פשע שנאה מקוון: הנה כל מה שאתה צריך לדעת בשנת 2020.

גילוי נאות: התמיכה שלך עוזרת להפעיל את האתר! אנו מרוויחים דמי הפניה עבור חלק מהשירותים שאנו ממליצים עליהם בדף זה.


פשע שנאה הוא סוג מיוחד של פשע. שנאה אינה פשע עצמו. אם זה היה, רובנו נוחתים בכלא כמה פעמים בשנה. אבל כשמישהו יוצר פשע מבוסס שנאה יש לו השלכות חברתיות רחבות יותר.

פשע שנאה: חקיקה, מקרים וחוקים לפי מדינה

פשע שנאה הוא “משפר”. כאשר אדם מבצע פשע ועושה זאת בגלל שנאתו לאדם בגלל גזעו, דתו או מספר תכונות חברתיות אחרות, ממשלות בארצות הברית, בריטניה, קנדה ואוסטרליה בדרך כלל מענישות את מבצע העבירה בצורה קשה יותר..

במאמר זה אנו נספק סקירה של פשע שנאה במדינות אלה. לאחר מכן, נבחן את ההיבטים הספציפיים של פשע שנאה בכל מדינה.

Contents

סקירה של פשע שנאה

פשע שנאה, המכונה גם פשע מונע-משוא פנים, הוא כאשר אדם מותקף בגלל שהוא קשור לארגון חברתי, אתני או דתי מסוים, או בגלל נטייתו המינית, הלאום, המראה הגופני, הנכות או הזהות המגדרית שלו..

פשעי שנאה נחשבים לרוב כ”פשע מסר “, כאשר העבריין משתמש בפשע כדי לשלוח הודעה ברורה לאדם או לקבוצה הממוקדת..

פשעי שנאה כוללים מספר רב של קבוצות. כדוגמה עד כמה יכולה להיות הבעיה מרחיקת לכת, המשטרה במנצ’סטר רבתי, אנגליה בשנת 2013 החלה להקליט התקפות על גותים, פאנקים וקבוצות תרבות אלטרנטיביות אחרות כפשעי שנאה..

חקיקה נגד שנאה

כבר בחוק זכויות האזרח משנת 1968 בארצות הברית, פשע שנאה הפך לחלק מהחוק. בשנת 1994, ארה”ב העבירה את החוק לבקרת פשע אלימה ואכיפת חוק. זה דרש כי גזר הדין יתחשבו בשנאת קבוצה. לאחר מכן, לא נעשה הרבה בארה”ב, למעט החוק שנכשל במניעת הצתת הכנסייה בשנת 1996.

רק בשנת 1998, בבריטניה, התנהגות שנאה כלפי קורבן המבוסס על חברות בקבוצה גזעית או דתית, הפכה להחמרה בגזר הדין בגין פשעים ספציפיים על ידי חוק הפשע וההפרעה באנגליה, סקוטלנד וויילס..

בצפון אירלנד יש את חוק הסדר הציבורי 1987, המשרת את אותה מטרה.

חוק הצדק הפלילי 2003 מעמיד את ההליך על בית המשפט לשקול האם עבירה שלא נקבעה בפועל על ידי חוק פשע והפרעה משנת 1998 מחמירה באופן גזעי או דתי..

כתוצאה מכך, על בית המשפט לשקול האם העבירה שנעשתה התבססה על איבה כלפי נטייתו המינית, הנכות או הגורמים האחרים..

בסביבות שנת 1998, כל ארבע המדינות החלו ליצור חקיקה נגד פשעי שנאה, והן היו ברובן עקביות מאז אותה תקופה.

הסיבות מאחורי פשע שנאה

פשעי שנאה מגיעים בצורות רבות. להלן המניעים המובילים של פשעי שנאה:

 • דעות קדומות ואפליה גזעית דעות קדומות מתרחשות כאשר אדם מכוון בצורה לא הגיונית את כעסו כלפי קבוצה, אדם או גזע שלם. מחקרים אחרונים מראים שגזענות היא רגש מלומד ולא מולד. הגישה “לנו” ו”הם “יש בסיס בימי קדם, והיא טריטוריאלית באופייה. בארה”ב בשנת 2012 48.3 אחוזים מתוך 5,790 אירועי הטיה חד-משמעית שדווחו בדיווח האחיד לפשיעה (UCR) היו בעלי מוטיבציה גזעית סטטיסטיקה קנדה איגרה את הקבוצה האחרונה של נתוני הפשיעה המכסים את שנת 2012 והיו 1,414 אירועי פשע בעלי מוטיבציה לשנאה בסך הכל 1,1214 על תקריות פשע המונעות שנאה במהלך תקופה זו של 12 החודשים האחרונים..

  באוסטרליה היה זה זמן רב חלק מקבוצות פרו-לבנות, והייתה לאחרונה עלייה בפעילות ברשת כתוצאה מעלייה לכאורה ברגש האנטי-אסלאמי.

  ליגת ההגנה האוסטרלית נתפסת כאחת הקבוצות המיליטנטיות הגדולות ורבים מהפעילים הללו משתמשים במשאבים מקוונים כמו פייסבוק כדי לרדוף את אמונותיהם שלהם ולבצע פעולות שנאה..

  למרבה הצער, לא סתם קבוצות קיצוניות מפיצות שנאה גזענית. בשנת 2013 הוטל על משרד הפנים בבריטניה ביקורת על פריסת סדרת טנדרים עם הודעה המפצירה במהגרים בלתי חוקיים “לחזור הביתה או לעצור פנים”.

  • והרבה ארגוני שנאה קיימים כיום – חלקם מתוארכים למאה שנה. בארצות הברית יש את ההתנגדות הארית הלבנה, הקו קלוקס קלאן (KKK) וההתאחדות הלאומית לקידום האנשים הלבנים.
  • פשעי שנאה אינם מוגבלים לבנים. למרות הפרופיל הנתפס של מישהו עם דעה קדומה גזעית, שכן 57% מכל עברייני פשע שנאה של פשעים בעלי מוטיבציה גזעית שזוהו בסקר פשע בריטי לא היו לבנים. אנחנו אולי לא עיוורים בצבעים, אבל שנאה היא.
 • דעות קדומות דתיות ופוליטיות לפעמים אנשים ממוקדים בגלל אמונתם הדתית או הפוליטית. לעיתים קורה בפשע שנאה יכול להתרחש בעקבות פיגוע טרור, כפי שהיה בעקבות הטרגדיה של 11 בספטמבר 2001, ופיגועי הפצצה ב- 7 ביולי 2005 בלונדון, שם היו מוסלמים ואנשים ממוצא מזרח תיכוני במוקד של כמעט 600% מתעוררים בפשעי שנאה.
 • נטייה מינית – למרות שהחוקים משתנים כעת עבור זוגות הומואים המבקשים להתחתן (זה חוקי בכל מקום מלבד צפון אירלנד), הומוסקסואלים וביסקסואלים הם לרוב קורבן לדעות קדומות, אלימות ואפליה. הומופוביה מהווה איום רציני על אלה שרוצים להיות חופשיים לבטא את נטייתם המינית. עמדות העבר גרמו לכך שילדים לומדים לפעמים סוג זה של אפליה כשהוא מועבר מדור לדור.

מקרי פשע שנאה אחרונים

קשה לתת סקירה כללית על המקרים החשובים של פשעי שנאה, אך רשימה זו תתן לך מושג עד כמה פשעים אלה נפוצים ונוראיים.

ג’יימס בירד ג’וניור לינצ’ינג

אחד מפשעי השנאה המזעזעים ביותר של התקופה האחרונה היה הרצח בסגנון לינץ ‘של ג’יימס בירד ג’וניור בן ה -49 ב- 7 ביוני 1998 על ידי שלושה גברים לבנים בטקסס..

בירד היה בדרך בטקסס קרוב לעיירה ג’ספר כאשר שון ברי, לורנס ברואר וג’ון קינג הציעו לו טרמפ. בהמשך דיווחו הרשויות כי בירד וברי מכירים זה את זה.

הגברים הכו בפראות את בירד ואז קשרו את קרסוליו לגב הטנדר של ברי. הם גררו אותו שלושה קילומטרים מעל דרכי אספלט וגרמו לפגיעות קשות. בירד נותר בהכרה במהלך מרבית התעבורה, ולבסוף גווע כשגופתו פגעה בכביש דרך.

המשטרה עצרה מייד את שלושת הגברים והאשימה אותם ברצח הון. הם ניסו כל איש בנפרד. הרשויות שקלו את קינג כמנהיג הטבעת ולמדו שהוא וברואר היו חלק מקבוצת עליונות לבנה.

על פי הדיווחים, השניים נפגשו בכלא שנים קודם לכן כאשר הצטרפו לכנופיה. שני הגברים נידונו למוות, וברואר נהרג בזריקה קטלנית.

ברי, המרצה חיים בכלא, נמלט מעונש של עונש המוות מכיוון שהתובעים קבעו שהוא לא גזען.

מותו של ג’יימס בירד הוביל לחקיקה חשובה, שנחקקה במקור בבתי המשפט בטקסס בשנת 2001. בשנת 2009 חתם הנשיא ברק אובמה את החוק למתיחת פשעים וג’יימס בירד ג’וניור השנאה..

רצח מתיו שפרד

ב- 12 באוקטובר 1998, ארון מקינייני וראסל הנדרסון היכו את מותו של סטודנט בן 21 באוניברסיטת וויומינג מתיו שפרד, הומו גלוי. הוא בילה חמישה ימים בתרדמת לפני שמת מפציעותיו.

שפרד פגש את מקיני והנדרסון בבר מקומי שנקרא “לאונג ‘פירסייד”. מקינייני והנדרסון שתו והם אמרו לשפרד שהם הומואים כדי שיוכלו לפתות אותו למשאית שלהם.

מקיני שלף אקדח ואמר לשפרד לתת לו את הארנק. כששפרד אמר לא, מקיני הכה אותו באקדח. הנדרסון היה מאחורי ההגה בזמן שמקיני המשיך לנצח את שפרד. על פי החשד, מקיני קשרה את גופתו המוכה של שפרד לגדר המעקה מפוצלת העץ ולקחה את ארנקו ונעלו כשהמשיך להכות אותו. לאחר מכן השאירו אותו למות.

ב- 5 באפריל 1999, מקיניי בן ה -22 נמצא אשם ברצח עבירה, רצח מדרגה שנייה, חטיפה ושוד. שותפו לעבודה, ראסל הנדרסון בן ה -21, הודה באשמת חטיפה ורצח עבירה. לשני הגברים ניתנו שני מאסרי עולם ברציפות, אולם לעונש של מקיני אין אפשרות לשחרור, ואילו גזר הדין של הנדרסון אכן.

הפשע עורר את חקיקתם של חוק מתיו שפרד וג’יימס בירד, החוק למניעת פשעים של שונא ג’וניור, כרוכב לחוק הרשאת ההגנה הלאומית לשנת 2010 (H.R. 2647). במהלך 2012, 19.6 אחוזים מתוך 5,790 התקריות חד-משואיות נבעו מהטיות נטייה מינית.

החוק למניעת פשעים נגד מתיו שפרד וג’יימס בירד ג’וניור ג’ייאר ג’רד: מבט מקרוב

הנשיא אובמה חתם על חוק מתיו שפרד וג’יימס בירד, החוק למניעת פשעים נגד שנאה (P.L. מס ‘111-84) לחוק בשנת 2009. הוא נכנס לתוקף מייד כחלק מחוק הרשאת ההגנה הלאומית לשנת הכספים 2010..

מטרת המעשה הייתה להרחיב את חוקי פשע השנאה הפדרליים של ארצות הברית משנת 1969, לכלול פשעים המונעים על ידי המגדר, נטייתו המינית, זהות מגדרית או מוגבלות בפועל או נתפס..

פעולת מתיו שפרד מאפשרת לממשלה להעניק מענקים וסיוע לרשויות המדינה והמקומיות החוקרות ומעמידות לדין פשעי שנאה..

כשמתיו שפרד הוכה למוות בשנת 1998, לרמי, וויומינג, מחלקת המשטרה ביקשה סיוע ממשרד המשפטים האמריקני.

באותה תקופה החוק הפדרלי לא כיסה פשעים שהונעו על ידי רגשות אנטי-לסביים, הומואים, ביסקסואלים וטרנסג’נדרים (להט”בים), כך שהמחלקה לא יכלה לעזור. התביעה הייתה כה יקרה, עד שלרמי נאלצה להרחיב את קציני אכיפת החוק שלה.

מעשה זה מבטיח כי לאכיפת החוק המקומית יש את המשאבים הדרושים להתמודדות עם פשעי שנאה בהיקף רחב יותר בכל רחבי הלוח. בעוד שהיא מתרחבת על המעמדות המוגנים פדרלית, היא גם מספקת שכבת הגנה בנוף זכויות האזרח.

הוראות בולטות בחוק הפדרלי החדש יחסית כוללות:

 • מתן סיוע לגורמי אכיפת החוק הממלכתיים, המקומיים והשבטיים במהלך העמדה לדין וחקירות פליליות, כולל תמיכה טכנית וזיהוי פלילי..
 • הרחבת איסוף הנתונים הסטטיסטיים כך שיכלול מידע על פשעים שנעשו על ידי צעירים או מופנים כלפים.
 • באמצעות מחלקת המשפטים, משרד תוכניות הצדק, המאשר מענקים לתכניות להכשרת קציני אכיפת החוק המקומיים כיצד להפסיק פשעי שנאה שביצעו צעירים.
 • מתן דיווחים על גזר הדין המינימלי לגזר דין חובה על ידי ועדת הגזר הדין האמריקאית.

המרכז האסלאמי של הצתה טולדו רבתי

ב- 30 בספטמבר 2012 היה המרכז האסלאמי בטולדו רבתי עד לחזית ההצתה של רנדולף לין שנכנסה לבניין והצית את חדר התפילה.

לין נסע למרכז האסלאמי עם מספר כלי נשק ושלושה פחי גז אדומים. הוא עצר בתחנת דלק כדי למלא את פחי הדלק לפני שהמשיך למרכז האסלאמי.

הוא נכנס לחדר התפילה בקומה השנייה והצית את השטיח הגדול המשמש לתפילות. לין אמר שהוא הצית את השטיח בכוונה בגלל האופי הדתי של רכוש המרכז האסלאמי.

השריפה גרמה נזק משמעותי לחלקו הפנימי של המבנה לפני שמערכת הממטרות העליונה כיבתה אותו לבסוף. רשויות אכיפת החוק עצרו את לין כעבור שלושה ימים.

באפריל 2013 נידון לין 20 שנות מאסר על פשעי שנאה. לין הודה אמש בדצמבר בשלוש סעיפים:

 • ניתוק מכוון, פגיעה והשמדת רכוש אמיתי דתי בגלל האופי הדתי של אותו נכס.
 • באמצעות אש לביצוע פשע.
 • שימוש ונשיאת נשק לביצוע פשע של אלימות.

לאחר גזר הדין אמר סגן עוזר היועץ המשפטי לממשלה לאגף לזכויות האזרח, רועי ל אוסטין ג’וניור:

החטיבה לזכויות האזרח תמשיך לשתף פעולה עם משרדי ה- FBI ופרקליטות ארה”ב ברחבי הארץ כדי להבטיח שמי שמחלל או שורף מקום פולחן דתי בגלל האמונה הנהוגה שם, יובא לדין.

לי ריגבי

רצח החייל לי ריגבי במאי 2013 גרם לעלייה עצומה במספר פשעי השנאה נגד מוסלמים בבריטניה. מאות עבירות אנטי-מוסלמיות בוצעו ברחבי הארץ בשנת 2013, כמו פיגוע פצצת הדלק מחוץ למרכז התרבות האיסלאמי בגרימסבי. ההתקפה הקטלנית על ריגבי על ידי שני קיצונים אסלאמיים בוווליץ ‘, דרום מזרח לונדון, הייתה המוטיבציה הנתפסת להתקפות נקמה כביכול..

איגוד שוטרי המשטרה הראשי (ACPO) דיווח כי חמישה ימים בלבד לאחר רצח ריגבי דווח על 71 אירועים נפרדים לצוות המתח הלאומי של הקהילה. תפקידה של APCO הוא לשפר את מנגנוני הדיווח באמצעות פיתוח אתר ה- True Vision שלה, המספק מידע לקורבנות ומאפשר לאנשים לדווח על אירועים באופן מקוון.

ראש החזיר

ליאם פראר מלסטר, אנגליה הועמד בהצלחה לדין בשנת 2013 בגין השארת ראש חזיר קפוא מחוץ למרכז קהילתי מוסלמי מתוך כוונה לגרום להטרדה, אזעקה ומצוקה, על פי ההאשמות שהוגשו נגדו. הוא קיבל מאסר על תנאי והוטל עליו להשלים 250 שעות שירות קהילתי.

רצח טרנססקסואלי

רובין בראון היה טרנססקסואל לפני הניתוח שעבד כפרוצה באזור לונדון. בראון נרצח על ידי ג’יימס הופקינס מלדס, אנגליה בשנת 1997, אך הופקינס נתפס ונשפט רק בשנת 2007.

נערכו מספר משפטים דומים בפרופיל רציף טרנססקסואלי. אלה כוללים את המקרה של ניל מקמילן, שקיבל עונש מאסר עולם בגין רצח אנדראה וודל בברייטון, וליאון פייל, שהורשע ברצח הגורל לורין בצפון לונדון..

קנדה רואה עלייה בפשע שנאה

בין השנים 2014-2016, קנדה ראתה עלייה ברמת פשעי שנאה, ככל הנראה בגלל עלייתם של קבוצות ימין קיצוני ופשיסטי. היעדים נטו גם לחברי הלהט”בים וגם לאלה ממוצא יהודי. אבל היו גם יותר פיגועים על ערבים ואנשים מדרום, מערב ודרום-מזרח אסיה.

התקפות אוסטרליות על סטודנטים הודים

הודים רבים נוסעים לאוסטרליה לתארים מתקדמים. זה הוביל למספר גדול של פשעים, בעיקר שוד, נגד סטודנטים אלה בשנת 2009.

המצב מסובך מכיוון שבסך הכל, סטודנטים הודים היו נתונים לפשע פחות מהאוסטרלי הממוצע. אך הם חווים יותר שוד ויותר פשע בכלל באזורים מסוימים.

האנטומיה של פשעי שנאה

פשעי שנאה נתפשים לעתים כאקראיים ופתאומיים. עם זאת, בדרך כלל מדובר בפשעים מכוונת מראש (ראה להלן). אירועי פשע שנאה יכולים לכלול:

 • נזק לרכוש
 • גרפיטי פוגע
 • בריונות
 • הטרדה
 • התעללות מילולית ועלבונות
 • שימוש בשנאה בדואר והתעללות במדיה חברתית
 • תקיפה פיזית.

חוק פשע שנאה הוא חוק שנועד להרתיע אלימות כזו. חוקי פשע שנאה נבדלים מחוקים נגד דיבור שנאה. חוקי פשע שנאה מחזקים את העונשים הקשורים להתנהלות פלילית, בעוד שחוקי דיבור שנאה פושעים קטגוריית דיבור.

שמבצע פשעי שנאה?

מבצעי פשעי שנאה לרוב אינם שונים מכל אחד אחר. על פי מחקר שנערך באוניברסיטת קליפורניה, לוס אנג’לס, שגייס 550 מורשעים בפשע שנאה, הם אינם מתאימים לפרופיל של פסיכופתים או סוציופתים..

המחקר מצא כי עברייני פשע שנאה הינם דעות קדומות ביותר. גורם זה, בשילוב עם נטייה להיות אגרסיבי יותר או לבצע התנהגויות אנטי-חברתיות, יכול להוביל אותם לביצוע פשעי שנאה.

שרשור נפוץ נוסף בקרב הקבוצה היה היסטוריה משפחתית חזקה של התעללות ואלימות.

האם חוקי פשע נגד שנאה שונאים פושעים?

כאשר התובעים יכולים להוכיח כי פשע הוא גם פשע שנאה, ניתן להגדיל את עונשו של העבריין. אך האם זה הופך את זה להרתעה אמיתית?

רוב המומחים הסוציולוגיים מסכימים כי המקום לשנות עמדות חברתיות ולעזור לאנשים להיות סובלניים יותר כלפי אחרים אינו נמצא במערכת הכלא אלא במערכת החינוך, בקבוצות אקטיביסטיות, בכנסייה ואפילו בשולחן המטבח..

למרות שמומחים משפטיים עדיין מתלבטים אם הרצח של מתיו שפרד היה פשע שנאה או פשוט שוד שהשתבש, מה שאנחנו כן יודעים הוא ששני הרוצחים שלו קיבלו שני מאסרי עולם רצופים ללא חוק פשע שנאה על הספרים.

חוקי פשע שנאה עשויים לעזור לאנשים להרגיש בטוחים יותר ולהאמין כי מערכת המשפט ורשויות אכיפת החוק דואגות לשלומם. עם זאת, יש הבדל גדול בין תחושת ביטחון לבין ביטחון.

אכן, אנשים רבים חושבים כי גם אם היה קיים חוק פשע שנאה ממלכתי או פדרלי, אין זה סביר ביותר שהוא היה מונע את הרצח, ולכן קשה לקבוע בוודאות כי חוקי פשע שנאה הם הרתעה יעילה..

גישה מרובה-פתרונות היא התשובה

הדרך הטובה ביותר שמדינות אלה יכולות לעבור מעבר לתרבות האלימות הזו היא לעבוד מלמטה למעלה ולא מלמעלה למטה, על ידי התייחסות לנושאי אלימות ושנאה ברמה הבסיסית ביותר: הקהילה. לכן, אנשים צריכים לטפל בבעיית הדעות הקדומות והשנאה בתוך הקהילות, השכונות, בתי הספר והארגונים שלהם.

כדי להילחם באמת בפשע שנאה, אנשים צריכים להתאסף בכדי לבחון את הסיבות הגזעיות, הכלכליות והפסיכולוגיות שמייצרות פשעים אלה, ולא רק את הרטוריקה הפשטנית של המילה “שנאה”.

כתוצאה מכך, צצו כמה קבוצות מבוססות קהילה, כולל INCITE! נשים בעלות צבע נגד אלימות ו- FIERCE, קבוצת ניו יורק המורכבת מצעירים בצבעים. חוקי פשע שנאה הם התחלה טובה, אך עלינו להמשיך בעבודה בבתים ובקהילות שלנו.

חינוך הציבור

רשויות אכיפה מקומיות צריכות לחנך את הציבור בדרכים למאבק בפשע שנאה. זה יכול לכלול:

הכרה בפשעי שנאה – למרות שפשעי שנאה ברורים מאליהם, כמו צלב קרס בצד הבניין או שריפת צלב, פשעים אחרים עדינים יותר.

מבצעים טובים בהעלמת פשעי שנאה כפשעים שכיחים, ולכן אנשים צריכים לדעת איך נראה פשע שנאה וסימני האזהרה שיש להיזהר מהם..

התערבות או מניעה של פשעי שנאה – הרשויות המקומיות צריכות ללמד אנשים כיצד למנוע פשעי שנאה או להתמודד עם פשעים שהם באים אליהם..

לדוגמה, על בני נוער ללמוד כיצד להתערב כאשר הם רואים מישהו מתנכל לחבר כיתה, ומבוגרים צריכים לדעת כיצד להתמודד עם גזענות או הומופוביה במקום העבודה. זה אולי מתחיל רק בהערה גסה, אבל זה יכול להסלים למעשים חמורים יותר.

אם ניתן לעצור אותו לפני שהוא יוצא משליטה, ניתן להפחית משמעותית את פשע השנאה.

דיווח על פשעי שנאה – יש צורך במערכות כדי להקל על הדיווח על חשד לפשע שנאה. כאשר הוא נמצא במקום, צריך לחנך את הציבור כיצד להשתמש במערכת זו ולעודד זאת.

המוקד כאן הוא לוודא שכולם מרגישים בטוחים כשמדווחים על מעשי שנאה לכוחות המשטרה המקומיים.

התמודדות עם תוכן מקוון מעורר התנגדות – אנשים צריכים שיהיו להם כלים להתמודד עם תוכן מקוון מעליב או פוגע המכוון לאנשים וארגונים על בסיס גזע, דת או נטייה מינית.

לדוגמה, מרבית האנשים אינם יודעים שהם יכולים לדווח על תוכן לא מקובל ישירות לחברת אירוח אתרים. אתרים כמו Whoishostingthis.com מספקים כלי שהם יכולים להשתמש בהם כדי לאתר את חברת האירוח של כל אתר אינטרנט.

חמושים במידע התקשרות הנכון, הם יכולים ליצור קשר עם המארח כדי לבקש ממנו להסיר את התוכן.

כל אחד יכול לעשות את שלו על ידי הרמת הטלפון והתקשר למשטרה כשהם עדים לפשע שנאה. אבל עוד לפני כן הם יכלו:

 • התקשר לחברים ועמיתים לעבודה כדי לדבר על הבעיה.
 • ערכו פגישה שכונתית להגברת המודעות.
 • צור או חתום על עצומה לרפורמה בחוקים המקומיים והפדרליים.
 • הדפס עלוני מידע.
 • שתפו את הכישרונות היצירתיים שלהם בדרכים אחרות.

עמידה בפני פשעי שנאה

הנה כמה דוגמאות לאנשים באמריקה שעמדו נגד מעשי שנאה:

תלמידי כיתה ו ‘במורגנטאון, וירג’יניה המערבית, ציירו על כתובות גרפיטי שרוססו על הקיר החיצוני של חנות הנוחות המקומית שלהם. המורה שלהם השתמש בגרפיטי כדוגמה כדי ללמד את התלמידים על השפעות שנאה ואלימות.

לאחר שהתלמידים צפו בסרטון “לא בעיר שלנו”, המתאר כיצד אנשי בילינגס, מונטנה, לחמו בשנאה, הם החליטו שהשארת הגרפיטי על קיר חנויות הנוחות תתרום לחוסר רגישות רבה יותר בקהילה..

מעשיהם של סטודנטים אלה הפכו אותם למודל לחיקוי רב עוצמה במורגנטאון, והם קיבלו סיקור רב בעיתונות, כמו גם ברכותיו של היועץ המשפטי לממשלה במערב וירג’יניה..

בשנת 2002 ג’וזף רודריגז מסקרמנטו בקליפורניה פתח בקמפיין להפסקת מכירת בגדים ניאו-נאצים בחנויות Target ביישובו, שיזם שינוי בפריסה ארצית..

צלב קרס נאצי
“צרות, פשוטות ופשוטות” מאת ניקולס ניקוליק © 2011 באמצעות פליקר. מורשה תחת CC BY 2.0.

הוא ביקר בחנות היעד בסקרמנטו וגילה קו לבוש עם הסמלים המספריים “88”. האות H היא האות השמינית של האלף-בית, והספרים “88” הם קוד הכוח העליונות הלבן של “הייל היטלר”.

החברה העבירה את הקו ל -1,100 חנויות Target בכל אמריקה. לאחר מספר ניסיונות לגרום לטרגט להפסיק את מכירות הבגדים “88”, רודריגז יצר קשר עם המרכז לחוק העוני הדרומי.

היעד סוף סוף הפסיק למכור את הפריטים והתנצל על אי נוחות או אי נוחות שנגרמו על ידי קו הביגוד “88”, באומרו שהם לא יסבלו ולא יסבלו אפליה בשום צורה שהיא.

קבוצות, אגודות וארגונים לא ממשלתיים שיכולים לסייע

קבוצות קהילות רבות וארגונים לאומיים מטפלים בסוגיות סביב פשעי שנאה. להלן כמה מהקבוצות הגדולות שפועלות לשינוי:

איגוד החירויות האזרחיות האמריקניות: פרויקט טרנסג’נדרים הומואים לסביות הומואים

פרויקט הלהט”בי של ACLU נלחם באפליה תוך העברת דעת הקהל על זכויות הלהט”בים דרך מערכת בתי המשפט, המחוקק והחינוך הציבורי המעורבים בחמשת תחומי החשיבה הללו: מערכות יחסים, הורות, אפליה, בתי ספר וצעירים. מבקרים באתר שלהם יכולים להיות מעורבים יותר באמצעות היוזמה “קבל עסוק, קבל שוויון”, המספקת כלים להשגת שוויון להט”בי..

פרויקט נגד אלימות

ארגון זה ממוקם בעיר ניו יורק והוא מציע סנגור וייעוץ, כמו גם מוקד דו לשוני לקורבנות אלימות. מטרתו היא לשים קץ לאלימות שנאה ותקיפה מינית, במיוחד כלפי הקהילה הלהט”בית וה HIV. אתה יכול לעזור על ידי תרומה או התנדבות לעזרה בפרויקט נגד אלימות.

קרפיף

הקמפיין נגד גזענות ופשיזם אינו מיושר לשום מפלגה או נטייה פוליטית. זה מנוהל על ידי אוסף של אנשים עם רקע מכל תחומי החיים, שחולקים מחויבות למאבק בגזענות ופשעי שנאה.

עצור את שנאת בריטניה

הארגון הלאומי המוביל בבריטניה שפועל לאתגר את כל צורות הפשע והשנאה באמצעות הכשרה, השכלה וייעוץ.

קמפיין לזכויות אדם: פשעי שנאה

מטרת ארגון הסנגור זה להשיג שוויון זכויות לאנשים להט”בים. אתר האינטרנט שלה מספק מגוון משאבים הקשורים למאבק בפשע שנאה, כולל דוחות יוזמות חקיקה וסיפורי החדשות האחרונים. יש לו גם עמוד שאלות נפוצות המכסה פשעי שנאה.

זכויות האדם ראשית

בהתבסס בניו יורק ובוושינגטון הבירה, ארגון זכויות אדם בינלאומי שאינו מפלגתי מגן על אנשים הנמצאים בסערה, כמו קורבנות לאפליה, פליטים שנמלטו מרדיפות, קורבנות פשעים נגד האנושות, ואלה שסבלו מהפרות אחרות של זכויות האדם..

הם גם מסייעים לאנשים שזכויותיהם נשחקו בשם הביטחון הלאומי, וכן תומכי זכויות אדם שמכוונים להגנה על זכויותיהם של אחרים. תכנית האפליה הלוחמת שלהם נועדה להילחם בפשעי שנאה על ידי עידוד התגובה המהירה וההוגנת של ממשלות צפון אמריקה, אירופה, אירו, בכל המקרים של גזענות, שנאת זרים, אנטישמיות, אנטי-מוסלמית, הומופובית, וצורות אחרות של מוטיבציה הטיה. מעשי אלימות.

הברית ההומו-לסבית נגד לשון הרע (GLAAD)

ארגון זה מקדם ייצוג הוגן ומדויק של אנשים ואירועים בתקשורת כאמצעי לחיסול הומופוביה ואפליה עקב זהות מגדרית ונטייה מינית. באתר GLAAD יש עמוד ‘קריאות לפעולה’ כדי לעודד אנשים לדווח על מקרים של השמצה בתקשורת ולהשתלב יותר..

רשת הומואים, לסביות וחינוך ישר (GLSEN)

רשת החינוך הגאה, לסבית וסטרייט חינוך עוקבת אחר האקלים בבתי ספר שונים לנוער להט”בים ומציעה משאבים לחינוך נגד משוא פנים. באתר ישנם כלים וטיפים לצעירים ומחנכים שיעזרו לבתי ספר להיות מקומות בטוחים עבור כל תלמיד, ללא קשר לנטייה המינית או לזהותם המגדרית..

קרן מתיו שפרד

דניס וג’ודי שפרד הקימו את הארגון הזה לזכר בנם בן ה -21. הקרן פועלת בשלושה תחומים עיקריים: השמטת שנאה, עזרה לארגוני נוער ליצור סביבות בהן הצעירים מרגישים בטוחים להיות עצמם, ופועלים למען השוויון של כל האמריקאים הלהט”בים..

כוח המשימה הלאומי של ההומואים והלסביות

ארגון ההסברה לזכויות הומואים צופה בסטטיסטיקה של פשע שנאה. הם בנו דוח סטטוס של מדינה למדינה הנוגע לחקיקה נגד פשעי שנאה, שם המבקרים יכולים ללמוד על סוגיות ופעולות ספציפיות במדינתם..

פשע שנאה מיועד מראש

רבים מאיתנו רואים שפשעי שנאה הם לרוב תגובה ספונטנית למצב מסוים או לעימות מסוים, אך ישנן מספיק ראיות העומדות בפני תיאוריה זו ותומכות ברעיון שלמעשה פשעי שנאה רבים שמתבצעות מוכנים מראש..

אדם או קבוצת אנשים נוטים לכאורה לקבוע תוכנית פעולה והמשתתפים יבצעו אותה בזהירות ובדיוק..

עבור הקורבן של פשע שנאה, פעולה זו היא לעתים קרובות בלתי צפויה לחלוטין והיא כרוכה לעתים קרובות ברמות שונות של אלימות יחד עם דיאלוג פוגעני.

פגיעה ברכוש הקורבן, גרפיטי פוגע, דואר שנאה ותקיפה פיזית הם כמה מהאירועים השכיחים יותר הקשורים לפשע שנאה.

האם ניתן להראות כוונה בלתי ניתנת להכחשה?

אם קבוצת גברים צעירים משחיתה חנות ריקה, אין זה אומר שהם עשו זאת מכיוון שהבעלים היה הומוסקסואל; יתכן שהם פשוט ראו את ההזדמנות שמציע בניין נטוש.

על התביעה לספק הוכחה לכך שהגברים פקדו את הבניין בגלל גזעו של הקורבן, צבעו, דתו, או מסיבה אחרת אחרת כדי להדגים שמדובר בפשע שנאה.

השימוש של הנאשם בהשמצות גזעיות או אתניות במהלך ביצוע הפשע, או הודאת הנאשם כי הונעו מהטיה על מנת לבצע את העבירה, יכול לעזור להוכיח שמדובר בפשע שנאה..

בפועל, התובעים נוטים לחפש הרשעות בפשע שנאה רק במקרים בהם יש עדויות חזקות להטיה מצד הנאשם..

לדוגמא, בדוגמת השחתה לעיל, סיסמאות השנאה המרוססות של הנאשם הנוגעות לנטייה המינית של בעל החנות יהוו עדות רבת עוצמה לכך שרגשות אלו הניעו את החשוד לביצוע הפשע..

שימוש במשאבים וכלים מקוונים

אם אתה נתקל בתכנים שנחשבים לך כפסולים או פוגעים, עליך לנסות ליצור קשר ישירות עם בעל האתר כדי לדווח על הבעיה, או שמדובר בהתקפה אישית עליך, יתכן שהוא יצטרך לפנות למשטרה.

תוכל לגלות מי הבעלים של אתר אינטרנט ופרטי מנהל האתר על ידי ביקור באתר Whoishostingthis.com.

יכול להיות שהחומר שאתה צופה לא רע מבחינתך לדעתך, אך למעשה נחשב לחוקי.

עדיין כדאי מאוד להקדיש את הזמן לדווח על כל חומר מעורר התנגדות שתמצא באינטרנט, מכיוון שהוא דרך יעילה לסייע בהפחתת פשע שנאה באופן כללי.

לא מדובר רק במילים שיכולות להיחשב כמזיקות ועלולות להסית שנאה מיותרת. יש לדווח גם על כל תמונה, וידאו או מוזיקה שתמצאו המכילים חומר פוגעני, מכיוון שזה יכול להיות כל מה שצריך בכדי להוציא את החומר..

לא תמיד לזהות מיהו הבעלים של אתר מסוים זו משימה פשוטה, במיוחד אם הקימו את האתר במידה מסוימת של אנונימיות מצד שלישי..

אם אינך מצליח בניסיונות שלך ליצור קשר עם בעל האתר או לקבל תגובה, ייתכן שתרצה לנסות ליצור קשר עם ספק שירותי האינטרנט או חברת האירוח, לבדוק מהי מדיניות התוכן שלהם ולהודיע ​​להם על הפרה אפשרית.

ישנם מספר מקורות העומדים לרשות כל מי שרוצה לעשות ככל יכולתו כדי להילחם בפשע שנאה ואת ההשפעה שיכולה להיות על אנשים:

פשע שנאה בארה”ב

חוקי פשע שנאה משתנים ממדינה למדינה. עם זאת, לחוקי פשע שנאה של המדינה יש נטייה להטיל עונשים קשים יותר על עבריינים אשר מכוונים לקורבנותיהם בגלל גזע, דת, אתניות, מין, נטייה מינית, זהות מגדרית או מוגבלות..

לדוגמה, אם עבריין תקוף אדם מכיוון שאדם זה הוא הומוסקסואל, סביר להניח שפשע זה הוא פשע שנאה. בדרך כלל, חוקי פשע שנאה של המדינה משמשים כחוקים לשיפור העונש.

המשמעות היא שהם מגדילים את העונש בגין עבירה אם הקורבן או היעד נבחר בכוונה לאלימות בגלל מאפייניו האישיים.

לכל מדינה יש כלים חשובים העומדים לרשותה כדי להילחם בפשעי הטיה והפרת זכויות אזרח. מדינות שואבות את סמכויות האכיפה של זכויות האזרח שלהן מפסקי דין, כמו גם מפשעי שנאה וחוקים פליליים.

חוקי פשע שנאה רבים במדינה מטילים עונשים פליליים מוגברים על אירועים הקשורים להטיה.

חוק הארץ

מאז 1968 כיסה החוק הפדרלי בארה”ב מעמד מוגבל של פשעי שנאה, כולל:

 • פשעים שבוצעו על בסיס גזע, דת או ממוצא לאומי.
 • פשעים נגד קורבנות העוסקים בפעילות מוגנת פדרלית, כגון הצבעה, לימודים בבית ספר או חירויות אחרות המוגנות פדרלית..

חוק זכויות אזרח חשוב זה אינו מכסה פשעים המונעים מהטיה נגד נטייתו המינית, מין, זהות מגדרית או מוגבלות של אדם, או כאלה ללא קשר כלשהו לפעילות מוגנת פדרלית. זו הסיבה שהחוק למניעת פשעים של מת’יו שפרד וג’יימס בירד ג’וניור השנאה היה הכרחי.

תומכי החוק דחקו במחוקקים להבין כיצד יש להעמיד לדין במהירות את כל הפשעים האלימים, ללא קשר למוטיבציה..

שיא שמירת דרך ה- FBI

ה- FBI הוא כוח החקירה היחיד בגין הפרות פליליות של תקנות זכויות אזרח פדרליות באמריקה. פשע שנאה הוא העדיפות הראשונה בתכנית לזכויות האזרח שלהם, שהיא ממשיכה לשפר ולעדכן. בשנת 2012 פתח ה- FBI 200 חקירות פשע שנאה בלבד.

בשנת 2014, ה- FBI ביצע שינויים בתהליך הגבייה לתוכנית ה- UCR שלהם, המספק נתונים מדויקים של בעיית פשע השנאה בארצות הברית.

השינויים מאפשרים לאכיפת החוק לספק מידע ספציפי ביותר בעת הגשת נתונים הנוגעים לפשעי שנאה. סוכנויות יכולות כעת להגיש דוחות על פשעים שנעשו על ידי צעירים או נגדם, כמו גם על אלה המונעים מהטיה של זהות מגדרית. קטגוריות המירוץ והאתניות הורחבו גם הן.

פשע שנאה ועונש

פשעי שנאה מקבלים עונשים נוקשים מכיוון שלמרות שעבריינים מכוונים לרוב רק לאדם אחד, אותו אדם מייצג הטיה נגד קבוצה שלמה על סמך האתניות שלהם, מגדרם, העדפתם המינית, דתם או מאפיינים אחרים.

יש הרבה חוקים ממלכתיים ופדרליים האוסרים פשעי שנאה. עם זאת, הוכחת קיומה של הטיה קשה מאוד.

 • חוקים המגנים על מטרה מוסדית – אלה חוקים האוסרים השחתה מוסדית, כגון פגיעה בכנסייה, בית מקדש, בית כנסת או מסגד או התנוונותו..
 • חוקים להגנה על אנשים על בסיס חברותם בקבוצה מוגדרת – חוקים מסוג זה הופכים את זה לפשע לאיים או להשתמש באלימות כלפי אדם או אנשים בגלל חברותם במעמד מוגן..
 • חוקים המוסיפים עונשים נוספים כאשר עבריין הועמד כתקיפה או על פי חוק פלילי כללי אחר – במקרים כאלו הנאשם מקבל שיפורי גזר דין אשר מטילים עונשים מוגברים (מחמירים) מכיוון שהנאשם ביצע את הפשע עקב הטיה נגד ה קורבן.

לא כל פשע שנעשה נגד מיעוט גזעי או אדם להט”בי הוא פשע שנאה. על התובע לשכנע את השופט או חבר המושבעים כי הנאשם שביצע את המעשה הפלילי הבסיסי מונע מהטיה.

זה אתגר להוכיח כי הנאשם פעל בכוונה לפשע שנאה אלא אם הנאשם מודה במשטרה או באחרים כי הם ביצעו את הפשע בגלל הטיה..

הוכחת מקרה ההטיה

מלבד הצהרות הנתבע עצמו, ראיות להטיה יכולות לכלול:

חברות בקבוצה שמעודדת שנאה לקבוצות ספציפיות, כמו קבוצה בדלנית שחורה או קבוצת פייסבוק מקוונת שמתנגדת להומוסקסואליות. אינדיקציות אחרות להטיה קבוצתית כוללות:

 • החזקת סמליות או ספרות עם קשר להטיה, כמו טקסטים אנטישמיים או עלונים אנטי-הומואים.
 • יצירות אמנות, כתבים, גרפיטי או קעקועים של הנאשם.
 • שימוש בשמצות או גרפיטי מוטים במהלך או בזירת הפשע.
 • תאריך האירוע אם הוא עולה בקנה אחד עם חג או יום השנה משמעותיים הקשורים להטיה הנתפסת.
 • פשעי שנאה זהים שביצע הנאשם.

פרשת ג’ורג ‘צימרמן / טרייבון מרטין

פרשת ג’ורג ‘צימרמן-טרייון מרטין מדגימה עד כמה קשה להוכיח כוונה. ב- 26 בפברואר 2012, ג’ורג ‘צימרמן, קברניט בשכונה בסנפורד, פלורידה, התקשר ל- 911 כדי לדווח על מה שהוא תיאר “אדם חשוד” בשכונה שלו..

המשטרה הנחתה אותו להישאר ברכב השטח שלו ולא להתקרב לאדם. עם זאת, צימרמן התעלם מהוראותיהם והחל לעקוב אחר טרייבון מרטין סביב מתחם הדיור.

שכנים דיווחו על שמיעת ירי כמה רגעים אחר כך. כשהמשטרה הגיעה, צימרמן הודיע ​​להם שהוא ירה במרטין והתעקש שהוא עשה זאת בהגנה עצמית.

בדו”ח המשטרה כותב הקצין טימותי סמית כי צימרמן דימם מאחורי ראשו, כמו גם מאפו..

במקרה זה, הוכחת כוונה היא המכשול הגדול ביותר בכדי להעמיד לדין זה כפשע שנאה. השאלה היא האם צימרמן עקב אחרי מרטין בגלל המירוץ שלו, או בגלל שהוא היה פורץ בשכונה.

התובעים צריכים לקבוע מעל לכל ספק סביר בדיוק מה צימרמן חשב ברגע בו לחץ על ההדק. מה שמסבך עוד יותר את המקרה לזכויות האזרח הוא שהקורבן אינו יכול לדבר בעד עצמו או לספק הוכחה נוספת.

העמדתם לדין בעבירות שנאה

פשע שנאה הוא תוספת למעשה פלילי קיים, כמו השחתה או הצתה. הרשויות לפעמים אינן מדווחות על פשעים נפוצים כמו תקיפה, נזק לרכוש, ועבירות חמורות עוד יותר כפשעי שנאה.

במקרים כאלה על התביעה פשוט להוכיח כי הנאשם ביצע פשע מבלי להוכיח שלנאשם הייתה כוונה או מניע לבצע פשע שנאה..

עם זאת, אם הוכח פשע שנאה, השופט יטיל עונשים נוספים על העונש שהתקבל.

השינויים האחרונים בחוק למניעת פשעי שנאה עשו שינוי גדול בכך שהם כללו את מרכיב הכוונה בחוקי פשע שנאה. בתי משפט מסוגלים להוציא עונש גבוה יותר לעבריין, שעשוי לסייע בהרתעת מעשי שנאה עתידיים.

בנוסף, עדכונים לחוק סטטיסטיקה של פשע שנאה פשעית (HCSA) עשויים לעודד סוכנויות אכיפת החוק לדווח על פשעי שנאה נוספים, מה שעשוי לעזור להפוך את הנתונים למדויקים יותר..

שינוי בחוקים הפדרליים בנושא פשע שנאה עשוי להראות גם בפני אזרחים אמריקאים עד כמה הבעיה באמת חמורה באמצעות העמדת כספים להפעלת אירועים ציבוריים לחינוך אנשים על פשעי שנאה..

ברגע שהמשטרה, הממשלות המקומיות והקהילה יתאגדו יחד, היא מקווה שהבעיה תהפוך לניהול יותר ומספר פשעי השנאה יירד.

מדינת פשע השנאה בארה”ב

למרות שעשינו דרך ארוכה בשנים האחרונות, באמריקה יש הרבה עבודה לעשות כדי להפחית פשעי שנאה.

על גורמים בחוק להתייצב בכנות ובשקידה, ועליהם לעבוד קשה כדי לקבוע אם פשע הוא גם מעשה שנאה.

צריך גם לחוקק חקיקה כדי לוודא שאיש לא מותקף רק בגלל אמונותיהם האישיות, דתם, השתייכותם או לאומם..

הורים, מורים ומנהיגים דתיים כולם צריכים לעבוד יחד כדי לעצור דעות קדומות וחוסר סובלנות לפני תחילתה.

עלינו לדון בנושא וללמוד לעצירת פשעי שנאה כאומה. כולנו צריכים לדבר נגד פשע שנאה, ביג דעות קדומות. עבודה משותפת בדרך זו היא הדרך היחידה לצמצם את מספר פשעי השנאה.

משאבים

 • איך אתה מגדיר שנאה?
 • נתונים סטטיסטיים אחרונים בנושא פשע שנאה
 • לא בעיר שלנו
 • עשר דרכים להילחם בשנאה: מדריך לתגובה קהילתית
 • חוקי פשע שנאה והרחבת הכוח הפדרלי.

פשע שנאה בבריטניה

פשע שנאה הוא נושא גדול כמו בארצות הברית. ושתי המדינות התפתחו לגביו בדרכים דומות ובמסגרות זמן דומות.

מרץ נגד שנאה בדבלין
“דבלין 15 במרץ,” מאת סינן פו © 2013 באמצעות פליקר. מורשה תחת CC BY 2.0.

פשע שנאה במספרים

אחוז הפשעים שיש שנאה כגורם בולט דומה מאוד לזה בארצות הברית.

מספר נפגעי פשע השנאה שדווח בשנת 2012 (כולל אנשים, עסקים, מוסדות וחברה בכללותה) היה 7,164, ירידה של 549 בהשוואה לשנת 2011. נתונים סטטיסטיים נוספים מתוכנית UCR כוללים:

 • 75.6 אחוז מקרבנות פשעים נגד רכוש סבלו ממעשי הרס, נזק ו / או השחתה.
 • מתוך סך של 5,331 עבריינים ידועים, 54.6 אחוז היו לבנים ו 23.3 אחוז היו שחורים.
 • רשויות אכיפת החוק דיווחו על 10 מקרי רצח ו -15 אונס כפשעי שנאה.

איסוף נתונים: הקלטה וחקיקה של פשעי שנאה

בשנים האחרונות נעשו מאמצים ושינויים בחוק ליצירת הגדרות משפטיות של מהו פשע שנאה. דוגמא טובה לכך היא הכנסת סעיף 146 לחוק הצדק הפלילי לאנגליה ולווייל בשנת 2003.

חוק זה, שנכנס לתוקף בשנת 2005, מתייחס לפשע שנאה הומופובי ואירועי שנאה הומופוביים. הוא קובע כי על בית משפט להתייחס לעוינות המבוססת על נטייה מינית כגורם מחמיר כאשר הוא מעלה בחשבון את חומרת העבירה. זה נקבע על ידי האם אחד הדברים הבאים נכון:

 • בעת ביצוע העבירה, או מייד לפני כן או לאחר מכן, הפגין הפוגע כלפי קורבן העבירה עוינות על בסיס נטייה מינית (או נטייה מינית חזקה) של הקורבן..
 • כי העבירה מונעת (לגמרי או חלקית) מעוינות כלפי אנשים שהם בעלי נטייה מינית מסוימת.

אם עבירה הונעה על ידי עוינותו או הדעות הקדומות של העבריין כלפי הקורבן בהתבסס על נטייתם המינית בפועל או הנתפסת, אזי השופט נדרש להתייחס לכך כגורם מחמיר ולהצהיר בבית משפט פתוח כל יסודות נוספים בגזר הדין שהם נתינה במיוחד עבור החמרה הזו.

סקוטלנד הציגה את העבירות שהוחמרו על ידי דעות קדומות (חוק סקוטלנד) בשנת 2009, זה מביא אותן לתואם עם חקיקת פשע שנאה שכבר קיימת באנגליה ובוויילס והיא כוללת פשעי שנאה הומופוביים וטרנספוביים..

איגוד קצינים שוטרים ראשי פועל על בסיס שיש הבחנה בין אירוע שנאה לפשע שנאה.

אירוע שנאה מוגדר כ:

 • כל אירוע שאינו פשע הנתפס על ידי הקורבן או כל אדם אחר כמונע על ידי עוינות או דעות קדומות.

פשע שנאה מוגדר כ:

 • כל אירוע שנאה, המהווה עבירה פלילית, הנתפסת על ידי הקורבן או כל אדם אחר, מונע על ידי דעות קדומות או שנאה המבוססות על נטייתו המינית של אדם.

כיום קיים פער בחוק ביחס לסוגים שונים של פשעי שנאה. ניתן להאשים מבצעי עבירות שנאה המניעים גזעיים ודתיים בעבירות ספציפיות כמו הטרדה או תקיפה מחמירים בגזע או דתית. עם זאת, מבצעי פשעי שנאה הומופוביים מואשמים בעבירה קיימת כמו תקיפה, והמוטיבציה ההומופובית נלקחת בחשבון במהלך הליך גזר הדין..

נתונים על נתונים סטטיסטיים של פשע שנאה נאספים באמצעות סקר הפשע באנגליה ובוויילס והמשטרה רושמת נתוני פשע המסופקים למשרד לסטטיסטיקה לאומית.

מדינת פשע השנאה בבריטניה

למרות שעשינו דרך ארוכה בשנים האחרונות, בבריטניה יש הרבה עבודה לעשות כדי להפחית פשעי שנאה. גורמים בחוק חייבים לדווח בכנות ובשקדנות, ועליהם לעבוד קשה כדי לקבוע אם פשע הוא רק שוד או באמת מעשה שנאה.

הורים, מורים ומנהיגים דתיים כולם צריכים לעבוד יחד כדי לעצור דעות קדומות וחוסר סובלנות לפני תחילתה.

עלינו לדון בנושא וללמוד לעצירת פשעי שנאה כאומה. כולנו צריכים לדבר נגד פשע שנאה, ביג דעות קדומות. עבודה משותפת בדרך זו היא הדרך היחידה לצמצם את מספר פשעי השנאה.

משאבים

 • איך מגדירים שנאה?
 • לא בעיר שלנו
 • עשר דרכים להילחם בשנאה: מדריך לתגובה קהילתית
 • חוקי פשע שנאה והרחבת הכוח הפדרלי
 • עצור את שנאת בריטניה

פשע שנאה בקנדה

חל שינוי ניכר במגוון האוכלוסיות בקנדה בשנים האחרונות ועל אף התקדמות מסוימת בעזרת תנועות חברתיות, כדי להפחית את הפוטנציאל לפשע שנאה, הנושא עדיין נותר נושא הדאגה שצריך להתייחס אליו בחברה של ימינו..

יש כמה חדשות חיוביות שכדאי לעכל כשמסתכלים על סטטיסטיקות הפשע, המצביעות על צמצום פשעי שנאה אלימים נגד קבוצות ספציפיות, אך פשעי שנאה המונעים על ידי נטייה מינית ופשעי שנאה מונעים גזעיים עדיין נותנים סיבה רבה לדאגה..

עצרת נגד גזענות בוונקובר, B.C. אמורי ברנס, יו
“עצרת נגד גזענות בוונקובר, B.C. אמורי ברנס, יו”ר האסיפה המחוקקת ובטי בקסטר, מועמדת NDP, מימין לחזית “מאת אלן דוטון, CAERS © תאריך לא ידוע באמצעות ויקיפדיה. מורשה תחת CC BY-SA 3.0.

החוק הפלילי

החוק הפלילי, המכונה גם עבריין הקוד, הוא חוק שנועד להתמודד ולהתמודד עם מרבית העבירות והתקריות הפליליות שעלולות להתרחש בקנדה..

החוק הפלילי של קנדה קובע כי פשע שנאה מתבצע כאשר מישהו מתכוון להפחיד, לפגוע או להפחיד אדם אחר או קבוצת אנשים שאליהם הוא שייך.

הקורבנות נתפסים כממוקדים מכוח מי שהם ולא כל דבר שעשו.

סעיפים 318 ו- 319 לחוק הפלילי קובעים כי מדובר בפשע להסתה לשנאה עם סעיף 318 הקובע כי מדובר במעשה פלילי “לדגול או לקידום רצח עם” – לקרוא, לתמוך, לעודד או לטעון להריגתם של חברי קבוצה המבוססת על צבע, גזע, דת, מוצא אתני או נטייה מינית “

זכויות אדם קנדי

החוק לזכויות האדם בקנדה עוסק גם בנושא פשע שנאה לפי סעיף 13 לחוק, הקובע כי מדובר בשיטת שיקול דעת להעביר הודעות שנאה באמצעות ציוד טלקומוניקציה, כולל האינטרנט.

סעיף 13 עוסק ביתר פירוט בהודעות שנאה ומכסה את כל ההיבטים של העברת דרכי שנאה, כולל מסרים כתובים ומדוברים הנתפסים כמי שמכוונים לא הוגן לאדם או לקבוצת אנשים בגלל הרקע האתני שלהם, נטייתם המינית או כל חלק אחר של החברה שלנו.

פשע שנאה במספרים

קנדה הסטטיסטית אסף את הקבוצה האחרונה של נתוני הפשיעה המכסים את שנת 2012 והיו בסך הכל 1,414 אירועי פשע בעלי מוטיבציה לשנאה על ידי המשטרה בסך הכל במהלך 12 החודשים האחרונים.

כמעט 50% מהפשעים המדווחים היו שנאה מונעת מבחינה אתנית או גזעית, כאשר 704 דיווחו על אירועים. היו 419 מקרים הקשורים באדיקות. היו 185 מקרים שדווחו כמונעים על ידי שנאת נטייה מינית.

דמויות חשופות אלה מספרות רק חלק מהסיפור מכיוון שלמרות שפשעי שנאה הקשורים לנטייה מינית היו הקטנים ביותר, הם היו למעשה האזור שהיה עד למספר הגדול ביותר של עבירות אלימות..

כ -67% מכלל 185 פשעי שנאה שביצעו בגלל נטייתם המינית של הקורבן, הביאו לאלימות, שבניגוד מוחלט לפשעי שנאה נגד דת או גזע, שנחשבו בעיקר לעבירות שובבות..

הפער הזה לא הופך סוג אחד של אירוע למטריד פחות מהאחר, אך הוא מספק תובנה לגבי הסוגים והצורות של פשעי שנאה שמתבצעים בקנדה..

הנתונים גם מראים כי 80% מקרבנות פשע השנאה נטייה מינית היו גברים מתחת לגיל 25 ובסך הכל, אולי תופתעו לגלות ש 72% מקרבנות פשע השנאה היו גברים כאשר 40% מהם היו מתחת לגיל 25..

נרשמה עלייה של 6% בפשעי שנאה מדווחים מהשנה הקודמת, וההבדלים הדמוגרפיים משפיעים על מקום שעשוי להיות פשעי שנאה.

נרשמה עלייה בפשעי שנאה שדווחו באונטריו, אלברטה וקוויבק, אולם בקולומביה הבריטית היו 11 פחות מקרים שדווחו בשנת 2012.

תקריות בטורונטו, במונטריאול ובוונקובר היוו 35% מכל פשעי השנאה המדווחים והמילטון, ת’אנדר ביי, ופיטרבורו היו שלושת האזורים עם הרמה הגבוהה ביותר של פשע שנאה מדווח.

דבר שבולט במיוחד בסטטיסטיקה זו באופן כללי, הוא המספר הכולל של האירועים המדווחים על פשע שנאה במדינה במהלך 2012.

בטח שמספר זה צריך להצביע על כך שישנם אירועים רבים של פשע שנאה בדרגות חומרה שונות אשר אינם מובאים לידיעת המשטרה.

נראה כי סקר חברתי כללי בנושא קורבן הקורבן משנת 2009, הבוחן את ביטחונם של קנדים, מאשר את חוות הדעת הזו עם שני שליש מהנשאלים שאמרו כי היו קורבנות לפשע שנאה, וקבע כי הם לא דיווחו על האירוע רשויות המשטרה.

מדינת פשע השנאה בקנדה

יש עדיין המון עבודה שצריך לעשות לפני שמישהו יכול להגיד בכל מידה של ביטחון כי מקרים של פשע שנאה בקנדה בדרך למיגור או אפילו למשטר בהצלחה.

מטרה סופית זו יכולה להיות מושגת אם הורים, מורים, מנהיגים דתיים, גופי ממשל וכל אזרח בעל אופי אחראי, עובד בקואליציה והוא אמיץ מספיק כדי לעמוד ולהתבטא נגד פשע שנאה וההשפעה שיכולה להיות על אנשים חי.

משאבים

ישנם מספר מקורות העומדים לרשות כל מי שרוצה לעשות ככל יכולתו כדי להילחם בפשע שנאה ואת ההשפעה שיכולה להיות על אנשים:

 • המרפאה האפריקאית הקנדית המשפטית
 • אסיפת האומות הראשונות
 • הפדרציה הערבית הקנדית
 • איגוד החירויות האזרחיות הקנדי
 • המועצה הלאומית של מוסלמים קנדים
 • נציבות זכויות האדם הקנדית
 • MyGSA
 • PFLAG קנדה
 • עבודת רשת מחדש
 • מועצת הקנדים עם מוגבלות.
 • דיווח על פשע שנאה על ידי המשטרה בקנדה, 2014
 • מהו פשע שנאה?
 • אתר דיני צדק
 • בעלי הומואים לסגירת מסעדה, חולים מהעלבונות

פשע שנאה באוסטרליה

בצדק יש חוקים פדרליים באוסטרליה המספקים הגנה משפטית וזכויות לקורבנות להתמודד עם כל אירוע של פשע שנאה בכל צורה שהיא באה.

חוק האפליה הגזעית משנת 1975 אוסר על דיבור שנאה על רקע רב של החוק והחוק הפדרלי הזה הופך את החוק לחוק, להעליב, להשפיל או להפחיד כל אדם או קבוצת אנשים אחרים בגלל צבעם, אתניותם או מכל סיבה אחרת כגון נכות או נטייה מינית מסוימת.

כל מי שחש מודאג ממעשיו או מעשיו של אדם אחר יכול לבקש להגיש תלונה לנציבות זכויות האדם האוסטרלית.

יש אפילו מעשה שהועבר לפני מאה שנה שהוא עדיין רלוונטי כיום בכל מה שקשור לפשע שנאה.

סעיף 85ZE לחוק פשעים 1914 הופך את העבירה לשימוש ביודעין או בפזיזות בשירות הובלה באופן שמבוגר סביר ימצא פוגע בו..

ממשלת אוסטרליה הציגה לאחרונה תיקון לחוק זה העוסק באופן ספציפי בתכנים פוגעניים הנמצאים באמצעות תוכן אינטרנטי, ועל כל צורותיו השונות כמו דוא”ל, הכלולות בחקיקה..

היו כמה העמדות לדין ביחס לתוכן מקוון שהוחל תחת סעיף 85ZE, אך אלה היו בעיקר על בסיס תביעות אשמה, כך שעדיין נותר לראות עד כמה מוצלחת התביעה, כשהיא עומדת במלואה בבית משפט. חוק על בסיס קבוע.

הבדלי מדינה

כל תחומי השיפוט האוסטרלים מספקים מסגרת משפטית לחיפוש פיצויים כאשר אדם קורבן בגלל גזעו.

עם זאת, יתכן וזה לא יתברר באופן ברור בכל הנוגע למצב בו אדם נפגע בגלל צבעו, מוגבלותו, מוצאו האתני, דתו או נטייתו המינית..

לטסמניה יש חוק נגד אפליה משנת 1998, העוסק בכל מי שמסית שנאה, ובניו סאות ‘ויילס יש את חוק האפליה משנת 1977, שהפך אותה לעבירה פלילית להסית שנאה, ביזיון או ללעג קשה לאדם או קבוצה בעילה של גזע.

למרות שיש עונש מאסר בפועל או קנס אפשרי לכל מי שנמצא אשם, נראה שעדיין קיימת התביעה על פי חוק זה..

מדינת ויקטוריה הציגה את חוק הסובלנות הגזעית והדתית שלה בשנת 2001 והחוק מכסה כל מי שמנסה להשתמש באינטרנט או בדוא”ל כדי לפרסם או להעביר כל דבר שיכול להיחשב כפשע שנאה..

בדרום אוסטרליה יש את חוק ההחלאה הגזעית משנת 1996, אך ההצעות לחקיקת חוק חדש לכיסוי האפליה וההשמצה הדתית הושמטו לאחר שהועלו התנגדויות.

הטריטוריה הצפונית פועלת על פי חוק האפליה משנת 1992 שמטרתה לאסור אפליה והטרדה ובטריטוריית הבירה האוסטרלית יש את חוק האפליה משנת 1991, הדומה מאוד לחוקים שהוחלו בניו דרום ויילס..

פשע שנאה במספרים

בעוד שסטטיסטיקות פשע במדינות מסוימות זמינות בקלות לעבירות ספציפיות כמו פשע שנאה, אוסטרליה אינה מדינה קלה בה ניתן לקבל תמונה לאומית של היקף העבירות המתרחשות..

לכל מדינה יש מתודולוגיה ותהליך סיווג שונה, המקשים מאוד על השוואה בין שיעורי פשע באופן כללי, אם כי הלשכה האוסטרלית לסטטיסטיקה אכן מספקת כמה קלקולציות השוואתיות במונחים כלליים.

פשע שנאה והשלכותיו וכיצד להתמודד עם אירועים מבחינת אכיפת המשטרה, הוא עדיין תופעה חדשה יחסית ולכן הדרך הטובה ביותר לקבל תמונה ברורה יותר של הנושאים העומדים בפני המדינה, היא להסתכל על מדינות ספציפיות. באוסטרליה והנושאים העומדים בפנים.

פשע שנאה גאה

פול שיהאן, עיתונאי מה”סידני הראלד “, כתב מאמר בשנת 2013 שניסה להדגיש את העובדה כי מתרחש גל פשע בלתי מוכר ברובו ביחס לפשע השנאה הומאית וכי חברי הציבור נאלצו להסתמך על הערכות המספר עבירות עקב היעדר עובדות ומספרים קשים לתמיכה או להכחשת היקף הבעיה.

למשל, טסמניה יש רגשות דומים, בהם המשטרה לא אוספת כרגע סטטיסטיקה על פשע שנאה.

הוצע כי קבלת נישואין הומואים במדינה בהחלט תעזור להפיץ אלמנט של מתח שנראה כי קיים, אך בהיעדר דמויות פשע ספציפיות, קשה לדעת מה היקף הבעיה האמיתי..

חקיקה חדשה לאוסטרליה

חוקים נגד אפליה מתמקדים בדרך כלל בהטרדה מינית בעבר, אולם החקיקה מתעדכנת בכל רחבי הארץ במטרה לשקף את הצורך להגן על אנשים מפני הטרדות אם הם מזוהים בתוך קבוצה מסוימת של אנשים בחברה..

החוקים הפדרליים מתעדכנים כדי לאסור סוגים אחרים של הטרדות שאינם מזו בעלי אופי מיני, ומשמעות הדבר היא כי כעת נכללים פשעי שנאה הומופוביים או קשיים למוגבלות כמו גם הוצאת שנאה על בסיס דת, מוצא אתני או כל קבוצה אחרת שניתן לזהות אותה. להיות קורבן.

החוק האוסטרלי הבין כעת כי יש צורך במכלול שלם של חקיקה חדשה בכדי להילחם בפשעי שנאה במדינה, והחקיקה החדשה הזו נועדה להכיר בבית משפט, שאפשר להצדיק עונש קשה יותר אם הפשע שביצע כגון שוד או נזק אישי הונע על ידי מניע שניתן לתאר כנושא פשע שנאה.

מדינת פשע השנאה באוסטרליה

יש הרבה עבודה שעדיין צריך לעשות לפני שממילא אפשר לומר שמקרים של פשע שנאה באוסטרליה בדרך למיגור או למצב של הצלחה של מדיניות בהצלחה.

מטרה סופית זו יכולה להיות מושגת אם הורים, מורים, מנהיגים דתיים, גופי ממשל וכל אזרח אחראי על הקהילה, עובד בקואליציה והוא אמיץ מספיק כדי לעמוד ולהתבטא נגד פשע שנאה וההשפעה שיכולה להיות על חיי האנשים.

משאבים

יש הרבה משאבים שיכולים לעזור לך במאבק בפשע שנאה. להלן כמה מהחשובים ביותר, אך ככל הנראה אלה יובילו אותך לאחרים.

 • עזרה נגד שנאה – מנוהלת על ידי משטרת ויקטוריה בשיתוף עם נציבות זכויות האדם
 • המועצה האיסלאמית של פרת ‘מערב אוסטרליה
 • רשת פשע שנאה אוסטרלית
 • הברית הלאומית הלהט”בית
 • נשים עם מוגבלות אוסטרליה
 • פשעי שנאה באוסטרליה: הצגת משפרי עונש
 • הצעת חוקי צנזורה באינטרנט
 • רשת פשע שנאה אוסטרלית
 • קרא לחוקי פשע שנאה הומואים
 • פשעי שנאה נגד אנשים עם מוגבלות

סיכום

כאשר החדשות המקומיות מדווחות ללא הפסקה על פשעים נוראים, קל להאמין שהעולם רק מחמיר וכולנו נידונים. אבל האמת הפוכה. יש ביטוי נפוץ בעסקי החדשות, “אם הוא מדמם הוא מוביל.” אז חדשות בדרך כלל נותנים לך מושג לא נכון מה באמת קורה בעולם.

האמת היא שהמין האנושי הופך לקבל יותר ופחות שנאה. אבל זה לא אומר שאנחנו יכולים לוותר על הקטטה. הסיבה לכך היא שאנשים לחמו נגד פשע שנאה ופשע כללי הם שהחברה שלנו משתפרת.

פשע שנאה אינו מקובל. ואם אתה מוצא את עצמך בעמדה לעשות משהו בנידון, עליך לעשות זאת. סיפקנו משאבים רבים שיעזרו לך לתרום תרומה חיובית לקהילה שלך. זה תלוי בך וכולנו.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map