Nejlepší programovací jazyky pro matematiku

Zveřejnění: Vaše podpora pomáhá udržovat provoz webu! Za některé služby, které na této stránce doporučujeme, dostáváme poplatek za doporučení.


Pokud jde o řešení matematických problémů, průměrný matematik nepoužívá programovací jazyky vždy. Mohou být využity pro asistenci, ale zcela záleží na rozsahu problému a na tom, zda vůbec existuje potřeba programovacího jazyka..

Nejlepší programovací jazyky pro matematiku

Programování často zahrnuje řešení problémů samo o sobě, kde pak vezmete odpovědi a použijete je k vytvoření programu.

Matematici však někdy potřebují pomoc s některými programovacími jazyky a některé z nejlepších programovacích jazyků pro matematické zázraky, když se snažíte zdokonalovat své dovednosti a cvičit se v určité matematické oblasti.

Čtěte proto a seznamte se s nejoblíbenějšími programovacími jazyky pro matematiku, spolu s tím, co je na nich tak zvláštním a co je dobré pro psaní a řešení matematických problémů.

MATLAB

MATLAB je výpočetní prostředí na vysoké úrovni od MathWorks. Název laboratoře Matrix je krátký. Původně to byl systém pro řešení matic – rychle a přesně. Ale za více než tři desetiletí své existence se výrazně rozrostla a stala se obecným prostředím pro řešení matematických, vědeckých a technických problémů.

Co dokáže MATLAB??

Přestože je MATLAB ve své základně stále systém pro řešení problémů lineární algebry, bylo na ní postaveno obrovské množství. Zde je několik skvělých věcí ze stránek Příklady MATLAB:

 • Sběr dat: pouhým přetažením komponent je možné pořizovat data z připojeného zařízení, zpracovávat je a vydávat je v uživatelsky přívětivé formě.
 • Diferenciace: Pomocí Symbolic Math Toolbox dokáže MATLAB provádět počet a mnoho dalších forem matematiky.
 • Struktura RNA: Jedná se o aplikaci, která předpovídá a zobrazuje strukturu RNA na základě její sekvence.
 • Face Detection: je to jen jeden z mnoha algoritmů detekce obličeje. MATLAB se používá zejména při zpracování obrazu.

Jak funguje MATLAB?

MATLAB používá vlastní vývojové prostředí. Většina lidí v něm prostě pracuje. Používá svůj vlastní proprietární jazyk. Lze ji však použít s externími programy a funkcemi v jazycích jako C ++ a Fortran. A co víc, aplikace, které vytvoříte uvnitř MATLABu, mohou být výstupem do programovacího jazyka C, takže mohou být zahrnuty do externích programů.

Bez ohledu na všechny zvony a píšťalky je však MATLAB stále na bázi lineární algebry. Přemýšlí o maticích. A skriptovací jazyk MATLAB to ukazuje.

Základní pojmy

MATLAB je slabě napsán jako Perl a JavaScript. Takže zjistí, jaké jednoduché proměnné jsou založeny na tom, jak je používáte. Pokud například řeknete x = 15,7, ví, že x je číslo s pohyblivou řádovou čárkou. Na druhé straně, pokud to řeknete x = ‘help’, ví to, že x je řetězec. Pokud začnete používat čísla jako řetězce nebo naopak, pak se s nimi bude zabývat na binární úrovni, podobně jako Perl.

S proměnnými můžete manipulovat stejně jako v libovolném programovacím jazyce. Podobně řetězce jsou opravdu pole postav a mohou být spravovány tak.

Matice

Skutečná síla MATLABu spočívá v jeho snadné manipulaci s maticemi. Matice je definována v hranatých závorkách se sloupci oddělenými mezerami a řádky středníky. Zde je jednoduchý příklad z dokumentace MATLABu:

A = [1 1 0 0];
B = [1; 2; 3; 4];
C = A * B

První řádek definuje matici 1 po 4 A. Druhý řádek definuje matici 4 po 1 B. Podle základní maticové algebry víme, že výsledek je: 1 * 1 + 1 * 2 + 0 * 3 + 0 * 4 = 3. Je zřejmé, že lze provádět mnohem komplikovanější výpočty..

Toolboxes

Kromě všech matematických nástrojů, které nabízí MATLAB, je k tomu mnoho dodatků. Zejména existují nástroje. Již jsme zmínili Symbolic Math Toolbox. Existuje však mnoho dalších v různých oblastech:

 • Paralelní výpočet
 • Matematika, statistika a optimalizace
 • Řídicí systémy
 • Zpracování signálu a komunikace
 • Zpracování obrazu a počítačové vidění
 • Test a měření
 • Výpočetní finance
 • Výpočetní biologie

Jak vidíte, využití, ke kterým je MATLAB používán, je široké a poskytuje specializované nástroje pro všechny.

Získání MATLABu

MATLAB je relativně drahý produkt. Cena základního programu je přes 2 000 $. Simulink je navíc 3 000 $. A sady nástrojů jsou minimální 1 000 $ a často mnohem více. Obecně lidé používají MATLAB za dvou okolností. Zaprvé se v akademické obci používá hodně. MathWorks proto nabízí studentské verze MATLAB a Simulink za méně než sto dolarů.

Druhým způsobem, jak lidé normálně získávají přístup k MATLABu, jsou jejich zaměstnavatelé. MATLAB je tak silný, že často stojí za to jeho cenu.

Zdarma MATLAB Alternativy

Neexistuje žádná bezplatná verze MATLABu. Existují však dvě bezplatné alternativy. Jedná se o výkonné nástroje, které vám přinejmenším poskytnou snadný způsob, jak začít správným směrem: GNU Octave a Scilab, o nichž budeme diskutovat níže.

Učení MATLABu

Existuje mnoho online zdrojů, které vám pomohou naučit se MATLAB. Doporučujeme však začít s knihou. To, co lze nakonec s MATLABem udělat, je tak obrovské, že je dobré získat důkladný přehled o předmětu.

Knihy

Níže jsou uvedeny všechny velmi dobré základní představení MATLABu.

 • MATLAB pro začátečníky: Jemný přístup (2008) od Petera Kattana: toto je krátký a jasný úvod do MATLABu. Je to skvělé místo, kde začít.
 • Základní MATLAB pro inženýry a vědce (2013) od Hahna a Valentýna: je to dobrý a poněkud podrobnější úvod do MATLABu.
 • MATLAB For Dummies (2014) od Sizemore a Mueller: součást úctyhodné a předvídatelně dobré série knih.
 • Matlab: Praktický úvod do programování a řešení problémů Stormy Attaway: Toto je učebnice, ale snadno srozumitelná a důkladná s mnoha příklady.
 • Začínáme s MATLABem: Rychlý úvod pro vědce a inženýry (2013) od Rudry Pratapové: krátký, ale překvapivě důkladný úvod do MATLABu s důrazem na vědecké programování.
 • MATLAB: Úvod do aplikací (2009) od Amos Gilat: učebnice, která je dobrým úvodem do předmětu. Protože je starší, můžete jej obecně najít za nízkou cenu.

Online návody

Vzhledem k tomu, že MATLAB je používán na akademických institucích, existuje spousta bezplatných konzultací, které vám pomohou začít.

 • Učte se s tutoriály MATLAB a Simulink: Základní MathATorks vlastní tutoriály MATLAB.
 • Výukový program pro MATLAB od Kellyho Blacka: je to poměrně úzký návod, ale jde o základy.
 • Výukový program MATLAB University of Utah: rychlý a špinavý úvod do MATLABu na jedné krátké stránce. Viz také podrobnější základy MATLAB a Little Beyond.
 • MATLAB Hypertext Reference: Toto je docela podrobný úvod do MATLABu.
 • Výukový program MATLAB: jedná se o videonávod, skládá se však z téměř 100 krátkých konzultací.

Další online zdroje

Zde je několik zdrojů, jakmile se naučíte základy MATLABu:

 • Užitečné informace pro používání MATLABu: Toto je malá, ale užitečná kolekce zdrojů MATLABu, včetně FAQ.
 • MATLAB Wiki FAQ: Toto je docela podrobný FAQ, který lze dokonce použít jako druh tutoriálu, pokud znáte základní základy.
 • Částečný seznam on-line výukových programů pro Matlab: Ačkoli obsahuje seznam některých výukových programů, tento zdroj Duke University obsahuje několik skvělých příkladů programování MATLAB.

Online fóra

MATLAB nemá takovou uživatelskou základnu, která, řekněme, má C ++. Stále však existuje velmi aktivní komunita kodérů. Jako vždy na fórech, uvědomte si, že spam prochází. Ale to vše jsou pevná fóra.

 • Odpovědi MATLAB: Toto je komunitní fórum MathWorks, kde můžete klást otázky a hledat odpovědi.
 • MATLAB Subreddit: Toto je velmi aktivní fórum MATLAB na Redditu. Také by se vám mohlo hodit matematické subreddit.
 • Stack Overflow: Pokud jde o cokoli související s počítačem, Stack Overflow je místo. Tento odkaz vás přenese ke všem diskusím, které byly spojeny s MATLABem.
 • Jiné jazyky: to se netýká pouze MATLABu, ale je velmi aktivní s mnoha informovanými lidmi v okolí.
 • Fórum univerzity Drexel: toto je sekce MATLAB jejich fóra Math. Je to velmi aktivní, ale samozřejmě s akademickým sklonem.

Souhrn MATLAB

MATLAB je výpočetní prostředí na vysoké úrovni, které se používá v celé akademii a v různých průmyslových odvětvích, jako je fyzika a finance. Zde jsme se dotkli pouze jeho schopností. S těmito prostředky můžete začít učit systém. Nakonec by vás to mohlo vzít kamkoli.

GNU Octave

GNU Octave je programovací prostředí na vysoké úrovni pro provádění numerických výpočtů pro vědu a techniku. Je to nejviditelnější bezplatná alternativa k MATLABu, protože s ním je kompatibilní programovací jazyk.

Kromě základního programovacího jazyka obsahuje GNU Octave velkou sadu nástrojů pro provádění běžných numerických výpočtů. A co víc, Octave může používat funkce napsané v C ++ a Fortran.

Historie GNU Octave

GNU Octave byl původně vyvinut (počínaje rokem 1988) jako pomůcka pro výuku vysokoškolských studentů o návrhu chemického reaktoru. Návrháři byli nespokojeni s používáním Fortranu, protože jejich studenti trávili příliš mnoho času ladicím kódováním a tak se tento předmět nenaučili. Chtěli tedy interaktivní nástroj.

GNU Octave byl poprvé vydán v alfa podobě na začátku roku 1993. První oficiální vydání (verze 1.0) přišlo následující rok. V květnu 2015 byla vydána verze 4.0 Octave. Má plné grafické uživatelské rozhraní a je k dispozici na všech hlavních operačních systémech.

Funkce

GNU Octave je mnohem více než řešení rovnic.

 • Matice se používají jako standardní datový typ.
 • Použití komplexních čísel je podporováno.
 • Zahrnuje velkou knihovnu matematických funkcí.
 • Zahrnuje název souboru, proměnnou a dokončení funkce.
 • K dispozici je neomezený příkaz zpět.
 • Existují různé možnosti uspořádání dat do struktur.
 • Poskytuje podporu pro argumenty a seznamy návratů a také pro zkratové booleovské, dekrementační a přírůstkové operátory.

Online zdroje

 • GNU Octave: oficiální web aplikace. Zahrnuje odkazy ke stažení na všechny hlavní operační systémy.
 • GNU Octave Reference: kompletní dokumentace k softwaru. Můžete si také stáhnout odkaz na 800 stran PDF.
 • GNU Octave Wiki: je to podobné dokumentaci, ale jako wiki se neustále mění na základě moderátorů a přispěvatelů.
 • Programovací rozdíly mezi Octave a MATLAB: tento článek je součástí wikibooku MATLAB Programming. Poskytuje dobrý přehled o rozdílech mezi těmito velmi podobnými výrobky.

Knihy

 • GNU Octave Primer pro začátečníky (2016) od S Nakamury: Tato příručka pro začátečníky obsahuje problémy s cvičením a odpovědi na spuštění softwaru. Kapitoly obsahují témata, jako jsou příkazy, programování, příkazy větví, jak vykreslit, sloupcové grafy a mnoho dalšího.
 • Příručka pro začátečníky GNU Octave (2011) od Jespera Schmidta Hansena: dobrá volba pro vizuální studenty. Je to podobné knize Nakamura, ale obsahuje více snímků obrazovky a příklady krok za krokem, takže je ideální pro úplného začátečníka.
 • GNU Octave 4.0 Reference Manual: Free Your Numbers (2015) by Eaton, et al: pro ty, kteří chtějí úřední odkaz v knižní podobě. Svazek 1 začíná jednoduchými příklady Octave a dále se věnuje tématům, jako je rozhraní Java a balíčky. Svazek 2 obsahuje informace o všem od vytvoření permutačních matic po správu explicitních a implicitních převodů.
 • Základ numerické analýzy: Implementace s GNU Octave / MATLAB (2016) od S Nakamura: Tato kniha se zabývá oblastmi, jako je lineární algebra, polynomy, polynomiální interpolace a numerické integrace.

Kurzy

 • Octave / MATLAB® pro začátečníky, část 1: Počínaje od nuly: toto je třída MIT Open CourseWare. S poznámkami o kurzu, úkoly, videonahrávkami a zkouškami pokrývá tento první modul vše od dvoubodových okrajových podmínek po transport neutronů. Následuje část 2: Přizpůsobení dat a plotrování a Část 3: Vyčištění a uložení pozemků.
 • Výukový program pro oktávové programování: i když nejde o formální kurz, tento wiki tutoriál se rozšiřuje o oblasti, jako jsou funkce psaní, hodnocení polynomů a zpracování signálu.
 • Profesor Andrew Ng Videa z YouTube: Toto je seznam videí YouTube pro Octave. Začíná to na začátku a dostává se do pokročilejších předmětů, jako je vektorizace a vykreslování dat.

Komunity

 • Help-Octave: Toto je aktivní seznam adresátů pro přispívající vývojáře. Ale můžete se zaregistrovat, pokud si chcete zaslat své vlastní myšlenky nebo se poučit z této velmi zkušené komunity.
 • Freenode Channel: Pokud chcete chatovat s vývojáři GNU Octave z celého světa, je to místo, kde to můžete udělat. Freenode zahrnuje všechny druhy kategorií, takže budete muset přejít na #octave kanál.
 • Google Plus: I když tato komunita není určena k přímé podpoře, je dobré se dozvědět více o aktualizacích a dalších novinkách.

Pokud se naučíte GNU Octave?

GNU Octave není kompletní náhradou za MATLAB. Ale je to blízko. A co víc, GNU Octave kód je většinou kompatibilní s MATLABem. Takže přechod z GNU Octave na MATLAB by měl být snadný. Pokud vaše budoucnost zahrnuje vědu nebo strojírenství, je GNU Octave skvělým nástrojem k učení.

Scilab

Scilab je softwarový balíček pro matematické výpočty. Stejně jako Matlab, Excel nebo GNU Octave se používá pro numerické výpočty. Zahrnuje stovky matematických funkcí a poskytuje výkonné počítačové prostředí pro matematické, vědecké a inženýrské aplikace.

Krásou programu je jeho open-source povaha. Vydává se na základě licence CeCILL, což znamená, že je možné zdarma stáhnout, používat, upravovat a dokonce distribuovat. Navíc jej lze nainstalovat na jakýkoli počítač s operačním systémem GNU / Linux, Mac OS X nebo Windows..

Dějiny

Původ společnosti Scilab sahá do osmdesátých let, kdy několik výzkumníků pracujících ve Francouzském institutu pro výzkum v informatice a řízení (IRIA do roku 1979, poté INRIA) vyvinula softwarovou aplikaci Blaise, softwarovou aplikaci CACSD (Computer Aided Control System Design). François Delebecque a Serge Steer chtěli poskytnout výzkumníkům nástroj v automatickém řízení, a tak se narodil Blaise.

V roce 1984 se Blaise stal Basile a byl distribuován na několik let Simulogem, prvním startem INRIA.

To skončilo v 90. letech, kdy Simulog přestal distribuovat Basile. Software byl přejmenován na Scilab a byl dále vyvíjen společností INRIA v rámci své vlastní skupiny.

Rok 1994 se stal zlomovým bodem, když se INRIA rozhodla vydat Scilab jako software s otevřeným zdrojovým kódem. Původní vývojová skupina na něm pokračovala až do roku 2002.

Začátkem roku 2003 vytvořila INRIA konsorcium Scilab, aby zajistila jeho budoucnost, vývoj, údržbu a podporu.

O pět let později se konsorcium Scilab začlenilo do společnosti Digiteo, která pokračovala v práci na programu. To také znamenalo rok, kdy se Scilab stal zcela svobodným softwarem distribuovaným na základě licence CeCILL.

V roce 2010 založila Inria Scilab Enterprises jako prostředek k zajištění budoucnosti programu. Od roku 2012 je Scilab Enterprises plně zodpovědný za vývoj. Poskytuje také profesionální služby a podporu.

Funkce

Scilab obsahuje stovky matematických funkcí. Od svého maticového orientace můžete provádět maticové manipulace, 2D / 3D vykreslování, vytvářet své vlastní funkce a knihovny a mnohem více. Poskytuje také svůj vlastní modelář a simulátor dynamických systémů s názvem Xcos.

Scilab:

 • Matematika a simulace: pro inženýrské a vědecké aplikace, které zahrnují matematické operace a analýzu dat.
 • 2D a 3D vizualizace: vizualizace, anotace a export dat. Vytvářejte a přizpůsobujte různé typy grafů a grafů.
 • Optimalizace: algoritmy pro řešení omezených a neomezených problémů s kontinuální a diskrétní optimalizací.
 • Statistika: provádět analýzu a modelování dat.
 • Návrh a analýza řídicího systému: standardní algoritmy a nástroje pro studium řídicího systému.
 • Zpracování signálu: vizualizujte, analyzujte a filtrujte signály v časové a frekvenční oblasti.
 • Vývoj aplikací: zvyšte původní funkce programu a spravujte výměnu dat pomocí externích nástrojů.

Xcos:

 • Standardní palety a bloky
 • Vytváření a vydávání modelů
 • Přizpůsobení modelů
 • Simulace.

Online zdroje

Vzhledem k tomu, že je Scilab aktivně vyvíjen a udržován, existuje spousta zdrojů, které vám pomohou začít správným směrem. Od oficiálních webových stránek po důkladnou dokumentaci, wiki a aktivní komunitu – jste povinni najít zdroj, který nejlépe vyhovuje vašim metodám učení.

 • Scilab: oficiální webová stránka programu s odkazy na stahování, dokumentací a přístupem k odborné pomoci a podpoře.
 • Wiki: veřejná wiki s informacemi o dokumentaci, příkladech použití a instalačních / kompilačních pokynech pro konkrétní platformy a operační systémy.
 • Nápověda: online systém nápovědy pro funkce programu s příklady použití uvedenými v modulech.
 • Matlab / Scilab Dictionary: velmi užitečný slovník pro jeho porovnání a Matlab a příklady použití pro každou funkci.
 • Kanál YouTube: se spoustou videí o funkcích programu a různých aplikacích softwaru.
 • Výukové programy: Partnerské webové stránky Openeering nabízejí řadu výukových programů, které sahají od začátečníků až po pokročilejší témata.

Knihy

Na Scilabu byly publikovány různé knihy v různých jazycích. Najdete knihy v angličtině, francouzštině, němčině, japonštině, čínštině a další. Knihy sahají od úvodních témat po specifičtější a pokročilejší témata, jak je lze použít.

 • Scilab od Theory to Practice (2016) od Roux, Mathieu a Gomez: zaměřené na publikum nových uživatelů i na lidi, kteří si to chtějí zlepšit. Jedná se o komplexní, praktický úvod do programu a pokrývá všechny základní pojmy, které potřebujete pro výpočet, analýzu a vizualizaci dat, vývoj algoritmů a vytváření modelů..
 • Scilab by Example (2012) od M Affouf: krátký a snadno použitelný úvod zahrnující krátká vysvětlení příkazů, programování a grafů.
 • Inženýrské a vědecké práce na počítači se Scilabem (1999) od Gomez et al: nejlépe se hodí pro ty, kteří mají silné pozadí v maticové a diferenciální rovnici. Podrobně popisuje program s důkladným vysvětlením aplikací v lineární algebře, polynomech a pokročilejších předmětech.
 • Simulace modelů ODE / PDE s MATLAB, OCTAVE a SCILAB (2014) od Wouwera, Sauceze a Fernándeze: tato kniha je určena těm, kteří mají zkušenosti s programem a dalšími numerickými výpočtovými aplikacemi. Ukazuje čtenáři, jak využít úplnější řadu numerických metod pro analýzu složitých vědeckých a technických systémů.

Kurzy

Pro ty z vás, kteří dávají přednost řízenému přístupu k učení, je k dispozici několik kurzů.

 • Začínáme se Scilabem: zaměřený na začátečníky a nabízený zdarma P2PU, tento kurz se skládá z 20 lekcí pokrývajících základní koncepce programu.
 • Scilab pro inženýry a vědce: placený videohovor nabízený Udemy, zaměřený na kohokoli, kdo má zájem o vědecké výpočty.

Společenství

Scilab má velmi aktivní komunitu, která zahrnuje seznam adres, IRC kanál a webovou stránku pro výměnu souborů. Existují také komunity aktivní na různých sociálních sítích.

 • Skupina Google+: veřejná skupina s více než 400 členy, která diskutuje o všem, co s tím souvisí.
 • Scilab a Xcos: skupina LinkedIn věnovaná všem profesionálům, kteří si chtějí vyměňovat informace.

souhrn

Scilab nabízí vynikající bezplatnou alternativu k Matlabu a my jsme jen stěží poškrábali povrch toho, co dokáže. Tyto zdroje vám poskytnou skvělý náskok při zvládnutí softwaru a zbytek je jen na vás, jděte a učte se!

Maxima

Maxima je systém počítačové algebry. Ale je to také programovací jazyk: jakási kombinace ALGOL a Lisp. Je to tak důležitý kus softwaru, že jsme šli trochu dále, než vám jen řekneme.

Ať už se s tím jen vyrovnáváte nebo pokračujete ve studiu tohoto tématu, tento epický seznam zdrojů Maxima vám určitě pomůže na cestě. Od programování s Maximou po použití jeho grafického rozhraní, wxMaxima, najdete vše, co potřebujete k vynikání s tímto skvělým zdrojem:

Maxima: Hraje

Zdroje Maxima

 1. Získání, instalace a testování Maxima – praktický průvodce, který vám ukáže, jak získat Maximu, nejlepší způsoby instalace a jak ji začít testovat, jakmile ji stáhnete. Tento podrobný návod by vám měl pomoci začít v žádném okamžiku. Dále, dole, si můžete vybrat řadu dalších tutoriálů, které vytvořil Paul Lutus, včetně vytváření sad funkcí a Fourierovy analýzy.
 1. Příručka Maxima Tato příručka (prostřednictvím stroje Wayback), sestavená týmem Maxima, je fantastickým přehledem, který se při používání Maxima ukáže jako velmi užitečný. Rovněž vám poskytuje seznam možností a balíčků, které jsou zabudovány do Maximy – ale ty jsou na konci 1000stránkového dokumentu, takže je budete muset najít!
 1. Úvod do Maximy (PDF) Tento zdroj vytvořili lidé na Stanfordské univerzitě a obsahuje 245 online stránek s informacemi o všech věcech Maximy. Průvodce obsahuje podrobné pokyny spolu s užitečnými obrázky a vzorcovými vzorci.
 1. Kratší úvod do Maximy (PDF) Pokud se výše uvedený průvodce zdá příliš velký, vytvořil Richard Rand z Cornell University kratší, 14stránkový průvodce, který je k dispozici ke čtení online. Představuje krátký úvod do Maximy, než se pustí do vysvětlování psaní programů / skriptů / podprogramů pro Maximu.
 1. Kniha Maxima (PDF) Další neuvěřitelně podrobný průvodce, tato kniha byla vytvořena v únoru 2003 a poskytuje vám přehledný a komplexní pohled na Maximu. I když nejde o nejaktuálnějšího průvodce, který si můžete přečíst, je to stále cenná reference díky jeho komplexnosti a snadno sledovatelné organizaci.
 1. Maxima by ExampleThese poznámky ve stylu výuky byly původně napsány Edwinem L Woollettem, ale byly aktualizovány Kalifornskou státní univerzitou (Long Beach), aby obsahovaly tipy pro práci se softwarem Maxima – což je zvláště užitečné, pokud používáte Windows.
 1. 10minutový tutoriál pro řešení matematických problémů s Maximou Pokud si přejete rychlý úvod do Maximy nebo potřebujete obnovit některé staré studie, je tento 10minutový tutoriál ideální. Pokrývá oblasti, jako je používání Maximy jako kalkulačky, konstanty a běžné funkce, definování funkcí a proměnných, symbolické výpočty a mnohem, mnohem více.

Maxima: Snění

 1. Využití schopností Maximy v oblasti symbolických matematiků Zde najdete tabulku, která vyvíjí sofistikované použití Maximy jako symbolického matematického nástroje. To vám poskytuje skvělý referenční bod, na který se můžete stále odkazovat, a najít maximální vstup a výstup Maxima v každé fázi.
 1. Tensor Algebra v MaximaTento zdroj demonstruje tři různé způsoby, jak se můžete podívat na tenzory pomocí Maxima a jejích doplňkových balíčků.
 1. Maxima a CalculusMusíte si to prohlédnout přes Wayback Machine, ale po načtení vám tento PDF poskytne úvod do základů Maximy před prozkoumáním precalculus, integrace, vektorového počtu, grafů, programování a řady dalších témat.
 1. Tabulka převodu Mathematica / Maxima Obeznámen s Mathematica? Tento konverzní graf vám pomůže rychle a efektivně porozumět Maximovi.

Maxima: Hraje

 1. Vykreslení směrových polí pro ODE 1. řáduTento krátký tutoriál se věnuje tomu, jak můžete získat funkci „plotdf“ a spustit ji v Maximě, pomocí ní pro vykreslení trajektorií směru / polí pro ODE 1. řádu..
 1. wxMaximaToto je domovská stránka Windows GUI pro Maximu. Rozhraní založené na dokumentu pro Maximu vám poskytuje dialogy a nabídky pro mnoho běžných inline grafů, automatické doplňování, příkazy Maxima a jednoduché animace..
 1. wxMaxima pro Calculus I a II Tito dva průvodci představují wxMaxima ve vztahu k jednoduchému variabilnímu počtu, přičemž každá kniha slouží jako laboratorní příručka, referenční příručka pro studenty nebo zdroj cvičení CAS.

Maxima: Dělá

 1. Program Počítačová algebra Maxima – výuka Skvělý úvod do světa Maximy (prostřednictvím Wayback Machine), tento tutoriál vám nabízí několik užitečných tipů pro vaše první kroky s Maximou, než se přesunete, abyste poskytli zpracované příklady a rady ohledně programování s Maximou. Zahrnuje také nějaký obsah o používání Lispu (jazyk Maxima je naprogramován), s některými zajímavými fakty o Lispu přidanými do této sekce..
 1. Minimum Maxima (PDF) Toto vytvořené Robertem Dodierem rozděluje data, hodnocení a syntaktické struktury, které jsou základem Maximy. Pochopit to je dobré, když se snažíte použít Maximu jako více než jen výkonnou kalkulačku – nebo když píšete své vlastní podprogramy / funkce v Maximě.
 1. 22 relací Maximy pro řešení skutečných problémů s inženýrstvímVezměte prosím na vědomí, že si to musíte prohlédnout prostřednictvím internetového archivního Wayback Machine, což je reference, kterou stále mnozí odborníci matematiky považují za průvodce. Zpočátku provozoval Youngstown State University College of Engineering & Technologie, je perfektní, pokud chcete použít Maximu pro technické záležitosti.

Maxima: Absolvování

Další zdroje

Tento seznam zdrojů poskytne studentům maxima i profesionálům všechny informace, které potřebují, ať už hledají základní pomoc s maximy, nebo chtějí použít pokročilé techniky maxima pro programování. Pokud hledáte více zdrojů, podívejte se na následující průvodce. Nikdy se nemůžete naučit příliš mnoho.

 • Maxima Programování
 • Maxima pro symbolický výpočet
 • Programování v Maxima

Mexima: Pracuje

Závěr Maximy

Tyto zdroje vám umožní zvládnout Maximu – a ještě důležitější – matematiku samotnou. Matematika je dnes důležitější dovedností než kdy jindy. Zatímco v minulosti stačilo znát vaše multiplikační tabulky a jak dělat dlouhé dělení, dnešní práce vyžadují, abyste rozuměli pokročilé matematice a jak ji aplikovat na problémy skutečného světa. Maxima vám pomůže zvládnout tyto dovednosti a vyřešit tyto problémy v reálném světě.

Krajta

Python je někdy považován za programovací jazyk určený pro matematiku, přičemž celá řada uživatelů píše programy s pomocí Pythonu. Matematici to z některých zajímavých důvodů spíše milují. Za prvé, Python ve skutečnosti neslouží příliš matematickému účelu, ale pokud jde o obecné programování, Python svítí. Toto obecné programování často zahrnuje matematické programy, takže se nakonec hodí pro dané pole.

Nakonec někteří tvrdí, že popularita tolika dalších programů a programovacích jazyků vychází ze skutečnosti, že jsou založeny na Pythonu. Například, Sage je založen na Pythonu a je to skvělé řešení pro řešení problému od nuly.

Mathematica

Mathematica je další komerční program využívaný příležitostně matematiky. I když budete muset zaplatit za použití (není to open source), Mathematica se hodí při pokusech o věci, jako je vykreslování a symbolická opatření.

Poměrně málo matematiků uvede, že Mathematica je jedním z těch programů, které jsou nejvhodnější pro kontrolu nápadu nebo ověření myšlenky. Pokud však jde o psaní něčeho, co bude profesionální, stabilní a efektivní, s největší pravděpodobností půjdou s jiným programem.

R

R nabízí komplexní sadu grafických nástrojů pro navrhování a implementaci nádherných snímků. Většinu času zjistíte, že statistici jsou ti, kteří využívají R pro svůj neuvěřitelný statistický výpočetní výkon. R je programovací jazyk s otevřeným zdrojovým kódem, díky němuž je ještě přitažlivější. Používání matematických dat je také známo, že používáte R, protože můžete vytvořit nejrůznější programy pro rychlé procházení dat a těžbu dat bez jakékoli další práce. Z tohoto důvodu se v posledních letech popularita R trochu zvýšila.

Používání matematických dat je také známo, že používáte R, protože můžete vytvořit nejrůznější programy pro rychlé procházení dat a těžbu dat bez jakékoli další práce. Z tohoto důvodu se v posledních letech popularita R trochu zvýšila.

Haskell

Haskell je obecný programovací jazyk, který má široké využití, včetně matematiky. Teoretici kategorií rádi používají Haskell. Podobně jako Mathematica, Haskell dělá trik pro kontrolu nápadů na rozdíl od psaní zcela nového programu. Jedním z hlavních důvodů, proč Haskell stojí mezi svými alternativami, je to, že je to funkční jazyk, což matematikům přirozeněji porozumí.

Dalším argumentem pro Haskell je, že více kombinatorických problémů s jinými programy, jako jsou C a C ++, může vyjít poměrně komplikovaně. Na druhou stranu, Haskell často způsobuje podobné problémy s jednou linkou.

Rubín

Ruby spadá do podobné kategorie jako Haskell, což umožňuje studentům matematiky a matematikům prototypovat různé typy kódů a vytvářet si vlastní skripty. Mathematica také spadá do této kategorie, kde jsou vyžadovány jak vykreslovací, tak symbolické funkce. Matematická použití jsou u Ruby poněkud omezená, ale lidé je používají po celou dobu pro obecné programování. To znamená, že má silnější matematické nastavení pro mnoho dalších jazyků.

Matematická použití jsou u Ruby poněkud omezená, ale lidé je používají po celou dobu pro obecné programování. To znamená, že má silnější matematické nastavení pro mnoho dalších jazyků.

PostScript

Jako docela jedinečný matematický program PostScript pravděpodobně nepřijde do konverzace, pokud se někdy zeptáte matematika na alternativy Matlabu. PostScript však přichází do hry, když se pokoušíte dělat matematické ilustrace přesnějším způsobem.

Průměrný uživatel by s největší pravděpodobností považoval PostScript za příliš ošklivý, než aby byl důsledně používán, ale nabízí elegantní syntax, což je zábavné a zajímavé řešení pro ty, kteří chtějí vytvářet ilustrace a matematické konstrukce. Chybí však některé další oblasti, například manipulační řetězce a interakce uživatelů.

C

C a C ++ poskytují více použití, takže je nejen najdete v matematickém poli. Ve skutečnosti jsou z hlediska programování obecnější, ale pro matematické programy jsou silné.

Celkově má ​​C dobrou pověst, když se snažíte něco udělat rychle. Rychlost zpracování je jednou z jeho nejlepších vlastností, když vidíme, kolik studentů je známo, že píší malé programy C, aby zpracovali opakující se problémy..

Fortran

Fortran byl první široce používaný programovací jazyk na vysoké úrovni. A protože většina kodérů v té době dělala matematiku a vědu, byla jimi brzy přijata a stále je široce používána vědci a matematiky.

Pokud jste s Fortranem v minulosti měli zkušenosti, měli byste se na šok připravit. V průběhu let se neustále aktualizuje. Kód je volně plovoucí (bez povinných 7 mezer na začátku řádků), je objektově orientovaný a je do značné míry interoperabilní s C. Jinými slovy, nejstarší jazyk je velmi nový.

Lisp

V Lispu existuje několik nástrojů pro pokročilé matematické zpracování, ale hlavní důvod, proč jej v matematickém poli najdete, je jeho design. Matematici si užívají čistotu a krásu jak v matematice, tak v designu, proto je pro ně smysl, aby do své sady nástrojů zahrnuli alespoň Lisp.

Javor

Maple má poměrně velkou výhodu, pokud jde o kombinatorické matematické problémy. Je také známý svými funkčními programovacími konstrukcemi, takže je velmi zajímavé si s nimi pohrávat.

Plotting je hračka při práci s Maple a pokročilé symbolické funkce nejsou špatné. Nezapomeňte, že Maple, podobný programu Mathematica a Matlab, je komerční program, což znamená, že za něj budete muset zaplatit.

Výběr správného matematického jazyka

Jak vidíte, typ matematického programovacího jazyka, se kterým chodíte, závisí především na problému, nápadu nebo programu, na kterém se snažíte pracovat. Například Matlab vypadá silně pro symbolické výpočty, zatímco R dělá trik pro statistiku.

Celkově je pravděpodobnější, že matematici a studenti využívají hrst těchto programovacích jazyků. Hodně štěstí při rozhodování!

Jaký kód byste se měli naučit?

Zmateni, v jakém programovacím jazyce byste se měli naučit kódovat? Podívejte se na náš infographic, jaký kód byste se měli naučit? Nejen, že diskutuje o různých aspektech jazyků, ale odpovídá na důležité otázky, například: „Kolik peněz vydělám na programování Java pro bydlení?“

Jaký kód byste se měli naučit?
Jaký kód byste se měli naučit?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map