Name.com Në vitin 2020 – Përdoruesit e vërtetë japin verdiktin e tyre të ndershëm. Dhe është lëng

Emri.com Parathënie

Name.com është i vendosur në Denver, Kolorado, dhe ka siguruar regjistrimin dhe mbajtjen e emrave të domain që nga viti 2003. Ata janë një degë plotësisht në pronësi të Rightside. Ata janë një regjistrues i emrave të domain-akredituar nga ICANN, dhe ata synojnë të ofrojnë shërbim ndaj klientit të klasit botëror dhe çmime të mëdha për regjistrimin e domain, hostimin dhe ndërtimin e faqes në internet.


Shërbime dhe specializime

Name.com ofron tre nivele të planeve të përbashkëta të pritjes, bazuar në numrin e faqeve të internetit që dëshironi të hostoni dhe burimet që ju dëshironi. Këto shkojnë nga një paketë fillestare që është më e mira për një uebfaqe të vetme, me një sasi fikse të hapësirës së diskut, bandës së bandës, llogarive të postës elektronike dhe bazave të të dhënave MySQL, deri në paketën e tyre të nivelit të lartë, të krijuar për faqe të pakufizuara, me hapësirë ​​të pakufizuar në disk, gjerësia e bandës, llogaritë e postës elektronike dhe bazat e të dhënave. Paketa kryesore gjithashtu përfshin një certifikatë SSL, e cila është në dispozicion si një shtesë për planet e tjera për një tarifë shtesë.

Të gjitha paketat e hostimit të Name.com përfshijnë cPanel, Statistikat e Ndërmarrjeve në Udhëzime për monitorimin e trafikut, llogaritë e pakufizuara FTP, një menaxher skedar me bazë në internet, mbrojtjen ndaj spamit, PHP 5, rezervave të automatizuara të natës dhe mbi 50 skriptet e para-instaluara. Ato gjithashtu përmbajnë phpmyadmin për menaxhimin e bazës së të dhënave, enkriptimin e sigurt të postës elektronike, MySQL 5, Perl 5.8, mbështetjen e gjuhës Git dhe Python 2.6. Pritja e përfshirë e postës elektronike lejon përpara të pakufizuara, përgjigje automatike të pakufizuara dhe një ndërfaqe të ndërmarrjes në internet.

Nëse nuk ju duhen të gjitha ato karakteristika, Name.com gjithashtu ofron paketa të Ndërtuesit të Uebfaqeve që janë vetëm për hartimin dhe mbajtjen e faqes tuaj. Paketat variojnë nga planet e vogla të faqes në internet që ofrojnë një numër të caktuar faqesh dhe ruajtje të kufizuar në plane të vendeve të mëdha me faqe të pakufizuara dhe ruajtje. Ndërsa këto ofrojnë një alternative të thjeshtë për pritjen tradicionale, përveç nëse jeni të tmerruar nga përdorimi i një CMS për të ndërtuar faqen tuaj, instalimi i WordPress në një nga paketat e tyre standarde të pritjes do të jetë shumë më i gjithanshëm dhe me kosto efektive.

Nëse WordPress është gjithçka që ju nevojitet, ata gjithashtu kanë WordPress hosting, i cili mund të jetë shumë me kosto. Të gjitha planet e tyre të WordPress përmbajnë instalimin me një klikim, ruajtjen e pakufizuar dhe gjerësinë e bandës, rezervime ditore dhe mbështetje të plotë për temat dhe shtojcat WP. Gjithçka përveç planit të tyre të hyrjes përfshin gjithashtu email.

Name.com gjithashtu ofron plane pritjeje ekskluzive me email, për klientët që nuk kanë nevojë për një prani në internet (ose kanë tashmë një të tillë), por kanë nevojë për email për domenin e tyre. Ata ofrojnë një gamë të planeve në varësi të numrit të adresave të personalizuara të emailit që ju kërkojnë.

Shërbimi i Mbështetjes dhe Konsumatorit

Name.com ka një staf të përkushtuar për mbështetjen e klientëve në dispozicion për t’ju ndihmuar në telefon gjatë orëve standarde të biznesit dhe përmes postës elektronike nga ora 6 e mëngjesit deri në 10 të mëngjesit, Mountain Standard Time. Kërkesat për ndihmë të dërguara me email do t’ju përgjigjen brenda 1 ditë pune. Ata gjithashtu kanë një bazë të gjerë të njohurive në dispozicion në internet me udhëzime hap pas hapi për shumë procese instalimi dhe konfigurimi.

Siguria dhe kopja rezervë

Të gjitha planet e pritjes përfshijnë kopje rezervë të automatizuar të natës. Ndërsa këto mund të mbrojnë faqen tuaj në rast të korrupsionit ose një çështje të sistemit, gjithmonë rekomandohet që të ruani skedarët tuaj të veçantë, rezervë. Në këtë mënyrë ju mund të mbani disa javë ose madje edhe muaj rezervë, për çështje të mundshme që zgjasin përtej periudhës së mbajtjes së kopjes rezervë të hostit tuaj.

Llogaritë e pritjes së emrave të emrave të internetit përfshijnë një proces verifikimi 2-hap falas, opsional për të parandaluar çdo qasje të paautorizuar në llogarinë tuaj. Pasi të aktivizohet, pasi të vendosni emrin dhe fjalëkalimin tuaj të përdoruesit, do t’ju kërkohet të shkruani një kod sigurie, i cili dërgohet në smartphone tuaj.

Garancia e orarit

Name.com ofron një garanci 99.9% në kohë.

Politikat e faturimit dhe pagesës

Paketat janë në dispozicion me planet e pagesave mujore ose vjetore, por do të merrni një zbritje të konsiderueshme me një plan vjetor. Planet e reja të hostimit përfshijnë një regjistrim falas të domenit për vitin e parë, i cili sigurohet si zbritje nga tarifa standarde e regjistrimit të domain. Pagesat mund të bëhen duke përdorur PayPal, Visa, MasterCard ose American Express.

Planet e strehimit përfshijnë një garanci të kthimit të parave 30-ditore. Nëse anuloni brenda tridhjetë ditëve të para, do të merrni një rimbursim të plotë, minus koston e regjistrimit të domain.

përfundim

Name.com synon të jetë një destinacion i thjeshtë, me kosto të ulët për regjistrimin e domain dhe hostimin në internet. Kjo mund të jetë veçanërisht tërheqëse nëse nuk doni të rrëmuani me azhurnimin e serverave të emrave dhe cilësimin DNS. Alsoshtë gjithashtu një mundësi tërheqëse për hostimin e WordPress. Për hostimin e përgjithshëm të uebit, ato janë të krahasueshme me shumicën e planeve të tjera të kostove të ulëta, të përbashkëta të pritjes. Sidoqoftë, nëse jeni duke kërkuar për një paketë fillestare, me planet për të kaluar në një server privat në të ardhmen, do të duhet të gjeni një host tjetër kur të vijë koha për atë tranzicion. Po kështu, nëse po kërkoni sigurinë e shtuar të VPS ose strehimin e dedikuar menjëherë, do të duhet të shikoni diku tjetër.

Ndërsa ata mund të mos jenë duke prishur asnjë bazë për sa i përket opsioneve të hostimit, Name.com ofron një përvojë unike të komunitetit. Ata duan që ju të njihni njerëzit përtej produktit të tyre, kështu që ata postojnë profile të ekipeve të tyre të mbështetjes, shitjeve dhe teknikëve dhe kafshët e tyre shtëpiake. Imazhet e mbështetjes së klientit që shihni në faqen e tyre të internetit nuk janë foto të aksioneve, siç përdorin shumica e kompanive, por fotografi të ekipit të tyre aktual. Ndërsa kjo mund të mos i bëjë serverat e tyre më të fuqishëm, është një tregues i mirë që ata mbështesin anëtarët e ekipit të tyre; dhe një ekip i mbështetur dhe i vlerësuar zakonisht ofron mbështetje shumë më të mirë për klientët e tyre.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map