Miss Hosting Në vitin 2020: Sayfarë thonë vlerësimet e klientëve për mikpritjen e klientëve?

Paraqitja e Miss Hosting

Miss Hosting është një kompani relativisht e re e mbajtjes së faqeve në internet që është pjesë e Miss Group, një seri ndërmarrjesh që mbulojnë shërbimet në internet dhe më shumë. Selia e saj është e ndarë në mes Suedisë dhe Sh.B.A., duke i dhënë asaj mundësi të apelojë me bizneset në Evropë dhe Amerikën e Veriut, megjithëse databaza e saj është e vendosur në Stokholm e cila është ajo ku tregu i saj i synuar duket se është i bazuar. Ajo ka nëntë anëtarë të stafit, dhe shërbimet e saj janë ngritur në fillestarët, me pako që fillojnë nga ndërtuesit e faqeve dhe shkallëzohen nga atje.


Në të gjithë faqen Miss Hosting, ju do të vini re se pjesa më e madhe e përmbajtjes shfaqet në anglisht, ndërsa pjesët e tjera, si baza e njohurive, mund të shfaqen edhe në Suedisht. Për më tepër, disa përmbajtje mund të shfaqen në finlandisht dhe norvegjeze.

Shërbime dhe specializime

Miss Hosting ofron katër kategori kryesore të shërbimeve të mbajtjes së faqeve në internet, të gjitha në makinat Linux.

Ndarja e saj e përbashkët në internet ka çmim të konkurrojë me ofruesit e mëdhenj të pritjeve të pritjes, dhe ofron nivele të ndryshme shërbimesh, në varësi të të dy karakteristikave dhe kapacitetit. Planet më themelore të përbashkëta të Host Hosting lejojnë vetëm klientët të presin një faqe në internet, kështu që për faqet e pakufizuara, do të duhet të rriteni dhe të paguani më shumë. Të gjitha planet përfshijnë një bandë të pakufizuar dhe kapacitetin e ruajtjes së postës elektronike, ndërsa plani i ndarjes së nivelit të lartë të përbashkët gjithashtu ofron hapësirë ​​ruajtjeje të pakufizuar për të dhënat tuaja.

Një ndërtues faqesh gjithashtu është i përfshirë me planet e përbashkëta të pritjes, dhe kjo tregtohet gjithashtu si një shërbim në vete. Ndërtuesi i faqes përfshin modele të personalizueshme, paraqitje të përgjegjshme dhe një ndërfaqe redaktimi tërheqëse.

Më tej, ka një host presë të shitësit, i cili u ofron shitësve mjetet që u duhen për të shitur llogari të pakufizuara me domene të pakufizuar. Përsëri, ka tre plane, dhe hapësira në disk dhe gjerësia e brezit rritet së bashku me çmimin. Të gjitha llogaritë pritëse të shitësit vijnë me cPanel dhe WHM për menaxhimin e thjeshtë të klientit.

Paketat e dedikuara të serverëve janë të ndarë në tre nivele, me bërthama të procesorit, RAM dhe gjerësi bandë në rritje së bashku me tarifën e paketave.

Më në fund, ka një host VPS në cloud, i cili faturohet çdo muaj ose në orë sipas preferencës tuaj. Ekzistojnë pesë nivele të paketave në nivelin standard, plus paketa shtesë “premium” që synojnë përdoruesit e biznesit. Pritja e VPS sigurohet duke përdorur OnApp. Konsumatorët mund të blejnë me zgjedhje adresa IP nga vende të ndryshme për një tarifë shtesë, e cila pretendohet të jetë një avantazh i SEO për disa lloje biznesesh.

Miss Hosting gjithashtu ofron shërbime të regjistrimit të domain, me një gamë të TLD në ofertë.

datacenters

Qendra e të dhënave Miss Hosting është e vendosur në Stokholm, Suedi. Nga përshkrimi në faqen e tij të internetit, ne besojmë se është Pionen, një qendër të dhënash e ndërtuar në një bunker të vjetër bërthamor që ndodhet 30 metra poshtë qytetit. Fatkeqësisht, Miss Hosting nuk konfirmon në mënyrë specifike emrin e qendrës së të dhënave në faqen e saj të internetit, kështu që nuk është e mundur të renditni veçoritë në besim.

Shërbimi i Mbështetjes dhe Konsumatorit

Miss Hosting ofron mbështetje 24/7 për të gjithë klientët e saj të pritjes. Konsumatorët duhet të paraqesin kërkesa mbështetëse përmes sistemit të biletave, ose përmes adresës së postës elektronike në sit. Ekziston një formë në faqen e saj në internet që e bën prerjen e një kërkese të re shumë të thjeshtë.

Ekziston gjithashtu një bazë e njohurive në internet në faqen Miss Hosting, në anglisht dhe suedisht siç përmendëm më parë. Kjo siguron informacione themelore në lidhje me pritjen, por nuk ka ndonjë informacion të përparuar.

Asnjë mbështetje telefonike nuk reklamohet, kështu që duhet të supozojmë se mbështetja telefonike nuk ofrohet dhe gjithçka duhet të bëhet me email ose biletë. Ekziston një numër telefoni dhe kutia e bisedave të drejtpërdrejta, por të dy duket se janë për pyetjet e shitjeve.

backups

Miss Hosting merr kopjet rezervë të natës të të dhënave të klientit të saj dhe premton të rivendosë skedarët nëse ka ndonjë problem. Nuk është e qartë nëse këto kopje rezervë u janë dhënë klientëve, apo nëse ato janë thjesht për përdorimin e brendshëm të hostit.

Garancia e orarit

Miss Hosting reklamon një garanci 99.9% në kohën e duhur për të gjitha planet e saj të hostimit.

Garancia e kthimit të parave

Të gjitha planet sigurohen me një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh, por kjo nuk do të zbatohet për çdo emër domain që blini së bashku me hostin tuaj.

përmbledhje

Miss Hosting është një host premtues i mbështetur me staf me përvojë. Vendndodhja e saj në Suedi i jep një vend të veçantë, dhe ajo ofron një gamë të gjerë paketash pritëse për pothuajse çdo qëllim. Shtë mirë të shohësh një zgjedhje të IP-ve, të cilat do të jenë me interes për tregtarët dhe profesionistët e SEO. Disa prej pretendimeve të tij janë pak të paqarta, por gjithsesi duket si një mundësi tërheqëse për bizneset në Skandinavi dhe Evropën Veriore.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map