Raspberry Pi Úvod a zdroje

Zveřejnění: Vaše podpora pomáhá udržovat provoz webu! Za některé služby, které na této stránce doporučujeme, dostáváme poplatek za doporučení.


Kdykoli řídíte auto nebo voláte na mobil, používáte zařízení, které se skládá z výkonných mikroprocesorů a elektroniky. Obvykle se tato elektronika věnuje jediné aplikaci, jako je zpracování hlasových příkazů v telefonu nebo ovládání určitých aspektů motoru. Pokud jste někdy přemýšleli, jak taková elektronika fungovala nebo chtěla začít s vašimi vlastními projekty, pak je Raspberry Pi vynikajícím výchozím bodem. Tisíce fandů a nadšenců již vytvořilo několik skvělých projektů od jednoduchých MP3 přehrávačů po složité 3D tiskárny. Podívejme se na několik zdrojů, které vám pomohou začít!

Dějiny

Počátkem roku 2000 byla Eben Upton frustrována nedostatkem zájmu školních dětí o vědecké a inženýrské disciplíny. Takže v roce 2006 se spolu se svými kolegy na univerzitě v Cambridge rozhodli vytvořit levnou počítačovou desku, kterou bylo snadné programovat. Doufalo se, že se vytvoří prostředí, ve kterém by děti mohly stavět jednoduché projekty pro porozumění elektronice. Výsledkem byl Raspberry Pi (RPi). Od té doby byly prodány miliony kusů.

Jednotky RPi prošly v průběhu let několika aktualizacemi. První jednotka, Raspberry Pi 1, byla představena v roce 2012. Tato řada představovala několik modelů včetně A a B, které byly později aktualizovány na A + a B +. Všechny modely jsou v současné době vybaveny procesorem ARM s různou rychlostí a množstvím paměti RAM. Zpočátku všechny karty podporovaly SD, ale nyní podporují microSD pro ukládání. Desky se liší hlavně rychlostí procesoru a RAM spolu s tím, jaký hardware je podporován. Nejnovější jednotky podporují 802.11n Wireless a Bluetooth spolu s HDMI, ethernetem, 3D grafikou a audio / video výstupem. K dispozici jsou také doplňky pro jednotky včetně 8megapixelových kamer a Sense HAT s více senzory včetně gyroskopu a akcelerometru..

Výukové programy

Při odhlašování těchto tutoriálů přemýšlejte o změnách, které můžete udělat pro vylepšení projektu. Zde je několik odkazů na webové stránky s návody pro různé projekty, které vám pomohou začít:

 • Projekty nadace Raspberry Pi: jedná se o jednoduché projekty, které umožňují uživateli získat prvotní chuť k životnímu prostředí, psát jednoduché programy a rozhraní s externími senzory.
 • Instructables Projects: Instructable website představuje projekty od jednoduchých po komplexní. Projekty zahrnují kód a také kusovníku položek potřebných k dokončení projektu. Podrobné pokyny k instalaci jsou také součástí.
 • Projekty Makezine: stejně jako web Instructable, Makezine obsahuje také různé projekty Raspberry Pi, které se liší podle úrovně obtížnosti a obsahují podrobné pokyny. Další výhodou webových stránek společnosti Makezine je to, že uživatelé jsou schopni třídit podle délky projektu a obtížnosti. Některé projekty také obsahují video pro demonstraci nastavení.

Některé návody, jak porozumět systému Raspberry Pi a jeho nastavení, najdete zde:

 • Začínáme s Raspberry Pi 2: tento tutoriál je krok za krokem průvodce nastavením a používáním základních I / O na Raspberry Pi 2. Většina konceptů v této příručce může být použita pro jiné modely.
 • Raspberry Pi Sensor: Naučte se zpracovávat data teplotních senzorů z RPi
 • Základy Pythonu: jednoduchý příklad programování Pythonu pro Raspberry Pi
 • Výukový program pro začátečníky Python a IO: toto učí, jak používat Python ke zpracování vstupů

Video návody

Zde jsou některé video návody, které mohou být také užitečné:

 • Video základního nastavení: tento video návod popisuje desku a říká, jak napájet jednotku a nainstalovat Raspbian OS;
 • Video WIFI a základní nastavení: toto video ukazuje, jak stáhnout obrázek OS a nastavit WIFI;
 • Výukový program Camera Add-On: toto video demonstruje nastavení modulu kamery na RPi;
 • Music Streaming: tento tutoriál ukazuje, jak nastavit streamování hudby na jednotce krok za krokem;
 • Video tutoriál GPIO: pokročilý tutoriál pokrývající základy GPIO jednoduchým příkladem LED.

Operační systémy

Stejně jako váš počítač nebo notebook i jednotky Raspberry Pi potřebují operační systém. Chcete-li získat operační systém, musíte si stáhnout obrázek na SD kartu. Následující výukový program vám může pomoci stáhnout obraz operačního systému na kartu SD nebo micro-SD:

 • Raspberry Pi SD Cards: tutoriál popisující základy SD karet a jak na nich nastavit obrázky.

Většina nainstalovaných operačních systémů je založena na různých linuxových distribucích podobných Debianu a Fedoře. Při práci s jednotkami Raspberry Pi se vyplatí, abyste se s příkazovým řádkem Linux cítili pohodlně. Zde je několik zdrojů, které vám mohou pomoci:

 • Běžné příkazy systému Linux: Tento seznam příkazů ze slavné série knih „Dummies“ obsahuje některé běžně používané příkazy systému Linux.
 • Linux Command Cheat Sheet: Užitečný odkaz na příkazy a příklady systému Linux. Skvělá stránka pro rychlý přehled!

Pamatujte, že při práci s Linuxem jsou všechny příkazy citlivé na velikost písmen. To znamená, že pokud si přejete provést příkaz „ls“, nemůžete zadat něco jako „Ls“ nebo „LS“ a očekávat stejný výsledek.

Knihy

Kromě prohlížení online tutoriálů a videí se podívejte na tyto knihy:

Všeobecné

 • Raspberry Pi: 2 Příručka pro začátečníky od Alexe Benjamina: poskytuje přehled RPi a jak začít.
 • Uživatelská příručka Raspberry Pi od Upton a Halfacree: Tato kniha je určena jednotlivcům, kteří jsou v prostředí Raspberry Pi nováčci, poskytuje podrobné pokyny pro instalaci, konfiguraci a přizpůsobení jednotky RPi..
 • Programování Raspberry Pi, druhé vydání: Začínáme s Pythonem Simon Monk: učí jednotlivce, jak konfigurovat Python a vytvářet programy pro RPi.

Projekty

 • Dobrodružství v Raspberry Pi od Carrie Ann Philbin: skvělá kniha jednoduchých projektů elektroniky zaměřená na děti.
 • Raspberry Pi Cookbook od Simona Monka: stejně jako název, kniha uvádí recepty včetně kódu a pokynů pro různé RPi projekty, jako je použití GPIO a čtení senzorových vstupů.
 • Projekty Raspberry Pi pro Evil Genius od Donalda Norrisa: kniha o pokročilých, ale zajímavých projektech, které můžete dělat s Raspberry Pi.

souhrn

Ať už chcete vytvořit nějaké skvělé projekty v oblasti elektroniky nebo prototypy skutečných vzorů, jednotky Raspberry Pi jsou levnou, přesto efektivní investicí času a peněz. Získejte jeden dnes a začněte budovat úžasné projekty!

Další čtení a zdroje

Máme více průvodců, výukových programů a infografik souvisejících s kódováním a těžko:

 • Programovací prostředky NXT-G: Naučte se vše o jazyce pro vytváření robotů pomocí LEGO MINDSTORMS NXT. To je pravda: roboti Lego!
 • Úvod a zdroje pro programování Verilogu: Pokud chcete udělat krok dolů, Verilog vám umožní navrhnout počítačové čipy.
 • Úvod do Linuxu a zdroje: Jako primární operační systém Raspberry Pi by měl být Linux velmi zajímavý. Tento prostředek sleduje programování na úrovni hardwaru.
 • Perl Guide and Resources: Perl je populární jazyk pro kódování Raspberry Pi. Tento článek vám pomůže začít.

Raspberry Pi: Jak začít

Chcete se dostat rychle na Raspberry Pi? Podívejte se na náš infographic, Raspberry Pi: Jak začít Znázorňuje všechny části hardwaru a provede vás prvním programem.

Raspberry Pi: Jak začít
Raspberry Pi: Jak začít

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map