תכנות C #: התחל בבניית אפליקציות ASP.NET עוצמתיות

גילוי נאות: התמיכה שלך עוזרת להפעיל את האתר! אנו מרוויחים דמי הפניה עבור חלק מהשירותים שאנו ממליצים עליהם בדף זה.


C # היא שפת תכנות לשימוש כללי, הקשורה מאוד למסגרת .NET Framework של מיקרוסופט. זה מבוטא “חד-c” כמו התו המוזיקלי – כמו ב- C אך טוב יותר (גבוה יותר). בדומה ל- C ++, זוהי הרחבה של שפת התכנות C, כאשר התוספת העיקרית היא יכולות מונחות עצמים.

מה שכנראה החשוב ביותר ב- C # הוא שכעת היא השפה הראשית לתכנות .NET. באותה תקופה היה Visual Basic הכבוד הזה. אך רוב קודאי ה- NET הרציניים נוטים לכיוון C #.

שני השימושים הגדולים # #

באופן כללי, ישנן שתי דרכים בהן אנשים משתמשים ב- C #: כשפת תכנות עצמאית כמו שתשתמש ב- C ++, וכשפה בצד השרת עבור ASP.NET. משאב זה יתמקד בשימושו כשפה עצמאית. עיין בדף משאבי ASP שלנו לשימוש כשפה בצד השרת.

כשפה לכל מטרה, C # (יחד עם .NET Framework) יכול לעשות כל מה שתוכלו לבקש בשפת תכנות. ומכיוון שהוא משמש במוצרי מיקרוסופט, הוא מאפשר לך ליצור רכיבים מבוזרים שניתן להשתמש בהם בתוכניות אחרות. זו גם שפה פופולרית מאוד ליצירת אפליקציות אנדרואיד.

C # היסטוריה

C # הוא תוצאה ישירה של .NET Framework. המסגרת פותחה עם Simple Managed C – שפת ה- C התואמת המכונה הווירטואלית Common Language Runtime (CLR).

בשנת 1999, מיקרוסופט החליטה לבנות שפה משלה על בסיס C, אותה כינתה במקור COOL – ראשי תיבות של שפה מונחית-אובייקט דמוית C. זה היה דומה מאוד ל- C ++ ו- Java, אם כי עם הזמן C # הפך להיות יותר מובחן.

גרסאות

נכון ליולי 2015 C # נמצא בגרסה 6. זוהי שפה שונה לגמרי מזו שהייתה לפני 13 שנים לפני שיצאה הגרסה הראשונה. לקבלת סקירה בסיסית של הגרסאות והפרטים על הגרסה החדשה ביותר, ראה מה חדש עבור Visual C #.

 • V01 (2002): זו הייתה הגרסה הראשונה שביססה את התחביר הבסיסי של השפה. זה הוצג עם .NET Framework 1.0 ועבורו. זה שוחרר עם Visual Studio 2002. הייתה גרסת C # 1.2, שעידכנה אותה ל- .NET Framework 1.1.

 • V02 (2005): גרסה זו הוסיפה הרבה דברים קטנים. הערה מיוחדת היא סוגים גנריים, המסייעים מאוד ביצירת קוד לשימוש חוזר. זה שוחרר עם Visual Studio 2005 ו- .NET Framework 2.0. ראה מה חדש בשפה ובמהדר C # 2.0 לפרטים.

 • V03 (2007)גרסה זו הייתה שדרוג משמעותי. בנוסף לתכונות רבות אחרות, הוא הציג שיטות סיומת, המאפשרות לקודד להוסיף לשיעור שהורכב כבר. זה שוחרר עם Visual Studio 2008 ו- .NET Framework 3.0. ראה סקירה כללית של C # 3.0 לפרטים.

 • V04 (2010): גרסה זו הציגה מחייבות מאוחרת דינאמית, והפכה את השימוש בה הרבה יותר לספריות מחוץ למסגרת NET. זה נשלח עם Visual Studio 2010 ו- .NET Framework 4.0. ראה מה חדש ב- Visual C # 2010 לפרטים נוספים.

 • V05 (2012): גרסה זו הרחיבה מאוד את היכולת ליצור שיטות אסינכרוניות, ובכך לקצץ בצוואר בקבוקי קידוד. זה יצא עם Visiual Studio 2012 ו- NET Framework 4.5. ראה מבוא לתכונות חדשות בסעיף 5.0 לפרטים.

 • V06 (2002): גרסה זו היא בעיקר מהדר מעודכן ומשופר, אך יש כמובן תוספות קטנות רבות. זה נשלח עם Visual Studio 2015 ו- .NET Framework 4.6. למידע נוסף, ראה מה חדש בסעיף 6.

יסודות מאוד של C #

C # ו- .NET Framework הוא נושא גדול מאוד, כפי שיתברר במשאבים שלהלן. אך לפני שניגש אליהם, הבה נסביר מבוא קצר מאוד לשפה. אם אתה מכיר את C ++ או Java, זה ייראה מוכר מאוד.

אבל אפילו עבור קודאי C זה ייראה מעט מוכר. למעשה, זה אפילו לא נראה שונה מ- PHP. כך שרוב האנשים עם ניסיון בתכנות צריכים למצוא את C # די קל להתחיל איתו.

למטרה זו, אנו הולכים להשתמש ב- Hello World הרגיל! יישום. שלא כמו רוב התוכניות ב- C #, זו מבוססת על קונסולות (טקסט). ראשית, נציג אותו ואז נסביר זאת. אך זכרו שזה בסיסי ככל שיהיה:

// זוהי תוכנית HelloWorld…
באמצעות מערכת;
מרחב השמות HelloWorld
{
תוכנית בכיתה
{
סטטי חלל ראשי ()
{
Console.WriteLine ("שלום עולם!");
}
}
}

השורה הראשונה בקוד היא תגובה. התעלמות מכל טקסט בכל שורה העוקבת אחר שתי תווים חתוכים.

השימוש אומר ל- C # כי תשתמש בכיתות מערכת, כך שכאשר אתה מאוחר יותר תשתמש בכיתה Console, לא תצטרך לקרוא לזה במפורש ככזה עם System.Console.

פקודת מרחב השמות אינה הכרחית לחלוטין. זה מספק דרך להגביל את היקף השיעורים. כך שניתן יהיה להעלות על הדעת כיתת שלום נוספת בתוך מרחב שמות אחר.

לאחר שנקבע מרחב השמות שלנו, אנו יוצרים את מחלקת התוכנית שלנו. אפשר לקרוא לזה לכל דבר, אבל זו ברירת המחדל. וזה תיאורי. לשיעור יש רק שיטה אחת: ראשי (). זה המקום בו התוכנית מתחילה – ומסתיימת.

בשיטת Main () הפשוטה להפליא שלנו, אנו מפעילים את שיטת WritLine () בטיעון “שלום עולם!” זה עושה בדיוק מה שהייתם חושבים: הוא כותב את שורת הטקסט “שלום עולם!” לקונסולה. שיטת WritLine היא חלק מאובייקט המסוף, וכך היא יודעת היכן צריך לכתוב את השורה.

די פשוט? ובכן, אפילו הדוגמא הזו יכולה להיות מורכבת יותר. ראה דוגמה 3 במדריך Hello World למידע על דברים שנראים כשאתה מעבד לעבד פרמטרים של שורת פקודה. וכמובן, יש הרבה יותר. אז זה על המשאבים!

משאבים

אם אתה רציני לגבי תכנות עם C #, אתה כנראה הכי טוב לקבל ספר בנושא. ישנם משאבים מקוונים רבים, אך לפחות בהתחלה, ייתכן שתמצא מבוא מעמיק יותר ברור.

זו לא שאלה של זה או אחר. ההתקדמות הטבעית היא לעבור מספרים, למדריכים מקוונים ודוגמאות, לקהילות של מתכנתים C #. אך סביר להניח שתמצאו את עצמכם משתמשים בשלושתם בו זמנית.

C # ספרים

ספרים הם דרך נהדרת ללמוד מכמה סיבות. החשוב ביותר הוא שהם ינחו אתכם בדרך קבועה. בעזרת הדרכות מקוונות, לרוב קל להניח שאתה יודע משהו שלא כיסית קודם. להלן רשימה קטנה של ספרים טובים. אבל יש הרבה יותר זמינים וחדשים שנכתבים כל הזמן.

 • החל מ- Visual C # 2012 תכנות מאת ווטסון ואח ‘: ספר טוב לאנשים חדשים לחלוטין בתכנות שרוצים להשתמש בשפת C #.

 • תחילת C # תכנות מונחה עצמים מאת דן קלארק: ספר זה מתמקד בתכנות מונחה עצמים (לעיתים קרובות מושג קשה עבור קודאים חדשים) עם דוגמאות ב- C #.

 • תכנות C # 5.0: בניית יישומי חלונות 8, אינטרנט ושולחן עבודה עבור .NET 4.5 Framework מאת איאן גריפית’ס: זוהי הקדמה יסודית (אם כי מעט מתוארכת) ל- C # שנכנסת לעומק נהדר עם .NET Framework..

 • עומק C # בעומק מאת ג’ון סקיט: זהו ספר מתקדם למדי הדן בגרסאות השונות של C #.

 • C # 6.0 על קצה המזלג: ההתייחסות המוחלטת של אלבהארי ואלבהרי: ספר עיון מעמיק ומעודכן (ומשהו מבוא) ל- C #.

 • Microsoft Visual C # צעד אחר צעד מאת ג’ון שארפ: ספר זה אינו מבוא, אלא הפניה יסודית למתכנתים מנוסים ב- C #.

משאבים מקוונים

אנשים נדיבים רבים בילו זמן רב בהרכבת משאבים מעולים וחופשיים שיעזרו לכם להפוך ולהשתפר כמתכנת C #. רשימה זו בהחלט לא ממצה, אך היא כוללת את המשאבים המקוונים הטובים ביותר.

 • למד C #: זו קבוצה של 9 הדרכות פשוטות שילמדו את היסודות. נוצר על ידי learningCS.org, מה שמיוחד בזה שהמדריכים הם אינטראקטיביים, כך שתוכלו לשנות את קוד הדוגמה ולראות איך זה עובד..

 • Zet Code C # הדרכה: זוהי קבוצה מוגבלת למדי של הדרכות, אך הן יסודיות מאוד בנושאים שהם מכסים.

 • הדרכה C # למתחילים מוחלטים: למי שמעדיף הרצאות, זו קבוצה של 25 פרקי וידיאו המנחים אתכם בתהליך לימוד שפת ה- C #. זה מוצג על ידי. מתכנת NET, בוב תבור, ואורכו למעלה משש שעות בסך הכל. תוכלו גם למצוא את הפרקים האישיים בערוץ 9.

 • הדרכות נקודה C # הדרכה: זה מספק 28 הדרכות קצרות, החל מעצם היסודות ועד נושאים מתקדמים יותר כמו פולימורפיזם ומרחב שמות. אתר זה מאפשר לך להריץ כל אחת מהדוגמאות (בנוסף לכל שינוי שתרצה לבצע) בחלון קופץ.

 • מערך השיעור השלם ל- C #: למרות שהשם הוא קצת מופרז, 49 שיעורים קצרים אלה אכן מכסים את ההיבטים החשובים ביותר של השפה – עם דגש טוב על שיעורים.

 • Hanspeter Mössenböck C # הדרכות: יש כאן שני שיעורים שונים – האחד מבוא והשני מתקדם. עליכם להיות בעלי ידע הוגן בתכנות באופן כללי כדי להפיק מהם הרבה.

 • תחילת העבודה עם Visual C #: בסופו של דבר, זה המקום בו כל המידע C # שוכן – ממיקרוסופט עצמה. זה יכול להיות מעט יותר עבור טירונים, אך זהו משאב מצוין. מעניין במיוחד היא מערך ההדרכות שלה.

קהילות מקוונות C #

יש זמנים שפשוט אינך מצליח להבין בעיית תכנות, ואתה צריך לדבר על זה עם מתכנתים אחרים. ויש פעמים שאתה רק רוצה לדון בנושא תכנות, רעיונות לפרויקט, או מה לא עם אחרים החולקים את תחומי העניין שלך.

קהילות מקוונות הן מקום נהדר לכך.

 • C # Reddit: זהו פורום “הכל על שפת התכנות מונחה עצמים C #.” יש גם:

  • למד C #: הרבה פחות פעיל, אבל מקום טוב לשאלות מתחילות.

  • למד תכנות: לשאלות תכנות כלליות.

  • תכנות חברים: להתחבר לקודנים אחרים.

 • הצפת ערימה: סוג ה- Hangout של קודאי ברירת המחדל. יש בזה כמות אדירה של ידע.

 • פורום Visual Studio C #: הפורום של מיקרוסופט עצמה. זה לא פעיל במיוחד, אבל עדיין משאב טוב. ראה גם את ASP.NET בפורום C # מתכנתים.

 • : שלושה פורומים פעילים למדי שמעניינים מתכנתים C #:

  • C # טרקלין דיונים

  • הדרכות C #

  • .מסגרת NET

 • פינת C-Sharp: מאפשרת לך לשאול שאלה הקשורה ל- C #. זה אתר פעיל מאוד.

כלים

פלטפורמת Visual Studio מספקת את כל הכלים הבסיסיים הדרושים לך בכדי להיות מתכנת C # מצליח. אך ישנם תוספים ותוספים שונים שעשויים למצוא לך שימוש בנסיבות מסוימות.

מה שכן, ישנם כלים שתרצה להשתמש בהם מחוץ ל- Visual Studio. או שתרצה לעבוד מחוץ ל- Visual Studio לחלוטין.

 • כלים C #: זהו אוסף נהדר של כלי תכנות בעלי עניין ספציפי לקודרי C #.

 • כלי פיתוח ושפות: זה מספק קישורים לכל כלי הפיתוח של מיקרוסופט, כולל Visual Studio ו- SDK.

 • MZ-Tools: זהו תוסף מסחרי של Visual Studio המציע מעצבים מתמחים, תבניות קוד ועוד.

סיכום

C # (יחד עם .NET Framework ו- Visual Studio) הוא נושא עצום. אתה יכול לבלות את כל חייך בשימוש בהם ולעולם לא לגלות את כל סודותיה.

זהו בסיס נהדר לכל תכנות שתצטרכו לבצע עבור הפלטפורמה של מיקרוסופט או עבור מכשירים ניידים. אז צללו לאחד או יותר מהמשאבים כאן ותמשיכו לדרך!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map