Naučte se MySQL: Král open-source databází

Zveřejnění: Vaše podpora pomáhá udržovat provoz webu! Za některé služby, které na této stránce doporučujeme, dostáváme poplatek za doporučení.


MySQL (vyslovuje se moje S-Q-L) je relační databáze s otevřeným zdrojovým kódem. Je to zdarma a většina poskytovatelů webhostingu jej zahrnuje do svých nejzákladnějších balíčků. Obě tato fakta pomohla upevnit jeho popularitu mezi amatérskými i profesionálními webovými designéry.

Pokud máte jen čas se dozvědět o jedné databázi, MySQL je bezpečná sázka. Je navržen tak, aby byl snadno použitelný a díky své rozšiřitelnosti a flexibilitě je vhodný pro prakticky jakoukoli aplikaci. Jeho rozsáhlá uživatelská základna je částečně díky jeho použití v mnoha populárních webových aplikacích, včetně WordPress, Drupal a mnoha dalších open source CMS nástrojů..

Stručná historie MySQL

MySQL byl vyvinut v polovině 90. let, aby obešel rychlostní omezení jiné databáze, mSQL. Vývojový tým si zachoval určitý stupeň kompatibility mezi mSQL a MySQL, aby mezi nimi mohl být přenesen kód. MySQL zpočátku získala trakci, protože byla pevně integrována s PHP 3, což z MySQL učinilo logickou volbu pro dynamické webové aplikace.

MySQL lze instalovat do různých operačních systémů a platforem, a protože je to otevřený zdroj, je běžně poskytován jako standardní funkce webhostingových balíčků, což znamená, že je neuvěřitelně přístupný pro začátečníky i zkušené vývojáře..

Společnost za MySQL byla v roce 2008 prodána společnosti Sun Microsystems v dohodě o 1 miliardě dolarů, po neúspěšné akviziční nabídce od společnosti Oracle v roce 2006. O dva roky později byla společnost Sun koupena společností Oracle, což nakonec společnosti Oracle dalo kontrolu nad MySQL. To bylo údajně v rozporu s původní dohodou se společností Sun, která spočívala v tom, že společnost Oracle by nikdy neměla kontrolu nad produktem.

MySQL je pojmenováno po My Widenius, dcerě jednoho ze zakladatelů MySQL, finského vývojáře Michaela „Monty“ Widenius. Widenius je údajně nespokojen s vývojem databáze od doby, kdy ji Oracle převzal; 9.2.1.1 je poslední verzí jinou než Oracle. Widenius se také zaměřil na propagaci své rozvětvené databáze MariaDB v konkurenci s MySQL. Před ukončením transakce Oracle ukončil Sun.

Jak MySQL funguje

MySQL je často nainstalována jako součást zásobníku LAMP nebo XAMPP, pokud nejste vázáni na Linux. Nelze říci, kolik webů závisí na MySQL, ale můžeme bezpečně předpokládat, že je velmi široce nasazen, protože funguje na tolika různých platformách.

Databáza umožňuje uživatelům manipulovat s daty pomocí jazyka strukturovaného dotazu (SQL). Data jsou uložena v tabulkách a uvnitř tabulek v řádcích. Uživatelé si mohou vybírat z řady motorů pro zpracování dat; MyISAM je výchozí. MySQL byla úspěšně použita pro správu více než 50 milionů záznamů v jedné databázi.

Uživatelé MySQL mohou přidávat data do své databáze, získávat je, mazat je a upravovat. Mohou se připojit přímo k databázi a pracovat s ní, nebo použít skriptovací jazyk, jako je PHP. Různé typy dat v databázi umožňují uživatelům omezit a ověřit data v každém řádku.

Většina webových hostitelů poskytuje phpMyAdmin spolu s MySQL. Jedná se o užitečný webový nástroj, který umožňuje zobrazit data v jednoduchém formátu, což vám může pomoci vizualizovat tabulky a řádky a podrobněji porozumět datovým typům..

Co je to relační databáze?

Relační databáze je navržena tak, aby pochopila vztah mezi různými daty. To se provádí pomocí kláves.

Každá tabulka v databázi MySQL má primární klíč, který je jedinečným identifikátorem pro každý záznam. Každý záznam může mít pouze jeden primární klíč a nemůže být prázdný (null). Například v databázi zaměstnanců bychom mohli použít číslo sociálního zabezpečení každé osoby jako jedinečný odkaz na jejich data.

Každá tabulka v databázi může odkazovat na klíče v ostatních tabulkách, aby se vytvořil vztah mezi různými datovými sadami.

Zdroje MySQL

Web se prolíná bezplatnými informacemi, nápovědou a nástroji MySQL. Rychlé vyhledávání na webu by mělo objevit téměř každý zdroj, na který si vzpomenete. Abychom vám mohli začít, shromáždili jsme některé z našich oblíbených zdrojů, odkazů a průvodců.

Výukové programy

 • TutorialsPoint Naučte se MySQL: I když tento tutoriál postrádá vizuální přitažlivost, obsahuje komplexní MySQL návody, které se vracejí zpět k základům. Některé znalosti PHP jsou užitečné.
 • MySQL pro absolutní začátečníky: jednostránkový tutoriál, který vás provede instalací a základními příkazy.
 • Výukový program SQL na W3Schools: naučení se některých základních příkazů vám pomůže pochopit, jak dotazovat vaši databázi MySQL. W3Schools je jedním z nejvíce autoritativních webů, pokud jde o vývoj a kódování webových stránek.
 • MySQL příkladem pro začátečníky: pokud víte, jak kódovat, ale jste pro MySQL nováčkem, je tento tutoriál položen na vaší úrovni. Na následujících příkladech se dozvíte, jak MySQL funguje.
 • TizTag PHP / MySQL Tutorial: znovu, možná ne nejdostupnější průvodce, pokud jde o rozvržení, ale tento tutoriál vám pomůže naučit se PHP spolu s MySQL. Pokud máte v úmyslu jít přímo do vývoje webových aplikací, zkuste to.
 • Výukový program pro PHP a MySQL: zrychlete základy a snažte se o pokročilejší kódování. Velmi rychle postupuje od základních komponent příkazů SQL až po abstrakci databáze, připojení a tipy pro správnou praxi pro efektivní návrh databáze..
 • Naučte se MySQL: velmi základní úvodní průvodce z About.com, který vás seznámí s SQL a základy relačních databází. Praktický průvodce pro nováčky v oblasti SQL a databázových technologií.
 • Výukový program SQL Injection: když jste v oblasti kódování nový, je důležité, abyste se naučili, jak se vyhnout útoku SQL injection, který by mohl odhalit obsah vaší databáze, nebo vést k vymazání a poškození dat. Tato příručka obsahuje základní informace a vylepšení, které můžete v kódu použít k ochraně před hackery.
 • Výukový program pro Android PHP / MySQL: Jakmile budete vyzbrojeni základy MySQL, můžete se pomocí tohoto průvodce naučit, jak integrovat databázové funkce do aplikace pro Android..

Videa

 • 95% toho, co potřebujete vědět o MySQL: toto video přichází za něco přes 40 minut, i když ukazuje svůj věk. Většina kroků je však užitečná a průvodce je důkladný.
 • Zdarma kurz MySQL společnosti Udemy: získejte základy s tímto bezplatným 10,5hodinovým videohovorem od společnosti Udemy.
 • Základy jazyka SQL: Toto video tvrdí, že vám poskytne dobré pracovní znalosti jazyka SQL za pouhou hodinu.
 • Vytvoření databáze a tabulky v phpMyAdmin: pohled na některé běžné příkazy v phpMyAdmin, webové rozhraní MySQL.
 • Naučte se SQL a MySQL za 3 hodiny: Tento kurz vyžaduje malý úvodní poplatek, ale slibuje, že naučí základy odpoledne. Toto je další kurz od Udemy.
 • Vysvětlení SQL Injection: Video 7Safe prochází základy útoků SQL injection. Ačkoli se nedá vyprávět, je to skvělé video pro nové kodéry, kteří právě začínají dávat své vlastní skripty, protože to vysvětluje proces útoku laiky.

Referenční dokumenty

 • Oficiální dokumentace MySQL: pro definitivní informace získáte pomoc zde. Nezapomeňte vybrat správnou referenční příručku pro vaši verzi MySQL.
 • PHP a MySQL For Dummies – Cheat Sheet: s tímto jednostránkovým grafem si můžete rychle připomenout správnou syntaxi při kódování. Toto je užitečný výpis z knihy se stejným názvem.
 • MySQL Workbench Reference Manual: získejte příručku pro bezplatný nástroj pro návrh databáze z webu Oracle. Získejte přístup online nebo jej stáhněte ve formátu PDF pro offline nebo ebook použití.
 • Dokumentace PhpMyAdmin: phpMyAdmin je často nabízen jako součást webhostingového balíčku, vedle MySQL. Naučte se, jak používat tento přátelský a výkonný webový nástroj pro správu databází, kontrolu informací v nich a změnu nastavení MySQL..
 • SQL Připojuje Cheat Sheet: skvělý vizuální odkaz, který používá výsečové grafy k výuce principů spojení. Uložte si tento užitečný zdroj do záložek a ujistěte se, že je váš kód účinný a přesný.
 • MySQL Cheat Sheet: rychlý odkaz na nejčastější příkazy SQL, s nimiž se pravděpodobně setkáte. I když rozvržení není největší, je toho co učit.

Nástroje

 • MySQL Workbench: oficiální grafické prostředí pro MySQL, které vám umožňuje navrhovat a spravovat vaše databáze.
 • Sequel Pro: spravujte své databáze MySQL na počítači Mac nebo Mac Server. Zahrnuje editor dotazů SQL, rozvržení tabulátorů, správu uživatelů a další.
 • Webmin: webový správce MySQL, který slouží jako alternativa k phpMyAdmin.
 • HeidiSQL: interagujte s databázemi MySQL, MS SQL a PostgreSQL v jednom praktickém nástroji. Lze nativně nainstalovat na Windows nebo na Linux nebo Mac přes Wine.
 • Navicat: GUI nástroj zaměřený na podnikové uživatele, i když tvrdí, že je stejně užitečný pro nováčky MySQL. Navicat je také kompatibilní s bratrancem MySQL, MariaDB.

Ovladače a knihovny

 • MySQL Connectors: zobrazte seznam oficiálních ovladačů a ovladačů podporovaných uživateli pro různé jazyky, včetně Perl, Ruby a Python.
 • Ovladače MySQL PHP – přehled: dozvědět se o různých ovladačích PHP v oficiální příručce PHP.

Komunity

 • Oficiální MySQL fórum: toto fórum nabízí podporu, diskusi a oficiální oznámení produktů – přímo od vývojového týmu.
 • MySQL na DBForums: malá komunita vývojářů, kteří si navzájem pomáhají s problémy MySQL. Vlákna jsou publikována ve formátu otázek a odpovědí.
 • Nejnovější dotazy MySQL na StackExchange: přečtěte si odpovědi odborníků a diskusi komunity o využití MySQL. Tato stránka zobrazuje nejnovější diskuse, které jsou označeny jako „MySQL“.

Knihy

 • PHP & MySQL v Easy Steps (2012) od Mike McGratha: dobrý obecný úvod pro úplné začátečníky za výhodnou cenu. Pokud jste zcela novými relačními databázemi, SQL a PHP, tato kniha vám pomůže při učení.
 • SQL Hacks: Tipy a nástroje pro kopání do vašich dat (2006) od Cumminga a Russella: pokročilý průvodce SQL pro zkušené administrátory databází.
 • Hackish PHP Pranks and Tricks (2006) od Michaela Flenova: Tato kniha a CD-ROM vám umožní experimentovat s PHP za účelem vytvoření účinnějšího a bezpečnějšího kódu. K dispozici v Knihách Google jako eBook za dostupnou cenovku.
 • MySQL Cookbook (2014) od Paula DuBoise: tento obrovský referenční tome nabízí rychlá řešení pro řadu náročných problémů s kódováním. Recyklujte kód a vytvořte si vlastní variace.
 • MySQL Developer’s Library (2013) od Paul DuBois: Naučte se, jak spravovat a spravovat MySQL na expertní úrovni s touto obrovskou knihou zdrojů.
 • MySQL v kostce (2008) od Russella JT Dyera: praktická rychlá referenční příručka pro MySQL, která se zdvojnásobuje jako výukový zdroj pro určitá témata.

Jiná informace

 • Historie MySQL AB: úplná časová osa od Dries Buytaert, pokrývající vznik, růst a případné získání společnosti za MySQL. Tato fascinující historie sahá od roku 1995 do současnosti, akvizicí společností Sun a následným nákupem společnosti Sun společností Oracle.
 • Web Oracle MySQL: Značkové úložiště informací společnosti Oracle a soubory ke stažení na serveru MySQL.
 • Planet MySQL: spousta informací a tipů na pokročilé použití od samotných vývojářů MySQL.
 • 10 důvodů pro migraci [z MySQL] na MariaDB: dozvědět se o argumentech pro ponechání MySQL pozadu a přechod na jeho nástupce, MariaDB.
 • Michael Widenius na Twitteru
 • MySQL Certification: Naučte se, jak se stát certifikovaným profesionálem v administraci nebo vývoji databáze MySQL.

souhrn

MySQL je všudypřítomná databázová technologie, která se snadno používá a přesto neuvěřitelně výkonná. Je kompatibilní s velkým množstvím operačních systémů a je nezbytný pro tisíce skriptů a aplikací.

Pokud se učíte kódovat nebo se chystáte dostat do designu webových stránek, učení o MySQL a SQL je bezpečná sázka. I když se dosud neplánujete dostat do komplexního SQL, vědět, jak stahovat a tlačit data, bude nesmírnou pomocí při učení základům relačních databází a tyto zásady lze aplikovat na jiné databáze, protože se vaše znalosti zlepšují.

Na webu je obrovské množství bezplatných informací a podpory. I přes kontroverzi ohledně jeho získání se MySQL jeví jako trvalý favorit v sadě nástrojů pro vývojáře webu..

Další čtení a zdroje

Máme více průvodců, výukových programů a infografik týkajících se kódování a vývoje:

 • Zdroje SQL: náš obecný zdroj SQL, který je kritický pro všechny vývojáře relačních databází.
 • Úvod do ADO.NET: Naučte se vše o tomto systému pro použití jakékoli databáze vůbec v rámci .NET framework.
 • Úvod a zdroje PHP: začněte se učit nejoblíbenějším kódovacím jazykem na straně serveru.

Ultimate Guide to Web Hosting

Pokud se chystáte vytvářet databázové aplikace, musíte je někde hostit. Podívejte se na našeho Ultimate Guide to Web Hosting. Vysvětlí to vše, co potřebujete vědět, abyste se mohli informovaně rozhodnout.

Ultimate Guide to Web Hosting
Ultimate Guide to Web Hosting

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map