Rishikimi i WebHostFace: Emri i çmendur, por si është Web Hosting i tyre? Ne i kërkuam përdoruesit

Hyrje në WebHostFace

WebHostFace është një nga ofruesit e vetëm të lirë të përbashkët të pritjes me shpejtësi moderne dhe karakteristika të sigurisë të përfshira.


Kjo e bën atë një pretendent për bizneset e vogla dhe vendet hobi ashtu.

rishikim pritjeje në faqen e internetit

WebHostFace
është një ofrues amerikan pritës me zyra në Wilmington, Delaware dhe London në Mbretërinë e Bashkuar.

Ajo ofron në internet vetëm Linux-in nga databazët e tij në tre kontinente të ndryshme.

’Shtë një ofrues relativisht i ri pritës, që është nisur në vitin 2013, dhe i shet shërbimet e tij si miqësore dhe të arritshme.

Pritja e përbashkët është fokusi i katalogut të tij të shërbimit, por gjithashtu ofron edhe hosting VPS, plane të shitësit, serverë të dedikuar dhe regjistrim të emrit të domain.

Kompania gjithashtu mund të sigurojë zgjidhje kolokimi dhe mbështetje të rrjetit.

planet e hostimit të faqes në internet

Opsionet e strehimit

WebHostFace është më së shumti i njohur për paketat e tyre të përbashkëta të pritjes, por ofrojnë një shumëllojshmëri të llojeve të ndryshme të pritjes.

Të gjitha planet e përbashkëta të pritjes së pritjes vijnë me cPanel (dhe, nëse është e aplikueshme, WHM), me cPanel të disponueshëm në VPS dhe pako të dedikuara.

Kjo gjithmonë ndihmon për të siguruar njerëzit që po shpërngulen nga një host tjetër.

Ndarja e përbashkët

WebHostFace
ofron plane të përbashkëta pritjeje për fillestarët dhe bizneset e vogla dhe të mesme.

Ai nuk ofron hapësirë ​​të pakufizuar, por ofron gjerësi bande të pandryshuar.

Përfshirë ndërtuesin e faqeve weebly

Planet e saj themelore vijnë me Websly Sitebuilder falas.

Kjo është ideale nëse nuk keni tashmë një uebfaqe ose dëshironi të krijoni faqe të shumta.

Rikthim ditor janë përfshirë gjithashtu përmes R1Soft.

faqja kryesore e faqes në internet

Reseller Hosting

Shitësi i saj i shitësit të shitësve u ofron sipërmarrësve mundësinë që të zgjedhin një qendër të dhënash të afërt me klientët e tyre.

Panelet e kontrollit

Secili plan vjen me WHM dhe cPanel, si dhe mundësinë për të blerë emra domenesh me një zbritje.

Ushqim me CMS-të Popullore

WebHostFace gjithashtu ka ri-konfirmuar disa nga planet e saj për t’u përqëndruar në nevojat e përdoruesve të WordPress, Joomla, Drupal dhe Magento.

Menaxhuar WordPress Hosting

Ky lloj i hostimit është perfekt për çdo biznes që përdor një faqe WordPress.

Aspekti i menaxhuar i planit nënkupton që WebHostFace do të kujdeset për të gjitha detyrat e vendosjes, mirëmbajtjes dhe optimizimit të serverit që ju nuk mund ta dini se si ose dëshironi të bëni.

Kjo perfshin:

 1. Rezervime ditore
 2. Optimizimi për hostimin e WordPress
 3. Auditimet e shpejtësisë dhe të performancës
 4. Kontrollet dhe kontrollet e SEO.

Shpejtësia e ngarkimit të faqes më të shpejtë

Në përgjithësi, WebHostFace pretendon se ky shërbim është 3 herë më i shpejtë sesa mbajtja në internet e rregullt.

Shpejtësia e ngarkimit të sitit është një faktor i njohur në shndërrime dhe shitje.

Nëse faqja juaj në internet zgjat shumë për të ngarkuar, vizitorët mund të heqin dorë dhe të shfletojnë.

Karakteristikat e hostimit të WordPress

Ende i ka të përfshira të gjitha tiparet më të mira të pritjes së pritjes, si versioni i fundit i PHP, çertifikatat falas SSL dhe disqet me gjendje të ngurtë (SSD).

VPS Hosting

WebHostFace ofron paketa VPS të menaxhuara dhe të pakontrolluara si zgjidhje të konfiguruara paraprakisht.

Këto vijnë me një sasi të caktuar të ruajtjes, RAM-it, brezit dhe fuqisë përpunuese.

’Farë është e përfshirë me VPS?

Secila paketë vjen me një domen të lirë, një adresë IP të dedikuar dhe një çertifikatë private private SSL.

Përkushtuar Hosting

Planet e saj të dedikuara për mbajtjen e serverëve janë shitur gjithashtu para-konfiguruar, megjithëse thotë se mund të porosisni një plan me porosi nëse kontaktoni ekipin e tij të shitjeve.

Sistemet operative të disponueshme

Përdoruesit mund të zgjedhin nga:

 • CentOS
 • Ubuntu
 • Debian ose
 • Linux shkencor

Pritësi thotë se do të strehojë shpërndarje të tjera Linux sipas kërkesës.

Karakteristikat e përkushtuara të hostimit

Secili vjen me dy IP falas, dhe më shumë mund të shtohen manualisht pas blerjes.

Meqenëse këta serverë janë vendosur tashmë, ju merrni qasje të menjëhershme.

Ju gjithashtu merrni qasje rrënjësore dhe shell për të konfiguruar serverin tuaj sidoqoftë ju dëshironi.

Më në fund, ndërsa këta serverë nuk menaxhohen, serveri juaj mbikëqyret nga ekipi i sigurisë i WebHostFace për t’ju njoftuar për çdo çështje të sigurisë.

Reseller Hosting

WebHostFace ofron një program të mirë hostesh për shitësin me etiketë të bardhë.

Isfarë është Reseller Hosting?

Shitësi i shitësit të shitësit ju lejon të vendosni emrin tuaj të markës në shërbimin e WebHostFace dhe të merrni një ulje të fitimeve.

Ky është një opsion i mirë nëse i vlerësoni planet e WebHostFace shumë, dhe dëshironi të filloni një biznes të vogël hosting.

Doesfarë përfshin Progam Rishitësja e WebHostFace?

Ajo vjen me të gjitha gjërat thelbësore që ju nevojiten për administrimin e llogarisë pritëse:

 • Një zgjedhje e vendndodhjes së serverit
 • DNS falas private
 • Zbritjet e regjistrimit të domainit
 • WHM dhe cPanel për menaxhim.

databazat e faqes në internet

datacenters

WebHostFace ka katër të dhëna në të gjithë globin.

Ajo operon dy në SH.B.A., një në Evropë dhe një në Azi, megjithëse jep detaje vetëm për njërën prej tyre.

Në SHBA, WebHostFace kolokon në SingleHop në Franklin Park, Illinois, afër qytetit të agoikagos.

Sshtë një databazë i njohur që monitorohet gjatë gjithë kohës.

Vini re që ju mund të zgjidhni kontinentin ku ndodhet serveri juaj, por nuk mund të zgjidhni në mënyrë specifike se në cilin databazë amerikanë faqja juaj do të banojë në.

Infrastruktura dhe Siguria e Vendndodhjes

Me administratorët e rrjetit në terren gjatë gjithë kohës, ai ofron mbështetje të vazhdueshme, infrastrukturë të tepërt, dy pika të hyrjes me fibra dhe katër lidhje ISP.

mbështetja e klientit në faqen e internetit

Shërbimi i Mbështetjes dhe Konsumatorit

WebHostFace ka një ekip mbështetës 24/7, në dispozicion 365 ditë të vitit.

Kanalet mbështetëse

Ne e gjetëm që uebfaqja të ishte pak e paqartë kur bëhet fjalë për identifikimin e kanaleve mbështetëse.

Faqja “Mbështetje” përmban një grafik me termat “mbështetje me email”, “mbështetje biletash”, “mbështetje chat”, “mbështetje telefonike” dhe “mbështetje Twitter”.

Sidoqoftë, faqja “Kontakt” tregon se mbështetja është në dispozicion përmes “chat” dhe “biletave”.

Chat Live dhe Biletat

Biseda live dhe shënimet janë të dyja mjetet e njohura për zgjidhjen e pyetjeve teknike.

Nuk është e qartë se ku ndodhet ekipi mbështetës i WebHostFace.

Koha e reagimit

WebHostFace tregon se nuk ka “praktikisht asnjë kohë pritjeje” për bisedën live dhe ka një kohë mesatare prej 15 minutash të përgjigjes për biletat.

Ndihma telefonike – A është e disponueshme?

Sipas informacionit në faqen “Kontakt”, numri i telefonit WebHostFace duket se ka përparësi për thirrjet e shitjeve.

Nëse mbështetja telefonike është e rëndësishme për ju, ju rekomandojmë të telefononi numrin dhe të pyeteni për këtë para se të blini hostin nga WebHostFace.

Burimet Online

WebHostFace gjithashtu ka një numër të gjerë mësimesh video në internet, si dhe një bazë të kërkimit të njohurive.

Baza e njohurive përmban një numër të madh temash, nga FAQ për shitje në SEO, FAQ për shitës, informacion për karrocat e blerjeve, email, Mac dhe pyetje për faturimin.

Ka edhe shumë më tepër.

Isfarë është Mbështetja Premium?

Kur blini planin tuaj, mund të zgjidhni që të azhurnoni paketën Premium.

Kjo i vë problemet tuaja në krye të radhës, përpara klientëve që nuk kanë paguar.

Ndihma Premium është përfshirë në planet me çmime më të larta, kështu që krahasoni çmimet me kujdes nëse është e rëndësishme për ju.

tiparet e faqes së internetit

backups

Në planet e saj të pritjes me kosto të ulët të përbashkët, WebHostFace ofron kopje rezervë automatike të skedarëve dhe bazave të të dhënave.

Kopjet rezervë janë bërë duke përdorur R1Soft, dhe nuk kërkojnë ndërhyrje nga përdoruesi.

Rezervat rezervë mund të rikthehen me një klik, dhe përdoruesit mund të vendosin të rivendosin kopje rezervë të pjesshme ose të plotë.

Në VPS, planet e saj të dedikuara dhe të tjera, kopjet rezervë nuk janë reklamuar aq mirë, kështu që mund të supozojmë se ato nuk ofrohen falas.

Baza e saj e njohurive përmend funksionimin standard të kopjimit në cPanel, por nuk ofrohen mjete shtesë.

Garancia e Uptime: E paqartë

WebHostFace nuk reklamon një garanci në kohë në faqen e saj të internetit.

Në blogun e saj, ne gjetëm referenca për një garanci në kohë 99.9%.

Nëse koha e duhur për ju është e rëndësishme, do të ishte e mençur të kontrolloni me ekipin e shitjeve për të konfirmuar nëse pritësi ofron kompensim për kohën e paplanifikuar.

Faturimi dhe pagesa

Kur regjistroheni në WebHostingFace, mund të paguani mujore, çdo vit, dyvjeçarisht ose trevjeçarisht.

Një tarifë e ngritur shtohet nëse paguani çdo muaj. Pagesat bëhen përmes kartës së kreditit ose PayPal, dhe ka një garanci të kthimit të parave 30-ditore në pritjen e përbashkët.

Nëse doni të anuloni, mund ta kërkoni këtë nga paneli juaj i kontrollit të faturimit.

WebHostFace ju lejon të përfundoni menjëherë, ose të përfundoni në fund të kontratës suaj.

Nuk ofrohen rimbursime, pavarësisht nga opsionet që zgjidhni.

Kundërvajtjet për faqen e internetit

Pro dhe kundër të WebHostFace

Ashtu si çdo host tjetër, WebHostFace bën disa gjëra mirë, por ka akoma vend për përmirësime.

Më lejoni të tregoj më të mirat dhe të këqijat e shërbimeve të WebHostFace, kështu që ju të mund të identifikoni se çfarë është e rëndësishme për ju.

Pros:

 • Certifikata falas SSL – Të gjitha bizneset duhet të kenë një certifikatë SSL. Shumë hostë në internet paguajnë një tarifë vjetore për ta, por WebHostFace u siguron atyre falas.
 • Karakteristikat moderne të shpejtësisë janë të përfshira – Edhe në planet e përbashkëta, përfshihet hapësira e diskut SSD dhe një CDN.
 • Qendrat e të dhënave globale – Shumica e hosteve të lirë kanë vetëm të dhëna në një vend. Pavarësisht se ku ndodhet biznesi juaj, WebHostFace ka një që është afër.

Cons:

 • Nuk ka garanci në kohë – Nëse për ndonjë arsye serverët e WebHostFace shkojnë poshtë, nuk keni asnjë mjet për kompensim. Shumica e hosteve të tjerë ofrojnë një garanci.
 • Mund të jetë më transparent – Më shumë detaje të planit do të ishin të këndshme. Për shembull, nuk ka asnjë informacion mbi kopjet rezervë për planet e dedikuara dhe VPS. Shumë detaje në faqet e tyre të pritjes janë qartë për qëllime SEO, për të mos ndihmuar klientët e mundshëm.
 • Asnjë Windows Hosting – Nëse do t’ju kërkojë host Windows, do të duhet të gjeni një host tjetër.
 • Pa rimbursime – Një garanci për kthimin e parave ofrohet vetëm në planet e përbashkëta të pritjes, por asnjë plan tjetër.

përmbledhje

WebHostFace ka punuar shumë për të krijuar plane të përbashkëta pritëse për bizneset e vogla dhe projektet personale.

Normat hyrëse në planet e përbashkëta të pritjes janë të shkëlqyera, dhe pas kësaj planet e tyre kushtojnë mesatarisht në të gjithë industrinë e pritjes për ato që ofrojnë.

WebHostFace ka një ekip të mirë mbështetës dhe dokumentacionin në dispozicion.

Ato gjithashtu përfshijnë shumë karakteristika moderne të pritjes si SSL, integrimin e CDN dhe kopjime pa kosto shtesë.

Sidoqoftë, planeve u mungon një sasi e detajuar shërbimi, veçanërisht në lidhje me marrëveshjet e nivelit të tij të shërbimit dhe kushtet e shërbimit.

Ne gjithashtu do të dëshironim të shohim saktësisht se ku janë të dhënat e saj pasi që ato reklamohen në mënyrë të dukshme në faqen e saj të internetit.

Në përgjithësi, është një host i shkëlqyeshëm për të filluar një faqe në internet të vogël dhe ka mjaft hapësirë ​​për rritje.

Nëse faqja juaj bëhet me të vërtetë e popullarizuar, ju mund të dëshironi të konsideroni migrimin në një host të specializuar në performanca të larta më vonë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map