Zvyšte své matematické dovednosti: Příručka studenta A + k matematice online

Zveřejnění: Vaše podpora pomáhá udržovat provoz webu! Za některé služby, které na této stránce doporučujeme, dostáváme poplatek za doporučení.


Žijeme v éře založené na technologických schopnostech, které zahrnují porozumění mnoha různým tématům vědy, techniky, inženýrství a matematiky (STEM). Z těchto čtyř kategorií však všechny závisí na solidní schopnosti v matematice.

Ať už používáte trigonometrii k vývoji aplikace GPS, testování elektrického proudu na robotickém servomotoru nebo pomocí složitého vzorce pro ovládání kamery v herním enginu, všechny technické práce vyžadují důkladné porozumění mnoha různým formám matematiky.

Tipy studenta matematiky

Základní & Matematické dovednosti na střední škole

Výchozím bodem pro celou matematiku je schopnost porozumět číslům s počítáním, porovnáváním, což nakonec vede k násobení, dělení, desetinnému systému, záporným číslům. Většina studentů dokončí základní matematiku se základními pravděpodobnostmi, zlomky, poměry, druhou odmocninou a grafy

Střední škola je obecně charakterizována porozuměním geometrie pomocí Pythagorovy věty, sčítáním úhlů, lineárních funkcí a úvodem do algebry.

Early Math Pro Tip: opakování je v této fázi klíčové. Gamifikace může pomoci při zapamatování a zvýší množství času stráveného poznáváním konceptů.

Matematické dovednosti na střední škole

Algebra je základním kamenem téměř veškeré užitečné matematiky, použití symbolické logiky je kritické pro téměř všechny pokročilejší koncepty, je také nezbytné pro použití proměnných v počítačovém programování. Studenti středních škol se učí používat algebra k řešení kvadratických rovnic, ale pak se začnou učit grafům, geometrii vyšší úrovně a silnému zaměření na trigonometrii..

Pokročilí studenti středních škol se seznámí s komplexními čísly, distribucí pravděpodobnosti, vektorovou matematikou, sériovou matematikou, to vše vede k počtu. Nejpokročilejší studenti si před maturitou vezmou rok nebo dva počet. Porozumění počtu je naprosto nezbytné pro všechny vědecké nebo inženýrské hodnosti a důrazně se doporučuje i pro studenty informačních technologií.

High School Math Pro Tip: Trig, Trig, Trig, znát spouštěcí identity se u pokročilejších konceptů ukáže jako velmi užitečný. Podívejte se na praktické problémy, které vyžadují mnoho grafů & grafy. Pro opravdu dobrodružné studenty může být užitečné úvodní představení záporných čísel ve spojení s Eulerovým vzorcem.

Pokročilé matematické dovednosti

Na vysoké škole nebo v jakémkoli jiném vzdělávacím programu po střední škole bude zaměření na matematické dovednosti zaměřeno na lepší porozumění počtu. To znamená porozumět derivátům i integraci velmi dobře, být schopen porozumět tomu, jak integrace funguje, ale také si zapamatovat důležité zkratky a triky.

Souběžně s porozuměním v surovém počtu jsou studenti vyzváni, aby se více seznámili s vektory a byli seznámeni s konceptem maticové matematiky. Zacházení s maticemi znamená znovu se naučit úplně nový způsob, jak provádět operace sčítání, násobení a porozumění jako abstraktní pojem.

Od této chvíle lze počet rozšířit na práci ve třech rozměrech a zavést použití více systémů diferenciálních rovnic. Studenti se zde naučí, že některé otázky mají více než jednu odpověď, a začnou používat maticovou matematiku k řešení složitých problémů diferenciálního počtu.

Každá další studie se stává specializovanější nebo aplikovanou. Matematické společnosti na univerzitě se učí celou řadu metod, ale ve většině případů využívají „důkazní“ systém k prokázání zvládnutí předmětu. Věci jako teorie množin a tenzorová matematika budou užitečné pro fyzikální vědy a pojmy ve statistice se vztahují téměř na všechny obory studia.

Tip pro pokročilé učení: Seznamte se s výpočetním softwarem. Mathematica může pomoci s výpočtem velmi dobře. Naučit se, jak provádět numerickou integraci v programovacím jazyce, může být pro studenty přírodních věd také velmi poučné. Také najděte nebo začněte studijní skupiny co nejčastěji.

Aplikované matematické dovednosti

Mimo akademickou půdu je matematika stále používána různými způsoby. Programování vyžaduje silné porozumění logice, která může být typem matematiky.

 • Teorie množin je užitečné pro pochopení polí a sériové funkce s maticovou matematikou jsou užitečné pro manipulaci s těmito poli.
 • Trigonometrie je užitečný pro téměř cokoli související s geografickými informačními systémy, které mají co do činění s polohovými údaji a definováním tvarů nebo úhlů pro stanovení hranic.
 • Počet je téměř univerzální pro jakoukoli formu inženýrství nebo statistiky. Každá společnost, která říká, že pracuje s „velkými daty“, by měla být schopna porozumět míře změny trendů, aby mohla učinit silné předpovědi..

Dokonce i netechnické práce vyžadují silné porozumění matematice. Každý, kdo pracuje v podnikání, musí být schopen odhadnout procenta, vykreslit trendové linie, aby určil míry růstu, a být schopen vyrovnat účet pouze s jednoduchou algebrou. To může platit bez ohledu na to, zda je podnik v maloobchodě, stravovacích službách nebo v internetových aplikacích.

Aplikovaná / pracovní síla Math Pro Tip: uschovejte některé z vašich užitečnějších školních knih, Wikipedia nebude mít problémy s praktikováním, aby se s vámi rekvalifikovala.

Užitečné zdroje

Nejvíce doporučeno

Khan Academy Tento web poskytuje interaktivní výzvy a úkoly, které můžete použít ke zlepšení vašich matematických dovedností. Vyberte svou současnou matematickou úroveň a učte se, řešte a zlepšujte se svým vlastním tempem. Když uvíznete, jsou k dispozici rady a videa, které vám pomohou.

MIT Open Courseware Mnoho různých kurzů na různá témata, mnoho pokrývající koncepty v pokročilé matematice.

Kurzy matematiky na Coursera Nabízejí kurzy, které jsou živými videonahrávkami, online projekty a další, berou kurzy zdarma nebo za certifikát. Set na mnoha různých úrovních zkušenosti.

Matematické inspirační stránky

21 Vážně cool kariéry, které vyžadují matematiku Přečtěte si o některých profesích, které vyžadují dobré matematické dovednosti. Stručné sekce jsou zahrnuty pro profese, jako jsou animátor, architekt, vědecký novinář, návrhář interiérů a další.

Pět historických matematiků, které byste měli vědět Tento článek poskytuje stručné životopisy pěti prominentních matematických geniálů, které se právě staly ženami. Profily zahrnují profily Sofie Kovalevskaja, Emmy Noetherové, Ady Lovelace a další.

Národní středisko statistiky vzdělávání Přečtěte si zajímavá fakta o vzdělávání a matematicích, hrajte matematické hry, dělejte kvízy a zlepšujte své celkové dovednosti při řešení problémů..

Slavní matematičtí majitelé Tento zdroj poskytuje seznam slavných lidí, kteří byli všichni matematickými veliteli.

Vytváření článku o zábavné matematice, který vašim rodičům ukáže, aby mohli objevovat různé způsoby, jak pro vás zábavnější učení z matematiky.

K-12 Učební pomůcky

Mluvící kalkulačka Bavte se řešit matematické problémy s touto kalkulačkou mluvícího, která dokáže vyřešit vše od sčítání a odčítání po násobení a dělení..

Akademické dovednosti Builder Games Tento web vytvořený na University of Kansas usnadňuje učení. Pokud obsahuje řadu her, které mohou zlepšit a vyzkoušet své matematické dovednosti, aniž byste si to vůbec uvědomili. Stránka také obsahuje sekce pro pomoc s domácími úkoly, maličkosti a skvělá videa.

E-learning pro děti Jako globální nezisková nadace poskytuje e-learning pro děti bezplatné online kurzy matematiky, vědy, klávesnice a čtení pro děti od 5 do 12 let. Vyberte si úroveň vaší třídy a začněte používat tento barevný animovaný web k zdokonalování vaše matematické dovednosti zábavným způsobem.

Národní knihovna virtuálních manipulací Tento web poskytuje odkazy na stovky interaktivních virtuálních výukových programů, které vám pomohou lépe porozumět a vizualizovat koncepty, s nimiž se můžete při každodenním matematickém studiu setkat..

Funbrain Vyzvěte své matematické dovednosti pomocí tohoto online vzdělávacího hřiště. Najděte hry, které vyžadují řešení zlomků, stanovení procent, odečtení, násobení a další. Užijte si barevné animace, díky nimž se tento web stane zábavným místem k učení.

Matematické hry s multiplikací Tento web motivuje rychlé myšlení k řešení matematických problémů, které jsou součástí her. Chcete-li vyhrát závodní, létající, běžecké nebo flashové karetní hry, musíte problémy vyřešit včas.

Matematické hry MangaHigh Tento web nabízí výběr vysoce kvalitních matematických her, které mohou pomoci zlepšit vaše matematické dovednosti. Hrajte proti jiným dětem a vyhrajte hry řešením matematických problémů včas.

Vzdělávací matematické aktivity Zahrajte si různé matematické hry, které zahrnují zlomky, násobení, dělení, sčítání a odčítání.

Otevření stojanu na limonády Pomocí matematických dovedností můžete podnikat obchodní rozhodnutí při spuštění virtuálního stojanu na limonády.

Pokročilé matematické učební nástroje

Calculus.org Sady zkoušek s odpověďmi, problémy s řešením krok za krokem, ukázkové problémy.

Calculus-help.com Flash videa a interaktivní cvičení, se zaměřením na video tutoriály, které demonstrují základní pojmy v počtu.

MIT Open Courseware Několik přednášek o videu, které učí několik různých konceptů pro počet.

Přednášky Princeton University Press Video od Adriana Bannera v Princetonu, od akademického roku 2006, zdarma.

Matematické informace o kariéře

Mathematical Association of America Dozvíte se o populárních volbách povolání, které můžete získat titulem z matematiky.

Bureau of Labor Statistics dráždit váš mozek tím, že zjistí, kolik peněz mohou matematici vydělat. Zjistěte, co matematici dělají a jak se stát jedním.

Také vás zajímá:

Průvodce číselnými sekvencemi – přehled a odkazy na online zdroje.

Jaký programovací jazyk byste se měli učit? – HTML, Python, JAVA, PHP? Ilustrovaný průvodce, který zahrnuje nejběžnější skriptovací a programovací jazyky.

Ilustrovaný průvodce webhostingem – Chcete založit vlastní web? Než začnete psát první HTML, budete potřebovat web hostitele … zjistit, co to znamená.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map