Dotster Review: „Hosting, kterému můžete důvěřovat“? Zjistíme fakta za vás.

Úvod do Dotster

Dotster je americká webhostingová společnost, která je možná známá svými službami registrace doménových jmen. Společnost byla založena v roce 2000 a v době přezkumu může tvrdit, že má více než 3 miliony domén pod správou.


Dotster má centrálu ve Washingtonu v USA a je jednou ze značek vlastněných společností Endurance International Group, která nyní také provozuje BlueHost, SuperGreen Hosting a PureHost. Endurance International Group je masivní společnost, která za poslední desetiletí koupila mnoho z nejznámějších světových značek webhostingu..

Hostingové plány

Přestože se společnost Dotster zaměřuje na registraci doménových jmen, nabízí také možnosti webhostingu ve formě sdíleného hostování založeného na Linuxu a hostování VPS.

K dispozici jsou tři sdílené hostovací plány. Zákazníci si mohou vybrat smlouvy v rozmezí od jednoho do tří let.

 • Základní hostingový plán umožňuje hostovat pouze jeden web s až 100 e-mailovými účty, 5 přihlašovacími údaji FTP a 10 databázemi MySQL. Tento plán je dodáván s 10 GB místa na disku a 300 GB měsíční šířkou pásma.
 • Luxusní hostingový plán zvyšuje limity domén, místa na disku a šířku pásma a umožňuje až 250 e-mailových účtů, 25 přihlašovacích údajů FTP a 25 databází MySQL.
 • Ultra hostingový plán je maximální služba dostupná zvýšením limitů pro e-mailové účty, FTP přihlášení a databáze.

Dotster má tři plány pro zákazníky, kteří hledají hostingovou službu VPS. Každý plán nabízí hostování založené na Linuxu a neklade žádná omezení na domény, databáze MySQL nebo poštovní schránky.

 • Standardní plán VPS nabízí 512 MB vyhrazené paměti RAM, 20 GB místa na disku a 1 000 GB měsíční šířky pásma.
 • Plán Pro zvyšuje vyhrazenou RAM na 1024 MB, místo na disku na 40 GB a měsíční šířku pásma na 1500 GB.
 • Prémiový plán je prvotřídní plán VPS dostupný s 2048 MD vyhrazenou RAM, 60 GB místa na disku a 2000 GB měsíční šířky pásma.

Existuje affiliate program pro lidi, kteří chtějí vydělat peníze prostřednictvím úspěšné domény a hostování doporučení. Dotster také nabízí webdesignové služby a SEO marketingové služby pro své zákazníky.

Uptime / Downtime

Web Dotster neposkytuje žádné záruky ohledně dostupnosti, ani nemá zveřejněné statistiky dostupnosti. Jeho servery a držené v bezpečném datovém centru, které využívá HVAC a plně redundantní energetické systémy. Zálohování dat a neustálá optimalizace sítě zajišťují, že její služby zůstávají stabilní a spolehlivé.

Podpěra, podpora

Zákazníkům společnosti Dotster je poskytována široká škála svépomoc a možností podpory zákazníků. Patří k nim znalostní báze, uživatelské příručky a videonávody, vše dostupné prostřednictvím online centra nápovědy. Zákazníci mohou také zvyšovat podporu lístky a existuje číslo zákaznické linky pro poskytování zákaznické podpory 24/7.
Zákazníci společnosti Dotster, kteří si zakoupí hostingový plán Ultra, si také mohou zakoupit prémiový balíček podpory jako doplněk ke svému základnímu hostingovému plánu. To zaručuje přístup k nejzkušenějším podpůrným technikům, bezplatnou linku podpory a rychlejší dobu odezvy podpory.
Dotster udržuje účty Facebook a Twitter. Přestože nejsou aktivní každý den, zákazníci dostanou odpověď, když osloví pomocí sociálních médií. Je však třeba poznamenat, že zákazníci, kteří se potýkají s problémy, jsou označováni jako první kontaktní místo v systému podpory jízdenek nebo na telefonní lince..

Ve zprávách

Přestože jsou v provozu více než deset let, neexistují žádné články, dobré ani špatné, týkající se Dotster na hlavních zpravodajských blogech nebo technologických webech..

Kontrolní panel

Zatímco zákazníci VPS společnosti Dotster získávají známé potřeby cPanel / WHM pro potřeby správy webových stránek, její zákazníci se sdíleným hostingem mají vlastní ovládací panel.
Vlastní panel je srovnatelný s cPanel, takže zkušení uživatelé by na něj neměli mít příliš velké potíže. Dotster poskytuje užitečné video turné a výukové video pro zákazníky, aby se seznámili s vlastním ovládacím panelem.

Extras

Zákazníci sdíleného hostingu společnosti Dotster získají řadu bezplatných marketingových nástrojů, které jim pomohou začít. Mezi ně patří kredity Google Adwords, kredity marketingového vyhledávání Yahoo! / Bing, kredity Facebook, bezplatný výpis Yellowpages.com, bezplatné telefonní číslo založené na USA a bezplatné nástroje pro webmastery Google..
Hosting společnosti Dotster podporuje WordPress, Drupal, Joomla, PHP-Nuke, TikiWiki, Perl, Python a další. K dispozici je také bezplatný nástroj pro vytváření a přetahování stránek pro lidi, kteří se necítí sebevědomí při stavbě webu od nuly.
Hosting s Dotsterem je také ekologický a společnost využívá vysoce účinné servery ke snížení spotřeby energie v datovém centru. Společnost je zapojena do celé řady programů, které vyrovnávají její uhlíkovou stopu.
To zahrnuje nákup 150% kreditů na obnovitelnou energii a výsadbu stromů pro každého nového zákazníka. Tato schémata umožňují společnosti poskytovat svým zákazníkům ekologické odznaky hostingu, které se mohou zobrazit na jejich vlastních webových stránkách.

Záruka vrácení peněz / storno podmínky

I když záruka vrácení peněz není inzerována na webu Dotster, její smluvní podmínky odkazují na 30denní záruku vrácení peněz. Záruka vrácení peněz slibuje vrácení hostitelských poplatků, pokud zákazník zruší během prvních 30 dnů od doby jejich platnosti. Vrácení nezahrnuje poplatky za registraci domény a náklady na další doplňkové služby.
Zákazníci, kteří zruší svůj hosting před koncem sjednaného období, mohou nebo nemusí být účtováni za celou smlouvu.
To je na uvážení společnosti Dotster a zdá se, že neexistují žádné podrobnosti o tom, jak by se rozhodl účtovat zákazníkovi zbývající část smlouvy. Zdá se, že se jedná o docela typickou doložku ve smlouvách poskytovaných Endurance International Group.

souhrn

Služby společnosti Dotster jsou relativně standardní a nabízejí malé inovace, i když ve srovnání s jinými značkami Endurance International Group, jako je Domain.com. To může odradit některé zákazníky, kteří se snaží změnit hosting od stávajícího poskytovatele Endurance International Group, ale lidé se základními potřebami se nemusí příliš zajímat.

Dotster Často kladené otázky

 • Nabízí Dotster jak Linux, tak Windows hosting?

  Ano. Dotsters nabízí sdílený hosting založený na systému Windows i Linux. Jejich servery VPS jsou však všechny založené na systému Linux (CentOS).

 • Jaké produkty hostingu Dotster nabízí?

  Dotster nabízí sdílený a VPS hosting v řadě úrovní. Obecně platí, že dražší úrovně mají více databází a e-mailových účtů s několika dalšími výhodami. Úplný přehled najdete na webových stránkách společnosti Dotster.

 • Pomůže mi Dotster migrovat můj web?

  Ano, ale přijde s jednorázovým příplatkem.

 • Jak můžu zaplatit?

  Sdílené plány jsou účtovány předem na jeden až tři roky. V případě hostování VPS účtuje Dotster buď měsíčně, nebo ročně.

 • Jsou k dispozici nějaké slevy?

  Ano. Existují pravidelné prodeje, obvykle za první rok hostování. S podepsáním delší smlouvy na sdílené plány nejsou spojeny žádné slevy. U plánů VPS však existuje sleva, pokud platíte dopředu, nikoli měsíc po měsíci.

 • Přeskočí moje cena hodně s obnovou?

  Není to příliš pravděpodobné. Zatímco Dotster provozuje některé propagační ceny, mají tendenci nepřidávat v prvním roce spoustu dalších doplňků zdarma – obvyklý viník k cenové obnovovací ceně.

 • Jaké aplikace mohu použít?

  Dotster používá SimpleScripty, aby umožnil instalace různých aplikací jedním kliknutím.

  SimpleScripts poskytuje přístup ke stovkám aplikací, jako jsou systémy pro správu obsahu (např. WordPress, Drupal a Joomla) a možnosti elektronického obchodování (např. OSCommerce, Magento, CubeCart).

  SimpleScripts také poskytuje aplikace pro vytváření webových stránek, fóra, chat a wiki. Je zahrnuta ve všech plánech.

 • Nabízí Dotster záruku vrácení peněz?

  Ano. Některé z jejich zásad mají 30denní záruku vrácení peněz, kde získáváte zpět všechny peníze, které jste strávili na hostitelském plánu.

  Nezahrnují se poplatky související s registračními poplatky, instalačními poplatky a dalšími přidanými doplňky.

  Pokud si chcete zachovat svou doménu, musíte ji koupit za cokoli, co za ni Dotster zaplatil – pokud ji nechcete, Dotster si ji ponechá a nebudete si účtovat poplatky.

 • Nabízí Dotster záruku dostupnosti?

  Ne. Dotster nezaručuje konkrétní provozuschopnost v žádné ze svých smluvních podmínek ani nikde jinde na svých webových stránkách.

 • Mohu zaregistrovat doménu u Dotster?

  Ano. Mají služby registrace domén a většina plánů zahrnuje bezplatné doménové jméno jako součást nějaké propagace. Zákazníci mají možnost přidat do svého účtu soukromí i doménu.

 • Nabízí Dotster neomezenou šířku pásma a úložiště?

  Jaksi. Inzerují „škálovatelnou šířku pásma“ a „neomezené místo na disku webové stránky“. Ale ve skutečnosti tomu tak není.

  Dotster nabízí stanovené množství šířky pásma na zákazníka na sdíleném serveru, které je dostatečně vysoké, aby 99,5% zákazníků nikdy nevědělo, že je tam.

  Pokud však váš web začne využívat více zdrojů, Dotster si vyhrazuje právo omezit provoz.

  Je to podobný příběh s úložištěm – limit je dostatečně vysoký, nemělo by na tom záležet – pokud však používáte sdílený server pro něco, co je ve smluvních podmínkách zakázáno a překonáte prahovou hodnotu, pravděpodobně budete odříznut.

 • Jaký druh podpory má Dotster?

  Dotster nabízí live chat, e-mail lístky a telefonickou podporu.

  Mají také prémiovou podporu zahrnutou do jejich společných plánů vyšší úrovně a jsou k dispozici pro nákup pro další úrovně. Prémiová podpora vám zajistí urychlené vstupenky a lepší telefonní služby.

  Mají také vědomostní centrum pro svépomoc.

 • Jaký ovládací panel používá Dotster?

  Dotster nabízí cPanel / WHM přístup k jejich VPS serverům. Jejich sdílené produkty (hosting Windows nebo Linux) používají ovládací panel vDeck. To je zahrnuto ve všech plánech.

 • Je k dispozici marketingová pomoc?

  Ano. Každý sdílený plán systému Linux je dodáván s reklamními kredity. Windows a VPS hosting však není. Nabízejí také pomoc SEO jako doplňkovou službu za měsíční poplatek.

 • Jaký druh zabezpečení Dotster nabízí?

  Nabízejí řadu certifikátů SSL, které si zákazníci mohou zakoupit za příplatek. Mají také k dispozici SiteLock pro další nákup.

 • Nabízí Dotster zálohy?

  Ano. Denně zálohují své servery a zálohují si dva týdny. Doporučují také, aby zákazníci také zálohovali své stránky.

 • Kde jsou Dotsterova datová centra?

  Datová centra společnosti Dotster jsou v Massachusetts. Společnost má sídlo ve Vancouveru ve Washingtonu.

 • Nabízejí síť pro doručování obsahu (CDN)?

  Ano. Zákazníci mají možnost zakoupit SiteLock as a další služby.

 • Jaké programovací jazyky jsou podporovány?

  Podporují PHP, Perl a Python pro své sdílené servery Linux a VPS a Active Perl a PHP pro hosting Windows.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map