Další informace o CAPTCHA: Není povoleno žádné roboty. (Promiň, Bots)

Zveřejnění: Vaše podpora pomáhá udržovat provoz webu! Za některé služby, které na této stránce doporučujeme, dostáváme poplatek za doporučení.


CAPTCHA je zkratka „Zcela automatizovaný test veřejného turingu, který sdělí počítačům a lidem kromě sebe.“

CAPTCHA se vyskytují v té či oné podobě od přelomu století a používají se k zajištění toho, aby uživatelé internetu, kteří vyplňují formuláře na webových stránkách, jako jsou kontaktní formuláře nebo komentáře k blogům, byli skutečně lidé.

Boti jsou programováni tak, aby automaticky vyplňovali formuláře na webových stránkách, které se používají mimo jiné k vytváření spamu a e-mailu. Bez CAPTCHA by množství spamu vytvářeného roboti bylo ještě horší, než je.

Samotné CAPTCHA však mohou být pro uživatele webových stránek velmi nepříjemné. Přestože je kopírování textu z nejasných obrázků relativně jednoduché, je frustrující a časově náročné, zpomaluje proces pro uživatele – a často poškozuje majitele webových stránek konverze..

Navíc CAPTCHA selhávají. Algoritmy jsou stále chytřejší a Google tvrdí, že inteligentní umělá inteligence nyní může vyřešit zkreslený text s přesností 99,8%.

Verze CAPTCHA

Možná budete chtít použít jiný typ CAPTCHA. Zde jsou některé z dostupných možností.

 1. Bez CAPTCHA reCAPTCHA

  Značka No CAPTCHA reCAPTCHA je vynálezem společnosti Google a byla zavedena v roce 2014, od doby, kdy se stala běžnou součástí webových stránek po celém světě..

  Díky tomu se uživateli zobrazí zaškrtávací políčko JavaScript, které vedle něj říká: „Nejsem robot.“ Uživatel jednoduše klikne na toto zaškrtávací políčko myší a je určeno, že je člověk.

  Toto pracuje na myšlence, že lidé se chovají velmi odlišně od robotů. Boty pravděpodobně zaškrtnou políčko přímo uprostřed, zatímco člověk obvykle ne. Sledováním pohybu myši může No CAPTCHA reCAPTCHA s úžasnou přesností říci, zda je uživatel člověkem nebo ne. (Další informace naleznete na blogu společnosti Google.)

  Není to však spolehlivý. V případě, že nemůže určit, zda je uživatel lidský nebo ne, bude je stále žádat, aby zadali číslo nebo text, což opět vytvoří frustrující zážitek..

  Pro mobilní zařízení, kde pohyby myši nejsou sledovány, existuje poněkud odlišná metoda. Namísto zaškrtnutí políčka se uživatelům zobrazí obrázek (např. Kočka) a požádá se, aby vybrali všechny obrázky z následujícího výběru, které se vztahují (např. Všechny kočky z výběru zvířecích obrázků).

  Opět jde o velmi jednoduchý úkol pro uživatele, ale u robotů se to ukázalo být obtížné.

  Co přesně společnost Google s těmito údaji dělá, je kdokoli hádat. Možná to používá k tomu, aby pomohl školit svou aplikaci Fotky Google, aby rozpoznávala obrázky na základě klíčového slova nebo zlepšovala své mapy. V každém případě se v posledních letech stal standardním typem CAPTCHA.

  Zjistěte, jak přidat reCAPTURE na svůj web v příručce Google.

 2. Neviditelná reCAPTCHA

  V roce 2017 společnost Google oznámila aktualizaci své No CAPTCHA reCAPTCHA ve formě Invisible reCAPTCHA.

  Jak název napovídá, jedná se o typ CAPTCHA, který je pro uživatele zcela neviditelný a který od nich nevyžaduje žádný vstup. Cílem společnosti Google je zbavit se potřeby interakce ze strany uživatele.

  Není jasné, jak přesně to funguje, ale není tam žádné zaškrtávací políčko, žádný text pro zadávání a žádné obrázky, které by odpovídaly.

  Místo toho zahrnuje sledování toho, jak uživatelé interagují s webem, což pravděpodobně zahrnuje způsob, jakým kliknou na tlačítka, způsob, jakým pohybují myší, a další data, která Google shromáždil. Jeho cílem pak je zjistit z tohoto chování, zda je uživatel robotem nebo ne.

  I když je to stále v počátcích, pokud se ukáže, že je úspěšné, můžete očekávat, že se stane mnohem běžnějším, protože to neovlivní uživatelský zážitek, což má výhody pro uživatele webu i majitele webových stránek..

  Podrobné informace o tom, jak je používat a přizpůsobovat, naleznete v příručce Google.

 3. Jednoduchý matematický problém

  Většina lidí zná odpověď na jednoduchý matematický problém jako „3 + 8“. Když je však takový problém představen jako CAPTCHA, je pro spam roboty překvapivě obtížné prasknout.

  Pokud položíte otázku, jako je tato, a vyžádáte si odpověď, můžete uživateli poskytnout relativně plynulý zážitek. Koneckonců to trvá jen sekundu nebo dvě, než uživatel vypracuje odpověď a zapíše ji do schránky, což poskytuje základní, ale přiměřeně účinný prostředek na zabránění botům.

  Nemusí to být tak sofistikované jako některá z vyspělejších řešení zavedených společností Google, ale stále může být efektivní a neovlivňuje výrazně dojem uživatele..

  Existuje několik možností, jak používat takový CAPTCHA na vašem webu. Pokud provozujete web WordPress, existuje plugin nazvaný Math Captcha, který nabízí výběr základních matematických problémů, které můžete přidat do svých formulářů a komentářů na blogu, abyste účinně vystřihli spam.

  Plugin Captcha je také oblíbenou možností implementace základního matematického problému.

  Pokud nepoužíváte WordPress, můžete na svůj web přidat matematický CAPTCHA pomocí HTML. Podle tohoto průvodce jej nastavte na svém webu.

 4. Jednoduchý problém se slovem

  Podobně jako v matematice CAPTCHA, tato možnost zahrnuje použití jednoduchého slovního problému, aby zmatil roboty, zatímco je pro lidi rozumně snadné vyřešit.

  TextCaptcha je jeden takový nástroj, který můžete použít. Poskytuje široký výběr slovních problémů v různých formátech, včetně:

  • Psát jedno slovo velkými písmeny a ptát se uživatele, jaké slovo to je.

  • Psaní seznamu tří slov a požádání uživatele o druhé.

  • Napište seznam slov, z nichž jedno je barva, a poté se uživatele zeptejte, které slovo je barva.

  To vše je velmi jednoduché a dokonce i trochu nepředvídatelné – což může mít výhody, pokud jde o budování značky na vašem webu, pokud cílíte na uživatele, kteří by tento problém vyřešili zábavným řešením.

  Je to také dobrá volba pro zrakově postižené uživatele, kteří mohou mít potíže s jinými typy CAPTCHA.

  Tyto slovní problémy však nejsou spolehlivé a stále je lze vyřešit pomocí robotů. A jak budou roboty chytřejší, bude obtížnější se tímto způsobem zbavit spamu.

 5. Honeypotova metoda

  Metoda Honeypot CAPTCHA je populární, protože nezahrnuje žádnou interakci na straně uživatele, což znamená, že to nemá vliv na uživatelský zážitek..

  Místo toho to triky roboty pomocí jednoduché, ale chytré techniky. To zahrnuje použití skrytých polí na webové stránce, které lidští návštěvníci nevidí.

  Protože roboti jsou často programováni tak, aby vyplnili všechna pole automaticky, vyplní pole, které lidští návštěvníci nevidí, a potvrdí, že jsou roboti.

  To je skvělá volba, protože to zabraňuje tomu, aby byl uživatel jakýmkoli způsobem narušen. Stále pokračují ve svém podnikání nepřetržitě a to se liší od většiny ostatních CAPTCHA.

  Nejsou však spolehliví. Některé prohlížeče, jako jsou formuláře automatického vyplňování Safari a některé roboty, jsou dostatečně chytré, aby tento trik obešly.

  Chcete-li implementovat techniku ​​Honeypot, musíte do formuláře, který chráníte před spamem, jednoduše přidat skryté pole. Do pole můžete zadat libovolný název. Poté pomocí CSS přidejte pravidlo „display: none“ a toto skryje před lidskými návštěvníky.

  Pokud dojde k odeslání, které vyplnilo skrytý formulář i ostatní formuláře, okamžitě zjistíte, že byl vyplněn botem.

 6. Přihlášení k sociálnímu účtu

  Další weby nyní poskytují uživatelům možnost registrace pomocí jejich sociálních účtů, což může být pro vaše stránky dobrá volba.

  Spíše než požádat uživatele o vytvoření uživatelského jména a hesla, můžete jim povolit, aby jednoduše pomocí svého účtu Facebook nebo Google zaregistrovali několik kliknutí, aniž by museli zadávat jakékoli informace, a poskytovat ověřené přihlášení. Dalším oblíbeným nástrojem je Disqus pro komentáře k blogům.

  Všichni poskytují ochranu proti robotům, protože lidé musí mít jiný účet svázaný se svým jménem, ​​aby se mohli zaregistrovat.

  I když se to stává stále běžnějším, není to úplná náhrada za CAPTCHA. Používá se hlavně k úspoře uživatelského času při registraci na web nebo zanechání komentáře na blogu. Obvykle se nepoužívá při odesílání zprávy prostřednictvím kontaktního formuláře.

  I když je to rychlé a snadné, někteří uživatelé se budou zabývat propojením svých sociálních stránek s novým webem, se kterým nejsou obeznámeni, což může být off-puting.

  Chcete-li na svůj web přidat přihlášení pomocí Facebooku, musíte si na Facebooku vytvořit účet vývojářů a podle pokynů vytvořit aplikaci. Přečtěte si průvodce a zjistěte, jak na to.

  Zjistěte, jak integrovat přihlášení Google pomocí tohoto průvodce od společnosti Google.

 7. Jistý Captcha

  Confident Captcha je další obrázek založený na CAPTCHA, který byl vyvinut společností Confident Technologies, a tvrdí, že má 96% míru vyřešení.

  CAPTCHA pracuje tak, že představuje výběr obrázků a poté požádá uživatele, aby provedl instrukci (např. Zahrnul jeden obrázek klobouku mezi jiné obrázky a poté představil výzvu: „Klikněte na klobouk“.)

  Jedním z klíčových rozdílů u této CAPTCHA je to, že majitelé webových stránek ji mohou zpeněžit a vydělávat příjmy pomocí reklamy CAPTCHA, čímž se z frustrující potřeby stává způsob, jak vydělat peníze.

 8. Časově založené CAPTCHA

  Časově založené CAPTCHA fungují na jednoduchém principu. Tento systém jednoduše krátí, jak dlouho trvá, než uživatel vyplní formulář, a z toho může posoudit, zda je uživatel člověkem nebo botem.

  Způsob, jakým to funguje, je, že roboti mají tendenci vyplňovat formuláře okamžitě, zatímco lidé obvykle potřebují několik sekund, než zadají požadované informace. Je proto relativně snadné určit, zda se používá bot.

  Používáte-li WordPress, v této příručce se dozvíte, jak implementovat časově založený záznam.

 9. Biometrie

  Se zlepšováním technologie se pravděpodobně budou vyvíjet nové typy CAPTCHA a jeden z nich by mohl mít formu biometrie.

  Například nyní přichází více chytrých telefonů a notebooků se zabudovanými senzory otisku prstu. V současné době se používají v různých situacích, kdy uživatel musí potvrdit svou totožnost, například při nákupu, aby se zbavil nutnosti hesel.

  I když se otisky prstů dosud nepoužívají jako CAPTCHA, je snadné pochopit, jak by se biometrie mohla stát pro lidi standardním způsobem, jak prokázat, že jsou tím, kdo tvrdí, že v budoucnu.

  Proto mohou skenery otisku prstu (a skenery obličeje, jako jsou skenery používané v iPhone X) jednoho dne převzít z CAPTCHA, které dnes používáme.

Která verze je pro váš web nejlepší?

Jak vidíte, existuje spousta verzí CAPTCHA, z nichž si můžete vybrat. Který z nich je tedy vhodný pro váš web?

Gamifikovaná verze může být pro vaši značku ideální. Ale raději byste se měli držet bezpečnější možnosti a použít Google No CAPTCHA reCAPTCHA, které uživatelé webu stále častěji viděli.

Pokud se ukáže, že Invisible reCAPTCHA je efektivní, mohlo by se to stát standardem pro většinu webových stránek, protože to nevytváří žádné tření s uživateli..

Možná budete chtít vyzkoušet několik možností na svém webu. Můžete dokonce požádat své zákazníky o zpětnou vazbu, abyste zjistili, kterou možnost by upřednostnili, což by vám mohlo pomoci při rozhodování o správném CAPTCHA pro vaši firmu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map