Clook Internet v roce 2020: Co říká Clook Internet Client Reviews?

Úvod do maskování internetu

Clook Internet je britská hostingová společnost se sídlem v Prestonu a založená v květnu 2002. Chris James, generální ředitel společnosti, vlastní mateřskou společnost Sub 6 Limited. Sesterské společnosti zahrnují Clook Internet USA a ClookCDN.


Společnost Clook Internet má jasné zaměření na Spojené království a její tlumené barevné schéma naznačuje, že cílem společnosti je přilákat malé podniky a profesionální uživatele. Jeho sdílený hosting je však nabízen také jednotlivcům, kteří potřebují levný webový prostor.

Hostingové plány

Služba Clook Internet má čtyři jasně definované plány hostingu: sdílený, prodejce, spravovaný VPS a oddaný.

 • Sdílený web hosting je poskytován ve třech plánech. To vše je založeno na Linuxu. Neobvykle žádný z těchto nenabízí neomezené zdroje, s výjimkou e-mailových adres. Prostorové a přenosové stropy však budou stačit pro průměrné obchodní webové stránky. Slevy se nabízejí na roční platby.
 • Reseller web hosting je také rozdělen do tří plánů. Opět se jedná o Linux. U plánu s nejnižší cenou pro distributory-1 je limit 20 účtů pro další prodej, což je neobvyklé omezení. Reseller-2 a Reseller-3 nabízejí prodejcům možnost hostovat neomezené účty pro své klienty.
 • Hostovaný server Managed vServer, který nabízí Clook Internet, je skrytým balíčkem VPS. Zdá se, že jde o nabídku pouze pro Linux. Uživatelé si mohou vybrat jednu ze tří variant, od 30 GB prostoru a 200 Gb přenosu až po 90 GB prostoru a 600 GB přenosu. Všechny jsou plně spravovány a přístup root je vyloučen.
 • Služba Clook Internet nabízí dva dedikované serverové plány – Power a Extreme. Extreme nabízí dva čtyřjádrové procesory Xeon, zdvojnásobte paměť RAM plánu napájení a zdvojnásobte přenos dat. Oba jsou plně řízeni; zákazníci jsou opět vyzváni, aby nevyžadovali přístup root. Z odkazů na cPanel na stránce Funkce můžeme předpokládat, že oba dedikované serverové produkty jsou pouze pro Linux.

Uptime / Downtime

Služba Clook Internet se pyšní zárukou dostupnosti. K dispozici je veřejná stránka stavu serveru, která vám umožní prozkoumat provozuschopnost a výkon jednotlivých serverů. Celková hodnota dostupnosti není poskytována, ale společnost tvrdí, že „většina“ serverů poskytla 100% dostupnost.

Na webu nejsou žádné informace o umístění jeho datového centra ve Velké Británii, ale podařilo se mi odvodit, že se jedná o sdílené zařízení.

Sdílené účty a účty distributorů jsou denně zálohovány a hostitel ukládá přírůstkové zálohy. Zákazníci mohou požádat o obnovení jednotlivých souborů. To není vždy nabízeno na sdíleném hostingu a pro některé by to mohlo být velké plus.

Spravované plány vServeru a dedikované servery jsou zálohovány každý den. Tyto zálohy jsou kompletní snímky snímků a jsou nabízeny pouze pro nouzové situace. Navíc jsou konfigurační data cPanel zálohována každou noc.

Podpěra, podpora

Clook Internet slibuje podporu 24/7 po celý rok. Neobvykle se také slibuje, že její podpůrné oddělení je založeno výhradně ve Velké Británii a není zadáno externě jiné společnosti. Nabízí podpůrný portál s odkazy na systém prodeje vstupenek, znalostní základnu, návody a fórum zákazníků. Uvědomte si, že většina obsahu fóra je z pohledu veřejnosti skrytá.

Live chat je k dispozici, ale jedinou možností na domovské stránce je chatování s prodejním týmem. Nemohl jsem najít možnost chatovat s pracovníky technické podpory, takže mohu předpokládat, že podpora není tímto způsobem nabízena. Telefonická podpora je poskytována pomocí amerických i britských čísel.

Společnost má aktivní účty na Twitteru, Google+ a Facebooku. Zaměstnanci osobně komunikují se zákazníky prostřednictvím Twitteru a Facebooku, ale jeho stránka Google+ se vůbec nepoužívá. Tým se setkává jako přátelský a neformální a zdá se šťastný, že chatuje na sociálních médiích.

Ve zprávách

Pokud to vidím, Clook Internet nezažil žádné velké skandály, které dosáhly termínů.

Kontrolní panel

CPanel je poskytován všem zákazníkům služby Clook Internet, i když to není propagováno tak, jak by to mohlo být. Všechny informace o cPanelu jsou zastrčené pod podtitulkem „Proč maskovat?“ menu: to je škoda, protože je to obvykle klíčový faktor při rozhodování o nákupu.

Klientům distributora se také nabízí WHM, což je, jak byste očekávali.

Extras

Clook Internet nenabízí žádné zadarmo. Zdá se, že společnost upřednostňuje propagaci spolehlivé technické podpory a kvalitních služeb. Softaculous (a různé skripty) jsou nabízeny přes cPanel a prodejci a zákazníci spravovaného serveru mohou požádat RvSkin o přizpůsobení ovládacího panelu.

Distributoři přidělují jednu IP adresu; vyhrazené adresy IP mohou být uspořádány, ale stojí navíc a hostitel říká, že potřeba vyhrazené adresy IP musí být odůvodněna, než ji přidělí. Vyhrazené adresy IP jsou také zpoplatněny podle svých hostingových plánů VPS. Zákazníci vyhrazeného serveru obdrží standardně čtyři adresy IP.

Zásady záruky / zrušení vrácení peněz za internetové peníze

Služba Clook Internet nabízí 30denní záruku vrácení peněz bez možnosti kontroly. Zákazníci mohou jednoduše požádat o zrušení a získat plnou náhradu. Po uplynutí této doby nejsou vráceny žádné peníze.

souhrn

Zákazníci, kteří hledají levné hostingové služby, mohou být odloženi omezeními zdrojů na sdíleném a prodejním hostingu společnosti Clook Internet, ale ve skutečnosti to může být rozumná strategie.

Uzamknutím každého zákazníka na předem dohodnutý strop zdrojů se mohou weboví hostitelé chránit sami – a jejich zákazníci – před špatně nakonfigurovanými weby zabývajícími se zdroji. Díky tomu je pro zákazníky ve Velké Británii solidní volbou, i když je to nekonvenční přístup.

Zdá se, že společnost tak obchází dva trhy; jeho funkce jsou uvedeny s hrdostí, ale hostitel neposkytuje nespravovaná řešení. Ceny společnosti budou zajímavé pro začátečníky, ale kopie nedefinuje některé technické termíny používané k popisu každého balíčku. V nabídce nejsou také žádné dárky – dokonce ani doménové jméno.

Webové stránky společnosti Clook Internet obsahují spoustu technických odkazů, ale celková kopie webu je poměrně zdlouhavá a vágní. Při čtení každé stránky jsem našel několik chyb. Společnost sedí ve velmi konkurenčním prostoru, takže by bylo skvělé, kdyby se tým rozhodl, na kterém trhu chce sloužit nejvíce. To by jí pomohlo zpřísnit svou prezentaci a skutečně prodat své nejlepší funkce.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map