ImageMagick: Manipulace s grafikou z příkazového řádku?

Zveřejnění: Vaše podpora pomáhá udržovat provoz webu! Za některé služby, které na této stránce doporučujeme, dostáváme poplatek za doporučení.


ImageMagick je bezplatná a otevřená softwarová sbírka nástrojů příkazového řádku pro manipulaci s grafickými soubory. Funguje také jako knihovna pro zpracování grafiky pro řadu programovacích jazyků.

Stručná historie ImageMagick

Vývoj na ImageMagic byl zahájen v roce 1987 Johnem Cristym během jeho práce v DuPont. Všechno to začalo požadavkem Davida Pensaka z DuPont na zobrazení počítačově generovaných obrázků s 24bitovými barvami na 8bitovém počítačovém monitoru schopném zobrazit pouze 256 barev.

V roce 1987 byly počítačové monitory schopné zobrazovat 24bitové barvy, pokud byly velmi drahé a poměrně vzácné. John Cristy úspěšně implementoval algoritmus pro redukci 24bitových obrázků na 8bitové obrazy, nebo ze 16,7 milionu na pouhých 256 barev.

Během svých let v DuPont Cristy pokračoval v řešení mnoha podobných úkolů zaměřených na počítačovou grafiku.

V roce 1990 se John Cristy rozhodl uvolnit nástroje pro zpracování obrazu. V té době bylo k dispozici pouze několik bezplatných nástrojů pro zpracování obrázků. Ale před vydáním zdarma musel John Cristy získat schválení od vedení společnosti DuPont.

Naštěstí vedení DuPont souhlasilo a převedlo autorská práva k softwaru na ImageMagick Studio LLC.

ImageMagick byl poprvé propuštěn na veřejnost a vyslán do Usenetu v srpnu 1990.

Jaká jsou použití ImageMagicku??

Většina z nás je zvyklá na úpravy obrázků pomocí grafického uživatelského rozhraní (GUI) v moderních nástrojích, jako je Gimp nebo Photoshop. Manipulace s obrázky pomocí nástrojů příkazového řádku, která se v dnešní době jistě zdá být velmi zvláštní, to není pravda?

Ve skutečnosti pro některé úkoly nejsou nástroje GUI tou nejlepší volbou. Jedná se většinou o dávkové operace. Je například snazší použít nástroj příkazového řádku, pokud potřebujete převést stovky obrázků z jednoho formátu souboru do druhého.

ImageMagick může také dynamicky zpracovávat obrázky z webových skriptů. Tyto a mnoho dalších podobných úkolů lze snadno automatizovat pomocí nástrojů příkazového řádku ImageMagick.

ImageMagick má také mnoho integrovaných vazeb, takže je lze použít z celé řady programovacích jazyků. Mnoho programů a řešení CMS může také použít ImageMagick pro zpracování obrazu, například při vytváření miniatur obrazu.

Funkce ImageMagick

ImageMagick byl původně navržen jako převaděč obrázků na obrázek a dokáže přesně převést téměř jakýkoli formát obrázku do jiného formátu obrázku..

ImageMagick je kromě převodu také knihovna algoritmů pro zpracování obrazu, kterou lze použít přímo z příkazového řádku nebo k níž lze přistupovat prostřednictvím velkého počtu programovacích jazyků, jako jsou C, C ++, Perl, Ruby, PHP atd..

ImageMagick umožňuje uživatelům kombinovat operace dávkového zpracování obrazu ve skriptu, takže stejná sada operací může být aplikována na mnoho obrázků, nebo může být použita jako podsystémový nástroj pro jiné aplikace, jako jsou webové aplikace, nástroje pro zpracování videa a další grafické nástroje..

Seznam podporovaných transformací obrázků v programu ImageMagick je působivý a obsahuje funkce, jako je kvantizace barev, placení, rozmaskování, polotónování, rozmělňování kapalin, průhlednost, animace GIF, rozostření, zaostření, kompozitní atd..

ImageMagick může také použít OpenCL k využití vaší grafické procesorové jednotky (GPU) pro zpracování obrazu, což má tendenci zvyšovat výkon v systémech podporujících OpenCL.

Verze Q8 podporuje až 8-bitovou komponentu na pixel (24- nebo 32-bitová barva, v závislosti na tom, zda má obraz alfa kanál), zatímco verze Q16 podporuje až 16-bitovou komponentu na pixel (48- nebo 64bitová barva).

ImageMagick je bezpečný pro vlákno a většina algoritmů se spouští paralelně na vícejádrových procesorech.

ImageMagick běží na operačních systémech Linux, Windows, Mac OS X, iOS a Android.

Zkuste ImageMagick

ImageMagick je bezplatný a otevřený zdroj, distribuovaný pod licencí Apache 2.0. To znamená, že můžete používat, kopírovat, upravovat a distribuovat zdrojový kód v otevřených i proprietárních aplikacích.

Můžete získat zdrojový kód ImageMagick nebo stáhnout verzi připravenou ke spuštění pro váš operační systém.

Podrobné pokyny k instalaci všech podporovaných platforem jsou k dispozici na oficiálním webu ImageMagick. Nejnovější stabilní verze ImageMagick je verze 6.9.3.7, přičemž ImageMagick verze 7 je k dispozici také ve verzi beta.

Pokud chcete, aby to bylo opravdu snadné, můžete získat hostitele, který poskytuje ImageMagick. Podívejte se na naši srovnávací stránku ImageMagick Hosting a najděte tu správnou hostitelskou společnost.

Použití ImageMagick

Transformace obrázků pomocí rozhraní příkazového řádku není každodenní úkol, takže naučit se, jak efektivně používat ImageMagick, může být složité, zejména pokud jste zvyklí pouze na grafické nástroje GUI..

Výukové programy a zdroje ImageMagick

Při prvním použití výkonných nástrojů příkazového řádku ImageMagick mohou být velmi užitečné oficiální zdroje a návody. Vybrali jsme několik tutoriálů a studijních zdrojů, které vám pomohou naučit se syntaxi příkazového řádku ImageMagic:

 • Příručka s příkazovým řádkem je úplný popis a odkaz na rozhraní příkazového řádku ImageMagick.
 • Příklady použití ImageMagick představují sadu příkladů použití ImageMagick z příkazového řádku. Také však ukazují, co lze udělat pomocí programového rozhraní ImageMagick Application Programming Interface (API).
 • Uživatelská příručka ImageMagick je verze PDF rané uživatelské příručky ImageMagick. I když je to trochu zastaralé, stále se může hodit.
 • Seznam rozhraní API ImageMagick zobrazuje všechna různá rozhraní API dostupná s programem ImageMagick s odkazy na zdroje.

Knihy ImageMagick

K dispozici je pouze několik knih o ImageMagick a mohou být užitečnými zdroji. Přesto doporučujeme, abyste si před zakoupením knihy vyzkoušeli nějaké online zdroje a návody zdarma.

 • Definitivní průvodce ImageMagick od Michaela stále vysvětluje, jak mohou být funkce ImageMagick začleněny do různých aplikací. Tato kniha je určena pro začínající a středně pokročilé programátory a webové designéry, kteří hledají automatizované řešení pro manipulaci s obrázky.
 • ImageMagick Tricks: Uvolněte sílu ImageMagick s tímto rychlým, přátelským průvodcem a tipy od Sohail Salehi, který je plný příkladů manipulace s fotografiemi, vytváření log, animací a kompletních webových projektů. Kapitoly se skládají z workshopů, z nichž každá aplikuje sadu příkazů ImageMagick k dosažení překvapivých a vzrušujících výsledků.

Závěr

ImageMagick je ve svém srdci návratem k 8-bitové grafice, ale to neznamená, že je zastaralé nebo omezené použití. Ve skutečnosti je ImageMagick stále široce používán v určitých výklencích.

Samozřejmě se nejedná o náhradu za správné sady pro úpravy fotografií, ale to je vlastně celý bod – ImageMagick je navržen tak, aby zvládl i jiné věci, a vyniká při hromadné shodě..

Přestože se jedná o relativně staré řešení, ImageMagick se stále vyvíjí a umožňuje jeho nesmyslnou integraci prostřednictvím svých API. Pokud potřebujete převést spoustu obrázků najednou, aniž byste se museli pohrávat s komplikovanými grafickými nástroji, stojí za to vyzkoušet.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map