Zajímají se vaše děti o grafický design? Budou tyto nástroje milovat

Zveřejnění: Vaše podpora pomáhá udržovat provoz webu! Za některé služby, které na této stránce doporučujeme, dostáváme poplatek za doporučení.


Zeptejte se grafického designéra, aby popsal, co dělají, a vy budete pravděpodobně reagovat; “Navrhuji loga, karty a plakáty.” Požádejte je, aby šli do podrobností, a téma se může rychle stát docela suchým. Když se tedy dítě chce dozvědět něco o grafickém designu, může být obtížné navigovat bez ztráty zájmu.

Grafický design je všude, od dopravních značek po logo pro olympijské hry; uživatelská rozhraní softwaru k návrhu webových stránek; logo na oblíbených teniskách vašeho dítěte; nebo titulní titul v jejich oblíbeném komiksu.

Protože grafický design prochází každou částí moderního života, může být docela snadné to považovat za samozřejmost. Může být také docela obtížné přesně vysvětlit, co to je, v nejjednodušších termínech.

Tento článek vám poskytne řadu zdrojů, které vám pomohou představit grafický design dětem. Bude také diskutovat o některém softwaru pro grafický design, který můžete vyzkoušet, ao některých dalších webových zdrojích, ke kterým máte přístup, včetně jakýchkoli online kurzů, pokud se vaše dítě chce dozvědět více.

Představujeme děti grafickému designu

David Vipond je konzultant pro návrh značek a interakcí. Ve svém blogu na webu media.com diskutuje o tom, jak zavedl grafický design do přijímací třídy na místní základní škole, a uvádí několik skvělých tipů, jak toto téma popsat svým dětem.

Minecraft je jedním z nejjednodušších způsobů, jak můžete svým dětem představit software pro grafický design.

I když to není konkrétně pro grafický design, zavádí některé jednoduché koncepty designu, jako je prostorové uvědomění nebo stavba ve třech rozměrech, a děti mají šanci stavět obrovské struktury pomocí vhodných nástrojů a materiálů.

Chcete-li se dozvědět více o používání Minecraftu ve vzdělávání, podívejte se, jak lze Minecraftu použít ve vzdělávání.

Zapojení vašeho dítěte do činností souvisejících s grafickým designem je dobrý způsob, jak si udržet jejich zájem. Learningliftoff.com pro vás navrhlo pět aktivit, které můžete vyzkoušet se svými dětmi, od jednoduchého testu barev až po návrh etikety na míru.

Software pro grafický design

Adobe Photoshop a Illustrator jsou první dvě aplikace pro úpravu obrázků pro grafické designéry a ctižádostiví grafičtí designéři by se dobře naučili, jak tyto aplikace fungují.

Přestože jsou podporovány velkým počtem tutoriálů a video blogů, je obtížné je ovládat a skákat přímo do sebe, mohou vaše děti odradit..

Pokud vaše dítě nikdy nepoužilo žádný grafický designový software, bylo by dobré začít s následujícími aplikacemi:

 • Tux paint je bezplatná aplikace pro malování, která obsahuje karikatura maskota, který povede vaše děti v aplikaci a naučí je, jak ji používat. Má uživatelské rozhraní přátelské k dětem a využívá zvukových efektů, aby byl zážitek zábavný.
 • Po barvě Tuxu můžete zvážit nákup KidPix. Začalo to jako jednoduchá kreslicí aplikace pro děti a vypadala jako zjednodušená verze photoshopu. Od té doby se vyvinul a nyní má uživatelské rozhraní, které je velmi přátelské k dětem, což umožňuje dětem vytvářet krátké video animace.
 • Canva je moderní online softwarová aplikace pro grafické designéry. Používá širokou škálu šablon k vytvoření požadované grafiky. Ačkoli nemá pokročilé funkce designu softwaru, jako je Photoshop nebo Illustrator, je jednoduché použití a usnadňuje dětem navrhovat něco, co se jim líbí. Je k dispozici na notebooku, stolním počítači a mobilních zařízeních. Je také dobře podporován řadou kurzů a kurzů a byl by velkým krokem před tím, než vyzkoušíte Photoshop nebo Illustrator.

Alternativy k Adobe Photoshop a Illustrator:

 • Pixlr je webová aplikace pro úpravu obrázků, která vám umožňuje nahrávat a upravovat obrázky ve webovém prohlížeči. Je velmi podobný Photoshopu a stojí za to vyzkoušet, zda je vaše dítě připraveno přistoupit k tomuto typu softwaru, než se zaváže ke koupi.
 • GIMP je otevřená aplikace pro editaci grafiky, která je zdarma k použití a obsahuje některé prvky grafického designu. To lze stáhnout a nainstalovat do většiny operačních systémů.
 • Inkscape je další bezplatný designový nástroj pro vytváření vektorové grafiky. Web také obsahuje komunitní web s galerií návrhů, kde mohou lidé prezentovat svou práci.

Dodatečné zdroje

Další grafický design pro dětské zdroje zahrnuje:

 • Web KidsThinkDesign je užitečným zdrojem, který obsahuje sekci věnovanou grafickému designu, kde se hovoří o grafickém designu a grafických designérech. Povzbuzuje také vaše dítě k vytváření a předkládání vlastních projektů. Navíc web odkazuje na Wordle.net, který má zábavný nástroj, který vám umožní napsat do seznamu slov a vytvořit si vlastní cloud slovo.
 • Blog Design4LittleOnes: I když se tento web již nejeví jako aktivní, má řadu aktivit souvisejících s grafickým designem, které jsou navrženy tak, aby povzbudily děti k zapojení se. To zahrnuje řadu aktivit založených na photoshopu, jako je použití photoshopu k vytvoření masky halloween.
 • Webová stránka BBC Bitesize má zdroj pro starší děti, které studují na své zkoušky. To zahrnuje sekci grafického designu s řadou definic pro revizi, činnosti a testy, které dětem pomohou připravit se na školní zkoušky.

Kurzy

K dispozici je velké množství online kurzů, které může absolvovat kdokoli. Pokud je vaše dítě připraveno dále rozvíjet své dovednosti v oblasti grafického designu, stojí za to prozkoumat tyto kurzy:

 • TechRocket má malý počet bezplatných online kurzů určených pro děti, které se zajímají o grafický design. To zahrnuje některé základní 3D tisk a kurzy Photoshopu.
 • Alison.com má pokročilejší kurzy grafického designu.
 • Lynda také nabízí kurz grafického designu, pokud je vaše dítě připraveno vyzkoušet něco hlouběji.

Závěr

Lidé jsou často seznámeni s grafickým designem později v životě, například když absolvují vysokoškolský kurz nebo potřebují vytvořené logo..

S množstvím online zdrojů, grafickým designem a nápady, které jsou jeho základem, však lze dítěti úspěšně představit, zejména pokud milují kreslit.

Zdroje v tomto článku pomohou zábavě a poutavě vychovávat vaše dítě v grafickém designu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map