הונאה מקוונת: כיצד להימנע מהונאות אינטרנט

גילוי נאות: התמיכה שלך עוזרת להפעיל את האתר! אנו מרוויחים דמי הפניה עבור חלק מהשירותים שאנו ממליצים עליהם בדף זה.


הונאה וסחיטה מקוונת

Contents

מבוא

האינטרנט משחק חלק עצום בחייהם של אנשים רבים בימינו, אך ממש כמו כשאתה הולך לקולנוע וצופה בסרט שובר קופות הוליוודי, כל מה שאתה רואה על המסך הוא לא תמיד כפי שהוא יכול להיראות.

באותה דרך שבה יוצרי קולנוע משתמשים בטריקים ואפקטים מתוחכמים בכדי לגרום לנו להאמין שמה שאנו רואים שהוא אמיתי, ישנם המון אתרים בחוץ המשתמשים במגוון רחב של טריקים מקוונים ומבטיח לגרום לך להיפרד מהכסף או מידע חשוב, מסיבות מזויפות והונאה.

יותר ויותר, סחיטה דיגיטלית הופכת לאיום גדול יותר מהונאה מקוונת. ממש כמו בריונים ברחוב, לפושעים מקוונים יש מספר דרכים בהן הם יכולים לשלוף ממך כסף.

למרבה המזל, הרוב המכריע של האנשים ואתרי האינטרנט אינם עבריינים. אבל יש מספיק עבריינים שאתה צריך לנקוט בפעולה כדי לשמור על עצמך. המשך לקרוא כדי ללמוד כיצד.

הונאה מקוונת

הונאות והונאות מקוונות פועלות תחת התחפשות רבות ושונות ועוברות בשמות רבים, כולל פשיעה ברשת ברשת, הונאה באינטרנט, פשע מקוון ופשע אלקטרוני. לא משנה איך קוראים לזה, זה גורם למצוקה ניכרת לכל מי שהוא משפיע, והוא יכול אפילו להגיע לשיאו בבעיות כלכליות חמורות, כפי שכמה קורבנות גילו.

הונאות אינטרנט נפוצות ביותר

האינטרנט מתפתח ללא הרף והמשמעות היא שהמרמים ופושעי הרשת שמנסים להטעות אותך, מנסים כל הזמן להמציא רעיונות ומזימות חדשים בכדי לגרום לך להיפרד מכספך או מהנתונים האישיים שלך, בהם הם ישתמשו אז או למכור לאחרים לרווח אישי.

למרות העובדה שאנו מתחברים זה לזה דרך רשתות מדיה חברתית ועל כן אנו יכולים להזהיר אחרים במהירות מפני הונאות או אתרי אינטרנט מטורפלים שגילינו, לפעמים זה קצת מביך להודות שאנו מחוברים, מה שאומר שההונאות יכולות המשך לחפש את הקורבנות באופן מקוון אם לא מדווחים עליהם ועוצרים אותם.

להלן העשירייה המובילה של הונאות אינטרנט ודוא”ל, שבאופן מדהים, ממשיכים לחרוג קורבנות חדשים בכל יום אי שם בעולם, למרות העובדה שרבים מאיתנו כנראה מודעים לקיומם.

חלק מהונאות והונאות אלה מכוסות ביתר פירוט בסעיפים אחרים במדריך.

ההונאה הניגרית

לרבים מאיתנו היה דוא”ל מאדם ניגרי הטוען שהוא בת מלוכה או עשירים מאוד וזקוקים לסיוע כדי לסייע להם להוציא את הירושה שלהם מהארץ כדי שיוכלו לתרום תרומה משמעותית לכנסייה טובה או לאיזה אחר ראוי גורם.

למרבה הצער, כל כך הרבה אנשים עדיין נופלים בגלל הסיפורים הנואשים והאמינים ושולחים כסף לכיסוי הוצאות לא קיימות כמו “שכר טרחה”, כדי לעזור להם להשלים את העסקה, שכן הרמאי יטען שאין להם כסף עד הירושה משוחרר.

ישנן וריאציות רבות של הונאה זו וזו הונאה שניתן לאתר אותה עד שנות העשרים של המאה הקודמת, עוד לפני שהאינטרנט היה קיים. הסיכוי של ניגרי עשיר באמת למצוא את הדוא”ל שלך, למרות העובדה שהם לא מכירים אותך, ובאמת זקוקים לעזרתך למען מטרה אמיתית, הם קלים עד שאינם קיימים, אז אל תתנו לרמאים דבר, לא משנה כמה משכנע הסיפור.

קבלה מובטחת לכרטיס אשראי או הלוואה

אתה יכול לקבל דוא”ל או למצוא אתר שמציע לך הסכמה מובטחת לכרטיס אשראי או הלוואה. הונאה זו אמינה למדי מכיוון שחלק מכרטיסי האשראי וספקי הכספים אכן גובים תשלום עבור השירות שלהם, אולם חברת כרטיסים לגיטימית תחיל את התשלום השנתי רק לאחר שקיבלת את כרטיס האשראי והיא מוחלת על היתרה..

לפעמים המבצעים מאוד מפתים, ואומרים שאושרים מראש הלוואה של עד 500,000 $ למשל, וכל שעליך לעשות הוא לשלם עמלה מקדימה כדי לקבל גישה למתקן אשראי זה..

לרוע המזל, כאשר הקורבן משלם את האגרה, זה האחרון שהם ישמעו מהונאה ובוודאי שהם לא יקבלו כרטיס אשראי שאושר מראש מראש בדואר בזמן הקרוב.

הונאות הגרלות

ההזדמנות לזכות בסכום שמשנה חיים משתנה מאוד מפתה והסיבה לכך שכל כך הרבה מאיתנו משחקים בלוטו על בסיס קבוע.

הרמאים יטרפו את חלומותיך וישלחו דוא”ל שאומר שזכית בפרס הגרלה, אך אתה צריך לשלם דמי עיבוד כדי שיוכלו לשלוח לך את הכסף.

חשבו על זה, איך תוכלו לזכות בהגרלה שאפילו לא נכנסתם אליהם? כמו בהרבה מההצעות הללו, אם זה נראה טוב מכדי להיות אמיתי, זה כך. אל תפל על הונאת הגרלות.

דיוג

כל ההונאות הן חדשות רעות אם אתה קורבן, אך דיוג יכול ליצור במהירות תרחיש סיוט אמיתי שעליך לנסות להימנע ממנו בכל מחיר.

דיוג הוא כנראה הונאת האינטרנט והדוא”ל הנפוצה ביותר שנמצאת בסביבה והיא למעשה גניבה דיגיטלית של המידע האישי שלך. הרמאים מנסים לשכנע אתכם להיפרד מנתונים חשובים כמו סיסמאות, תאריכי לידה ופרטי כרטיסי אשראי, על מנת “לאמת את זהותך” כחלק מעסקה או למנוע הונאה, וזה באופן אירוני זה מה שהם בעצם מבצעים בעצמם.

אם אתה מקוון ורוצה להיות בטוח שאתר אמיתי לפני שתמסור פרטים אישיים, בדוק שכתובת האתר מכילה קידומת https: //. אתרים מזויפים של דיוג פשוט יתחילו עם http: // הרגיל ושאותם “חסר” יכול להוות תמרור אזהרה שעלול בסופו של דבר לעלות לכם מאות ואפילו אלפי דולרים, כאשר המידע שלכם נופל לידיים הלא נכונות..

הונאת תשלום יתר

לעתים קרובות הונאה זו כוללת פריט יקר כמו מכונית, שם הונאת מציעה לשלם לך יותר ממה שאתה מוכר עבורו, כביכול מכיוון שהם רוצים שהפריט יישלח לחו”ל.

הם שולחים לך את מה שנראה כסדר כסף אמיתי שאתה מפקיד לבנק שלך ובתמורה הם מבקשים ממך לשחרר את הרכב ואת המזומנים עבור ההפרש, שכביכול כיסו בהזמנת הכסף.

למרבה הצער, הונאה זו לעיתים קרובות מאוד משכנעת מכיוון שהיא כרוכה בהזמנות כסף אמיתיות אשר למעשה נגנבו ולכן נראות אמיתיות כמו שהן, אך הנושא הגדול הוא שפקודת הכספים אינה מורשית, מה שאתה מגלה מתי שיחות בנקאיות כדי לומר לך שהתשלום נדחה, והשאיר אותך ללא רכב ועם פחות מזומנים ממה שהיה לך לפני העסקה.

אפשרויות קריירה

רמאים יחפשו באתרי תעסוקה מקוריים באינטרנט שבהם יתכן שפרסמת את קורות החיים שלך, בתקווה למצוא את הקורבן הבא שלהם.

לאחר מכן תוכל לקבל “הצעת עבודה”, בדרך כלל עבור חברה בחו”ל. תרמית אחת טיפוסית מסוג זה כוללת גיוס כ”נציגה פיננסית “כדי לטפל בתשלומים עבורם מלקוחות אמריקאים, בשל העובדה שיש להם בעיות לקבל אותם ישירות כתוצאה ממיקומם..

התגמול שלך הוא עמלה עסיסית בכל עסקה ואתה מספק להם את פרטי חשבון הבנק שלך כדי לקבל את תשלומי העמלה. מה שקורה בפועל, הוא שהרמאים גונבים לפעמים כסף מחשבונך וגם מנצלים את ההזדמנות לגנוב את זהותך ולבצע הונאה נוספת, אז היזהרו מהזדמנויות קריירה מזויפות..

תרומות צדקה

ישנן סיבות רבות וראויות באמת שאולי תרצו לתרום להן, אך למרבה הצער, לרמאים יש מעט מאוד מוסר בכל הקשור לניצול הטבע האיכותי שלכם..

אסונות ואירועים ברחבי העולם כרוכים לעתים קרובות במאמץ בינלאומי לגייס כספים נדרשים, אך רמאים מקימים אתרים מזויפים לאיסוף תרומות שמעולם לא הולכים למטרה טובה..

אם אינכם בטוחים, התקשרו תמיד ישירות לצדקה או בדקו את האתר שלהם. אם תתבקש לקבל תרומה באמצעות הדוא”ל שלך, הקפד לוודא שזה לא רק ניסיון דיוג.

חופשה חופשית

הונאות נסיעות הן לרוב בשיעור הגבוה ביותר במהלך חודשי הקיץ, וההצעה של שבוע במיקום אקזוטי בחינם היא בהחלט מפתה מאוד אם היא אמיתית.

ישנן וריאציות של הונאה זו, אך בדרך כלל יתכן שתציע לך חלק מהחופשה בחינם “, למשל הנסיעות, רק כדי לגלות שנרשמת לעסקת מלונות יקרה מאוד שלא הופכת את עלויות הנסיעה” בחינם ”בכלל כשמוסיפים את הכל.

תוכנית הפירמידה

קיימים מכתבי שרשרת ומתעשרים מהירים ועשירים מזה שנים, וההבדל היחיד כעת הוא שהונאים יצרו איתך קשר באמצעות דואר אלקטרוני ולא באמצעות דואר חילזון..

לא רק שתפרדו מכספיכם כשאתם נרשמים, עליכם להיות מודעים לכך שבעצם אתם עשויים להיות מואשמים בהונאה אם ​​תבחרו להשתתף, אז אל תתפתו, במיוחד מכיוון שלא סביר שתמצאו בקרבת מקום את החלק העליון של הפירמידה בכל מקרה.

הרווח כסף בבית באמצעות המחשב שלך

יש כמובן הזדמנויות מקוריות לעשות כמה דולרים נוספים בעבודה בבית, אבל יש גם המון רמאים המבקשים לנצל..

תרמית כזו עובדת על בקשתך כסף בתמורה לפרטים כיצד לייצר הכנסה רגילה. בתמורה למסירת פרטי חשבון PayPal שלך לקבלת התשלומים, אתה מתקין תוכנית שמריצה מספר חלונות מודעות, המייצרת הכנסות לכל קליק עבור שולחי דואר הזבל ולא בשבילך..

ניסיון להיפטר מתוכניות אלה במחשב יכול להיות קשה מאוד, לכן בדוק כל הזדמנות להרוויח כסף בזהירות לפני שתבחר להסתבך..

סטטיסטיקות להונאה והונאה מקוונות

הונאות מקוונות הן בעצם סוג של הונאה שמתבצעת על ידי עבריינים ברשת. לפי Merriam-Webster.com, הונאה היא שם עצם בעל שלוש משמעויות ברורות:

 • באמצעות יומרות כוזבות
 • מעמיד פנים שאתה מישהו או משהו שאתה לא
 • יצירת פריט או שירות מזויפים

למה אכפת לך?

פושעי רשת פיתחו לאורך השנים טכניקות מתקדמות יותר ויותר. דוח פשעי האינטרנט Cyber ​​Norton 2013 מביא נתונים שמדגימים כיצד פשעי רשת משפיעים על אבטחת משתמשי האינטרנט. לדיווח, 13,022 מבוגרים בני 18 עד 64 התראיינו מכל רחבי העולם בין החודשים יולי-אוגוסט 2013. הנתונים הסטטיסטיים הבאים מדגימים את התפתחות ההונאה המקוונת:

 • למרות שמספר המבוגרים שנפלו קורבן לפשיעה ברשת צרכנית ירד, העלות הממוצעת לנפגע עלתה בכ -50 אחוזים.
 • ההתקפות הולכות ומשתכללות, כאשר רמאים משתמשים בטקטיקות כמו דיוג חנית ותוכנות כמו תוכנות כופר.
 • 49 אחוז מהצרכנים משתמשים במכשירים הניידים האישיים שלהם לעבודה ולמשחק, מה שמוביל לסיכוני אבטחה חדשים לעסקים ניידים ומסחר אלקטרוני.
 • 48 אחוז ממשתמשי הטאבלט והסמארטפון אינם נוקטים בצעדי האבטחה הבסיסיים ביותר כמו התקנת תוכנת אבטחה או שימוש בסיסמאות.
 • העלות הישירה של הונאה מקוונת גלובלית בארצות הברית היא 113 מיליארד דולר.
 • העלות הממוצעת לקורבן עולה ביותר מחמישים אחוזים בארה”ב, מ -197 דולר בשנת 2012 ל- 298 דולר בשנת 2013.

מדוע הונאה מקוונת כל כך נפוצה

האם אי פעם ביודעין תשאיר את דלת הכניסה שלך לא נעולה כשאתה יוצא ליום הזה? רוב הסיכויים ששום דבר לא יקרה, אך ללא ספק הסיכון לא שווה לקחת.

אנלוגיה זו מתארת ​​כמה יותר מדי אנשים ניגשים לאבטחת אינטרנט. הם מניחים ששום דבר לא יקרה להם, או שהם פשוט לא מודעים לסיכונים.

פשע קיברנטי הוא איום תמידי, ורק מכיוון שהוא אינו מייצג איום פיזי בדמות מישהו שמנסה לפרוץ לבית שלך, זה יכול להזיק לא פחות..

אתגרי האבטחה עבור אנשי IT, עסקים, עובדים ואנשים פרטיים הפכו גדולים יותר, וארגונים רבים לוקחים כעת את האבטחה המקוונת שלהם ברצינות רבה יותר.

סיסקו דיווחה על הנתונים הבאים שנכללו משני מחקרים עולמיים בדוח האבטחה השנתי לשנת 2013 (שנרכש ב- 30 ביולי 2013):

 • הריכוז החזק ביותר של איומי אבטחה מקוונים אינו מכוון לאתרי הימורים, פורנוגרפיה ואתרי תרופות. במקום זאת, האיומים הגדולים ביותר באים מאתרים לגיטימיים המשמשים משתמשים רבים באינטרנט, כמו מנועי החיפוש הגדולים, פלטפורמות המדיה החברתית ואתרי קמעונאות צרכניים..
 • סביר להניח שפרסומות מועברות בתוכן זדוני פי 182 מאשר אתרי פורנוגרפיה.
 • הצמיחה של תוכנות זדוניות באנדרואיד הרקיעה שחקים מהר יותר מכל סוג אחר של תוכנות זדוניות באינטרנט. זו מגמה מדאיגה מכיוון שאנדרואיד מכילה את מספר המשתמשים הרב ביותר בשוק המכשירים הסלולריים העולמיים.
 • אתרי קניות מקוונים נוטים פי 21 להעביר תוכן זדוני למבקרים מאשר אתרי תוכנה מזויפים.
 • מנועי חיפוש מועדים פי 27 להעברת תוכנות זדוניות מאשר אתרי תוכנה מזויפים.

לדברי ג’ון נ ‘סטיוארט, סגן נשיא בכיר וממונה על הביטחון הראשי בממשל הגלובלי וביטחון תאגידי של סיסקו, “כיום אנו חיים חיי עבודה אישיים מעורבים. ההאקרים יודעים זאת. איומי האבטחה שאנו נתקלים בהם ברשת כמו תוכנות זדוניות אינטרנט משובצות בעת ביקור ביעדים פופולריים כמו מנועי חיפוש, קמעונאים, אתרי מדיה חברתית ואפליקציות סמארטפון / טאבלט כבר לא מאיימים רק על האדם; הם מאיימים על הארגונים שלנו כברירת מחדל. “

הכרה בהונאה פיננסית מקוונת

פניה הטכנולוגיים המשתנים ללא הרף הופכים את הלחימה בהונאות מקוונות לאתגר משמעותי. להלן פירוט של סוגים רבים של הונאות צרכנים באינטרנט.

מכירה פומבית והונאת חנויות מקוונת

מכירות פומביות באינטרנט וחנויות מקוונות הן מקומות פופולריים למצוא עסקה, אך הן פופולריות גם בקרב רמאים מקוונים. להלן הסוגים הנפוצים ביותר של פומבי מכירות פומביות ברשת וחנויות מקוונות:

 • אי מסירה – זה כאשר המוכר מציע פריט למכירה, אך הם לא מצליחים למסור את הפריט לקונה. בנוסף, אם הצרכן משתמש בכרטיס אשראי, “המוכר” עלול לגנוב את המידע שלו ואפילו את זהותו.
 • מצג שווא – מצג שווא מתרחש כאשר המוכר מעריך באופן שגוי פריט. זה יכול לכלול רישום של מידע כוזב על פריט שמוצע להצעה או פרסום תמונות שאינן של הפריט בפועל. פרקטיקה נפוצה נוספת היא לשנות את התמונה כדי לגרום לפריט להראות כמו מוצר מעולה.
 • הונאת המשולשים או הפרדות – הונאה זו יכולה לקרות כשאתה קונה משהו ממכירה פומבית מקוונת כמו eBay או מחנות כמו Amazon.com. מההתחלה עד הסוף הכל נראה תקין.

אתה בוחר את הפריט, משלם עליו ומזמין משלוח. הסחורה מגיעה והכול בסדר. זמן קצר לאחר מכן, נודע לך על ידי הרשויות ששילמת עבור הפריטים שלך באמצעות כרטיס אשראי גנוב, אך אתה יודע שזה לא המקרה.

מסתבר שהמוכר לקח את הכסף שלך ואז השתמש בכרטיס גנוב כדי לקנות את הסחורה.

יתכן כי הרמאי סמן את הפריטים כ”מתנה “כדי להסתיר את פרטי החשבונית. כשאתה מזמין מ- Amazon, eBay או מכל אתר אחר, בדוק תמיד את הדירוגים והביקורות של הקונה. אם אתה יכול, קנה ישירות מאמזון ולא ספק.

 • שוק שחור ומוצרים מזויפים – לרוב הצרכנים אין מושג לגבי כמות המוצרים המזויפים למכירה באינטרנט. אלה כוללים קטעי וידאו, תקליטורים, תוכנות שהועתקו, ושכפולים של סחורה מעצבת או מותג. לעתים קרובות הלקוחות מגלים שהם קנו מוצרים מזויפים כאשר הסחורה מגיעה ללא האחריות, ההוראות והאריזה הרגילה..
 • מתן הצעות מחיר – הצעות מחיר בשילוב מתרחשות במכירות פומביות מקוונות. המוכר מבצע הצעות מחיר לפריטים שלו בכדי להעלות את המחיר. הם עשויים גם להעסיק אנשים אחרים שיעשו עבורם הצעות שווא. לאחר מכן הם שולפים ממש לפני שנסגר ההצעה, ומנפחים בכזב את מחיר הסיום של פריט המכירה הפומבית.
 • מתן הצעות מחיר מרובות – הצעות מחיר מרובות כוללות את הקונה בהצעת הצעות מחיר לפריט בסכומים שונים, חלקם גבוהים, חלקם נמוכים. זה גורם למחיר לעלות משמעותית, ומרתיע קונים אחרים מלהציע. לאחר מכן ממתין הרמאי עד הדקות האחרונות של המכירה הפומבית, אז הם מושכים את כל ההצעות הגבוהות שלהם ומשאירים רק את הנמוכים ביותר.
 • הונאה של שירותי נאמנות – ממש כמו הונאה מקוונת, עבריין ההונאה בנאמנות משכנע את הקורבן לנהל עסקים מחוץ לאתר המכרז או לפלטפורמת רישום הפריטים. הם עושים זאת על ידי בקשת שימוש בשירות נאמנות של צד שלישי לטיפול במכירה. לאחר מכן, הרמאי יוצר אתר נאמנות מזויף שנראה כמו שירות נאמנות אמיתי. כאשר הקורבן נרשם לאתר המזויף ושולח תשלום באמצעות השירות, הם בסופו של דבר ללא כלום. תרחיש נוסף כולל את הקורבן שולח סחורות לרמאי ומחכה לתשלום שיגיע דרך אתר ההנעה המזויף, שלעולם לא מופיע.
 • מזימה לתשלום מזויף – הונאה מקוונת זו מכוונת לצרכנים באמצעות המחאות של קופאיות מזויפות והזמנות כסף מזויפות. ההונאה כוללת את הרמאי ששולח למוכר צ’ק קופה או הזמנת כסף בשווי גדול יותר מהפריט שנרכש. המוכר נאמר להחזיק חלק מהכסף לעצמם ולהחזיר את השאר לרמאי. ברגע שהקורבן מזומן את ההמחאה, הם שולחים לרמאי את המזומנים. לאחר מכן, הקורבן מושך את הכסף לפני שהוא מתפנה ושולח אותו לרמאי, אך מאוחר יותר מגלה כי השיק היה רע ונאלץ להחזיר את הבנק. הונאה זו מתרחשת גם באתרי מדיה חברתית, בפורומים או בחדרי צ’אט. במקרה זה, הרמאי יבקש בדרך כלל עזרה במימון צ’ק גדול שאינו יכול לעשות את עצמם מסיבות שונות, ומציע חלק מהכסף בתמורה לסיוע.

תחרויות והונאת רומנטיקה

אתה צריך להיות זהיר במיוחד כשאתה מקבל הצעות שפונות לרגשות שלך. זכור שעליך לבדוק דברים או שאולי אתה מתקשר עם עבריין, רובוט או אפילו עם כלב.

הגרלות מקוונות, תחרויות והגרלות

האם קיבלת אי פעם הגרלה או קידום הגרלות בחשבון הדוא”ל שלך? אם כן, אתה מבין אלפי אמריקאים שמקבלים אותם כמעט מדי יום. מפתה ככל שהם נראים, חשוב לזכור שאם תחרות מבקשת ממך לשלם לפני שאתה משחק, או לשלם כדי לקבל את הפרס שלך, זה זיוף. להלן כמה מההונאות הנפוצות בהגרלות, תחרויות והגרלות.

פרסים והונאות הגרלות

יתכן שקיבלת הגרלה או קידום פרס מיוחד באמצעות הדואר האלקטרוני או במהלך ביקור באתר אינטרנט בצורה של פרסומת מוקפצת או באנר..

משווקים משתמשים באופן לגיטימי בהגרלות או במבצעי פרס, אך הם לעולם לא מבקשים ממך לשלם כדי להיכנס. אם הם מבקשים מכם לשלם מיסים או שהם גובים מכם עמלה נסתרת, סביר להניח שזו הונאה מכיוון שהגרלות לגיטימיות לעולם לא תחייב אתכם בכניסה.

היזהר אם תקבל קידום שמברך אותך על זכייתו בפרס. אם תתבקש לקבל דמי משלוח או טיפול, או אם נאמר לך לקנות משהו כדי לקבל את הפרס שלך, סביר להניח שהוא הונאה.

האם זה לגיטימי?

כדי לקבוע את הלגיטימיות של הגרלות מקוונות או קידום פרס אחר, עליכם לשאול את עצמכם את ארבע השאלות הבאות:

 • מה הוק? האם חברת הפרסים מבקשת את פרטי חשבון האשראי שלך, את מספר חשבון הבנק שלך, או אפילו את מספר הביטוח הלאומי שלך? אף חברת פרסים אמיתית לא מבקשת מעולם מידע מסוג זה כדי לאשר שאתה המנצח.
 • האם אתה צריך לשלם? לעולם אל תצטרך לשלם כדי לשחק או לאסוף את הפרס שלך כאשר התחרות או ההגרלות הן לגיטימיות.
 • האם אתה תחרות מבולבל? האם אתה יכול לקרוא ולהבין את הכללים והוראות הוראות הכניסה לקידום? האם קל למצוא באתר או בפרסומת? אם אינך מבין או אינך מצליח למצוא את המידע הדרוש לך בכדי להיות זכאי להכנס ולנצח, עליך לחשוב שוב לפני שאתה נכנס או מקבל את “הזכיות” שלך.
 • האם הפרסים שווה את הצרה? וודא שבוודאות שהזכיות באמת שוות את זמנך ומאמציך. האם אתה באמת רוצה לזכות בפרס? אם לא, שאל אם יש אפשרות לתשלום במזומן.

הגרלות זרות והחוק

הגרלות זרות אינן חוקיות בארצות הברית. חוק פדראלי אוסר על דיוור ודואר אלקטרוני של כרטיסי הגרלה, פרסומות ותשלומים לרכישת כרטיסי הגרלה ממדינה אחרת. הנה כמה סיבות טובות עוד יותר להימנע מהן:

 • רמאי הגרלות מברכים אותך על זכייתך ואז יגבו ממך אגרה כשאתה הולך לאסוף את הפרס הדמיוני שלך.
 • רוב “סוכני” הגרלות הזרים ייקחו את המזומנים שלך אפילו בלי לקנות את הכרטיסים שלך.
 • לעולם אינך מעוניין למסור את המידע הכספי או האישי שלך לאדם זר באופן מקוון, גם אם יגידו לך שזכית בפרס גדול.

הונאת הכרויות באינטרנט

אנשים רבים משתמשים באתרי היכרויות מקוונים, אך זהו תחום אחר בו יכולה להתרחש הונאה. אם אתה פוגש מישהו שנראה טוב מכדי להיות אמיתי, אתה צריך קודם לשאול את עצמך כמה שאלות:

 • האם האדם הזה מגיע חזק מדי ומהיר מדי?
 • האם אדם זה התחיל לגלות כלפיך עניין חזק בפרק זמן קצר מאוד?
 • האם הם אמרו לך שהם עובדים ו / או מתגוררים במדינה אחרת?
 • לבסוף, השאלה המכריעה ביותר: האם התלוננו על קושי במזומן של צ’ק, אולי אפילו משכורת?

אם ענית “כן” על אחת מהשאלות הללו, אתה יכול להיות הסימן המיועד של פושע רשת.

פושעי רשת בוחנים הונאות אלה על ידי הצגת עצמם כאנשים בודדים המחפשים מערכות יחסים לגיטימיות. להלן כמה מהתרחישים הנפוצים יותר.

המחבט המחליף

בהונאה זו מגויסים תושבי ארצות הברית למטרה היחידה לקבל חבילות בבתיהם, אותם לאחר מכן הם אורזים מחדש ושולחים למדינה אחרת.

פושעי רשת ממוקדים את קורבנותיהם בחדרי צ’אט באינטרנט, אתרי היכרויות, סמינרים מקוונים, אתרי מדיה חברתית ותוכניות העברת הודעות. בדרך כלל הם יגידו שארץ המוצא שלהם אינה מאפשרת משלוחים ישירים של עסקים והם ישאלו אותך אם הם יכולים לשלוח אליך את הסחורה במקום זאת. זה נשמע לגיטימי, אז אתה מסכים.

עם זאת, בקרוב מתחיל להגיע זרם קבוע של חבילות וזה נמשך מספר שבועות ואפילו חודשים. הדרך היחידה לעצור זאת היא ליצור קשר עם סוכנות אכיפת החוק המקומית לקבלת עזרה כשנודע לך שהמבצע השתמש בכרטיס אשראי מזויף או נגנב לרכישת המשלוחים..

הונאות כלות בהזמנת דואר

תכנית זו מכוונת לעיתים קרובות לאנשים המחפשים רומנטיקה וחברות. העבריין יפרסם מודעה כביכול מאישה המחפשת מערכת יחסים עם גבר זר כדי לברוח מבעיות מולדתה. כאשר הקורבן מגיב, נאמר לו כי האישה מעוניינת לעבור למדינתו אך חסרה לה הכספים.

מכחול, סוכנות היכרויות או תואמות מתקשרת עם הגבר ואומרת שזה יכול לעזור בכל הניירת הנדרשת. היא מציעה גם לתאם את הגעת כלתו בתשלום סמלי.

ברגע האחרון הקורבן מקבל הודעה מהסוכנות המסבירה שיש בעיה והיא צריכה יותר כסף. לאחר שהקורבן שולח את הכסף, הוא לא שומע שוב מהסוכנות.

ניצול טבע האדם

רמאים מקוונים מבינים את טבע האדם ומנצלים אותו לטובתם. זה כרוך לעתים קרובות בהעלאת קורבנות פגיעים והפיכת הבעיות שלהם לעוד קריטיות יותר. להלן כמה הונאות נפוצות שמכוונות לאנשים הנמצאים לעתים קרובות בנסיבות קשות:

הונאות אגרות מתקדמות

אנשים רבים הופכים לקורבנות של הונאות הלוואות בתשלום מקדמה כאשר הם אינם מסוגלים לקבל הלוואות ממקורות מסורתיים. בהונאות אלה, אמן קון מציע הלוואה “מובטחת” כל עוד הקורבן משלם דמי מיוחד מראש.

רמאי העמלות המתקדמות יגידו לך שהם יכולים להבטיח עבורך הלוואה ממוסד הלווה לגיטימי, כמו בנק. במציאות, אין להם כוח לקבל הלוואה עבורך. במקום זאת, הם גונבים את האגרה ונעלמים.

מרמהים של דמי מקדמה מבקשים לעיתים קרובות אחוז מסכום ההלוואה ברוטו לתשלום העמלה הנדרשת שלהם. לדוגמה, אם תתבקש עמלה של 10 אחוזים, תצטרך לשלם 1,000 דולר כדי לקבל הלוואה של 10,000 $, מה שעלול להנחית אותך בקשיים כלכליים חמורים.

הונאת צדקה

הונאת צדקה מתרחשת כאשר רמאי מתכוון להערים על תורמים חפים מפשע. זה נפוץ בעיקר בחגים או לאחר אסון או אסון גדול, ואנשים עשויים לקבל פניות דרך שירות הדואר האמריקאי, באופן מקוון, בטלפון, בטקסט, במדיה החברתית, ואפילו באמצעות שידול על מפתן הכניסה שלהם..

למרות שיש הרבה ארגוני צדקה מזוהים, זה תמיד רעיון טוב לבדוק קודם את הארגון על ידי מחקר מקוון, התקשר למשרד הראשי של הצדקה או התקשר למשרד העסקים הטוב יותר (BBB).

לעולם אל תשלח תרומות במזומן או כסף. אל תעברו על כרטיס האשראי או פרטי הבנק שלכם. אם פונים אליך קבוצה בשכונה המקומית שלך, קח את המידע שלהם והתקשר ישירות לסוכנות. אם אתה משלם באמצעות המחאה או באמצעות כרטיס אשראי באופן מקוון, וודא שזה אתר מאובטח. אתה יכול לדעת שזה בטוח אם הוא כולל את “https” בכתובת ויש לו סמל נעילה בסרגל הכתובות.

הונאת בית מרקחת אינטרנט

על פי ה- FDA, מדובר בהפרה של חוק המזון, התרופות והקוסמטיקה הפדראלית לספק מתן תרופות מרשם ללא מרשם תקף. עם זאת, בתי מרקחת אינטרנט רבים אינם עומדים בדרישות ובתקני הרישוי של המדינה.

הבעיה העיקרית ביחס להונאת בתי מרקחת מקוונים היא תרופות מזויפות, שפג תוקפן או מדוללות. אף על פי שאתר עשוי לבקש ממך למלא טופס או אפילו להתייעץ עם “מומחה” תמורת תשלום, הם עשויים לא לבקש את הרשומות הרפואיות שלך או לבצע מעקב כדי לוודא שאתה מרוצה מהמרשם שלך. בנוסף, לרוב “הרופאים” באתרים אלה יש רקע מפוקפק.

החיסכון בעלויות והנוחות יכולים לפתות את הצרכנים, אך זכרו שלא למסור את המידע הפרטי שלכם או לשלם אגרה כדי להזמין תרופות. בקש מהרופא שלך להמליץ ​​על בית מרקחת מקוון או מקום אחר שיעזור לך לקבל את התרופות שאתה צריך.

על פי ניתוח נוסף, מעבדות רבות מצאו כי לתרופות מרשם מבתי מרקחת מקוונים מזויפות אין מעט מאוד עד לא פחות, או עדויות מועטות לחומרים פעילים.

הונאות מקוונות אחרות

ישנם סוגים רבים אחרים של הונאות מקוונות שאפשר להשגיח עליהם, וחלק מהם כוללים:

 • הונאות משרות – לעולם אל תשלם כדי לקבל עבודה או לשלם לסוכנות עבודה כדי למצוא אותך עובד. בדוק תמיד מישהו שיוצר איתך קשר כדי להעסיק אותך, והתקשר גם ל- BBB.
 • הונאת השקעות – חקר תמיד את חברת ההשקעות. זה כולל תוכניות פונזי. לכו עם חברה בעלת מוניטין שקיימת כבר זמן רב. קבל המלצות לאנשים שהשתמשו בשירות בפועל.
 • הונאות “4-1-9” הניגרית – לעולם אל תשלח כסף לכל מי שיוצר איתך קשר באמצעות דואר אלקטרוני, ואל תשיב להודעות דוא”ל אלה. שלח את הדוא”ל לספק אירוח הדוא”ל שלך כדי שיוכל לחקור.
 • תוכניות פירמידה – לעולם אל תקבלו זיכיון או חלוקה בתמורה לשיווק שירות או מוצר. התקשר תמיד למשרד הפרקליטות שלך ול- BBB כדי לבדוק אם מדובר בחברה או ארגון ספציפיים.
 • הונאת פרסום מקוון – זה כולל התקפות זדוניות, כגון תוכנות זדוניות, חטיפת דפדפן, בוטנות ווירוסים. השתמש תמיד בתוכנת אנטי-וירוס עם הגנה מפני תוכנות זדוניות.

משתמשי אינטרנט צעירים ומבוגרים יותר

למרות שהונאות והונאות מקוונות יכולות להיות מדאיגות ומבלבלות, אתה יכול להגן על עצמך ועל יקירייך באופן יזום על ידי נקיטת מספר צעדים פשוטים. היה ערני, היה ספקן, שאל תמיד אם משהו נראה מוזר, ואל תבטח במישהו שאתה לא מכיר. להלן מספר טיפים ספציפיים יותר אותם יש לעקוב עבור משתמשי האינטרנט בכל הגילאים:

הגנה על ילדים ברשת

רמאות מקוונות לרוב מכוונות לילדים ולבני נוער, וזה יכול להוביל לבעיות לכל המשפחה, במיוחד כאשר מחשבים אחרים במשק הבית מושפעים כתוצאה מתוכנות זדוניות ווירוסים. תן לילדך כמה טקטיקות סוערות שיעזרו לו לשמור על ביטחון, כגון:

 • סמוך על אף אחד – הסביר להם שהם לעולם לא יכולים להיות בטוחים בזהות האמיתית של האדם באופן מקוון. אם הם לא מכירים אותם – או אפילו אם כן, אך אינם יכולים לאשר אותו בוודאות – עליו להימנע מהודעות טקסט, צ’אט, שיתוף מידע או תקשורת איתו בדרך אחרת.
 • נעול מידע – שוחח עם ילדיך על מידע אישי. הסבירו להם שלעולם אסור לספר לאף אחד מה שמם, כתובתם או מספר הטלפון האמיתי שלהם. דנו כיצד טורפים מקוונים עשויים לשאול שאלות כדי למצוא את מיקום הילד, כמו למשל לשאול אותם באיזה בית ספר הם לומדים, איפה הם אוהבים לעשות קניות, או מה המסעדה האהובה עליהם..
 • היה שם, היזהר – בדוק את הפעילות המקוונת של ילדך והתקן תוכניות סיסמא והגנה. הגבל היכן הם יכולים להיכנס לרשת – ספק שירותי האינטרנט שלך יכול לסייע לך בכך. היה זמין לענות על שאלות ואל תאפשר להם לקנות שום דבר ברשת.
 • הגן על ציוד וגאדג’טים – אתה יכול להגדיר הגנה על כל הציוד הנייד של ילדך, מהסמארטפון שלהם לטאבלט שלהם. חפש הוראות מהיצרן וכן מהספק שלך. אתה יכול להתקין יישומי אבטחה כגון Lookout, ותוכל להשתמש בתוכנות בטיחות רבות ותוכנות אחרות כדי להוסיף רמת הגנה נוספת. לטלפונים רבים יש הגדרות במיוחד עבור משתמשי ילדים, אז בדקו גם את זה.
 • תפוס רגעים ניתנים להוראה – שמור על דיאלוג פתוח. השתמש בנושא ההונאה המקוונת כהזדמנות ללמד את ילדיך למה להיזהר, כמו גם למה להימנע מפרסום באינטרנט.

אתה יכול גם להגדיר כמה כללי יסוד לשימוש באינטרנט, ולהדגיש את הסכנות שעליהם להיות ערניים. זה יכול להיות כרוך בייעוץ להם לא:

 • לחץ על באנרי פרסום, מודעות מדיה חברתית או כל דבר בחלון הקופץ.
 • השב להודעות דוא”ל של אדם זר או כל מי שהוא לא מצפה לתקשורת לפני שתבדוק איתך תחילה.
 • הורד כל דבר אלא אם כן תאשר אותו קודם.
 • שתף מידע עם אנשים זרים באתרים או במדיה החברתית.
 • העבר מיילים לקבוצה המונית, פורום, אתר מדיה חברתית או לוח מודעות.
 • להזמין כל דבר באינטרנט ללא ידיעתך.
 • קבל מתנות, טקסטים, תמונות או כל דבר אחר ברשת מבלי לדבר איתך קודם.
 • פרסם תמונות של עצמם באופן מקוון או באמצעות הודעת טקסט.

הזכר בעדינות לילדך בעדינות את ההשלכות של להיות רשלני ברשת. ציין כיצד הם יכולים לסכן את כל המשפחה, כך שזה לא קשור רק להם. שב אותם והסביר את הסיבות החשובות שמאחוריך אתה צריך לקבוע הנחיות אלה, והיה ברור שהם תמיד צריכים להיות מסוגלים להגיע אליך כשלא בטוחים בדבר..

סיכונים עבור משתמשי אינטרנט גדולים יותר

קשישים בדרך כלל נמצאים בסיכון גבוה יותר להפוך לקורבנות של הונאה ברשת. אם יש לך חבר או קרוב משפחה, ייתכן שתרצה לדבר איתם על הסיכונים להונאה ברשת וליידע אותם שהם תמיד יכולים לשאול אותך אם הם לא בטוחים במשהו..

 • הסביר לקרובך הקשיש כי הם לא צריכים לסמוך על זרים באופן מקוון, במיוחד לאלה שמבקשים את כספם או מידע סודי. יידע אותם על ההונאות הנפוצות ביותר שקיימות שם, כגון:
 • הגרלות והגרלות מזויפות המבקשות עמלות מראש בכניסה או גביית זכיות.
 • מתחזים ממשלתיים מתחזים כנציגים של מדיסייד, מדיקאיד או ביטוח לאומי.
 • הונאות בהן מישהו מתחזה לנכדו הזקוק לעזרה כלכלית.
 • הצעות שווא לתרופות או ציוד רפואי בחינם או בהנחה.
 • הונאות בכרטיסי אשראי והונאות השקעה.

ייעץ להם להשקיע בתוכנות אנטי-וירוס, אנטי-תוכנות זדוניות ותוכנות אנטי-ריגול וללמד אותם כיצד להשתמש בה. הראה להם כיצד לשמור על הגנה מפני וירוסים ותוכנות נגד רוגלות ומעודכנים.

למדו אותם כיצד להשתמש ולשמור את הסיסמאות שלהם, אולי באמצעות מחולל סיסמאות מאובטח מוצפן כמו LastPass או Dashlane
. אלה פשוטים לשימוש ויעניקו לקשישים רמת הגנה נוספת.

עזרה מעפר

אם אתם גרים מרחק מההורים הקשישים או יקיריכם, עדיין יש דרכים שתוכלו לעזור להם.

 • בקש מחבר מהימן של המשפחה או מהשכן הסמוך להסתכל עליהם מדי פעם.
 • הגדר גישה מקוונת לכרטיסי האשראי ולחשבונות הבנק שלהם, כך שתוכל לצפות בכספם ולחפש כל פעילות חריגה. בדוק את דוחות האשראי שלהם באתר בודק אשראי בחינם כמו AnnualCreditReport.com כדי לוודא שלא נפתחו חשבונות מזויפים בשמם..
 • אתה יכול לקבל עזרה ללא תשלום ממרכז הטלפון AARP Fraud Fighter בטלפון 800-646-2283. יתכן שתצטרך להשאיר הודעה, אך אתה יכול לצפות לתשובה תוך 48 שעות. על פי ה- AARP, הם מקבלים פניות רבות מילדי הורים קשישים המודאגים מהונאה אפשרית. הורים בכירים רבים מתביישים להתוודות בפני ילדיהם כי רמאי הקריב אותם, וה- AARP הוא משאב לא יסולא בפז במקרים כאלה.

סיכוני הונאה מקוונים לעסקים

כל סיכון יכול להיות בסיכון באמצעות הונאה מקוונת. לא לכל עסק יכולים להיות אמצעי אבטחה זהים לזה של הקונגלומרטים הגדולים, אך עדיין ניתן לעשות הרבה כדי למנוע הונאה מקוונת..

אחת ההונאות השכיחות ביותר לעסקים כוללת הונאת כרטיסי אשראי. הסיבה לכך היא שלבעלי עסקים עסוקים אין להם את הזמן או המשאבים לפקח על פעילות כרטיסי האשראי שלהם, או שהם מערבלים בטעות את חשבונותיהם האישיים עם חשבונותיהם העסקיים. חוסר אבטחה מול המחשבים העסקיים והרשת, כמו גם בדיקת רקע לא מספקת של שכירים, תורמים גם הם לסיכונים.

טיפים נוספים לבעלי עסקים ועובדים כוללים:

 • אבטחה והגנה על כל הנכסים – הוסף הגנה לכל כרטיסי האשראי וחשבונות הבנק שלך מכיוון שזהו תחום ההונאה הפגיע ביותר עבור כל עסק בכל הגדלים. אל תמסור את כרטיסי האשראי או פרטי האשראי שלך לעובדים או לעמיתים שלך. השתמש במערכת תשלום מקוונת מאובטחת על חשבונות ושמור את כל המידע הסודי במקום נעול היטב. נעל את תיבת הדואר של החברה שלך ותן רק את המפתח לעובדים הכי מהימנים.
 • אל תערבב עסקים עם תענוג – הפרד בין החשבונות האישיים שלך לחשבונות העסקיים שלך. ככה, אם יש הפרת אבטחה, זה לא יפגע בכל חשבון שבבעלותך. זה יהיה גם הרבה יותר קל לעקוב אחר ההוצאות העסקיות שלך ולדווח על ניכויים על המסים שלך בדרך זו.
 • סגור את תשתית ה- IT של החברה שלך – רכוש חומת אש, כמו גם תוכנות גילוי אנטי-וירוס, תוכנות זדוניות ותוכנות ריגול. גבה את הכל כך שתוכלו להמשיך בפעולות גם אם אתם נמצאים תחת מתקפת סייבר גדולה. שנה סיסמאות על בסיס קבוע והגן עליהן בזהירות. הימנע משימוש באותה סיסמה לכל החשבונות שלך. אכוף מדיניות סיסמאות עם כללים ברורים למורכבות הסיסמאות. דרוש שינויים תכופים כל חודשיים.
 • להקדיש מחשב אחד רק לבנקאות – הקצאת מחשב אחד לכל העסקאות הפיננסיות והפעילות המקוונת שלך היא הדרך הבטוחה ביותר לעשות עסקים. הרבה יותר נוקשי סייבר לקבל גישה לכל המידע הסודי שלך כשאתה משתמש במכונה אחת. זכור להשתמש בו אך ורק למטרות כלכליות ולא למדיה חברתית, גלישה באינטרנט או דוא”ל. הימנע מבנקאות סלולרית, במיוחד אם אתה משתמש בשירות Wi-Fi לא מאובטח.
 • נקודות כניסה קרובות – העובדים שלך הם תחום הפגיעות הגדול ביותר שלך, אז הפוך אותם לקו ההגנה הראשון שלך על ידי קיום אימונים קבועים. כסו את איומי האבטחה האחרונים וספקו עדכונים על התריסים האחרונים. צור מדיניות המדריכה את העובדים שלך בדברים כמו טיפול במידע חסוי על חברות, כוח אדם ומידע על לקוחות ופרטים כספיים.
 • בדיקות רקע בסיסיות – ערכו תמיד בדיקת רקע בסיסית של שכירת עובדים מראש על עובדיכם, במיוחד אלו אשר יתמודדו עם סחורה במחיר יקר, נתונים חסויים על לקוחות החברה ונתוני לקוחות ומידע פיננסי. הרמה שאליה תרצו לחפור תלויה בדיוק לאיזה מידע יש לשירות החדש שלכם גישה, לכן למידע ספציפי, גשו למנהל עסקים קטנים (SBA).
 • הכיסוי הוא מכריע – Cybersource Corp, חברה המספקת שירותי עיבוד תשלומים וניהול סיכונים, מדווחת כי הפסדי ההכנסות של הקמעונאים כתוצאה מהונאה מקוונת עלו בשנתיים האחרונות והגיעו ל -3.5 מיליארד דולר בשנת 2012. תכסה את הנזקים שלך על ידי רכישת ביטוח מדיניות הכוללת הפסדים שנגרמו כתוצאה מהונאה מקוונת, ושיחה עם הבנק שלך וחברות כרטיסי האשראי כדי לגלות אילו סוגי הגנה הם מציעים.

משיב מלחמה

אף כי פשעי האינטרנט הולכים וגדלים והונאות מחכות תמיד לרתק אותך, יש מידע רב וסיוע זמין לכל מי שחושש מהונאה מקוונת. להלן כמה מקורות חשובים שיעזרו לכם להימנע מהונאות אינטרנט:

 • מרכז ההונאה הלאומי – Fraud.org הוא צמח המוח של הליגה הלאומית לצרכנים (NCL), ארגון סיעוד ללא מטרות רווח שבסיסו בוושינגטון, מטרתו היא לספק לצרכנים את המידע הדרוש להם כדי להימנע מקורבן לטלמרקטינג והונאה מקוונת..
 • הברית הלאומית לביטחון סייבר – עובדת עם ביטחון פנים לאומי, היא מספקת כלים לכל אחד, כולל משפחות ועסקים, שרוצים להשתמש באינטרנט בבטחה.
 • הברית לתוכנות עסקיות – ה- BSA מלמד הורים וילדים על הונאות אינטרנט ובטיחות. הוא מציע משחקי בטיחות וחידות לילדים לפתור. זה מדבר גם על אתיקה בסייבר. ה- BSA מגן על קניין רוחני ופועל לפתיחת סחר בשוק הוגן באמצעות יחסי ממשל, אכיפת קניין רוחני ופעילויות חינוכיות ברחבי העולם.
 • GetNetWise – שירות ופרויקט ציבורי של הקרן לחינוך אינטרנטי, GetNetWise מעניקה להורים את המשאבים הדרושים להם כדי ללמד את עצמם ואת ילדיהם על שמירה על ביטול מקוון.

ה- FBI צועד קדימה: יוזמת פשע האינטרנט החדשה

המרכז לתלונות פשע באינטרנט של ה- FBI (IC3) התחבר לאחרונה עם מדינת יוטה בכדי לפתוח בתוכנית פיילוט המיועדת לפשע מקוון. מוקד התוכנית הוא ליצור תקן איתן לשיתוף מידע ולתיאום חקירות בין ארגוני אכיפת החוק. המטרה היא לסגור את הפער בין סוכנויות החוק המקומיות למדינה לבין ה- FBI, לפתוח מידע ומתודולוגיות להתמודדות עם סוג חדש זה של עבריינים..

המרכז לתלונות פשע באינטרנט פועל למעלה מ- 14 שנה ומספק משאבים לקורבנות ולחוק בנושא דיווח, חקירה והעמדה לדין של פשעי אינטרנט. IC3 מייצג עבודת צוות קשה בין ה- FBI למרכז הפשע הלאומי בצווארון לבן, במטרה להעניק לקורבנות הונאה מקוונת פלטפורמת דיווח נגישה ופשוטה, המתריעה בפני הרשויות על חשד להפרות פשע באינטרנט.

ה- IC3 מסייע לאכיפת החוק באמצעות הפלטפורמה לאיסוף תלונות הקשורות לאינטרנט, לערוך את המחקר הקשור להן, ולהפיק דוחות אנליטיים המבוססים על כל אחד מהם לצורך אכיפת החוק המקומית, הממלכתית, הפדרלית, השבטית והבינלאומית. זה גם מסייע לכל סוכנויות הרגולציה הממשלתיות והפדרליות, ועוזר להם לפתח חקירות על סמך נתוני IC3. ה- IC3 מפרסם גם הודעות על שירות ציבורי כדי להגביר את המודעות לפשע באינטרנט.

ה- IC3 קובע כי בשנת 2012 בלבד דיווחו הקורבנות על יותר מ -500 מיליון דולר בהפסדים מפשעים כמו פריצה למחשבים, הונאות סחיטה, מכירות רכב הונאה, תוכניות היכרויות ברשת, תוכנות זדוניות ותוכנות כופר, וכן הונאות מכירה פומבית וצדקה. היוזמה החדשה שלה, בסיוע מחלקות הסייבר והחקירות הפליליות, משלבת בין משאבי אכיפת החוק לביצוע פושעי רשת באופן שיטתי.

IC3 עוקב אחר גנבי סייבר המשתמשים בכלים משלה, כולל מסד נתונים לתלונות ואנליטיקה. אנשי IC3 מייצרים גם חבילות מודיעין מבוססות פעולה המקושרות לאזורים גיאוגרפיים ספציפיים. חבילות אלה עוזרות להצביע על מגמות עיקריות ולזהות אנשים ומפעלים פליליים על בסיס תלונות כלליות.

זה יכול גם לחבר שיטות פעולה שונות בחזרה לאותם ארגונים, ומצביע על הרבדים הרבים של הפעילות הפלילית הנוכחית. זה כולל גם מידע ממחקרים ראשוניים שנערכו על ידי אנליסטים IC3, כולל חיפושים בסיסיים בתחום תחומי האינטרנט ובדיקות עבר פלילי.

ברגע שהיא משלימה חבילה, היא שולחת אותה לצוות המשימה המקיף לרשת הסייבר של ה- FBI להמשך פעולה, ומספקת לחוקרים פרטים על כל מקרה נתון לפני שהם אפילו עורכים את הראיון הראשון. כוחות המשימה הסייבריים שלהם נמצאים בכל משרד שדה של ה- FBI. הם כוללים סוכני ה- FBI, נציגים פדרליים אחרים ואכיפת חוק ממלכתית ומקומית החוקרים מגוון של איומי סייבר, כולל פשע באינטרנט..

לדוגמה, בתוכנית הפיילוט של יוטה, סוכני ה- FBI משתלבים עם קצינים ממחלקת החקירות במדינה לביטחון פנים ביוטה, יחד עם התובעים הפדרליים והמקומיים ולשכות להגנת הצרכן. הם מקבלים החלטות יחד אם להעמיד לדין מקומית או פדרלית, או אם הם יכולים לשלב הפרות של תקנות מקומיות בתביעה פדרלית כדי למקד למפעלים פליליים שלמים שפועלים על פני קווי שיפוט..

ככל שהתלונות ש- IC3 מקבלות מהציבור ורשויות אכיפת החוק, כך שאכיפת החוק יכולה לגלות בצורה יעילה יותר את המעורבים בהונאה מקוונת ולעצור אותה. אם אתה מאמין שאתה או מישהו שאתה מכיר שהיית קורבן לפשע באינטרנט, אתה יכול להגיש תלונה ל- IC3
.

בין אם אתה הקורבן או צד שלישי, שלח את המידע הבא כדי להגיש תלונה:

 • שם
 • כתובת דואר
 • מספר טלפון
 • שם, כתובת, מספר טלפון.
 • כתובת האינטרנט של האדם או הארגון שלדעתך הונאה אותך.
 • פרטים ספציפיים כיצד, מדוע ומתי אתה חושב שהונאת.
 • כל מידע רלוונטי אחר שלדעתך נחוץ כדי לתמוך בתלונה שלך.

אם אינך מצליח למצוא את פרטי האדם, שרת הדוא”ל או האתר הפוגע, נסה לאתר את חברת האירוח בה הם משתמשים. השתמש בכלי Whoishostingthis.com ופשוט הזן את הדומיין בשדה החיפוש. חברות אירוח פועלות בדרך כלל במהירות ביחס לפעילות שעלולה להיות הונאה בשרתיהם. הם יכולים גם לספק שפע של מידע בזמן ולהוביל אותך בכיוון הנכון בכל מה שקשור לחיפוש פרטים נוספים.

כשרשויות ממלכתיות, פדרליות ורשויות מקומיות ממשיכות בפיתוח חוקים לפשעי רשת, אנו יכולים גם לעשות את חלקנו. כהורים ומטפלות, אנו יכולים ללמוד על הונאה מקוונת ואז נוכל ללמד את הפגיעים ביותר, הצעירים שלנו וקשישים שלנו, כיצד להישאר בטוחים מפני פשעי רשת. חמוש בכמה טקטיקות ומידע של השכל הישר, קל להישאר בטוח באינטרנט.

הנוכלים אולי כאן כדי להישאר, אבל לפחות יש לנו דרכים לעצור אותם בקרים. אל תהפוך לקורבן של מישהו באופן מקוון. היו זהירים, היו חכמים ותקשרו כשמשהו לא נראה לכם נכון – והיו בטוחים ברשת.

סחיטה דיגיטלית

סחיטה קיימת כבר זמן רב. חשבו על סחיטה ותוכלו לחשוב על מאפיונרים מקומיים שמוציאים תשלומים מחנווני שירות בגין ‘הגנה’, או על עבריין שסוחט קורבן תמורת כסף תמורת תמונות רגישות.

אולם בימינו קיים איום חדש: סחיטה דיגיטלית (הידועה גם בשם סחיטת סייבר). זה יכול להשפיע על כל אחד, בכל מקום, מתאגידים גדולים ועד יחידים, וסביר להניח שהוא יהפוך לבעיה חמורה יותר במהלך השנים הבאות.

אז מה בדיוק סחיטה דיגיטלית, איך אתה יכול להגן על עצמך מלהפוך לקורבן ומה אתה יכול לעשות אם אתה או הארגון שלך מושפעים?

סוגי סחיטה דיגיטלית

ישנם סוגים רבים של סחיטה דיגיטלית. חלקם ממוקדים בדרך כלל לחברות, בעוד שאחרים עשויים להיות מכוונים יותר לאנשים.

התקפות DDoS

התקפות של מניעת שירות (DDoS) הן אחת הצורות הנפוצות ביותר של סחיטה דיגיטלית, והן מהוות איום הולך וגובר, כפי שהודגש במאמר זה ב- BBC..

BT, ספקית טלקומוניקציה בבריטניה, מצאה בסקר שנערך ביוני 2014 כי 41% מהארגונים ברחבי העולם הושפעו מהתקף DDoS בשנה הקודמת..

הם כוללים מערכות מחשב רבות המכוונות למערכת אחת, בדרך כלל זו של עסק או ארגון, כדי לחסום את הגישה לאתר הארגון. לאחר מכן מתבקש כופר בכדי להפסיק את ההתקפה.

עבור עסקים המסתמכים על הנוכחות שלהם באינטרנט ההשפעות עלולות להיות הרות אסון. אם האתר יורד ולקוחות אינם יכולים לבצע הזמנות, העסק יכול בסופו של דבר להפסיד סכומי כסף משמעותיים.

ארגונים רבים אינם מדווחים על התקפות מסוג זה. לעתים קרובות הם חוששים שזה יכול להשפיע על המוניטין שלהם או שלקוחות יניחו כי האשמה על מערכות האבטחה שלהם.

חברות מסוימות פשוט משלמות את הכסף מכיוון שהסכומים המעורבים הם פחות ממה שהם היו מפסידים אם הם היו במצב לא מקוון במשך תקופה ארוכה.

גניבת נתונים

החזקת נתוני החברה כופר היא צורה נפוצה נוספת של סחיטה דיגיטלית.

זה זכה לפרסום רב כאשר Sony Pictures Entertainment נפרץ בנובמבר 2014 על ידי הקבוצה ‘שומרי השלום’, שדרשה לבטל את יציאת הסרט הראיון.

כאשר לא, האקרים פרסמו כמות עצומה של מידע סודי שגרם נזק רב לסוני.

בעיה דומה השפיעה גם על פיצה של דומינו ביוני 2014, כאשר האקרים איימו לשחרר פרטים של 600,000 לקוחות אלא אם כן הם קיבלו כופר..

ההשלכות של פרסום נתונים כאלה עלולות להיות הרות אסון עבור ארגונים מכיוון שהם עלולים להוביל לפעולה משפטית וקנסות גדולים כמו גם לאובדן עסקים. מצב דומה כרוך בגישה לסודות ארגוניים המוחזקים כופר, מה שעלול להזיק גם לחברות.

איום שיבוש

לפעמים פושעים פשוט מאיימים לגרום הפרעה לארגונים על ידי פריצה למערכות שלהם ומאיימים למחוק קבצים חשובים. אם הקבצים חיוניים ולא גובו, מצב כזה יכול להיות הרסני עבור הארגון המושפע.

Ramsomware

Ramsomware יכול להשפיע על אנשים כמו גם על ארגונים. זה כרוך בתוכנה מזיקה המדביקה מערכת מחשב, לפעמים בהצפנת קבצים ולעיתים נעילת המערכת. לאחר מכן מתבקש כופר לשחרר את המערכת.

אחת הדוגמאות המפורסמות לתוכנות כופר היא CryptoLocker שנראתה לראשונה בספטמבר 2013. התפשטות באמצעות קבצים מצורפים לדוא”ל והרוויחה מיליוני דולרים לפני שהורדה..

אחת נוספת הייתה WinLock, שהופיעה בשנת 2010. זה הגביל את הגישה למחשבים וביקש הודעת טקסט בשיעור פרמיום בתמורה לקוד כדי לבטל את הנעילה שלו, והרוויח מיליוני דולרים לעבריינים..

סיקסטורשן

זהו פשע הנוטה להשפיע על אנשים, ולעיתים קרובות על גברים.

המשטרה הזהירה גברים על כך ב -2018, כפי שפורסם ב- CHCH, והפשע כרוך בגברים שמפתים לצ’אטים מקוונים עם נשים, שם הם עלולים בסופו של דבר לחשוף את עצמם. לאחר מכן, הפושע דורש תשלום ומאיים להפוך את הסרטים לציבוריים.

סוג נוסף של סחיטה כולל עבריין שהדביק מחשב בנגיף ואז גונב תמונות או סרטונים רגישים, או אפילו משתמש במצלמת הרשת של הקורבן כדי לצלם אותם. לאחר מכן עשוי הפושע לדרוש יותר תמונות או כסף מהקורבנות.

כיצד להפחית את הסיכונים

סחיטה דיגיטלית היא דבר שיכול להשפיע על כל אחד. עם זאת, ישנם צעדים שאתה או הארגון שלך יכולים לנקוט כדי להפחית את הסיכונים.

שפר את הביטחון שלך

החשוב ביותר הוא להבטיח שיש לכם אבטחה מתאימה במקום. זה יכול להיות פשוט כמו תוכנת אנטי-וירוס מעודכנת למחשב האישי שלך.

עבור ארגון, תזדקק לאבטחה ברמה הארגונית, וייתכן שתרצה לשכור יועץ אבטחה כדי לבדוק את המערכות שלך ולבצע שיפורים נדרשים..

ערוך גיבויים

בצע תמיד גיבויים שאתה שומר גם באתר וגם מחוץ לאתר. ככה, אם האקר מצליח להשיג גישה למערכת שלך ומאיים למחוק נתונים חשובים, לפחות אתה יודע שיש לך גיבויים במקום והגרוע ביותר שיכול לקרות הוא שלוקח קצת זמן להחזיר את הכל למקומו.

הכן תוכנית פעולה

אם יש לך תוכנית פעולה, תדע מה לעשות כאשר הגרוע ביותר יגיע. הסיכון לסחיטה דיגיטלית הוא אמיתי מאוד, אז אל תחכו עד שהמצב יקרה, ותכננו תמיד מראש.

חנך את הצוות שלך לאיומים, ובמיוחד לסיכונים הנובעים מצורף לדוא”ל והודעות דיוג, וודא שהם יודעים מה לעשות אם יתעורר מצב.

שקול ביטוח

חלק מספקי ביטוחי העסק יספקו כעת כיסוי להתקפות סייבר וסחיטה. יתכן ששווה לשקול זאת אם אתה מודאג במיוחד מהצורך לשלם כופר גדול או את העלויות עבור שכירת מומחים טכניים, אז ברר האם קיימת מדיניות מתאימה לעסק שלך..

היזהר מהסיכונים

פשוט להיות מודע לסיכונים ולנקוט אמצעי זהירות הגיוניים יכול להיות אסטרטגיית מניעה יעילה. במקרה של סיבולת, הקפד מאוד להסתבך בכל צ’אט וידאו מקוון עם אנשים שאינך מכיר.

שנה את פרטי האבטחה לעובדים לשעבר

כאשר עובדים עוזבים את הארגון שלך, שנה תמיד את הסיסמאות שלהם וכל מידע אבטחה אחר שהיה להם גישה אליו, אחרת הם עלולים להוות סיכון ביטחוני.

מה לעשות אם אתה מקבל איום

אם אתה מוצא את עצמך הקורבן של סחיטה דיגיטלית, אתה צריך לקבל החלטה אם תשלם את הכופר או לא. נהוג לחשוב שארגונים רבים פשוט משלמים את הכופר כאשר הסכום קטן מהסכום שהם היו מפסידים אם הם לא היו משלמים.

אם יש לך ביטוח שמכסה את דרישות הכופר, הדבר עשוי להשפיע גם על החלטתך אם אתה משלם או לא.

זה יכול להיות רעיון טוב להחליט מראש אם יש תרחיש כלשהו בו תסכים לשלם כופר. ככה כאשר מתעורר מצב, אתה תהיה טוב יותר לקבל החלטה מהירה.

אם החלטת לא לשלם את דרישות הכופר, דווח על המצב לרשויות. אם הפושעים ממוקמים מעבר לים, כפי שקורה לעיתים קרובות, יתכן וקשה לרשויות להעמיד לדין. עם זאת, עדיין עליך לדווח על המצב כך שהם מודעים לכך.

יתכן שתרצה להתחיל לאסוף ראיות כולל אימיילים ותקשורת. אתה יכול גם להשתמש בשירות כמו WhoIsHostingThis.com אם הפושעים מתקשרים אליך דרך אתר אינטרנט מכיוון שאולי תוכל לקבל רמזים למי שעומד מאחורי האיום..

סחיטה דיגיטלית היא בעיה רצינית, ולמרבה הצער היא כאן כדי להישאר.

הבעיה היא שלפושעים לעתים קרובות יש מעט מאוד מה להפסיד בהעלאת האיומים שלהם בעילום שם ממקומות רחוקים, ולעתים נדירות הם נתפסים. הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא להיות מודע לסיכונים ולנקוט בכל אמצעי הזהירות הרלוונטיים כדי להפחית את הסיכון להפוך לקורבן.

משאבים נוספים לסחיטה

מכון Infosec מספק קטע מפורט בנושא סחיטה דיגיטלית.

למודיעין האבטחה יש גם מידע מפורט בנושא.

סיכום

הונאה וסחיטה דיגיטלית אינם משפיעים על אחוז גדול של אנשים, אך זה לא אומר שהם אינם בעיות ענק. ואם הם משפיעים עליכם, אכן מדובר בבעיות גדולות מאוד. זה קריטי להגן על עצמך.

יש לקוות, מדריך זה גרם לך לראות זאת ונתן לך את הכלים הדרושים לך כדי להישאר בטוח.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map