Nejlepší kolokační hosting: Kdo je pro vaše stránky nejlepší? [Aktualizováno: 2020]

Porovnejte Colocation Hosting

Podniky, které hledají kolokaci svých serverů, musí prověřit hostingové společnosti na nejvyšší úrovni. Tento článek vám poskytne informace o tom, co byste měli očekávat, a pro tuto práci vám doporučíme nejlepší hostingové společnosti.


Colocation poskytuje víceminutovou kontrolu nad vlastním hardwarem a zároveň spoléhá na zabezpečení a odbornost hostitele. Mnoho hostitelských společností, které poskytují vyhrazený hosting, také poskytuje kolokaci.

Později v tomto příspěvku poskytneme podrobnou analýzu každého hostitele, ale prozatím se podíváme na nejlepší hostitele pro kolokaci:

 1. LiquidWeb
  – Před balíčkem s virtualizovanými službami plus „hrdinskou“ podporou
 2. HostDime
 3. Sharktech

Jak jsme vybrali nejlepší hostitele pro kolokaci?

Prověřili jsme více než 1 500 hostovacích plánů a vybrali jsme ty, které nabízejí kolokaci. Poté jsme vybrali hostitele, kteří nabízejí vynikající služby zákazníkům.

Nakonec jsme konzultovali skutečné uživatele prostřednictvím naší rozsáhlé databáze pravých zákaznických recenzí, kde jsme identifikovali 10 nejlepších hostitelů pro kolokaci.

Co se naučíte

Kolokace je specializovaná forma hostingu, kterou často používají podniky vyžadující nejvyšší dostupnou bezpečnost a spolehlivost provozuschopnosti.

V tomto článku se naučíte, jak zjistit, zda je kolokace pro vaši společnost dobrou volbou

Podíváme se na atraktivní faktory snižování rizika a na to, co byste měli hledat v hostiteli kolokace.

Budu také nabídnout moje osobní doporučení pro špičkový kolokační hosting. Možná vám tato doporučení pomohou při hledání.

co je kolokační hosting

Co je Colocation Hosting?

Kolokace je jako malé úložiště pro servery. Společnosti často vytvářejí datová centra pro sebe nebo se pokoušejí provozovat servery mimo kancelářské prostory. Místo toho mohou společnosti, které potřebují provozovat své vlastní serverové vybavení pronájem serverového prostoru, internetovou šířku pásma a dokonce i zařízení z kolokačního centra.

Kolokace je jakýmsi prostředím mezi náročnou cloudovou infrastrukturou a budováním vyhrazeného datového centra. Jakákoli společnost, která má serverové potřeby, které nemohou stávající poskytovatelé cloudu uspokojit, je dobrým kandidátem pro kolokaci.

Historie hostování kolokace

Když se internet poprvé spustil, byly servery hostovány u všech organizací, které je vlastnily. To bylo v pořádku, když internet byl omezen na univerzity a výzkumné laboratoře, ale růst World Wide Web v 90. letech znamenal více serverů a méně organizací obeznámených s jejich požadavky.

Řada poskytovatelů kolokace se rozrostla, aby naplnila tuto rostoucí potřebu místa, kde spolehlivě hostuje internetové servery.

Kdo používá kolokaci?

S růstem cloud computingu a spravovaného hostování hostí méně webových stránek své vlastní webové servery. Většina zákazníků pro kolokaci jsou sami poskytovateli hostingu.

Mohou to být poskytovatelé internetových služeb, poskytovatelé webhostingu nebo poskytovatelé cloud computingu. Tito zákazníci potřebují maximální kontrolu nad jejich servery v kombinaci se spolehlivostí datového centra.

Tech průmysl

Kolokace je obzvláště oblíbená u středně velkých organizací v oblasti IT a internetu, protože jim umožňuje soustředit se spíše na práci s určitou přidanou hodnotou než na logistiku serverů. To může zahrnovat společnosti v odvětví eCommerce, telekomunikací a průmyslových služeb.

Poskytovatelé cloudu

Kolokace je také velmi oblíbená u poskytovatelů cloudové infrastruktury, kteří si pronajímají prostor pro své servery a poté pronajímají serverový přístup zákazníkům cloudu.

Spousta kolokačních zařízení se zdvojnásobuje jako internetová směna. Různí dopravci a poskytovatelé internetových služeb mohou zajistit připojení v „zasedacích místnostech“ speciálně určených pro propojení dopravců. To je win-win situace pro poskytovatele colo a ISP.

Mohou se připojit bez placení poplatků za místní smyčku a v případě selhání hlavních komunikačních spojení v jiných zařízeních získají další redundanci.

Jaké jsou výhody Colocation Hosting?

Úspory nákladů zjištěné ve velkých datových centrech provozovaných významnými společnostmi mohou být realizovány malými a středními společnostmi, které v podstatě sdružují své potřeby datových center pronajímáním sdílených zařízení.

Kolokace navíc umožňuje společnostem rychle přizpůsobit kapacitu serveru nahoru nebo dolů podle potřeby.

jiný výhody plynoucí z tohoto sdružování potřeb a zdrojů zahrnout:

 • Levnější podlahová plocha
 • Spolehlivý přístup k napájení, zálohování baterie a generátorům
 • Zkušená správa zařízení datového centra
 • Zdroje obnovy po katastrofě
 • Extrémně rychlý přístup k internetu
 • Velmi vysoká šířka pásma a nízká latence sítě
 • Profesionální strážci
 • Levnější a pokročilejší systémy regulace klimatu
 • Sledování živého zařízení

kolokace, kdy ji použít

Měl by můj podnik využívat kolokační hosting?

Existuje spousta důvodů, proč by společnost pronajímala nebo licencovala kolokační prostor, spíše než aby si budovala vlastní datové centrum.

Úspora nákladů

Jedním z hlavních faktorů pro použití kolokačních center je finanční.

Pronájem je často z dlouhodobého hlediska dražší než nákup, ale v kratším časovém horizontu je téměř vždy levnější..

Návrh datového centra

Dalším běžným důvodem k použití kolokace je nedostatek odborných znalostí v datovém centru a správu budov.

Společnost vyvíjející software nebo poskytovatel cloudové infrastruktury může mít znalosti a zkušenosti s nákupem, konfigurací a provozováním svých vlastních serverů.

Mohou mít dokonce konkrétní potřeby, díky nimž je to správná volba (spíše než náročné cloudové služby).

Ale nemusí mít zkušenosti s bezpečností budovy, elektrickými systémy, HVAC a dalšími fyzickými požadavky. V tomto případě pro ně může mít kolokační hosting větší smysl.

Co potřebuji vědět o zabezpečení datového centra?

Bez fyzické bezpečnosti může kdokoli vstoupit do serverové místnosti a způsobit neplechu.

Hackeři se nemusejí rozbít na počítačích přes internet, mohou fyzickým přístupem na server udělat hodně škody.

Mohli by se pokusit restartovat počítač do režimu pro jednoho uživatele a resetovat kořenové heslo, což jim umožní přístup k vašim datům. Ony může připojit k zařízení USB disk a nainstalovat malware nebo kopírovat citlivá data.

Tato video prohlídka HostDime poskytuje užitečný pohled na bezpečnostní opatření poskytovaná společností. Patří k nim biometrický přístup ve všech vstupních bodech. Zobrazeno je také kolokační centrum HostDime na Floridě. Společnost také nabízí několik kolokačních center ve Spojených státech a v zahraničí.

Nabízí kolokační hosting lepší zabezpečení?

Toto je jedna z úvah o použití kolokace jako bezpečnosti. Nejen zabezpečení softwaru vašeho webového serveru, ale fyzické zabezpečení samotného počítače.

Profesionální hostingové společnosti používají přísné bezpečnostní postupy.

Do strojovny mají povolen přístup pouze oprávnění lidé, jako jsou správci systému. Používají mechanismy jako klíčové karty, aby zabránily neoprávněnému přístupu do serverové místnosti. Náhodní lidé nemohou přijít a chatovat se svými servery.

Společná bezpečnostní opatření při hostování kolokace

Budovy kolokace bývají mnohem bezpečnější než standardní umístění hostitelů.

To je důležité pro společnosti, které zpracovávají zabezpečená nebo citlivá data. Často mají fyzickou bezpečnost, jako jsou stráže a sledování videa.

jiný stavební prvky mohou zahrnovat:

 • Protipožární systémy a systémy potlačení požáru
 • Uzamčené skříně
 • Klece
 • Serverové stojany, 19-palcové (datové) i 23-palcové (telekomunikační)
 • Nadzemní kabelové žlaby
 • Pokročilá klimatizace, včetně chlazení a řízení vlhkosti
 • Elektrické uzemnění

Spolehlivost datového centra: Nabízí kolokace lepší provozuschopnost?

Stejně jako fyzické zabezpečení, použití kolokačního centra může také zaručit více provozuschopnosti.

Tento pohled uvnitř operací Liquid Web ukazuje bezpečnostní aspekty jejich datového centra a protokoly, které podporují provozuschopnost.

Mnoho z těchto center má mnoho zkušeností s hostingem serverů. Jak již bylo zmíněno, mají správné vybavení k řešení požadavky na servery provozované 24/7: energetický, síťový, chladicí a odborný technický personál.

Generátory pro spolehlivý výkon

Většina kolokačních center má generátory v případě, že datová centra ztratí energii a udržují váš web v provozu. Někteří větší kolokační hostitelé mají více zařízení, která mohou použít k roztočení záložních serverů pro případ, že by se hlavní datové centrum stalo katastrofickým.

Snižte finanční rizika

Barevný server bydlení lze použít také jako strategie snižování rizika.

A počet nákladových faktorů v self-hosting mají významnou variabilitu, včetně:

 1. Cena elektřiny a šířky pásma
 2. Daň z nemovitostí
 3. Mzdové náklady
 4. Pojištění obchodního vybavení

Uzavřením dlouhodobých smluv s poskytovateli kolokačních služeb s pevnou cenou mohou malé a střední podniky zajistit předvídatelné výdaje v datových centrech, a to výrazně snížení jejich vystavení finančnímu riziku.

Jaké jsou nevýhody Colocation Hosting

Největší nevýhodou kolokačního hostingu je vzdálenost. Je někdy zapotřebí přímého fyzického přístupu k serverovému vybavení. V závislosti na místě a objemu práce se to může promítnout do cestovních nákladů a nepatrného zhoršení.

Ne vždy nákladově efektivní

Navíc v určitém okamžiku se úspory z rozsahu obrátí ve prospěch budování vlastního datového centra. Pokud bude po delší nebo neurčitou dobu potřebný velký počet serverů, může být jednoduše výhodnější zřídit server na majetku společnosti.

Uzamčené ceny mohou být nevýhodou

Existuje také určité riziko cenového rizika. V ceně balíčků hostingových balíčků je zahrnuto několik faktorů stanovení cen komodit, včetně nákladů na elektřinu a šířku pásma internetu.

Pokud tyto ceny klesnou, vy může být uvízl v placení vyšších cen kvůli dlouhodobému smlouva, která blokuje sazby. (Samozřejmě, toto zablokování sazeb může být také výhodné, pokud ceny komodit vzrostou, jak je uvedeno výše.)

alternativy kolokace

Alternativy k kolokaci

Pokroky ve virtualizaci vytvořily alternativy k hostování fyzických serverů v kolokačním zařízení. VPS nebo cloud hosting jsou běžné alternativy k hostování kolokací.

Proč byste si měli zvolit tyto možnosti místo kolokačních serverů?

Typ

Funkce

Výhody

Virtuální soukromý server nebo VPS.

Nabízí výhody soukromého serveru bez nutnosti vlastnit fyzický stroj.

Více kontroly, nižší náklady

Cloud hosting

Podobně jako u VPS, ale schopnosti vašich serverů v síti a šířce pásma jsou elastické.

Zaplaťte to, co používáte, a snadno rozšiřujte

VPS hosting versus kolokace

S VPS získáte virtuální stroj, který žije na fyzickém serveru s virtuálními stroji jiných zákazníků. Dostaneš kontrolu nad skutečným softwarem bez režie stroje instalovaného na stojanu.

Vaše hostitelská společnost se postará o podrobnosti, zatímco vy se soustředíte na udržení svého webu.

Cloud hosting versus kolokace

U cloudového hostingu platíte pouze za schopnost, kterou používáte. Díky tomu je možná levnější alternativa k kolokaci. Má stejné výhody jako VPS. Nemusíte kupovat a udržovat svůj vlastní server. Hostitelská společnost se postará o infrastrukturu za vás.

Pokud máte web s nízkým provozem, můžete se vyhnout menším jednotkám a povoleným šířkám pásma. Pokud váš web získá náhlý nárůst popularity, můžete zvýšit možnosti, abyste drželi krok s poptávkou.

Nevýhody cloudhostingu

Nevýhodou je, že pokud používáte veřejný cloudový hostingový plán, vaše cloudové servery sdílejí fyzické servery s ostatními. Z bezpečnostních důvodů nebo z důvodu výkonu to může být pro vás nepřijatelné.

Soukromý cloudový hosting

Soukromý cloud s vašimi vlastními servery v kolokačním zařízení vám poskytuje větší kontrolu v kombinaci se schopností rozdělit větší kapacitu pro vaše cloudové servery, když potřebujete.

Pokud naprosto nepotřebujete kontrolu, kterou vám poskytuje kolokační zařízení, můžete být s ostatními možnostmi lepší.

nabídky webhostingu

Hledáte správného hostitele kolokace?
Liquid Web skóroval velmi dobře v našich testech rychlosti a výkonu. Právě teď můžete získat speciální ceny na jejich plány pomocí tohoto odkazu na slevu
.

nejlepší kolokační hostitelé

Moje nejlepší volby pro Colocation Hosting

Přiznejme si to: kolokační hosting není levný. Musíte si koupit server, nakonfigurovat jej a doručit do kolokačního zařízení. To je vše na vrcholu poplatku.

Více hostingových společností nabízí možnosti VPS a cloudu, takže se jedná o životaschopné alternativy k barevnému serveru. Přesto lidé, kteří jsou závislí na kolokaci, mají pokročilé potřeby a jsou ochotni zaplatit, aby je uspokojili.

LiquidWeb

LiquidWeb má plány začínající na 150 USD měsíčně. Je to jedna ze společností, která více nabízí své další virtualizované služby. Zdá se, že vědí, jakým směrem se průmysl zaměřuje.

Jsou známí svými 24/7 „hrdinská podpora“. Pomohou také migrovat existující web.

kolokace tekutého webu

Kolokační hosting s LiquidWebem

HostDime

HostDime nabízí kolokační plány od 100 $ měsíčně. Mají spojení s několika hlavními poskytovateli internetových služeb, včetně Global Provider, NTT a Telefonica.

Uživatelé mají k dispozici 1U stojany nebo kompletní sady.

hostitel desetník kolokace

Hostování Colocation s HostDime

SharkTech

Sharktech má datová centra v Denveru, Chicagu a Amsterdamu. Podporují servery až do velikosti 4U. Plány začněte na 79 $ měsíčně pro 1U server.

Klienti mají také možnost pronájmu celých stojanů. Sharktech má redundantní gigabitová ethernetová spojení a ochranu DDoS.

sharktech kolokace

Kolokační hosting s SharkTech

Další funkce v typech hostování

 • Spravováno WordPress
 • VPS
 • Podařilo se
 • Vyhrazený server
 • Stavitelé webových stránek
 • Sdílený hosting
 • Mrak
 • Překupník
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map