Rishikimi i motorit WP: Hosting i WordPress por jo ashtu siç e dini.

Verdikti ynë: # 1 për WordPress të Menaxhuar

Motori WP
e specializuar në mbajtjen e menaxhuar të WordPress-it. Planet e tyre përfshijnë një çertifikatë falas SSL, backup ditor, dhe një garanci 60-ditore për kthimin e parave.


Duke përdorur kodin tonë special të kuponit WIHT20 ju mund të merrni 20% zbritje
. Me 2 muaj falas kur kontraktoni për një vit, kjo është një zbritje prej 33%, kështu që tani është një kohë e mirë për t’u regjistruar!

Pros:

 • Mbështetje 24/7 e klientit për përvojën pa probleme.
 • Krijoni me lehtësi një faqe WordPress me një klik.
 • Koha e shpejtë e ngarkesës në sit.

Cons:

 • Më të kushtueshëm sesa planet e pritjes së pa-frills.
 • Pritja vetëm për WordPress.

Mos e thuaj fjalën tonë – mbi 40 përdorues kanë dhënë vlerësime të larta për WP Engine për cilësi, veçori dhe mbështetje.

A është WP Engine hosti i duhur për faqen tuaj të internetit?

Po kërkoni diçka specifike? Shko te pjesët tona më të njohura:

 • Rishikimi i ekspertëve – lexoni analizën tonë të plotë nga eksperti pritës Toni Allen.
 • Shqyrtimet e klientëve – shikoni se çfarë duhet të thonë mbi 40 klientë WP Engine.
 • Planet e hostimit – krahasoni planet më të mira të hostimit WP Engine dhe çmimet e tyre.
 • FAQ – gjeni përgjigjet e pyetjeve më të parashtruara në lidhje me WP Engine!

WP Engine pret vetëm faqet e internetit të WordPress. Si të tilla, ata janë të njohur në industri për sigurimin e një pritjeje optimale
kjo është e shpejtë, e qëndrueshme dhe e sigurt. Kjo është arsyeja pse ato janë një zgjedhje e zakonshme për faqet e internetit profesionale të WordPress.

Në këtë përmbledhje, unë shikoj në të gjitha aspektet e WP Engine – përfshirë testet e mia të performancës së tij – për t’ju ndihmuar të vendosni nëse është e përshtatshme për ju. Lexoni më tej për të mësuar gjithçka që ju duhet të dini.

Faqe Hyrëse e motorit WP

WordPress Hosting i Optimizuar

Përqendrimi i WP Engine është në mbajtjen e WordPress
kështu që ata janë në gjendje të thjeshtojnë procesin e drejtimit të një siti.

komoditet

Konsumatorët e WP Engine nuk kanë pse të shqetësohen për instalimet, azhurnimet, shtesat ose arrat e sigurisë për WordPress.

E tëra çfarë duhet të bëni për të krijuar një faqe në internet WordPress është të kryeni një instalim me një klik. WP Engine kujdeset për anën teknike të optimizmit dhe ngurtësimit.

Duke pasur mbështetje teknike të zgjeruar dhe veçori me një klik ju lejon të përqendroheni në biznesin tuaj, duke eleminuar stresin e panevojshëm.

Video: Motori WP
pasqyrë

arkitekturë

Serverët e WP Engine janë ndërtuar për të trajtuar kërkesat e nivelit të ndërmarrjes. Sipas kompanisë, teknologjia e tyre e përparme lejon që faqet e internetit të funksionojnë katër deri në gjashtë herë më shpejt sesa ata në ambiente të tjera pritëse.

Kjo nuk është e rezervuar vetëm për klientët me pagë më të lartë. Everydo plan pritjeje për motorin WP
përfiton nga arkitektura e tyre e ngurtë e serverëve.

Arkitektura e WP Engine është e përshtatshme posaçërisht për të pritur WordPress. Ka disa arsye për këtë.

EverCache

Së pari, arkitektura e tyre është ndërtuar në pronën e tyre EverCache. Ky është një nga sistemet më të shkallëzuar për caching të WordPress në dispozicion. Kjo do të thotë se faqja juaj e internetit do të jetë në gjendje të trajtojë thumba të trafikut pa provuar çështje të performancës.

Caching-i i tyre i faqes është zhvilluar në mënyrë që të jetë agresiv pa zvogëluar reagueshmërinë kur azhurnoni faqen tuaj në internet me postime të reja ose shtoni kod të ri.

Koha më e keqe e mundshme për serverin tuaj të dështojë është kur jeni duke përjetuar një fluks të vizitorëve në uebfaqe pas një postimi në blog që keni shkruar shkoi viral. WP Engine ndërtoi EverCache për të mos lejuar që kjo të ndodhte.

Përmirësime të tjera të Shpejtësisë

Një tjetër gjë që e bën WordPress-in WP Engine që pret kaq shpejtë është CDN e tyre globale.

Më në fund, WP Engine ka shtuar mbrojtje shtesë, duke kursyer faqen tuaj te internetit nga bots që e zvarritin atë dhe marrin fuqinë duke bërë kërkesa nga sfondi i faqes suaj të internetit.

Planet e hostimit të motorit WP

WP Engine ofron tre plane standarde
. Por ju gjithashtu mund të keni krijuar një plan me porosi për tu përshtatur me nevojat tuaja.

Startup
Rritje
shkallë

faqet e internetit1515
Vizitat Mujore25K100K400K
ruajtje10 GB20 GB30 GB
CDNpopopo
SSLpopopo
Mimi (në muaj)$ 30$ 115$ 290

Certifikata SSL

Të gjitha planet përfshijnë një Certifikatë SSL. Kjo është thelbësore nëse keni një dyqan të tregtisë elektronike. Por përdorimi i një SSL është i nevojshëm për të gjitha faqet. Tashmë ai merr faqen tuaj në një ngritje të vogël të rangut me Google.

Planet e niveleve më të larta ju lejojnë të përdorni SSL tuaj të vetëm ose kartolinat me një adresë IP të dedikuar. Ju nuk mund ta bëni këtë me planin e fillimit. Prandaj mbajeni këtë në mendje përpara se të regjistroheni.

mbështetje

Të gjitha planet sigurojnë hyrje në WP Engine 24/7 mbështetje chat live. Mund të qaseni në mbështetjen e bisedës live nga paneli juaj i kontrollit.

Përmbledhje e administratorit të motorit WPMotori WP’s
skeda e tryezës së serverit

Mbështetje telefonike nuk është i pajisur me planin e fillimit
. Nëse kjo është një ndërprerje e marrëveshjeve, ju mund të dëshironi të gjeni pritjen diku tjetër. Në përgjithësi nuk do të ishte e arsyeshme të paguani një plan më të shtrenjtë nga WP Engine vetëm për të pasur qasje në këtë shërbim.

Servers skenë

A zona e vënies në skenë është pajisur me të gjitha planet. Pasja e një ju lejon të provoni një kopje të faqes tuaj, ndërsa bëni ndryshime, në vend që të bëni ndryshime në faqen tuaj të internetit të drejtpërdrejtë.

Si rezultat, ndryshimet e bëra në zonën e skenave nuk do të ndërhyjnë në aftësinë e vizitorëve tuaj për të përdorur faqen tuaj të internetit.

CDN

WP Engine përfshin një CDN me të gjitha planet pritëse
.

Një CDN do të lejojë që përmbajtja juaj në internet statike të ruhet nga serverët proxy në të gjithë botën.

Kur dikush hyn në faqen tuaj të internetit, ata marrin përmbajtjen e ruajtur nga serveri që është më i afërt me ta. kjo shpejton kohët e ngarkimit të faqes suaj të internetit jashtëzakonisht për njerëzit që janë më larg nga qendra e të dhënave ku është pritur faqja juaj e internetit.

Shërbimi i Klientit Ekspert i WordPress

Ekipi i shërbimit të klientëve në klasë më të mirë në WP Engine strehon ekspertë të WordPress
të cilët e njohin Sistemin e Menaxhimit të Përmbajtjes (CMS) brenda dhe jashtë. Këta asistentë mbështetës janë trajnuar në WordPress.

Jo vetëm që ekipi i tyre i shërbimit të klientëve do t’ju ndihmojë kur keni një problem, por ata munden identifikoni pengesat në punën për të parandaluar çështje përpara se ato të ndodhin.

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të bëni një kërkesë dhe një anëtar i ekipit WP Engine do të rishikojë faqen tuaj të internetit dhe të gjeni mënyra për ta bërë atë të funksionojë më shpejt.

Mundësia e mbështetjes

Mbështetje e administratorit të motorit WPMotori WP’s
pult mbështetës

Duke folur nga përvoja, të kesh mbështetje me cilësi të mirë 24/7 e bën jetën tënde në mënyrë të konsiderueshme më të lehtë.

Përvoja e klientit

WP Engine ka një ekip specifik njerëzish të përkushtuar për të përmirësuar përvojën e klientit.

Ekipi merr përshtypje nga klientët e tij dhe ka një ndikim në veçoritë e produktit. Ato ndihmojnë kompaninë të zbatojë ndryshimet e sugjeruara për të përmbushur më mirë nevojat e bazës së tyre të përdoruesit.

Kjo tregon se sa e vlerëson me forcë WP Engine bazën e saj të konsumatorit. Ata mburren me një shkalla e kënaqësisë së klientit mbi 97%.

Qendra e Ndihmës për Vetë-Ndihmë

Shumë njerëz pëlqejnë të zgjidhin problemet vetë. Pra, baza e njohurive e një kompanie pritëse është një pasuri jashtëzakonisht e rëndësishme.

Faqet mbështetëse

Kur shikoj në faqet e mbështetjes së një kompanie pritëse, dua të shoh një organizatë intuitive, një funksion kërkimi, FAQ dhe artikuj të gjatë, të hollësishëm, duke përfshirë udhëzimet hap pas hapi.

WP Engine i siguron këto. Faqja e tyre e mbështetjes është e organizuar në seksione të tilla si:

 • Si të krijoni uebfaqen tuaj

 • Si të zgjidhni problemet

 • Këshilla për administrimin e llogarisë tuaj.

Manualët dhe udhëzimet në secilën nga këto pjesë do t’ju ndihmojnë të plotësoni detyrat tuaja. Këto artikuj të ndihmës përfshijnë screenshots dhe video përkatëse, kur është e përshtatshme.

Qendra e Burimeve

WP Engine ka një qendër burimesh me shumë artikuj të dobishëm të tipit blog për tu shfletuar. Ai përfshin një funksion kërkimi për të sjellë artikuj përkatës.

Artikujt e filtrimit

Ju gjithashtu mund të filtroni përmes burimeve të tyre sipas temës, llojit të përmbajtjes ose rolit tuaj.

Për shembull, ju mund të zgjidhni artikujt e tregtisë elektronike për pronarët e faqeve të internetit. Kjo do t’ju japë artikuj të tillë si ai që krahason WooCommerce dhe Shopify.

Përndryshe, ju mund të zgjidhni këto filtra por për zhvilluesit në vend, dhe do të merrni artikuj të tillë si mënyra e integrimit të Stripe në WordPress.

Ju gjithashtu mund të renditni bazën e tyre të njohurive me video ose infografikë nëse preferoni një qasje më vizuale. Në përgjithësi, përmbajtja e tyre është e shkëlqyeshme, me cilësi të lartë dhe informuese.

datacenters

Kur regjistroheni për një llogari, mund të zgjidhni vendin ku është vendosur data e të dhënave tuaja. WP Engine ju jep opsionet e mëposhtme:

 • Australi

 • Belgjikë

 • Kanadë

 • Gjermani

 • Taiwan

 • Mbretëria e Bashkuar

 • Shtetet e Bashkuara.

Sidoqoftë, disa nga këto vende do të kenë çmime ndërkombëtare
dhe do të konsiderohet si një shtesë e planit tuaj. Kjo do të thotë që ju do të paguani pak më shumë për të pritur në faqen tuaj në disa nga këto vende.

Vizitorë të Kufizuar në Uebfaqe

Një gjë do ta vini re kur studioni planet e pritjes së WP Engine
është se ekziston një kufi në numrin e vizitorëve që faqja juaj e internetit mund të presë.

Kjo mund të duket e çuditshme sepse shumë hostë me kosto të ulët ofrojnë vizitorë dhe pakësim të pakufizuar. Problemi është që planet e mbajtjes në internet nuk janë asnjëherë të pakufizuara; ato janë “të pakufizuara”.

Ju mund të përdorni çfarëdo burimi që dëshironi – për aq kohë sa nuk përdorni shumë burime. Kur përdorni shumë burime, do të duhet të përmirësoni një plan më të mirë ose të mbylleni.

Shmangia e akuzave të tepërta me motor WP

WP Engine nuk e bën këtë. Ata vendosin kufij të qartë në burimet tuaja dhe nëse i tejkaloni ato, do t’ju ngarkoheni.

Kjo do të thotë që përdoruesit do të duhet të monitorojnë statistikat e tyre në internet për t’u siguruar që ata nuk po përjetojnë trafik të lartë.

Megjithëse serverët e WP Engine mund të trajtojnë rrëshqitjet në trafik, ju nuk dëshironi të goditeni me tarifa të lartë mbipeshe kur filloni të bëheni më të suksesshëm.

Për një kompani pritëse që nuk e bën këtë, shikoni Liquid Web.

A duhet të shqetësohem?

Vizitorët e lejuar mujorë të WP Engine duhet të jenë më shumë se sa duhet për çdo biznes të vogël ose sit personal.

Numri i vizitave në uebfaqe që mund të prisni do të varet nga qëllimi i faqes tuaj të internetit dhe audiencës suaj. Ju duhet ta përcaktoni këtë para se të regjistroheni
(Shikoni më poshtë).

Konsideratat kur zgjedhni një plan

Para se të nisë një uebfaqe, bizneset mund të përdorin Vlerësimin e gatishmërisë për fillimin e WP Engine.

Kjo veçori e dobishme do të rishikojë performancën e mundshme të faqes suaj të internetit dhe do t’ju japë këshilla mbi praktikat më të mira për të siguruar që faqja juaj e internetit të jetë me performancë të lartë.

Këtu janë 4 gjëra për të cilat duhet të mendoni para se të zgjidhni një plan pritës
:

 1. Vizitorët Mujorë: konsideroni sa të zënë po prisni që faqja juaj e internetit të jetë.

 2. Hapsirë ruajtjeje: sigurohuni që të keni sasinë e duhur të hapësirës së ruajtjes, plus pak më shumë.

 3. Numri i faqeve të internetit: nëse planifikoni të krijoni shumë faqe në internet nën një flamur të vetëm biznesi, merrni parasysh këtë.

 4. Varësia e mbështetjes: mbështetja juaj në mbështetje – është mjaft bisedë live?

Vizitorët Mujorë

Numri i vizitorëve mujorë që merr faqja juaj në internet është e rëndësishme.

Tre planet e WP Engine mbështesin deri në 25,000, 100,000 dhe 400,000 vizita në muaj. Kjo është afërsisht 830, 3,000 dhe 13,000 vizita në ditë.

Vini re se këta janë vizitorë të vërtetë. Shumica e spammers filtrohen.

Hapsirë ruajtjeje

Tri planet e WP Engine
ofroni 10 GB, 20 GB dhe 30 GB hapësirë ​​për ruajtje.

Këto duhet të jenë më se të mjaftueshme për të gjithë faqet e internetit, përveç atyre që specializohen në gjëra të tilla si video streaming.

Numri i faqeve të internetit

Shumë njerëz presin uebfaqe të shumta. Nëse kjo ndodh për ju, do t’ju duhet të zgjidhni një plan të nivelit më të lartë. Planet mbështesin 1, 5 dhe 15 faqe interneti.

Varësia e mbështetjes

Të gjitha planet vijnë me mbështetje përmes bisedës live. Plani bazë, StartUp, nuk përfshin mbështetjen telefonike. Kështu që nëse e dëshironi, do të duhet të blini një plan të nivelit më të lartë
.

Opsione të tjera

Nëse asnjë nga planet standarde nuk do të funksionojë për ju, WP Engine mund t’ju ofrojë një plan me porosi.

Nëse nuk keni ide se çfarë të prisni përsa i përket vizitorëve dhe kërkesave, mund të bisedoni me një nga këshilltarët e WP Engine. Përndryshe, ju mund të kërkoni në faqen e tyre të internetit, e cila ka shumë informacion të dobishëm.

kupon pritjeje në internet

Të interesuar për motorin WP?
Lexuesit tanë aktualisht mund të marrin 4 muaj falas duke paguar çdo vit. Ose merrni 20% zbritje nga pagesa juaj e parë mujore. Përdorni këtë lidhje speciale zbritje
për të marrë marrëveshjen.

backups

WP Engine siguron fotografi, si dhe rezervë automatik dhe shërim, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për humbjen e të dhënave.

Kopje rezervë fotografish

Një pamje e shpejtë është ajo që WP Engine e quan një kopje rezervë të shpejtë të faqes suaj të internetit. Bërja e ndryshimeve në faqen tuaj të internetit është pa rreziqe.

Pika rezervë e administratorit të motorit WPFotografi të shkarkueshme në WP Engine’s
baltëpritëse.

këto pamjet janë të shkarkueshme, kështu që ju mund t’i rezervoni ato në vende të ndryshme. Këto rezervë përfshijnë të gjithë përmbajtjen në faqen tuaj të internetit, temat tuaja dhe shtojcat tuaja.

Rezervime ditore

WP Engine bën kopje rezervë ditore automatikisht për ju. Do të sigurohen gjithashtu që të bëjnë një kopje rezervë përpara se të azhurnojnë WordPress. Vetëm në rast se azhurnimi i ri i WordPress bën kërdi në faqen tuaj të internetit.

Për të mbështetur faqen tuaj në një version të mëparshëm, WP Engine ju jep thjesht, me një klik, rikthen. Pastaj, versioni i rivendosur është gati të futet nën një minutë.

Ku ruhen kopjet rezervë?

Rikthimet automatike ditore të WP Engine ruhen në një vend të veçantë nga faqja e internetit tuaj. Jo vetëm në një server të veçantë në databazë, por në një vendndodhje tërësisht të veçantë gjeografike.

Kjo i shton një shtresë tjetër mbrojtjeje të dhënave tuaja, duke e bërë gati të pamundur humbjen.

siguri

Siguria është një nga gjërat më të rëndësishme që ju duhet të merrni parasysh kur zgjidhni një kompani web hosting. Nëse një kompani pritëse nuk e bën sigurinë një përparësi, kjo është një flamur i kuq.

WP Engine pret marka të mëdha, kështu që ata duhet të plotësojnë standardet më të larta të sigurisë. Dhe plani më i lirë
gëzon të njëjtat masa sigurie të ofruara për djemtë e mëdhenj.

Përditësimet e WordPress

Ata automatikisht përditësojnë aplikacionin tuaj WordPress kur lëshohen arna të vogla. Dhe kur WordPress lëshon një azhurnim të madh, ata do ta testojnë atë tërësisht përpara se t’u japin klientëve të tyre rekomandimin për të azhurnuar.

Ju mund të punoni me ekspertët e WP Engine për të instaluar një azhurnim të madh në aplikacionin tuaj WordPress. Kjo do të sigurojë që procesi është pa dhimbje, dhe ju nuk do të humbni të dhëna të vlefshme.

Mbrojtje specifike

Karakteristikat e sigurisë WP Engine përfshijnë zbulimin e kërcënimit në kohë reale. Ata kanë zhvilluar grupe rregullash, posaçërisht për WordPress, për të parandaluar sulmet para se të ndodhin. Ata regjistrohen miliona kërcënime çdo ditë dhe bllokojnë sulmet DDoS.

Sistemi i sigurisë i WP Engine zbulon dhe bllokon sjelljet keqdashëse. Për shembull, ato janë krijuar për të bllokuar sulmet e injeksionit JavaScript / SQL dhe sulmet XML-RPC. Ata madje bllokojnë automatikisht adresat IP që dihet se u përkasin hakerave ose spammers.

Ndarja e përdoruesit

Për t’i mbajtur përdoruesit e llogarisë të mbrojtur nga njerëzit e tjerë në të njëjtin server, WP Engine i ndan ato në sistemin e skedarëve dhe nivelit të kernelit.

Dhe kompania angazhohet në skanimin e malware, duke monitoruar vazhdimisht rrjetet e tyre për sjellje dashakeqe nga brenda. Ata gjithashtu drejtojnë mure zjarri për të mbrojtur nga sulmet e jashtme.

Edhe pse masat e sigurisë të WP Engine duhet të jenë të mjaftueshme për t’ju mbajtur të sigurt nga hakerat, ata do të rregullojnë faqen tuaj falas nëse komprometohet.

Backend-i i hostimit

WP Engine nuk ofron një panel kontrolli tipik si cPanel ose Plesk. Në vend të kësaj, ajo siguron një Portal Admin ku mund të menaxhoni planin tuaj të pritjes
.

Kur hyni në llogarinë tuaj WP Engine për herë të parë, kompania ju përshëndet me një mundësi për migracionin falas në faqen e internetit. Kjo do t’ju tregojë se si të merrni shtojcën e automatizuar të migracionit të tyre për të ndryshuar me lehtësi faqen tuaj te internetit në serverat e tyre.

Video: Përdorimi i motorit WP
mjet për migracionin në internet

Nga atje, Portali Admin Portal është i pastër dhe i thjeshtë.

Shikoni faqet e internetit

Ju mund të shihni të gjitha instalimet e WordPress që keni në llogarinë tuaj. Dhe mund të shtoni hapësira shtesë pune për t’i mbajtur ato të organizuar.

Për shembull, nëse po pritni shumë faqe në internet WordPress, mund të krijoni një hapësirë ​​pune të veçantë për secilin. Ose mund të krijoni një hapësirë ​​pune për të gjitha faqet e internetit të WordPress të të njëjtit lloj. Kjo do të ishte e dobishme për njerëzit që strehojnë faqet e internetit të klientëve ose menaxhojnë projekte të shumta.

Ju mund të zgjidhni një projekt WordPress dhe të shihni informacione të përgjithshme në lidhje me të në skedën përmbledhje.

Kjo do t’ju tregojë informacione të azhurnuara në lidhje me numrin tuaj të vizitorëve të faqes në internet, përdorimin e gjerësisë së bandës tuaj dhe sa hapësirë ​​ruajtëse keni zënë në server.

Ju gjithashtu do të njoftoheni për azhurnimet thelbësore të WordPress që mund t’i instaloni me një klik.

Duke përdorur Portalin Admin

Për secilën faqe në internet, gjithashtu mund të shikoni të gjitha pikat tuaja të ruajtura rezervë. Mos harroni, WP Engine kryen backup automatik ditor të faqeve të internetit tuaj.

Nga këtu, ju mund të zgjidhni pikat rezervë për t’i shkarkuar në mënyrë që t’i ruani ato në një vend të sigurt. Ose, thjesht mund të godisni për të rikthyer faqen tuaj te internetit në këtë pikë kontrolli të mëparshëm.

Zhvilluesit ose përdoruesit e tjerë më të avancuar do të duan të përdorin phpMyAdmin për të trajtuar administrimin e bazave të të dhënave MySQL. Ju mund ta përdorni lehtësisht këtë nga Portali Admin.

Testet e Performancës së faqeve

Nga Portali Admin, klientët gjithashtu do të kenë qasje në testet e performancës së faqeve. Drejtoni një provë të performancës në faqen tuaj të internetit për të parë kohën e ngarkesës dhe shpejtësinë e faqes.

WP Engine do t’ju japë një rezultat që përfaqëson sa mirë faqja juaj po ruan përmbajtjen e saj.

Ata gjithashtu do t’ju tregojnë se sa kohë kërkon që faqja të fillojë ngarkimin, sa kohë që faqja të jetë plotësisht e dukshme për vizitorin e faqes, dhe sa kohë duhet që faqja të ngarkohet plotësisht.

Performanca e administratorit të motorit WPPamja e një motori WP
testi i performancës.

Bazuar në rezultatet e testit tuaj të performancës, WP Engine do të ofrojë disa rekomandime për të optimizuar caching të përmbajtjes dhe për të ndihmuar që faqja juaj të ngarkojë më shpejt.

Performanca dhe Stabiliteti

Bazuar në provat e mia me Pingdom gjatë vitit të kaluar, performanca dhe stabiliteti i WP Engine ka qenë e shkëlqyeshme. Ju mund t’i shihni të dhënat në imazhin e mëposhtëm:

Të dhënat e pingdomit të motorit WPTë dhënat e Uptime dhe shpejtësia e reagimit të serverit për WP Engine
.

Për periudhën nga Prilli 2018 deri në Mars 2019, koha e pritjes ka qenë 99.99%. Kjo përfaqëson më pak se 4 minuta kohë joproduktive në muaj.

Shpejtësitë e ngarkesës së faqes janë po aq të mira sa një mesatare prej 331 ms. (Kohët e fundit, shpejtësitë kanë qenë edhe më të mira: më pak se 300 ms.) Kjo është më mirë sesa për çdo host tjetër të internetit që kam testuar.

Harta e mëposhtme tregon shpejtësinë e ngarkesës së faqes gjeografikisht:

Harta e shpejtësisë së faqes së motorit WP

Garancia e kthimit të parave

Ju merrni një garanci 60-ditore të kthimit të parave
kur filloni pritjen me WP Engine. Thjesht kërkoni një rimbursim brenda 60 ditëve të para për të marrë përsëri pagesën e pajtimit.

Pritësit alternative

Nëse WP Engine tingëllon mirë, por nuk është ashtu siç po kërkoni, merrni parasysh disa nga alternativat e mëposhtme.

Motori WP
Bluehost
Rrjeti i lëngshëm
SiteGround

ruajtje10 GBpamatur20 GB10 GB
Bandwidth50 GBpamatur5 TBI pa-matur *
vizitorët25Kpamaturpamatur10K
faqet e internetit1i pakufizuar11
Çmimi më i ulët25,00 $ *24,95 $ *24,17 $ *$ 3,95 *
* Mimet bazohen në kontratat vjetore pa marrëveshje speciale

Bluehost

Bluehost është i njohur për mbajtjen e tyre të menaxhuar të WordPress. Ju mund të merrni mbështetje për shumë më tepër vizita në internet dhe sasi më të larta të depozitave sesa WP Engine për një çmim më të ulët.

Kur përdorni Bluehost, faqja juaj e internetit e WordPress është e pritur në teknologjinë e tyre të pronarit VPS për t’i dhënë shpejtësi jashtëzakonisht të shpejtë ngarkesës së faqeve.

Ata gjithashtu ju japin qasje në tregun e MOJO ku mund të gjeni shtojca, skriptet dhe gjëra të tjera për të përmirësuar faqen tuaj të internetit.

Rrjeti i lëngshëm

Për bizneset që mund të përballojnë WP Engine dhe si fuqia që ata duhet të ofrojnë, Liquid Web ia vlen të kontrolloni.

Për dallim nga WP Engine, ata nuk do të kufizojnë trafikun e faqes suaj të internetit ose do t’ju paguajnë tarifa për mbikëqyrje. Planet e tyre të menaxhuara të WordPress përfshijnë azhurnime automatike si për aplikacionin ashtu edhe për shtojcat tuaja.

Dhe, kompania mund të trajtojë kërkesat e faqeve të internetit kritike me misionet e tyre Garanci 100% e kohës. E ndërtuar për fuqi të plotë, Liquid Web është një zgjedhje e përsosur për projekte më të mëdha të WordPress.

SiteGround

Nëse jeni duke kërkuar për hostim të optimizuar të WordPress por keni nevojë për një mundësi më të lirë se WP Engine, provoni SiteGround. Ata kanë disa nga planet më të lira të pritjes së WordPress rreth dhe mund të jenë më të përshtatshme për projekte të vogla dhe faqet e internetit personale.

SiteGround gjithashtu ju jep zgjedhjen tuaj për 4 lokacione të serverit dhe transferim falas të faqes WordPress. Ashtu si WP Engine, SiteGround gjithashtu kujdeset për azhurnimet e WordPress dhe ju jep një instalim me një klikim të WordPress.

Pro dhe kundra

Meqenëse ka shumë informacione të rëndësishme për të marrë parasysh, le të hedhim një vështrim në një zbërthim të thjeshtë të mirat dhe të këqijat.

rekuizitë

 • WP Engine ka arritur hostimin e WordPress
  kujdesur posaçërisht për të pritur faqet e internetit të ndërtuara në platformën CMS.

 • Teknologjia e tyre e përparme drejton faqet e internetit të shpejtë për shkak të sistemit të tyre të shkallëzimit shumë të shkallëzuar.

 • Rikthimi automatik i kompanisë dhe rikuperimi i fatkeqësive përfshihen falas
  në çdo plan.

 • Stafi i tyre mbështetës është i trajnuar mirë në lidhje me WordPress përveç çështjeve të tjera të hostimit.

Cons

 • Planet e WP Engine janë të shtrenjta edhe për mbajtjen e menaxhuar të WordPress. Njerëzit mund të marrin VPS ose strehim cloud nga kompani të tjera për të njëjtin çmim ose më të lirë.

 • Planet e tyre bazohen në kufijtë e caktuar të vizitorëve në muaj. Nëse faqja juaj në internet pranon më shumë vizitorë sesa lejon plani juaj, do të goditeni me ngarkesa të tepërta.

 • WP Engine nuk ofron mbështetje me email; ju do të duhet të merrni email hosting diku tjetër.

 • Plani i tyre më i lirë
  do t’ju heqë nga mbështetja e tyre telefonike 24/7.

këshilla për mbajtjen në internet

Po kërkoni një marrëveshje të shkëlqyeshme WP Engine?
Lexuesit tanë aktualisht mund të marrin 4 muaj falas duke paguar çdo vit. Përdorni këtë lidhje të re zbritje
për të marrë marrëveshjen.

Përmbledhje

Gjërat më të mira në lidhje me WP Engine janë shpejtësia dhe siguria e tyre. Me serverë të ndërtuar për të trajtuar kërkesat e organizatave të mëdha, WP Engine mund të trajtojë pothuajse çdo gjë të hedhur në të.

Ekipi i ekspertëve të kompanisë për WordPress për ndihmë është një tjetër arsye e shkëlqyeshme për t’i konsideruar ato për projektet tuaja.

Klientët WP Engine marrin gjithashtu temat e Genesis Framework dhe StudioPress falas. Kjo është mbi 2,000 dollarë në vlerë
.

Shtë e qartë, WP Engine nuk është për njerëzit që ndërmarrin hapat e parë në internet. Por për përdoruesit e kërkuar, WP Engine është një zgjedhje e shkëlqyeshme. A je ti Vizitoni motorin WP
tani.

Motori WP Pyetjet e bëra më shpesh

 • Farë është motori WP?

  WP Engine është një kompani pritëse që përqendrohet plotësisht në WordPress. Ato ofrojnë shumë mjete për ta bërë më të lehtë funksionimin e një faqe WordPress si skenarët e serverave. Dhe kohëzgjatja dhe shpejtësia e tyre janë më të mira se pothuajse të gjithë hostet e tjerë.

 • Si është optimizuar WP Engine për të pritur faqet e WordPress?

  WP Engine ka një sistem të përparuar të përparuar të krijuar për të punuar me WordPress. Kjo shtresë ka veçori të sigurisë për të mbrojtur faqen tuaj të internetit nga hakerat. Ai gjithashtu zvogëlon ngarkesën e serverit dhe merret me thumba të trafikut pa ngarkim të ngadalësuar ose joproduktive.

  WP Engine përdor programin e tyre të memorjes për të siguruar kohë të shpejtë ngarkese për çdo faqe në internet të WordPress të hostuar në serverët e tyre.

 • Featuresfarë karakteristikash unike ka WP Engine?

  Një nga karakteristikat më të njohura të WP Engine është Zona e saj e Hapjes, të cilën mund ta përdorni për të krijuar një mjedis të ri zhvillimi për të provuar tema, shtesa dhe ndryshime të tjera para se t’i përfshini ato në faqen tuaj të internetit të drejtpërdrejtë.

  Ata gjithashtu kanë pika me një klik të rivendosjes, transferim të pakufizuar të të dhënave, CDN dhe teknologji të mbajtjes së pronarit, skanimin e zjarrit dhe malware, azhurnime të menaxhuara me WordPress dhe rezervë ditor.

 • Ku ndodhen databazët e WP Engine?

  WP Engine operon qendrat e të dhënave në Australi, Belgjikë, Kanada, Gjermani, Tajvan, Britani të Madhe dhe SH.B.A..

 • Happensfarë ndodh nëse i tejkaloj kufijtë mujorë të vizitorëve?

  Në vend që të ofroni sasi të hapësirës së bandës dhe hapësirës në disk për secilin plan, WP Engine vendos kufijtë për vizitorët tuaj në faqen e internetit.

  Kushtet e tyre të Shërbimit thonë se ju mund të tarifoheni për tarifa të tepërta nëse i tejkaloni limitet e planit tuaj. Ata do t’ju paguajnë 1 dollarë për çdo 1000 vizita që ju tejkaloni kufirin tuaj. WP Engine ka një artikull të gjatë duke shpjeguar atë që ata vlerësojnë si një vizitë në uebfaqe që mund të shikoni për të mësuar më shumë.

  Ata do t’i mbledhin këto tarifa automatikisht, duke përdorur metodën elektronike të pagesës që keni siguruar kur të regjistroheni. Nëse mënyra juaj e pagesës nuk kalon, do t’ju paguhet një tarifë mujore me vonesë derisa ata të marrin pagesën tuaj.

 • Isfarë është marrëveshja e nivelit të shërbimit të WP Engine (SLA)?

  SLA është niveli i disponueshmërisë së shërbimit që një ofrues pritës ju premton. WP Engine siguron disponueshmërinë e shërbimit prej 99.95%. Kjo është më e lartë se standardi i industrisë me kohë 99.9%.

  Konsumatorët mund të marrin kredi nëse WP Engine dështon të përmbushë SLA e tyre. Kjo kredi do të përcaktohet si përqindje e tarifës tuaj mujore për çdo orë që ata nuk arrijnë të përmbushin marrëveshjen e tyre. Për të marrë këtë kredi, do të duhet të bëni një kërkesë për mbështetjen e klientit të WP Engine brenda 30 ditëve. Kredia juaj nuk mund të kalojë një maksimum të faturës së tërë muajit tuaj.

  Ata gjithashtu deklarojnë se ekzistojnë disa raste të kohërave të shfajësuara të shfajësuara të cilat nuk mund të përdoren për të marrë një kredi në llogarinë tuaj. Këto përfshijnë ndërprerje të planifikuara, kohën e humbjes të shkaktuar nga shkelja e marrëveshjes së klientit, mirëmbajtja emergjente ose mirëmbajtja e kryer gjatë kohërave të planifikuara të mirëmbajtjes së shërbimit të cilat mund të gjenden në faqen e tyre të internetit.

 • Si ta anuloj pritjen me WP Engine?

  WP Engine ju lehtëson largimin. Por së pari, sigurohuni që të shkarkoni një kopje rezervë të faqes tuaj të internetit përpara se të anuloni llogarinë tuaj në mënyrë që të mund ta zhvendosni diku tjetër. Ju lehtë mund ta bëni këtë nga Portali Admin. Ky rezervë do të përfshijë të gjithë bazën e të dhënave tuaj të internetit. Me të, të gjitha skedarët, përmbajtjet, media dhe shtojcat tuaja.

  WP Engine do të mbajë vetëm një kopje të faqes tuaj për 30 ditë pasi të anuloni llogarinë tuaj.

  Për të anuluar, gjithçka që duhet të bëni është të zgjidhni Llogaria ime > Anuloni llogarinë nga Portali juaj Admin. Ju mund të shtoni një arsye anulimi dhe komente për t’i paraqitur WP Engine. Pastaj, faqja juaj do të anulohet menjëherë pas.

  Kur anuloni llogarinë tuaj, nuk do t’ju ktheheni për tarifat që keni paguar tashmë.

 • A mund të paguaj për hostimin brenda muajit?

  Po, në të vërtetë, të gjithë hostet e WP Engine paguhen çdo muaj. Kur regjistroheni, filloni afatin fillestar prej një muaji. Pastaj, çdo muaj tjetër fillon një afat rinovimi. Marrëveshja juaj do të përtërihet automatikisht çdo muaj nëse nuk anuloni llogarinë tuaj.

  Detajet tuaja të pagesës do të ngarkohen automatikisht në fillim të çdo periudhe rinovimi. Nëse kjo nuk funksionon dhe ju nuk paguani, WP Engine ka të drejtën të anullojë llogarinë tuaj. Por, ata thjesht mund t’ju paguajnë tarifa të vonuara në vend.

  Ju gjithashtu mund të zgjidhni të paguani për pritjen deri në vit. Nëse e bëni këtë, do të merrni dy muaj pritje falas. Por kjo gjithashtu do të thotë që nëse anuloni llogarinë tuaj gjatë vitit, nuk do t’ju kthehen paratë që keni paguar.

 • A përfshin WP Engine shërbime të postës elektronike?

  WP Engine nuk përfshin llogari të postës elektronike ose funksione për dërgimin e mesazheve email nga domeni juaj. Por, pritja e tyre e mbështet këtë. Ju do të duhet të krijoni një ofrues të postës elektronike të palës së tretë për të dërguar mesazhe me email nga faqja juaj e WordPress. Kjo do t’ju lejojë të dërgoni mesazhe me shumicë të postës elektronike si pjesë e një fushate të marketingut me email ose azhurnimet e buletinit për pajtimtarët në blog.

  Meqenëse WP Engine përdor serverët e Google Cloud, ju do të duhet të përdorni një ofrues të postës elektronike të palës së tretë që mbështet dërgimin e mesazheve elektronike përmes porteve që nuk kufizohen nga Google (25, 465, dhe 587 janë të kufizuar). Për shembull, Microsoft Office 365 nuk do të funksionojë me serverët e Google Cloud.

  WP Engine rekomandon SendGrid dhe Mailgun. Por mund të përdorni çdo ofrues SMTP që mbështet portet dalëse të pakufizuara.

 • A është me vlerë çmimi WP Engine?

  Për ata që do të duhet të paguajnë dikë për të ruajtur dhe optimizuar prapavijën e tyre të pritjes, ia vlen qartë kostoja. Për ata që kënaqen ta bëjnë vetë ata dhe ata që nuk kanë nevojë për një mjedis të rregulluar mirë, mund të ketë më shumë kuptim për të marrë më pak të kushtueshëm.

 • A është WP Engine i përbashkët?

  WP Engine siguron një pritje të përbashkët. Por është optimizuar dhe jo i mbingarkuar me faqet e internetit, kështu që performanca është e shkëlqyeshme.

 • A do të transferojë WP Engine faqja ime në faqen e WordPress për mua?

  Po, WP Engine ofron një shërbim të migracionit në faqen e WordPress falas.

 • A mund të përdor shërbimet e WP Engine pa një uebfaqe ekzistuese të WordPress?

  Po, mund të regjistroheni në planet e tyre të pritjes edhe pa një uebfaqe ekzistuese të WordPress dhe të përdorni platformën e tyre për të ndërtuar faqen tuaj.

 • A ofron WP Engine regjistrime të domenit?

  Jo, ata nuk ofrojnë regjistrime domain. Për faqet e internetit të reja të WordPress, do të duhet të blini domenin tuaj nga një ofrues tjetër.

 • A ka ndonjë kufizim në shtojcat dhe temat?

  Nuk ka kufizime në tema. Sidoqoftë, WPEngine ka një listë të shtojcave të palejuara. Këto përfshijnë plugins caching, (disa) shtojca rezervë dhe disa shtesa të tjera që mund të shkaktojnë konflikte me konfigurimin e serverit të tyre.

  Aktualisht, ka 69 shtesa të palejuara. Duke pasur parasysh se ka afërsisht 40,000 shtesa të WordPress, kjo nuk është një kufizim serioz.

 • A mund të përdor akoma plugins elektronik ose anëtarësim?

  Po, nuk ka kufizime në tregtinë elektronike dhe shtojcat e anëtarësimit.

 • A lejon WP Engine instalime multisite?

  Karakteristikat multisite lejohen në të gjitha planet. Sidoqoftë, në tre planet me çmim më të ulët, ato janë shtesa. Multisites lehtë mund të aktivizohen nga Portali Admin.

 • A ofron WP Engine çertifikata SSL?

  Një çertifikatë themelore falas nga Le të Encrypt është në dispozicion në të gjitha planet e tyre. Ju gjithashtu mund të blini certifikata tregtare SSL nga WP Engine.

 • Kindfarë lloj mbështetje ofron WP Engine?

  WP Engine ka një sistem biletash mbështetëse të disponueshëm 24/7 çdo ditë të vitit. Mbështetja e bisedës është në dispozicion në të gjitha planet. Ndihma telefonike është në dispozicion në të gjitha planet, përveç planit fillestar me çmime më të ulët.

 • A ka WP Engine një garanci për kthimin e parave?

  Ekziston një garanci e kthimit të parave pa rrezik prej 60 ditësh, e cila përjashton planet Premium dhe Enterprise.

 • Methodsfarë metodash pagese pranon WP Engine?

  WP Engine pranon të gjitha kartat e kreditit kryesore. Planet mujore dhe vjetore janë në dispozicion.

 • A kam një zbritje nëse paguaj përpara?

  Nëse zgjidhni një plan vjetor, do të merrni dy muaj falas çdo vit.

 • A ka WP Engine një garanci në kohën e duhur?

  Po: 99.95%. Shikoni mendimin tonë të ekspertëve më lart për më shumë informacion.

 • A ofron WP Engine një bandë të pakufizuar?

  Jo. Plani më pak i shtrenjtë siguron 50 GB gjerësi mujore. Por më e rëndësishme është numri i vizitave të përdoruesve që ata lejojnë. Për shembull, plani fillestar ofron 25,000 vizita të përdoruesve në muaj. Ata kanë mënyra për të bërë dallimin ndërmjet përdoruesve realë dhe bots dhe spammers, dhe 25,000 vlen vetëm për përdoruesit e vërtetë. Pra, 25,000 vizita të përdoruesve duhet të jenë të mira për shumicën e vendeve. Por planet e niveleve më të larta ofrojnë më shumë vizita.

 • A ofron WP Engine ruajtje të pakufizuar?

  Secili plan ka një sasi të caktuar të depozitave të lejuar, duke filluar nga 10 GB në planet e fillimit deri në 30 GB në planin Scale.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map