InMotion Hosting: E ​​shkëlqyeshme për biznesin e vogël? Ne i kërkuam përdoruesit

Verdikti ynë: # 1 nga 381 hostet për shumëllojshmëri të planeve të pritjes

Pritja për lëvizje
qëndron në një det të kompanive web hosting me shumëllojshmërinë e saj të planeve të pritjes dhe mbështetje teknike të jashtëzakonshme.


Ju mund të merrni deri në 50% zbritje nga të gjitha planet
me lidhjen tonë të veçantë. InMotion Hosting ofron një garanci të kthimit të parave 90-ditore.

Pros:

 • Larmi planesh që i përshtaten vendeve të vogla dhe të mëdha njësoj
 • Mbështetje 24/7 drejtuese e industrisë për t’ju ndihmuar në ndonjë problem
 • Domain falas dhe çertifikatë SSL

Cons:

 • Numri mbizotërues i planeve për të zgjedhur
 • Qendrat e të dhënave janë në dispozicion vetëm në Amerikën e Veriut

Ju nuk keni nevojë të merrni fjalën tonë për të. Mbi 550 prej përdoruesve tanë kanë vlerësuar InMotion Hosting 4 yje nga 5 për sa i përket mbështetjes, cilësisë, veçorive dhe vlerës. Kjo e bën InMotion Hosting një nga hostet me vlerësim më të lartë në faqen tonë.

A është mbajtja e përsosur e lëvizjeve perfekte për faqen tuaj?

Po kërkoni diçka specifike? Shko te pjesët tona më të njohura për të mësuar më shumë:

 • Rishikimi i ekspertëve – lexoni analizën tonë të hollësishme nga specialisti i pritjes, Dale Cudmore.
 • Shqyrtimet më të mira – shikoni se çfarë duhet të thonë mbi 550 klientë të hostimit të InMotion.
 • Planet e hostimit – krahasoni planet më të mira të hostimit të InMotion dhe çmimet e tyre.
 • FAQS – gjeni përgjigjet e pyetjeve më të parashtruara në lidhje me Pritjen e InMotion!

InMotion Hosting është një nga hostet më të mëdhenj përreth, më i dukshëm për planet e tyre të gatshme të përbashkëta për WordPress të përbashkëta dhe të mbajtjes së VPS-ve
që të gjitha vijnë me standarde cPanel dhe SSD.

Unë e kam përdorur këtë host si klient dhe në këtë përmbledhje, do të hedh një vështrim të hollësishëm në tiparet e InMotion. Plus, unë do t’ju tregoj rezultatet tona të provës në kohën e duhur, shpejtësinë dhe mbështetjen e klientit për t’ju ndihmuar të vendosni nëse ato janë të përshtatshme për ju.

Nëse dëshironi një mendim të dytë, ju sugjerojmë të hidhni një vështrim në rishikimet e komunitetit tonë më poshtë për njohuri nga qindra klientë të vërtetë të InMotion.

Pasqyrë e shpejtë

Këtu është një pamje e nivelit të lartë se si DiMotion dallon veten nga konkursi:

mbështetjeNdihma 24/7 është në dispozicion, në forma të shumta (email, chat, telefon). Baza e njohurive ka udhëzues për pothuajse çdo temë të imagjinueshme.
ShkallëzueshmëriaInMotion Hosting ka plane për faqe me çdo madhësi dhe kompleksitet. Ndërsa faqja juaj rritet, ju mund të azhurnoni planin tuaj në përputhje me rrethanat.
shpejtësiServerat kanë SSD të integruara për të përmirësuar shpejtësinë. Ju gjithashtu mund të zgjidhni bazën e të dhënave tuaja në VPS ose planet e klasës së biznesit
.

rekuizitë & Cons

Le të shohim përfitimet e përgjithshme dhe të metat e InMotion.

rekuizitëCons
Planet për faqet e të gjitha madhësive me teknologji inovativeShumëllojshmëria e tyre e planeve mund të jetë e vështirë për t’u zgjedhur.
Serverë jeshilë dhe zona me shpejtësi maksimaleQendrat e të dhënave janë në dispozicion vetëm në Amerikën e Veriut; Vizitorët diku tjetër mund të mos marrin shpejtësinë më të mirë të ngarkesës.
Mbështetje e madhe dhe dokumentacion i drejtpërdrejtë.

Shko te pjesa tjetër e rishikimit.

Rreth Hosting InMotion

InMotion Hosting ka qenë në veprim që nga viti 2001, goxha foshnjëri në internet modern.

Që atëherë ata janë rritur në përmasa të mëdha, me klientët që presin 300,000 domene në serverat e tyre.

InMotion Hosting pamja e faqes në shtëpiPritja për lëvizje
pamja e faqes fillestare

Planet e ofruara

Në lëvizje ofron disa planet, mbulon:

 • Pritja e përbashkët e biznesit
 • Shitësi i shitësit
 • VPS (serverë virtualë privatë)
 • Serverë të përkushtuar
 • Pritja e menaxhuar.

Planet nuk janë më të lira, por çmimet e InMotion janë konkurruese
me kompani të tjera pritëse. Pavarësisht, në shumicën e rasteve, unë nuk mendoj se duhet të kërkoni mikpritësin më të lirë.

Pritësit më të lirë mund të ofrojnë cilësi të dobët, megjithëse nuk është gjithmonë kështu.

infrastrukturë

Me InMotion Hosting, ju merrni infrastrukturë e pjekur me disqe me shpejtësi të lartë, të dhëna të tepërta dhe rezervë automatik. Ju gjithashtu merrni mbështetje të shkëlqyeshme dhe serverë miqësorë me mjedisin.

Kush duhet ta konsiderojë mbajtjen e lëvizjes?

Në përgjithësi, unë mendoj se InMotion Hosting ofron një vlerë të madhe për koston e planeve të tyre.

Në veçanti, vlerësoj aftësia për shkallë të shpejtë, nëse është e nevojshme. Gjithmonë mund të gjeni një plan të përshtatshëm për çdo sit me madhësi që dëshironi të krijoni në InMotion Hosting.

Mbështetja e klientit të InMotion është po aq e mirë sa ju do të gjeni kudo – dhe nuk keni nevojë të paguani ndonjë tarifë shtesë për ta marrë atë. Reshtë duke siguruar që nëse dilni në një çështje, shpejt mund të merrni ndihmë.

Mos harroni të përdorni kupon tonë special të zbritjes InMotion për të marrë marrëveshjen më të mirë!

Karakteristikat e planit popullor

Këtu janë më interesantët dhe tipare të rëndësishme për mua:

 • Rezervime falas të të dhënave – Me hostet e tjerë, shpesh duhet të mbani mend të krijoni kopje rezervë me dorë ose të paguani shtesë për kopje rezervë të automatizuar. Me InMotion, kopjet rezervë janë falas dhe automatikë me ndonjë nga planet e tyre.
 • Transferim falas në internet – Me disa kushte, mbështetja e InMotion Hosting do të transferojë deri në 3 faqe në internet nga hostet e tjera për ju falas.
 • Garanci e kthimit të parave 90-ditore
  – Kjo është për gjyqin më të gjatë që do të gjesh ndonjëherë.
 • SSL falas – Shumë host akoma ngarkojnë tarifa për të shtuar një certifikatë SSL në faqet tuaja. Me InMotion, çertifikatat SSL janë falas në të gjitha planet e përbashkëta të pritjes.
 • Emri i domain falas – Një bonus i mirë i vogël. Alsoshtë gjithashtu më e lirë të rinovoni fushën tuaj pas vitit të parë sesa në shumë hoste të tjerë që ofrojnë regjistrimin e domain.

Burime të pakufizuara

Planet e përbashkëta të InMotion vijnë me hapësirën e diskut dhe “bandës së pakufizuar” të diskut.

Sigurisht, kjo nuk do të thotë që me të vërtetë merrni burime të pakufizuara.

Në terma të rregullt, do të thotë që ju të merrni burime të pakufizuara për aq kohë sa faqet tuaja nuk ndikojnë në performancën e faqeve të tjera në serverin e përbashkët.

Farë do të thotë në të vërtetë?

’Shtë një lajm i mirë / lloj i lajmeve të këqija:

 • Lajmi i mirë: InMotion Hosting kujdeset për mënyrën se si klientët përdorin llogaritë e tyre të përbashkëta. Ata nuk do t’i lejojnë klientët e tjerë të ndikojnë në faqet tuaja nëse është e mundur.
 • Lajmi i keq: Faqja juaj mund të funksionojë ngadalshme sesa pritej në periudha të caktuara të ngarkuara të ditës. Gjithashtu, nëse përdorni shumë burime, kjo do të ndikojë në shpejtësinë e ngarkimit të faqes tuaj dhe mund të bëjë që ajo të mos ngarkohet fare në disa raste.

Kjo është arsyeja pse unë nuk i pëlqej “pakufizuar” hostet e përbashkëta që ofrojnë shumë hoste. Do të duhet të jeni më të gatshëm për të përfituar sa më shumë nga kjo.

Ju duhet të monitor performanca e faqes suaj të internetit për të parë nëse është duke u hedhur. Nëse është kështu, do të doni të përmirësoni një plan më të shtrenjtë.

Email i pakufizuar

Planet e pritjes së përbashkët të InMotion
vijnë me email i pakufizuar.

Më konkretisht, kjo do të thotë që ju mund të krijoni sa më shumë kuti postare me postë elektronike ashtu siç dëshironi dhe secila prej këtyre kutive vjen me një depo të pakufizuar.

Në këtë rast, kutia “e pakufizuara” vërtet bëj thotë i pakufizuar!

Serverë të shpejtë dhe me cilësi të lartë

Fotografia e faqes pritëse të InMotion VPSPamja e Hosting e InMotion
Faqja e pritjes VPS

Shpejtësia mund të jetë më e madhe i rëndësishëm pjesë e pritjes. Nëse faqja juaj e internetit ngarkon ngadalë, ju humbni vizitorët.

Pritësit më të mirë investojnë në serverë me cilësi të lartë dhe teknologji të tjera për t’u përmirësuar sa shpejt funksionojnë faqet e klientëve të tyre. Ndjej që InMotion Hosting përshtatet mirë në këtë kategori.

Shtytës të shtetit të ngurtë

Disqet me gjendje të ngurtë (SSD) janë gati 20 herë më shpejt sesa HDD-të standarde për operacione të caktuara.

Në rastin e pritjes, ata ndihmojnë serverat të merren kërkon më shpejt dhe me besueshmëri. Ata janë veçanërisht të rëndësishëm nën ngarkesat e larta të vizitorëve.

Të gjitha planet, madje edhe planet më të lira të pritjes së biznesit të përbashkët
, përfshijnë SSD.

Garancia 99.9% e Uptime

Një pjesë e të qenit në gjendje të ngarkoni faqet shpejt për vizitorët është në gjendje t’i shfaqni ato fare, gjë që nuk mund t’i bëni nëse faqja juaj e internetit zvogëlohet.

InMotion Hosting ofron një nga më të mirat garancitë e kohës. Eshtë përshkruar në kushtet e tyre të shërbimit.

Nëse jeni në planin Pro
ose më të lartë, dhe keni një kohë më të ulët se 99.9%, do t’ju kreditoheni një muaj shërbim falas.

Doesfarë mbulon garancia?

Sidoqoftë, këtu ka disa shtypje të shkëlqyera. Faqja juaj do të zvogëlohet për mirëmbajtjen e serverit ose për shkak të një sulmi nuk llogaritet.

Garancia në thelb mbulon shërbimin bazë të pritshëm në anën e gjërave të InMotion Hosting.

Koha historike e kohës së reagimit dhe e reagimit

Ne hodhëm një vështrim në matjet për kohën e duhur në faqen tonë të internetit të provës InMotion, duke përdorur Pingdom për të parë 6 muajt e fundit. Këto të dhëna merren nga një URL e provës, kështu që ato duhet të shërbejnë vetëm si një indikacion.

 • Koha mesatare e kohës: 96.93%
 • Koha mesatare e përgjigjes në sit: 1,584 ms

Duket sikur InMotion kishte diçka që ndikoi në mënyrë drastike në kohën e tyre në Shtator 2018, gjë që sjell mesataren e tyre mjaft poshtë.

Grafiku i kohëzgjatjes për 6 muajt e funditNë lëvizje
Kohëzgjatja është përmirësuar gjatë 6 muajve të fundit.

Rënia në Times Response

Për më tepër, kohët e reagimit kanë marrë një goditje në muajt e fundit. Sa më i ulët koha e përgjigjes, aq më mirë po funksionon faqja juaj e internetit sepse ngarkon faqet më shpejt.

Grafiku i kohës së përgjigjes për 6 muajt e funditMe kohën e përgjigjes, sa më i ulët numri, aq më shpejtë ngarkohet faqja juaj.

Meqenëse InMotion ofron një garanci në kohë, ju duhet mbani gjurmët se si po funksionon faqja juaj dhe përfitoni nga garancia nëse performanca fillon të rrëshqasë.

MaxSpeed ​​Zone Technology

MaxSpeed ​​Zone është një nga InMotion unik karakteristika. “Zona me shpejtësi maksimale” është një tipar i disponueshëm VPS dhe klasa e biznesit
klientët. Kjo ju lejon zgjedh i cili duhet të përdorë bazën e të dhënave manualisht.

Ata kane 2 databazë, vendosur në të dy bregdetin lindor dhe atë perëndimor të Shtetet e Bashkuara. Kur dikush të hyjë në faqen tuaj të internetit, faqja juaj do të ngarkojë nga data më e afërt e të dhënave.

Në përgjithësi, sa më afër një vizitori të jetë një qendër e të dhënave, aq më shpejtë do të ngarkojë faqja për ta. Shtë një tipar mjaft i dobishëm nëse e dini se shumica e vizitorëve tuaj vijnë nga një zonë e veçantë.

Teknologjia “Serveri jeshil”

Mjedisi mund të mos jetë gjëja e parë që ju vjen në mendje kur zgjedh një host të uebit, por unë mendoj se është mirë të kuptoni se si duket në të vërtetë data e të dhënave të hostit tuaj.

Për një host si InMotion, të dhënat e të dhënave janë masive, me mijëra servera që konsumojnë sasi të mëdha të energjisë elektrike.

Ata kanë një prodhim të rëndësishëm karboni.

Politika eko-miqësore dhe databazë gjithnjë e gjelbër

Por InMotion Hosting është një nga hostet e pakta që ka investuar në politika dhe teknologji eko-miqësore.

Qendra e të dhënave e tyre në Los Angeles ishte databazë e gjelbër e parë. Ajo uli kostot e tyre tipike të ftohjes me rreth 70%, plus ul prodhimin e karbonit me mijëra tonë çdo vit.

Nëse dëshironi të mbështesni një kompani që përpiqet të zvogëlojë dëmin e tyre ndaj mjedisit, politikat e gjelbërta të InMotion janë një plus i madh.

Paneli i Kontrollit cPanel

Fotografia e faqes Mjetet e hostimit të InMotionPamja e Hosting e InMotion
Faqja e mjeteve

Pasi të krijoni një llogari dhe të regjistroheni për një plan, do t’ju jepet qasje në një panel llogarie.

Kjo është se si duket paneli im i llogarisë në një plan të përbashkët të pritjes:

Pamja e Panelit të Llogarive Pritëse të InMotion të Planit të Përbashkët të PritjescPanel për planin e përbashkët të pritjes së InMotion

Këtu mundeni menaxhoni certifikatat tuaja SSL dhe cilësimet e domain.

Më e rëndësishmja, ka një lidhje me cPanel, ku do të kaloni pjesën më të madhe të kohës tuaj.

Pamja kryesore e seksioneve kryesore të mbajtjes në lëvizje të cPanelPritja për lëvizje
seksione cPanel

Ndryshimet e cPanel të Hosting-it të InMotion

Ju mund të mendoni se e njihni cPanel, por ka disa ndryshime, pasi InMotion Hosting ka bërë një personalizim serioz për ta bërë më të dobishëm këtë softuer pulti..

 • Instalues ​​i butë – Ju jep një mënyrë të thjeshtë për të instaluar mbi 400 aplikacione, duke përfshirë sistemet e menaxhimit të përmbajtjes (CMS) si WordPress, Joomla dhe Magento.
 • Punë kronike – Ju lejon të krijoni skriptet që automatikisht kryejnë disa punë përsëritëse. Nëse ndonjëherë mësoni zhvillim në internet ose punësoni një zhvillues për të shtuar funksionalitetin e faqes me porosi, kjo mund të jetë e dobishme.
 • Opsione të shumta të bazës së të dhënave – Ju keni qasje në MySQL dhe PostgreSQL në cPanel tuaj.
 • Faqet e gabimit personal – Rregulloni shfaqjen e faqeve të gabimeve të faqes suaj të internetit kur diçka nuk shkon për vizitorët.
 • Hyrje në SSH – Menaxhoni skedarët e faqes tuaj përmes një linje komande, një veçori që jo shumë host pret.

Opsione të përparuara cPanel

Me pak fjalë, cPanel juaj ka gjithçka që ofrojnë hostet e tjerë në cPanels e tyre, plus opsione të përparuara që ju japin më shumë kontroll mbi faqen tuaj të internetit dhe burimet e serverit.

Nëse jeni të bindur tashmë, provoni kuponin tonë të zbritjes InMotion për të marrë marrëveshjen më të mirë!

Planet e Pritjes së InMotion

Pritja e përbashkët është më të njohurit lloji i pritjes për bizneset e vogla dhe individët, përfshirë planet e përbashkëta të pritjes, WordPress, VPS dhe planet e-commerce.

Le t’i prishim këto plane.

Ndarja e përbashkët për biznes

Pritja e përbashkët është ajo ku një ofrues i pritësit të uebit vendos shumë faqe në internet në një server të vetëm. Pse është mirë??

 • Uebfaqet e përbashkëta të pritjes të gjithë tërheqin nga i njëjti burim burimesh.
 • Për shkak se hosti mund të vendosë shumë site në një server të vetëm, ai mund të kalojë kursimet e kostos tek klientët e tij.
 • Konsumatorët, si kthim, marrin një pritje me një kosto të ulët (megjithëse mund të mos jetë ideale për faqet e internetit të trafikuar me intensitet të lartë të burimeve të trafikuara).

Tre plane të përbashkëta anash

InMotion Hosting ofron tre plane të përbashkëta të pritjes
, në seksionin e tyre të pritjes së biznesit.

Plani i nivelit më të lartë, Plani i Biznesit “Pro” vjen me burimet më të mëdha dhe tiparet e treshes.

Nisjapushtetpro
6,39 $ / muaj8,49 dollarë / muaj14.71 $ / muaj
Domain falas, burime të pakufizuara & email, suitë sigurie, SSL falasDomain falas, burime të pakufizuara & email, suitë sigurie, SSL falasDomain falas, burime të pakufizuara & email, suitë sigurie, SSL falas
2 faqe interneti6 faqe internetiUebfaqe të pakufizuara
Performanca 1XPerformanca 2XPerformanca 4X
Mbështetje standarde ndaj klientitMbështetje standarde ndaj klientitMbështetje e nivelit profesional të klientit

Përfitimi më i madh i këtyre planeve të përbashkëta të pritjes është që përfitoni nga investimi i InMotion Hosting në serverat e nivelit të lartë, siç folëm më lart.

Pamja e faqes InMotion WordPressPamja e faqes WordPress Hosting InMotion

Planet e menaxhuara të WordPress

Ndërsa mund të instaloni WordPress në çdo plan të përbashkët të pritjes, InMotion Hosting gjithashtu ofron 6 të specializuara
Planet e WordPress
.

Planet përfshijnë karakteristikat e mëposhtme:

planWP-1000WP-2000WP-3000SWP-4000SWP-5000SWP-6000S
Numri i faqeve të internetit12361020
Hapsirë ruajtjeje40GB80GB120GB160GB200GB240gb
Bandwidthi pakufizuari pakufizuari pakufizuari pakufizuari pakufizuari pakufizuar
Llogaritë e postës elektronikei pakufizuari pakufizuari pakufizuari pakufizuari pakufizuari pakufizuar
çmim$ 4.95$ 8.99$ 11.99$ 29,99$ 59,99$ 114,99

Planet më të shtrenjta mund të mbështesin më shumë vizitorë mujorë, më shumë faqe në internet dhe të kenë disa veçori shtesë të vlefshme.

Në këto plane të menaxhuara, WordPress vjen para-instaluar. Ju gjithashtu keni qasje në BoldGrid, një shtojcë për WordPress që vepron si një krijues i faqes në internet. (Ne kemi marrë më shumë në BoldGrid më poshtë.)

Optimizimi i WordPress

Ka disa karakteristika që planifikojnë këto WordPress
të ofruara që janë përshtatur posaçërisht ndaj përdoruesve të WordPress.

WordPress është e njohur për zhvilluesit sepse janë të fryrë dhe relativisht të ngadaltë. Karakteristikat e veçanta të InMotion minimizojnë ato aspekte negative të WordPress.

 • Ju konfiguroheni posaçërisht Serveri Nginx për të optimizuar performancën e WordPress.
 • InMotion siguron një mjet të menaxherit të pronarit të cache. InMotion Hosting krijoi mjetin e tyre të memorjes për të shpejtoni Faqja e WordPress performanca.

kupon pritjeje në internet

Të interesuar për InMotion?
Tani mund të kurseni deri 50% në planet e tyre të pritjes me këtë lidhje zbritje
. Do të merrni gjithashtu një garanci të kthimit të parave 90-ditore.

Planet VPS të menaxhuara

InMotion ofron Server Virtual Private (VPS) që pret për uebfaqe më të mëdha, me burime më të mëdha dhe shumë të trafikuara.

Këto plane janë menaxhuar, që do të thotë se mbështetja e InMotion ndërmerr disa prej punëve administrative të kërkuara për ta azhurnuar, duke përfshirë:

 • Instalimi i azhurnimeve dhe arnave të sigurisë për sistemin operativ
 • Përditësimi i mjeteve thelbësore si cPanel / WHM

Burimet VPS

InMotion ofron tre plane VPS
nga të cilat mund të zgjidhni:

 • VPS-1000HA-S: 4 GB RAM, depo 75 GB, 4 bandë brez TB
 • VPS-2000ha-S: 6 GB RAM, ruajtje 150 GB, bandwidth 5 TB
 • VPS-3000HA-S: 8 GB RAM, ruajtje 260 GB, 5 bandë brezash TB

Me të gjitha këto plane, do të merrni një çertifikatë falas SSL për të koduar trafikun tuaj dhe të përmirësoni renditja e motorëve të kërkimit, rezervimet automatike, dhe aftësinë për të zgjedhur qendrën tuaj të të dhënave.

Planet VPS janë me energji nga cloud, që do të thotë që ju do të shihni “praktikisht asnjë pushim”.

Planet e Pritjes së E-Tregtisë

InMotion ofron pritje të e-commerce, e cila është si planet e tyre të përbashkëta të pritjes, por këto plane vijnë me instaluesit me një klikim për platforma si:

 • Prestashop
 • WooCommerce
 • Magento
 • OpenCart

Ju mund të zgjidhni midis opsioneve të pritjes së e-tregtisë së përbashkët dhe VPS, por të dyja opsionet vijnë me një 99.9% garanci në kohë.

Pajtueshmëria SSL dhe PCI

Për ta mbajtur trafikun tuaj të sigurt, do të duhet të investoni në një certifikatë SSL. Vini re se asnjë opsion nuk është në përputhje PCI, megjithëse plani VPS nuk mund t’ju kualifikohet për pajtueshmërinë me PCI.

Prmimet në planet e e-tregtisë InMotion janë të njëjta me ato të hosteve të përbashkëta.

Ndërtuesi i faqeve të internetit Premium BoldGrid

BoldGrid është një shtojcë e ndërtuar posaçërisht për WordPress që mundëson të gjitha llojet e funksionaliteteve të personalizimit.

Në thelb, e bën më të lehtë Përshtateni dhe redaktoj faqja juaj e WordPress duke përdorur një redaktues tërheqës dhe rënie.

Intshtë intuitive të përdorni dhe kursen shumë kohë nëse rregullisht rregulloje hartimin e faqeve.

Temat BoldGrid

BoldGrid vjen me gjatë 200 tema të dizajnuara në mënyrë profesionale:

Pamja e temave të BoldGrid TematShembuj të temave të BoldGrid që mund t’i merrni përmes InMotion Hosting
.

Personalisht, unë jam i impresionuar me modelet, dhe temat ndahen në kategori për të bërë më të lehtë gjetjen e një të përshtatshme. Ju madje mund të kaloni midis tyre me pak ndikim.

Të gjitha temat e BoldGrid janë të përgjegjshme për pajisjet e lëvizshme.

Zona e vënies në skenë

BoldGrid ka një mjedis skenik gjithashtu të përfshirë.

Me fjalë të thjeshta, një version skenë i faqes tuaj është një kopje që motorët e kërkimit dhe vizitorët nuk e shohin.

Ti mundesh bëni ndryshime në të, dhe pastaj kur jeni i kënaqur me rezultatet përfundimtare, ju vendosni ato ndryshime në faqen tuaj aktuale. Nuk ka më nevojë për redaktim në panik.

Me BoldGrid, është një buton i thjeshtë radio që tregon se në cilin version të faqes tuaj për të ruajtur ndryshimet në.

BoldGrid skenë kundër përmbajtjes aktivePamja e ekranit që tregon se sa e thjeshtë është të vendosësh përmbajtje nga InMotion
Zona e vënies në skenë të BoldGrid.

SEO

Shumica e temave të BoldGrid vijnë të optimizuara për bazat e Optimizimit të Motorit të Kërkimit (SEO), duke përfshirë praktikat e mesimit mbi mesataren, faqet e faqeve XML dhe URL automatike kanonike.

Gjëra të vogla, por ato mund t’ju kursejnë kohë nga të pasurit nevojë konfiguroni shtojcat e tjera të WordPress të kujdeset për to.

Mbështetje e shkëlqyeshme e klientit

Opsione mbështetëse për lëvizje gif të animuaraDuke lëvizur poshtë për të treguar të gjithë InMotion
Mundësitë e mbështetjes së klientit

Nëse më duhej të zgjidhja një gjë për të cilën InMotion Hosting njihet, është shërbimi i klientit.

Për të filluar, disponueshmëria është aq e mirë sa merr. Atje jane katër mënyra të ndryshme për të marrë mbështetje:

 • Bisedë live
 • Email
 • telefon
 • Dorëzimi i një Bilete.

Këto mundësi janë të gjitha në dispozicion 24/7, dhe në dispozicion për klientët në çdo paketë të vetme të pritjes. Shumë host të tjerë ofrojnë vetëm mbështetjen e tyre për klientët me pagë më të lartë.

Industria që garanton garancinë e kthimit të parave 90-ditore

InMotion ofron një zemërgjerë Garanci e kthimit të parave 90-ditore
për ata që zgjedhin plane të përbashkëta, VPS dhe shitës të shitësit me një kontratë gjashtëmujore (ose më të gjatë).

Nëse anuloni brenda këtij afati, do të merrni një rimbursim të plotë të të gjitha parave të paguara, pa asnjë pyetje.

Ata me serverë të dedikuar ose me VPS ose plane të shitësit që faturohen në baza mujore kanë të drejtë për a 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map