Nejlepší zabezpečený hosting: Kdo je pro vaše stránky nejlepší? [Aktualizováno: 2020]

Porovnejte zabezpečený hosting

Pokud chcete otevřít internetový obchod nebo hostit jakékoli soukromé informace, je nezbytný bezpečný webhosting. Nelze však předpokládat, že každý hostitel nabízí stejný typ ochrany.


Hostingové plány a dedikované servery VPS jsou obvykle nejbezpečnější typy hostingu. U všech typů hostování budete chtít hledat certifikáty SSL, CDN, brány firewall a ochranu před útoky. V zájmu zabezpečení elektronického obchodování by vám měl hostitel nabídnout způsob, jak dosáhnout souladu s PCI.

Níže diskutujeme podrobně naše doporučení, ale zde je ukázka nejlepších 5 hostitelů pro zabezpečený hosting:

 1. SiteGround
  – Všechny plány jsou dodávány s SSL, HTTPS a Cloudflare CDN
 2. Bluehost
  – Bezplatná doména, SSL a instalace WordPress jedním kliknutím
 3. WP Engine
  – Velkorysé zdroje a odborná podpora WordPress
 4. HostPapa
  – Zabezpečená datová centra a plány pro tvorbu webových stránek
 5. GreenGeeks
  – Ekologický hosting s neomezenými zdroji.

Jak jsme vybrali nejlepší hostitele pro zabezpečený hosting?

Vyhodnotili jsme bezpečnostní prvky více než 300 hostingových společností. Vybrali jsme hostitele, kteří poskytují monitorování serveru, detekci malwaru, ochranu proti útokům, dvoufaktorové ověřování a integraci s doplňky zabezpečení.

Poté jsme vybrali hostitele, kteří získali nejlepší hodnocení zákazníků.

Co je bezpečný hosting?

Při prohlížení webhostingového plánu je bezpečnost důležitým problémem. Neexistuje však žádná jediná funkce, díky které by byla jedna hostitelská platforma bezpečnější než kterákoli jiná.

Souhrn jednotlivých faktorů spíše přispívá k celkové bezpečnosti webhostingu.

Porovnejte zabezpečený hosting

Většina webhostingových společností se účastní alespoň několika standardních bezpečnostních postupů, ale to vám neřekne, jak jsou ve srovnání s konkurencí.

Je důležité podívat se na řadu různých bezpečnostních opatření, která můžete vy a vaše hostitelská společnost podniknout, aby váš web zůstal v bezpečí.

Společné funkce zabezpečení hostování

Společné funkce zabezpečení hostování

Takže, jaké typy funkcí by hostitele bezpečnější?

Mezi nejčastější bezpečnostní funkce hostingu patří:

 • Firewally
 • Ochrana DDoS
 • Ochrana proti viru
 • Bezpečnostní ochrana
 • Filtr nevyžádané pošty
 • Certifikát zabezpečení SSL
 • Soukromí pro doménové jméno.

Níže se podíváme na to, jaké jsou nejoblíbenější bezpečnostní funkce hostingu, co chrání váš web a jak fungují.

Firewally

Možná máte zkušenosti s firewallem na místním počítači: je to software, který brání uživatelům v přístupu k určitým typům obsahu nebo konkrétním webům.

Brány firewall webového serveru jsou podobné, ale naopak.

Zabezpečení brány firewall

Co je Firewall?

Brána firewall je část softwaru, která filtruje aktivitu požadavků před tím, než dosáhne webového serveru.

Brány firewall blokují požadavky na základě řady různých faktorů.

Seznamy IP adres jsou nejběžnějším typem filtrování, blokujícího připojení známých pachatelů.

Většina webhostingových společností má nějaký druh brány firewall.

Firewall je často sdílen mnoha zákazníky, takže požadavky blokované v přístupu k vašemu systému by byly rovněž blokovány v přístupu na jiný web.

To platí zejména pro plány sdíleného hostování.

Co je vyhrazený firewall??

Některé hostingové společnosti nabízejí jako službu tzv. Vyhrazený firewall.

To umožňuje stanovit konkrétní pravidla týkající se toho, kdo je (a není) blokován v přístupu na váš web.

Obvykle to není nutné, ale může to být, pokud zpracováváte zvláště citlivé informace.

Například bílý seznam ze serverů sdílejících stejný firewall může být potenciálním vektorem útoku.

Ochrana DDoS

Ochrana DDoS

DDoS neboli Distribuované odmítnutí služby je typ útoku, při kterém jsou tisíce požadavků odesílány na web najednou, což přetěžuje jeho schopnost je zpracovat a efektivně vypnout..

Kdo spustí útoky DDoS?

Útoky DDoS jsou obvykle automatizované a objem žádosti pochází z distribuované sítě (obvykle unesených) počítačů.

Útoky DDoS byly zahájeny:

 • Skupiny aktivistů online
 • Kroužky organizovaného zločinu
 • Vládní agentury.

Co je ochrana DDoS?

Ochrana DDoS vyžaduje řadu souvisejících taktik, jejichž jádro zahrnuje analýzu aktivity DDoS, takže požadavky týkající se DDoS jsou blokovány, zatímco legitimní přenos je stále schopen projít.

Mnoho webhostingových společností a dokonce i několik CDN (Network Delivery Networks) mají nějakou ochranu DDoS.

Antivirová ochrana

Anti-Virus

Na otevřeném webu existuje řada počítačových virů, které mohou vážně ohrozit vaše citlivá data a vaši provozní integritu.

Bezpečná webhostingová platforma musí zahrnovat robustní antivirový systém, který je pravidelně a důsledně aktualizován.

Co hledat v antivirové ochraně

Tento bezpečnostní systém musí chránit nejen datové centrum, kde je hostován váš web, ale musí mít také ochranu back-end pro každý jednotlivý web..

Protokoly ochrany datového centra se liší v závislosti na hostiteli, ale na úrovni serveru budete chtít hledat dodávaný software, jako je Sitelock, Incapsula nebo dokonce Cloudflare CDN integrace..

Sledování bezpečnosti

Bez ohledu na to, jak bezpečný je váš webhostingový plán, existuje téměř vždy nějaká možnost útoku.

Žádný systém není plně imunní.

Z tohoto důvodu by zvláště citlivá data měla být chráněna živým monitorováním zabezpečení.

To znamená, že počítačový systém neustále analyzuje provoz a aktivitu a bude hlásit živému člověku, pokud se objeví nějaké anomálie.

Správce webu pak může problém rychle vyřešit, pokud existuje.

SSL certifikáty

HTTPS / SSL bezpečnostní certifikáty

Pokud žádáte, aby uživatelé zadávali citlivé informace nebo zobrazovali citlivé informace svým uživatelům, musíte se ujistit, že váš plán obsahuje certifikát zabezpečení SSL, který mu umožňuje pracovat v režimu HTTPS.

Google považuje SSL za dobrý postup pro všechny weby a od roku 2018 Google Chrome začal označovat weby bez SSL jako „nebezpečné“.

HTTPS vytváří bezpečný a šifrovaný komunikační kanál mezi uživatelem a webem, chránící před daty, jako jsou kreditní karty a čísla sociálního zabezpečení.

Filtrování nevyžádané pošty

E-mailový spam nepředstavuje významnou hrozbu pro zabezpečení webu, ačkoli masivní příliv e-mailů by mohl způsobit stejný problém jako útok DDoS.

Filtrování nevyžádané pošty e-mailem je druhou vrstvou zabezpečení, druhem ochrany, kterou zpříjemníte svůj zážitek – chrání více než váš web.

Ochrana proti nevyžádané poště je nejčastější formou zabezpečení e-mailového účtu a pomůže vám více způsoby, než jen zastavit nápor nevyžádaných e-mailů.

Filtrování nevyžádané pošty může například pomoci snížit náklady na ukládání e-mailů, sníží se šance, že vám chybí důležitý e-mail, a pomůže zabránit negativnímu odporu vůči vaší pověsti.

Soukromí pro doménové jméno

Soukromí pro doménové jméno

Když si koupíte doménové jméno, vaše jméno, adresa a další kontaktní informace budou dostupné pro kohokoli, kdo si to přeje, pokud si nezakoupíte soukromí doménového jména. Tento typ ochrany, kterou často poskytuje váš hostitel, udržuje vaše informace v soukromí.

Podobně jako filtrování nevyžádané pošty prostřednictvím e-mailu, ochrana osobních údajů o doménových jménech je spíše o ochraně vás než vašeho serveru.

V závislosti na povaze vašeho podnikání to však může být důležitá úvaha.

Typy zabezpečeného hostingu

Jsou některé typy hostování bezpečnější než jiné?

Při hledání dokonalého bezpečného hostitelského prostředí narazíte na řadu různých možností: specializovaný, spravovaný hosting, VPS, sdílený hosting, hosting WordPress, hosting elektronického obchodu..

Vybrané hostitelské prostředí bude mít přímý dopad na vaši celkovou bezpečnost.

Přidání bezpečnostních funkcí

Většinu hostitelských prostředí lze vylepšit přidáním bran firewall, instalací aplikací pro celý web nebo instalací dalšího softwaru.

Ale některé styly hostingu budou mnohem bezpečnější hned po vybalení z krabice, jak prozkoumáme níže.

Sdílený vs dedikovaný hosting

Sdílený hosting bude pravděpodobně nejbezpečnějším typem hostingu, protože sdílíte server s desítkami nebo stovkami dalších webů. Závisí to však na bezpečnostních protokolech vašeho sdíleného hostitele.

Například někteří sdílí hostitelé využívají 24/7 monitorování serveru, šifrování, ochranu proti spamu a dokonce nabízejí integrované CDN.

To vše pomůže zlepšit zabezpečení vašeho webu bez většího úsilí na vašem konci.

Offshore Hosting

Pokud potřebujete chránit svůj web před cenzurou nebo určitými druhy regulace, může offshore webhostingová společnost poskytnout ochranu před soudními procesy, oznámeními o stažení a dalšími typy vládních zásahů..

Je Managed Hosting bezpečnější?

Spravovaná hostitelská prostředí mají obvykle vyšší úroveň zabezpečení, protože serverů používá méně serverů a je možné zavést specifická bezpečnostní opatření. Pokud například používáte hostitele spravovaného WordPress, bude vaše serverové prostředí jedinečně nakonfigurováno tak, aby chránilo redakční systém WordPress, a tým podpory za vámi bude mít podrobné technické znalosti související s platformou, kterou používáte.

Díky spravovanému hostování nese někteří hostitelé také odpovědnost za udržování aktuálnosti vašeho webu, což může spojovat běžná bezpečnostní rizika.

Používejte dobrý software a udržujte jej aktualizovaný

Nejbezpečnější hostitelské prostředí na světě vás nebude udržovat v bezpečí, pokud v něm používáte software s zneužitelnými bezpečnostními chybami.

Používání uznávaného softwaru a jeho aktualizace po vydání nových verzí pomůže chránit váš web před řadou škodlivých útoků.

Zabezpečení elektronického obchodování

Zabezpečení pro weby elektronického obchodování

Obecně by hostitelské prostředí elektronického obchodu mělo mít zavedeny vyšší bezpečnostní standardy, protože budete potřebovat další úrovně ochrany pro shromažďování a ukládání citlivých zákaznických dat, jako jsou informace o kreditní kartě.

Některé funkce zabezpečení hostitelů elektronického obchodování zahrnují:

 • Přiložený certifikát SSL
 • Platební procesor kompatibilní s PCI
 • Ochrana DDoS
 • Pravidelné zálohy
 • Serverové a celostátní brány firewall.

Serverová prostředí, jako je dedikovaný server nebo hosting VPS, mohou být v závislosti na uživateli více či méně zabezpečená.

Bez správných znalostí správce systému riskujete vytvoření mnohem méně bezpečného hostitelského prostředí.

Máte další výhodu, že jste jediným webem používajícím aktuální serverové prostředky, ale opět to bude záviset na vaší schopnosti vytěžit maximum z tohoto prostředí.

Je VPS nebo vyhrazené plány bezpečnější?

Měl bych si vybrat VPS nebo dedikované servery?

Použití sdíleného hostingu otevře vaše stránky potenciálnímu bezpečnostnímu riziku, protože útok na jakékoli jiné weby na stejném serveru by mohl mít dopad na vaše stránky..

Hostingové společnosti se potýkají s velkým problémem, aby se ujistily, že se tak nestane, ale stále je bezpečnější používat VPS (Virtual Private Server) nebo dedikovaný server, než sdílení serveru s desítkami nebo stovkami jiných webů..

Jako bonus navíc, přechod na VPS nebo dedikovaný server nabídne mnohem více místa na disku, takže můžete svůj web rozšířit, jak uznáte za vhodné.

Co bych měl hledat v bezpečném hostiteli?

Pokud budete mít na paměti všechny výše uvedené informace, pomůže vám začít hledat vhodného bezpečného hostitele pro vaše potřeby.

Zde je seznam funkcí, které byste měli mít na paměti při hledání bezpečného hostitele:

 1. Včetně SSL certifikát, nebo možnost snadného nákupu
 2. Schopnost zpracovat bezpečné platby kreditní kartou
 3. Dvoufázová autentizace chránit přihlašovací údaje pro web a server
 4. Možnost upgradovat na bezpečnější spravované hostitelské prostředí
 5. Začlenění Zabezpečení SiteLock nástroj, který vyhledává malware a zranitelnosti
 6. E-mailem ochrana proti spamu zahrnuta
 7. Svázaný automatické zálohy a body obnovení systému
 8. Pravidelné monitorování sítě pro neobvyklou aktivitu na webu
 9. Schopnost přiřadit uživatelská oprávnění na úrovni webu a serveru.

Nejlepší 3 zabezpečení hostitelé

Nejlepší 3 zabezpečení hostitelé

Pro webhostingovou společnost je snadné tvrdit, že jsou „bezpečné“, protože toto slovo nemá jasně definovaný technický význam..

To může ztížit výběr bezpečného hostitele.

Níže uvedené tři jsou některé z našich oblíbených možností pro ty, kteří hledají bezpečnějšího a bezpečnějšího hostitele.

Tekutý web

U spravovaného hostitele bude váš hostitel spravovat všechny prvky vašeho serverového prostředí, včetně vaší bezpečnosti. LiquidWeb poskytuje některé z nejbezpečnějších spravovaných hostingů venku. Se 100% provozuschopností a špičkovým vývojovým týmem za vámi se o bezpečnost nemusíte starat..

Snímek obrazovky domovské stránky LiquidWeb

InMotion Hosting

Pokud jste na trhu specializovaného hostitele, pak je InMotion jednou z nejlepších možností, které je třeba zvážit.

Snímek obrazovky domovské stránky InMotion

Může se pochlubit neuvěřitelnými bezpečnostními funkcemi včetně dvoufaktorové autentizace, bezpečnostního poradce, který nabízí bezpečnostní doporučení, automatické aktualizace a ochranu DDoS, a integraci s mnoha populárními bezpečnostními pluginy.

Bluehost

Pokud jsou výše uvedené možnosti pro vaše potřeby trochu bohaté na funkce nebo drahé, možná je vše, co potřebujete, sdílený hostitel. Bluehost vám může nabídnout neuvěřitelně bezpečné hostitelské prostředí.

Snímek obrazovky domovské stránky BlueHost

Tento hostitel vám nabízí konkurenční hostingové balíčky s bezpečnostními funkcemi, jako jsou automatické aktualizace, pravidelné kontroly malwaru a funkce izolace účtu, které chrání weby spuštěné na stejném serveru..

Další funkce ve specialitě

 • Na moři
 • Podnikání
 • Levný
 • Hosting více domén
 • Ochrana DDoS
 • Student
 • Forex
 • Doménové jméno
 • Média
 • Streamování zvuku / videa
 • Zelená hosting
 • Neomezené weby
 • SEO
 • obraz

Zabezpečení Často kladené dotazy

 • Co je bezpečný hosting?

  Bezpečný hosting je přístup k webhostingu se zaměřením na udržení webové stránky a jejích návštěvníků v bezpečí před kybernetickými útoky. Nejzákladnější bude zabezpečený hostitel poskytovat zabezpečení pro své fyzické servery.

  Kromě toho bude poskytovat zabezpečení proti online útokům, jako je DDoS. Poskytuje také ochranu, jako jsou SSL certifikáty, které šifrují informace plynoucí z webu webovým uživatelům.

 • Je sdílený hosting bezpečný?

  Sdílené hostování může být bezpečné. Stejné věci, které zabezpečují VPS nebo vyhrazený hosting, platí i pro sdílený hosting. Sdílený hosting však přichází se specifickými bezpečnostními hrozbami kvůli sdílené konfiguraci.

  Existuje také riziko selhání zabezpečení na jiných webech, které vás ovlivňují. Pokud chcete nejbezpečnější hosting, je nejlepší jít s VPS nebo podobným plánem.

 • Který poskytovatel hostingu je nejlepší?

  Každý webhostitel nabízí různé výhody a nevýhody. Pokud jde o bezpečnost, záleží na tom, co chcete dělat. Celkově doporučujeme SiteGround. WP Engine je však vynikající volbou, pokud provozujete web WordPress. A pokud hledáte hosting šetrný k životnímu prostředí, GreenGeeks je vynikající volbou.

 • Jak nainstalovat certifikát SSL?

  Někteří weboví hostitelé, kteří poskytují certifikáty SSL, vyžadují, abyste je nainstalovali prostřednictvím ovládacího panelu. To je obvykle snadné dělat s point-and-click rozhraní. Pokud máte dotazy, kontaktujte tým zákaznické podpory vašeho hostitele.

  Pokud chcete použít certifikát šifrování SSL, který není integrován do vašeho hostingu, postupujte podle pokynů, které poskytli.

 • Je Linux bezpečnější než Windows?

  Počítače se systémem Windows byly najednou méně bezpečné než počítače Unix, jako je Linux a FreeBSD. To už vlastně není pravda, zejména pokud jde o operační systémy Windows Server. Stále existuje mnoho důvodů, proč byste si mohli zvolit jeden operační systém před jiným, ale měli byste být schopni získat dobré zabezpečení.

 • Je GoDaddy hosting bezpečný?

  GoDaddy je důvěryhodný leader v oboru hostování, který nabízí zabezpečení 24/7 a ochranu DDoS. Vzhledem k tomu, že poskytují levné hostování, mnoho bezpečnostních funkcí (například certifikáty SSL) hostuje doplňky.

  Pokud je pro vás velký problém zabezpečení, GoDaddy by vám měl být schopen poskytnout nástroje, které potřebujete.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map