Nejlepší Joomla Hosting: Kdo je pro váš web vhodný? [Aktualizováno: 2020]

Porovnejte Joomla Hosting

Joomla je populární CMS, který soutěží s WordPress. Pokud chcete vytvořit blog nebo web, Joomla je dobrá alternativní open-source platforma. Ne všichni poskytovatelé hostingu jsou však pro Joomla ideální.


Nejlepší hostitelé Joomly nabízejí snadnou nebo automatickou instalaci Joomly, servery optimalizované pro nasazení Joomly a velkorysé nároky na šířku pásma a místo na disku. Je také výhodné, aby poskytovatel hostingu měl odborníky Joomla na svých podpůrných pracovnících.

Níže naleznete naši hloubkovou analýzu našich doporučených webových hostitelů, ale zde je rychlý náhled nejlepších 5 hostitelů pro Joomla:

 1. SiteGround
  – Oficiální demonstrační hostitel, 30 dní zdarma, plány specifické pro Joomla
 2. Bluehost
 3. A2 Hosting
 4. InMotion Hosting
 5. HostPapa

Jak jsme vybrali nejlepší hostitele pro Joomla?

Napsali jsme odborné recenze více než 380 poskytovatelů hostingu a prozkoumali jsme více než 1 500 plánů hostování. Vybrali jsme hostitele s plány, které nabízejí snadnou instalaci Joomly a specifické výhody Joomly.

Nakonec jsme se zeptali skutečných uživatelů. Pomocí naší rozsáhlé databáze více než 1 milionu slov skutečných hodnocení zákazníků jsme identifikovali 10 hlavních hostitelů Joomly..

Co je Joomla?

Volný, uvolnit, snadné použití, a přizpůsobitelné. Joomla vám nabízí množství možností budování stránek a je k dispozici u většiny hostingových plánů.

Joomla jako populární CMS

Myslíte si, že WordPress je jedinou městskou hrou, pokud jde o systémy pro správu obsahu (CMS)? Jistě, je to docela populární, hlavně proto, že je to tak uživatelsky přívětivý. Ale i WordPress má svá omezení.

Tam přichází Joomla. Ještě mocný snadno použitelný open-source software CMS. Pokročilé možnosti Joomly umožňují rozsáhlé přizpůsobení. Díky tomu je populární mezi webovými vydavateli, podniky a vývojáři.

Správa webů s elektronickým obchodem s Joomlou

Potřebujete spravovat své stránky elektronického obchodování? Joomla to dokáže. Chcete vytvořit katalog produktů, které prodáváte? Vyzkoušejte Joomlu. Jste připraveni vyzkoušet vlastní rezervační systém pro vaši restauraci? Získejte Joomlu. Dokáže udělat všechny tyto věci a mnohem více.

Joomla je však pro většinu vydavatelů webových stránek vhodný CMS. Od osobních webových stránek a blogů po firemní weby, Joomla zvládne téměř cokoli, na co zahodíte.

CMS není jen pro internetové stránky, ačkoli. Může být také použit k budování firemních intranetů, které pomáhají zaměstnancům zůstat v kontaktu a být informováni.

Podpora různých hlavních hostitelů Joomla

Klíčem k tomu, jak pomocí Joomly vytvořit svůj web, je najít hostitele, který je podporuje. To není obtížný podnik. Mnoho hostitelů zpřístupňuje Joomla prostřednictvím většiny svých hostingových plánů. Nainstaluje se trochu jinak než WordPress.

Joomla je k dispozici jako skript můžete na svůj web nainstalovat pouhým kliknutím. Nejlepší část? Je to zdarma. Joomla (nebo, aby bylo pojmenováno celé své jméno, „Joomla!“), Je jednou z mnoha aplikací, které jsou zdarma poskytovány zákazníkům webhostingu zdarma..

Ideální CMS pro vývojáře

Ovládací panel JoomlaRychlý přehled ovládacího panelu Joomla v ukázce.

Ve skutečnosti jde ještě o krok dále: Joomla může být také použita jako základ pro webové aplikace. Kromě systému pro správu obsahu (CMS) je to také rámec webových aplikací. Obě složky Joomly lze použít společně nebo samostatně.

Joomla je ideální pro vývoj portálů, blogy, a firemní webové stránky. Může se také vyvinout v platformu elektronického obchodování, aplikační můstek nebo dynamickou webovou aplikaci. Vývojáři mohou rozšířit výchozí funkce a kódovat vlastní části v PHP a MySQL.

Historie Joomly

Historie Joomly

Joomla byla uvedena na trh v roce 2005 jako vidlička z nyní zaniklého Mambo CMS, přičemž 1.5 bylo vydáno v lednu 2008 a verze 3 se objevila v září 2012. Nové verze jsou naplánovány každých šest měsíců.

Globálně populární softwarové aplikace s otevřeným zdrojovým kódem

Tento software je open source a volně distribuovatelné na základě GNU General Public License. Stejně jako mnoho jiných nástrojů s otevřeným zdrojovým kódem se spoléhá na podporu sítě vývojářů, kteří nadále inovují a vdechují život softwaru. K dnešnímu dni byl tento software stažené více než 50 milionůkrát.

Používání open-source softwarové aplikace může být prospěšné jak pro podnikání, tak pro jeho konečné uživatele. Podívejte se na několik konkrétních podrobností:

BezpečnostníSvobodaKvalitníAuditovatelnostPodpěra, podpora
Obchodní výhodyProblémy a nedostatky v bezpečnosti a diagnostikovány rychle vyřešenyŽádné přísné pokyny pro firmy nebo dodavatele, které je třeba dodržovatČím více vývojářů, tím více chyb bylo zaznamenánoLepší kolektivní týmová práce mezi vývojovým týmemSchopnost přímé komunikace s uživateli
Výhody pro uživatelePotenciální bezpečnostní záležitosti jsou řešeny rychleji než průměrO vizích uživatelů lze postarat a na palubě mohou být radyMéně problémů z hlediska funkcí a použitelnostiTisíce vývojářů, kterým důvěřovat a spolehnout se na něOkamžitá podpora IT odborníků spíše než agentů
Celková kvalita průmysluKompetentníVysokýVysokýVysokýNadprůměrný

Joomla vs WordPress – není lepší, ale odlišný

Registrace Joomla DemoRychlý přehled ovládacího panelu Joomla v ukázce.

Mnoho lidí zvažuje Joomla a WordPress pro webové stránky, ale tyto dvě aplikace splňují různé účely. Joomla je založena na tradičním „modelu, pohledu, ovladači“ (MVC) architektura.

To podporuje interaktivní ovládací prvky a rozhraní, která uživatelé vidí. Rámec MVC lze použít bez systému CMS. Joomla je vylepšeno pomocí rozšíření, které jsou podrobněji popsány níže na této stránce.

Na postranní poznámku lze Joomla nainstalovat také pomocí jediného kliknutí přes Softaculous.

Rozšíření Joomla

5 typů rozšíření Joomla

V současné době existuje téměř 8 000 rozšíření dostupné v oficiálním Joomla Extension Directory (JED), a to zahrnuje směs bezplatných a komerčních rozšíření.

Mnoho vývojářů hostuje rozšíření jinde, takže skutečný počet je mnohem vyšší. Ne všechna rozšíření jsou kompatibilní se všemi verzemi Joomly, jak byste očekávali. Rozšíření Joomla jsou rozdělena do pět kategorií podle jejich účelu:

 1. Komponenty
 2. Moduly
 3. Pluginy
 4. Šablony
 5. Jazyky

Komponenty

Komponenty jsou balíčky funkcí zodpovědných za vytváření velkých oblastí webové stránky, a jsou proto větší než jiná rozšíření. Podívejte se na ně jako nástroje architektury webu.

Moduly

Rozšíření JoomlaRozšíření Joomla ve formě motivů, pluginů, komponent, modulů a šablon je velmi jednoduchá instalace.

Moduly jsou skupinou lehkých rozšíření, která se používají vykreslování obsahu stránky. Obvykle jsou moduly jako „krabice“ kolem obsahu

Pluginy

Na rozdíl od běžného použití zásuvných modulů ve WordPress, jsou Joomla plug-iny odlišné. Konkrétně slouží jako vykonavatel událostí, jako jsou spouštěné události. Ty jsou schopny provádět události postupně.

Šablony

Rozšíření, která řídí vzhled webu (stejně jako v WordPressu a dalších systémech). Od Joomly 3 dále šablony reagují a reagovaly. Použití šablon usnadňuje design stránek pro nováčky.

Jazyky

Rozšíření jazyků v popisku Joomla překlady, obecné jazyky stránek a informace o různých fontech. Zejména u vícejazyčných a mezinárodních webů jsou jazyková rozšíření nezbytná.

webhostingový kupón

Hledáte hodně na Joomla hosting?
SiteGround – na prvním místě od našich čtenářů – nabízí plány specifické pro Joomla. Tyto plány zahrnují vysokorychlostní servery a vynikající zákaznickou podporu. Ušetřete až 67% na programech SiteGround pomocí tohoto odkazu na slevy
.

Joomla Požadavky

Jak nasadit Joomlu

Joomla je navržen pro práci s Linux, Apache, PHP, a MySQL – jinak známé jako SVÍTILNA.

Doporučené specifikace a server

Joomla PožadavkyRychlý přehled ovládacího panelu Joomla v ukázce.

Linuxový server je proto nejlepší volbou, i když Joomla lze nainstalovat také na servery Windows.

Doporučené specifikace pro 3x jsou následující:

 • Doporučeno PHP 5.4+ / 5.3.10
 • Můj SQL 5.1+
 • Apache 2.x nebo IIS 7

Mnoho webových hostitelů inzeruje verzi PHP, kterou používají. Pokud tomu tak není, požádejte poradce před prodejem, aby před registrací potvrdili kompatibilitu Joomly.

Různé způsoby, jak začít s Joomlou

Existují dva hlavní způsoby, jak začít s aplikací zdarma. Můžete použít rychlý nebo hostovaný zkušební účet.

Joomla Quick Trial

Registrace Joomla Demo
Vyzkoušejte si demo Joomla sami.

Předtím, než se usadíte na webu Joomla, vyzkoušejte online testovací jízdu pro okamžitý nahlédnutí do zákulisí softwaru. Tohle je anonymní demo že nezachovává žádnou z vašich informací (vyprší po 90 minutách).

To vám dává přístup k ovládacímu panelu pomocí kliknutí – což je užitečné pro vyhodnocení. Poznamenejte si odpočítávání v zápatí, které ukazuje, jak dlouho máte, než se resetuje.

Joomla Hosted Trial

Hostitelskou verzí Joomly je delší období hodnocení zdarma po dobu 90 dní. To vám dává dostatek času vyzkoušet si nástroj a porovnat jej s alternativami. Získáte více funkcí než zkušební jízda.

Pokud chcete, můžete se také zaregistrovat na webhostingový účet SiteGround na konci zkušební doby uchovat vaše data. Začněte s oficiálním demem na webu Joomla. Můžete také přistupovat k užitečnému videoobsahu, který vám pomůže najít cestu kolem.

Až budete v provozu, podívejte se na fóra Joomla, kde najdete pomoc a podporu.

Joomla prostřednictvím webhostingového účtu

Většina plánů sdíleného hostování a hostování VPS přijde s ovládacím panelem cPanel. Velmi málo hostitelských služeb inzeruje hosting Joomla konkrétně, ale Joomla lze nainstalovat téměř na jakoukoli hostingovou službu.

Připomeňme si hlavní faktory, které Joomlu vyplatí:

 • Infrastruktura otevřeného zdroje
 • Jednoduchá a snadná instalace
 • Podpora napříč platformami
 • Určené společenství
 • Výkonná rozšíření
 • Škálovatelnost

Infrastruktura otevřeného zdroje

Joomla byla vytvořena pomocí PHP jako programovacího jazyka. Použití PHP usnadnilo získání trakce v systému komunita open source, s řadou vývojářů, kteří pravidelně přispívají.

Jednoduchá a snadná instalace

Joomla může být na první pohled matoucí, ale instalace je jednoduchá. S použitím softwaru, jako je Softaculous, je to jen další instalace jedním kliknutím jako WordPress.

Podpora napříč platformami

Jak již bylo zmíněno, doporučuji Joomla použít na serveru Linux. To stranou kompatibilní pro různé platformy, díky čemuž je flexibilní aplikace.

Určené společenství

S pomocí open-source komunity, Uživatelé Joomly jsou oddaní. Nejenže si navzájem pomáhají, ale mají také obecný zájem na neustálém zlepšování CMS.

Výkonná rozšíření

Pět různých typů rozšíření Joomly vychází z řady uživatelsky přívětivých možností podpory. Na rozdíl od WordPress má Joomla samostatné kategorie rozšíření které se specializují na konkrétní oddělení.

Škálovatelnost

S určitými technickými znalostmi, Joomla lze optimalizovat zvládnout velké objemy provozu. Jak již bylo řečeno, je stejně užitečné pro začátečníky začít.

I když si každý hostitel může přizpůsobit cPanel pro své zákazníky, obvykle existuje alespoň jeden instalátor skriptů, jako je instalační program Softaculous script.

Jednoduchá instalace přes cPanel

Tito instalátoři ve vašem hostitelském účtu vám umožní vybrat systém pro správu obsahu, jako je Joomla, a provede veškerá nastavení na serveru za vás.

Nejlepší Joomla Hosts

3 nejlepší hostitelé s podporou Joomla

Pro web Joomla lze použít téměř každého dobrého hostitele, ale existují 3, které dávám přednost před ostatními.

SiteGround

Siteground

Joomla s Siteground Hosting.

SiteGround je oficiálním demo hostitelským poskytovatelem Joomly. Demo účet si můžete zaregistrovat na webu Joomly, který vytvoří bezplatný web na webu SiteGround.
pro použití 90 dní.

To hodně říká o důvěře Joomly v jejich software běžící na SiteGround.

Joomla můžete nainstalovat na jakýkoli plán SiteGround pouhými několika kliknutími, ale jsou jedním z mála hostitelů, kteří jasně zobrazují plány specifické pro Joomla.
.

Vlastní rozšíření

Tyto plány přicházejí s funkcemi, díky nimž se weby Joomla mohou lépe a snadněji spravovat. Nejprve poskytují bezplatné zakázkové rozšíření který umožňuje aplikaci SiteGround SuperCacher v některých z těchto plánů.

Tím se váš web výrazně zrychlí. Každý server má také vestavěnou Cloudflare CDN.

Aktualizace a podpora

Budou také automaticky aktualizovat Joomla, protože vycházejí aktualizace, aby váš web zůstal v bezpečí a zároveň vytvořil zálohu před aktualizací pro případ, že by se něco pokazilo. SiteGround má úžasnou dokumentaci podpory obecně, s několika podrobné návody o nastavení a používání Joomly.

Konečně, některé plány přicházejí s nástrojem Joomla Staging, který vám umožní upravit kopii vašeho webu a získat vše hned, než ho posunete na živou verzi vašeho webu.

InMotion Hosting

InMotion Hosting

Joomla s hostováním InMotion.

InMotion Hosting je skvělá společnost hostující web, pokud plánujete vytvoření webu Joomla pro americkou obchodní nebo neziskovou nadaci. Všichni zákazníci dostávají 24/7/365 Podpora založená na USA, což je dobré bez ohledu na vaši polohu.

Datová centra a freebies

InMotion Hosting má 2 datová centra, se nachází na jedné z nákladů USA, což je důvod, proč je většina jejich zákazníků v USA.

Chcete-li dále apelovat na malé podniky, nabízejí bezplatná doména a stovky dolarů bezplatné reklamní kredity s každým hostitelským plánem.

Místo na disku a záruka vrácení peněz

Všechny servery jsou vysoce kvalitní, s diskovým prostorem SSD zahrnutým do všech plánů, aby bylo vidět zlepšení rychlosti oproti jiným hostitelům.

K tomu navíc máte 90denní záruku vrácení peněz
rozhodnout, zda jste šťastní nebo ne.

Bluehost

Bluehost

Joomla s hostingem Bluehost.

Pokud je cena pro vás zdaleka nejdůležitějším problémem, Bluehost je také dobrá volba při hledání webhostingové společnosti nainstalovat Joomla na některý z jejich balíčků, a ceny jsou tak nízké, jak přicházejí. Získáte také bezplatné doménové jméno a 30denní záruku vrácení peněz
.

Tým podpory

Kompromisem je, že výkon jejich serveru není nic zvláštního a tým podpory a dokumentace nejsou tak dobré jako ostatní dvě možnosti. Pokud váš web nebude mít velký provoz, nemusí to být velký problém.

Zdroje

Bluehost nabízí neomezené místo na disku a šířku pásma na mnoha svých hostingových plánech.

Ve skutečnosti to znamená, že neomezené znamená, že ze sdíleného serveru získáte tolik zdrojů, kolik je potřeba, pokud váš web neovlivní ostatní zákazníky. Pokud máte velký provoz, budete potřebovat VPS nebo specializovaný hostingový plán.

Pár věcí o Joomle

Protože máte spoustu možností, pokud jde o výběr hostitele Joomla, musíte mít na paměti některé věci. Zde je stručné shrnutí toho, co je třeba hledat:

 • Podpora pro PHP a MySQL databázi
 • Diskový prostor SSD a ukládání do mezipaměti pro rychlost
 • Automatické zálohy

Další funkce v CMS

 • ExpressionEngine
 • MemHT
 • Plone
 • MS DotNetNuke
 • Drupale
 • Tiki Wiki
 • Umbraco
 • Beton5

nabídky webhostingu

Hledáte kvalitní Joomla hosting?
InMotion Hosting nabízí plány Joomla podporované vysokorychlostními servery. V současné době můžete na svých plánech ušetřit až 50%. Použijte tento odkaz na slevu
získat dohodu. Zahrnuje 90denní záruku vrácení peněz

Joomla Často kladené otázky

 • Co je Joomla?

  Joomla je bezplatný a open-source systém pro správu obsahu napsaný v PHP.

  Výraz „zdarma“ znamená, že software je k dispozici bez nákladů a také bez omezení. Open-source znamená, že zdrojový kód aplikace je k dispozici ke kontrole a úpravám. Open-source také odkazuje na metodu vývoje. Software je vyvíjen otevřenou komunitou vývojářů, nikoli soukromou společností.

 • Co je systém pro správu obsahu?

  Systém správy obsahu (CMS) je softwarová aplikace, která poskytuje způsob, jak snadno vytvářet, upravovat, ukládat a zobrazovat obsah na webu. Ve většině případů (jako u Joomly) existuje grafické uživatelské rozhraní pro přidávání a úpravu obsahu, což mohou být stránky, blogové příspěvky, obrázky nebo jakákoli jiná forma obsahu. Existuje databáze, která ukládá obsah, a existují šablony, které zobrazují obsah návštěvníkům webových stránek.

 • Je Joomla populární?

  Ano. Joomla Provozuje přes 30 milionů webových stránek a je druhým nejoblíbenějším systémem pro správu obsahu na webu, za WordPress.

 • Je Joomla dobře podporován?

  Ano. K dispozici je kompletní dokumentace, komunitní fórum, časopis, události, workshopy, seznamy adres, videonávody a blogy. Existuje také řada obchodních společností, které poskytují placenou, prémiovou podporu a poradenství pro Joomla.

 • Jaké webové stránky mohu s Joomlou vytvořit??

  Téměř jakýkoli druh webů zaměřených na obsah by byl pro Joomlu vhodný. Mnoho odborníků tvrdí, že Joomla je obzvláště dobrá jako základ pro webové stránky elektronického obchodu nebo sociálních sítí.

 • Jak lze CMS použít pro elektronický obchod?

  Produkty jsou formou obsahu.

 • Existuje nějaký druh webu, který by nebyl považován za „založený“ na obsahu?

  Ano. Zde je několik příkladů: webové aplikace pro editaci médií, jako jsou video a audio, aplikace pro ovládání a ovládání, které spouští fyzická zařízení, a analytika náročných dat.

 • Jsem začátečník. Je Joomla pro mě dobrá volba?

  Možná. Ale jiné možnosti by mohly být lepší. Joomla se dostatečně snadno učí, ale je populárnější u vývojářů než u nezkušených uživatelů. Pokud používáte platformu jako WordPress, která má větší základnu pro začátečníky, možná bude pro vás jednodušší získat pomoc a návody ohledně konkrétních problémů..

 • Chtěl bych založit blog. Měl bych použít Joomla?

  Pokud se chystáte udělat pouze blog, může být Joomla nadměrná. Lepší volbou může být jiný CMS, který se více zaměřuje na blogování, jako je WordPress. Jak již bylo řečeno, určitě můžete spustit blog na Joomle, a pokud chcete spustit blog jako součást větší webové stránky (jako je web elektronického obchodu nebo platforma sociálních médií), může být Joomla skvělou volbou..

 • Má Joomla funkčnost, kterou potřebuji?

  Pravděpodobně. Joomla má přes 8 000 rozšíření. Kromě toho existuje velmi robustní systém háčků a filtrů, který usnadňuje přidání funkcí a vývoj nových rozšíření podle potřeby.

 • Mohu přimět web Joomla, aby vypadal tak, jak chci?

  Ano. Joomla má k dispozici přes tisíc volných témat, z nichž mnohé lze přizpůsobit. Pro zkušeného vývojáře je také relativně snadné vytvořit nové téma na základě vlastního designu a existuje velké množství profesionálních vývojářů, kteří si ho mohou najmout, aby to udělali za vás (a spousty tutoriálů, pokud se chcete naučit, jak to udělat) vy sám).

 • Je těžké se připravit na nový web Joomla?

  Vůbec ne. Mnoho webhostingových společností poskytuje instalaci Joomly jedním kliknutím na ovládací panel pomocí nástrojů jako Fantastico nebo Softaculous. Dokonce i bez průvodce instalací není proces instalace a nastavení obtížný.

 • Bude Joomla běžet na mém hostitelském účtu?

  Pravděpodobně. Joomla vyžaduje PHP a MySQL, které jsou široce podporovány webhostingovými společnostmi. Měli byste dvakrát zkontrolovat, ale pokud váš hostingový plán nemůže Joomlu podpořit, jedná se o červenou vlajku, kterou možná nemáte kvalitní hosting. (Výjimkou je samozřejmě specializovaný hosting věnovaný nějaké jiné konkrétní softwarové aplikaci. Ale opět – to je výjimka.)

 • Jaké jsou hlavní alternativy Joomly?

  Dva největší konkurenti jsou WordPress a Drupal. Oba jsou open-source a psaní v PHP.

 • Jak Joomla porovnává s WordPress?

  To záleží na tom, čeho se snažíte dosáhnout, a také na tom, jak dobře znáte platformu. Pokud chcete pouze rychle a snadno spustit webové stránky, WordPress je určitě způsob, jak jít. Pokud stavíte něco s mnohem více vlastními typy obsahu, lze to s Joomlou často udělat snadněji.

 • Jak se Joomla srovnává s Drupalem?

  Opět – záleží na tom, čeho se snažíte dosáhnout. Joomla je populárnější. Pokud potřebujete mnoho vlastních typů obsahu a snažíte se udělat něco složitého, ale relativně běžného, ​​Joomla je pravděpodobně dobrá volba. Pokud děláte něco skutečně nového, se spoustou vlastních funkcí a logiky, může být Drupal lepším způsobem.

 • Jak se mohu rozhodnout mezi Joomlou, Drupalem, WordPressem?

  Většina aplikací, které lze postavit na jedné platformě, by mohla být postavena na kterékoli z nich. V některých případech existuje konkrétní důvod k použití jedné nebo druhé platformy. Pokud například nastavujete blog a nic jiného, ​​měli byste používat WordPress. Nebo pokud potřebujete funkce vestavěné do konkrétní distribuce Drupalu, jako je CiviCRM, měla by být vaše volba jasná. Pokud však nejste vývojář a potřebujete něco nového postaveného od nuly, je mnohem lepší najít vývojáře, který se vám líbí a kterému důvěřujete, a pak je nechat vybrat platformu na základě jejich vlastní úrovně pohodlí a potřeb konkrétního projektu..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map