בחירת CMS: כיצד לבחור את המתאימה לאתר האינטרנט שלך

גילוי נאות: התמיכה שלך עוזרת להפעיל את האתר! אנו מרוויחים דמי הפניה עבור חלק מהשירותים שאנו ממליצים עליהם בדף זה.


בימיו הראשונים של האינטרנט, רוב האתרים נבנו באמצעות קבצי HTML – קובץ אחד לכל עמוד באתר. על מנת לשנות את התוכן בכל דף אינטרנט, היה צריך לערוך כל קובץ ביד. ככל שהאתרים השתכללו, גישה זו הפכה לבעייתית.

עריכת הרבה קבצים ביד היא בבירור תהליך איטי, מכיוון שיש לשנות את התוכן בכל פעם שהוא מופיע. לדוגמה, שינוי הכותרת התחתונה באתר יכול להיות פירושו לשנות כל עמוד בודד. זו הייתה דרך ברורה להכניס שגיאות לקוד, ועבור אתרים גדולים זה לא היה מעשי.

כעת, מרבית האתרים משתמשים בבסיס נתונים אחורי כדי להחזיק תוכן, וכאן נכנסת מערכת ניהול התוכן שלך, או CMS.

CMS מספק ממשק בטוח, מאובטח וידידותי למשתמש לניהול תוכן מסד הנתונים, תוך הפחתת הסיכון למחיקת כל הקוד הקריטי המטפל בפריסה ובמבנה..

מדוע להשתמש ב- CMS?

יש הרבה סיבות משכנעות להשתמש ב- CMS, בין אם אתה מנהל אתר מתחיל או מפתח אתרים מנוסה:

 • עריכות מהירות. CMS מאפשר לך לצלול לתוכן של מסד נתונים באינטרנט (ובמקרים מסוימים באמצעות אפליקציה). בדרך כלל תשתמש בטופס, אם כי תוכנת CMS מסוימת מאפשרת לך לערוך ישירות את תוכן העמוד בתצוגה מקדימה חיה.
 • אינטראקציה בטוחה עם בסיס הנתונים. ה- CMS עוזר לבלום עריכות מקריות על ידי שליטה בדרך שמירת ויצירת התוכן שלך. זה יכול לסייע במניעת דיווח של מסד הנתונים בטעות, מכיוון שאתה לא מתקשר איתו ישירות. כמה CMS אינם משתמשים בבסיס נתונים כלל, אם כי זה נדיר.
 • הרכב תוכן ידידותי למשתמש. CMS מציעים כלי תוכן קל לשימוש והעלאת מדיה, יחד עם פקדי עיצוב פשוטים לבניית פריסות אטרקטיביות. הרוב מספקים את היכולת להציג תצוגה מקדימה של עבודה ולשמור טיוטות.
 • ניהול תוכן נגיש. אינך זקוק לידע ב- HTML כדי לערוך את האתר שלך אם אתה משתמש ב- CMS, מכיוון שמספקים כלי עריכה, והרבה מאוד מה ללמוד. כמה CMS כוללים עורכי פריסה מורכבים המספקים כלי הרכב של WYSIWYG, או מאפשרים לך לערוך תוכן עמוד בתצוגה חיה..
 • פחות שטרות לעיצוב אתרים. כשאתה משתמש ב- CMS, אינך צריך ליצור קשר עם מעצב אתרים בכל פעם שאתה רוצה לפרסם בלוג חדש, להעלות תמונה חדשה או לשנות את תוכן העמוד שלך..
 • ניהול אתרים מוכר. אם יש לך מספר אתרים, הידע והכישורים שלך יועברו לחלוטין לכל אתר אחר המשתמש באותה פלטפורמה – גם אם זה מתפקד אחרת. זה מקל על ניהול המון אתרים, ללא צורך ללמוד מערכות וכלי ניהול שונים.
 • אוטומציה. CMS יכול להפוך אוטומטית להיבטים מסוימים של אספקת תוכן, כמו יצירת הזנת RSS מתוכן שאתה יוצר. זה יכול גם לתזמן פוסטים לתאריך עתידי, כך שתוכל לערום תוכן מראש במקום לפרסם אותו מייד, ולהזין בחשבונות המדיה החברתית, בחנות המסחר האלקטרוני ועוד..
 • גמישות. לרבים מ- CMS קיימות קהילות משתמשים מבוססות המרחיבות את טווח ההגעה ושימושיותן באמצעות תוספים או תוספים. ומכיוון שהפריסה והעיצוב נפרדים, קל יחסית “לכתוב” מחדש את האתר על ידי חיבור נושא חדש – מבלי לשבש את התוכן. לחלק מה- CMS קיימים גם כלים שיווקיים לדוא”ל וכלי פורום.

בחירת CMS

אז אתה משוכנע לגבי היתרונות של CMSs, ואתה מוכן לבדוק את האפשרויות. ישנם שלושה דברים שכדאי לזכור כשאתה חוקר:

 1. מה אתה כבר יודע? אם עבדת בעבר עם וורדפרס, הישארות באותה מערכת עבור האתר הבא שלך עשויה להגביר את הפרודוקטיביות שלך. אם אתה מפתח, בחירת CMS בסיסית עשויה להגביל את היצירתיות שלך בזמן ששימוש ב- CMS ללא ראש עלול לחייב אותו.
 2. באילו שפות בסיס נתונים ושפות סקריפט אתם מתכננים להשתמש? שוב, אם יש לך ניסיון ב- PHP ו- MySQL, זה עשוי להיות מועיל נגד לבחור CMS מבוסס Java (למשל). חלק מה- CMS משווים עצמם באופן טבעי לשרתי לינוקס או חלונות.
 3. האם אתה זקוק להרחבה? ניתן לשפר CMSs רבים באמצעות בורג-תוספים ותוספים שיכולים להפוך בלוג פשוט לאתר מסחר אלקטרוני, לפורום או אפילו ליישום אינטרנט מלא. התוכניות שלך לאתר החדש עשויות להנחות אותך לעבר CMS אחד או שניים שמציעים את מודולי התוסף הדרושים לך – או דרך פשוטה לפתח אחד חדש.

30 CMS שיש לקחת בחשבון

ישנן מאות CMSs לבחירה, עם מגוון נקודות מחיר והתמחות ביניהן. להלן 30 CMSs ידועים, או שמשרתים מטרה מיוחדת ביותר:

 1. וורדפרס: וורדפרס מעניקה מיליוני אתרים וכיום היא CMS המועדפת על העולם. משתמשי וורדפרס נהנים מתצורה פשוטה, קלות ניהול וקוד שהוא בדרך כלל די מאובטח. וורדפרס היא בחירה טובה עבור בלוגים ואתרי חברות, והיא מציעה הרחבה טובה מעבר לבלוגים עם דפים ותוספים.
 2. דרופל: תפיק את המרב מדראפל אם יש לך ניסיון בקידוד, אך ההחזר הכספי הוא עצום. דרופל מניע את אתר הבית הלבן, ומפיק תועלת מכמה נושאים ותוספים חינמיים כמעט כמו וורדפרס.
 3. DynPG: CMS בחינם, עם קוד פתוח זמין בחמש שפות, המיועד לשימוש עם תוכניות עריכה ועיצוב אתרים באינטרנט. משתמשים יכולים להוריד קטעי קוד בשלב העיצוב, וקטעי טקסט אלה לאחר מכן לשלוף תוכן ממסד הנתונים של DynPG..
 4. אקספקטנטקוד פתוח אחר, CMS בחינם. Exponent יכול להתמודד עם מספר רב של משתמשים ותפקידים, וזה גם מאפשר לערוך ישירות דפים, ובכך לסלק את הצורך להיכנס למערכת לוח מחוונים של backend.
 5. eZ מפרסם: CMS זה מפותח במסגרת Symfony ומשוחרר ככלי בחינם, קוד פתוח. הוא מיועד לאתרים גדולים ואינו ידידותי כמו חלק מכלי CMS הפופולאריים יותר, אך יש לו כמה ממשקי API שמאפשרים ניהול תוכן מהיר ופשוט..
 6. DotNetNuke: DotNetNuke, או DNN, מיועד לאתרים ארגוניים, אם כי מפתחים יכולים לבנות אתרים ללא כל ידיעה על ASP.NET. ניתן לארח אותו בשרת Windows או בענן. יש מהדורה קהילתית בחינם, אם כי פונקציונליות מלאה שמורה למהדורות הארגוניות בתשלום.
 7. אומברקו: Umbraco פופולרי בקרב עסקים שכבר משתמשים ב- IIS. זהו קוד פתוח, משתמש במסגרת .NET בחינם להורדה.
 8. בריקולאז ‘: “מיועד להאקרים רציניים”, Bricolage בנויה להתאמה אישית ולניהול אתרים גדולים במיוחד. הוא משלב תכונות כמו צ’ק-אאוט של קבצים, המונע ממשתמשים רבים העובדים על אותו תוכן.
 9. סוג מטלטלין: במקור, בהשוואה ל- WordPress, Movable Type נכשלה לצמוח באותו קצב, אולי מכיוון שהוא אינו קוד פתוח. מקודד בפרל, יש בו קהילת משתמשים קטנה יותר ויכולה להיות פחות ידידותית למשתמש למתחילים, לעומת כלים מתחרים. באופן קריטי, סוג הניתן להזזה יוצר דפים סטטיים או דינמיים.
 10. התפתחות b2: b2evolution לוקח ניהול תוכן והופך אותו לראשו. במקום לבנות פוסטים, דפים וסוגי תוכן אחרים, b2evolution משתמש באוספים כדי לארגן קבוצות תוכן. יש לו כלים משווקים בפורום ושירותי דוא”ל מובנים.
 11. CMS פשוט: CMS יוצא דופן זה אינו דורש בסיס נתונים אחורי, אך עדיין ניתן לפתח אתרים מרובים באמצעות פריסות ותוספים של תבניות. כל מה שקשור ל- CMS הזה מונה לאלתר, ומעניק לך חוויה נטולת טרחה אך מעט מוגבלת.
 12. phpWiki: CMS זה מאפשר לך לבנות ספריית מידע, באמצעות מידע שתרם על ידי מבקרים ומשתמשים רשומים. זה מקבל סימון MediaWiki סטנדרטי.
 13. ג’ומלה!: ג’ומלה! נולד מ- Mambo CMS, לאחר שצוות הפיתוח החליט שהפרויקט המקורי לא התקדם ברוח תוכנת קוד פתוח. היא מיועדת להקמת אתרים קהילתיים ואינטרא-נטים, אם כי הרחבותיה מאפשרות התאמה מסוימת. טירונים עשויים למצוא מנהלים מסובכים.
 14. מג’נטו: אלפי אתרי מסחר אלקטרוני בנויים בפלטפורמת מג’נטו, אשר זמינה במהדורות בחינם והן בתשלום. זה מכוון בכדי לשוק המסחר האלקטרוני וניתן להרחיב אותו באמצעות תוספים כדי להוסיף שערים לתשלום שונים. עם זאת, הרחבת המערכת מעבר לפונקציות הליבה שלה הופכת ליקרה מהירה.
 15. מדיה ויקי: צוות ויקיפדיה כתב במקור את מדיה-ויקי מהיסוד, כדי לטפל בספרייה העצומה של התוכן שתרם על ידי משתמשים. MediaWiki זמין על בסיס קוד פתוח וניתן לפרוס אותו ביותר מ- 200 שפות.
 16. מודל: Moodle היא מערכת ניהול תוכן מתמחה המיועדת לבנות ולאחסן חומרי למידה מקוונים. ניתן להשיג המון משאבים וכלים.
 17. דג’נגו: Django הוא CMS עבור Python, המיועד לשילוב עם אתרים ואפליקציות אחרים. יש לו ממשק גרירה ושחרור כדי להפוך את הניהול והפרסום לפשוט.
 18. רוח רפאים: Ghost היא פלטפורמה מתארחת הטוענת שהיא מציעה יותר כוח מאשר בינוני, אך עם זאת פחות עמוס מ- WordPress. CMS זה תומך בתחביר של Markdown לגישה פשוטה, נקייה ונטולת בלוגים.
 19. אלפרסקו: CMS בקוד פתוח זה משווק בעסקים שצריכים לנהל תוכן מקוון ולפרסם תהליכים עסקיים משלהם. הדגש הוא על אבטחה ושיתוף פעולה, עם גרסאות מקומיות וענני ענן המוצעים.
 20. SharePoint: CMS ספינת הדגל של מיקרוסופט היא זרה בעולם ניהול התוכן, ומספקת את הכל, החל מספריות מסמכים וכלה בזרימות עבודה מלאות. המבנה הרחב והטבע השיתופי שלה עשוי להיות מורכב ומשמעותו הוא השימוש הטוב ביותר בארגונים שיש להם תמיכה מומחית בהקשה.
 21. CMS עשה פשוט: CMS מבוסס היטב זה הוא קוד פתוח ובנוי לאירוח אתרים (ולא בלוגים, או אתרי מסחר אלקטרוני). זה מכוון למפתחי אתרים ליצור אתרים עבור לקוחות, ולאנשים שנוח להם לחפור קוד מדי פעם.
 22. Geeklog: Geeklog הוא CMS קומפקטי אך רב-תכליתי שנכתב ב- PHP, ומשתמש ב- MySQL, MS SQL או PostgreSQL כמסד הנתונים האחורי. לעתים קרובות תראה את Geeklog מחוברת להתקנות בלחיצה אחת המסופקות על ידי מארח האינטרנט שלך.
 23. חברי: Habari הוא CMS שמתוכנן גם לבניית אפליקציות באינטרנט. מעודדים מפתחים להסתבך ולתרום לבסיס הקוד המתפתח שלה. אם אתה כבר משתמש ב- WordPress, יש יבואן שיעביר את התוכן שלך.
 24. PageCarton: CMS מבוסס PHP זה ניתן להורדה ושימוש בחינם, וניתן לפרוס אותו במחשבי לינוקס, מק ו- Windows. בהיותו חדש יחסית, הוא עדיין בתהליך המעבר לרישיון קוד פתוח.
 25. פרסטשופ: ליישום קניות זה יש CMS מובנה המאפשר ניהול וניהול מוצרים קל. תוכלו למצוא את מרבית הפונקציות שלה בקטע Back Office, תחת כלים.
 26. טקסטפטרן: מעצבי אתרים יהנו מקלות ההתאמה האישית של Textpattern. ניתן להתאים את הנושאים בקלות, ויש ספריית תוספים להרחבה נוספת.
 27. Serendipity: Serendipity מיועד בעיקר לבלוגים, אידיאלי ליומנים וכתבי עת. יש ספריית תבניות קטנטנה – רק 80 – ומצמד תוספים קטן שאפשר להסתובב איתם. למרות שזה פשוט, מעט ידע טכני יעבור דרך ארוכה.
 28. סילברסטריפ: שילוב פונקציונליות CMS ופלטפורמת הקידוד שלה, SilverStripe מיועד ליצירת תוכן וקוד זה לצד זה.
 29. Shopify: Shopify היא ללא ספק מבין בוני אתרי המסחר האלקטרוני הידועים ביותר בעולם, ופונקציונליות ה- CMS שלה הופכת את הניהול לפשוט. זה יוצר רישומים ידידותיים לקידום אתרים, ניהול גרור ושחרר וסטטיסטיקות אודות החנות שלך ממש על לוח המחוונים.
 30. בטון 5: CMS זה מאפשר לך לערוך תוכן באתרו באתר החי, ללא הטרחה בעבודה דרך לוח מחוונים או טופס לא ידידותיים. יש לו ספריית תוספים ומבחר נושאים שתוכל להתחיל בעבודה.

סיכום

אם אינך משתמש ב- CMS לניהול תוכן האתר שלך, ביצוע המעבר בהחלט יחסוך לך זמן וכסף. המפתח הוא לבחור את הכלי המתאים לתפקיד, ולבחור CMS שמתיישר באופן הדוק עם הפונקציות, התוספים והגמישות הדרושים לכם..

המשך קריאה ומשאבים

יש לנו מדריכים נוספים, הדרכות ואינפוגרפיות הקשורים לפיתוח וניהול אתרים.

מדריך אולטימטיבי לאירוח אתרים

עיין במדריך האולטימטיבי שלנו לאירוח אתרים. זה יסביר את כל מה שאתה צריך לדעת בכדי לקבל בחירה מושכלת.

מדריך אולטימטיבי לאירוח אתרים

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map