Rishikimi i Hosting MilesWeb: Këtu është gjithçka që duhet të dini për këtë host indian.

Rishikimi MilesWeb

MilesWeb është një ofrues i madh pritës, duke ofruar një gamë të plotë të shërbimeve të pritjes. Kompania është e bazuar në Nashik, Maharashtra, Indi dhe përdor serverë të vendosur në qendrat e të dhënave në Shtetet e Bashkuara, Mbretërinë e Bashkuar, Rumania dhe India. MilesWeb është një nga kompanitë më të mira pritëse në Indi, me një faqe interneti shumë informuese dhe të detajuar, që ofron një gamë të gjerë opsionesh pritëse.


Shërbime dhe specializime

MilesWeb përqendrohet në sigurimin e një game të plotë të planeve të pritjes me cilësi të lartë, me një garanci në kohën e duhur 99,95% dhe një garanci për kthimin e parave 30-ditore. Të dy planet Linux dhe Windows janë në dispozicion, si dhe VPS dhe planet e dedikuara të serverëve.

MilesWeb ofron katër plane të përballueshme të programeve të përbashkëta LAMP të përbashkëta, në varg çmimesh 15 dhe 30 dollarë. Edhe këto plane themelore ofrojnë karakteristika të këndshme, siç janë mbështetja 24/7 dhe një kopje rezervë falas ditore dhe rivendosja e shërbimit.
Tri plane pritjeje të përbashkëta LAMP të orientuara nga biznesi janë të disponueshme, me karakteristika si ruajtja e SSD, gjerësia e bandës së pakufizuar, bazat e të dhënave të pakufizuara dhe llogaritë e-mail. Këto plane pritëse vijnë gjithashtu me një ndërtues vizual të faqes në internet dhe një certifikatë private falas SSL.

Paketat e pritjes cPanel janë në dispozicion në tre shije, me sasi të ndryshme të ruajtjes SSD dhe bandës. Këto plane të përbashkëta gjithashtu bazohen në platformën LAMP, dhe konfiguruar paraprakisht për instalim të thjeshtë të një klikimi me një klik të vetëm duke përdorur Softaculous dhe cPanel.

MilesWeb gjithashtu ofron plane të specializuara për menaxhimin e WordPress të menaxhuara në të njëjtën gamë çmimesh si planet e saj të biznesit. Këto plane pritjeje vijnë të konfiguruara paraprakisht për WordPress, me instalim të thjeshtë të WordPress duke përdorur Softaculous. Karakteristika të tjera përfshijnë azhurnime automatike, ruajtje të SSD dhe qasje në një gamë të gjerë modelesh falas CMS dhe ecommerce, temat dhe shtojcat.

Nëse keni nevojë për teknologji Microsoft në planin tuaj të pritjes, MilesWeb ka tre plane të menaxhuara të hostimit të Windows për të zgjedhur. Planet e hostimit të Windows përdorin serverët Windows 2008/2012 me panelin e kontrollit Plesk. Ata mbështesin bazat e të dhënave ASP.Net, Ajax, PHP dhe Perl me MS SQL dhe MySQL. Të gjitha planet e hostimit të Windows përdorin ruajtjen e SSD.

MilesWeb ka një ofertë shumë të pasur për VPS hosting, me një gamë të gjerë opsionesh të menaxhuara ose jo të menaxhuara që funksionojnë në OpenVZ ose KVM me opsione të sistemit operativ Linux ose Windows. Ne numëruam gjithsej 24 plane të ndryshme të pritjes të VPS-ve të ndryshme.

Oferta e dedikuar e serverit e MilesWeb është shumë e detajuar, me 13 konfigurime të ndryshme serveresh për të zgjedhur. Një gamë e gjerë platformash harduerësh janë në dispozicion, nga serverët e lirë të bazuar në procesorë të vjetër Intel Core2 Duo E4500 me memorje DDR2, deri në serverë me performancë të lartë të bazuar në Intel Xeon E5-2630v2 me memorje DDR3 dhe ruajtje SAS. Të gjithë serverët e dedikuar janë të lidhur me një rrjet të shpejtë, të tepërt dhe të mbështetur me mbështetje 24/7, monitorim pro-aktiv të serverit dhe një SLA 100% në kohë.

Infrastruktura MilesWeb

MilesWeb përdor bazën e të dhënave të nivelit-3 dhe nivelit-4 në SH.B.A., MB, Rumani dhe Indi, me infrastrukturë të optimizuar për besueshmëri dhe shpejtësi. Të gjitha objektet e bazës së të dhënave janë të pajisura me sisteme energjitike të tepërta me shumë nivele dhe pajisje HVAC, dhe siguri 24/7. MilesWeb garanton që qendra e tyre e të dhënave HVAC dhe furnizimi me energji do të jenë në dispozicion 100% të kohës duke përjashtuar mirëmbajtjen e planifikuar dhe emergjente.

Specifikimet e hollësishme të serverit nuk janë të listuara, por planet e dedikuara për pritjen e serverëve zbulojnë më shumë informacione rreth harduerit të serverit të përdorur në databazët e tyre.

Shërbimi i Mbështetjes dhe Konsumatorit

MilesWeb pretendon një nivel të mirë mbështetjeje, me opsione si mbështetja e telefonit rreth orës, ndihma e bazuar në email, dhe mbështetja e bisedës live – të gjitha me disponueshmëri 24/7. Mbështetja telefonike për klientët nga India është gjithashtu në dispozicion për një numër telefoni falas.

përmbledhje

MilesWeb është një lojtar relativisht i madh në nënkontinentin Indian. Ai qëndron si një ofrues i madh pritjeje, i aftë të mbulojë pothuajse çdo kërkesë. Kompania mund të strehojë bizneset, si dhe hobiistët, dhe krenohet me një infrastrukturë mbresëlënëse. Thënë kjo, disa nga pajisjet e përdorura në planet e saj të hyrjes në nivelin e hyrjes janë të kaluara kryesore.

MilesWeb është një kompani e njohur pritëse në internet në Indi – dhe mbani në mend se po flasim për një treg të gjerë. Kjo është arsyeja pse është në gjendje të ofrojë një gamë bindëse shërbimesh, të drejtuar drejt tregut lokal. Ai gjithashtu ka apel ndërkombëtar, për shkak të politikave dhe burimeve të tij mbështetës.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map