תכנות MetaQuotes (MQL): לקבל בוטים מסחר עשיר בבניין?

גילוי נאות: התמיכה שלך עוזרת להפעיל את האתר! אנו מרוויחים דמי הפניה עבור חלק מהשירותים שאנו ממליצים עליהם בדף זה.


MetaQuotes Language (MQL) היא שפת תכנות המשמשת אך ורק עם תוכנת MetaTrader ליצירת רובוטים מסחריים ומדדי שוק פיננסיים אוטומטיים. מתכנתים שכותבים סקריפטים MQL חייבים להיות בעלי אחיזה חזקה של תכנות מונחה עצמים, תחביר MQL והשווקים הפיננסיים שבהם הם מתכננים לפרוס סקריפטים MQL..

המטרה של כתיבת תסריטים MQL היא אוטומציה של תהליך ניתוח השווקים הפיננסיים, בעיקר שווקי מט”ח, וסחר במכשירים פיננסיים על בסיס ניתוח זה..

MetaQuotes היסטוריה

הגרסה הראשונה של MQL יצאה בשנת 2001 כשפת תכנות משולבת בפלטפורמת המסחר MetaQuotes. בשנת 2002 שוחררה גרסה מעודכנת ומיתוג מחדש של פלטפורמת MetaQuotes, בשם MetaTrader, וארזה עם MQL II שהייתה גרסה מעודכנת של שפת התכנות MetaQuotes.

MQL, כידוע ומשמש היום, שוחרר ב -1 ביולי 2005 יחד עם MetaTrader 4 (MT4). השפה החדשה נקראה MQL4. הפלטפורמה ושפת התכנות המשולבת היו להיט והפכו במהירות לפלטפורמת המסחר הנושאת סטנדרטית דה פקטו בשוק המסחר במט”ח.

בשנת 2010, MetaTrader 5 (MT5) שוחרר יחד עם MQL5, והיה הניסיון הראשון של MetaQuotes תוכנה להסתעף מעבר לשוק הפורקס. התוכנה זכתה להצלחה צנועה, אך לא הצליחה להחליף את עמדתה של MT4 כמובילת השוק.

כיום, עדיין נעשה שימוש נרחב בתכנות MT4 ו- MQL4 לאוטומציה של ניתוח ומסחר של מכשירים פיננסיים בפורקס. MT5 משמש גם בשווקי פורקס, אך ניתן להשתמש בו גם כדי לתכנת ולהקל על סחר במכשירים אחרים כמו מניות, אג”ח וסחורות. נכון לשנת 2011, יותר מ -450 חברות תיווך ובנקים פרשו פלטפורמות MetaTrader למסחר בפורקס ומכשירים פיננסיים אחרים..

תחביר MQL

MQL היא שפת תכנות מונחה עצמים עם תחביר המבוסס על שפת התכנות C. כתוצאה מכך, מתכנתים שכבר מכירים את C, או שפות קרובות כמו Java או C ++, ימצאו תחביר MQL מוכר, ויאספו את השפה במהירות.

בשנת 2014 שוחרר MetaTrader 4 600 Build. גרסה חדשה זו של MetaTrader 4 הרחיבה משמעותית את היכולות של MQL4 עד כדי כך שביצועי שפת התכנות קרובים כעת הרבה יותר לביצועים של MQL5. בעוד MQL4 ו- MQL5 דומים, MQL5 כולל פונקציות ותכונות רבות אשר MQL4 אינו עושה. בנוסף, כמה מהדרכים הבסיסיות בהן מתנהל תהליכים משתנים בין השפות. כתוצאה מכך, בעוד שניתן לבצע העברת סקריפטים בין MQL4 ל- MQL5, לעתים קרובות נדרש שכתוב נרחב.

מסיבה זו, כאשר לומדים MQL, חשוב שהתכנתים יתמקדו בשפה החלה על פלטפורמת המסחר בה הם משתמשים. ניתן לפרוס סקריפטים של MQL רק בפלטפורמת MetaTrader. לפני שבוחרים MQL4 או MQL5, מתכנתים צריכים לאשר באיזו גרסה של פלטפורמת MetaTrader מציע הברוקר שלהם, MT4 או MT5, וללמוד את השפה הרלוונטית על בסיס הפלטפורמה בה הם ישתמשו.

הגדרת MQL IDE

אמנם ניתן לכתוב MQL בעורך טקסט רגיל, אך יש לערוך אותה ב- MetaTrader. גרסאות הלקוח של MT4 ו- MT5 הינן חינמיות ושתיהן כוללות סביבת פיתוח משולבת (IDE) המכונה MetaEditor. המקום הפשוט ביותר לכתוב MQL הוא בתוך MetaEditor.

כדי לקבל MetaEditor, תצטרך לקבל את גרסת MetaTrader שהמתווך שלך פועל בשרתים שלהם.

 • MQL4 IDE: הורד את MetaTrader 4 מאתר MetaTrader 4 הרשמי.
 • MQL5 IDE: הורד את MetaTrader 5 מאתר MetaTrader 5 הרשמי.

עם התקנת MetaTrader, אתה יכול לכתוב סקריפטים של MQL ולהוציא אותם לפועל באמצעות חשבון הדגמה חינם המסחר במטבע בדיוני. כדי לפרוס את הסקריפטים לעסקות חיות תצטרך להירשם לחשבון מסחר עם התיווך לבחירתך ולחבר MetaTrader לשרתי MetaTrader של המתווך..

משאבי MetaQuotes Language 4 (MQL4)

תוכנת MetaQuote מחזיקה אתר תיעוד מאוד מקיף MQL4 הכולל שפע של תוכן למתכנתים בכל הרמות. אם אתה חדש ב- MQL4, הנה כמה דפים שעשויים להועיל:

 • קורס מבוא ל- MQL4 בפורמט ספר אלקטרוני HTML;
 • MQL4 Codebase עם אלפי סקריפטים בחינם ללמוד ולהשתמש בהם;
 • פורום MetaTrader 4 בו תוכלו ליצור אינטראקציה עם וללמוד מתכנתים אחרים של MQL4 (חשבו על זה כ- StackOverflow המקבילה עבור מתכנתים MQL4);
 • מאגר תכנות MQL4 תכנות: התחל לעבוד עם המאמר MQL4 Language for Newbies.

אם אתה לומד בצורה יעילה יותר על ידי ביצוע תוכנית אימונים מוגדרת עם קטעי וידאו להשלמת תוכן כתוב, שקול את הקורסים המקוונים הבאים:

 • מסחר אלגוריתמי בפורקס: צור את רובוט הפורקס הראשון שלך! מוצע על ידי אודמי.
 • הדרכה MQL4 Bootcamp: מסחר קידוד רובוטים ב- Metatrader4 המתארח ב- Udemy.
 • מסחר באלגו שחור: בנה את רובוט המסחר שלך, קורס אודמי מקוון.
 • הדרכה MQL4: מסחר אלגוריתמי ב- MQL4 למתחילים שלמים, המוצע על ידי Forex Boat.

משאבי MetaQuotes שפה 5 (MQL5)

MetaQuotes תוכנה מחזיקה גם אתר תיעוד רשמי עבור מתכנתים MQL5. חלק מהתכנים החשובים ביותר עבור מתכנתים חדשים כולל:

 • מסמכי עזר רשמיים של MQ5;
 • פורום MetaTrader 5 בו מתכנתים אחרים של MQL5 יכולים להכביד על האתגרים שעומדים בפניכם בכתיבת סקריפטים של MQL5..
 • MQL5 Codebase תוכלו למצוא יותר מאלף סקריפטים של MQL5 שנכתבו על ידי מתכנתים אחרים. למדו כיצד לכתוב MQL5 על ידי סקירה, שבירה, תיקון והתאמת סקריפטים אלה.
 • באתר מאגרי תכנות התכנות MQL5 תוכלו למצוא שפע של מאמרים ומדריכים העוסקים במשימות תכנות ספציפיות. כמה מהפוסטים השימושיים ביותר למתחילים כוללים:
  • התחלה מהירה או מדריך קצר למתחילים;
  • מבוא ל- MQL5: כיצד לכתוב יועצי מומחים פשוטים או מחווני התאמה אישית;
  • MQL לדומיות: כיצד לעצב ולבנות שיעורי אובייקטים.

אם תעדיפו ללמוד מקורס תכנות מובנה, קורס מקוון פרמיום MQL Tutorial Bootcamp זמין באתר Udemy.

סיכום

MQL4 ו- MQL5 הן שפות תכנות המשמשות ליצירת רובוטי מסחר וכלים לניתוח פיננסי לפריסה בפלטפורמות המסחר MetaTrader 4 ו- 5. המקורות העיקריים למשאבים חינוכיים עבור מתכנתים MQL שאפתנים הם אתרי התיעוד הרשמיים של MQL4 ו- MQL5. מכיוון שניתן לבצע ביצוע סקריפטים של MQL4 ו- MQL5 רק בגירסה המתאימה של MetaTrader, מתכנתים מתחילים צריכים לדאוג ללמוד את השפה החלה על גרסת MetaTrader המוצעת על ידי המתווך שלהם..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map