Hivelocity në vitin 2020: Sayfarë thonë vlerësimet e klientëve të Hivelocity?

Hosting me Hivelocity
Duke ofruar një gamë të zgjidhjeve të pritjes së ndërmarrjeve, Hivelocity ju lejon të shikoni së pari serverin tuaj
vendosja përmes burimit të drejtpërdrejtë të kamerave në internet. E themeluar në vitin 2001, kompania është me seli në Tampa,
Florida ku ata kanë një qendër të dhënash N + 1.


mbështetje

Hivelocity mban një bazë të njohurive për video dhe video. Mbështetja është në dispozicion 24/7
përmes telefonit, bisedës live ose biletave të problemeve.

Features

Serverët tuaj janë vendosur në një qendër të sigurt N + 1 në Tampa, Florida.

 • 100 për qind rrjet dhe energji elektrike që nga viti 2011
 • Furnizim i pandërprerë i furnizimit me energji elektrike (UPS)
 • Kopjim me vlerë diesel prej katër ditësh
 • Deklarata mbi Standardet e Angazhimeve të Vërtetimit (SSAE) 16 në përputhje
 • Industria e Kartave të Pagesave (PCI) e çertifikuar
 • Ligji i Transportueshmërisë dhe Përgjegjshmërisë së Sigurimeve Shëndetësore (HIPAA) në përputhje
 • Monitoring Monitorimi gjatë ditës dhe rojet
 • Kartat kryesore, kodet pin dhe kamera me qark të mbyllur
 • Zbulimi dhe shtypja e zjarrit
 • Ruajtja e cloud është e disponueshme për ruajtje dhe rezervë

Serverë të përkushtuar

Ju mund të zgjidhni midis opsioneve të serverëve të shumtë për të konfiguruar atë të përsosur për ju.

 • Zgjedhja e sistemit operativ (OS)
 • Një deri në katër përpunues
 • Kujtesë deri në 128 gigabajt (GB) të dyfishtë të të dhënave (DDR) 3
 • ATA (SATA) III ose Seria e ngurtë 480 GB Serial ATA deri në 500 GB
 • Vendosja katër orëshe, përveç procesorëve kuadratë
 • Vendosja katër-ditore për procesorë kuadratë
 • Njësia qendrore e përpunimit quad, hexa, dhe okto-core Xeon (CPU)
 • upgradeable
 • 10 GB ruajtje e vetë-menaxhuar e cloud
 • Ndërfaqja e Menaxhimit të Platformës Inteligjente (IPMI)
 • Ndërfaqja e menaxhimit të serverit të emrave të domain (DNS)
 • Zbulimi i ndërhyrjes së shtresave të rrjetit
 • Mbështetje IPv6
 • Shërbime të menaxhuara plotësisht:
  • Migrimi i serverit
  • Monitorim proaktiv
  • Zbulimi dhe mbrojtja e sigurisë
  • 20 GB ruajtje në re

Colocation

Përveç sigurisë dhe veçorive fizike të qendrës së të dhënave, do të shijoni edhe premium të tjera
karakteristika me një plan kolokimi.

 • Paneli i llogarisë MyVelocity; krijoni alarme, monitoroni gjerësinë e brezit, menaxhimin e biletave, etj
 • Magazinimi i menaxhuar për kopjet rezervë, kopjimin e të dhënave dhe ruajtjen e disponueshmërisë së lartë
 • Qasje falas në Rrjetin Virtual Privat (VPN); transferoni të dhëna midis serverëve ose të dhënave
  qendra pa pagesë
 • Salla e mbledhjes për të bërë një pushim kur jeni duke punuar në serverët tuaj
 • Hapësira laboratorike për të punuar në serverë
 • Hardware në dorë
 • Optimizimi i rrjetit me gjashtë ofruesit e tranzitit të nivelit të parë

Cloud dhe Virtualization

Zgjidhni nga disa konfigurime të serverit cloud ose krijoni një zgjidhje me porosi.

 • Onapp, Proxmox, Openstack, VMWare dhe zgjidhje me porosi
 • Deri në 3 servera hiper këshillues, në varësi të konfigurimit të zgjedhur
 • Deri në 4 nyje ruajtjeje, në varësi të konfigurimit të zgjedhur
 • Një rrjet i zonës së ruajtjes, në varësi të konfigurimit të zgjedhur
 • Deri në dy nyje kontrollues, në varësi të konfigurimit të zgjedhur
 • Deri në një server të hapur, në varësi të konfigurimit të zgjedhur
 • Deri në një server rezervë, në varësi të konfigurimit të zgjedhur

rekuizitë

 • Mbështetje premium
 • Ndërton me porosi
 • Siguria më e lartë

Cons

 • Asnjë plan pritjeje buxheti
 • Asnjë ndërtues faqesh

Aktgjykimi

Hivelocity ka një qendër moderne të sigurt, moderne, e vendosur në Shtetet e Bashkuara. Të gjithë klientët marrin
mbështetje premium dhe qasje në bazën e njohurive. Ju nuk do të gjeni plane të lira, të përbashkëta të pritjes
KËTU. Asnjë ndërtues faqesh apo platforma të shpejta për bloget. Këta janë serverë seriozë të nivelit të ndërmarrjes
dhe serverat cloud. Nëse doni burime në shkallë të gjerë, opsionet e menaxhimit dhe sigurinë,
Hivelocity ndoshta ka një zgjidhje që i përshtatet nevojave tuaja.

Hivelocity Pyetjet e bëra më shpesh

 • A i pret Hivelocity Windows ose Linux shërbime?

  Ata ofrojnë si Windows dhe Linux hosting në formën e opsioneve të dedikuara, VPS dhe kolokimit.

 • A ofron Hivelocity serverat e dedikuar të menaxhuar?

  Kompania është e specializuar në serverë të përkushtuar të menaxhuar.

 • A vijnë planet e tyre të pritjes me një domain falas?

  Planet e tyre nuk përfshijnë fusha falas dhe ato nuk ofrojnë shërbime të regjistrimit të domain në faqen e tyre.

 • Whatfarë gjuhë programimi mbështet Hivelocity?

  Në varësi të faktit nëse klientët kanë zgjedhur një platformë Linux ose Windows hosting, gjuhët e programeve të disponueshme përfshijnë PHP, Perl, Ruby on Rails, ASP dhe ASP.NET.

 • A mund të ndihmojnë ata me transferimin e një siti ekzistues dhe një emri të domain?

  Po, shërbimet e tyre të migracionit janë pjesë e fushëveprimit të punës së ekipit të tyre mbështetës. Kjo përfshin transferimin e WordPress, Joomla, Drupal dhe faqet e internetit të tjera që përdorin një sistem të menaxhimit të përmbajtjes.

 • A përfshin Hivelocity ndonjë program në mënyrë që unë lehtë të krijoj një faqe në internet?

  Nuk ka ndërtues të dedikuar të faqeve. Sidoqoftë, ju mund të porosisni Softaculous për një shtesë prej 4 $ / muaj i cili do t’ju lejojë të instaloni shumë aplikacione dhe CMS të njohura si WordPress, Magento, Drupal dhe Magento.

 • A mbështet Hivelocity faqet e internetit të ecommerce?

  Uebfaqet e Ecommerce janë mbështetur në të gjitha planet e tyre pasi kompania ofron certifikata SSL, karrocat e blerjeve, dhe më shumë.

 • A ofron Hivelocity një panel kontrolli?

  Serverët e tyre të dedikuar ofrojnë një larmi panelesh kontrolli, përfshirë cPanel dhe Plesk.

 • A ofron Hivelocity mbështetje telefonike?

  Mbështetja është në dispozicion për të ndihmuar klientët 24/7 me telefon, biletë ose bisedë live. Mbështetja e klientit është në dispozicion në anglisht dhe spanjisht.

 • Ku ndodhen databazët e Hivelocity?

  Të dhënat e qendrës së kompanisë bazohen në Tampa, Florida. Selitë e tyre janë gjithashtu të vendosura atje.

 • A do të lejojë Hivelocity më shumë se një fushë për llogari?

  Konsumatorët mund të drejtojnë çdo numër faqesh nga një llogari e vetme në shumicën e planeve të tyre.

 • Sa adresa të postës elektronike lejojnë ata dhe sa ruajtje lejojnë ata për email?

  Ju keni kontroll dhe zgjedhje totale në lidhje me numrin e llogarive të postës elektronike dhe ruajtjen e përdorur.

 • A ofron Hivelocity ndonjë veçori të sigurisë?

  Qendrat e të dhënave të kompanisë vëzhgohen përreth orës për ndërhyrje, çështje dhe çështje të sigurisë si një shërbim i përfshirë. Siguria DDoS, Firewall dhe SSL përfshihen në planet standarde.

 • A do të mbështesë faqen time të internetit për Hivelocity për mua?

  Kompania ekzekuton çdo ditë kopje rezervë të Idera, këto mbahen për tridhjetë ditë. Ata zyrtarisht rekomandojnë që klientët të rezervojnë sistemet e tyre.

 • A mund të pres një faqe me imazhe të rënda në serverat e tyre? Po në lidhje me transmetimin e videos dhe audios?

  Ju mund të ndërtoni një sit të rëndë me imazhe ose të transmetoni audio dhe video në platformat e tyre pasi ato ekzekutojnë pajisje të klasit të parë dhe të keni oferta paketash që ndihmojnë në akomodimin e këtyre kërkesave.

 • Optionsfarë opsionesh pagese ofron Hivelocity?

  Një shumëllojshmëri e opsioneve të pagesave janë në dispozicion si Visa, MasterCard, transferimi i telit dhe PayPal. Planet e kontratës mujore dhe vjetore janë në dispozicion.

 • A ka Hivelocity një garanci për kthimin e parave?

  Kompania nuk ofron një garanci për kthimin e parave me shërbimet e tyre.

 • A ka Hivelocity një garanci në kohën e duhur dhe a e vlerëson atë pro-normës për joproduktive?

  Nëse ndonjë klient përvojë diçka më pak se 99.9% në kohën e duhur, një kredi do t’i shtohet llogarisë sipas kërkesës.

  Konsumatorët marrin një kredi 5% për serverin e prekur ose llogari të përbashkët për çdo orë joproduktive përtej 0.1% në muaj.

 • A ka Hivelocity në dispozicion një CDN?

  Kompania nuk ofron integrimin e Rrjetit të Dorëzimit të përmbajtjes në planet e tyre, megjithatë klientët mund të zgjedhin të sjellin një ofrues të palës së tretë dhe të përdorin shërbimet e tyre pa kufizime.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map