התחל עם תכנות LabVIEW: כיצד לשלוט על ציוד מעבדה

גילוי נאות: התמיכה שלך עוזרת להפעיל את האתר! אנו מרוויחים דמי הפניה עבור חלק מהשירותים שאנו ממליצים עליהם בדף זה.


LabVIEW היא שפת תכנות גרפית המיועדת להתממשקות למכשירי מדידה ובקרה. באמצעות קוד ויזואלי פשוט, מדענים ומהנדסים יכולים לאסוף בקלות מדידות, לנתח נתונים ולשתף את תוצאותיהם באמצעות יישומים שנבנו בהתאמה אישית.

המשתמשים רק בסביבה הגרפית, משתמשים יכולים לתכנת יישומים מורכבים מלאי תפקוד מלא בלי לדעת שורת קוד אחת. באמצעות המהדר המובנה, הקוד הגרפי מתורגם ישירות לקוד מכונה להפעלה וניתן להעביר אותו למספר פלטפורמות.

LabVIEW היא שפת זרימת נתונים, כלומר תוכניות נבנות ממערכת שגרות (המיוצגת על ידי תמונות גרפיות), שנמתחות זו בזו על ידי סדרה של חוטים וחצים. בשונה משפות מבוססות טקסט שמעבירות נתונים מפונקציה לתפקוד באמצעות משתנים, נתונים בתוכנית LabVIEW זורמים לכיוון החוטים, ושגרות מתפקדות ישירות בתגובה לקלט. במקום לבצע סדר מוגדר מראש, שגרות מבוצעות ברגע שהם מקבלים את כל הקלט הנדרש.

היתרונות של LabVIEW

היתרון הבולט ביותר של LabVIEW הוא כמובן הממשק הגרפי הנוח לשימוש, מה שהופך את LabVIEW לאידיאלי עבור הקהילה שאינה מתכנתת. אך השפה מציעה יתרונות רבים אחרים עבור מתכנתים חדשים ומנוסים, כולל:

 • אינטראקציה בין מכשירים: LabVIEW כולל תמיכה מובנית למספר פלטפורמות חומרה, וניתן לנהל אלפי מכשירים אחרים באמצעות ספריות ותוספות של צד שלישי..
 • ספריות פונקציות: ספריות LabVIEW זמינות לרוב הפונקציות הנפוצות, כגון רכישת נתונים, מתמטיקה, הפקת אותות וניתוח נתונים, כמו גם אוספים גדולים של רכיבי GUI שניתן לשלב אותם בקלות בתוכניות.
 • במקביל: LabVIEW מאפשר ריבוי גלישה קל, על מנת לבצע משימות מרובות במקביל.
 • תוספות של צד שלישי: עם למעלה מ 20 שנות פיתוח, LabVIEW צברה קהילה חזקה של משתמשים ומתכנתים, והם יצרו מספר רב של תוספות בהתאמה אישית שנועדו להתמודד עם משימות כלליות ומומחיות במיוחד, כך שלא לא משנה עד כמה המחקר שלך חדשני, רוב הסיכויים שיש פיתרון שכבר יכול לעזור לך לאסוף את הנתונים ולפרש אותם.

היסטוריה

LabVIEW שוחרר במקור בשנת 1986 עבור אפל מקינטוש. באמצעות השפה הגרפית “G”, LabVIEW תוכנן ליצור אינטראקציה עם מכשירים וירטואליים על מנת לבצע מדידות וליצור אוטומציה. LabVIEW נותרה מוצר של Mac בלבד עד 1992, כאשר National Instrument שיחרר גרסאות עבור SunOS ו- Windows.

LabVIEW נותרה תוכנת תקינות, בבעלות ומתוחזקת על ידי מכשירים לאומיים. כיוון שכך, היא אינה נדרשת לעמוד בתקנים של צד שלישי, כגון ANSI או ISO, כפי ששפות נפוצות יותר, ומעוררות כמה תלונות על ביצועים ורישוי; עם זאת, LabVIEW נותרה שפה פופולרית לתכנות ואוטומציה של האינטרנט של הדברים. National Instruments מקיים מחזור שחרור קבוע ומפרסם גרסה ראשית חדשה בכל אוגוסט.

National Instruments מפתחת גם מלאי עצום של התקני חומרה הניתנים לתכנות ובקרה באמצעות LabVIEW, כולל כלים לרכישת נתונים כמו דלפקים, טיימרים, חיישנים ומנתחי אותות; מכשירי בדיקה; חומרת ניטור; ומכשירי בקרת מכשירים.

משאבים

יש הרבה משאבים מקוונים זמינים למתכנתים חדשים ומנוסים של LabVIEW. כמה מהמקומות הטובים ביותר להתחיל כוללים:

 • מבוא ל- LabVIEW: מדריך מקוון זה משמש הן כמדריך טכני והן כמדריך הדרכה לסביבת התוכנה. הוא מספק סקירה של היישום והעקרונות הכלליים של תכנות גרפי, וכן מדריך לפונקציות בסיסיות של LabVIEW.
 • פורומי דיון NI: מתוחזק על ידי מכשירים לאומיים, זהו פורום הדיון הרשמי של LabVIEW. הוא מארח דיונים בנושאים הקשורים לתוכנה, שאלות בנושא חומרה, תכנות מתקדמות ואפילו הודעות עבודה עדכניות עבור אנשי מקצוע ב- LabVIEW.
 • מדריך LabVIEW של Macomb Academy: תוכנן כמבוא לתלמידי תיכון נכנסים, מדריך חופשי זה מספק מדריך חזותי לסביבת LabVIEW וכמה מושגי תכנות פשוטים. אם אתה רק מתחיל לצאת, זה משאב נהדר להרגיש בנוח עם השפה החדשה.

ספרים

ישנם עשרות ספרים שם, העוסקים בפרט ב LabVIEW או באמצעות LabVIEW ככלי לפתרון בעיות. שלא כמו שפות רבות, מכיוון ש- LabVIEW מיועד לחוקרים ולא למתכנתים, רוב הספרים שתמצאו ב- LabVIEW נכתבים במיוחד למתחילים, אם כי לעתים קרובות בדגש על מדען ומהנדסים..

 • מבוא מעשי ל- LabVIEW למדענים ומהנדסים מאת ג’ון Essick: ספר זה אינו מניח שום ידע קודם ב- LabVIEW או בשפת תכנות אחרת. זה מתחיל במבוא לסביבת LabVIEW ומתחיל בכל פרק סקירה בסיסית של הפעולות הבסיסיות שעליהן יידונו. כל פרק מלא בדוגמאות תכנות בעולם האמיתי שאפשר לשלב אותם אחר כך בפרויקטים של קידוד משלך.
 • LabVIEW לכולם: תכנות גרפית קלה ומהנה על ידי טרוויס וקרינג: כפי שהשם מרמז, ספר זה מיועד לכל אחד להשתמש בו, בין אם מתכנתים מנוסים או מתחילים. זה מפרק את השפה למושגים פשוטים ומסביר את אלה עם דוגמאות קלות לשכפול עם שפע של קוד לשימוש חוזר. למפתחי LabVIEW מנוסים, זה כולל גם יעדים לבחינות הסמכה.
 • ספר הבישול לתכנות גרפית של LabVIEW: 69 מתכונים שיעזרו לכם לבנות, לבצע באגים ופריסה של יישומים מודולריים באמצעות LabVIEW מאת Yik Yang: ספר זה תוכנן במיוחד עבור מפתחים, מדענים ומהנדסים שכבר יש להם ניסיון בתכנות C או C ++. זה לוקח את הידע הקיים שלהם ומיישם אותו על טכניקות מתקדמות לפיתוח יישומים כמו תכנות מרובת חוטים, רכישת נתונים, טיפול בשגיאות, הנפשה ועבודה עם קוד ויישומים חיצוניים..
 • מהדורת הסטודנטים LabVIEW מאת רוברט ה ‘בישוף: ספר זה מורה על התלמידים ליצור פתרונות תכנות גרפיים לפיתרון בעיות בכיתה ובמעבדה. היא מיועדת בעיקר לסטודנטים למדעים והנדסה, אך גישתה נגישה בקלות לכל מתכנת מתחיל.
 • תכנות Arduino עם LabVIEW מאת מרקו שוורץ: ספר זה מיועד לתכנתים עם ידע כלשהו של LabVIEW שרוצים לשפר את ההבנה שלהם וליישם את הידע הזה ישירות על יישומים בעולם האמיתי, באמצעות ערכת Arduino. הספר מלמד אותך כיצד להקים את LabVIEW ו- Arduino, לשלוט על מתגי כוח ומנוע, לבנות תחנת מזג אוויר פשוטה ואפילו לשלוט באופן אלחוטי ברובוט מבוסס Arduino.

סיכום

LabVIEW מספק כלי נוח לשימוש למדענים ומהנדסים שרוצים לתכנן איסוף נתונים בהתאמה אישית וכלים אוטומטיים למחקר או ליישומים תעשייתיים. אמנם יש שפות שפות גרפיות זמינות, אך ל- LabVIEW יש יתרון של פיתוח של שני עשורים ואימוץ רחב, כלומר קוד קיים כבר ברוב המכשירים וכמעט לכל פונקציה שתרצה להפעיל. כמתכנת, כל שעליך לעשות הוא לקבוע כיצד אתה רוצה ליצור אינטראקציה עם המכשיר, ומה אתה רוצה לעשות עם כל הנתונים שנאספו..

LabVIEW נותר כלי קנייני, כך שכדי להשתמש בו תצטרך להשיג רישיון. בנוסף, תוספות רבות זמינות רק באמצעות השתתפות ברשת האפליקציות של National Instruments, ובכך עשויות להוסיף למחיר של פרויקטי LabVIEW שלך. עם זאת, פתרונות קנייניים כוללים גם תמיכה טובה יותר מרוב האלטרנטיבות בקוד פתוח, אשר יועילו לכל אותם מתכנתים המשתמשים בה..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map