MDDHosting Rishikimi i Hosting: A duhet të shkoni me këtë të porsaardhur me rritje të shpejtë?

Hyrje MDDHostimi

MDDHosting është një ofrues relativisht i ri pritës që aktualisht ofron një shumëllojshmëri të planeve të pritjes të dizajnuara për individë dhe biznese njësoj. MDDHosting ofron një pritje themelore të përbashkët deri në serverat privatë të dizajnuar për kompani më të mëdha që kërkojnë serverë të dedikuar për nevojat e tyre në infrastrukturë. Aktualisht, kompania është një ofrues i vogël, por ka parë një rritje mbresëlënëse që nga themelimi i saj fillimisht.


Historia e Kompanisë

Për dallim nga shumë kompani pritëse, MDDHosting është mjaft e re që është themeluar në vitin 2007. Sidoqoftë, kompania krenohet me atë se kush është dhe ndan lirisht historinë e saj me të gjithë klientët e saj të mundshëm. Kompania pritëse është e re dhe e vogël, por ajo po rritet ndërsa gjithnjë e më shumë njerëz dhe biznese fillojnë të adoptojnë MDDHosting si ofruesin e tyre të preferuar të pritjes.

Sherbime

MDDHosting mund të jetë një kompani e re, por ato ofrojnë një gamë mbresëlënëse shërbimesh të dizajnuara për faqet e internetit të të gjitha madhësive. Pavarësisht nëse jeni një kompani e madhe që kërkon një server të dedikuar ose thjesht një pronar të ri të blogut, MDDHosting ka një plan që është i duhuri për ju.

Ndarja e përbashkët – MDDHosting ofron disa nga planet më të larmishme të pritjeve të përbashkëta përreth. Këto plane të ndryshme janë të dizajnuara për faqet e internetit të të gjitha formave dhe madhësive dhe ju lehtë mund të azhurnoni ose zvogëloni shërbimet pasi nevojat e faqes tuaj ndryshojnë. Edhe planet e tyre të përbashkëta të pritjes janë të rregulluara, me disa nga planet e tyre më të larta të përbashkëta që përmbajnë më pak faqe në internet në të njëjtin server, kështu që ju të keni akses në shpejtësi më të shpejtë se sa mund të gjeni në planet e tyre më themelore të përbashkëta.

VPS Hosting – E krijuar për faqet e internetit që kanë nevojë për pak më shumë kontroll dhe pak më shumë shpejtësi, MDDHosting’Servers private virtualë ofrojnë vetëm sasinë e duhur të shpejtësisë dhe kontrollin e shumë faqeve të internetit të mesme duhet të mbeten konkurrues. Këta serverë ju ofrojnë më shumë kontroll mbi mënyrën e konfigurimit të serverit tuaj të internetit së bashku me më shumë bandwidth që tejkalon planet e tyre themelore të pritjes së pritjes.

Serverë të përkushtuar – Krijuar për të shërbyer nevojave të faqeve të internetit të mëdha dhe kompanive të mëdha, MDDHosting ofron serverë të përkushtuar që mund të kontrollohen dhe konfigurohen, megjithatë ju e shihni të arsyeshme. Me që faqja juaj të jetë e vetmja e pritur në një server të dedikuar, do të gjeni që faqja juaj do të ngarkojë rrufe shpejt pasi serverët e fuqishëm të përdorur nga MDDHosting ndan faqen tuaj me të gjithë vizitorët tuaj në asnjë kohë.

Shitësi i Rishitësit – Nëse keni kërkuar të zgjeroni sipërmarrjet e biznesit tuaj në internet, lehtë mund të bëheni një shitës shitës emrash domainesh dhe paketash pritjeje për vizitorët dhe klientët e tjerë. MDDHosting ju lejon të shisni shërbimet, ndërsa ato ofrojnë të gjithë mbështetjen dhe infrastrukturën që ju nevojitet për të krijuar një biznes të lulëzuar shitës.

Rrjeti dhe Uptime

Aktualisht, MDDHosting operon një qendër të dhënash jashtë Denver, CO dhe aktualisht ndërton serverë duke përdorur në teknologjinë më të fundit të harduerit të serverëve. Qendra e të dhënave vetë mirëmbahet dhe ofron ambiente të kontrolluara nga ftohja dhe lagështia që sigurojnë që të gjithë serverët të funksionojnë pa probleme çdo ditë. Ashtu si ofruesit e tjerë, MDDHosting ofron një garanci në kohë 99.9% jashtë çdo mirëmbajtjeje të rregullt të serverit që është i nevojshëm për të siguruar performancën optimale dhe stabilitetin çdo ditë të javës.

Shërbimi dhe Mbështetja e Klientit

MDDHosting ofron mbështetje 24 orë në ditë, 7 ditë në javë duke përdorur sistemin e tyre të biletave të mbështetjes. Për më tepër, ata u ofrojnë përdoruesve të tyre një adresë emaili, ku ata mund të kontaktojnë mbështetje pa u dashur të përdorin sistemin e biletave, nëse ata donin’dua te.

Për më tepër, ju mund të arrini në kompani gjatë orarit normal të punës nga e hëna deri të premten me ndonjë pyetje që mund të keni. Stafi është i informuar dhe i dobishëm dhe është në gjendje të ndihmojë në zgjidhjen e shumicës së çështjeve në vetëm disa orë të shkurtra. Nëse problemi juaj është më i komplikuar, mund të zgjasë më shumë kohë, por MDDHosting është i përkushtuar për të siguruar serverin e klientëve më të lartë në çdo hap të rrugës.

Procedurat dhe politikat e faturimit

MDDHosting ofron çmime konkurruese në të gjitha paketat e tyre të pritjes me aftësinë për t’u regjistruar me ta për shumë vite në një kohë. Ndërsa ato nuk ofrojnë veçori nga një muaj në muaj, ju mund të zgjidhni të porosisni për një minimum prej një viti ose nëse planifikoni të qëndroni me ta për një kohë të gjatë, madje mund të regjistroni shërbimin tuaj për 10 vjet në një kohë.

Pavarësisht se sa kohë regjistroheni fillimisht, ju merrni një garanci të kthimit të parave 30 ditë. Nëse nuk jeni të kënaqur brenda 30 ditëve, do të merrni një rimbursim të plotë duke mos përfshirë ndonjë tarifë shtesë të konfigurimit që mund të pësoni kur të regjistroheni.

përfundim

MDDHosting është një e porsaardhur relativisht në biznesin e ofruesit të pritjes, por që nga viti 2007 ato kanë bërë një rrugë të gjatë dhe tani ofrojnë një grup mbresëlënës shërbimesh të dizajnuara për faqet e internetit të të gjitha formave dhe madhësive. Me mbështetjen e tyre mbresëlënëse përmes një sistemi biletash, emaili dhe madje edhe disponueshmërinë e mbështetjes telefonike, ju lehtë mund t’i zgjidhni problemet tuaja shpejt.

Nëse jeni duke kërkuar për një kompani të re që ofron shërbime të jashtëzakonshme për klientët e saj, atëherë MDDHosting mund të jetë ofruesi i duhur për nevojat e faqes suaj të internetit.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map