונעשתה עבירה, ועלול להיענש הצד האשם.

בארצות הברית יש חוקי פורנו נקמה במדינות רבות והיא חוקקת חקיקה במדינות אחרות. יתכן שתוכל להשתמש גם בחוקים קיימים, כולל חוקי מציצנות וחוקי לשון הרע.

בריטניה נמצאת בתהליך להביא לחוק חדש לפיו פורנו נקמה יהיה בלתי חוקי, עליו תוכלו לקרוא באתר Gov.uk.

יתכן שתרצה לפנות למשטרה, במיוחד אם התמונה הגנובה מציגה ילד. אסוף מידע רב ככל האפשר, כולל צילומי מסך של האתר או החשבון החברתי המציג את התמונות, מארח האינטרנט, פרטי העבריין וכל דבר אחר שתמצא.

משאבים נוספים

משאבים בבריטניה

פרטים על חוק זכויות היוצרים בבריטניה

פורנו נקמת הקצה, אתר שמוקדש לסייע לקורבנות פורנו הנקמה, המכיל חדשות, עצות, עתירות, משאבים ועוד.

ה- NSPCC מספק עצות ומידע הנוגע לסכנות מקוונות לילדים.

הרשת לשרוד אחרי גניבה היא צדקה המספקת תמיכה לקורבנות גבעולים, כולל קורבנות של סיבובי סייבר.

Get Safe Online מספק ייעוץ חינם ממומחים לכל הפעילויות המקוונות.

משאבים בארה”ב

פרטים על דיני זכויות יוצרים בארצות הברית

ללא הסכמה שלי הוא אתר שמטרתו לעזור לאנשים שהפרותם המקוונת נפגעה.

NCSL (הוועידה הלאומית של מחוקקי המדינה) מכיל פרק בנושא חוקים בנושא סייבר ברשת בארצות הברית.

עבודה כדי להפסיק שימוש לרעה ברשת היא ארגון המספק עזרה ותמיכה לקורבנות הסייבר.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map