RapidWeaver Development: Vytvářejte webové stránky v počítači Mac pomocí šablon

Zveřejnění: Vaše podpora pomáhá udržovat provoz webu! Za některé služby, které na této stránce doporučujeme, dostáváme poplatek za doporučení.


RapidWeaver je nástroj pro tvorbu webových stránek pro Mac. Podobně jako tvůrci webových stránek s mnoha hostingovými plány používá RapidWeaver přístup k návrhu a přizpůsobení vlastního webu pomocí šablony. Na rozdíl od většiny z nich lze RapidWeaver stáhnout přímo do počítače, což vám umožní úplnou svobodu od konkrétního poskytovatele hostingu. Pokud se tedy rozhodnete přejít na jiného webového hostitele, můžete snadno zálohovat stávající web a pomocí několika kliknutí jej přesunout na nového hostitele..

Na trhu je spousta tvůrců drag-and-drop, z nichž většina zahrnuje hrst šablon, ale RapidWeaver se odlišuje udržováním aktuálních stylových šablon, takže váš web nevypadá, jako by byl vyvinula před patnácti lety. Díky více než 50 motivům, které lze přizpůsobit pomocí editoru drag and drop, poskytuje RapidWeaver jednoduché řešení pro vytváření moderních a výkonných webů..

RapidWeaver má také vyčerpávající knihovnu doplňků, včetně všeho od funkcí internetového obchodu po pokročilá rozvržení a návrhy třetích stran. Pomocí těchto, stejně jako vestavěných editorů HTML a CSS, mohou pokročilí weboví designéři dále přizpůsobit své webové stránky.

Online zdroje

Existuje spousta webů věnovaných RapidWeaveru a brodění se po těch, které se vám snaží prodat, si může být trochu složitější. Pokud jste právě začínali s RapidWeaver, tyto weby vám pomohou nastavit, pohodlně a dobře na vaší cestě k publikování úplně prvního webu.

 • Realmac Software: oficiální domov RapidWeaveru. Naleznete odkazy ke stažení, rychlé úvody a odkazy na další užitečné zdroje, jako jsou návody a jejich komunitní stránky.
 • RapidWeaver FAQ: Kromě odpovědí na časté otázky RapidWeaver obsahuje tento web návody, softwarové tipy a obecné znalosti o návrhu webových stránek, HTML a základy fungování webu.
 • RapidWeaver Central: tento web poskytuje aktuální zprávy RapidWeaveru a recenze nejnovějších zásobníků, témat a dalších doplňků. Poskytují také poradenské a designérské poradenství pro každého, kdo potřebuje další pomoc, stejně jako pro své vlastní hromady a témata – to vás bude stát, ale zbytek jejich rady je zdarma..

Výukové programy

RapidWeaver je navržen tak, aby byl intuitivní a obecný vývoj webových stránek nebude vyžadovat důkladnou studii programu nebo HTML. Pro pokročilejší vývoj vám však tyto zdroje mohou pomoci stát se odborníkem na RapidWeaver.

 • Výukové programy RapidWeaver: Tato sada bezplatných výukových programů zahrnuje 10 lekcí pro začátečníky o vytváření nového projektu, přidávání a organizování stránek, výběru tématu, ukládání projektů, používání doplňků a publikování vašich stránek, jakož i několika desítkách pokročilých lekcí o tématech, jako je hromádky, přizpůsobení motivu, použití doplňků, vylepšení rychlosti, indexování vyhledávání a vytváření metaznaček.
 • Učebna RapidWeaver: tato stránka s placeným tutoriálem nabízí desítky lekcí o všem, od navigace v softwaru po práci s tématy a zřízení elektronického obchodu. Pokud hledáte důkladné pochopení toho, jak získat maximum ze svého softwaru RapidWeaver, je toto místo, kam jít. Aby vám poskytli představu o hloubce svých lekcí, mají více než 600 minut videa jen o práci s tématy.
 • Show RapidWeaver: Tato řada podcastů je k dispozici také na iTunes. Autoři každý týden pokrývají témata vytváření webů, jako je vytváření vlastních chybových stránek 404, výběr motivu a správa htaccessu. Zahrnují také příležitostná RapidWeaver a obecná oznámení Mac, která mohou být pro uživatele RapdidWeaver zajímavá.

Online komunity

Pokud hledáte odpovědi na konkrétní otázky, oslovení členů komunity je často nejsnadnějším a nejspolehlivějším řešením. Tyto komunity RapidWeaver jsou velmi aktivní a dychtivě si pomáhají.

 • Fóra Realmac: oficiální fóra RapidWeaver jsou velmi aktivní a pokrývají vše od instalačních rad, přes SEO až po integraci na YouTube. Posouvání fóra může být trochu ohromující, protože témata jsou původně uvedena v pořadí podle aktualizací, nikoli podle témat. Můžete však snadno filtrovat podle kategorií a zaměřit se na začátečníky, témata, podcasty, žádosti o funkce a další.
 • The Weaver’s Space: původně komunita G +, tato skupina se v roce 2016 přestěhovala na svůj vlastní web. V současné době má více než 800 členů, kteří diskutují o všem od řešení problémů až po filozofii webového designu..

Knihy

Nenajdete tolik knih o RapidWeaveru, jako budete složitější nástroje pro vývoj webových stránek, jednoduše proto, že se RapidWeaver snadno učí a existuje spousta bezplatných online zdrojů (viz výše). Pro ty, kteří dávají přednost fyzické knize nebo se snaží rozvíjet pokročilé znalosti designu webových stránek, existuje několik knih, které doporučujeme.

 • Příručka pro začátečníky RapidWeaver 5 od Joe Workmana: Tato kniha, určená primárně pro první vývojáře webu, začíná samotnými základy (stahování, instalace a nastavení softwaru) a pokračuje počátečním vytvářením stránek, návrhem a publikováním. Využívá spoustu snímků obrazovky a poskytuje ukázkový kód, který lze použít ve vašich vlastních projektech. Pro zkušenější uživatele nabízí také diskusi o pokročilých konceptech, jako jsou komíny, HTML, CSS a techniky odstraňování problémů.
 • Vizuální průvodce výukou RapidWeaver 5 od Hawes a Meadows: Tato kniha je zaměřena především na začátečníky a prochází čtenáře všemi základními funkcemi RapidWeaveru pomocí snadno sledovatelných průvodců krok za krokem. Zahrnuta jsou také některá pokročilá témata, například praktiky SEO a používání multimédií, ale obecně je to velmi vizuální pomalý průvodce, ideální pro ty, kteří jsou zastrašováni myšlenkou vytvoření vlastního webu..
 • HTML a CSS: Navrhujte a vytvářejte webové stránky Jon Ducketta: tento vysoce vizuální úvod do HTML a CSS je dokonalým průvodcem pro uživatele RapidWeaver, kteří chtějí porozumět kódu za svými stránkami a chtějí přidat další přizpůsobení nad rámec standardních možností software.

Závěr

Mnoho obchodů v oblasti vytváření webových stránek, které děláte sami, se přesunulo z plochy do cloudu, zejména díky designu stránek založených na šablonách, protože většina hostitelů nyní poskytuje bezplatné stavitele stránek a programy, jako jsou WordPress a Joomla, se snadněji používají všechny čas. Přesto RapidWeaver stále přitahuje nové uživatele, protože šablony jsou neustále aktualizovány, aby zůstaly čerstvé a profesionální, a uživatelské rozhraní je ideální pro začátečníky. Pokud hledáte jednoduchý, ale výkonný tvůrce webových stránek, který není vázán na vašeho hostitele nebo jinou online službu, vyplatí se stáhnout demo verzi a vyzkoušet RapidWeaver.

Další čtení a zdroje

Máme více průvodců, výukových programů a infografik týkajících se kódování a vývoje webových stránek:

 • Skládání dobrého HTML: Toto je solidní úvod k psaní dobře vytvořeného HTML a používání softwaru HTML validátoru.
 • CSS3 – Úvod, Průvodci & Zdroje: je to skvělé místo, kde se můžete začít učit rozvržení webové stránky.
 • Zdroje ASP.NET: tato příručka vás seznámí s rámcem .NET společnosti Microsoft pro vytváření webových stránek.

HTML pro začátečníky – konečný průvodce

Pokud se opravdu chcete naučit HTML, vytvořili jsme článek o délce knihy, HTML pro začátečníky – Ultimate Guide A je to opravdu konečný průvodce; to vás zavede od samého začátku k mistrovství.

Jaký kód byste se měli naučit?
HTML pro začátečníky – konečný průvodce

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map