Rrjetet e palëve në vitin 2020: Dofarë thonë përmbledhjet e klientëve të rrjeteve palë?

Rrjete Pair Hosting
Që nga viti 1996, Rrjetet e palëve kanë ofruar shërbime pritëse për biznese, institucione arsimore, blogerë, muzikantë, jofitimprurës dhe artistë. Me faqet e shumta të klientëve me vëllim të lartë, Rrjetet e palëve u shërbejnë miliarda e hiteve ditore për klientët në mbi 150 vende.


mbështetje

Uebfaqja e çifteve të Rrjeteve përmban një bazë të madhe njohurish ku mund të gjeni FAQ, një fjalor dhe informacione për llojin e llogarisë tuaj të veçantë. Mbështetje e pakufizuar * në kohë reale është në dispozicion 24/7/365 me email, si dhe me telefon me plane të caktuara. Stafi teknik dhe shërbimi ndaj klientit janë në të njëjtin vend me databazët.

Features

Pair Networks ofron programe të përbashkëta, të menaxhuara të dedikuara dhe servera virtualë privatë (VPS).

 • Në krye të linjës, serverë të krijuar me porosi me azhurnime të vazhdueshme
 • Specializimi në sistemet operative FreeBSD dhe Ubuntu
 • Uptime mirë më shumë se 99.9%
 • Rikthim ditor i të dhënave për rikuperim të plotë
 • Sisteme të tepërta të rrjetit
 • Ju gjithmonë mbani kontrollin e plotë të llogarisë tuaj në Qendrën e Kontrollit të Llogarive
 • Shumica e llogarive ofrojnë qasje të linjës komanduese në predha të njohura të UNIX përmes Shellit të Sigurt (SSH)
 • Lejimi i emrave të shumëfishtë të domain-it në 1 llogari
 • Opsione përfshirë Layer Sockets Secure (SSL), Preprocesor PHP Hypertext (PHP), ndërfaqe porosi të zakonshëm porte (CGI), kuti postare shtesë, bazat e të dhënave MySQL, softuer e-tregti dhe llogari tregtare të Internetit
 • Garancia e kthimit të parave 100-ditore për shumicën e shërbimeve
 • Planet mund të azhurnohen ose rikonfigurohen në çdo kohë

Ndarja e përbashkët

Planet e përbashkëta të pritjes vijnë në katër nivele të paketave dhe një paketë ruajtjeje me vëllim të lartë.

 • Mbështetje me email në të gjitha paketat, me mbështetje telefonike në 2 paketat e sipërme dhe paketën e ruajtjes me vëllim të lartë
 • Rezervime me të gjitha paketat
 • 500 kuti postare
 • 10 hyrje shtesë të protokollit të transferimit të skedarëve (FTP)
 • 5 lista postare
 • Adresa e protokollit të përkushtuar të Internetit (IP)
 • Paketa 1:
  • Hapësirë ​​në disk 15 GB
  • Transferim 75 GB
  • 15 bazat e të dhënave MySQL
 • Paketa 2:
  • Hapësirë ​​në disk 30 GB
  • Transferim 150 GB
  • 30 bazat e të dhënave MySQL
 • Paketa 3:
  • Hapësirë ​​në disk 60 GB
  • Transferim 300 GB
  • 60 bazat e të dhënave MySQL
 • Paketa 4:
  • 80 GB hapësirë ​​në disk
  • Transferim 400 GB
  • 80 bazat e të dhënave MySQL
 • Paketa me vëllim të lartë të ruajtjes:
  • 250 GB hapësirë ​​diskut
  • Transferim 600 GB
  • 60 bazat e të dhënave MySQL

Menaxhuar Përkushtim Hosting

Planet e dedikuara të pritjes janë plotësisht të menaxhuara dhe të disponueshme në Overstock, Hyrja ose Niveli Profesional, ose Klasa e Ndërmarrjeve.

 • Mbështetje telefonike dhe emaili
 • Marrëveshja e nivelit të shërbimit (SLA)
 • Kutitë postare të pakufizuara
 • 20 lista postare
 • Adresë IP e përkushtuar
 • Njësitë qendrore të përpunimit Intel Dual Core dhe Xeon Quad Core dhe Hexa Core (CPU)
 • RAM nga 4 GB DDR3 në 256 GB 1,333MHz ECC përkatësisht
 • Disku i ngurtë varion nga standardi 500 GB në ndërmarrje përkatësisht 8 TB
 • Shkalla e transferimit nga 500 GB respektivisht 10 TB respektivisht
 • Rezervim ShadowDrive® me të gjitha planet përveç Overstock
 • GigE Network Interface Card (NIC) me nivele QS-3 e lart
 • Ndërmarrja Klasa QS-6 përfshin 2 serverë të dedikuar

VPS Hosting

Shërbimet VPS menaxhohen plotësisht dhe janë të disponueshme në nivele të quajtura VPS-1 përmes VPS-4.

 • Mbështetje telefonike dhe emaili për të gjitha nivelet
 • Kutitë postare të pakufizuara
 • 20 lista postare
 • Adresë IP e përkushtuar
 • Niveli VPS-1:
  • 40 GB hapësirë ​​e zgjerueshme e diskut
  • Transferim 400 GB
  • RAM 1.5 GB
 • Niveli VPS-2:
  • 80 GB hapësirë ​​e zgjerueshme e diskut
  • Transferim 600 GB
  • RAM 3 GB
 • Niveli VPS-3:
  • 140 GB hapësirë ​​e zgjerueshme e diskut
  • Transferim 800 GB
  • RAM 6 GB
 • Niveli VPS-4:
  • 200 GB hapësirë ​​e zgjerueshme e diskut
  • Transferim 1000 GB
  • RAM 8 GB

* Kur ushtruesit përshkruajnë ndonjë gjë si “të pakufizuar”, zakonisht është e pakufizuar, përveç në rastet e abuzimit. Një përdoruesi mund të ngarkohet me një gjobë ose të kërkohet të regjistrohet në një paketë më të fortë nëse ata po mbingarkojnë serverat.

rekuizitë

 • Tarifat e konfigurimit shpesh hiqen
 • Garanci për kthimin e parave dhe pa kontratë
 • Një gamë e gjerë e planeve të çmimeve dhe shërbimeve
 • Mbështetje teknike 24/7/365
 • Kompania përpiqet të bëjë pak ndikim në mjedis

Cons

 • Jo të gjitha planet përfshijnë mbështetje përmes telefonit
 • Planet e përbashkëta të pritjes janë disi të zhveshura
 • Shuma potenciale dërrmuese e detajeve të planit.

Aktgjykimi

Pair Networks është i gjithanshëm dhe është në gjendje të plotësojë nevojat pritëse të individëve me site themelor, si dhe biznese të mëdha me trafik të rëndë të tregtisë elektronike. Prmimet janë të disponueshme për të gjitha llojet e buxheteve, megjithëse nëse merrni një plan themelor të përbashkët të pritjes, të jeni të vetëdijshëm që mund të humbisni mbështetjen e telefonit dhe hapësirën. Për fat të mirë, ju mund të azhurnoni llogarinë tuaj në çdo kohë.

Rrjetet e palëve Pyetjet e bëra më shpesh

 • Si të futem te posta elektronike në Pair.com?

  Pair Networks ka ndërfaqen e vet të postës elektronike që ju lejon të lehtë dërgoni dhe merrni email. Thjesht shkruani adresën dhe emailin tuaj. Kjo do t’ju çojë në llogarinë tuaj të postës elektronike.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map