Mozello Në vitin 2020: Sayfarë thonë Vlerësimet e Klientëve Mozello?

Nëse jeni duke kërkuar një mënyrë të thjeshtë për të marrë një blog, uebfaqe, ose dyqan të tregtisë elektronike në internet që ofron një estetikë të pastër, një ndërfaqe intuitive dhe çmime të vetëdijshme për buxhetin, Mozello
meriton një konsideratë serioze.


Në fakt, Mozello pretendon të jetë krijuesi i faqeve më të thjeshta në botë, më miqësore për përdoruesit. Nëse ajo do të ndërtojë llojin e uebfaqes, blogut ose dyqanit online që keni në mendje varet nga një numër faktorësh, por ai ofron një numër karakteristikash të njohura dhe mbresëlënëse që ia vlen të shikohen.

Rishikimi i Hosting Mozello

Rreth Mozello

Mozello është në pronësi të një kompanie jashtë Letonisë të quajtur Mozello SIA. Duket se ka filluar në 2015, kështu që kualifikohet si një kompani e re.

Audienca e synuar e Mozellos përbëhet nga ata që duan të krijojnë shpejt faqe interneti tërheqëse, funksionale dhe që duan të shmangin një proces zhvillimi të gjatë, të tërhequr. Për këtë qëllim, tipari i tij i flamurit – mjeti i ndërtimit të sitit – është krijuar me një ndërfaqe intuitive që e bën krijimin e faqeve sa më të thjeshtë dhe të shpejtë, siç mund të jetë.

Mozello pretendon të ofrojë aplikacionin e parë të ndërtimit të sitit që punon në pajisjet mobile.

Janë krijuar mbi 20,000 site me Mozello. Kompania ju ndihmon të krijoni faqe interneti shumë-gjuhëshe, madje ofron faqen e saj në pesëmbëdhjetë gjuhë përveç anglishtes.

Planet dhe Shërbimet Mozello

Mozello ofron tre nivele të planit, duke përfshirë një plan falas, i cili mbështetet pjesërisht nga reklama me profil të ulët në faqen tuaj.

Për klientët që pajtohen në dy nivelet më të larta të planit, faqet Mozello janë plotësisht pa reklama.

Plani i nivelit të hyrjes falas vjen me një domen të nivelit të dytë (d.m.th, yourite.mozello.com), një sasi të kufizuar të ruajtjes dhe qasje në mbështetjen e optimizmit të motorit të kërkimit. Ai gjithashtu përfshin aftësinë për të instaluar Google Analytics në faqen tuaj, kështu që ju të mund të hyni në statistikat e klasës së ndërmarrjeve dhe të dhënat në lidhje me trafikun tuaj në internet dhe metrics e performancës.

Planet Mozello

Përderisa faqja e Mozello pretendon që edhe plani i lirë do t’u japë përdoruesve qasje në kodin HTML themelor, ai është qasje e kufizuar. Në planin falas, ju mund të shtoni HTML vetëm në seksionin e trupit; Përdoruesit e planit premium gjithashtu mund të shtojnë HTML në seksionin e kokës. Me pak fjalë, hyrja HTML është e pamjaftueshme për të mbështetur një dizajn krejt të ri.

Në këmbim të veçorive falas, faqja juaj do të shfaq një lidhje të vogël me Mozello; të dy planet e paguara heqin dorë nga reklamat falas.

Nëse plani falas nuk ju përshtatet nevojave tuaja, Mozello ofron dy plane premium. Të dy planet e paguara vijnë me një fushë falas të nivelit të lartë; shtesat në dispozicion përfshijnë .com, .org, .net, .biz, .info, .eu, .mobi dhe disa fusha specifike të vendit.

Si e trajton Mozello E-Commerce?

Të tre planet, përfshirë edhe atë falas, lejojnë klientët të ndërtojnë dhe drejtojnë një dyqan online.

Plani falas është disi i kufizuar kur bëhet fjalë për tregtinë elektronike. Kjo vetëm ju lejon të ofroni një pjesë të vogël të produkteve për shitje, dhe proceson pagesën vetëm përmes PayPal.

Dy planet premium ofrojnë një rrugë më të madhe për ndërtimin dhe rritjen e dyqanit tuaj në internet. Plani i nivelit të lartë ju lejon të ofroni produkte të pakufizuar për shitje dhe gjithashtu siguron qasje në një shumëllojshmëri të përpunuesve të pagesave përveç PayPal.

Ashtu si me bloget dhe faqet tradicionale, vizatimi kryesor i Mozello për zhvilluesit e rinj është se nuk kërkon njohuri ose përvojë të kodimit në mënyrë që të ndërtoni karrocën tuaj, të shtoni produkte dhe të menaxhoni dyqanin tuaj.

Mozello nuk tarifon asnjë tarifë për ngritje apo komision për vendet e tregtisë elektronike, përveç çmimit të pajtimit mujor për planin tuaj specifik.

Vegla, Modelim dhe Modelet e Ndërtimit të sitit

Siç reflektohet në disa shembuj të jetës reale, si dhe demonstrimet e shfaqura të kompanisë për shumë zgjedhje të stileve të tjera, modelet e Mozello janë të pastra, me gjerësi të plotë dhe tërheqëse.

Ju mund të zgjidhni nga afërsisht pesëdhjetë modele për faqen tuaj te internetit. Templatedo shabllon mund të modifikohet në një numër mënyrash. Ju mund të ndryshoni shumicën e ngjyrave për elementet kryesore, të modifikoni shkronjat dhe të ndërroni imazhet. Ju gjithashtu mund të modifikoni paraqitjen e faqes duke zgjedhur nga një pjesë e vogël e stileve, duke përfshirë gjerësi të plotë, dy ose tre-kolonë, dhe më shumë.

Modelet themelore të fillimit përfaqësojnë një larmi të skemave të ngjyrave, stilet e përgjithshme dhe paraqitjet e përgjithshme. Sidoqoftë, si rregull, modelet janë me pamje moderne dhe tërheqëse.

Mos prisni të jeni në gjendje të krijoni modelin tuaj ose të importoni një dizajn të faqes që dikush tjetër bëri për ju, të paktën jo pa paguar një tarifë të rëndë shtesë. Mozello gjithashtu do të sigurojë me kënaqësi shërbime të dizajnit të faqeve për një kosto shtesë.

Mbështetje Mozello

Ndihma për klientët

Mozello ofron dokumentacion të paktë me shkrim me mësime dhe si të sugjeroni pyetje themelore siç është “Si ta anuloj llogarinë time?” dhe “Si mund ta ndryshoj adresën time të internetit?”

Konsumatorët të cilët kanë nevojë për vëmendje më të individualizuar mund të paraqesin kërkesa me shkrim përmes postës elektronike.

Faturimi & garancitë

Konsumatorët e Mozello mund të paguajnë faturat e kompanisë me ndonjë kartë krediti kryesore ose përmes një llogarie PayPal. Transferimet me tel janë gjithashtu në dispozicion për banorët e vendeve të Bashkimit Evropian.

Për më tepër, për banorët e BE-së, Mozello shton taksën e TVSH-së në çmimin e planit.

Mozello: Vija e Fundit

Nëse jeni në kërkim të një ndërtuesi të thjeshtë të përdorimit të faqes në internet me një zgjidhje të integruar të pritjes me një çmim të vetëdijshëm për vlerën, Mozello
është një zgjedhje e shkëlqyeshme për t’u marrë në konsideratë. Ju mund të regjistroheni në llogarinë falas për të provuar opsionet dhe ndërfaqen, pastaj vazhdoni me të nëse plotëson nevojat tuaja. Ose, ju mund të zgjidhni planin e paguar që funksionon për ju.

Sidoqoftë, nëse nuk jeni të kënaqur me aftësinë tuaj për të rregulluar dhe modifikuar modelet në dispozicion, jini të vetëdijshëm që do t’ju duhet një buxhet dukshëm më i madh për të marrë ose përdorur një dizajn personal..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map