Nejlepší hosting VB.NET: Kdo je pro vaše stránky nejlepší? [Aktualizováno: 2020]

Porovnejte VB.NET a C # Hosting

Framework .NET je vývojové prostředí společnosti Microsoft pro vytváření dynamických webových aplikací na serveru IIS. VB.NET lze použít s libovolným počtem jazyků. Jedním z nejpopulárnějších je C # – objektově orientovaný jazyk, který vyšel z rodiny C.


Protože C # je tak populární, nabídne jej většina hostitelů Windows. Je však nejlepší získat hosting, který zahrnuje také vývojové nástroje, jako je kontrola revizí a sledování chyb.

Podrobný rozpis každého hostitele uvedeme dále v tomto článku. Pokud však spěcháte, zde je nejlepších 5 hostitelů pro VB.NET a C #:

 1. A2 Hosting
 2. Pojď tati
 3. Tekutý web
 4. InterServer
 5. Hostwinds

Jak jsme vybrali nejlepší hostitele pro VB.NET a C #?

Z naší databáze více než 1 500 webhostingových plánů jsme vybrali ty, které nabízejí Windows hosting s .NET, C # a dalšími vývojovými nástroji. Pak jsme je zařadili podle našich tisíců skutečných uživatelských recenzí, abychom našli nejlepší VB.NET a C # hosting.

Co je to VB.NET? Co je C #?

Visual Basic .NET a C #, které jsou nyní součástí prostředí .NET, jsou dva ze stěžejních programovacích jazyků společnosti Microsoft. Mohou být použity k vytváření interaktivních webů a různých aplikací pro použití na webu i mimo něj.

Co je to .NET Framework?

Jednoduše řečeno, .NET Framework je platforma pro vývoj softwaru společnosti Microsoft. Rozhraní .NET Framework, které běží na platformách Windows, poskytuje nástroje a knihovny, které vývojáři potřebují k vytváření aplikací a služeb snadno, rychle a bezpečně.

Můžete například implementovat službu Windows Communication Foundation (WCF), která usnadňuje komunikaci mezi aplikacemi v případě, že chcete s tradičními webovými službami používat více než jen HTTP..

VB.NET? C#? Jaký je v tom rozdíl?

Zatímco C # a Visual Basic .NET (VB.NET) jsou dva primární jazyky používané pro aplikace vytvořené pomocí rozhraní .NET Framework, existují mezi nimi dva zásadní rozdíly (i když největší z nich se týkají syntaxe, mezera se uzavírá více) a další s každým dalším dnem).

Tyto .NET jazyky jsou ve své funkci podobné, ale výrazně se liší v provedení. Často se předpokládá (nesprávně), že C # .NET má schopnosti, které přesahují možnosti jazyka, ale faktem je, že oba jazyky jsou schopné vytvářet výkonný obsah a aplikace.

O aplikaci Visual Basic .NET (VB.NET)

VB.NET, který byl spuštěn v roce 2002, je silně ovlivněn programovacím jazykem BASIC šedesátých let, je nástupcem původního jazyka jazyka Visual Basic.

Jde o objektově orientovaný programovací jazyk s výrazným typem, který vývojářům umožňuje vytvářet aplikace pro prostředí Windows.

Obrazovka vizuálních základů

Výhody Visual Basic .NET

Visual Basic .NET (založený výhradně na aktuální verzi jazyka Visual Basic, poprvé vydaný v roce 1991), je navržen pro snadné použití.

VB.NET používá kombinaci komponent (vizuální objekty manipulované v drag-and-drop prostředí) a ruční kódování k vytvoření všeho od jednoduchých aplikací grafického uživatelského rozhraní (GUI) po složité aplikace, ovládací prvky ActiveX nebo rozhraní pro systémy správy databází..

Postupem času uvidíte méně a méně vlivů souvisejících s BASIC a konvergenci k C # (a dalším modernějším programovacím jazykům).

O C #

Jak již název napovídá, C # je založen na programovacím jazyce C, který vyvinul Dennis Ritchie v Bell Labs (nebo AT&T) v 70. letech.

C # (poprvé vydán v roce 2001) je více orientován na kód a lze jej použít k vytvoření výkonných aplikací s maximální úsporou prostředků.

c-ostrý jazyk

Zatímco VB.NET se obvykle používá k vytváření velkých aplikací v online aréně, C # .NET je cenný pro vývojáře webu, kteří potřebují dohlížet na svůj kód a doladit své aplikace a weby..

Vlastnosti hotelu C #

C # je vysoce expresivní, objektově orientovaný programovací jazyk pro obecné použití.

Pokud máte zkušenosti s C, C ++ nebo Java, najdete C # velmi dobře.

Stručně řečeno, syntaxe C # zjednodušuje složitost jazyka C ++ a poskytuje také výkonné funkce včetně:

 • Nulovatelné typy hodnot
 • Výpočty
 • Delegáti, kteří povolují upozornění na události typu bezpečné
 • Lambda výrazy (nebo anonymní funkce, které lze předat jako argumenty nebo se vrátit z volání funkcí)
 • Přímý přístup k paměti

Výhody C #

Protože C # podporuje obecné metody a typy, získáte zvýšenou bezpečnost typu a lepší výkon.

Například výrazy LINQ (Language-Integrated Query) znamenají, že silně zadaný dotaz je prvotřídní jazykový konstrukt (na rozdíl od tradičně používané metody, kde jednoduché dotazy na řetězce nebyly zkontrolovány z důvodu problémů souvisejících s typem)..

Zábavný fakt: Jméno C # zahrnuje znak libry, který lze v mřížce dva po dvou zobrazit jako ligaturu čtyř plus symbolů.

To vzdává hold poctě, že C # je nějakým způsobem přírůstek C ++, dalšího běžně používaného programovacího jazyka.

Který jazyk bych měl používat?

I když existují určité technické rozdíly mezi C # a VB.NET, který z nich si vyberete, pravděpodobně přijde na zdroje, které máte k dispozici.

Vývojáři běžně uslyšíte, jak říkají například: „Oh, používám C # od doby, kdy jsem přišel z pozadí C“ nebo „používám VB.NET, protože mám pozadí v jazyce Visual Basic / Basic“.

Určitě existují rozdíly v tom, jak tyto dva jazyky fungují, ale existuje jen málo případů, kdy se musíte dostat do takové nitty-gritty, pokud jde o určení, který jazyk je pro vaše potřeby nejlepší.

Oba jazyky jsou syntakticky odlišné, ale obecně platí, že existuje vzájemná korespondence 1: 1 mezi tím, co můžete dělat v C # a VB.NET (a naopak)..

asp-net

Kam ASP.NET přichází?

ASP.NET je webový vývojový model, který obsahuje služby, které potřebujete k vytváření webových aplikací při práci s frameworkem .NET.

Tento model umožňuje kódovat vaše .NET aplikace ve všech .NET kompatibilních jazycích, včetně VB.NET a C #.

Model ASP.NET se skládá ze tří rámců pro vytváření webových aplikací:

 1. Webové formuláře ASP.NET
 2. ASP.NET MVC
 3. Webové stránky ASP.NET

Který byste si měli vybrat?

Volba, kterou vyberete, závisí na publiku a typu aplikace.

Obecně řečeno, ASP.NET Web Forms je dobrá volba pro ty, kteří se zajímají o rychlý vývoj aplikací.

Technologie ASP.NET MVC je zaměřena na vývojáře, kteří mají zájem o oddělení obchodní logické vrstvy webové aplikace od prezentační vrstvy (a následujících vzorců a principů, jako je vývoj řízený testem, oddělení obav, inverze kontroly nebo injekce závislosti).

A konečně, webové stránky ASP.NET jsou dobrou volbou pro ty, kteří hledají zjednodušený vývoj webových stránek a la PHP.

Všimněte si však, že tyto tři rámce nejsou 100% nezávislé, takže výběr jednoho automaticky nevylučuje také výběr jiného..

vizuální studio

Vizuální studio

Při práci s VB.NET a C # to pravděpodobně provedete pomocí Visual Studio, integrovaného vývojového prostředí společnosti Microsoft (IDE)..

snímek obrazovky vizuálního studia

Co je Visual Studio?

Visual Studio je plně vybavené IDE, které vám umožní snadno vyvíjet aplikace pro jakékoli prostředí Windows.

Získáte funkce pro úpravy kódu, integrovaný debugger, kódový profiler, návrh formulářů (užitečné při vytváření aplikací GUI) a návrháře schémat webu, tříd a databází.

Visual Studio je rozšiřitelné IDE, takže můžete přidat doplňky, které vylepšují funkčnost téměř na všech úrovních.

Můžete například přidat podporu systému pro správu verzí (jako je Subversion nebo Git), který používáte, nebo nové sady nástrojů, jako jsou vizuální návrháři..

Kromě podpory C # a VB.NET, Visual Studio podporuje 36 různých programovacích jazyků, takže je pravděpodobné, že najdete podporu pro všechny vaše potřeby s tímto IDE.

Získání Visual Studio

Visual Studio je proprietární produkt (existují tři různé verze, každá s různou sadou funkcí v různých cenových bodech), kterou si můžete zakoupit, ačkoli můžete edici Společenství používat zdarma.

Vydání Společenství nepřichází s omezeními dřívějších vydání Visual Studio Express (které Microsoft použil jako zkušební verzi).

Kód Visual Studio

V roce 2015 společnost Microsoft vydala Visual Studio Code, open source, rozšiřitelný editor zdrojového kódu. Toto není varianta placeného produktu Visual Studio.

Proč potřebujete .NET Hosting

Protože .NET Framework a všechny jeho přidružené komponenty jsou vlastnictvím produktů společnosti Microsoft, budete potřebovat webhostingový plán nabízející prostředí Windows (nebo, pokud jste si vybrali plán VPS nebo dedikovaný server, možnost instalace systému Windows).

V podstatě chcete, co weboví hostitelé nazývají „ASP.NET Hosting“.

Pro ty, kteří si pro svůj webový server a hosting vyberou prostředí Windows, je prostředí ASP.NET společnosti Microsoft výkonným nástrojem pro vytváření profesionálních, poutavých webů a webových aplikací..

Plánujte vlastní programování?

A pokud vyvíjíte své vlastní .NET aplikace / ASP.NET aplikace nebo provádíte libovolné vlastní programování v prostředí ASP.NET, budete pravděpodobně chtít vybrat hostitele, který podporuje dva z nejdůležitějších jazyků společnosti Microsoft: Visual Basic .NET (také známý jako VB.NET) a C #.

C # by mělo být výchozí, pokud pracujete na platformě Windows, ale ujistěte se u svého hostitele, abyste si byli jisti).

Windows Hosting může být dražší

Podpora pro C # .NET a VB.NET vyžaduje operační systém Windows (OS), takže budete potřebovat hostingový balíček Windows, abyste mohli využít jejich možností (jak jsme již zmínili).

Windows hosting je obecně o něco dražší než srovnatelný Linux založený hosting, takže možná budete chtít odpovídajícím způsobem rozpočet.

Potřebujete licenci?

Váš hostitel může také zahrnout nativní podporu pro aplikace a komponenty ASP.NET jako součást vašeho hostitelského balíčku, ale pravděpodobně budete odpovědní za nákup a stahování licencí potřebných k použití nejnovější verze VB.NET nebo C #.

Pokud používáte Visual Studio, možná budete chtít další licenci pro spuštění této sady na serveru pro rychlé kódování a ladicí účely.

S tím řekl, jaké další konkrétní položky byste měli vzít v úvahu při hledání plánu hostingu?

Čtěte dál a zjistěte to.

Přidělení zdrojů

Existuje mnoho webových hostitelů nabízejících hosting ASP.NET na sdílené úrovni, takže pokud právě začínáte nebo máte velmi omezený rozpočet, může to být ta nejlepší volba pro vás.

Pečlivě si však přečtěte smluvní podmínky poskytované webovým hostitelem, zejména pokud si na základě toho vyberete plán, který nabízí věci, jako je neomezená šířka pásma a místo na disku.

Obecně to znamená, že neexistuje žádný kloubový limit, ne že existuje neomezené přidělení zdrojů, které můžete použít.

To je problém, protože rozhraní .NET Framework a nástroje, které potřebujete ke správě toho, co jste vytvořili, mohou zabrat značné množství vašeho úložného prostoru..

Navíc, v závislosti na typu webové aplikace nebo webové stránky, kterou dodáváte, může váš webový hostitel považovat vaše produkty za vhodnější pro vyšší úroveň služeb, jako je VPS hosting nebo dedikovaný server.

Pokud zvolíte VPS nebo dedikovaný server?

Pokud se však rozhodnete pro plán VPS nebo dedikovaný server, budete se muset rozhodovat o tom, co si koupit – budete muset výslovně stanovit, jaké zdroje potřebujete pro svůj web (zejména pokud kupujete hosting od více tradiční poskytovatel, například GoDaddy, BlueHost nebo InMotion, protože vaše omezení jsou ovlivněna fyzickou infrastrukturou hostitele webu).

Funkce / aspekt
GoDaddyBlueHostInMotion
Náklady Začíná na $ 2,99Začíná na $ 3,95Začíná na 5,99 $
Podpěra, podporaAno; 24/7Ano, 24/7Ano, 24/7
Up-time99,9% záruka99,99 záruka99,97 záruka
VPS? AnoAnoAno
Cloudové?NeAnoNe
Speciální funkcebezplatná doména w / roční plánneomezené diskové úložištěneomezený e-mail

Možnost cloudového hostování je také možnost

Jedním ze způsobů, jak tuto potřebu obejít, je identifikovat potřeby zdrojů dříve, než skutečně víte, jaké jsou vaše úrovně provozu, je zvolit si cloudový hostingový plán..

Protože cloudové plány nabízejí distribuované systémy, obvykle máte možnost škálovat nahoru a dolů podle potřeby.

Takové změny můžete někdy provést sami pomocí dodaného ovládacího panelu a okamžitě se objeví.

Kromě toho platíte pouze za to, co potřebujete. Nebudete si muset dělat starosti s platením příliš mnoho nebo příliš málo za svůj hostingový plán.

Databáze

Při vytváření aplikací ASP.NET nebo .NET budete pravděpodobně používat servery SQL společnosti Microsoft.

Z tohoto důvodu, stejně jako většina produktů společnosti Microsoft, je patentovaná nabídka, použití serverů SQL vás může vrátit zpět, pokud jde o náklady.

Díky hostování na bázi Linuxu je MySQL, výchozí prostředí SQL s otevřeným zdrojovým kódem, sklon být výchozí dostupnou možností.

MySQL můžete s aplikacemi určitě používat, ale pokud se chcete držet prostředí všech společností Microsoft, zeptejte se s hostiteli, ve kterých vás zajímá, jaké zásady jsou a jaké budou náklady, pokud se rozhodnete používat servery SQL..

Extra funkce hostování

V závislosti na typu dodávané aplikace budete možná muset hledat hostitele, který nabízí funkce a funkce podporující vaši aplikaci.

Pokud například provozujete web s elektronickým obchodem, můžete zkontrolovat, zda váš hostitel hostuje například soukromé certifikáty SSL, vyhrazené adresy IP a vestavěné softwarové sady pro správu internetového obchodu..

Pokud potřebujete e-mail, zkontrolujte, zda taková oprávnění získáte. Pokud tak učiníte, požádejte svého hostitele o podrobnosti o jeho serveru SMTP a o jakýchkoli omezeních, která byste mohli dosáhnout, pokud jde o používání e-mailu.

Podpěra, podpora

Přestože ASP.NET (a všechny věci související s .NET Framework) jsou majetkem společnosti Microsoft, ujišťujete se, že nástroje a řešení, která používáte, byly důkladně testovány..

To je výhoda ve srovnání s používáním bezplatných nebo open source nástrojů – platíte za to, co používáte, ale určitě dostanete to, za co platíte (pokud ne více).

Podpora 24/7 = Mír mysli

Vaše vývojové nástroje jsou podporovány společností Microsoft, ale možná budete také chtít zkontrolovat, jakou úroveň podpory váš hostitel hostuje, pokud jde o váš hostingový balíček a infrastrukturu, na které jsou hostovány vaše webové stránky a webové aplikace..

Pokud se vyskytnou problémy, možná budete muset vyhledat pomoc od společnosti Microsoft i vašeho hostitele, takže je důležité vybrat hostitele, který nabízí kvalitní technickou podporu a služby zákazníkům.

I když to v žádném případě není nezbytné, můžete zvážit silnou podporu webhostingů, kteří nabízejí nepřetržitou podporu.

To znamená, že se můžete s někým spojit, i když narazíte na technický problém v nevhodnou dobu.

best-vb-net-c-sharp-hosting

Několik doporučení pro hosting VB.NET

Produkty společnosti Microsoft se běžně používají, takže nebudete mít problém najít hostitele, který vyhovuje vašim potřebám.

Někteří weboví hostitelé jsou však určitě lepší než ostatní.

Toto je seznam společností, které doporučuji podívat se do toho, jak hledáte nejlepší plán pro vaše potřeby.

A2 Hosting

Pokud jde o hosting vašich webových stránek .NET a ASP.NET a webových aplikací, přikývnu A2 Hosting.

Tato hostingová společnost, která se snaží vydávat produkty přátelské pro vývojáře, nabízí vše, co potřebujete k tomu, abyste se rozběhovali a provozovali za velmi rozumné ceny.

Možnosti hostování systému Windows A2 hostování systému Windows jsou k dispozici na sdílené úrovni, úrovni distributora a na úrovni VPS (a pokud si vyberete dedikovaný server, můžete nainstalovat Windows Server jako svůj operační systém).

Pokud se rozhodnete pro sdílený hostingový plán, doporučujeme vám přejít na servery Turbo vyšší třídy A2, které vám poskytnou další zdroje, aby vaše webové aplikace a weby fungovaly co nejlépe..

a2 hosting vb-net

S vyššími možnostmi, jako jsou VPS a dedikované servery, však můžete snadno nakonfigurovat prostředí, které potřebujete pro všechny vaše .NET projekty.

V závislosti na technické úrovni vašeho týmu (nebo na šířce pásma, kterou musí řídit vaše projekty), si můžete zakoupit další poradenské služby od týmu A2.

I když tak neučiníte, tým podpory A2 je vynikající a najdete užitečnou osobu připravenou odpovědět na vaše dotazy nebo vám pomoci s úkolem 24/7.

Amazon Web Services (AWS)

Amazon, běžně známý jako Everything Store, také vlastní prosperující firmu nabízející webová řešení.

Zatímco produkty, které nabízí, jsou zaměřeny na hardcore vývojáře, a proto přicházejí s prudkými křivkami učení, pokud jde o učení, jak používat různé nabídky, musíme dát společnosti kývnout, pokud jde o .NET hosting.

Amazon nabízí nové účty AWS možnost vyzkoušet své produkty zdarma pro první rok (přesto byste se měli ujistit, zda se na vás vztahují některá omezení, která pro tyto testovací účty platí).

Jakmile přesunete své webové stránky a webové aplikace do produkčního prostředí, budete na placeném modelu.

aws vb-net

V podstatě to znamená, že získáváte cloudový hosting za velmi ekonomickou cenu.

Nemusíte platit za zdroje, které nepoužíváte, ale pokud jste někdy viděli jakýkoli nárůst provozu nebo využívání zdrojů, můžete snadno přizpůsobit poptávku. Protože AWS je tak velká společnost, je nepravděpodobné, že byste někdy zasáhli maxima zdrojů obsažená v plánu webhostingu.

Kromě funkcí hostování, které jste očekávali, Amazon nabízí několik funkcí, které jsou navrženy tak, aby usnadňovaly nastavení, konfiguraci a správu procesů.

Například jsme dříve diskutovali o rozšiřitelnosti aplikace Visual Studio – AWS nabízí sadu nástrojů Visual Studio, kterou si můžete stáhnout a použít.

Amazon je také globálním lídrem v oblasti zákaznických služeb, takže pokud se někdy setkáte s jakýmkoli problémem nebo máte otázky, komentáře nebo obavy, nebudete mít potíže s kontaktováním s technikem podpory.

AWS má navíc na internetu jedny z nejlepších technických dokumentů, takže pravděpodobně najdete vše, co již potřebujete.

Hostek

Hostek je menší webhostingová společnost, která nabízí vaše tradiční možnosti webhostingu, včetně sdílených, prodejců, VPS a specializovaných plánů. Tam, kde společnost svítí, jsou její specializované možnosti hostování.

Zejména je společnost známá pro své ColdFusion (prostředí pro vývoj webových aplikací na bázi Java) a ASP.NET Hosting.

Pokud jde o hostování na bázi Windows nebo ASP.NET, Hostek nabízí možnosti na sdílené, prodejní, VPS a vyhrazené úrovni.

V rámci každého typu hostingu máte několik plánů, z nichž si můžete vybrat. Obecně řečeno nemáte tolik flexibility, pokud jde o rozšiřování nebo zmenšování, jako byste tomu měli u Amazon Web Services, ale získáte jednodušší a uživatelsky přívětivější rozhraní.

hostek vb-net

Hostek je také webhostingová společnost v butikovém stylu. To ostře kontrastuje s Amazonkem – zatímco AWS nabízí špičkovou službu, s větší pravděpodobností získáte personalizované služby s Hostekem.

Mezi tyto nabídky patří pomoc s nastavením, asistence při migraci atd.

Přístup do prostředí Hostek a správa vašich webových stránek je poměrně jednoduché, protože společnost nabízí všem svým předplatitelům vzdálený přístup na plochu (a odtud můžete použít PowerShell nebo příkazový řádek pro další kontrolu).

Kromě toho, pokud máte zájem o konzultační služby v otázkách, které nespadají do rozsahu podpory, je pravděpodobnější, že najdete možnost, která vyhovuje vašim potřebám za cenu, kterou si můžete dovolit s Hostek než s AWS.

Pokud po provedení hostingu zjistíte, že Hostek pro vás není tou pravou volbou, Hostek nabízí částečnou 30denní záruku vrácení peněz.

Zrušení během tohoto období tedy znamená, že vám bude vrácen poplatek za nastavení účtu a veškeré nevyužité hostitelské kredity.

Blankyt

Nakonec nemůžeme jít bez zmínky o vlastní cloudové hostingové platformě společnosti Microsoft, Azure.

Je to velmi podobné AWS, takže pokud vám AWS připadá zajímavé, ale nesplňuje to úplně vaše potřeby, zvažte zvážení platformy Azure.

Můžete začít zdarma a poté rozšiřovat své webové stránky.

Výhody podpory VB.NET a C #

 • Protože všechny produkty, nástroje a služby, které používáte, jsou proprietární nabídky společnosti Microsoft, získáte špičkovou podporu poskytovatelů společnosti Microsoft.
 • Budete vědět, co používáte, byly přísně testovány týmem inženýrů věnovaných těmto úkolům.
 • .NET Framework je výkonný, flexibilní a lze jej použít k vytvoření téměř jakéhokoli typu webové stránky nebo webové aplikace, kterou chcete
 • .NET Framework (spolu s téměř všemi produkty společnosti Microsoft) se běžně používá, takže je k dispozici mnoho zdrojů, dokumentace a komunit
 • Hosting ASP.NET je běžná nabídka. Zatímco možnosti založené na Linuxu jsou určitě hojnější, nebudete mít problém najít více možností hostitelů webu

Nevýhody VB.NET a C # Podporované hostování

 • Hosting ASP.NET bývá dražší než hosting založený na Linuxu, i když je všechno ostatní stejné (hardware, přidělování zdrojů atd.)
 • Rozhraní .NET Framework může být složité – kromě dvou jazyků na vysoké úrovni máte tři různé ASP.NET Frameworks a přístup k mnoha prostředkům, které můžete použít pro své webové stránky a aplikace.

souhrn

Microsoft .NET Framework vám umožňuje rychle, snadno a bezpečně vytvářet výkonné, robustní aplikace a pomocí technologie ASP.NET můžete svou práci snadno přeměnit na webové stránky a webové aplikace. Pokud jde o hosting, budete hledat možnost, která podporuje ASP.NET, a vzhledem k náročnosti zdrojů na vaše projekty budete pravděpodobně potřebovat plán VPS nebo dedikovaný server..

Naštěstí se běžně nabízí hosting na bázi Windows, takže máte spoustu možností, ze kterých si můžete vybrat.

Zdroje

 • Oficiální domov .NET Framework na internetu zahrnuje úplnou dokumentaci
 • Společnost Microsoft nabízí výukový program .NET v prohlížeči
 • Dot Net Perls je skvělé místo pro referenční články související s jazykem

Další funkce v jazycích a rámcích

 • ASP.NET
 • .NET Framework
 • Laravel
 • PHP
 • Ruby on Rails
 • Perl
 • Django
 • Krajta
 • Server Side Zahrnuje
 • Jáva
 • Studená fúze
 • ASP
 • CodeIgniter
 • CakePHP
 • node.js
 • Symfony
 • PHP 5
 • PHP 7
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map