70% Zbritje SiteGround duke u pajtuar me marrëveshjen tonë ekskluzive – Zgjidhni 36 muaj afat për kursimin më të madh

Contents

Si të përdorni kuponin tonë të faqes së faqes

Marrja e çmimit tuaj të zbritjes së SiteGround është shumë e thjeshtë, nuk ka asnjë kod specifik promo që duhet të shtypet në asnjë vend.


Për të marrë një marrëveshje të shkëlqyer të përbashkët pritëse, gjithçka që duhet të bëni është si më poshtë:

 1. Klikoni çdo lidhje të SiteGround ose butonin “Merrni zbritje” në këtë faqe për të hapur SiteGround në një dritare të re.
 2. Ju do të çoheni në një faqe ulëse të personalizuar për hostimin në internet të përbashkët me një zbritje të aplikuar tashmë.
 3. Klikoni “porosis tani“Në paketën që dëshironi të mbyllni në çmimin e zbritur.
 4. Plotësoni formularin e porosisë (llogaria, faturimi dhe detajet e planit) dhe kontrolloni.

Kjo eshte! Tani jeni gati për të filluar krijimin e faqes tuaj të internetit.

Sa do të kursej?

SiteGround krijoi një zbritje të veçantë për vizitorët tanë për të marrë marrëveshjen më të mirë të mundshme. Shumica e kohës, kjo do të thotë një zbritje të jashtëzakonshme 60%.

Por, ndonjëherë, në periudha të caktuara të vitit (si e Premtja e Zezë), ata ofrojnë 70% + nga disa nga planet e tyre.

Pra, mos harroni të përdorni lidhjet tona speciale sepse zbritja më e madhe në dispozicion aplikohet gjithmonë automatikisht për vizitorët në faqen tonë të internetit.

Një udhëzues hap pas hapi për të përdorur kodin tonë të kuponit të faqes në faqen tonë

Një zbritje mund t’ju kursejë një ton të holla me kalimin e kohës, kështu që unë e kuptoj që mund të dëshironi të jeni 100% i sigurt që po merrni çmimin më të mirë të mundshëm.

Për t’ju siguruar, më lejoni të shkoj me shpejtësi në hapat e mësipërm, edhe më në detaje.

Hapi # 1: Klikoni në një buton të marrëveshjes ose lidhjen në këtë faqe

Klikoni çfarëdo lidhjeje në këtë faqe që do të çoni në një faqe zbritje të personalizuar për sitin e përbashkët të SiteGround, i cili automatikisht ka zbritjen e aplikuar për të.

Hapi # 2: Zgjidhni Paketën e duhur për Ju

Siç mund ta shihni në faqen e zbritjes, ka 3 hapa drejt këtij procesi.

Së pari, duhet të zgjedhni paketën e duhur të përbashkët të pritjes për ju.

planet e zbritjes në terren

Pasi të keni vendosur, klikoni në butonin “porosia tani” për paketën që dëshironi.

Hapi # 3: Regjistrohu një Domain ekzistues ose i ri

Hapi tjetër është të futni një domen që do të jeni duke e pritur në SiteGround.

Ky mund të jetë një fushë që tashmë keni regjistruar diku tjetër, ose mund ta regjistroni atë përmes SiteGround.

domenet në terren

Për dallim nga shumë hoste që janë gjithashtu regjistrues domenesh, SiteGround ju ngarkon një çmim shumë të përballueshëm dhe konkurrues të regjistrimit të domain.

Hapi # 4: Plotësoni Detajet e Rendit

Më në fund, do të vini në formularin e porosisë.

Në krye, do të duhet të plotësoni informacionin e faturimit dhe llogarisë.

Pastaj, lëvizni poshtë tek seksioni i pagesave.

arka e faqes në internet

Këtu mund të kontrolloni dyfish nëse keni planin e duhur dhe caktoni afatin e pagesës fillestare të shërbimit tuaj.

Si të merrni marrëveshjen më të mirë nga kuponi juaj i faqes

Kjo eshte e rendesishme: Mimi i zbritjes vlen vetëm për afatin e parë të pagesës. Pas kësaj, do t’ju ngarkohet çmimi i plotë i rregullt nëse vendosni të rinovoni.

Kjo do të thotë që nëse afati juaj i parë është 12 muaj, do të paguani çmimin e plotë pas vitit të parë nëse rinovoni.

Për të marrë marrëveshjen më të mirë, zgjidhni afatin më të gjatë të mundshëm, i cili është 36 muaj. Në këtë mënyrë, do të merrni çmimin e zbritur për kornizën kohore maksimale.

Për shembull nëse zgjedh planin GrowBig, do të kurseni 168 dollarë gjatë vitit të parë dhe do të paguani vetëm 71,40 dollarë për të gjithë vitin. Nëse regjistroheni për 3 vjet me këtë normë të zbritur, do të kurseni gjithsej 504 dollarë në tarifat e pritjes.

Mos harroni, ka një garanci për kthimin e parave. (Ekziston një garanci 30-ditore për kthimin e parave në pritjen e përbashkët dhe një garanci 15-ditore për kthimin e parave në programe të reja.)

SiteGround ofron një shërbim shumë të mirë të hostit rreth e rrotull, pavarësisht se cilin plan ju zgjidhni.

Nuk ka asnjë gjë të veçantë që del jashtë sepse çdo aspekt i hostit është shumë më i lartë se mesatarja.

SiteGround ka:

 • Infrastrukturë vërtet e fortë e serverit
 • Serverë të shpejtë
 • Mbështetje e shkëlqyeshme 24/7 (chat live dhe telefon)
 • Cmime te arsyeshme.

SiteGround thjesht mund të jetë hosti më i mirë i përgjithshëm që ka.

Konkurrentët të marrin në konsideratë

Me këtë të thënë, mund të ketë strehues më të mirë për ju në situata të caktuara.

Disa hostë specializohen në një aspekt të mbajtjes në internet, dhe ky aspekt specifik mund të jetë me të vërtetë i rëndësishëm për ju.

Situatat më të zakonshme ku duhet të shikoni nikoqirët e tjerë është kur:

 • Buxheti është një përparësi kryesore
 • Një veçori është veçanërisht e rëndësishme për ju (p.sh., siguria, shpejtësia, kohën e duhur, etj).

Ka disa hoste në veçanti që unë do të rekomandoja në varësi të asaj prej atyre situatave ku gjendeni.

Motori WP – Specializohet në premium hostimin WordPress. Ata presin vetëm faqet e WordPress dhe ofrojnë teknologjinë më të fundit të serverit të personalizuar për punën e WordPress.

Planet e tyre janë vërtet të mira nëse dëshironi që faqja juaj WordPress të funksionojë shpejt dhe me siguri të ngurtë (dhe të keni buxhetin për të përballuar çmimin e tyre premium). Mund të kurseni 50% për 3 muajt e parë me kodin tonë kupon WP Engine.

faqja kryesore e motorit wp

InMotion Hosting – E krahasueshme në performancë me SiteGround për pjesën më të madhe. Ata kanë performancë të ngurtë dhe dokumentacion mbështetës të shkëlqyeshëm.

Por ata specializohen në pritjen e bizneseve amerikane, me mbështetje 24/7 me bazë në SH.B.A., dhe kredi reklamimi falas (ndër veçoritë e tjera).

Ata gjithashtu kanë plane më të lira të nivelit të mesëm nëse faqja juaj ka një nivel të mirë të trafikut, por jo një nivel “të lartë”. Mund të kurseni 30% ose më shumë duke përdorur lidhjet tona të promovimit të InMotion Hosting.

faqja fillestare e lëvizjes

Q&Sa për Kuponin tonë të Zbritjes së SiteGround

Këtu janë përgjigjet për disa nga pyetjet më të komentuara që njerëzit kanë rreth pritjes me SiteGround.

Po sikur faqja ime outgrows pritje e përbashkët?

Ndërsa kostot tuaja të pritjes do të rriten, SiteGround ka një larmi të gjerë të planeve në dispozicion, nga hostimi i përbashkët deri në një host të dedikuar.

Nëse keni nevojë për të përmirësuar në një zgjidhje të presë cloud, apo edhe deri në një server të dedikuar, ekipi mbështetës i SiteGround do t’ju ndihmojë të bëni ndërprerjen.

A është SiteGround një platformë e mirë për një host shitës?

Po kjo është.

Kur shisni web hosting përmes SiteGround si shitës, përfitoni nga stabilitet dhe forcë të infrastrukturës së saj.

SiteGround ka vërtet planet pritëse bujare të shitësit që ofrojnë zbritje të vëllimit, dhe ju lejojnë të ofroni regjistrim të zbritur të emrit të domain për klientët tuaj.

Për shkak të fleksibilitetit të SiteGround, ju mund të ofroni pritjen e gjithçkaje nga një vend hobi në një faqe interneti për tregti elektronike.

plani i pritjes duhet të zgjedh?

Plani i pritjes që është i duhuri për ju varet nga faqja e internetit (të) që dëshironi të krijoni.

Nëse dëshironi të organizoni vetëm një uebsajt të vogël personal, plani i nivelit më të ulët për strehimin mund të jetë një zgjedhje e mirë për ju, por nëse doni të gjeni më shumë se një faqe në internet, do t’ju duhet të blini një plan të nivelit më të lartë.

Nëse jeni duke pritur një sasi të lartë trafiku në faqen tuaj, ju mund të dëshironi të shkoni me planin e nivelit të parë, por nëse nuk jeni të sigurt se sa trafiku në internet të presë, gjithmonë mund të shkoni me një plan më të ulët dhe të azhurnoni më vonë kur faqja juaj rritet.

Mund të zgjedh faturimi nga muaji në muaj?

Kur regjistroni një llogari të re, mund të regjistroheni për një muaj vetëm si një periudhë prove. Sidoqoftë, nëse nuk e anuloni llogarinë tuaj, ajo do të rinovohet automatikisht në një cikël vjetor të faturimit, pasi ato nuk ofrojnë një cikël faturimi mujor.

Cfare tjeter ciklet e faturimit ofron SiteGround?

Ju mund të zgjidhni një periudhë tremujore (çdo tre muaj), vjetore, 24 muaj, ose 36 muaj.

është regjistrimi i domenit falas?

SiteGround nuk ofron më një domain falas me blerjen e pritjes.

Typesfarë lloj pagese pranon SiteGround?

SiteGround pranon pagesa vetëm përmes kartave të kreditit Visa ose Mastercard.

A mund të përdor Paypal për të blerë një plan pritës të SiteGround?

Jo, SiteGround nuk e pranon Paypal-in si një metodë pagese.

A ka ndonjë garanci për kthimin e parave?

Po, SiteGround nuk ofron një garanci të kthimit të parave 30-ditore për planet e tyre të përbashkëta të pritjes. Garancia mbulon vetëm tarifat e pritjes, jo regjistrimin e domain ose tarifat e tjera. Nuk vlen për rinovimet; thjesht llogari të reja.

Ju duhet të anuloni llogarinë tuaj para se shërbimi juaj të rinovohet automatikisht për të marrë një rimbursim.

Sipas kushteve të shërbimit të SiteGround, tarifat e anulimit mund të aplikojnë, kështu që ju nuk mund të merrni përsëri shumën e plotë që keni paguar. Por kushtet e tyre të shërbimit vërejnë se çdo tarifë e anulimit nuk do të jetë kurrë më shumë sesa ajo që keni paguar fillimisht për pritjen.

A do të rritet çmimi im kur rinovohet plani im i hostimit?

Po; kuponi vlen vetëm për fatura e parë. Kur plani juaj i pritjes të rinovohet automatikisht, ai do të ngarkohet me ritmin e rregullt.

Në mënyrë që të merrni zbritje më e madhe mund të regjistroheni deri në 36 muaj e pritjes me normën e zbritur kur regjistroheni për herë të parë.

Cfare eshte privatësia e domain-it?

Kurdoherë që blini një domen në internet, informacioni juaj personal (përfshirë emrin, adresën, numrin e telefonit dhe adresën e postës elektronike) është renditur publikisht në drejtorinë e fushave të ICANN Whois në internet.

Sidoqoftë, shumica e regjistruesve të domeneve ofrojnë një shërbim të intimitetit të domain, i cili mban private informacionin tuaj personal për t’ju mbrojtur nga vjedhjet e identitetit, spam, mashtrim, përpjekje për phishing, etj. SiteGround ofron intimitetin e domain për një tarifë mujore të përsëritur, përveç tarifave të regjistrimit të domain.

Isfarë është SiteGround mbështetje premium?

Mbështetja është në dispozicion për të gjithë klientët e SiteGround 24/7 përmes një sistemi biletash mbështetëse, dhe SiteGround është i njohur për kohët e tij të shpejtë të mbështetjes për të gjithë klientët.

Sidoqoftë, kur vendosni të blini faqen e SiteGround mbështetje premium për një tarifë shtesë mujore, biletat tuaja të mbështetjes u jepet përparësi më e lartë në radhë, dhe ata premtojnë t’i zgjidhin ato më shpejt.

Ndërfaqja është gjithashtu paksa e ndryshme: me mbështetje premium, nuk është e nevojshme të zgjidhni një kategori për biletën tuaj të mbështetjes, kështu që të mund të paraqisni një biletë më shpejt. Nëse e përdorni shumë mbështetjen e klientit, kjo shtesë mund të jetë një investim i mençur.

A duhet të blej themelore të SiteGround rezervë shërbim?

SiteGround ekzekuton kopjime të të dhënave të të gjithë klientëve të saj çdo ditë, dhe e bën kopjen më të fundit në dispozicion për ju.

Me shërbimin e tyre themelor rezervë, të disponueshëm për një tarifë shtesë mujore, ju merrni akses në 30 kopjet rezervë të fundit, si dhe mjetin e tyre të rivendosjes së kopjimit të shpejtë.

Ka shumë mjete të tjera rezervë të palëve të treta në dispozicion (përfshirë shumë falas) në varësi të llojit të uebfaqes që vendosni të krijoni dhe çfarë softueri përdorni, me përfitimin e shtuar të mbajtjes së kopjeve rezervë jashtë site dhe të ndara nga llogaria juaj e hostimit, por shërbimi rezervë i SiteGround ka përfitimin e komoditetit dhe lehtësisë së përdorimit.

Isfarë është SiteGround Monitorimi i HackAlert?

Shërbimi i Monitorimit HackAlert i SiteGround-it është një program i bazuar në cloud i palëve të treta që është i disponueshëm për një tarifë shtesë mujore që skanon deri në 10 faqe të rastit të faqes tuaj të internetit për malware në baza ditore.

Nëse softveri gjen ndonjë kod të dyshimtë, ai ju dërgon me email menjëherë t’ju njoftojë për problemin e mundshëm.

Dëshironi të merrni deri në 70% zbritje të planeve të pritjes së SiteGround? Ju nuk do të gjeni një marrëveshje më të mirë se kjo. Thjesht ndiqni ndonjë prej lidhjeve tona me SiteGround dhe zbritja juaj do të aplikohet automatikisht.

[Zbritja jonë në sit
]

A duhet të zgjedh faqen e rrethit?

SiteGround është i yni # 1 nikoqir i renditur. ata janë të njohur për mbështetjen e shkëlqyeshme të klientit, shpejtësinë e shpejtë të ngarkimit të faqes dhe sigurinë e përparuar.

Merrni më shumë informacion në rishikimin tonë të hollësishëm të SiteGround dhe lexoni mijëra vlerësime të përdoruesve. SiteGround ka një vlerësim 5 yje nga përdoruesit tanë.

Rreth SiteGround

SiteGround është një ofrues premium pritjeje në internet me një nga më teknologjikisht i përparuar, inovative dhe i besueshëm platformat pritëse.

Ata kanë qenë në veprim që nga viti 2004 dhe strehojnë më shumë se një milion fusha. Ju mund të zgjidhni nga 5 të dhënat e tyre në të gjithë botën kur regjistroheni për një paketë pritëse.

Ata kanë ndërtuar teknologji të brendshme për shpejtësia e jashtëzakonshme e faqes në internet dhe siguri dhe të sigurojë shërbimin më të shpejtë të klientit në të gjithë industrinë.

Planet e strehimit të rekomanduara nga WordPress

SiteGround ofron disa plane pritëse dhe ju mund t’i përdorni këto me çdo lloj uebsajti.

WordPress Hosting

Përdoruesit e WordPress do të duan të dinë që SiteGround rekomandohet zyrtarisht nga WordPress.org. SiteGround është thellësisht i përfshirë në komunitetin e WordPress, duke marrë pjesë në ngjarjet e WordPress në të gjithë botën ku takohen dhe klientët mentor.

Planet e tyre të mbajtjes në WordPress
përfshini kopje rezervë automatike ditore, azhurnime automatike të WordPress dhe një CDN falas (rrjeti i ofrimit të përmbajtjes).

Nëse nuk jeni të njohur me SiteGround, mund të mësoni më shumë rreth pikave të forta dhe të dobëta në rishikimin tonë të hollësishëm të SiteGround.

Si të përdorni kuponin tonë të faqes së faqes

Marrja e çmimit tuaj të zbritjes së SiteGround është shumë e thjeshtë, nuk ka asnjë kod specifik promo që duhet të shtypet në asnjë vend.

Për të marrë një marrëveshje të shkëlqyer të përbashkët pritëse, gjithçka që duhet të bëni është si më poshtë:

 1. Klikoni çdo lidhje të SiteGround ose butonin “Merrni zbritje” në këtë faqe për të hapur SiteGround në një dritare të re.
 2. Ju do të çoheni në një faqe ulëse të personalizuar për hostimin në internet të përbashkët me një zbritje të aplikuar tashmë.
 3. Klikoni “porosis tani“Në paketën që dëshironi të mbyllni në çmimin e zbritur.
 4. Plotësoni formularin e porosisë (llogaria, faturimi dhe detajet e planit) dhe kontrolloni.

Kjo eshte! Tani jeni gati për të filluar krijimin e faqes tuaj të internetit.

Sa do të kursej?

SiteGround krijoi një zbritje të veçantë për vizitorët tanë për të marrë marrëveshjen më të mirë të mundshme. Shumica e kohës, kjo do të thotë një zbritje të jashtëzakonshme 60%.

Por, ndonjëherë, në periudha të caktuara të vitit (si e Premtja e Zezë), ata ofrojnë 70% + nga disa nga planet e tyre.

Pra, mos harroni të përdorni lidhjet tona speciale sepse zbritja më e madhe në dispozicion aplikohet gjithmonë automatikisht për vizitorët në faqen tonë të internetit.

Një udhëzues hap pas hapi për të përdorur kodin tonë të kuponit të faqes në faqen tonë

Një zbritje mund t’ju kursejë një ton të holla me kalimin e kohës, kështu që unë e kuptoj që mund të dëshironi të jeni 100% i sigurt që po merrni çmimin më të mirë të mundshëm.

Për t’ju siguruar, më lejoni të shkoj me shpejtësi në hapat e mësipërm, edhe më në detaje.

Hapi # 1: Klikoni në një buton të marrëveshjes ose lidhjen në këtë faqe

Klikoni çfarëdo lidhjeje në këtë faqe që do të çoni në një faqe zbritje të personalizuar për sitin e përbashkët të SiteGround, që automatikisht ka zbritjen e aplikuar për të.

Hapi # 2: Zgjidhni Paketën e duhur për Ju

Siç mund ta shihni në faqen e zbritjes, ka 3 hapa drejt këtij procesi.

Së pari, duhet të zgjedhni paketën e duhur të përbashkët të pritjes për ju.

planet e zbritjes në terren

Pasi të keni vendosur, klikoni në butonin “porosia tani” për paketën që dëshironi.

Hapi # 3: Regjistrohu një Domain ekzistues ose i ri

Hapi tjetër është të futni një domen që do të jeni duke e pritur në SiteGround.

Ky mund të jetë një fushë që tashmë keni regjistruar diku tjetër, ose mund ta regjistroni atë përmes SiteGround.

domenet në terren

Për dallim nga shumë hoste që janë gjithashtu regjistrues domenesh, SiteGround ju ngarkon një çmim shumë të përballueshëm dhe konkurrues të regjistrimit të domain.

Hapi # 4: Plotësoni Detajet e Rendit

Më në fund, do të vini në formularin e porosisë.

Në krye, do të duhet të plotësoni informacionin e faturimit dhe llogarisë.

Pastaj, lëvizni poshtë tek seksioni i pagesave.

arka e faqes në internet

Këtu mund të kontrolloni dyfish nëse keni planin e duhur dhe caktoni afatin e pagesës fillestare të shërbimit tuaj.

Si të merrni marrëveshjen më të mirë nga kuponi juaj i faqes

Kjo eshte e rendesishme: Mimi i zbritjes vlen vetëm për afatin e parë të pagesës. Pas kësaj, do t’ju ngarkohet çmimi i plotë i rregullt nëse vendosni të rinovoni.

Kjo do të thotë që nëse afati juaj i parë është 12 muaj, do të paguani çmimin e plotë pas vitit të parë nëse rinovoni.

Për të marrë marrëveshjen më të mirë, zgjidhni afatin më të gjatë të mundshëm, i cili është 36 muaj. Në këtë mënyrë, do të merrni çmimin e zbritur për kornizën kohore maksimale.

Për shembull nëse zgjedh planin GrowBig, do të kurseni 168 dollarë gjatë vitit të parë dhe do të paguani vetëm 71,40 dollarë për të gjithë vitin. Nëse regjistroheni për 3 vjet me këtë normë të zbritur, do të kurseni gjithsej 504 dollarë në tarifat e pritjes.

Mos harroni, ka një garanci për kthimin e parave. (Ekziston një garanci për 30 ditë kthim parash në pritjen e përbashkët dhe një garanci 15-ditore për kthimin e parave në programe të reja.)

SiteGround ofron një shërbim shumë të mirë të hostit rreth e rrotull, pavarësisht se cilin plan ju zgjidhni.

Nuk ka asnjë gjë të veçantë që del jashtë sepse çdo aspekt i hostit është shumë më i lartë se mesatarja.

SiteGround ka:

 • Infrastrukturë vërtet e fortë e serverit
 • Serverë të shpejtë
 • Mbështetje e shkëlqyeshme 24/7 (chat live dhe telefon)
 • Cmime te arsyeshme.

SiteGround thjesht mund të jetë hosti më i mirë i përgjithshëm që ka.

Konkurrentët të marrin në konsideratë

Me këtë të thënë, mund të ketë strehues më të mirë për ju në situata të caktuara.

Disa hostë specializohen në një aspekt të mbajtjes në internet, dhe ky aspekt specifik mund të jetë me të vërtetë i rëndësishëm për ju.

Situatat më të zakonshme ku duhet të shikoni nikoqirët e tjerë është kur:

 • Buxheti është një përparësi kryesore
 • Një veçori është veçanërisht e rëndësishme për ju (p.sh., siguria, shpejtësia, kohën e duhur, etj).

Ka disa hoste në veçanti që unë do të rekomandoja në varësi të asaj prej atyre situatave ku gjendeni.

Motori WP – Specializohet në premium hostimin WordPress. Ata presin vetëm faqet e WordPress dhe ofrojnë teknologjinë më të fundit të serverit të personalizuar për punën e WordPress.

Planet e tyre janë vërtet të mira nëse dëshironi që faqja juaj WordPress të funksionojë shpejt dhe me siguri të ngurtë (dhe të keni buxhetin për të përballuar çmimin e tyre premium). Mund të kurseni 50% për 3 muajt e parë me kodin tonë kupon WP Engine.

faqja kryesore e motorit wp

InMotion Hosting – E krahasueshme në performancë me SiteGround për pjesën më të madhe. Ata kanë performancë të ngurtë dhe dokumentacion mbështetës të shkëlqyeshëm.

Por ata specializohen në pritjen e bizneseve amerikane, me mbështetje 24/7 me bazë në SH.B.A., dhe kredi reklamimi falas (ndër veçoritë e tjera).

Ata gjithashtu kanë plane më të lira të nivelit të mesëm nëse faqja juaj ka një nivel të mirë të trafikut, por jo një nivel “të lartë”. Mund të kurseni 30% ose më shumë duke përdorur lidhjet tona të promovimit të InMotion Hosting.

faqja fillestare e lëvizjes

Q&Sa për Kuponin tonë të Zbritjes së SiteGround

Këtu janë përgjigjet për disa nga pyetjet më të komentuara që njerëzit kanë rreth pritjes me SiteGround.

Po sikur faqja ime outgrows pritje e përbashkët?

Ndërsa kostot tuaja të pritjes do të rriten, SiteGround ka një larmi të gjerë të planeve në dispozicion, nga hostimi i përbashkët deri në një host të dedikuar.

Nëse keni nevojë për të përmirësuar në një zgjidhje të presë cloud, apo edhe deri në një server të dedikuar, ekipi mbështetës i SiteGround do t’ju ndihmojë të bëni ndërprerjen.

A është SiteGround një platformë e mirë për një host shitës?

Po kjo është.

Kur shisni web hosting përmes SiteGround si shitës, përfitoni nga stabilitet dhe forcë të infrastrukturës së saj.

SiteGround ka vërtet planet pritëse bujare të shitësit që ofrojnë zbritje të vëllimit, dhe ju lejojnë të ofroni regjistrim të zbritur të emrit të domain për klientët tuaj.

Për shkak të fleksibilitetit të SiteGround, ju mund të ofroni pritjen e gjithçkaje nga një vend hobi në një faqe interneti për tregti elektronike.

plani i pritjes duhet të zgjedh?

Plani i pritjes që është i duhuri për ju varet nga faqja e internetit (të) që dëshironi të krijoni.

Nëse dëshironi të organizoni vetëm një uebsajt të vogël personal, plani i nivelit më të ulët të pritjes mund të jetë një zgjedhje e mirë për ju, por nëse doni të gjeni më shumë se një faqe në internet, do të duhet të blini një plan të nivelit më të lartë.

Nëse jeni duke pritur një sasi të lartë trafiku në faqen tuaj, ju mund të dëshironi të shkoni me planin e nivelit të parë, por nëse nuk jeni të sigurt se sa trafiku në internet të presë, gjithmonë mund të shkoni me një plan më të ulët dhe të azhurnoni më vonë kur faqja juaj rritet.

Mund të zgjedh faturimi nga muaji në muaj?

Kur regjistroni një llogari të re, mund të regjistroheni për një muaj vetëm si një periudhë prove. Sidoqoftë, nëse nuk e anuloni llogarinë tuaj, ajo do të rinovohet automatikisht në një cikël vjetor të faturimit, pasi ato nuk ofrojnë një cikël faturimi mujor.

Cfare tjeter ciklet e faturimit ofron SiteGround?

Ju mund të zgjidhni një periudhë tremujore (çdo tre muaj), vjetore, 24 muaj, ose 36 muaj.

është regjistrimi i domenit falas?

SiteGround nuk ofron më një domain falas me blerjen e pritjes.

Typesfarë lloj pagese pranon SiteGround?

SiteGround pranon pagesa vetëm përmes kartave të kreditit Visa ose Mastercard.

A mund të përdor Paypal për të blerë një plan pritës të SiteGround?

Jo, SiteGround nuk e pranon Paypal-in si një metodë pagese.

A ka ndonjë garanci për kthimin e parave?

Po, SiteGround nuk ofron një garanci të kthimit të parave 30-ditore për planet e tyre të përbashkëta të pritjes. Garancia mbulon vetëm tarifat e pritjes, jo regjistrimin e domain ose tarifat e tjera. Nuk vlen për rinovimet; thjesht llogari të reja.

Ju duhet të anuloni llogarinë tuaj para se shërbimi juaj të rinovohet automatikisht për të marrë një rimbursim.

Sipas kushteve të shërbimit të SiteGround, tarifat e anulimit mund të aplikojnë, kështu që ju nuk mund të merrni përsëri shumën e plotë që keni paguar. Por kushtet e tyre të shërbimit vërejnë se çdo tarifë e anulimit nuk do të jetë kurrë më shumë sesa ajo që keni paguar fillimisht për pritjen.

A do të rritet çmimi im kur rinovohet plani im i hostimit?

Po; kuponi vlen vetëm për fatura e parë. Kur plani juaj i pritjes të rinovohet automatikisht, ai do të ngarkohet me ritmin e rregullt.

Në mënyrë që të merrni zbritje më e madhe mund të regjistroheni deri në 36 muaj e pritjes me normën e zbritur kur regjistroheni për herë të parë.

Cfare eshte privatësia e domain-it?

Kurdoherë që blini një domen në internet, informacioni juaj personal (përfshirë emrin, adresën, numrin e telefonit dhe adresën e postës elektronike) është renditur publikisht në drejtorinë e fushave të ICANN Whois në internet.

Sidoqoftë, shumica e regjistruesve të domeneve ofrojnë një shërbim të intimitetit të domain, i cili mban private informacionin tuaj personal për t’ju mbrojtur nga vjedhjet e identitetit, spam, mashtrim, përpjekje për phishing, etj. SiteGround ofron intimitetin e domain për një tarifë mujore të përsëritur, përveç tarifave të regjistrimit të domain.

Isfarë është SiteGround mbështetje premium?

Mbështetja është në dispozicion për të gjithë klientët e SiteGround 24/7 përmes një sistemi biletash mbështetëse, dhe SiteGround është i njohur për kohët e tij të shpejtë të mbështetjes për të gjithë klientët.

Sidoqoftë, kur vendosni të blini faqen e SiteGround mbështetje premium për një tarifë shtesë mujore, biletat tuaja të mbështetjes u jepet përparësi më e lartë në radhë, dhe ata premtojnë t’i zgjidhin ato më shpejt.

Ndërfaqja është gjithashtu paksa e ndryshme: me mbështetje premium, nuk është e nevojshme të zgjidhni një kategori për biletën tuaj të mbështetjes, kështu që të mund të paraqisni një biletë më shpejt. Nëse e përdorni shumë mbështetjen e klientit, kjo shtesë mund të jetë një investim i mençur.

A duhet të blej themelore të SiteGround rezervë shërbim?

SiteGround ekzekuton kopjime të të dhënave të të gjithë klientëve të saj çdo ditë, dhe e bën kopjen më të fundit në dispozicion për ju.

Me shërbimin e tyre themelor rezervë, të disponueshëm për një tarifë shtesë mujore, ju merrni akses në 30 kopjet rezervë të fundit, si dhe mjetin e tyre të rivendosjes së kopjimit të shpejtë.

Ka shumë mjete të tjera rezervë të palëve të treta në dispozicion (përfshirë shumë falas) në varësi të llojit të uebfaqes që vendosni të krijoni dhe çfarë softueri përdorni, me përfitimin e shtuar të mbajtjes së kopjeve rezervë jashtë site dhe të ndara nga llogaria juaj e hostimit, por shërbimi rezervë i SiteGround ka përfitimin e komoditetit dhe lehtësisë së përdorimit.

Isfarë është SiteGround Monitorimi i HackAlert?

Shërbimi i Monitorimit HackAlert i SiteGround-it është një program i bazuar në cloud i palëve të treta që është i disponueshëm për një tarifë shtesë mujore që skanon deri në 10 faqe të rastit të faqes tuaj të internetit për malware në baza ditore.

Nëse softveri gjen ndonjë kod të dyshimtë, ai ju dërgon me email menjëherë t’ju njoftojë për problemin e mundshëm.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map