Skupiny Yahoo jsou mrtvé – co teď?

Zveřejnění: Vaše podpora pomáhá udržovat provoz webu! Za některé služby, které na této stránce doporučujeme, dostáváme poplatek za doporučení.


Nejoblíbenější skupiny Yahoo jsou pryč – alespoň pokud jde o webové rozhraní a archivy. Výsledkem je, že mnoho uživatelů přemýšlí, co se nyní stane. A co je nejdůležitější, jaké alternativy jsou k dispozici k vyplnění prázdnoty. Přečtěte si vše o ní níže.

Už víte o skupinách Yahoo? Pokud ji jen chcete nahradit, jděte rovnou k alternativám.

Domovská stránka skupin Yahoo

Internet byl vždy o komunikaci s ostatními – ať už posíláme tam a zpět důležité obchodní informace nebo jen kočičí videa. Digitální spolupráce byla do internetu zabudována od začátku.

Yahoo je jednou z hnacích sil online komunikace a přenosu informací, téměř od narození webu.

Během posledních několika let se dostali do těžkých časů. To však neznamená, že Yahoo je pryč z našeho kolektivního vědomí. Jednalo se o jednu z nejvýznamnějších internetových společností v 90. letech 20. století, a přestože ji předstihly podobné společnosti Google a Facebook, její nástroje sociálních médií jsou dodnes základem internetu.

Jedním takovým nástrojem byly skupiny Yahoo.

Co byly skupiny Yahoo?

Skupiny Yahoo byly online místem, kde se podobní lidé nebo lidé s podobnými zájmy mohli shromáždit digitálně. Kdysi byli nesmírně populární a dnes sloužili jako základ pro mnoho sociálních platforem (a jejich funkcí).

Díky skupinám Yahoo mohou uživatelé sdílet soubory a fotografie, vytvářet ankety, které mají přijímat jiní uživatelé, vytvářet seznamy adresátů a číst a psát zprávy s ostatními uživateli..

Jednou z jeho největších funkcí byla schopnost komunikovat s ostatními čtením a odpovídáním na e-mailové řetězce (to znamenalo, že nemusíte skutečně procházet stránky Yahoo Groups, abyste si mohli zobrazit aktualizace). V podstatě to byl kříž mezi nástěnkou / fórem a Listserv.

LISTERV je program vytvořený v 80. letech 20. století pro vytváření a správu e-mailových seznamů. Dnes se termín Listserv obecně používá k označení jakéhokoli softwaru pro seznam e-mailů.

Skupiny Yahoo jsou podobně jako Skupiny Google. Nebo pokud jste se někdy připojili ke skupině na Facebooku, měli byste vědět, jaké to je: virtuální místo, kde se lidé scházejí a diskutují o sdílených zájmech.

Jaký je stav skupin Yahoo?

Zde jsou data, která potřebujete vědět, pokud jste uživatelem Yahoo Groups:

 • Od 29. října 2019 přestaly skupiny Yahoo přijímat nové příspěvky od uživatelů
 • Od 14. prosince 2019 skupiny Yahoo odstranily veškerý publikovaný obsah.

Znamená to, že je vše ztraceno? Ne nutně – Yahoo si ponechá svůj adresář Skupiny. To však učinilo všechny skupiny soukromými (což znamená, že k připojení se potřebujete souhlas).

Společnost také uvedla, že její funkce seznamu e-mailů bude nadále spuštěna, takže se můžete stále kontaktovat se svými členy skupiny.

Nejde tedy o 100% vyhlazování skupin Yahoo, ale je to stále významné.

Vzestup a pád skupin Yahoo

V roce 1998 společnost Yahoo představila v podstatě digitální komunitní prostory zvané Yahoo Clubs. Jednalo se o rozšíření nástroje Yahoo Message.

Yahoo poté získala konkurenční eGroups (kteří se již jednou sloučili s ONElist, službou seznamu e-mailů), a po sloučení těchto dvou entit, Yahoo označil výsledek Yahoo Groups.

Jak již pravděpodobně víte, Yahoo se v průběhu let nevedla dobře jako společnost. V roce 2017 ji získala společnost Verizon, která v průběhu let prodávala kousky a značky, jako Flickr a Tumblr.

Benigní zanedbávání

Díky tomu si nemyslete, že Verizonova akvizice Yahoo je hlavní příčinou zániku Yahoo Groups.

Přes popularitu digitálních skupin se Yahoo střídala mezi ignorováním skupin úplně a uvolňováním funkcí, které uživatelé nedostali dobře, protože se zdálo, že věci zhoršují.

Zda je vina na Yahoo, nebo ne, je na debatě, ale co není na debatě, je to, že mnoho stávajících uživatelů bylo hluboce nespokojeno se změnami.

Vzestup sociálních médií

Se sociálními médii, jako jsou Facebook a Twitter na vzestupu, Yahoo Groups viděly velkou konkurenci. Než se tyto stránky staly juggernauty, Yahoo se pokusil bránit. Jejich pokusy o konkurenci však bohužel nebyly dobře přijaty.

Facebook měl zdroj aktualizací. Instagram se stal místem pro sdílení obrázků. Twitter byl zvoleným místem pro micro-blogování. Nejlepší videa na YouTube a Snapchat.

Se všemi těmito změnami v digitální krajině by skupiny Yahoo pokračovaly ve svém trendu stagnace až do jejího odstranění společností Yahoo na konci roku 2019..

Časová osa

 • 1996: Založena eGroups (FindMail)
 • 1997: Založeno ONElist
 • 1998: Yahoo Clubs byly spuštěny
 • 1999: ONElist se sloučí do eGroups
 • 2000: Yahoo získává eGroups
 • 2001: Yahoo Skupiny byly zahájeny
 • 2004: Yahoo Groups Japan zahájena
 • 2009: Skupiny Yahoo mají více než 100 milionů uživatelů
 • 2010: Skupiny Yahoo mají 2,2 milionu skupin
 • 2014: Yahoo Groups Japan se zastavila
 • 2015: Skupiny Yahoo mají 2,7 milionu skupin
 • 2019: Skupiny Yahoo odstraní archiv a vypnou se

Proč lidé milují skupiny Yahoo?

Od výhod v roce 2020 se skupiny Yahoo nevypadají jako moc. Ale věci byly jiné až v roce 2001 (nebo 1998), kdy byla spuštěna.

V té době se web jen vzlétl. Na internetu bylo tolik lidí, kolik jich je dnes. To byl rok, kdy začala Wikipedia. Bez Wikipedie je těžké si představit internet!

V 80. a začátkem 90. let byl internet většinou jen e-mail a Usenet – v podstatě odpověď internetu na BBS (systémy nástěnek) – neohrabané, ale zábavné způsoby komunikace s ostatními. Ve skutečnosti mnoho termínů, které dnes používáme, jako „válka s plamenem“ a „spam“, získalo v té době svou popularitu.

Usenet byl získán společností Google a stal se součástí Skupiny Google, když byl spuštěn v roce 2001.

Stejným způsobem, že neexistuje žádný zásadní rozdíl ve funkčnosti mezi tranzistorovým rádiem a iPodem, neexistuje žádný rozdíl mezi skupinami Usenet a Yahoo nebo dokonce skupinami Facebook. Existují však důležité rozdíly v tom, že pozdější technologie se snadněji používají a jsou výkonnější.

Skupiny Yahoo usnadnily interakci se skupinami – jak prostřednictvím webového rozhraní, tak prostřednictvím e-mailu.

Dalším velkým vylepšením v Yahoo Groups bylo to, že umožnilo uživatelům snadno vytvářet nové skupiny. Vytvoření nové diskusní skupiny v Usenetu bylo zapojeným procesem.

Dnes není příliš mnoho lidí, kteří truchlí nad smrtí skupin Yahoo. Ale před 15 lety by to byla velká zpráva.

Alternativy skupin Yahoo

Vzhledem k tomu, že skupiny Yahoo již nejsou schůdnou možností toho, co uživatelé požadují, některé z nich budou hledat alternativy. Pokud jste na této lodi, můžete zvážit následující seznam možností.

Skupiny

Následuje seznam možností, které byste měli zvážit, pokud máte zájem o funkce související se skupinami.

To znamená, že chcete nástroj, ve kterém se lidé mohou shromažďovat a sdílet a přijímat informace, účastnit se diskusí, shromažďovat své kontaktní informace atd..

 • Skupiny na Facebooku: z možností v tomto seznamu jsou Facebook Skupiny nejoblíbenější. Kterýkoli člen může vytvořit skupinu pro zveřejňování informací, sdílení souborů a obrázků a získání přístupu k seznamu dalších členů. Skupiny Facebook přicházejí s poměrně robustním souborem opatření na ochranu soukromí, takže můžete vytvářet veřejné nebo soukromé skupiny a dokonce můžete nastavit soukromé skupiny tak, aby je nebylo možné najít (noví členové se mohou připojit, pokud byli pozváni současným členem). Facebook také zahrnuje možnost vytvářet události, které můžete použít k poskytování informací a shromažďování RSVP.
 • Skupiny Google: pomáhá usnadňovat komunikaci mezi členy. Skupiny Google, stejně jako Yahoo (a na rozdíl od Facebooku), vám umožňují posílat e-maily všem ve skupině pomocí jedné e-mailové adresy. Získáte také sdílení dokumentů a základní funkce správy událostí. Pravděpodobně bude méně Skupin Google než Facebook, ale vzhledem k samotnému počtu lidí s adresami Gmail (a tedy účty Google) by to neměl být velký problém.
 • Groups.io: narozený, když uživatelé nebyli spokojeni s směrem, kterým Yahoo Skupiny před pár lety vytvořily vlastní platformu e-mailových skupin. Groups.io je založeno na e-mailu, ale produkt nabízí integraci s aplikacemi a nástroji, jako jsou Slack, Google Drive, GitHub atd. Groups.io také přichází s funkcemi, které mají Google i Facebook Group, jako jsou chat, sdílení souborů a wiki stránky.

phpBB

Fóra a systémy zpráv / vývěsek

Pokud vše, co vás zajímá, poskytuje místo pro uživatele, aby mohli posílat zprávy a číst zprávy ostatních, může stačit fórum nebo systém zpráv / vývěsek.

K dispozici jsou možnosti, které nejsou k dispozici, ale můžete si také nastavit svůj vlastní web a nainstalovat možnosti jako phpBB nebo MyBB. Populární je také diskurs (a zahrnuje poměrně robustní funkce e-mailové komunikace).

Spuštění fóra může být hodně zábavné, ale vyžaduje také spoustu času na správu. Noví uživatelé by si měli dát pozor!

Pokud nemáte zájem omezit, kdo může přispět k vaší diskusi, můžete se obrátit na digitální konverzaci. Reddit je populární a má subreddity pro téměř jakékoli téma, na které si vzpomenete, zatímco pro ty, kteří v technologickém průmyslu najdou užitečnost Stack Overflow a Hacker News užitečné.

E-mailové servery

Jednou z nejoblíbenějších funkcí skupin Yahoo Group byly její funkce Listserv. Zatímco uživatelé mohli číst zprávy na webu skupin Yahoo, mohli také číst zprávy a odpovídat na ně prostřednictvím e-mailových řetězců.

Bohužel existuje několik možností, které zdůrazňují komunikaci a spolupráci pouze s e-mailem – mnoho lidí doporučuje pro tuto funkci používat skupiny Facebook nebo Skupiny Google. Možnosti jako MailChimp a Constant Contact jsou zaměřeny více na ty, kteří rozesílají informační bulletiny (nikoli na ty, které usnadňují e-mailové řetězce).

Přesto je LISTERV stále životaschopnou možností, pokud se jedná o trasu, kterou chcete podniknout.

Skupiny Yahoo budou i nadále fungovat jako e-mailový seznam toho, co stojí za to. Můžete tedy nadále zasílat e-maily (a přijímat e-maily) od těch, kteří jsou také členy vašich skupin.

Svár

IRC a možnosti založené na chatu

Pokud hledáte, je schopnost usnadnit konverzaci mezi skupinou lidí, existuje několik možností založených na chatu, které by potenciálně mohly naplnit tuto potřebu.

 • Internetový chat: v některých ohledech dědeček všeho internetového chatu. Existuje mnoho klientů, kteří usnadňují skupinovou komunikaci – někteří umožňují soukromé zprávy a sdílení souborů. Existuje celá řada sítí, z nichž si můžete vybrat, i když počet uživatelů IRC (a tedy i sítí) ubývá, jak se lidé stěhují do skupin sociálních médií a modernějších nástrojů, jako je Slack..
 • Svár: bezplatná aplikace pro hlasový a textový chat, která je oblíbená u hráčů – včetně oblíbených nástrojů, jako jsou Twitch a Steam. Navzdory jeho spojení s hráči není nic, co by říkalo, že je nemůžete použít pro jiné účely. Je vybaven několika schopnostmi sdílení souborů. Chcete-li začít, vytvořte server, nastavte jeho viditelnost a přístup a poté vytvořte jeden nebo více kanálů pro diskusi.
 • Skype: je oblíbenou volbou pro ty, kteří potřebují komunikovat s ostatními, textovými i telefonickými / videohovory. Největší nevýhodou je nedostatek navigace, pokud se chcete vrátit a přečíst předchozí zprávy. Je zde vyhledávací funkce, ale indexování je malé, takže vaše hledání nemusí být tak plodná, jak byste si přáli. Zprávy mohou také seskupovat uživatelé (a zprávy mohou zobrazit pouze uživatelé v této skupině), ale neexistují žádné typy propojení, takže příspěvky nelze zobrazit jako vlákna nebo skupiny..
 • Slack: v současné době je podnikovým nástrojem volby pro mnoho společností, které potřebují digitální spolupráci, i když ji určitě lze použít i pro jiné účely. Kromě usnadnění soukromých rozhovorů mezi dvěma nebo více uživateli je primární funkcí Slacku umožnit uživatelům připojit se k kanálům, které jsou věnovány určitým tématům (např .: společnost může mít účet Slack s jednotlivými kanály pro každé ze svých oddělení). Slack má poměrně robustní vyhledávací funkci a uživatelé se mohou rozhodnout pokračovat v konverzacích v podprocesech, aby na ně mohli později snadno odkazovat. Jednou z největších vlastností Slacku je však jeho nekonečná podpora nástrojů třetích stran. Pokud v Slacku něco chybí, je pravděpodobné, že budete moci nastavit integraci, která tuto funkci přidá.

Internet Relay Chat byl jedním z prvních protokolů pro odesílání a přijímání textových zpráv.

FAQs

Máte otázky týkající se skupin Yahoo? Máme odpovědi.

Existují skupiny Yahoo stále?

Krátká odpověď zní, že skupiny Yahoo, jak existovaly v posledním desetiletí, již neexistují. Kromě toho společnost Yahoo učinila všechny skupiny soukromými a odstranila všechna data nahraná uživateli skupin Yahoo. Přestože skupiny Yahoo nemusí existovat tak, jak tomu bylo dříve, není úplně mrtvý. Její funkce e-mailové komunikace stále existuje, takže členové skupin mohou stále odesílat a přijímat zprávy od ostatních členů.

Mohu se ještě připojit ke skupinám Yahoo?

Můžete požádat o pozvání do existující skupiny. Po schválení se můžete zúčastnit skupiny a kontaktovat další členy. Nemůžete však vytvořit nové skupiny, i když již jste členy skupin Yahoo.

Můžete se připojit ke skupině Yahoo bez e-mailové adresy Yahoo?

Ano, můžete se připojit ke skupině Yahoo bez e-mailové adresy Yahoo. Je však třeba účet u Yahoo. Jsou zdarma; vše, co musíte udělat, je nastavit jeden. Při vytváření účtu Yahoo jednoduše zadejte na výzvu svou e-mailovou adresu, která není Yahoo.

Jak získám přístup ke svým skupinám Yahoo?

Skupiny Yahoo máte přístup pouze prostřednictvím e-mailu. Na web můžete stále jít, ale najdete pouze popis skupiny spolu s e-mailovými adresami, které se k ní připojí a použijete ji. Pokud chcete více než toto, budete muset použít jiný systém.

souhrn

Skupiny Yahoo jsou kromě mrtvých, ale pro ty, kteří hledají aplikace a nástroje, které nabízejí podobnou funkčnost, je mnoho možností. Dnes na trhu není nic podobného jako skupiny Yahoo, i když podle našeho názoru je Google Groups pravděpodobně nejblíže.

Přesto existuje spousta výkonných možností, které usnadňují komunikaci mezi lidmi, nabízejí sdílení souborů a přicházejí s funkcemi pro správu událostí. Pokud jste ochotni trochu rozšířit své obzory, myslíme si, že budete spokojeni s jakoukoli možností, kterou si vyberete pro svůj další nástroj skupinové komunikace.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map