Rishikimi i Hostwinds: Pritja për biznes me një buxhet. Zbulojmë nëse është mirë

Verdikti ynë: # 1 nga 381 nikoqir për Garanci Uptime

Hostwinds
është një kompani e disponueshme për klientët me qendër në internet, e cila mbështet klientët Linux dhe Windows. Planet e tij përfshijnë ndarje të përbashkët, cloud, VPS, dhe host të dedikuar, dhe përdoruesit e WordPress do të gjejnë opsione të përshtatura për ta gjithashtu.


Regjistrohu me Hostwinds
duke përdorur ndonjë prej lidhjeve tona speciale për të marrë kursimet maksimale kur blini paketën tuaj të re të mbajtjes në internet.

Pros:

 • Garancia e lartë në kohë ofron stabilitet për uebfaqen tuaj
 • Garanci bujare 60-ditore për kthimin e parave
 • Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7

Cons:

 • Opsione të kufizuara të serverit të të dhënave
 • Rimbursimet kanë disa kushte

Konsumatorët e hostwinds kanë shkruar 25+ komente me një vlerësim mesatar prej 3.0. Konsumatorët lavdërojnë kohën e duhur të këtij hosti (i cili garantohet të jetë 99,9999% ose më i lartë) dhe performanca e serverit.

A është Hostwinds Pritës i përsosur për faqen tuaj?

 • Rishikimi i ekspertëve – lexoni përmbledhjen tonë të thelluar të shkruar nga Dale Cudmore.
 • Shqyrtimet e klientëve – shikoni se çfarë thonë klientët e vërtetë në lidhje me përvojat e tyre me Hostwinds.
 • Planet e hostimit – krahasoni planet e ofruara nga Hostwinds dhe shihni sa kushtojnë.
 • FAQ – gjeni përgjigjet e pyetjeve më të shpeshta në lidhje me Hostwinds.

Faqe Hyrëse për strehuesit

Hostwinds ka qenë në biznes për rreth një dekadë dhe aktualisht ka zyra në Tulsa, Oklahoma dhe Seattle, Washington.

Materialet e marketingut të kompanisë theksojnë mbështetjen “superiore” të klientit dhe një garanci në kohë 99,9999%.

Tregu i tyre kryesor përbëhet nga individë dhe biznese që kërkojnë të besueshëm shërbime pritëse në një çmim i arsyeshëm
.

Shërbime Pritëse

Në total, ka 7 lloje të planeve të pritjes në ofertë:

 1. Ndarja e përbashkët
 2. Hosting i Biznesit (gjithashtu i përbashkët)
 3. Rezervimi në re
 4. VPS Hosting
 5. Server i përkushtuar i serverëve
 6. Hosting i Menaxhuar
 7. Pritja e pakontrolluar

Mbani në mend se pritja e menaxhuar nuk është e disponueshme në të gjitha planet
.

Ndarja në internet e përbashkët

Pritja e përbashkët fillon me 3.29 dollarë në muaj.

Planet e Ndara për strehuesit

Planet “Shpërndarë” vs “Biznes”

Atje jane 2 llojet kryesore të pritjes së përbashkët në Hostwinds. Këto janë etiketuar “Shared Hosting” dhe “Business Hosting”.

“Ndarja e përbashkët” ofron 3 plane
: Themelore, e Avancuar dhe Ultimate.

Mund të duket pak konfuze, por “Business Hosting” ofron edhe 3 plane – me të njëjtët emra: Thelbësor, të Avancuar dhe Ultimate.

Cili është ndryshimi (përveç kostos)?

Planet e biznesit ofrojnë një shpejtësi dhe performancë më të madhe

Planet e mbajtjes së biznesit vijnë me:

 • Serverat e internetit të LiteSpeed
 • Baza e të dhënave “optimizuar nga performanca” MySQL
 • Më shumë memorje PHP
 • SSD (disqet e gjendjes së ngurtë).

Këto teknologji ndihmojnë që faqja juaj e internetit të ngarkohet shpejt
dhe me besueshmëri.

Sa më mirë është Plani i Biznesit?

Sipas Hostwinds, planet e biznesit janë deri në 500% më të shpejta se paketat standarde të përbashkëta të pritjes.

Ka më pak site që ndajnë një server në një plan biznesi
– kështu merr llogaria juaj më shumë burime.

’Farë përfshihet në të gjitha planet e përbashkëta?

Planet e përbashkëta ndryshojnë kryesisht nga numri i fushave që mund të priten. Plani i lartë, i cili është akoma i përballueshëm nuk ka asnjë kapërcim në domenet.

Të gjitha planet e përbashkëta të pritjes
vijnë me:

 • Një emër domain falas
 • Përdorimi i një cPanel dhe auto-instaluesi Softaculous
 • Transferime falas në internet
 • Nënfushat e pakufizuara, llogaritë e postës elektronike, bazat e të dhënave MySQL dhe llogaritë FTP
 • Një adresë falas IP dhe certifikatë SSL e dedikuar
 • Përdorimi i ndërtuesit të faqes Weebly

Web Cloud Web Hosting

Hostwinds ofron një i ndërmjetëm lloji i pritjes që është ndërmjet pritjes së përbashkët dhe asaj VPS.

Me mbajtjen e cloud, ju krijoni një shembull në serverët cloud të Hostwinds që të dhënat e faqes tuaj të ruhen.

Ngjashëm me një VPS, ju keni burimet tuaja të dedikuara, të cilat e mban faqen tuaj në funksion shpejtësi më e qëndrueshme.

Shkallueshmëria dhe kostot

Këto plane kanë SSD të disponueshme, dhe lehtë mund të shkallëzohen lart ose poshtë në çdo kohë.

Ky është një opsion i mirë për faqet që marrin njolla të trafikut – të themi, nga fushatat reklamuese ose nga ngjarjet e shitjeve.

Zgjidhni nga faturimi në orë ose mujor për këto plane.

Ju paguani vetëm burimet që përdorni, kështu që mund të jetë me kosto më të efektshme

sesa llojet e tjera të planeve.

VPS Hosting

Pritja e VPS fillon me 5.17 dollarë në muaj me Windows hosting që kushton më shumë në 7,99 $ në muaj.

Një gamë e planeve brenda seksionit të menaxhuar VPS. Një varg planet
brenda seksionit të menaxhuar VPS.

Konsumatorët e interesuar për të pasur më shumë burime për të trajtuar trafikun shtesë të faqes në internet duhet të hedhin një sy në planet VPS të kompanisë
.

Linux ose Windows

Planet VPS të hostwinds lejojnë klientët të zgjedhin shumë mundësi
duke përfshirë një zgjedhje të sistemeve operative Linux ose Windows, numrin e ndryshëm të bërthamave të CPU-së dhe sasinë e RAM-it, hapësirën e diskut dhe gjerësinë e brezit.

Karakteristikat e mëposhtme janë standarde në të gjitha planet VPS:

 • 1 porte GP / s
 • 99.99999% në kohë
 • Disqet SSD
 • Transferime falas në internet
 • Zgjedhja e vendndodhjes së qendrës së të dhënave
 • Fotografi dhe ISO
 • Mbrojtje nga sulmet DDoS

VPS e menaxhuar ose e pa menaxhuar?

Ju gjithashtu mund të zgjidhni midis ndryshimeve të menaxhuara dhe të pakontrolluara
të secilit plan.

Një plan i menaxhuar do të thotë që Hostwinds do të kujdeset siguria e serverit, mirëmbajtja dhe azhurnimet për ty. Ju paguani pak më shumë për këtë lehtësi.

Shumë prej planeve të VPS mbështesin OpenVZ virtualizimi ndërsa disa nga kompanitë “prim” planet
ofroj KVM virtualizimi i cili ndihmon me performancën e serverit.

Kompania gjithashtu ka plane të hostuara në serverë të pajisur me SSD së bashku me planet e dedikuara për pritjen e Minecraft.

Serverë të përkushtuar

Përveç planeve VPS, Hostwinds ofron një sërë planet e dedikuara të serverëve për klientët që kanë nevojë për burime të përkushtuara plotësisht në faqen e tyre të internetit.

Pricesmimet e serverëve të përkushtuar fillojnë nga 79,50 $ në muaj
.

Ashtu si planet VPS, planet e dedikuara paraqesin serverë me procesorë Intel ose AMD së bashku sasi të ndryshme të RAM dhe hapësirës në disk.

Të gjithë serverët e dedikuar vijnë me:

 • Garanci në kohë 99.999%
 • Monitorim 24/7
 • Rezervat e natës
 • Menaxhimi i plotë i bazës së të dhënave
 • Zgjedhja e vendndodhjeve të qendrës së të dhënave

Konsumatorët e përkushtuar të serverëve zgjedhin një plan bazë
dhe shtoni zgjedhjen e sistemit të tyre operativ së bashku me gjerësinë e brezit të tyre të preferuar të daljes (hyrja është falas) dhe shpejtësia e portit.

Reseller Hosting

Hostwinds gjithashtu ofron një sërë planet e shitësve
. Këto gjithashtu ofrojnë hapësirë ​​të pakufizuar të bandës dhe hapësirës në disk dhe ndryshojnë nga numri i llogarive cPanel.

Konsumatorët e interesuar për të krijuar kompaninë e tyre pritëse ose që kanë markën e tyre unike mund të etiketojnë planet e pritjes së bardhë.

Përmbledhje e Planeve të Pritjes

Këtu është një përmbledhje e burimeve të ofruara nga programet e përbashkëta, të biznesit, VPS dhe të dedikuar fillestarëve të serverave
.

Lloji i strehimit
ruajtje
RAM
Bandwidth
Pricemimi fillestar / hëna
Sharedi pakufizuarpamatur$ 3.29 / mo
biznesi pakufizuarpamatur$ 5.64 / mo
VPS30 GB1 GB1 TB$ 5.17 / mo
Serverë të përkushtuar500 GB8 GB10 TB$ 79.50 / mo

kupon pritjeje në internet

Po kërkoni një marrëveshje për hostimin cilësor?
Merrni një plan HostWinds sot me një normë të zbritur duke përdorur këtë lidhje speciale
. Përfshin domenin falas dhe garanci për kthimin e parave 60-ditore.

Paneli i Kontrollit – cPanel dhe WHM

Hostwinds ofron cPanel të fundit për të gjitha planet e tyre të pritjes
. (cPanel është një markë e njohur e panelit të kontrollit. dashshtë pulti juaj që do të përdorni për të kontrolluar llogarinë tuaj.)

Paneli cPanelHostWinds
Paneli cPanel.

Ai vjen plotësisht i pajisur me mjete si Softaculous Auto-Installer, i cili ju lejon të instaloni softuer me burim të hapur si WordPress, PrestaShop, Joomla, dhe më shumë në vetëm disa klikime.

WHM

Për planet që kërkojnë menaxhim të serverit, ekuivalenti i serverit cPanel, WHM, vjen me secilin plan në pa kosto shtesë.

Të dyja janë panelet më të njohura të kontrollit në web hosting dhe janë lehtë-to-use, edhe nëse nuk keni përvojë me web hosting.

Farë mund të bëjë WHM për mua?

Më shumë se disa gjëra. Le të mbulojmë gjurmët:

tipar
Ofron hostwinds
Problemi (ët) shmanget
backupsKopje rezervë të mjaftueshmeHumbja e të dhënave
siguriMonitorimi 24/7 nga inxhinierëtMalware, viruse, spam
Politika e çmimevePa kosto të fshehuraShtesa të detyruara dhe të shtrenjta
Sigurimi i Cilësisë:Kufizimi i përdoruesit për të siguruar shëndetin e serveritDëmtoni për serverin
Përdorimi efektiv i burimevePërgjegjësi e përbashkëtLejon ekipin tuaj të përqëndrohet në biznesin tuaj sesa në server

Besueshmëria dhe Uptime

Besueshmëria e përgjithshme e një ofruesi pritës varet nga faktorë të shumtë.

Nuk është e mjaftueshme të kesh një central elektrik pas faqen tuaj të internetit – ju dëshironi që rreziku juaj të qenit jashtë linje të jetë i ulët.

Infrastruktura dhe Uptime

Rrjeti i strehimit garanton një kohëzgjatja prej 99,999%
si rezultat i infrastrukturës së saj të fortë.

Siguria e të dhënave

Infrastruktura e kompanisë harduerike përfshin databazat e nivelit 4 në Dallas dhe Seattle, sistemet e ftohjes N + 1 dhe sigurinë fizike.

Të dy të dhënat e të dhënave janë audituar nga SAS Type II. Ato përmbajnë siguri dhe monitorim të armatosur 24/7 nga inxhinierë.

Objektet përfshijnë energji të tepërt dhe kompania u siguron klientëve një fuqi 100% SLA (Marrëveshje për nivelin e shërbimit).

Mbështetje teknike dhe shërbim ndaj klientit

Për të shkuar së bashku me mbështetjen e tij miqësore të klientit, Hostwinds ofron mbështetje të shkëlqyeshme teknike.

Konsumatorët mund të kontaktojnë kompaninë për ndihmë përmes telefon, email, chat live, bileta mbështetëse, dhe Twitter. Ekipi mbështetës dhe të gjitha shërbimet mbështetëse janë në dispozicion
24/7
.

Njohuri baze

Një aspekt i Hostwinds që më dallon është se ata kanë një bazë të fortë njohurish.

Ka qindra artikuj rreth a shumëllojshmëri të gjerë të temave të pritjes kjo do t’ju ndihmojë nëse ndonjëherë keni probleme.

Do artikull është i shkruar mirë dhe i zbërthyer në hapa të thjeshtë me imazhe të qarta për udhëzime.

Faturimi

Hostwinds u jep klientëve të tij mundësi fleksibël pagese.

Ju mund të zgjidhni nga një shumëllojshmëri e kushteve të kontratës duke filluar nga planet mujore deri te planet trevjecare me të termat më të gjatë që kushtojnë më pak
.

Bitcoin është një opsion i mirë nëse ju pëlqen pak intimitet ekstra për faturim, por vini re se nuk ka veçori të tjera të veçanta të intimitetit në Hostwinds.

Garancia e kthimit të parave

Hostwinds ka një zemërgjerë Garantim 60-ditor i kthimit të parave
në shumicën e planeve të tyre të pritjes.

Ajo vlen për:

 • Pritja e përbashkët
 • Pritja e biznesit
 • Shitësi i shitësit
 • Shërbime VPN (ndryshe nga VPS)

Rimbursimet nuk lëshohen përmes bitcoin ose Skrill. Nëse përdorni një nga këto mënyra të pagesës, kthimi juaj do të jetë në formën e kredive të llogarisë.

shënim: Nuk ka garanci për kthimin e parave për pritjen e VPS.

Shërbime shtesë: Email, SSL, dhe më shumë

Përveç shërbimeve të saj në lidhje me hostimin, Hostwinds ofron:

 • Certifikata SSL: Këto janë kryesore për renditjen e faqes tuaj me motorët e kërkimit, si dhe sigurimin e faqes tuaj. Nëse nuk keni një të tillë, mund ta blini atë nga Hostwinds
 • VPN: për të mbrojtur veten nga “ekspozimi” i sjelljes tuaj të lidhur me internetin ndaj palëve të paautorizuara, mund të blini shërbime VPN

 • SHOUTcast: një aplikacion që ju lejon të pritni vetë rrjedhën tuaj audio – Hostwinds është një nga kompanitë e pakta që ofron plane pritjeje
  përshtatur për përdoruesit e këtij produkti
 • Email-i i ndërmarrjes: nëse keni nevojë për shërbime të besueshme të postës elektronike, Hostwinds ofron planet e saj të Enterprise Email, i cili ju merr numrin e caktuar të llogarive të postës elektronike, së bashku me mjetet e menaxhimit të lehtë për t’u përdorur

 • Shërbime Domain: ju mund të blini një emër të ri domain ose transferimin e një domaini që tashmë zotëroni të menaxhohet nga Hostwinds.

Alternativa e rekomanduar

Nëse dëshironi të bëni krahasim, këtu janë disa alternativa.

Mikpritës
Njihet për
E mirë për:
Rrjeti i lëngshëmTeknologji me performancë të lartëWordPress, Bizneset
A2 HostingPricesmimet dhe shpejtësia e volitshëmHobiistët dhe bizneset që dëshirojnë çmime të volitshme
HostgatorPricesmimet e volitshëm, miqësore për fillestarëtFillestarët dhe bizneset e vogla
Hosting në internet i BitcoinPrivatësia, pritja në det të hapur, faturimi në kriptoFillestar për bizneset e krijuara, entuziastë të Crypto

Ujit të Lëngshëm – Premium, Hosting me performancë të lartë

Nëse ju pëlqen niveli i lartë i personalizimit dhe opsionet e pritjes në dispozicion në Hostwinds, ju do të pëlqeni Liquid Web.

Planet e Ujit të Lëngshëm menaxhohen, që do të thotë që ju të merrni ndihmë në të gjitha fazat – konfigurimin, konfigurimin dhe mirëmbajtjen.

faqja e internetit e lëngshme

Ata ofrojnë serverë me performancë të lartë dhe ju mund të rregulloni planet sido që të dëshironi.

Shërbimi dhe shpejtësia janë të mahnitshme, por çmimet janë shumë më të larta.

A2 Hosting – i lirë dhe miqësor me zhvilluesit

Nëse doni plane që mbështesin një numër më të madh teknologjish, merrni parasysh A2 Hosting.

A2 Hosting krenohet me vetë zhvillimin miqësor, kështu që kompania mbështet goxha gjithçka që mund të përdorni për të ndërtuar faqen tuaj të internetit.

Për më tepër, A2 Hosting është një nga hostet më të shpejtë në internet përreth, madje edhe në nivelin e përbashkët të pritjes.

HostGator – Thjeshtësi dhe larmi

HostGator krenohet me vetë faktin se është një kompani pritëse e lehtë për t’u përdorur duke ofruar një larmi planesh.

Nuk është më i shpejtë, por i përshtatshëm për buxhetin dhe i mbështetur me një shërbim të mirë për klientët.

Web Bitcoin Web Hosting (BWH) – Privatësia dhe Anonimiteti

BWH pranon Bitcoin dhe disa monedha të tjera cryptocurrency.

Pika kryesore e tyre e shitjes mbi Hostwinds është se ata ofrojnë një nivel të lartë të intimitetit dhe anonimitetit.

Ngjashëm me Hostwinds, BWH gjithashtu ofron një larmi zgjidhjesh për mbajtjen në internet, duke përfshirë serverët e ndarë dhe VPS dhe serverët e dedikuar.

Pro dhe kundër të hostwinds

Si të gjithë hostet, ka edhe gjëra të mira dhe gjëra të këqija në lidhje me Hostwinds.

Më lejoni të thyej më të mirat dhe të këqijat.

rekuizitë

 • Një gamë e gjerë opsionesh dhe shërbimesh pagese: një nga të paktët nikoqirë për të pranuar Skrill dhe bitcoin.
 • Mbështetje e shkëlqyeshme: Mbështetje 24/7 e disponueshme përmes bisedës live, postës elektronike dhe telefonit dhe një bazë të madhe njohuri.
 • Opsione të mira personalizimi: një nga të paktët host për të ofruar si Windows dhe Linux hosting, si dhe opsione të menaxhuara dhe të pa menaxhuara.
 • Theksimi i shpejtësisë
  :
  SSD dhe disa karakteristika të tjera janë në dispozicion në shumë plane për të shpejtuar faqen tuaj të internetit.

Cons

Ju gjithashtu duhet të shikoni se çfarë nuk është atje. Këtu janë pikat e mia të dobëta për mua:

 • Vendndodhjet e kufizuara të serverit: Hostwinds ka vetëm 2 databaza të të dhënave, dhe të dy janë në Sh.B.A. siti juaj nuk do të jetë aq i shpejtë për vizitorët në të gjithë botën.
 • Duhet të paguani shtesë për çertifikatat SSL: shumë hoste ofrojnë çertifikata SSL falas tani. Ju duhet t’i blini ato me një kosto shtesë, dhe ato nuk janë të lira.
 • Rimbursimet kanë kushte të rrepta: nëse merrni një rimbursim pasi të blini me Skrill ose bitcoin, do të keni ngecur me kredinë e llogarisë (të cilën me siguri nuk e dëshironi nëse po anuloni). Garancitë për kthimin e parave vlejnë gjithashtu vetëm për plane dhe shërbime specifike.

këshilla për mbajtjen në internet

Gati për të provuar HostWinds?
Merrni në internet sot me një normë të zbritur duke përdorur këtë lidhje speciale
. Përfshin domenin falas dhe garanci për kthimin e parave 60-ditore.

përmbledhje

Ofertat e hostwinds shërbim i shpejtë, miqësor që përmbajnë një shumëllojshmëri të planeve të pritjes
duke filluar nga pritja themelore e përbashkët e deri tek VPS dhe serverët e dedikuar.

Konsumatorët që kërkojnë një host me në qendër klientin që mbështet një larmi opsionesh pagese, dhe është i përqendruar në shërbim të besueshëm, do të gjejnë shumë për të pëlqyer rreth Hostwinds.

Ndërruesit e pyetjeve të bëra më shpesh

 • Si t’i gjej serverat e emrave të Hostwinds?

  Informacioni në lidhje me serverat e emrave tuaj për domenet që keni blerë nga Hostwinds mund të gjenden në emailin fillestar të dërguar për ju pas blerjes. Ju gjithashtu mund t’i shihni këto informacione në Zona e Klientit tuaj të Hostwinds duke shkuar te Informacioni i Përdoruesit > Histori e postës elektronike.

 • Sa e lehtë është të ndërtosh një faqe në internet me Hostwinds?

  Hostwinds nuk ofron mjete për ndërtimin e faqes në internet, por me blerjen e një pakete pritëse, do të keni qasje në Weebly, një ndërtues faqesh gjithçka në një, që është i lehtë për t’u përdorur. Përveç kësaj, mund të nisë një faqe WordPress me disa klikime të një butoni. Për ta bërë këtë, futuni në panelin tuaj të kontrollit dhe zgjidhni Softaculous dhe zgjidhni WordPress.

 • Si mund të krijoj një bazë të dhënash duke përdorur HostWinds cPanel?

  Ju mund të krijoni një bazë të dhënash MySQL duke përdorur cPanel Hostwinds duke klikuar bazën e të dhënave në faqen kryesore të cPanel. Pastaj, klikoni në bazat e të dhënave MySQL. Siguroni një emër për bazën e të dhënave tuaja të reja dhe klikoni Krijoni bazën e të dhënave. Shënim: Navigoni në bazat e të dhënave aktuale për të parë të gjitha bazat e të dhënave që keni krijuar.

 • Si mund të ndaloj pagesa automatike për Hostwinds?

  Shërbimet e hostwinds janë të bazuara në pajtime, kështu që nuk ka asnjë mënyrë për të ndaluar pagesa automatike, përveçse të anulloni shërbimet tuaja. Për të anulluar shërbimet tuaja, futuni në faqen e llogarisë tuaj (“Shërbimet e Klientit”). Nën “Produktet / Shërbimet Tuaja” gjeni shërbimin që dëshironi të anuloni dhe klikoni në butonin e gjelbër “Menaxho” në të djathtë të tij. Tani do të shihni opsionet “Veprime” në të majtë. Klikoni “Kërkoni anulimin” dhe ndiqni udhëzimet.

 • Kush zotëron Hostwinds?

  Hostwinds është një kompani private private e themeluar nga Peter Holden.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map