Pad Hosting Web në vitin 2020: Sayfarë thonë përmbledhjet e klientëve jastëk për klientët?

Hyrje në WebHostingPad

Vizitoni uebfaqen e WebHostingPad dhe do të vini re se është e specializuar në çmimin e ulët të pritjes në internet, megjithëse ofron edhe reseller / hosting VPS. Kompania është formuar në 2005.


Duket se ka shumë pak informacion në faqen e tyre në lidhje me kush e zotëron atë. Zyra e korporatës e WebHostingPad është e bazuar në Rolling Meadows, IL në SHBA dhe serverët e saj në agoikago, IL.

Shtë interesante, ka disa referenca për WebHostingPad duke bërë lëvizje në industrinë e web hosting në Kinë.

Planet e hostimit të WebHostingPad

Ekzistojnë dy plane të përbashkëta të mbajtjes së faqeve në WebHostingPad, Plani i Energjisë dhe Plani i Energjisë Plus. Secili siguron hapësirë ​​pritjeje të pakufizuar dhe bandë gjerësi mujore të pashoqe. Konsumatorët gjithashtu mund të presin fusha të pakufizuara, llogari të postës elektronike dhe bazat e të dhënave MySQL.

Power Plan Plus gjithashtu siguron një certifikatë SSL, qasje në SSH, filtër të përparuar të spamit dhe statistika në internet, një listë të drejtorive të biznesit dhe një skanim të përparuar të sigurisë.

Dy planet e përbashkëta të pritjes së pritjes janë me çmim në bazë të sa kohë ju regjistroheni. Ju mund të lidhni marrëveshje nga një vit deri në pesë vjet në gjatësi.

WebHostingPad ka partnerizuar me një kompani tjetër të mbajtjes së faqeve në internet, VPSDepot, për të siguruar tre plane rishitje / VPS për të zgjedhur nga.

 • Plani fillestar siguron 100 GB hapësirë ​​në disk, 100 GB bandwidth mujor, 128 MB memorie të garantuar dhe një adresë IP të dedikuar.
 • Plani profesional VPS jep 50 Gb hapësirë ​​në disk, bandë të pakufizuar, 256 MB memorie të garantuar dhe 512 MB memorie të shpërthyer, dhe dy IP të dedikuara.
 • Plani i tretë Premium është i ngjashëm me planin profesional, por me 100 GB hapësirë ​​në disk, 512 MB memorie të garantuar dhe 2 GB memorie të shpërthyer.

WebHostingPad gjithashtu ofron një shërbim vetëm me kosto ultra të ulët, e cila ju siguron llogari të pakufizuara të emailit dhe emrin tuaj të domain. Shërbimi mbështet smartphone të mëdhenj (përfshirë BlackBerry) dhe përfshin deri në 1 GB hapësirë ​​ruajtjeje për kuti postare.

Uptime / Koha e pritjes në WebHostingPad

WebHostingPad krenohet me s99.9% me kohë, megjithëse nuk publikon ndonjë statistikë për të mbështetur kërkesën. Ai siguron një garanci dhe do të rimbursojë klientët për çdo kohë të humbjes (pro-rata).

Qendra e të dhënave WebHostingPad N + 1 është e vendosur në agoikago me sistemet e sigurisë 24/7 në vend dhe sistemeve të ventilimit HVAC. Vendi gjithashtu mbart 48 orë karburant gjenerator për të siguruar që ai të mbetet në rast të ndërprerjes së energjisë. Ky UPS mbështetet gjithashtu nga marrëveshjet me ofruesit lokalë të karburantit.

Qendra e të dhënave është mbështetur çdo javë, por WebHostingPad gjithashtu siguron mjete shtesë shtesë rezervë për faqen tuaj.

Ndihmë për WebHostingPad

WebHostingPad ka një ekip 24/7 të mbështetur në SH.B.A., me bisedë të drejtpërdrejtë, email dhe mbështetje telefonike të gjitha në dispozicion. Faqja e qendrës së mbështetjes në faqen e internetit gjithashtu siguron hyrje në tryezën e ndihmës Kayako ku mund të paraqisni një biletë mbështetjeje.

Ekziston gjithashtu një bazë e madhe njohurish për të cilën mund të këshilloheni për këshilla dhe udhëzues të përdoruesve. Ekziston një faqe lajmesh për njoftimet e ndërmarrjeve, por nuk tregon asnjë në kohën e shkrimit.

Faqja e llogarive në Facebook dhe llogaritë në Twitter WebHostingPad shfaqen mjaft aktive, por shumica e përdoruesve me pyetje ridrejtohen në kanalet e tjera të mbështetjes. Stafi bën njoftime postimi dhe artikuj të tjerë të lidhur me lajmet për të mbajtur azhurnuar ndjekësit e tyre.

WebHostingPad në Lajme

Përveç disa artikujve të lajmeve kinezë që kanë të bëjnë me ata që hyjnë në tregun e pritjes, ka shumë pak lajme të tjera që rrethojnë kompaninë, të mira apo të këqija. Mund të supozojmë vetëm se shërbimi i tyre i pritjes është relativisht i qëndrueshëm dhe i besueshëm.

Paneli i Kontrollit të WebHostingPad

Paneli i kontrollit i përdorur nga WebHostingPad mundësohet nga cPanel. Kjo siguron mjete rezervë dhe rivendosje, aftësinë për të drejtuar punë të rënda, kontrolloni analitikën e faqes, kontrolloni webmail dhe më shumë.

Shtesa shtesë për WebHostingPad

WebHostingPlus mbështet Softaculous i cili lejon instalime me një klikim për një larmi të tërë mjetesh, duke përfshirë WordPress., Drupal dhe më shumë. Karakteristikat e Bonusit përfshijnë një Bord të Mesazheve, Skriptin e Postës, PHP Nuke, Lista e Postimeve, Galeritë e Imazheve / Koperminë, Mambo, Joomla, Perl, Python dhe të tjerët.

Regjistrohuni për një pritje të përbashkët dhe do të merrni një emër falas domain, kredi Google Adwords, Yahoo & Kreditë Bing, kreditë për reklamim në Facebook dhe programi i mbrojtjes së faqes së Access Guardian.

WebHostingPad siguron një ndërtues falas të internetit, por gjithashtu mund të blini një sit me porosi bazuar në nevojat tuaja. Për të blerë këtë veçori shtesë, duhet të kontaktoni ata për një vlerësim.

Ekziston një program filial i cili ju fiton para për çdo shitje të referuar.

Garancia e kthimit të parave në WebHostingPad

WebHostingPad ofron një garanci për kthimin e parave për të dy shërbimet e përbashkëta të pritjes dhe shërbimet VPS.

 • Pritja e përbashkët vjen me një garanci të kthimit të parave 30-ditore, megjithëse kjo nuk mbulon rinovimet e llogarisë, artikujt shtesë dhe shërbimet ose regjistrimin e emrit të domain.
 • Garancia për kthimin e parave të VPS është e kufizuar në 5 ditë dhe përfshin vetëm shërbime pritëse. Shërbime shtesë si licencat WHM / cPanel, adresat IP dhe ndërtuesit e faqeve nuk janë të përfshira.

Përmbledhje në WebHostingPad

WebHostingPad ofron një shumëllojshmëri të shërbimeve me kosto të ulët të mbajtjes në internet, me një theks të mprehtë në vlerën për para. Përderisa ju nuk mund të merrni një sit me të gjitha “këmbanat dhe bilbilat”, mbajtja e mirë solide do të jetë një propozim tërheqës për njerëzit që duan një shërbim të thjeshtë me një kosto të ulët.

Shtëpi Web Hosting Pyetjet e bëra më shpesh

 • Ku ndodhet ndërmarrja?

  Zyrat e korporatave janë të vendosura në Buffalo Grove, IL në Sh.B.A..

 • A ofron Web Hosting Pad për Windows hosting?

  Nr. Web Hosting Pad është specializuar në Linux Linux.

 • A ofron oferta Web Hosting Pad menaxhimin e VPS-ve?

  Po, ajo ofron hoste të menaxhuar dhe të pakontrolluar të VPS.

 • Isshtë një domen i përfshirë me blerjen e një plani pritës?

  Po. Planet e reja të hostimit përfshijnë një regjistrim falas të emrit të domain për një vit.

 • Guaranteefarë garancie kënaqësie ofrohet?

  Web Hosting Pad ofron një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

 • Cilat mundësi mbështetjeje ofrohen?

  Të gjithë klientët pritës kanë qasje në 24/7 telefon, email dhe mbështetje live chat.

 • Whatfarë kufizimesh të hapësirës dhe transferimit të të dhënave ekzistojnë?

  Web Hosting Pad ofron hapësirë ​​të pakufizuar në disk dhe gjerësi bandë e pa matur në planet e përbashkëta. VPS dhe planet e dedikuara janë të kufizuara nga madhësia e diskut dhe gjerësia e brezit të planit specifik, megjithëse disa nga planet VPS gjithashtu ofrojnë një bandë të pakufizuar.

 • Whatfarë gjuhe do të flasë ekipi i ndihmës teknike kur të telefonoj?

  Mbështetja teknike është në dispozicion vetëm në anglisht.

 • Ku janë vendosur databazët e Web Hosting Pad?

  Ka një qendër të dhënash, e vendosur në agoikago, IL në Sh.B.A..

 • Cilat gjuhë zhvillimi mbështesin Pad Web Web Hosting?

  Ai mbështet teknologji të lidhura zakonisht me hostimin Linux, të tilla si bazat e të dhënave PHP, Perl, Python dhe MySQL.

 • A ofron Web Hosting Pad një host shitës?

  Nuk ka plane specifike për shitësin. Sidoqoftë, planet e saj VPS ofrojnë fusha të pakufizuara, baza të të dhënave dhe postë elektronike, dhe këto mund të përdoren si një plan shitës, nëse dëshironi.

 • A do të ndihmojë Web Hosting Pad për të transferuar faqen time në internet?

  Web Hosting Pad do të transferojë skedarët dhe bazat e të dhënave tuaja të internetit falas, për sa kohë që faqja e internetit është nën 2 GB, dhe hosti juaj i vjetër përdor cPanel. Nëse keni përdorur ndonjë panel kontrolli tjetër, do t’ju duhet të migroni të dhënat tuaja.

 • A mund të pres faqe të shumta në një llogari të përbashkët pritjeje?

  Planet e përbashkëta të POS Hosting Pad dhe planet e VPS ju lejojnë të zotëroni fusha të pakufizuara. 

 • A ka ndonjë krijues faqesh?

  Po. Të gjitha planet e pritjes vijnë me Weebly Site Builder si një provë falas. Ajo vjen me qindra shabllone për të bërë krijimin e një uebsajti të lehtë për individët e të gjitha niveleve të aftësive. Nëse ju pëlqen Weebly, mund të paguani për një nga versionet premium.

 • Whatfarë ofrohen instaluesit me një klik?

  Planet e strehimit vijnë gjithashtu me Softaculous, një bibliotekë me qindra skenare dhe aplikacione.

  Aplikimet janë ideale për përdoruesit jo-teknikë, dhe secila mund të instalohet brenda disa minutash.

  Skriptet e bashkuara përfshijnë WordPress, Joomla, Drupal, phpBB, Galeria dhe Coppermine.

 • A mund ta përdor Web Pad Hosting për një faqe në internet me një numër të madh imazhesh?

  Po. Të gjitha planet e përbashkëta vijnë gjithashtu me hapësirë ​​të pakufizuar në disk për ruajtjen e imazheve, si dhe me bandë gjerësi të paster, duke e bërë Web Hosting Pad një zgjedhje të shkëlqyeshme për pritjen e imazheve dhe galerive.. 

 • Panelsfarë panelesh kontrolli ofrohen?

  Të gjitha planet vijnë me panelin e kontrollit cPanel.

 • Cilat opsione pagese janë mbështetur?

  Përveç kartave kryesore të kredisë, klientët gjithashtu mund të paguajnë përmes PayPal dhe Alipay.

 • Guaranteefarë garancie në kohë sigurohet?

  Web Hosting Pad ofron një garanci 99% në kohë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map