A mundet që ResellerClub të dorëzojë mallrat pritëse në vitin 2020? – Ne rishikojmë (me FAQ)

Contents

Verdikti ynë: # 1 për Reseller Hosting

ResellerClub
ka plane të përballueshme për sipërmarrësit që duan të ndërtojnë biznese të rishitjes së shitësve. Përkundër këtij përqendrimi, çdokush mund të regjistrohet për gamën e gjerë të paketave të ResellerClub, i cili përfshin një pritje të përbashkët.


Merrni një zbritje deri në 50% në pritjen tuaj të ResellerClub
kur klikoni ndonjë nga lidhjet speciale në këtë përmbledhje.

Pros:

 • Shumëllojshmëri të gjerë të shërbimeve të pritjes me çmime konkurruese
 • Në varësi të planit tuaj, zgjidhni nga panelet e kontrollit miqësor me përdoruesit, cPanel dhe Plesk
 • Zgjedhja e Linux ose Windows

Cons:

 • Emri i domain falas nuk përfshihet
 • Pa kopje rezervë

Mos harroni vetëm fjalën tonë për të. ResellerClub shënon 4,5 nga 5 yje në përgjithësi, bazuar në vlerësime reale nga mbi 70 klientë aktualë.

A është e drejta për ju ResellerClub?

Po kërkoni diçka specifike? Shko te pjesët tona më të njohura:

 • Rishikimi i ekspertëve – lexoni analizën tonë të plotë nga eksperti mikpritës, David Delony
 • Shqyrtimet e klientëve – shikoni se çfarë thonë klientët ResellerClub
 • Planet e hostimit – krahasoni planet dhe çmimet e hostimit të ResellerClub
 • FAQ – gjeni përgjigjet e pyetjeve më të parashtruara në lidhje me ResellerClub

ResellerClub është një ofrues web hosting me bazë në Indi. Siç sugjeron emri, përqendrimi i tij është në pritjen e shitësit.

Më poshtë, kemi një vështrim më të afërt në planet e shitësit të tij me etiketa të bardha
së bashku me shërbimet e përbashkëta, VPS dhe shërbime të tjera.

Rreth ResellerClub

ResellerClub u shërben mbi 200,000 klientëve të vendosura në 150 vende dhe menaxhon mbi 5 milion emra domenesh
.

ResellerClub aktualisht punëson 250 njerëz në mbi tetë vende. Isshtë në pronësi të Grupit Endurance International, i cili gjithashtu zotëron kompani të njohura si HostGator, BlueHost, dhe Constant Contact.

Isfarë është Reseller Hosting?

Reseller hosting hosting është një mënyrë për dikë që të blejë pritjen dhe pastaj t’i ndajë ato burime në mënyrë që ata të munden shesin pritjen e të tjerëve.

Shtë një mundësi e mirë për ata që kërkojnë të rrotullojnë një kompani të re pritëse në një buxhet ose për pronarët ekzistues të biznesit, të vegjël ose jo, të cilët dëshirojnë të shtojnë shërbime të mbajtjes së faqeve në portofolin e tyre.

Për shembull, ju mund të jeni një projektues në internet që dëshiron të shtojë mundësi që klientët të porosisin faqet e internetit të plota nga ti.

Përshtypja e parë dhe informacioni themelor

Megjithëse përqendrimi i tij është në pritjen e shitësit, Reseller Club ofron host i lirë
për përdoruesit e përgjithshëm
në të gjitha nivelet e pritjes.

Kompania synon qartë të kënaqë tregun ndërkombëtar ashtu si kanë qendrat e të dhënave në 5 vende duke përfshirë:

 1. Austin, SH.B.A.

 2. Mbretëria e Bashkuar

 3. Turqi

 4. Indi

 5. Hong Kong

Për më tepër, qëllimi për të kapur më shumë biznes ndërkombëtar është i qartë me një 24/7 çmime ndihmëse dhe të lira
të listuara në dollarë amerikanë.

Faqja Kryesore e ResellerClub

Karakteristikat e zakonshme të strehimit

Në të gjithë ofertat e tij, ResellerClub ka disa karakteristika të përbashkëta:

 • 30 ditë garanci për kthimin e parave

 • Zgjedhja e serverave

 • Qasja në SSH (rrënjë e plotë në VPS dhe planet e dedikuara të serverëve)

 • Paneli i kontrollit cPanel ose Plesk

 • Instalimet me një klik.

planet ndryshojnë në shpërndarjen e burimeve dhe tiparet premium – lexoni më tej për të mësuar më shumë.

Planet e strehimit

ResellerClub ofron host reseller, i vërtetë për emrin e tij. Ata kane të dy Linux dhe Windows që janë në dispozicion, e cila shtrihet në opsionet e tjera të kompanisë.

Në qoftë se nuk keni nevojë për një aplikacion të serverit të bazuar në Windows si Exchange ose Microsoft SQL Server, unë rekomandoj Linux sepse pothuajse e gjithë industria e pritjes funksionon mbi të.

Ndërsa emri i tyre i referohet hostimit të shitësit, nuk është oferta e tyre e vetme. Ndërmarrja duket se është duke e promovuar veten si një pritje në internet të të gjitha tregtive.

Ndarja e përbashkët

Ashtu si çdo ofrues i web hosting që vlen kripa e tij, ata kanë ndarë planet e pritjes
. Të dy planet Linux dhe Windows janë në dispozicion.

Karakteristikat e planit të përbashkët të pritjes

Të gjitha planet e përbashkëta të pritjes së programeve vijnë me hapësirë ​​të pakufizuar në disk, transferim të të dhënave dhe llogari të postës elektronike.

Një ndryshim midis tre planeve është numri i fushave që secili plan mund të mbështesë – për shembull, personal plani mbështet një domen të vetëm, ndërsa pro plani mbështet një numër të pakufizuar domenesh.

Mimet fillojnë me rreth 2.49 dollarë amerikanë
(me çmim në Indian Rupees) në muaj
, dhe ju mund të zgjidhni për të pritur faqen tuaj në SH.B.A. ose MB.

Karakteristikat e përbashkëta të hostimit të Linux

Karakteristikat e ResellerClub Linux

Linux shared hosting planet përfshijnë:

 • Zgjedhja e Ubuntu ose CentOS

 • Qendrat e të dhënave në Indi, Britani të Madhe dhe SH.B.A.

 • 30 ditë garanci për kthimin e parave

 • Hyrje në SSH

 • Mjetet e zhvillimit

  • PHP

  • piton

  • MySQL

 • Transferime të pakufizuara

 • Bandwidth i pakufizuar

 • Magazinim i pakufizuar.

Normat për planet e tyre të përbashkëta të pritjes
janë konkurrues.

Windows Hosting

Nëse vendosni një pritje të përbashkët në një server Windows, numri i fushave ju mund të mbështesni ndryshon:

 • Plani personal – fusha të vetme

 • Plan biznesi – pesë fusha

 • Plani pro
  – dhjetë fusha.

Windows vs Linux Hosting

Për shumicën e njerëzve, pritja Linux është një zgjedhje më e mirë. Shtë më i lirë (pasi Linux është një sistem operativ me burim të hapur), megjithatë ai është akoma i aftë për të trajtuar shumicën e detyrave të nevojshme nga përdoruesit.

Sidoqoftë, ka disa për të cilët hostimi i Windows është një zgjedhje më e mirë. Nëse jeni duke përdorur një pirg të teknologjisë Microsoft, Windows është opsioni për ju.

Burimet “Pafund”

Hapësira e depozitimit dhe transferimet e tyre janë të pakufizuara, ose siç është e zakonshme në industri, “e pakufizuar”. Kjo do të thotë, ato janë të pakufizuara derisa faqja juaj e internetit fillon të shohë trafiku që shkakton zvarritje në server (dhe kështu klientët e tjerë).

Në atë pikë, ata do t’ju ndërpresin ose do t’ju kërkojnë të kaloni në një plan më të përparuar
si një VPS.

Perks bukur

Megjithatë, ata kanë disa gjallërim të këndshëm. ResellerClub ofron Qasje në SSH me planin e përbashkët
, diçka që shumë kompani të tjera pritëse ofrojnë vetëm në VPS ose planet e dedikuara të serverëve.

Ata gjithashtu ofrojnë azhurnime të lehta kur rritni planin tuaj të përbashkët.

Ato ofrojnë mjete të zakonshme për të mbështetur aplikacione në internet si MySQL, Perl, PHP dhe Python.

piton

Versioni i Python është 2.6.6. Ndërsa bashkësia Python është zhvendosur në versionin 3, versioni 2 është akoma i mbështetur sepse ekzistojnë dallime thelbësore midis të dyve.

Shumë nga bibliotekat e mëdha të Python po mbështesin versionin 3, kështu atyre që kanë nevojë për Python 3 do të këshillohen që të duken diku tjetër.

ResellerClub Ndarja e Ndarë

Tipare të Tjera të Ndara Hosting

Për hostimin e Linux, ResellerClub përdor panelin e kontrollit cPanel. Për hostimin e Windows, ata ofrojnë Plesk. Por të dy panelet e kontrollit janë të shkëlqyera.

Plani themelor vetëm ju lejon të organizoni një faqe në internet, por me nivelin më të lartë, ju mund të strehoni fusha të pakufizuara.

Ata më tej ofrojnë:

 • Migrime falas në internet

 • Pritja e postës elektronike

 • Instaluesit me 1 klik.

HostGator Shitet nga ResellerClub

Jo vetëm që kompania ofron hosting shitësin e shitësit, por ato janë gjithashtu në lojë e shitjes së tyre me planet e HostGator.

Amimet e tyre plus HostGator ofron një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh mbi garancinë 30-ditore të ResellerClub
.

Ndërsa nuk ka asgjë që e bën të dallojë ResellerClub, ato kanë disa karakteristika solide të mbajtjes për një çmim shumë të arsyeshëm.

VPS Hosting

Nëse keni nevojë për një plan VPS, ata u ofrojnë atyre. Të gjitha planet e tyre VPS janë të bazuara në Linux. Ju merrni një zgjedhja e dy shpërndarjeve:

 1. Ubuntu

 2. CentOS.

Çmimeve

Përsëri, çmimet për planet VPS
janë mjaft të arsyeshme
.

Ashtu si me ofruesit e tjerë, çmimi që ju paguani varet nga sa e vyer një server virtual që dëshironi. Numri i bërthamave të CPU-së, RAM-it dhe hapësirës së ruajtjes shkojnë në të gjitha nivelet e shërbimit.

Plani më i mirë i Performancës VPS

Planet VPS të ResellerClubKëtu janë të katër nivelet e planit VPS nga ResellerClub
.

Burimet maksimale të disponueshme janë:

 • Katër bërthama CPU

 • RAM 8 GB

 • Magazinim 240 GB

 • Gjerësia e bandës 3 TB.

Ashtu si me planet e përbashkëta, ju merrni cPanel falas. Ju gjithashtu merrni hyrje e plotë në rrënjë, megjithëse kjo është një veçori standarde.

Menaxhimi i VPS

Planet VPS të ResellerClub
janë gjysmë të menaxhuara. Përditësimet e pajisjeve dhe arna janë kujdesur, por ju jeni në pranga për gjithçka tjetër.

Me shumicën e planeve të tjera të krahasueshme që ofrojnë pritje të menaxhuar, ResellerClub nuk e bën këtë. Kjo është një grevë ndaj tyre përveç nëse ju pëlqen të kryeni administrimin e sistemit.

Mbrojtja e DDoS

Për shkak se një biznes që është mjaft i madh për të pasur nevojë për një VPS ka të ngjarë të jetë mjaft i madh për të tërhequr sulme DDoS, kompani ofron mbrojtje DDoS.

Karakteristika të tjera të dukshme të sigurisë përfshijnë një Menaxher SSL dhe antivirus ClamAV.

Bluehost

Nëse dëshironi mbajtjen themelore të Bluehost VPS, është më e lirë kur blihet përmes ResellerClub.

ResellerClub gjithashtu ofron pritje nga Bluehost, e cila është një ofrues i mirë VPS në vete.

Actuallyshtë në të vërtetë pak më e lirë për të shkuar me Bluehost përmes ResellerClub për planin e tyre themelor VPS
. ResellerClub gjithashtu ka prezantuar një shtresë të katërt për ofertat VPS të Bluehost, të cilat mund të ndihmojnë peshoren në favor të ResellerClub.

WordPress Hosting

WordPress ka ardhur shumë larg prej origjinës së saj të përulur si një motor blog, duke u bërë një sistem i plotë i menaxhimit të përmbajtjes (CMS). Për shkak të popullaritetit të saj, ofruesit e pritjes së faqeve në internet po ushqehen me njerëz që duan të drejtojnë faqe me bazë WordPress.

Aktualisht, ResellerClub ofron katër plane të ndryshme të WordPress
. Ato ndryshojnë bazuar në:

 • Numri i faqeve të internetit të mbështetura

 • Numri maksimal i vizitave të lejuara në muaj

 • Alokimi i burimeve, përfshirë bërthamat e CPU, RAM dhe ruajtjen e diskut.

Të gjitha planet vijnë gjithashtu me Mjet sigurie në faqen e internetit SiteLock, rezervime të automatizuara në re dhe llogari të pakufizuara të postës elektronike.

Përditësime automatike të WordPress

Kompania kontrollon azhurnimet e saj automatike në versionet më të fundit të WordPress.

Përditësimet e WordPress - ResellerClubShtë e rëndësishme që të azhurnoni me versionet e fundit të WordPress.

ResellerClub gjithashtu cache faqet e saj në WordPress të ngarkohet shpejt.

Planifikoni nivelet

Ekzistojnë disa nivele me Plane WordPress
, si me ofertat e tjera të kompanisë, që mburren me sasi të ndryshme të:

 • Numri i bërthamave

 • RAM

 • Hapsirë ruajtjeje

 • Transferet.

Nëse keni një blog me trafik të lehtë, mund të merrni me një shkallë të ulët.

Ndërfaqja e linjës komanduese

WP-CLI gjithashtu mbështetet. Siç sugjeron emri, është një ndërfaqe në linjë komande për WordPress.

Ata gjithashtu ofrojnë Hyrje në SSH për planet e WordPress
. Kjo është një qasje interesante, pasi shumica e ofruesve lejojnë përdoruesit e WordPress të mbajnë blogjet e tyre nga paneli i kontrollit të bazuar në internet.

Asnjë garanci për kthimin e parave

Nëse shkoni me një plan të WordPress, duhet të jeni të vetëdijshëm se ResellerClub është garancia për kthimin e parave nuk zbatohet.

Duhet të përdorni një version me një klikim të instaluar të WordPress në një server cloud, nëse doni këtë garanci.

Nuk ka çertifikata SSL

Kompania nuk siguron një certifikatë SSL me planet e saj të WordPress. Ju duhet të blini certifikatën veçmas nga plani.

Me versione të reja të Chrome që shënojnë HTTP të thjeshtë (në krahasim me HTTPS) si të pasigurt, një Certifikata SSL është e domosdoshme keto dite.

Pa transferim SSL

Nëse mendoni se thjesht mund të përdorni një çertifikatë ekzistuese, gabimisht jeni gabuar. Ju duhet të gjeneroni një certifikatë nga paneli pritës i WordPress i ResellerClub.

Nevoja për të blerë një certifikatë tjetër SSL do të shtojë një shpenzim tjetër në faturën tuaj të pritjes. Ju mund të dëshironi të mendoni dy herë për një plan të WordPress nëse kjo është e rëndësishme për ju.

kupon pritjeje në internet

Të interesuar për ResellerClub?
Përdorni këtë lidhje speciale
për të marrë çmimin më të mirë të mundshëm. Mos harroni: planet e tyre vijnë me një garanci 30-ditore të kthimit të parave.

Serverë të përkushtuar

Nëse me të vërtetë dëshironi një server të dedikuar, mund ta merrni një nga ResellerClub.

ResellerClub ofron katër opsione të dedikuara të serverit nga të cilat mund të zgjidhni, me çmime duke filluar me pak se 63 dollarë në muaj
SHBA
.

Serverët e përkushtuar ResellerClub

Do ta bëni zgjedhjen tuaj bazuar në numrin e kërkuar të bërthamave të CPU-së dhe kapacitetin e burimit (përfshirë RAM-in, hapësirën e diskut, gjerësinë e bandës dhe adresat IP të dedikuara) si me planet e tjera të ResellerClub.

Mendoni dy herë: VPS mund të jetë një mundësi më e mirë

Këto ditë, VPS hosting ofron avantazhet e një serveri të dedikuar pa të gjithë, ju e dini, server i përkushtuar.

Një server harduerik duhet të fiksohet, të ketë të instaluar OS dhe softuerin, dhe nëse keni blerë më shumë server sesa keni nevojë, jeni të mbërthyer me të derisa të përfundojë kontrata.

Akoma, normat janë konkurruese
, edhe pse më e shtrenjtë se VPS. Normat rriten në varësi të faktit se sa i fuqishëm mund të merrni një server.

Qasja e Root dhe Menaxhimi i Serverit

Ashtu si me VPS, ju merrni hyrje e plotë në rrënjë. Por mbase nuk ju duhen aq shumë. Por ndryshe nga planet VPS, ResellerClub ofron vetëm serverë të dedikuar plotësisht të menaxhuar
.

ResellerClub do të kujdeset për sa vijon, ndërsa nga ju pritet të trajtoni pjesën tjetër:

 • Hardware

 • rrjet

 • instalimi dhe menaxhimi i canelit

 • Ngurtësimi i serverit.

Sistemi Operativ

Ju keni një zgjedhje të Linux ose CentOS, ashtu si bëni në planet e tyre VPS.

Nëse me të vërtetë dëshironi dhe keni nevojë për një server ku thjesht mund ta “vendosni dhe ta harroni” si një produkt infomercial dhe keni para për të shpenzuar, mund të dëshironi të merrni parasysh një server të dedikuar.

Oferta të mëtejshme të serverit të përkushtuar

Ashtu si me ofertat e tjera të kompanisë, ju merrni cPanel në serverë të dedikuar, të cilat duhet hiqni pak nga dhimbja nga menaxhimi. Ata premtojnë hyrjen e llogaritjes në rrjetin virtual (VNC) së shpejti.

Po, ata kanë një 30 ditë garanci për kthimin e parave
. (Po filloj të kuptoj një temë.)

Reseller Hosting

Pritësi i shitësit të ResellerClub planet fillojnë me $ 10,99 në muaj
, dhe aktualisht ekzistojnë katër plane të ndryshme nga të cilat mund të zgjidhni.

Mundësia më e mirë për ju varet nga sa hapësirë ​​në disk ju duhen, si dhe sa gjerësi bande doni të mbështesni.

Të gjitha planet ju lejojnë të mbani një numër të pakufizuar faqesh në internet, dhe planet R2 dhe më lart vijnë me një panel falas WHMCS për të ndihmuar në menaxhimin e llogarive tuaja të shitjes më të lehtë.

Karakteristika te tjera

Ata gjithashtu ofrojnë veçori që janë ndihmëse për mbajtjen në internet, të cilat mund të jenë të dobishme.

G Suite

ResellerClub ofron qasje në G Suite, Paketa e aplikacioneve të Google, si:

 • Gmail

 • Google Docs (Alternativa e Zyrës së Lirë)

 • Formularët Google

 • Sitet e Google (ndërtues i faqes)

 • Google Drive

 • Google Hangouts

 • Google+.

Sigurisht, ju mund t’i merrni ato falas, por nëse jeni biznes, duhet të mbani një front profesional me adresën tuaj të emailit.

Pse të mos blini nga Google?

ResellerClub thotë se nëse po blini shërbimet e tyre të tjera, mund të hyni në G Suite nga paneli i tyre i kontrollit.

Kjo mund të jetë tërheqëse nëse operoni një kompani virtuale. Ju mund të strehoni faqen tuaj të internetit dhe t’i lini punonjësit tuaj të lidhen nga i njëjti vend.

Ata gjithashtu ofroni një shërbim personal të postës elektronike.

Email

ResellerClub ofron plane individuale për mbajtjen e postës elektronike
, të cilat ju lejojnë të merrni email duke përdorur një emër domain personal (p.sh.., [Email mbrojtur]).

biznes opsioni ju merr 5 GB ruajtje, ndërsa Ndërmarrje plani ju merr 30 GB hapësirë ​​ruajtjeje, mjete bashkëpunimi dhe integrim shoqëror.

Tema

Nëse jeni duke përdorur një CMS, tiparet e tregut të temave të ResellerClub mbi 1000 tema, shtojca dhe logot për shitje
.

Temat ResellerClub

Këto janë produkte me përdorim të vetëm dhe mund të shoqërohen vetëm me një emër të vetëm në çdo kohë të caktuar.

Mjetet e sigurisë

Për të ndihmuar mbajtjen e internetit të sigurt dhe të sigurt, ResellerClub shet:

 • Mjetet rezervë

 • Certifikatat SSL

 • Suitat e sigurisë në uebfaqe që gjejnë dhe heqin malware.

Shtë e mundur që paketa e pritjes
blerja vjen me disa (ose të gjitha) këto shërbime, por nëse jo, ju mund të blini çdo send që mungon si një shtesë.

Ndërtuesi i sitit

Duhet të ndërtoni një faqe në internet? Ata kane ndërtuesi i tyre i faqes si dhe Weebly.

Ekzistojnë gjithashtu shtesa shtesë në dispozicion për faqen tuaj. ResellerClub krenohet se ndërtuesi i saj i saj miqësor për përdoruesit ju lejon të ndërtoni faqe interneti brenda pak minutash.

Ju mund të ndryshoni sa më shumë ose aq pak sa dëshironi, dhe nëse nuk keni përmbajtje të mjaftueshme për faqen tuaj, do të keni qasje në një bibliotekë të aksioneve që përmban mbi 85,000 imazhe.

Krijuesi i faqes në internet gjithashtu vjen me gjëra të tilla si integrimi i mediave sociale, funksionaliteti i blogjeve, mjetet SEO dhe integrimet themelore të e-commerce.

Siguria dhe Infrastruktura

Të gjithë të dhënat e të dhënave të ResellerClub mundësohen nga dy të veçantë Nënstacione 400 MW për të minimizuar shanset që energjia elektrike që furnizon serverët të ndërpritet plotësisht.

Për t’i mbajtur gjërat të freskëta dhe për të parandaluar dëmtimin e ujit, qendrat përdorin:

 • Sistemi i ftohjes së ujit

 • Karakteristikë e thatë

 • Sistemet e shtypjes para-veprimit të zjarrit.

HVAC është më i miri në klasë dhe hyrja në qendrën e të dhënave kontrollohet rreptësisht.

Shërbimi dhe Mbështetja

Pavarësisht se sa kohë reklamon një ofrues i web hosting, disa gjëra do të shkojnë keq. Ndoshta një server ka një përplasje të diskut. Ndoshta ju keni gishtëritur në HTML tuaj. Cilado qoftë shkaku, ju duhet të merrni përsëri faqen tuaj, pronto!

Masa më e madhe e një kompanie web hosting duhet të jetë sa mirë ju ndihmon të zgjidhni problemet tuaja.

Para se të regjistroheni në vijën me pika, duhet të shihni se sa e lehtë është të kontaktoni me ta në radhë të parë.

Opsionet e mbështetjes

ResellerClub ka një sistem standard të regjistrimit të biletave në faqen e tyre të internetit. Ata gjithashtu kanë numra telefoni në Indi, Britani të Madhe dhe SH.B.A. linjat janë të gjitha 24/7.

Një mundësi e bisedës live do të ishte edhe më e mirë. Disa njerëz thjesht nuk janë adhurues të përdorimit të telefonit. Biseda e drejtpërdrejtë është aq e zakonshme në mesin e kompanive të mbajtjes në internet sa që bëhet gati e pritur.

Njohuri baze

Ata kanë një bazë njohuri për problemet e zakonshme.

ResellerClub KnowledgebaseResellerClub
faqja mbështetëse e bën të lehtë për të lundruar.

Baza e njohurive është e kërkueshme, por gjithashtu mund të stërviteni nëpër menutë bazuar në tema. Dizajni duket të jetë pa eshtra.

Ata gjithashtu kanë materiale në dispozicion të marketingut për ri-shitësit.

Faturimi

Në SH.B.A., ResellerClub pranon:

 • Kartat e kreditit

 • Transferime teli

 • PayPal

 • WebMoney.

Megjithatë, metodat e pagesës ndryshojnë sipas vendit. Ju duhet të kontrolloni me ResellerClub për detaje.

Garancia e kthimit të parave

ResellerClub ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave
për:

 • Shared

 • VPS

 • Shërbimet e pritjes së shitësit.

Nëse anuloni brenda kësaj periudhe, do të merrni një rimbursim të plotë të të gjitha parave të paguara, më pak tarifa të paguara për produkte ose shërbime shtesë.

Pritësit alternative

Si e krahason ResellerClub me ofruesit e tjerë të pritjes?

Mund të jetë më e mira për të krahasuar ResellerClub me kompanitë, shërbimet e të cilave ai rishitet në fushat që ofruesit e pritjes së ueb janë më të interesuar për: planet e përbashkëta të pritjes
dhe VPS
.

Këtu janë tre planet tona të përbashkëta të pritjes së pritjes (përveç planit VPS të Liquid Web – më i ulti i tyre). Krahasoni tiparet e tyre themelore dhe liritë krah për krah:

HostgatorBluehostSiteGround
SSL falaspopopo
Domain falasjopojo
Bandwidthpamaturpamaturpamatur
ruajtje100 GB50 GB10 GB
Pricemimi (për muaj)$ 2.75$ 2.75$ 3.95

Hostgator

Ashtu si me ResellerClub, HostGator ofron gjerësi të bandës së pa-matur dhe transferime, megjithëse në praktikë kjo do të thotë “për sa kohë që nuk përdorni shumë burime.”

Ofron HostGator rezervë falas dhe rivendosje, ndërsa ResellerClub ofron vetëm një rezervë si një shërbim të veçantë me CodeGuard (kjo shtrihet në të gjithë gamën e kompanisë).

Bluehost

Bluehost gjithashtu ka oferta të krahasueshme VPS, por serverët e vet ResllerClub janë më i fuqishëm se planet e Bluehost. Nëse aplikacioni juaj ka më shumë kërkesa për energji të papërpunuar, kjo mund të jetë një arsye për të shkuar me to.

Planet VPS të Bluehost menaxhohen plotësisht, kështu që ju nuk duhet të menaxhoni gjithçka, për dallim nga serverat gjysmë të menaxhuar të ResellerClub.

SiteGround

SiteGround gjithashtu ofron të dyja programeve të përbashkëta dhe atë të VPS. Plani më themelor i ndërmarrjes së përbashkët i kompanisë është edhe më i lirë se sa ofertat e ResellerClub.

SiteGround është një ofrues i mirënjohur për pritjen e faqeve në internet që gjithashtu ofron mundësi të shitësit. Kompania operon në një sistem krediti, ku një kredi kushton 42 dollarë dhe ju merr një vit të presjes (blerja minimale është pesë kredi për të filluar llogarinë tuaj).

Prmimet dhe Mbështetja

Fillimi tarifat për SiteGround janë më të larta sesa me konkurrentët e saj, por kreditë tuaja nuk skadojnë kurrë, dhe ju merrni zbritje vëllimi aq më shumë kredi që blini.

Siç u përmend më herët, mbështetja është diçka që duhet ta konsideroni përtej çmimit të shërbimit. Të gjithë HostGator, Bluehost dhe SiteGround kanë mbështetje bisede live, ndërsa ResellerClub nuk është.

Edhe nëse blini një plan nga partnerë të një kompanie ResellerClub me të, linja juaj e parë është akoma mbështetja e ResellerClub.

Rrjeti i lëngshëm

Liquid Web është një ofrues i administruar i hosteve të menaxhuar që ofron një program shitje të lehtë për t’u përdorur.

Ekzistojnë VPS dhe opsione të shitësve të dedikuar të serverave, por pavarësisht se me cilën opsion zgjidhni, të gjitha vijnë bonuse si Certifikata SSL falas dhe licencat falas për WHMCS.

Likuid Web gjithashtu ju ofron zbritje të tarifave tuaja mujore bazuar në të ardhurat që sjellni brenda.

Pro dhe kundra

Si të gjithë hostët në internet, ResellerClub ka avantazhe dhe disavantazhe. Nëse është e përshtatshme për ju, varet nga nevojat tuaja.

rekuizitë

 • Garanci për kthimin e parave
  me shumicën e produkteve

 • Mbështetje profesionale, live me të gjitha nivelet e shërbimit

 • Të gjitha planet janë ndërtuar për shitje

 • Mimet janë konkurruese për planet e saj të përbashkëta, shitësin dhe VPS

 • Të dhënat e të dhënave në shtëpi me siguri të nivelit të lartë.

Cons

 • Seti tipar i kufizuar

 • Disa veçori kërkojnë të regjistroheni për të parë

 • Certifikatat e shtresave të sigurta të shtresave (SSL) kushtojnë ekstra

 • Planet e Windows hosting janë mjaft të kufizuara

 • Serverët e përkushtuar janë të shtrenjtë.

këshilla për mbajtjen në internet

Jo i sigurt?
Shikoni planet e ResellerClub. Ne kemi siguruar një zbritje të madhe për lexuesit tanë. Përdorni këtë lidhje speciale
për të marrë çmimin më të mirë të mundshëm.

përmbledhje

ResellerClub, i mbështetur nga Endurance International, ka disa oferta të lira dhe solide. Nëse mund të gjeni pa komoditete krijesa si serverët VPS të menaxhuar plotësisht ose biseda mbështetëse live, ju mund të dëshironi t’i konsideroni ato.

Disa nga tiparet që ofruesit e tjerë hedhin falas, si rezervë, mohojnë disa nga çmimet e lira të ResellerClub
. e tyre modeli i biznesit është i ngjashëm me një kompani ajrore me tarifa të ulët: çmime të lira për shërbimin pa eshtra.

Nëse kjo tingëllon si nikoqirja e duhur për ju, drejtohuni tek ResellerClub.com
tani.

ResellerClub Pyetjet e bëra më shpesh

 • Ku janë bazat e të dhënave të ResellerClub?

  ResellerClub ofron databazë në Indinë e tyre të lindjes plus SH.B.A., Mbretërinë e Bashkuar, Turqinë dhe Hong Kong. Serverët amerikanë janë të vendosur në një databazë të të dhënave Foundry në Austin, Texas. Kompania nuk specifikon saktësisht se ku janë vendosur të dhënat e tyre të tjera.

 • Versionshtë versioni i ResellerClub i aksioneve ose porosi i cPanel?

  Paneli i kontrollit cPanel është një mjet që ju lejon të menaxhoni gjithçka që lidhet me llogarinë tuaj të mbajtjes në internet, përfshirë menaxhimin e llogarisë / faturimit, kontrollimin e alokimit dhe përdorimit të burimeve tuaja, rrotullimin e llogarive të reja të postës elektronike, transferimin e skedarëve të faqes në internet, dhe më shumë. Disa hoste rregullojnë cPanel për klientët e tyre, por ResellerHost përfshin versionin e aksioneve në planet e tij të hostimit.

 • Featuresfarë veçorish sigurie ofron Reseller Club?

  Në planet e tyre të përbashkëta, ata ofrojnë mbrojtje të linjës lidhëse, “mbrojtje nga lehja” dhe antivirus të ClamAV.

  Përveç mbajtjes së uebfaqeve në serverë të vendosur në qendrat e të dhënave të mbrojtura nga kërcënimet njerëzore dhe elementare, ResellerHost ofron mjete automatike të kopjimit të të dhënave, zbulimin e malware dhe mjetet e heqjes, dhe çertifikatat SSL për të mbrojtur transferimin e të dhënave tuaja në / nga vizitorët tuaj.

 • Cilat plane të ResellerClub nuk janë të përfshira në garancinë e kthimit të parave?

  Nuk ka garanci për kthimin e parave për serverët e dedikuar. Të gjitha llojet e tjera të planeve të pritjes vijnë me një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

 • Bëni ndonjë plan ResellerClub të vijë me një domain falas?

  Për dallim nga shumë ofrues të tjerë të mbajtjes së faqes në internet, ResellerClub nuk përfshin emra falas të domain me paketat e tij të hostimit.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map