Nejlepší hosting SSL certifikátů: Kdo je pro vaše stránky nejlepší? [Aktualizováno: 2020]

Porovnejte SSL Hosting

SSL certifikáty jsou rozhodující pro mnoho webů, jako jsou e-commerce obchody. Existuje však mnoho typů certifikátů SSL a ne všechny hostingové společnosti nabízejí ty nejlepší se svými hostingovými plány.


Při výběru hostitele SSL je nejlepší získat vyhrazenou adresu IP s vaším plánem. Jinak chcete celkově silný hosting se zabezpečenými servery.

Podrobnosti o každém doporučeném hostiteli poskytujeme později v tomto příspěvku, ale pro ty, kteří chtějí nahlédnout, zde je nejlepších 5 hostitelů pro hostování SSL:

 1. SiteGround
  – Nabídka bezplatných šifrovacích certifikátů a placených upgradů
 2. Bluehost
 3. A2 Hosting
 4. InMotion Hosting
 5. WP Engine

Jak jsme vybrali nejlepší hostitele pro SSL?

Prověřili jsme více než 1 500 hostingových plánů od více než 380 poskytovatelů hostingu a vybrali jsme ty, kteří nabízejí nejlepší možnosti certifikátu SSL. Poté jsme vybrali užší seznam hostitelů, kteří nabízejí vyhrazené adresy IP, buď s jejich současnými plány, nebo jako doplňky a la carte.

Nakonec jsme se zeptali skutečných uživatelů. Pomocí naší rozsáhlé databáze více než 1 milionu slov nezávislých hodnocení zákazníků jsme identifikovali 10 nejlepších hostitelů pro hosting SSL.

10 nejlepších SSL hostingů pro vás & Tvoje webová stránka

Hodnocení
Společnost
Vyvolávací cena
Odkaz
SiteGround 3,95 $
(Účtováno 3,95 $ za měsíc) Month Ceny jsou přibližné, založené na aktuálních směnných kurzech. Hostitel vám bude pravděpodobně účtovat poplatky v USD nebo jiným směnným kurzem.

Obvyklá cena: – Vystoupit!

Navštivte hostitele
BlueHost 2,75 $
(Fakturováno jako 2,75 $ měsíčně) ⓘ Ceny jsou přibližné, založené na aktuálních směnných kurzech. Hostitel vám bude pravděpodobně účtovat poplatky v USD nebo jiným směnným kurzem.

Obvyklá cena: – Vystoupit!

Navštivte hostitele
A2 Hosting 3,92 $
(Fakturováno jako 3,92 $ měsíčně) ⓘ Ceny jsou přibližné na základě aktuálních směnných kurzů. Hostitel vám bude pravděpodobně účtovat poplatky v USD nebo jiným směnným kurzem.

Obvyklá cena: – Vystoupit!

Navštivte hostitele
InMotion Hosting 3,99 $
(Fakturováno jako 3,99 $ měsíčně) ⓘ Ceny jsou přibližné, založené na aktuálních směnných kurzech. Hostitel vám bude pravděpodobně účtovat poplatky v USD nebo jiným směnným kurzem.

Obvyklá cena: – Vystoupit!

Navštivte hostitele
WP Engine 30 $
(Fakturováno jako 30 $ měsíčně) ⓘ Ceny jsou přibližné, založené na aktuálních směnných kurzech. Hostitel vám bude pravděpodobně účtovat poplatky v USD nebo jiným směnným kurzem.

Obvyklá cena: – Vystoupit!

Navštivte hostitele
HostGator 2,75 $
(Fakturováno jako 2,75 $ měsíčně) ⓘ Ceny jsou přibližné, založené na aktuálních směnných kurzech. Hostitel vám bude pravděpodobně účtovat poplatky v USD nebo jiným směnným kurzem.

Obvyklá cena: – Vystoupit!

Navštivte hostitele
GreenGeeks 2,95 $
(Fakturováno jako 2,95 $ měsíčně) ⓘ Ceny jsou přibližné, založené na aktuálních směnných kurzech. Hostitel vám bude pravděpodobně účtovat poplatky v USD nebo jiným směnným kurzem.

Obvyklá cena: – Vystoupit!

Navštivte hostitele
HostPapa 2,95 $
(Fakturováno jako 2,95 $ měsíčně) ⓘ Ceny jsou přibližné, založené na aktuálních směnných kurzech. Hostitel vám bude pravděpodobně účtovat poplatky v USD nebo jiným směnným kurzem.

Obvyklá cena: – Vystoupit!

Navštivte hostitele
LiquidWeb 15,83 $
(Fakturováno jako 15,83 $ měsíčně) ⓘ Ceny jsou přibližné, založené na aktuálních směnných kurzech. Hostitel vám bude pravděpodobně účtovat poplatky v USD nebo jiným směnným kurzem.

Obvyklá cena: – Vystoupit!

Navštivte hostitele
GoDaddy.com $ 1
(Účtuje se jako $ 1 za měsíc) ⓘ Ceny jsou přibližné, založené na aktuálních směnných kurzech. Hostitel vám bude pravděpodobně účtovat poplatky v USD nebo jiným směnným kurzem.

Obvyklá cena: – Vystoupit!

Navštivte hostitele

Jak získat nejlepší SSL hosting

Pokud jste v poslední době strávili nějaký čas na internetu, možná jste si při procházení webu všimli uklidňujícího zeleného zámku v adresním řádku vašeho prohlížeče..

Ukázalo se, až když jste něco koupili v obchodě s elektronickým obchodem, ale v poslední době se na celém webu objevovaly. Jak vidíte, má to důvod.

Tyto webové stránky používají spíše protokol HTTPS než obyčejný starý protokol HTTP. V zákulisí umožňují certifikáty SSL rozsáhlé nasazení HTTPS.

Co ale dělají a jak můžete jeden získat pro svůj web? A můžete jeden opravdu získat zdarma?

Proč je SSL důležitý

Tyto visací zámky jste tedy viděli na panelu s adresou URL. Mají naznačovat, že vaše připojení je zabezpečené. Co to vlastně znamená?

U certifikátu SSL je spojení mezi počítačem a webovým serverem šifrováno. To znamená, že data, která přicházejí mezi počítačem a serverem, se budou kódovat, dokud se zařízení nezakódují.

Pokud některý odposlouchávač dokáže zachytit spojení, vše, co uvidí, je blábol.

Bezpečnostní

Proč chcete šifrování? Přemýšlejte o všech důležitých datech, které posíláte po síti, které chcete mít před zvědavými očima: hesla, údaje o kreditní kartě, obrázky koček. SSL certifikáty zvyšují klid v tom, že kdokoli na druhém konci je legitimní a ne nějaký hacker provádějící útok typu „člověk uprostřed“ předstírá, že je skutečným webem.

Existuje několik důvodů, jak zajistit, že používáte weby HTTPS:

 • Ochrana před falešnými hotspoty Wi-Fi
 • Ochrana před odposlechem prostřednictvím sítí Wi-Fi
 • Ochrana citlivých dat: hesla, čísla kreditních karet atd
 • Ochrana před sledováním
 • Ochrana před útoky typu „muž uprostřed“ byla zmíněna výše

To je důležité, pokud používáte zařízení přes veřejné Wi-Fi. Nikdy nevíte, kdo získává pořadí čísel kreditních karet spolu s jejich studenou pivou v místní kavárně. Někteří útočníci dokonce předstírají, že jde o skutečnou síť Wi-Fi, a rozbíjejí nic netušící data uživatele.

Sázejí se, že když vyberete sítě z rozbalovací nabídky, neznáš rozdíl mezi falešnou sítí a Wi-Fi v kavárně. Vyplatí se být trochu paranoidní o bezplatným Wi-Fi.

Šifrování připojení způsobí, že veškerá data, která jsou zachycena, budou k útočníkovi zbytečná.

Prodejci certifikátů SSL také poskytují zvýšenou úroveň zabezpečení pomocí certifikátů ověřených organizací (OV) a rozšířených ověřování (EV). S těmito certifikáty poskytovatelé podniknou kroky k ověření, že každá organizace, která se pokouší získat certifikát, je tím, kdo tvrdí, že provádí rozsáhlé audity.

Elektronický obchod

Největší aplikací pro certifikáty SSL je historicky e-commerce. Certifikát SSL chrání společnost, která chce prodávat zboží a služby online několika způsoby.

Šifrování mezi podnikovým webovým serverem a zákazníkem je šifrováno pomocí SSL. Chráníme důležité informace, jako jsou čísla kreditních karet, jak jsme již dříve zjistili.

Ukázalo se, že narušení dat je pro podnikání trochu špatné, pokud nejste Experian.

Pokud nejste kvazi-monopol, musíte svůj web zabezpečit, pokud chcete mít naději na udržení zákazníků.

Certifikát SSL šifrující připojení také prokazuje, že jste skutečně tím, kým říkáte, že jste, a ne nějakým phishingovým webem, který se snaží sami utéct čísly kreditních karet lidí.

Certifikáty OV a EV jsou nezbytné pro splnění standardů odvětví platebních karet (PCI). Bez nich nebudete moci zpracovávat platby.

SSL certifikáty také pomáhají vaší firmě vyniknout ve výsledcích vyhledávače, což nás přivádí k optimalizaci vyhledávače (SEO).

SEO

Pokud s marketingem své firmy na webu myslíte vážně, pravděpodobně máte alespoň znalost SEO. Je to praxe strukturování obsahu tak, aby stránka přistála poblíž nebo v horní části stránky s výsledky vyhledávání, když lidé hledají určitá slova.

Ideální je být prvním výsledkem. Jinak by poskytovatelé obsahu chtěli být alespoň na první stránce. Pokud přistanou na jiných stránkách, nemusí také existovat.

Algoritmy, které Google a další vyhledávače používají, jsou jejich tajná omáčka. Poskytují několik pokynů, ale rádi si nechávají majitele webových stránek držet na nohou. Vyhledávače neustále mění své algoritmy, aby lidem zabránily v hraní systému pomocí nekvalitních webových stránek.

Jedna věc, která zvyšuje důvěryhodnost webových stránek, je certifikát SSL. Google ví, že jejich návštěvníci by měli být s těmito výsledky v bezpečí, protože weby, které se obtěžují certifikátem, prokázaly, že jsou legitimní.

Google nechce, aby vaši zákazníci viděli hackery o svých osobních údajích více, než byste chtěli.

Z těchto důvodů, pokud pro svůj web získáte certifikát SSL, existuje velká šance, že vyhledávací nástroje mu v hodnocení získají větší váhu.

SSL: Co je v názvu?

Zatímco termín SSL je široce používán, protokol byl zastaralý ve prospěch TLS. Je to druh komplikovaného příběhu.

U většiny bezpečnostních protokolů, jak jsou vyvíjeny bezpečnější verze, jen zvyšují číslo verze. Když SSL zasáhla verzi 4.0, z nějakého důvodu byla přejmenována na TLS verze 1.0.

Zdá se, že název uvízl, pravděpodobně proto, že všechny tyto certifikační autority tento pojem tolik rozšířily.

Nenechte se zmást. Když slyšíte lidi odkazující na TLS, mějte na paměti, že TLS a SSL jsou ve skutečnosti rovnocenné.

Jak SSL funguje

Se všemi důvody, proč byste mohli chtít SSL certifikát, pojďme trochu diskutovat o tom, jak SSL ve skutečnosti funguje v zákulisí, aniž byste byli příliš technický.

Metoda handshaking

Když prohlížeč požaduje stránku HTTPS, existuje mezi prohlížečem a webovým serverem proces známý jako „handshake“.

Tento handshake zahrnuje odeslání certifikátu a prohlížeč ověřuje jeho pravost.

Zde jsou kroky:

 1. Server se identifikuje s klientem.
 2. Klient se identifikuje na serveru.
 3. Klient ověřuje certifikát serveru a odešle na server „tajné heslo před masterem“.
 4. Server dešifruje hlavní tajemství.
 5. Klient a server vytvoří šifrovanou relaci.

Považujte prohlížeč za úředníka obchodů a server jako o někoho, kdo se snaží koupit krabičku piva. Úředník je povinen zkontrolovat ID každého, kdo se snaží koupit alkohol, a proto požádá čtenáře o jeho poskytnutí. Úředník poté zkontroluje, zda je ID autentické.

Jak funguje šifrování veřejného klíče

Šifrování veřejného klíče

Podívejme se na nějaké ID

Prohlížeč obsahuje seznam předem schválených certifikačních autorit, které používá k určení, zda je certifikát platný. Jakmile prohlížeč certifikát přijme, je navázána zabezpečená relace. Tento proces ověřování certifikátu se nazývá „handshake“.

Toto je zjevně zjednodušený příklad, ale měl by vám poskytnout základní představu o tom, jak to ve skutečnosti funguje.

V zákulisí je to trochu složitější. Server ve skutečnosti certifikát neposílá. SSL využívá kryptografii veřejného klíče, což je hlavní průlom, který sahá až do 70. let. Server má dvě kopie svého certifikátu: veřejný klíč a soukromý klíč.

Veřejný klíč je ten, který se dostane kolem. Je přizpůsobeno soukromému klíči, který zůstává na serveru v bezpečí. Tímto způsobem se snižuje riziko ohrožení certifikátu.

Podepište zde

Chcete-li skutečně získat certifikát, musíte na svůj server nainstalovat žádost o podepsání certifikátu (CSR). Tím se vygeneruje pár klíčů.

Dokud je ID certifikováno státem nebo národní vládou, existují různé Certifikační autority (CA), které „podepíší“ certifikát a ručí za jejich autentičnost.

CA ukládá veřejný klíč, zatímco soukromý klíč zůstává na vašem serveru. Některé z nejznámějších CA jsou Comodo, DigiCert, GoDaddy a GlobalSign.

Je možné certifikát „podepsat“, ale když uživatel navštíví web s jedním, zobrazí se upozornění na chybu, že web může být nebezpečný. Ve většině případů jej prohlížeč dokonce zablokuje.

Se všemi kybernetickými útoky se tvůrci prohlížečů domnívají, že nemohou být příliš opatrní.

Jak získat certifikáty

Vzhledem k tomu, že v současné době vlastní webové servery spravuje méně lidí, je pravděpodobné, že se o to postará vaše webhostingová společnost. Váš poskytovatel hostingu také pravděpodobně nabídne certifikát, možná dokonce hodí jeden zdarma jako výhoda služby.

Pokud to potřebujete, existují třetí strany, které vám rádi prodají certifikát.

Později se podíváme na různé možnosti, které máte pro certifikáty.

Typy SSL certifikátů

Nyní se podíváme na typy dostupných SSL certifikátů.

Nejprve se podívejme na součásti certifikátu SSL.

Zatímco jsme mluvili o jediném certifikátu SSL, jsou ve skutečnosti zahrnuty tři certifikáty.

Standardní certifikáty

První z nich je kořenový certifikát. Tento certifikát je v držení CA.

Druhým je certifikát serveru. Pokud název není příliš zřejmý, je tento certifikát nainstalován na vašem webovém serveru.

Pro spojení těchto dvou certifikátů dohromady přechodný certifikát se používá. Slouží jako přechod mezi certifikátem serveru a kořenovým certifikátem.

Nyní se podíváme na typy certifikátů, které můžete získat.

Proxy certifikát

Tento certifikát se na webu používá méně, ale tento typ certifikátu se používá na serveru proxy. Takový server by mohl být ve společnosti použit k filtrování odchozího a příchozího internetového provozu.

Může být také používán lidmi, kteří chtějí zamaskovat původ svého webového provozu. Mohli by to chtít udělat pro přístup ke zdrojům, které by mohly být blokovány v jejich zemi.

Sdílený certifikát

Jak název napovídá, sdílený certifikát je sdílen mezi různými lidmi.

V kontextu poskytovatele webhostingu to může být mezi zákazníky na konkrétním fyzickém serveru nebo napříč celým poskytovatelem hostingu, přinejmenším ti, kteří nemají vlastní certifikáty.

Nejběžnější jsou u sdílených hostingových plánů. Stejně jako u sdílených hostitelských platforem se nejlépe hodí pro lidi, kteří začínají na webu nebo provozují web jako koníček.

Pokud jste spokojeni s provozováním menších webových stránek a neplánujete nic skutečně prodávat na webu, pravděpodobně byste byli spokojeni se sdíleným certifikátem.

Typ webu SSL TypVisitorsWebsite Type
Sdílené SSLMalá až průměrná místaNízká hlasitostVolný čas nebo koníček
Soukromý SSL zdarmaMalé a střední stránkyMírný objemVážné, ne-elektronické obchodování
Placené soukromé SSLVětší nebo rostoucí elektronické podnikáníVysoká hlasitostElektronický obchod nebo přidružená společnost

Certifikáty SSL zdarma

Je možné získat certifikát SSL zdarma? Možná si myslíte, že by to mohlo být příliš dobré, než aby to byla pravda, ale každý den je to spíše realita.

Kde získat zdarma SSL certifikáty

Existují dva typy bezplatných certifikátů SSL: bezplatné certifikáty od vašeho poskytovatele nebo certifikáty od Let’s Encrypt, uvedené dále v tomto článku.

Certifikát od vašeho poskytovatele může být sdílený certifikát uvedený výše nebo certifikát věnovaný vašemu webu v rámci vyhrazeného hostovacího plánu.

Od vašeho poskytovatele hostingu

Poskytovatelé nabízejí stále více certifikátů SSL zdarma. Na projektu Let’s Encrypt se podílí mnoho poskytovatelů. Vzhledem k tomu, že je stojí téměř nic, je pro poskytovatele hodně smyslů je rozdávat.

Podobným projektem je CACert. Je to podobný projekt s podobnými cíli: šíření HTTPS co nejširší pomocí automatizovaných certifikátů.

Hlavním rozdílem od Let’s Encrypt je, že CACert je komunitní projekt.

A co Pojďme se zašifrovat?

Pojďme šifrovat je projekt, jehož cílem je přimět webové stránky, aby co nejvíce používaly HTTPS. Tento krok vychází z obavy o soukromí na internetu v důsledku kybernetických útoků a odhalení internetového dohledu Národní bezpečnostní agenturou USA, včetně špionáže na klíčové spojence.

Jednou z překážek rozšířeného používání HTTPS byly náklady na certifikáty SSL. Náklady na čas i peníze byly mimo dosah menších provozovatelů webových stránek. V minulosti se používal hlavně pro stránky elektronického obchodu k uchovávání informací o kreditní kartě.

Pojďme zašifrovat je podporováno mnoha významnými poskytovateli hostingu a dalšími internetovými společnostmi.

Pojďme zašifrovat logo

Jak funguje šifrování?

Zašifrujme jednoduše instalaci klientského programu na webový server. Osvědčení se vydává na 90 dní. Může to vypadat jako krátká doba, protože většina SSL certifikátů je platná rok nebo déle, ale tyto certifikáty jsou automaticky obnovovány bez zásahu člověka.

Úspěch projektu lze měřit počtem webů používajících HTTPS oproti obyčejnému HTTP. Zdá se, že dnes téměř všechny hlavní webové stránky používají HTTPS.

Kdo používá Pojďme se zašifrovat?

Pokud zkontrolujete certifikáty stránek, které často navštěvujete, možná vás překvapí, kdo používá bezplatné certifikáty SSL generované pomocí Let’s Encrypt.

Hlavní weby, jako je Mashable nebo časopis PC Gamer, používají program Pojďme se zašifrovat.

Tyto stránky mají čtenářskou techniku, ale ukazují rychlé přijetí šifrovaných a bezplatných certifikátů SSL. Pojďme Encrypt skočit do top 10 certifikačních autorit v květnu 2018 průzkumu W3Techs.

IdenTrust, což je cross-signer pro Let’s Encrypt, v současné době zaujímá nejlepší místo. To ukazuje, jak rychle se šíří Šifrovat.

Vzhledem k tomu, že se projektu účastní mnoho poskytovatelů webhostingu, je pravděpodobné, že jejich bezplatné certifikáty SSL budou také využívány programem Let’s Encrypt.

Díky šifrování Proč platit za certifikáty SSL?

Takže s bezplatnými, automaticky aktualizovanými SSL certifikáty byste se stále obtěžovali s nákupem certifikátu?

Protože soukromý certifikát SSL je pro všechny webové stránky, které chtějí zpracovat platby kreditní kartou, povinný, zdá se, že placené soukromé certifikáty brzy nezmizí. Finanční průmysl se pohybuje pomaleji než technologický svět. Pravděpodobně nebudou na chvíli připraveni přijímat certifikáty SSL zdarma.

Podniky stále potřebují své vlastní certifikáty

Některé velké společnosti budou pravděpodobně preferovat nákup vlastních certifikátů. Cena certifikátu je pokles v kbelíku pro společnost Fortune 500. IBM, Amazon a další pravděpodobně vzroste v záři důvěryhodnosti, kterou mají vlastní certifikáty.

Pevná linka a počítače sálových počítačů nebyly v podnikovém světě zcela přemístěny a zdá se, že certifikáty podepsané likes DigiCert budou používat dlouhou dobu..

Soukromé certifikáty a bezplatné SSL projekty mají různé cíle. Účelem posledně uvedeného je obecně podporovat bezpečnost. Pro velké společnosti je bezpečnost určena k ochraně jejich podnikání a jejich důvěryhodnosti.

Pokud pracujete s uživatelskými daty, jako jsou přihlašovací údaje nebo informace o platbě, budete chtít něco robustnějšího než jednoduchý certifikát Pojďme šifrovat.

Mnoho poskytovatelů nabízí nákupcům certifikátů záruky, pokud jsou jejich stránky napadeny hackery.

Spolu se svými akcionáři očekávají, že jejich IT pracovníci půjdou o krok dál, a to včetně soukromých SSL certifikátů. Certifikáty EV a OV neodcházejí brzy.

Tři skvělí hostitelé pro SSL

Protože SSL je pro moderní webové stránky tak důležité pro zabezpečení a SEO, poskytovatelé webhostingu, kteří stojí za jejich sůl, usnadní majitelům stránek začlenění SSL certifikátů do svých stránek.

SiteGround

SiteGround je příkladem jednoho takového poskytovatele hostingu.

Mají bezplatnou úroveň založenou na šifrování, ale mají také placené možnosti
které jsou uváděny na trh pro podniky.

Tyto certifikáty mají záruky v případě, že se na webu stane něco špatného.

Tyto možnosti mají potěšit každého, od malých webů po elektronický obchod.

Nakupujte

Pokud jste si to ještě nevšimli, pro elektronický obchod je SSL velmi důležité.

Pokud prodáváte věci přes internet, možná budete chtít zvážit hostitele, který se specializuje na elektronický obchod.

Shopify je jedním z nich. Mezi další funkce nabízejí bezplatné certifikáty SSL
napříč všemi jejich plány.

InMotion Hosting

InMotion Hosting je dalším poskytovatelem hostingu, který skočí na bezplatný SSL rozjetý vůz.

Nabízejí bezplatné certifikáty
napříč všemi jejich webhostingovými plány.

Nevýhodou je, že tyto bezplatné certifikáty musí být nasměrovány na servery InMotionu, jinak nebudou fungovat.

Pokud zpracováváte údaje o zákaznících, doporučují vám také, abyste s vyhrazeným protokolem IP použili vlastní certifikát.

webhostingový kupón

Hledáte hodně na bezpečném hostingu?
SiteGround – hodnocené našimi čtenáři č. 1 – poskytuje bezplatné certifikáty SSL a pokročilé zabezpečení. Zařídili jsme, abyste ušetřili až 67% na tyto populární plány. Použijte tento exkluzivní odkaz na slevy
získat dohodu.

souhrn

SSL certifikáty fungují v zákulisí a umožňují bezpečné prohlížení a platby přes web. SSL certifikáty ověřují pravost držitele, což je zásadní pro SEO a e-commerce. Pojďme Encrypt nabízí bezplatné certifikáty SSL, ale mnoho firem bude stále potřebovat své vlastní certifikáty.

Certifikáty SSL Často kladené dotazy

 • Jak dlouho vydrží certifikát SSL?

  To záleží na certifikační autoritě, kterou jste si vybrali a na plánu, který jste vybrali.

  Většina certifikačních autorit SSL, stejně jako nákup doménového jména nebo hostingových balíčků, nabízí různé úrovně a umožňuje vám zakoupit různé časové rámce pokrytí.

 • Co je infrastruktura veřejných klíčů (PKI)?

  PKI je společnost nebo služba, která spravuje klíče a certifikáty a umožňuje návštěvníkům webových stránek a serverům komunikovat prostřednictvím důvěryhodné sítě. PKI poskytuje prostředek k ověření identity navštíveného webu.

 • Jak se sdílený certifikát SSL porovnává se soukromým certifikátem SSL?

  Sdílený certifikát používá spíše název domény hostitele než název vaší vlastní domény. Pokud se pokusíte použít svůj vlastní název domény se sdíleným certifikátem, vygeneruje varovnou zprávu, když návštěvníci navštíví váš web.

  Pokud však pro svůj účet používáte název sdíleného serveru, návštěvníci neobdrží vyskakovací zprávu.

  Toto nastavení se obvykle používá, když nepotřebujete veřejně oznamovat zabezpečené připojení a nedoporučuje se pro weby elektronického obchodu, kde zákazníci očekávají, že vaše doména bude uvedena v certifikátu..

  Soukromé certifikáty SSL používají vlastní název domény, takže návštěvníci vašeho webu uvidí vaši doménu přidruženou k certifikátu, čímž se na vašem webu vytvoří mnohem vyšší úroveň důvěryhodnosti.

  Soukromé certifikáty jsou zvláště důležité, pokud požadujete bezpečné informace, jako jsou kreditní karty.

 • Co můj prohlížeč kontroluje, když se připojí k webu SSL?

  Když váš prohlížeč identifikuje a web SSL odešle žádost o certifikát SSL a ověří, že jeho platnost nevypršela, byla vydána důvěryhodnou certifikační autoritou a je používána webem, pro který byla vydána.

  Pokud některá z těchto kontrol selže, zobrazí se v prohlížeči upozornění, že web není zabezpečen protokolem SSL.

 • Jaký druh dat lze zabezpečit pomocí SSL?

  SSL není specifický pro určitý typ dat, ale místo toho používá pro autentizaci kryptografii veřejného klíče a kryptografii tajného klíče s digitálním podpisem pro odesílání a přijímání dat. Z textu do obsahu databáze obrázků lze zabezpečit jakýkoli typ dat.

 • Co mám dělat, když jsem ztratil své SSL heslo?

  Je důležité, abyste si zachovali heslo, které jste použili k vytvoření certifikátu SSL, protože toto soukromé heslo je jediný způsob, jak ověřit vás a váš web. Pokud toto heslo ztratíte, budete si muset vytvořit nový certifikát SSL.

 • Mohu mít více než jeden certifikát SSL na IP adresu nebo na jednom webovém serveru?

  Za tímto účelem musí váš hostitelský server podporovat název serveru (SNI)..

  Až donedávna nebylo možné nainstalovat více SSL certifikátů na jednu IP adresu, takže pokud jste měli virtuální hostitele pro hostování více domén z jedné IP, můžete nainstalovat pouze jeden SSL certifikát.

  S SNI nyní můžete při předávání informací při kontrole ověření SSL zahrnout název hostitele. To umožňuje, aby jediná adresa IP podporovala více certifikátů SSL.

  Před touto cestou se u svého poskytovatele hostingu ujistěte, zda je podporováno SNI.

 • Do všech prohlížečů přijímají SSL?

  Vždy existuje výjimka, ale při výběru SSL byste se měli cítit docela sebevědomě, protože pokrývá více než 99% uživatelů internetu.

  SSL je podporován následujícími populárními prohlížeči (mimo jiné): Chrome, Firefox, Internet Explorer v5.01 a vyšší, Safari, Opera v7 a vyšší a Sony PlayStation.

  Úplný seznam je příliš vyčerpávající na to, aby zde byl zahrnut. Pokud však někdo stále používá svůj počítač se systémem Windows 3.1 pro online připojení, jeho prohlížeč pravděpodobně podporuje SSL.

 • Kdo vyvinul SSL?

  SSL byl původně vyvinut společností Netscape na počátku 90. let; SSL teprve poté, co byl v roce 1996 vydán v roce 1996, získal SSL všeobecný souhlas po úplném přepracování s cílem překonat mnoho bezpečnostních nedostatků, které trápily předchozí verze.

 • Mohu přidělit pouze některé adresáře, které mají certifikaci SSL, nebo musím zabezpečit celý svůj web?

  To záleží na nastavení, které poskytuje hostitel hostitele, a na softwaru, který jste nainstalovali pro hostování svého webu.

  Ve většině případů můžete jako zabezpečený web určit dílčí doménu a povolit SSL pouze pro tento web.

  Můžete například nastavit obecný web www.cool-site.com, který nemá zaveden bezpečnostní protokol SSL. Když potřebujete sbírat informace od svých návštěvníků, můžete je poslat na váš podstránku, secure.cool-site.com, kde by jejich informace byla bezpečná.

 • Jakou úroveň šifrování dostanu při připojení k webu certifikovanému SSL?

  To záleží na řadě faktorů.

  Za prvé, úroveň šifrování vyžadovaná certifikátem SSL, který web získal.

  Dále, funkce hostitele serveru webu.

  A konečně, prohlížeč, který používáte, bude mít vliv na úroveň šifrování, které obdržíte.

  I když web a server poskytují silné 256bitové šifrování, pokud používáte starší prohlížeč, který podporuje pouze 128, informace nedostanou stejnou úroveň šifrování jako ostatní, kteří navštíví stejný web..

  Chcete-li dosáhnout nejsilnější úrovně šifrování, držte se důvěryhodných webů a aktualizujte svůj prohlížeč.

 • Jak SSL porovnává s TLS?

  Technicky vzato, SSL byl předchůdcem TLS.

  Fungují stejným způsobem: oba vyžadují data, která mají být zajištěna na odpovídající úrovni šifrování, oba vyžadují, aby certifikační autorita (CA) ručila za identitu webové stránky, a oba se spoléhají na „handshake“ mezi prohlížečem a CA k ověření webu.

  TLS poskytuje řadu dalších bezpečnostních opatření, která SSL 3.0 neposkytla, a odstraňuje tak mnoho zranitelností ve starším standardu. Nenechte se však vyděsit, pokud se pokoušíte zaregistrovat k ochraně TLS a můžete najít pouze CA, které poskytují SSL.

  Tato dvě jména se používají zaměnitelně, takže když se zaregistrujete pro SSL, skutečně se zaregistrujete pro SSL / TLS.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map