מדריך Cyberstalking: הישאר בטוח באינטרנט

גילוי נאות: התמיכה שלך עוזרת להפעיל את האתר! אנו מרוויחים דמי הפניה עבור חלק מהשירותים שאנו ממליצים עליהם בדף זה.


מבוא

מעבר Cyber ​​הוא בעיה הולכת וגוברת בכל רחבי העולם. סיבוב תמיד היה נושא רציני, אך טכנולוגיה חדשה פירושה שעוקבים רבים פנו כעת לצורות הטרדה דיגיטליות. למרות שהפורמט עשוי להיות שונה, התוצאות נותרות מצערות עבור הקורבנות באותה מידה.

ישנם סוגים שונים של מסלולי סייבר, והם מתבצעים בערוצים מקוונים שונים. למרות הפגיעה שהיא עלולה לגרום לקורבנות, ניתן לנקוט בצעדים מונעים להפחתת הסיכונים, וישנן גם דרכים להתמודד עם בעיות כאשר הן מתרחשות.

מדריך זה מטרתו לספק סקירה מפורטת של הבעיה המודרנית של סיבוב ברשת, כמו גם מידע ומשאבים חיוניים שבהם תוכלו להשתמש בכדי להפחית את הסיכונים ולהתמודד עם יעילות בסייבר..

פרק 1: סקירה כללית על Cyberstalking

מטרתו של כל עוקב היא להטריד את קורבנם ולגרום להם למצוקה ואף לפגיעה, והוא הדין לגבי עובדי הסייבר. עוקב מקוון יכול להיות אדם המוכר לקורבן, או שזה יכול להיות זר מוחלט – זה יכול להיות מישהו שחי במדינה אחרת.

בדומה לעקבות, הרי שעוברים ברשת נוטים להשפיע על נשים במספרים גדולים יותר. עם זאת, כל אחד יכול להפוך לקורבן.

עבודה כדי להפסיק שימוש לרעה ברשת ([מוגן באמצעות דוא”ל]) מספקת סטטיסטיקות מדי שנה על קורבנות הסחר ברשת בארה”ב, תוך התמקדות בגיל, מגדר, גזע, צורות הטרדה, אופן פתרונן של בעיות ופרטים נוספים כדי לספק סקירה טובה של הבעיה מדגים שכל אחד יכול לסבול ממתקני רשת.

לעיתים קרובות קשורים בסיבוכים ברשת עם בריונות ברשת, אך ההסכמה הכללית היא כי סיבובי רשת מרחיקים הרבה יותר והופכים לאובססיביים מאשר בריונות ברשת.

למרות שבריונות ברשת עלולה להיות רצינית מאוד, עם עקיפת רשת יש לעיתים קרובות צורך גדול יותר בעוקב השולט בקרבנותיהם.

פרק 2: סוגים של Cyberstalking

אנשי Cyberstalkers מטרידים לעתים קרובות את קורבנותיהם ברשת דרך פלטפורמות שונות, כולל:

 • מיילים

 • בלוגים

 • אתרי אינטרנט

 • פייסבוק

 • טוויטר

 • הודעות מיידיות

 • פורומים

 • יוטיוב

 • אתרי היכרויות מקוונים.

הם עשויים להשתמש בפלטפורמות אלה כדי למצוא מידע על הקורבן, כולל פרטיו האישיים, פרטיהם הכספיים, מערכות יחסים, תעסוקה, חיי חברה, היכן שהוא גר ואפילו היכן שהם נמצאים בזמן מסוים..

סוגים נפוצים של פעילויות גישוש שאפשר להסתכל עליהם כוללים:

 • השתלטות על חשבונות מקוונים באמצעות ניחוש פרטי הסיסמה של הקורבן.

 • הקמת אתרי אינטרנט אודות הקורבן ופרסום מידע מזיק.

 • השקת פרופילים כוזבים באתרי מדיה חברתית.

 • מעמיד פנים שהוא הקורבן בכדי לפגוע במערכות יחסים אישיות ועבודה.

 • ביצוע איומים ישירים באמצעות דואר אלקטרוני.

 • הטרדה של חברים, בני משפחה ועמיתים לעבודה.

 • שליחת הודעות לא מתאימות מינית.

 • שליחת וירוסים ותוכנות זדוניות.

 • הטרדה של הקורבן בחדרי צ’ט ובפורומים.

 • שימוש במידע במדיה החברתית כדי לגלות היכן הקורבן יהיה בזמן נתון.

בעיה רצינית במיוחד היא זו שמציבה תוכנות ריגול. זה המקום בו תוכנה זדונית מותקנת בטלפון או במחשב של הקורבן ואז ניתן לגשת לנתונים שלהם ללא ידיעתם.

לפעמים המצלמה של המחשב או המכשיר עשויה להיות נשלטת על ידי העוקב כדי לרגל לחלל הפרטי של הקורבן, או שהעוקב עשוי לפרוץ למחשב של הקורבן כדי לגנוב מידע.

לא משנה מה סוג הפעילות הסינית, וכל פלטפורמה בה היא משמשת, היא יכולה להיות מפחידה ומפחידה עבור הקורבנות. זה יכול גם להשפיע על הביטחון העצמי, לפגוע במערכות יחסים ולגרום לרמות מצוקה משמעותיות.

פרק 3: סיכוני מדיה חברתית

עובדי סייבר משתמשים לעיתים קרובות במדיה חברתית כדי לסתור את קורבנותיהם. גניבת פייסבוק היא ביטוי שמשמש לעיתים קרובות בהתייחסות קלילה לתרגול בדיקת פעילות החשבון של חברים מבלי שהם ידעו. עם זאת, זה יכול להתייחס גם לעקירה מקוונת רצינית יותר.

פייסבוק:

אנשי Cyberstalkers יכולים להעמיד פנים שהם מישהו אחר בפייסבוק ולהתיידד עם הקורבנות שלהם, ואז לעקוב אחר כל המידע שהם מפרסמים על עצמם.

זה יכול לחשוף את האירועים שהם הולכים להשתתף בהם, כמו גם פרטים על מערכות היחסים ביניהם, תחביבים ואפילו פרטים אישיים שניתן לקצור בקלות..

תמונות שהועלו לפייסבוק יכולות לכלול פרטים על המקומות בהם הם צולמים, ולספק לעוקבים מידע נוסף על מיקומם של קורבנותיהם.

עוקבים יכולים אפילו להשתמש בפייסבוק כדי למקד את חבריו ובני משפחתו של הקורבן כחלק ממסע הפחדה, או שהם יוכלו להקים דפים שהם יעמידו פנים שהם הקורבן או נהגו לפרסם הערות לשון הרע..

בפשטותה, הטרדה עשויה להיות כרוכה בפרסום הודעות פוגעות בפרופיל הפייסבוק של הקורבן.

אם אתם חווים הטרדה בפייסבוק, תוכלו לדווח על הפרה, כולל דיווח על חשבון מזויף המתחזה להיות אתם. ניתן למצוא את הפרטים בדף זה.

יישומי ארבע מרחבים ומיקומים גיאוגרפיים:

שירותים כמו Foursquare מהווים סיכון ספציפי עוד יותר לסביבת רשת, כפי שהודגש במאמר שפורסם בגרדיאן בשנת 2010..

השירות השתנה מאז, אך המאמר מדגים עד כמה קל היה לעיתונאית להשתמש באפליקציית המיקום הגיאוגרפי כדי לאתר מסלול זר, לגלות מידע עליה ואפילו לאתר אותה בבר..

זהו סיכון מיוחד לאפליקציות מיקום גיאוגרפי שאנשים רבים אינם מודעים אליו.

טוויטר:

רשתות חברתיות אחרות כמו טוויטר יכולות לשמש גם עובדי רשת. כל מה שמתפרסם בטוויטר זמין לציבור, ויש פחות שליטה על מי שעוקב אחריך. המשמעות היא שכל דבר שמתפרסם באתר יכול להתחקות על ידי מתכנן רשת, מהווה איום על כל מי שאינו מודע לסיכונים.

פרק 4: הישארו בטוחים: טיפים למניעת Cyberstalking Prevention

נקיטת אמצעי זהירות הגיוניים היא הדרך הטובה ביותר להימנע מבעיות בכל מה שקשור להפחתת הסיכון להתמודדות ברשת. אף אחת מהשיטות האלו אינן חסינות תקלות, אך הן יכולות להיות יעילות.

הסר נתונים אישיים

התחל בבדיקת המידע הזמין אודותיך באופן מקוון. חפש בגוגל, עיין בחשבונות המדיה החברתית והסר כל מידע שחשוף מדי.

זה עשוי לכלול הסרת תאריך הלידה שלך מאתרי מדיה חברתית ומחיקת פוסטים בבלוג שכתבת בעבר. אם אתה יכול למצוא את המידע, כל אחד יכול – לכן נסה לשמור על מידע אישי עד למינימום מוחלט.

אבטח את המכשירים שלך

השתמש בתוכנת אנטי-וירוס מעודכנת בכל עת. זה יכול להפחית את הסיכון להצבת תוכנות ריגול זדוניות במחשב שלך. וודא שאתה נוקט גם באמצעי זהירות נוספים כגון אי פתיחת קבצים מצורפים בהודעות דוא”ל של זרים.

השתמש בסיסמה עבור ה- Wi-Fi הביתי שלך, ואל תיכנס לאתרים רגישים בזמן שאתה משתמש בחיבור Wi-Fi ציבורי.

שלוט במחשב הפיזי שלך. השתמש בסיסמה כדי לחסום גישה כשאתה לא נוכח, אפילו כשאתה ליד שולחן העבודה שלך. עשה את אותו הדבר עם הטלפון הנייד והטאבלט שלך.

השתמש בסיסמאות חזקות והצפנה

השתמש בסיסמאות חזקות בכל החשבונות המקוונים שלך, כולל חשבונות הדוא”ל שלך והמדיה החברתית.

וודאו שהם ארוכים ואקראיים, והשתמשו בכלי לניהול סיסמאות כדי לעקוב אחריהם. אל תשתמש באותה סיסמה לא פעם כיוון שזה יכול לעזור לעוקב לקבל גישה לחשבונות רבים יותר באינטרנט.

הגדר פרטיות גבוהה

עיין בהגדרות הפרטיות בכל חשבונות המדיה החברתית שלך וודא שאתה משתף מידע רק עם אנשים שאתה באמת מכיר. כשמישהו שולח בקשת חבר, וודא שאתה מכיר אותם ואל תיתן אותם לרשת שלך אם יש לך ספקות.

אל תחשוף את התנועות והמקום שלך

הקפד במיוחד להעלות תמונות באינטרנט שאומרות היכן אתה נמצא, וכבה את התכונה הזו כדי להיות בטוחה יותר. היזהר גם משיתוף פומבי של פרטים על אירועים שתשתתף בהם – זה יכול לשמש לא רק על ידי עובדי רשת אלא גם על ידי גנבים..

פרק 5: Cyberstalking and ילדים

מעבר Cyberstalking הוא נושא רגיש במיוחד כשמדובר בילדים. לעתים קרובות הם אינם מודעים לסיכונים שבפעילותם המקוונת, ואם אתם הורים, באחריותכם לחנך אותם. לשם כך תוכלו:

 • וודאו שהם יודעים על הסיכונים ותפקחו על הפעילות המקוונת שלהם.

 • הסבירו מהי התנהגות בלתי הולמת באופן מקוון.

 • ראה עם מי הם חברים בחשבונות המדיה החברתית שלהם.

 • וודאו שהגדרות הפרטיות שלהם מאובטחות, ועזרו להם לעשות זאת במידת הצורך.

 • הגנה באמצעות סיסמא על הטלפון והמחשב שלהם.

 • אם הם מנהלים בלוג, ייעץ להם לא לפרסם מידע אישי כלשהו מכיוון שהדבר עלול לסכן אותם יותר.

 • חפש באינטרנט כדי למצוא איזה מידע שכבר זמין לגביהם.

השגיח תמיד על סימנים לבעיות פוטנציאליות עם ילדיך שיכולים לרמוז שהם קורבן למעברי סייבר. אלה יכולים לכלול:

 • מבלה יותר מדי זמן ברשת ובפרטיות.

 • קבלת שיחות טלפון בשעות מוזרות.

 • מתנהג בחשדנות כאשר הוא מקוון.

 • קבלת מתנות ממישהו שלא מכיר.

והכי חשוב, יידעו שהם תמיד יכולים להגיד לכם אם הם לא מרוצים ממשהו או מישהו מקוון, כך שתוכלו לחקור זאת לעומק. בין אם זה מקרה של בריונות ברשת או סיבוב ברשת, ככל שתגלה מוקדם יותר, כך תוכל לפעול מהר יותר.

פרק 6: מה לעשות אם אתה קורבן

אם אתה מגלה שאתה קורבן למעקב ברשת, הדבר הראשון לעשות הוא לאסוף עדויות רבות ככל שתוכל, כולל אימיילים, פוסטים ברשתות החברתיות, פרטים מאתרי אינטרנט וצילומי מסך. לאחר מכן תוכל להשתמש בזה כדי לדווח על המצב למשטרה.

אם מישהו יצר אתרים ובלוגים כדי להציק לך, אתה יכול לנסות לברר עליהם יותר באמצעות כלי כמו WhoIsHostingThis.com.

פשוט הקלד את כתובת האתר ותוכלו לגלות פרטים על המארח ואולי אפילו האדם שמאחורי האתר. לאחר מכן תוכל ליצור קשר עם המארח כדי להסיר את התוכן, ותוכל גם למסור את הפרטים למשטרה.

אם ההטרדה מתרחשת באתר רשת חברתית, אתה אמור להיות מסוגל לדווח עליה. בפייסבוק יש קישור “דווח” שתמצא ליד התוכן הפוגע. אתה יכול גם לדווח על התנהגות פוגעת בטוויטר, ויש מדריך לעשות זאת באתר.

יתכן שתרצה לשנות את הפרטים המקוונים שלך, כולל כתובת הדוא”ל שלך וחשבונות המדיה החברתית. אם תעשה זאת, וודא שאתה משתמש בסיסמה חזקה. אולי אפילו תרצה ליצור חשבונות בשם אחר ולהודיע ​​לחברים האמיתיים שלך לדעת מי אתה.

אתה יכול אפילו לנסות ליצור קשר ישירות עם הסייברסטאר שלך על ידי תגובה לפוסט או דוא”ל כדי להסביר שאתה לא רוצה עוד קשר מהם ושתנקוט בצעדים משפטיים. עם זאת, אל תיגרר לחילופי דברים מתמשכים.

פרק 7: סייבר-סייג והחוק

ישנם חוקים שונים במדינות ברחבי העולם אשר נועדו לקחת על עצמם עובדי רשת. להלן מספר פרטים לחוקים בבריטניה ובארה”ב.

בבריטניה

ישנם חוקים רבים העוקבים אחר גניבות, אך רק לאחרונה הוכרה כי עקיפת הסייבר הוכרה בחקיקה חדשה שהקלה על עברייני התביעה..

חוק ההגנה מפני הטרדה 1997, חוק התקשורת הזדונית 1988 וחוק התקשורת 2003 שימשו כולם להעמדה לדין נגד עובדי רשת.

עם זאת, רק חוק הגנה על חירות 2012, עם הסעיף הייעודי שלו בנושא גניבה, הביא את החקיקה בבריטניה בקנה אחד עם זו הקיימת בארצות הברית..

זה יצר שתי עבירות הקשורות למגעים ברשת, וה”דיילי מייל “מדווח כי 10 עוקבים בשבוע עומדים כעת למשפט מאז שנכנס לתוקף בנובמבר 2012. אלה שהורשעו יכולים לעמוד בפני שישה חודשי מאסר בפועל – או חמש שנים אם הקורבנות חוששים מאלימות או שהם נאלץ לשנות את אורח חייהם.

זה הולך רחוק יותר מחוק ההגנה מפני הטרדה 1997 על ידי הגדרת גבעול והנזק הפסיכולוגי שהוא יכול לגרום. זוהי עבירה ליצור קשר, לפקח על מיילים, לעקוב אחר, לרגל אחר מישהו או לצפות בו אם זה מוביל למצוקה או אזעקה או שיש לו השפעה לרעה על חייהם..

מאמר בעיתון העצמאי מדגיש גם כיצד מתאמנים כעת שוטרים להתמודד עם סיבובי רשת כדי לספק תמיכה יעילה יותר לקורבנות.

בארצות הברית

לכל מדינה בארצות הברית יש חוק לבריונות ברשת או לסחרור ברשת, כלומר ניתן להעמיד לדין בהליכים עוקבים אחר החוק. החוקים משתנים ממדינה למדינה, אך המודעות גוברת לבעיה והחוקים בדרך כלל הופכים אותה לעבירה לביצוע כל סוג של הטרדה מקוונת..

פירוט מלא של כל החוקים ברמת המדינה ניתן לראות באתר NCSL ובדף זה בוויקיפדיה.

המשך קריאה ומשאבים

ישנם מקורות שונים שבהם תוכלו לקרוא עוד על קיום קיץ ברשת ולקבל תמיכה אם אתם או מישהו שאתם מכירים היו קורבן.

משאבים בבריטניה

הרשת לשרוד אחרי גניבה היא צדקה רשומה בבריטניה התומכת בקורבנות העקבים.

מצא כאן ניתוח מפורט של סקר תצפית על תקשורת אלקטרונית (ECHO) 2011.

עיריית לונדון פוליספרובספרייה מספקת קטע טוב על עקבות ואיך ניתן לאתר את שלטי האזהרה.

השירות הלאומי למניעת גניבות מסייע בסיוע לקורבנות גניבות באנגליה ובוויילס, בתמיכה הניתנת על ידי עובדי קציני סנגור עצמאיים..

משאבים בארה”ב

עבודה להפסקת שימוש לרעה ברשת הוקמה בשנת 1997 והיא ארגון מתנדבים המסייע לקורבנות סיבובי הרגלים.

מרכז המשאבים העוקב מספק מידע, עזרה לקורבנות ופרטים על השימוש בטכנולוגיה לצורך גבעול.

CyberAngles מספקת חינוך לבטיחות מקוונת מאז 1995.

לשירות הפניה הלאומי לצדק פלילי יש חלק גדול של משאבים הנוגעים למעשי רשת ובריונות ברשת.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map