000WebHost: Me të vërtetë Free Web Hosting … Por, cilat janë dobësitë? Ne zbuluam

Verdikti ynë: # 1 për Hosting Falas të pasur me Feature

000webhost siguron një pritje të lirë që vjen me një seri karakteristikash mbresëlënëse, si një krijues i faqeve të internetit me përdorim të thjeshtë, mbështetje për WordPress dhe reklama zero në faqen tuaj. Plani premium i pritjes (i paguar) i krenimit ka më shumë hapësirë ​​në disk dhe një domen të lirë.


Kur klikoni ndonjë prej lidhjeve speciale të zbritjes në këtë përmbledhje, merrni kursime masive në një paketë premium 000webhost.

Pros:

 • Shërbimet falas të pritjes vijnë me një seri të pasurive tipare
 • Menaxhoni llogarinë tuaj lehtësisht me panelin kontrollues cPanel intuitiv
 • Edhe planet e nivelit të hyrjes mbështesin PHP dhe MySQL

Cons:

 • Asnjë llogari me email me planin falas
 • Mbështetje e kufizuar teknologjike

000webhost shënon 3.5 nga 5 yje dhe klientët e kanë vlerësuar këtë host shumë për cilësi, veçori dhe vlera.

A është e drejtë 000webhost për faqen tuaj te internetit?

Dëshironi të lexoni diçka specifike? Shko te pjesët më të njohura:

 • Shqyrtimi i ekspertëve – lexoni analizën tonë të plotë nga specialisti i pritjes, Gary McGath
 • Shqyrtimet e klientëve – shikoni se çfarë duhet të thonë klientët aktualë të faqes
 • Planet – shikoni cilat janë ndryshimet midis planeve të lira dhe primitive
 • FAQ – gjeni përgjigje për pyetjet më të zakonshme rreth 000webhost

Isfarë është 000webosting?

Nëse dëshironi plotësisht falas web hosting, zakonisht duhet të jetosh me reklama në faqen tënde.

Megjithatë, me 000webhost, ju mund të merrni një sit i cili nuk ju kushton asgjë dhe nuk do të keni reklama shtuar nga pritësi.

Ka kufij në atë që merrni, natyrisht, por është një mënyrë e zbatueshme për të krijuar një sit për një individ, klub ose biznes të vogël. Ti mundesh madje vendosni reklamat tuaja në faqen tuaj.

Karakteristikat e planit falas

Kur regjistroheni për një llogari falas, mund të krijoni një sit duke përdorur:

 • 000WebHost’s “Easy Builder Uebfaqeve”
 • WordPress
 • Ose duke ngarkuar drejtpërdrejt skedarë në internet.

Ky është një gamë mbresëlënëse e opsioneve për një sit falas. Vizitoni faqen 000webhost për të parë të gjitha tiparet.

Ju merrni 1 GB hapësirë ​​në disk dhe Gjerësia e bandës prej 10 GB, e cila duhet të jetë në rregull për sa kohë që nuk keni shumë skedarë të mëdhenj të imazheve.

Faqja fillestare 000bbostVizitoni 000bbost për të parë planet falas dhe të paguara.

Disa nga tiparet përfshijnë:

 1. Hapësirë ​​disku 1 GB
 2. Gjerësia e bandës prej 10 GB
 3. Free Domain Hosting
 4. Mbështetje për Hosting të WordPress
 5. Paneli i Kontrollit cPanel
 6. Ndërtues falas i faqes në internet
 7. PHP dhe MySQL

PHP dhe MySQL

Një nga karakteristikat më mbresëlënëse është se mund të vraponi PHP dhe MySQL nga një llogari falas.

Kjo ju mundëson të përdorni një Sistem të Menaxhimit të Përmbajtjes (CMS) si WordPress, gjë që është e shkëlqyeshme për fillestarët. (Shumë platforma të njohura të faqes në internet – ose “sisteme të menaxhimit të përmbajtjes” – janë shkruar në PHP dhe MySQL.)

Paneli i kontrollit

Përdoruesit mund menaxhojnë faqet e tyre të internetit përmes panelit të kontrollit me porosi. Ai lejon menaxhimin e bazave të të dhënave, postës elektronike, skedarëve, rezervave dhe llogarive FTP përmes një faqe në internet.

Kjo është gjithashtu aty ku do të gjeni mjetet për të krijuar një faqe interneti të re. Nuk kërkohet njohuri teknike.

Skedarët rezervohen automatikisht çdo muaj, duke dhënë mbrojtje minimale, por ju mund të iniconi kopje rezervë të faqes në internet dhe bazave të të dhënave nga paneli i kontrollit.

Ndërtues i thjeshtë i faqes në internet

Ndërtuesi i thjeshtë i faqes në internet është zgjedhja më e thjeshtë për dikë pa njohuri teknike.

Klikoni në butonin e kuq “Regjistrohu falas” në faqen kryesore të hostit për ta provuar ndërtuesin.

Shënim: Pasi të identifikoheni për të përdorur ndërtuesin e faqes, do të dërgoheni në një faqe interneti të quajtur zyro.com. Nuk ka asnjë shpjegim kur jeni ridrejtuar larg nga faqja e internetit 000WebHost, por fusha e zyro.com është e ligjshme.

faqen zyroPasi të regjistroheni falas, do të ridrejtoheni nga 000 ne në këtë sit.

Si të përdorni ndërtuesin e thjeshtë të faqes në internet

Ju filloni duke zgjedhur një shabllon, i cili është një model i paracaktuar i faqes në internet.

Atëherë do të redaktoni “blloqet e ndërtimit” të faqes tuaj, të quajtur komponentë. Ju mund t’i modifikoni këto për të rregulluar se si duken.

Kanali 000WebHost YouTube ka 3 mësime video.

Ju mund të tërhiqni ikona për “tekst”, “foto”, “YouTube” dhe kështu me radhë, në faqe dhe pastaj t’i shtoni përmbajtje atyre.

Modeli ofron faqe standarde, dhe ju mund të shtoni më shumë ose fshini ato ekzistuese.

CSS dhe Styling

Derisa nuk kërkohet njohuri teknike, dikush që i kupton konceptet e CSS do të ketë një kohë më të lehtë për të. (CSS, ose Sheets Cascading Style, janë udhëzime, në kod, që rregullojnë stilin vizual të faqeve në internet.)

Për shembull, ju nuk mund të ndryshojë drejtpërdrejt fontin, madhësinë dhe ngjyrën e një objekti teksti. Ju duhet të zgjidhni një stil për të dhe pastaj të modifikoni stilin, duke përdorur artikullin më pak se të dukshëm “Redakto stilet” në fund të menusë. Duket se nuk ka asnjë mënyrë për të shtuar disa nga stilet e disponueshme.

Stilet mund të kenë paraqitje të ndryshme për klasa të ndryshme të pajisjeve, duke e bërë më të lehtë krijimin e një siti miqësor me celularin. Ti mundesh madje shtoni HTML të papërpunuara në një panel, kështu që ka mundësi për ata që dinë të kodojnë.

Sjellja e pazakontë brenda ndërtuesit të thjeshtë të faqes në internet

Atje jane disa çudira. Lidhjet janë drejtpërdrejt në redaktues dhe klikimi i tyre rastësisht mund t’ju largojë nga faqja që jeni duke redaktuar.

Typos në panelin redaktues prish nga përshtypja e përgjithshme. Për shembull, dialogu “Properties” ka një mundësi për “Trego në një faqe të veçantë”, dhe një etiketë përmend “butonat standarde”.

Vazhdon më poshtë vlerësimet e përdoruesve.

Instalimi i WordPress

Accountdo llogari falas vjen me një Paneli i kontrollit, e cila ju lejon të redaktoni faqen tuaj pa shumë njohuri teknike.

Whereshtë aty ku do të:

 • Menaxhoni domenet
 • Shikoni nivelet e trafikut
 • Shihni sa hapësirë ​​po përdor faqja juaj
 • Instaloni WordPress në mënyrë që të krijoni një faqe të re të WordPress.

demo cpanel

Ju gjithashtu lehtë mund të krijoni faqe duke përdorur si Drupal, Joomla dhe platforma të tjera të njohura.

Nuk kërkohet ekspertizë teknike

Ju nuk duhet të dini se si për të vendosur bazat e të dhënave ose transferimin e skedarëve vetë për të ngritur dhe funksionuar një sit.

Pasi të instalohet WordPress, mund të shtoni zgjedhjen tuaj temat, shtojcat dhe widget.

Ata që janë të prirur teknikisht, do të duan të dinë se:

 • Lejohen llogari falas dy baza të të dhënave, pa kufizime të madhësisë.
 • Menaxhimi i bazës së të dhënave me phpMyAdmin është i përfshirë.
 • Ju mund të përdorni PHP për të dërguar email automatikisht.

Kufizimet e WordPress-it

Kufizimi i vetëm i vërtetë me të cilin përballeni me WordPress në një llogari falas është një kufizim i mundshëm i hapësirës.

Ju keni vetëm 1 GB hapësirë ​​në disk, e cila është e mjaftueshme për një sit të vogël falas, por nëse publikoni shumë faqe ose postime me imazhe të mëdha, mund të arrini shpejt atë kapak.

kupon pritjeje në internet

Po kërkoni një host të fuqishëm me kosto të ulët?
Planet me karakteristika të plotë të Hostinger ofrojnë shpejtësi të shpejtë të ngarkimit. Tani mund të kurseni deri në 87% në planet e Hostinger duke përdorur këtë lidhje speciale zbritje
.

Mbështetje teknike dhe shërbim ndaj klientit

Ndërsa 000webhost nuk ka ofrojnë mbështetje për përdoruesit e lirë, i lejon ata të postojnë pyetje në një forum ku përdoruesit e tjerë mund të japin përgjigje të dobishme.

Forumi i Komunitetit

Ju mund të kërkoni në forum për të parë nëse ka tashmë një përgjigje për pyetjen tuaj.

Cilësia e përgjigjeve të forumit do të ndryshojë. Diskutimet më të vjetra mund të mos pasqyrojnë grupin aktual të tipareve të krijuesit të faqes. Megjithatë, forumi është i mirë vendi për të filluar.

Falas vs Premium Hosting: Cili është ndryshimi?

Ndërsa jeni duke punuar në faqen tuaj falas, do të shihni shumë kujtime që mund të merrni më shumë me një llogari të paguar.

Faqja është e sinqertë për kufizimet e shërbimit të saj falas.

Planet dhe kontributet e paguara janë ato që bëjnë vendet e lira të mundshme.

Edhe çfarë janë ndryshimet kryesore dhe a ia vlejnë paraja?

Karakteristikat e planit të paguar

Planet e paguara – të ofruara përmes ndërmarrjes mëmë Hostinger – janë akoma plane të përbashkëta pritëse, por me të mëdha karakteristika shtesë:

 • 10 herë më shumë hapësirë ​​në disk (le të ruani më shumë skedarë dhe të krijoni uebfaqe më të mëdha).
 • 10 herë më shumë bandwidth (mbështet më shumë vizitorë). Plani më i paguar ofron bandwidth “të pakufizuar”.
 • Më shumë skriptet e instaluesve të automjeteve (plani i paguar mbështet CMS të tjerë përveç WordPress si Joomla dhe Drupal).
 • Kopje rezervë të të dhënave javore
 • Qasja në një llogari emaili.
 • Mbështetje 24/7.
 • Domain falas (në planin më të paguar, i cili është akoma i lirë).
 • Certifikatat private SSL janë në dispozicion me llogari të paguara.

Kufizimet e Planit Falas

Kur nuk paguani asgjë, nuk prisni gjithçka. Megjithatë, disa lëshime mund të jenë shqetësime serioze për shumë pronarë të faqeve.

Asnjë SSL në Plan të Lirë

Mungesa më e rëndësishme është mbështetja SSL. Kjo e bën çdo sit që pranon fjalëkalimet ose informacione të tjera konfidenciale një propozim të rrezikshëm.

Me shumë njerëz që përdorin Wi-Fi të pasigurt, përgjimi i të dhënave është një rrezik shumë i vërtetë. Drejtimi i tregtisë elektronike pa qasje të sigurt do të ishte një ide e keqe.

Kopje rezervë mujore

Ju duhet të mbani mend që të ekzekutoni kopjime periodike. Rikthimi automatik mujor është vetëm një rrjet sigurie nëse harroni plotësisht.

Pika për t’u mbajtur mend

 • Nëse po ekzekutoni çfarëdo lloj siti për ndonjë arsye tjetër përveç qëllimeve mësimore, së paku duhet të merrni një plan me pagesë të lirë.
 • Nëse keni nevojë për më shumë burime pas kësaj, ose një faqe në internet më të shpejtë, do të duhet të migroni tek hostet që përqendrohen më shumë në performancën mbi koston.

Pro dhe kundra

Ekzistojnë një sërë faktorësh pozitiv dhe negativ për të përdorur 000WebHost mbi zgjidhjet e pritjes rivale.

rekuizitë

Këtu janë disa nga avantazhet e përdorimit të 000WebHost

 • Ai përfshin një paketë falas
 • Pritja pa reklama
 • Mbështet PHP dhe MySQL
 • Përdoruesi mund të vendos reklamat e veta në faqen e internetit

Cons

Këtu është një listë e disa nga disavantazhet e përdorimit të 000WebHost kur krahasohen me opsionet e tjera të pritjes.

 • Mbështetje e kufizuar teknologjike
 • Kufizimet e WordPress-it
 • Versione të mëparshme të PHP në llogari falas
 • Asnjë mbështetje SSL

Keni nevojë për më shumë? Pritësit e tjerë për t’u marrë parasysh

Ndërsa 000webhost është një vend i mirë për të filluar, shumica e pronarëve të faqeve të internetit përfundimisht do të kenë nevojë për diçka më të fuqishme. Shqyrtoni se çfarë ofron InMotion Hosting në mënyrën e planeve me kosto të ulët.

Tabela e Krahasimit: 000WebHost vs Hostinger vs InMotion Hosting

Këtu janë ato kryesorë që do t’i konsideroja dhe një krahasim me 000WebHost:

tipar000WebHostHostingerPritja për lëvizje
Hapësirë1000mbDeri në PafundDeri në Pafund
Bandwidth1gb / 10gbDeri në PafundDeri në Pafund
Domain falasjopopo
mbështetjeNr / 24-724-724-7
 • Hostinger
  000webhost në të vërtetë është në pronësi të Hostinger. Pra, nëse ju pëlqen lehtësia e përdorimit të 000-shit, vizitoni Hostinger për të eksploruar planet e paguara.
  Do të merrni më shumë karakteristika, shpejtësi më të shpejtë dhe pritjen e optimizuar për WordPress.
 • Pritja për lëvizje
  Ofron plane të pritjes me kosto të ulët për WordPress që janë shumë më shpejt se 000webost dhe mbështesin më shumë vizitorë. Faqet menaxhohen akoma përmes cPanel. Ekipi i tyre i ndihmës është në dispozicion 24/7 dhe do t’ju ndihmojë të migroni faqen tuaj. Shikoni rishikimin tonë të Hosting InMotion për më shumë.

Pasqyrë e shpejtë

Ja një përmbledhje e asaj që ne kemi mbuluar:

 • Burimet që merrni në një plani i pritjes falas është i kufizuar por e përshtatshme për një sit të thjeshtë, dhe të qenit në gjendje të ekzekutoni PHP dhe MySQL është një pozitiv i fortë për një shërbim falas, edhe nëse nuk është gjithmonë versioni i fundit.
 • Kuptoni se një sit mund të shkojë përkohësisht jashtë linje për tejkalimin e kufijve, dhe llogaritë mund të përfundojnë pa shkak.
 • Një shërbim falas duhet të largojë vazhdimisht llogaritë e spamit, dhe është e lehtë të gabosh. Skedarët më të mëdhenj se 5 megabajt nuk janë të ndaluara, por mund të fshihen pa njoftim nëse hapësira është e ngushtë.
 • Ka pasur çështje sigurie. Në vitin 2015, mbi 13 milion fjalëkalime u vodhën nga 000webhost. Ekspertët e sigurisë arritën në përfundimin se fjalëkalimet ishin ruajtur si tekst i thjeshtë, që është një praktikë e sigurisë standarde.

marrëveshje për mbajtjen në internet

Nuk jam i sigurt se një plan i lirë do ta shkurtojë atë?
Provoni një plan të paguar me Hostinger. Tani lexuesit tanë mund të kursejnë 87% në planet e cilësisë së Hostinger. Shih marrëveshjen.

përmbledhje

Nëse jeni të gatshëm të shpenzoni para për një llogari, ka mundësi më të mira. Mbështetja e telefonit ose e-mail është një domosdoshmëri për një biznes serioz, siç është qasja e sigurt SSL në sit.

FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

 • A ofron 000Webhost paketa falas dhe pritjeje në internet?

  000Webhost është më i njohur për planet e tyre të lirë të mbajtjes në internet, por gjithashtu ofron plane të paguara me kosto të ulët që kanë më shumë hapësirë ​​në disk, më shumë bandwidth dhe mbështetje live.

 • A mbështet 000webhost WordPress?

  Po, plani falas vjen me një autoinstalues ​​që lehtëson instalimin e WordPress.

 • A e mbështet 000webhost PHP?

  Po, të gjitha planet e tyre mbështesin PHP, por versioni PHP mund të ndryshohet vetëm në planet me pagesë.

 • A e mbështet 000webhost Python?

  Jo 000webhost nuk e mbështet Python.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map