Enjin Hosting Review: Servery, fóra a webové stránky pro hráče

Enjin Úvod

Videohry se staly fenoménem pro více hráčů, protože každé zařízení má připojení k internetu, dokonce i konzole. Zatímco videohry byly velkým podnikáním po dlouhou dobu, hráčská základna se stala profesionálnější. Hráči se navzájem spojují nejen v rámci her, jako je Minecraft, ale také vytvářejí týmy, kde soutěží o velmi skutečné offline ceny. To znamená, že hráči potřebují online přítomnost. Enjin je jedna hostingová společnost, která se snaží uspokojit rostoucí poptávku pomocí webhostingu, který je přizpůsoben hráčům.


První dojmy

Web společnosti Enjin je atraktivně navržen a obsahuje rychlé odkazy na funkce a ceny. Místo má důraz na Minecraft.

Služby

Enjin se specializuje na poskytování hostingových služeb hráčům. Společnost má specialitu i ve výklenku a zaměřuje své služby na velmi populární Minecraftu. Společnost nabízí servery pro hru i webovou stránku, která ji propaguje.

Enjin, stejně jako mnoho jiných moderních webhostingových společností, nabízí vlastní tvůrce stránek. Mnoho vážných hráčů je technicky zběhlých, ale možná nechtějí trávit hodiny ručně kódováním HTML. Enjin také nabízí webové fórum. Fóra jsou primární způsob, jak si hráči navzájem komunikují online, takže je to nezbytná funkce pro web zaměřený na hraní her.

Jednou z funkcí, kterou Enjin na svá fóra přidává, je mnoho jiných platform platforem, které nemají
gamifikace. Uživatelé fóra mohou získávat úrovně zkušeností a získávat body interakcí s ostatními uživateli. Tyto odměny jsou přizpůsobitelné. Uživatel může chtít uživatelům udělit ocenění za dosažení prahových hodnot pro počet vytvořených příspěvků, nebo může získat body v den svých narozenin.

Fóra tohoto webu hostí počet uživatelů do tisíců. Největší Mineplex má přes milion členů. Společnost má seznam komunit, který si může zobrazit největší počet členů. Nejoblíbenější fóra jsou související s Minecraft.

Majitelé stránek mohou také držet hůl a mrkev. Tato nastavení jim umožňují definovat varování a tresty za akce, jako je spam. Tresty mohou zahrnovat úplný zákaz uživatelů. Uživatelé mohou nashromáždit určitý počet varovných bodů, než potrestá trest.

Kromě fór mají uživatelé na webu také sociální a chatové profily.

Enjin také nabízí nativní mobilní aplikace pro Android a iOS, které uživatelům umožňují přístup ke stejnému obsahu prostřednictvím svých mobilních zařízení jako na webu.

Integrace hry

Enjin dále prokazuje závazek společnosti v oblasti hraní a nabízí integraci s několika populárními hrami, včetně World of Warcraft, Minecraft, Final Fantasy XIV a Star Wars: The Old Republic. Důraz je kladen na hry pro více hráčů, protože tyto typy her podporují druhy komunit, které mohou těžit z přítomnosti na webu.

Další funkce jsou dostupné prostřednictvím modulů. Enjin říká, že nabízí více než 50 z nich, přidává věci, jako jsou blogy, wiki a systémy pro podporu vstupenek, jakož i výše uvedené možnosti chatu a sociální možnosti. To dává zákazníkům šanci přizpůsobit své webové stránky.

Enjin má schopnost integrovat herní funkce do webových stránek. Zákazníci mohou pomocí nástroje DonationCraft prodávat předměty, žebříčky a další věci Minecraftu. Uživatelé se mohou přihlásit k odběru balíčků a uplatnit kupóny. Existuje také možnost zabránit zpětnému zúčtování.

Funkce správy

Web, který obchoduje s uživatelským obsahem, bude často potřebovat více správců. Zákazníci mohou pro web definovat administrátory a pseudo-administrátory. Pseudo admin má přístup ke konkrétním ovládacím panelům, ale ne ke všem.

Mnoho her využívá výkonných grafických čipů, které jsou k dispozici pro vytvoření stylizovaného vzhledu, a herní komunita bere design také vážně. Naštěstí je možné vytvořit vlastní motivy pomocí nástroje pro tvorbu stránek.

Společnost také v říjnu 2017 uvádí na trh vlastní kryptoměnu nazvanou Enjin Coin, podobnou bitcoinu. Enjin uvedl, že umožní uživatelům obchodovat a prodávat virtuální zboží.

Podpěra, podpora

Enjin nabízí několik možností technické podpory. Vzhledem k tomu, že hraní her je dnes online záležitost, není divu, že většina podpory přichází prostřednictvím vlastních webových stránek společnosti Enjin. Společnost nabízí tradiční systém založený na lístcích a také fórum. Fórum je založeno na stejném softwaru fóra, který používá pro své klienty, takže je jasné, že Enjin jí vlastní krmivo pro psy. Společnost používající svůj vlastní produkt je hlasem důvěry.

Přestože zákazníci mohou na fóru podpory zveřejňovat dotazy, doporučuje se nejprve zkontrolovat centrum nápovědy Enjin. Centrum nápovědy obsahuje mnoho odpovědí na běžné problémy uživatelů. Enjin také pomocí fóra oznamuje aktualizace svých služeb. Společnost používá stejný gamifikační systém, jaký používá pro své zákazníky, což znamená, že uživatelé jsou vybízeni k účasti na fóru. Enjin používá tento systém odměn k zařazení uživatelů do projektů, jako je překlad.

Společnost také udržuje Slack kanál pro podporu.

Zdá se, že Enjin nenabízí žádnou možnost migrace z jiných hostitelů. Vzhledem k výklenku, na který se Enjin odvolává, to není překvapující. Zatím ještě není tolik herních počítačů, ze kterých by bylo možné migrovat.

Úrovně služeb a fakturace

Enjin udržuje tři úrovně služeb.

Vyšší úrovně zahrnují více úložného prostoru, varování, tresty a ochranu DDoS. Zdá se, že tyto úrovně oslovují profesionálnější herní hostitele. S rostoucí profesionalizací videoher se klany a konkurenční herní týmy budou zajímat o hostování na podnikové úrovni pro své servery a herní komunity..

Platby se provádějí přes PayPal a kreditní kartou přes TrialPay.

Infrastruktura

Zatímco společnost Enjin slíbila hostování na podnikové úrovni, společnost má na své webové stránce pevně nastavenou infrastrukturu. Na webových stránkách se nezmiňuje, kde jsou umístěna jeho datová centra nebo jaké operační systémy jsou pro servery k dispozici. Toto opomenutí je úmyslné jako zjevný tah „bezpečnosti skrze temnotu“; e-mail od společnosti Enjin uvedl, že společnost uchovává tyto informace důvěrné.

Na webu také nejsou žádné záruky dostupnosti. Zdá se, že se Enjin rozhodl konkurovat spíše svým funkcím než uptime, ačkoli SLA může být pro mnoho hráčů i podniků velmi důležitá.

Sečteno a podtrženo

Enjin je jedinečná nabídka ve světě webhostingů – přitahuje pozornost hráčů. Lidé, kteří chtějí provozovat herní servery nebo komunity, by měli Enjinovi věnovat vážnou pozornost.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map