A është Rebel.com Një Solid i ngurtë i biznesit të mesëm të vogël në vitin 2020?

Disclosure: Mbështetja juaj ju ndihmon të mbani sitin në punë! Ne fitojmë një tarifë referimi për disa nga shërbimet që rekomandojmë në këtë faqe.


Regjistri i regjistrave të domainit dhe regjistruesi i domainit Rebel.com
është marrëveshje e vërtetë në tregun gjithnjë në rritje të opsioneve të pritjes.

Ofrojnë një gamë të gjerë të planeve dhe krenohen me ofrimin e një shërbimi të shkëlqyer ndaj klientit.

Uebfaqja e tyre është e rregullt, kopja është e pastër dhe imazhet janë me cilësi të lartë. Faqet dhe informacionet janë paraqitur mirë, dhe ato nxjerrin në pah ato vlerat e ekipit dhe kompanisë në të gjithë sitin.

Në përshtypjen e parë ata kanë shumë plane pritëse por jo shumëllojshmëri e mjaftueshme. Asnjë plan pritjeje nuk qëndron si veçanërisht i lartë apo i përshtatshëm për bizneset e nivelit të ndërmarrjeve .

Historia e Rebel.com Hosting

Historia e Rebel.com është e vështirë të fshihet. Në faqen e tyre të internetit thuhet se ishin themeluar në vitin 2006, kështu që ata nuk janë të rinj në fushë.

Faqja e tyre Wiki thotë se më parë ishin njohur si Domain at Cost, por ajo kompani është akoma aktive, dhe unë nuk mund të gjej ndonjë referencë tjetër për emrin e mëparshëm.

Sot, Rebel.com është në pronësi të kompanisë Momentous, e cila zotëron Rebel.com, Rebel.ca, Internic.ca, dhe, mjaft interesante, markë jogurti të ngrirë Turkberry.

siguria e rebelëve

siguri

Rebel.com pretendon të ofrojë siguri të fortë, por a ato në të vërtetë? Këtu është ajo për të cilën duhet të dini Siguria e Rebel.com.

Heqja e Malware nga Rebel.com
Rebelët ofrojnë një shërbim zbulimi, parandalimi dhe heqjeje të malware me planet e tyre.

Baza e të dhënave dhe siguria e harduerit

Në vjeshtën e vitit 2018 kompania deklaroi se ata kishin emigruar të gjithë serverët e tyre në bazat e të dhënave në Amazon. Ata përmendën një gamë më të gjerë të opsioneve të personalizimit dhe aftësive të rikuperimit të katastrofës.

Rebel.com
tani përdor 12 qendra të të dhënave në Amazon.

Vendndodhjet përfshijnë:

 • Kanadë
 • SHBA
 • Irlandë
 • Britani e Madhe
 • Gjermani
 • Singapore
 • Australi

Karakteristikat e serverit

Karakteristikat e dukshme të serverit përfshijnë:

 • Furnizime me energji të pavarur të dyfishtë
 • Gjeneratorë të energjisë emergjente
 • Përdorimi i SSD (disqet me gjendje të ngurtë)

backups

Rebel.com ofron ups automatike për të gjitha planet e pritjes që zhvillohen çdo natë.

siguria e rebelëve

Certifikata SSL

Zgjidhni nga katër çertifikata të ndryshme SSL, duke filluar nga 18 dollarë në vit.

Planet variojnë nga AlphaSSL, i cili ka për qëllim bizneset e vogla, deri në ExtendedSSL për vendet me siguri të lartë.

Garancia 99.9% e Uptime

Rebel.com ofron një 99.9% garanci në kohë, që është në fundin e lartë të standardit të industrisë. Ata nuk duket të ofrojnë ndonjë rimbursim për kohën e zgjatjes, gjë që është e pazakontë.

llojet e rebelimit të pritjes

Llojet e strehimit & planet

Ky host ofron një gamë të madhe paketash. Le të shohim secilin dhe të shohim se si ato japin vlera dhe shumëllojshmëri të tipareve.

Hosting me Kontroll të plotë (cPanel Hosting)

Nëse keni nevojë për maksimum kontrollojnë dhe kanë aftësi koduese, ky plan mund të jetë i duhuri për ju. Plani i kontrollit të kontrollit të plotë të Rebel.com ofron:

 1. Pritja për 5 faqe interneti dhe 5 nënfusha
 2. Hapësirë ​​e pakufizuar në disk & Bandwidth
 3. Migrim falas i pritjes
 4. Opsioni për të zgjedhur vendndodhjen e serverit tuaj
 5. Paneli i kontrollit Plesk Onyx
 6. Deri në 100 email
 7. Rezervime automatike ditore
 8. Mbrojtje brutale e forcës
 9. 1-klikoni në instalimin e WordPress

Plani i kontrollit të plotë të kontrollit cPanel fillon në 2,00 dollarë në muaj për vitin e parë dhe 11,00 dollarë / muaj pas kësaj.

faqe rebele rebeleRebel periodikisht drejton promovime. Kontrolloni faqen kryesore të tyre të mbajtjes në internet për këto.

Pritja e biznesit

Ky plan është një mundësi e mirë për faqet e tregtisë elektronike, botimet e trafikut të lartë dhe faqet e internetit të tjera me burime të mëdha. Isshtë në thelb i përbashkët hosting, i quajtur vetëm ndryshe.

Nëse keni nevojë për një plan që do rriten me ty, ky është një pretendent i mirë.

Me këtë plan ju merrni:

 • Uebfaqe të pakufizuara, adresa të postës elektronike, bazat e të dhënave, nënfushat dhe adresat e postës elektronike
 • Hapësirë ​​në disk 60 GB
 • Migrim falas i hostit
 • Mbështetje falas 24/7
 • Karakteristikat shtesë të sigurisë
 • Paneli i kontrollit Plesk me qasje të koduar
 • Instalues ​​i aplikacioneve për 200+ aplikime
 • Instalimi me një klikim i WordPress-it

Planet e biznesit kanë një çmimi i rinovimit prej 25,00 $ / muaj.

Hosting i grupuar

Kjo është opsioni më i mirë për një uebfaqe të vetme, të thjeshtë.

Ekzistojnë tre pako të ndryshme bazuar në numrin e llogarive të postës elektronike, sasinë e hapësirës në disk dhe kufijtë e transferimit të të dhënave.

Të gjitha planet vijnë me:

 • cPanel
 • Qasje në bazën e të dhënave
 • 1 klikoni në instalimin e shumë CMS-ve, përfshirë WordPress-in
 • Migrim falas i pritjes
 • Vendosja falas e asistuar
 • Mbështetje falas për klientët

Planet e grumbulluara të pritjes shkojnë nga 1.50 $ / muaj në 9,00 $ / muaj.

Menaxhuar WordPress Hosting

Për përdoruesit e WordPress që duan të jenë në gjendje të lirë kur bëhet fjalë për pritjen, ky plan Rebel.com është një mundësi e fortë.

Karakteristikat përfshijnë:

 • Pritja për një faqe në internet
 • Magazinim 20 GB SSD
 • Le të Encrypt Certifikatën SSL
 • 100 adresa emaili
 • Trafik i pakufizuar
 • Kopje rezervë automatike
 • Heqja e malware
 • Migrim falas i pritjes
 • 100-të tema WP falas
 • Paneli i kontrollit Plesk

Planet e menaxhuara të WordPress janë me vlerë të mirë 4.80 dollarë në muaj për vitin e parë dhe 16,00 $ / muaj pas rinovimeve.

kryengritës menaxhuar wordpress

VPS Hosting

Nëse keni nevojë për pak më shumë siguri por jo edhe një server i përkushtuar, merrni parasysh VPS hosting.

rebel
ofertat katër plane VPS bazuar në numrin e faqeve të internetit (nga 10 në të pakufizuar) dhe sasinë e ruajtjes.

Të gjitha planet e VPS përfshijnë:

 • Aftësia për shërbime me etiketa të bardha
 • Menaxher i përkushtuar VPS
 • Serveri SSD
 • Paneli i kontrollit Plesk Onyx
 • Serverat kanadezë
 • Qasje e plotë me rrënjë
 • Centos 7 para-instaluar

Siç pritej, planet VPS janë më të kushtueshme me planin më të lirë me 30.50 $ / muaj dhe plani i nivelit të lartë me 200,00 dollarë në muaj.

Vini re se këto janë çmime të rinovimit dhe planet e vitit të parë kanë një zbritje të aplikuar për ta.

Ndërtues i faqes së internetit me ndërtuesin Weebly

Partnerë të Rebel.com me ndërtuesin e faqes Weebly për të ofruar katër pako të ndryshme për ndërtues faqesh, nga falas deri në 90 dollarë në vit për vitin e parë.

Vini re se çmimi është një çmim hyrës, i cili rinovon me 359.88 dollarë në vit.

Nuk është saktësisht i lirë.

Rebel reklamon se mund të kesh një faqe në internet “brenda pak minutash” duke përdorur ndërtuesin e saj DIY.

Karakteristikat Weebly Me Rebel.com

Karakteristikat ndryshojnë në bazë të planit që ju zgjidhni, por mund të përfshijnë:

 • Qasja te ndërtuesi i drag and drop i lehtë për t’u përdorur Weebly.
 • Aftësia për të krijuar një dyqan në internet (planet Pro dhe Business)
 • Aftësia për të shtuar skedarë video dhe audio (planet Pro dhe Biznesi)
 • Certifikatë SSL (vetëm plan biznesi)
 • Karakteristikat e SEO (të gjitha planet)
 • Temat e gatshme për celular (të gjitha planet)

Prmimi i planit është vetëm pak më i shtrenjtë se pritja nga Weebly, me përfitim i shtuar i mbështetjes së klientit Rebel.com, i cili është i nivelit të lartë.

Hosting në E-Tregti

Disa pako ofrojnë mundësi të tregtisë elektronike, kështu që kjo duket më shumë si një faqe ulëse për të theksuar atë aftësi sesa në ofertën e vërtetë të veçantë.

Ende ka tre pako për të zgjedhur, bazuar në tiparet që ju kërkoni.

Të gjitha paketat ofrojnë:

 • Opsione fleksibël të shitjes
 • Llogaritjet e automatizuara të taksave bazuar në vendndodhje
 • Funksionaliteti i thjeshtë i sigurt i shportave të blerjeve
 • Mbi 60 shabllone (mundësuar nga Weebly)
 • Integrimi i aplikacionit
 • Certifikatë SSL

tipare rebele

Karakteristikat kryesore dhe shtesa Rebel.com

Me kaq shumë plane të ndryshme të pritjes (shumë prej tyre kopjuar), mund të jetë e vështirë të kuptosh se cilat tipare kanë më shumë rëndësi.

Këtu janë disa fusha ku Rebel.com shkëlqen vërtet.

Regjistruesi i Domainit dhe Transferet

Rebel.com
ofron një gamë të gjerë të fushave të nivelit të lartë si:

 • .com
 • .ca
 • .bashkë
 • .biznes
 • .kompani
 • .org
 • .neto
 • .agjenci
 • .media
 • .merret
 • .dashuria
 • .shkëmbinj
 • .art
 • .blog
 • .dizajni

Ata gjithashtu ofrojnë .ca për kompanitë kanadeze që kërkojnë një fushë lokale.

Nëse keni nevojë të transferoni faqen tuaj, ekipi i Rebel.com do të kujdeset për të për ju. Ata krenohen me kohën e shpejtë të përgjigjes dhe mbështetjen 24/7, kështu që nuk do të të lënë të varur.

Paneli i kontrollit

Opsionet e panelit të kontrollit ndryshojnë në bazë të planit, por shumica e tyre planet më të larta ofrojnë Plesk, i cili ofron një ndërfaqe të pastër dhe është miqësore për përdoruesit.

Planet fundore të ulëta, duke përfshirë hostimin e grumbulluar, ofrojnë cPanel, i cili është i njohur dhe opsioni i panelit të kontrollit të mirënjohur.

Nëse keni një preferencë, lehtë mund të zgjidhni një plan pritës që ofron paneli juaj i preferuar i kontrollit.

Hosting me Email

Shumica e planeve të tyre të pritjes vijnë me një lejimi bujar i postës elektronike, por gjithashtu mund të zgjidhni të presin vetëm emailin tuaj për 0,99 në muaj.

Ata ofrojnë për t’ju ndihmuar të përcillni emailin tuaj dhe t’ju ndihmojnë të vendosni.

Migrimi i sitit

Nëse keni nevojë për të lëvizur faqen tuaj ose domenin tuaj, Rebel.com ju ka mbuluar –falas.

Ata kanë një Ekipi i dedikuar në vend dhe specialistë pritës të migracionit gati për të gërmuar brenda.

Ekipi do të bëjë të gjithë punën dhe madje do ta provojë atë për t’u siguruar që gjithçka është e mirë.

Faturimi dhe pagesa

Rebel.com pranon pagesa në monedha Kanadeze, USD, ose Australiane. Konsumatorët mund të zgjedhin të paguajnë me:

 • Kartë debiti
 • Kartë Krediti
 • PayPal

E gjithë kjo është shumë standarde, ka pa tarifa apo tarifa befasie.

Ajo që qëndron në të vërtetë është sa është transparent çmimi, përfshirë faktin që ju merrni një zbritje të konsiderueshme për vitin e parë të pritjes. Disa hoste përpiqen të fshehin kostot e rinovimit, kështu që kjo është freskuese.

mbështetja e klientit

Ndihma për klientët

Rebel.com kontrollon mbështetjen e saj të klientit si një nivel i lartë dhe ata vërtet flasin bisedën dhe ecin në këmbë.

Disa oferta (të tilla si migracioni në sit dhe mbajtja e VPS) madje kanë ekipe të dedikuara të personelit mbështetës.

Mbështetja përfshin:

 • Mbështetje 24/7 me email dhe telefon
 • Biseda live M-F nga 9-5
 • Koha të shkurtra të pritjes
 • Një bazë e thelluar e njohurive e ndarë sipas temave
 • Një seksion FAQ i lehtë për t’u përdorur
 • Komuniteti rebel

Burimet e ndihmës së komunitetit ju lejojnë të bëni pyetje dhe të bëni rrjet me klientët e tjerë Rebel.

A ofron Rebel.com një garanci për kthimin e parave?

Disa nga planet më të larta të pritjes së pritjes ofrojnë një Garancia e kthimit të parave 30-ditore, por planet për strehimin e biznesit në fund të ulët jo. Kostot e domenit nuk kthehen.

Pro dhe kundra

A është Rebel.com zgjidhja më e mirë për ju? Me të vërtetë varet nga nevojat tuaja.

Këtu janë disa pikat e forta dhe të meta për t’u marrë parasysh.

rekuizitë

 • Mbështetje fantastike e klientit
 • Free site ose transferim domain
 • Mimi transparent
 • Një gamë e gjerë e planeve të pritjes
 • Kultura e kompanisë kushtuar njerëzve dhe marrëdhënieve

Cons

 • Numri i planeve të pritjes mund të jetë dërrmuese, veçanërisht pasi shumica duket se janë shumë të ngjashme
 • Asnjë ofertë e vërtetë e ndërmarrjeve, megjithëse ato ofrojnë disa plane me energji më të lartë.
 • Asnjë mundësi e dedikuar për strehimin.
 • Opsionet e tregtisë mundësohen nga Weebly, i cili mund të mos jetë i mjaftueshëm për site shumë më të mëdha.

alternativa rebele

alternativat

Nuk jam i sigurt nëse Rebel.com ka të drejtë për ju?

Shqyrtoni alternativat e mëposhtme – disa të ngjashme dhe të tjerë që ndryshojnë në llojin e shërbimit. Krahasimi i mëposhtëm merr parasysh planet më themelore të përbashkëta dhe ato që ato ofrojnë:

Rebel.comBluehostHostgatorPritja për lëvizje
Bandwidth5 GBunlunlunl
ruajtje1 GB50 GB100 GBunl
Domain falaspopopopo
SSL falasjopopopo
CDN falasjopojojo
çmim$ 1.50 / mo$ 2.95 / mo$ 2.75 / mo$ 6.39 / mo

Bluehost

Një nga vetëm tre hostet e rekomanduar nga WordPress. Bluehost ofron më shumë aftësi për tregtinë elektronike, mbështetje fantastike dhe kohë më të lartë se Rebel.com.

Hostgator

Nëse jeni duke kërkuar për një mundësi më e përballueshme për një sit më të vogël, HostGator është një pretendent i fortë.

HostGator ka qenë rreth e rrotull që nga vitet ’90 si një kompani e themeluar, kështu që besueshmëria duhet të pritet.

Pritja për lëvizje

Nëse keni nevojë për pak më shumë sesa ajo që duhet të ofrojë Rebel.com, merrni parasysh InMotion. Ata ofrojnë:

 • Pritja e përkushtuar
 • VPS
 • Shitësi i shitësit
 • Pritja e menaxhuar

Pyetjet e bëra më shpesh Rebel.com

 • A ofron Rebel plane të lira?

  Po, paketa më e vogël Weebly / Rebel është falas. Ju mund të ndërtoni dhe strehoni një sit me 1 faqe.

 • A e rimburson Rebel një pjesë të kostos së pritjes për kohë të zgjatur?

  Ata nuk duket. Edhe duke gërmuar në terma dhe shërbim, ne nuk ishim në gjendje të gjenim ndonjë model kredie për rimbursim ose llogari për kohën e zgjatur.

 • A mund të ndërtoj një sit të tregtisë elektronike në Rebel.com?

  Absolutisht. Ata ofrojnë disa pako të tregtisë elektronike. Por, tiparet janë pak të kufizuara. Nëse po kërkoni të shisni mijëra produkte, mund t’ju shërbehet më mirë për të shkuar me një host të specializuar në dyqanet në internet.

përmbledhje rebele

përfundim

Nëse jeni duke kërkuar të presë një biznes i vogël deri mesatar, rebel
bën prerjen. Nëse jeni duke kërkuar për një host të tregtisë elektronike të ndërmarrjes, ato bien pak më shumë.

Në një det të ushtrive, përkushtimi i Rebel.com për njerëzit, kulturën e tyre dhe klientët e tyre me të vërtetë dallohet, edhe nëse janë pak lirë në freebies.

Ata mburren për shërbimin e tyre, dhe një pjesë e vogël e vlerësimeve të klientëve tregojnë se ata ofrojnë. I porsaardhuri ka krijuar një përshtypje e fortë e parë si një host në internet në kërkim të guximshëm.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map